پنجشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱
کد مقاله: ۹۹۰۲۰۰۰۳۲

رازهای زندگی کیم جونگ اون(+عکس)

کیم جونگ اون،زندگینامه کیم جونگ اون،کیم جونگ اون در کره شمالیسخنرانی کیم جونگ اون
کیم جونگ اون متولد ۸ ژانویه ۱۹۸۴ در پیونگ یانگ، کره شمالی و سومین پسر کیم جونگ ایل است. رهبر جمهوری دمکراتیک خلق کره ( کره شمالی) در زمان به قدرت رسیدن با ۲۷ سال سن، جوان ترین رییس کشور در دنیا بود.

چکیده ای از "کیم جونگ اون" :

زمینه فعالیت: سیاستمدار

تاریخ تولد: زادهٔ ۸ ژانویه ۱۹۸۴

محل تولد: پیونگ یانگ، کره شمالی

همسر: ری سل جو

فرزندان: کیم جو آئه

شغل: رئیس کمیسیون امور دولتی، رئیس کمیسیون مرکزی نظامی، رهبر هیئت رئیسه پلیتبورو، فرمانده معظم

ارتش خلق کره، رهبر کره شمالی

بیوگرافی کیم جونگ اون

کیم جونگ اون بعنوان محرمانه ترین رهبر دنیا محسوب میشود. کیم جونگ اون پسر دوم کیم جونگ ایل و کو یونگ هوی به صورت رسمی تاریخ تولد شخص کیم ۸ ژانویه ۱۹۸۲ ذکر شده است با این حال، دستگاه اطلاعاتی کره جنوبی مدعی است که او دو سال دیرتر به دنیا آمده است.

کودکی کیم جونگ اون,کیم جونگ اون,دوران تحصیلی کیم جونگ اوندوران کودکی کیم جونگ اون

کیم جونگ اون فرزند کیم جونگ ایل و کو یونگ هی است. برادر بزرگ تر او کیم جونگ چول در ۱۹۸۱ به دنیا آمده است ولی کیم جونگ ایل، کیم جونگ اون را برای جانشینی انتخاب کرده است. برادر ناتنی بزرگتر آنها کیم جونگ نام از مادری به نام سونگ هی ریم در ۱۹۷۱ به دنیا آمده است، کیم یو جونگ خواهر کوچک تر وی است.

کیم جونگ اون,خواهر کوچک تر کیم جونگ اون,کیم یو جونگخواهر کیم جونگ اون

کیم جونگ اون سومین و کوچکترین پسر رهبر سابق کره شمالی؛ کیم جونگ ایل است که بعنوان سومین نسل از خانواده، رهبری کره شمالی را در دست گرفت. او در دوران کودکی یک شاگرد خجالتی بود که لباس های شاد و مارکدار بر تن داشت و علاقه زیادی به ورزش و بازی های گروهی داشت.

گفته می شود او کودک شروری بوده است. خانواده او کیم را برای زندگی و تحصیل به مدرسه بین المللی برن در سوئیس با هویتی جعلی فرستاده شده بود.هزینه تحصیل کیم جونگ اون در سوئیس معادل شانزده هزار پوند در سال بود که او در سن یازده سالگی شروع کرد.

کیم جونگ اون مدرسه را در حدود ۱۵ سالگی ترک کرد. احتمالا سرانجام به کره شمالی بازگشت.

همسر کیم جونگ اون 

همسر کیم جونگ اون,ازدواج کیم جونگ اون,کیم جونگ اونکیم جونگ اون و همسرش

اطلاعات اندکی از ری سول جو  همسر کیم در دست است اما شنیده ها این را نشان میدهد که ری سول جو خواننده ای بوده که در یکی از اجراهایش توجه کیم را بخود جلب کرده. یک خواننده زن با همین نام در کره شمالی وجود دارد ، ولی هرگز تائید نشد که این دو یک شخص هستند. تاریخ احتمالی تولد همسر کیم جونگ اون از ۱۹۸۵ تا ۱۹۸۹ ذکر شده است. 

بعضی منابع می گویند که ازدواج کیم جونگ اون و  ری سول جو  سال ۲۰۰۹ رخ داده و مراسم ازدواج آن ها در پی سکته مغزی کیم جونگ ایل، رهبر پیشین و پدر رهبر فعلی کره شمالی به سرعت انجام شده است.

کیم جونگ اون و ری سول جو در سال ۲۰۱۰ و ۲۰۱۳، ۲۰۱۷ صاحب فرزند شده اند. طبق اطلاعاتی که به دست آمده است فرزند سوم ناخواسته بوده و به علت احتیاج کشور به یک وارث به دنیا آمده است.اطلاعاتی حاکی از آن است که دومین فرزندش دختری به نام جو آی است.

ری سول جو اولین بانوی اول در کره شمالی است که آرایش موهایش را جسورانه تغییر داد و آنها را کوتاه کرد. قبل از آن، تمامی همسران رهبران کره شمالی موهای بلندي داشتند. 

همسر کیم جونگ اون توانسته است طبیعت خشک همسرش را سبک تر کند. به همین دلیل کیم جونگ اون به زنان کره شمالی اجازه پوشیدن شلوارهای جین، شلوارهای ساق مشکی و کفش های پاشنه بلند و از همه مهم تر اجازه دوچرخه سواری را می دهد.

گفته می شود دو فرزند دیگر آنها در سال های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۳ به دنیا آمده اند اما معلوم نیست آیا کیم جونگ اون وارث پسر دارد یا نه، کسی از جنسیت فرزندان او مطلع نیست.

رفتار عجیب و غریب کیم جونگ اون

کیم جونگ اون,رازهای کیم جونگ اون,سیاست های کیم جونگ اونرفتارهای کیم جونگ اون

۱- کیم جونگ اون از سن ۱۱ سالگی با خود اسلحه حمل میکرد و در مهمانی تولدش تعداد مقام های رسمی دولتی بیش از تعداد نوجوانان دعوت شده بودند.

۲- کیم جونگ اون نام گذاری متولدان جدید به نام خود را ممنوع کرد. حکومت کره شمالی همچینن نامگذاری نوزادان جدید به نام رهبر پیشین این کشور کیم یونگ ایل و کیم ایل سونگ، موسس کره شمالی را نیز ممنوع اعلام کرد.

۳- کیم جونگ اون قصد به تغییر زمان بندی ساعت این کشور در هفتادمین سال گرد استقلال کره شمالی گرفت و نام آنرا تولد زمان پیونگ یانگ گذاشت.

۴- بر اساس تصمیم کیم جونگ اون واردات سیگار به این کشور ممنوع و مقرر شد تنها از سیگارهای تولیدی در این کشور به علت ملی بودن آن ها استفاده شود.

۵- کیم جونگ اون برقراری تماس و مکالمه با دیگر کشورها ممنوع است و مجازات آن اعدام فوری است.

۶- چندین عمل زیبایی انجام داده است تا شبیه ترین فرد به پدربزرگش کیم اول سونگ شود که اولین رهبر کره شمالی بود

۷- کیم جونگ اون ادعا کرد که شخصیت برادر بزرگترش بیش از حد معمول زنانه است و این وی است که بيش ترین شباهت را به پدرش دارد.

۸- روز تولد کیم جونگ اون در کره شمالی تعطیلی رسمی ملی محسوب می شود.

علاقه مندی های کیم جونگ اون

  • کیم عاشق قایق بادبانی است و یک قایق به طول ۲۹ متر و به ارزش ۸.۷ میلیون دلار دارد.
  • کیم عاشق کفش است و هیچ مشکلی با خرید کردن از محصولات تجاری آمریکایی ندارد.
  • بستکبال ورزش مورد علاقه کیم جونگ اون است. او طرفدار تیم NBA یا همان لیگ حرفه ای بسکتبال آمريکا است.
  • کیم جونگ اون از دوران مدرسه یکی از طرفداران جکی جان بوده است.

سیاست های کیم جونگ اون

کیم جونگ اون دارای عناوین دبیر اول حزب کارگران کره، رئیس کل کمیسیون مرکزی نظامی، رئیس کل کمیسیون ملی دفاع کره شمالی، فرمانده معظم ارتش خلق کره، و عضو پرزیدیوم پلیتبوری کمیته مرکزی حزب کارگران کره است.

کیم جونگ اون همچنين در ژوئیه ۲۰۱۲ میلادی به درجه ژنرال چهار ستاره ارتقاء یافت. او در زمانِ به قدرت رسیدن با ۲۷ سال سن، جوان ترین رییس کشور در جهان بود.

کیم جونگ ایل,کیم جونگ اون,کیم جونگ اونکیم جونگ اون و پدرش

در پی فوت کیم جونگ ایل، رهبر پیشین کره شمالی، رسانه های این کشور آغاز زمامداری کیم جونگ اون را اعلام کردند. در تاریخ ۱۹ دسامبر ۲۰۱۱، تلویزیون دولتی کره شمالی که  خبر درگذشت کیم جونگ ایل،« رهبر اعظم» این کشور را گزارش کرده بود، اعلام داشت کیم جونگ اون، پسر رهبر سابق، با لقب وارث کبیر جانشین پدر شده است.

کیم جونگ اون بر خلاف پدر و پدر بزرگش رفتارهای غیررسمی و خارج از قاعده را در انظار عمومی در پیش گرفته، سربازان را در آغوش میکشد و در کنار آن ها، و همچنين بازو به بازوی زنان در عکسها ظاهر می شود. پدر و پدربزرگ او کیم ایل سونگ هیچوقت در رویدادهای عمومی کنار همسرانشان ظاهر نمی شدند.

زندگی کیم جونگ اون,شخصیت کیم جونگ اون,کیم جونگ اونرفتار کیم جونگ اون با سربازان

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 20
  • 11
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۱۰
غیر قابل انتشار: ۱۱
جدیدترین
قدیمی ترین
خیلی جالبه! به همه چیز آمریکا علاقه داره ولی می خواد با بمب اتم بهش حمله کنه!
امیدوارم مردمش هرچه زودتر از دست این دیکتاتوری دیوانه نجات پیدا کنن
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش