چهارشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۱۲۰۰۹۱

دلایل داغ شدن شارژر گوشی چیست؟

داغ شدن شارژر گوشی,داغ شدن شارژر موبایل,دلیل داغ شدن شارژر گوشیعلت داغ شدن شارژر گوشی را باید در نوع کارکرد این ابزار جستجو کرد
شما باید زمانی گوشی خود را شارژ کنید که در خطر خاموش شدن یا نزدیک به آن قرار گیرد اما گاهی اوقات، زمانیکه وسیله خود را شارژ میکنید؛ ممکن است که متوجه بالا رفتن دمای شارژر و گرم شدنش شوید. بنابراین یکی از مشکلات مرسوم در بین کاربران، داغ شدن شارژر گوشی می باشد. در این مطلب از سرپوش با دلایل داغ شدن شارژر گوشی موبایل آشنا خواهید شد.

داغ شدن شارژر گوشی

برای کشف علت داغ شدن شارژر گوشی باید نوع کارکرد این ابزار را جست و جو کنید. یک شارژر موبایل بعنوان نوعی منبع انرژی شناخته میشود. این مبدل، قادر است ولتاژی که از پریز برق شهری دریافت میشود را به ولتاژی که تلفن همراهتان دریافت میکند؛ تبدیل کند. ولتاژ برق شهری با توجه به کشور محل زندگی شما میتواند ۱۱۰ ولت یا ۲۲۰ ولت باشد و معمولاً ولتاژ دریافت شده توسط تلفن های همراه، حدود ۵ ولت است. در واقع وظیفه ی شارژر موبایل، تبدیل ولتاژ ۲۲۰ ولت یا ۱۱۰ ولت به ولتاژ ۵ ولت است.

در نظر داشته باشید که فرآیند تبدیل ولتاژ با بهره وری صد درصد انجام نمی شود و همواره مقداری از انرژی، هدر میرود و تبدیل به گرما می شود. درواقع شما این گرما را از سطح شارژرتان احساس می کنید. البته بسته به کیفیت ساخت شارژر و گوشی، شارژرتان داغ میشود. گاهی اوقات، کیفیت پائین شارژر و گوشی باعث داغ شدن شارژر گوشی موبایل می گردد.

دلایل داغ شدن شارژر گوشی

دلایل زیادی موجب داغ شدن شارژر گوشی میشود که از ساده ترین آن ها میتوان به خراب بودن کابل شارژر اشاره کرد. همچنین استفاده نادرست از فلش مموری، از دیگر دلایل مؤثر در داغ شدن شارژر گوشی به شمار می رود.

- شارژر ارزان قیمت غیر استاندارد:

توصیه ی ما اینست که صرفا از شارژرهای مارک تجاری رسمی استفاده کنید که همراه دستگاه هستند؛ به این دلیل که شارژرهای ارزان قیمت معمولاً مشکلات زیادی دارند و بدرستی تولید نمیشوند. بنابراین همیشه شارژرهای مارک تجاری بخرید تا با مشکلات ناشی از استفاده از شارژر ارزان قیمت خراب، مواجه نشوید. شارژرهای تقلبی در بازار زیاد است در صورتی که قصد خرید دارید پیشنهاد می کنم قبل از خرید مقاله تشخیص شارژر اصلی و تقلبی را مطالعه نمائید.

- خراب بودن شارژر گوشی:

خراب بودن کابل شارژر، از مهم ترین دلایل داغ شدن شارژر گوشی به شمار می رود. برای این که چنین مشکلی را بررسی کنید باید یک گوشی دیگر را با این کابل، شارژ کنید و در صورت داغ شدن مجدد شارژر، احتمالا کابل یا کلگی تقلبی است ولی در صورت داغ شدن شارژ گوشی در زمان اتصال به گوشی، احتمالا آی سی شارژ گوشی موبایلتان خراب شده است.

داغ شدن شارژر گوشی,علت داغ شدن شارژر موبایل,دلیل داغ شدن شارژر گوشیخراب بودن کابل شارژر یک از دلایل داغ شدن شارژر گوشی میباشد

- شارژ کردن طولانی تلفن همراه :

این نکته را در نظر داشته باشید که در صورتی باتری و شاژرتان نابود می شود که باتری گوشی را بمدت چندین ساعت در حالت شارژ ۱۰۰ درصد به پریز برق نگهدارید. بنابراین نباید گوشی خود را در طولانی مدت به ویژه در هنگام شب، در شارژ نگهدارید.

- ناهنجاری سیستم برق:

اغلب، ناهنجاری های سیستم الکتریکی باعث داغ کردن شارژر گوشی در زمان شارژ میشود و تعيين چنین امری سخت است، ولی شخصی میتواند به شما در تشخیص این مشکل کمک کند که از تخصص کافی در زمینه الکترونیک، دستگاه های برقی یا شرکتی که دستگاه را از آن خریداری کرده، برخوردار باشد.

- آداپتور شارژ معیوب:

حتماً باید شارژر معیوب را تعویض کنید. شارژر گوشی شما به دلیل وجود عیب و نقص در آداپتورهای شارژ اورجینال، داغ میشود. در صورتی که فهمیدید شارژر شما مشکل دارد؛ می توانید سریعا از بروز مشکل و هزینه های بیشتر بعدی جلوگیری کنید.

- آداپتور شارژ ناسازگار:

در صورتی که شارژر شما دارای ترمینالی سازگار با درگاه ورودی دستگاهتان است؛ دلیل نمیشود که آداپتور شارژ با وسیله شما سازگار باشد. بنابراین آداپتور باید از نظر درگاه ورودی کابل و ولتاژ با وسیله ی شما سازگاری داشته باشد.

- گرد و خاک:

احتمال دارد که شارژر یا گوشی شما کثیف شده باشد. بنابراین میتوانید درگاه شارژ و دستگاه خود را برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد ، تمیز کنید.

دلایل داغ شدن سیم شارژر گوشی,داغ شدن شارژر موبایلاستفاده از برق شهری به صورت مستقیم از از دیگر دلایل داغ شدن شارژر گوشی میباشد

- ارتباط IC بخش های مختلف موبایل با هم:

اتصال IC بخش های مختلف به مدار اصلی، از دیگر موارد قابل توجه به شمار میرود که باعث ارتباط مستقیم آنها به هم می شود. درصورت استفاده از فلش مموری یا هندزفری، باید هنگام بیرون کشیدن آنها توجه زیادی کنید که آسیب دیدن این بخش ها به آی سی شارژ شما نیز اسیب می رساند. در اینصورت تعویض فلش مموری، کابل شارژر و حتی شارژر آیفون، بی تاثیر است و باید نسبت به تعویض سخت‌افزار گوشی خود اقدام کنید.

- قراردادن سطوح شارژ در هنگام شارژ بر روی بالشت یا پتو:

سطوحی که مانع ورود جریان هوا به وسیله شما در هنگام شارژ میشود؛ نظیر بالشت، متکا و امثال است. این عمل، منجر به گرم شدن وسیله الکتریکی شما می گردد؛ به همین خاطر، توصیه میشود که شارژر را روی یک سطح تخت و صاف در زمان عمل شارژ قرار دهید. این کار باعث می شود تا جریان هوا در وسیله ی شما گردش داشته باشد.

- استفاده از محافظ برق برای DC کردن جریان برق:

از موارد مؤثر در داغ شدن شارژر گوشی می توان به استفاده از برق شهری به صورت مستقیم اشاره کرد. نوسانات برق شهری، زیاد است و باعث بروز مشکلاتی برای گوشی و داغ شدن شارژر گوشی شما می شود. بنابراین از یک محافظ برق برای رفع چنین مشکلی استفاده کنید تا باعث DC کردن جریان برق شود. از این رو برای پیشگیری از بروز چنین مشکلاتی نظیر خرابی شارژر یا کابل شارژر، توصیه میشود که از جریان برق با ولتاژ کم و مستقیم استفاده کنید.

- عدم استفاده از شارژر فندکی گوشی هنگام استارت زدن ماشین:

اگر برای شارژ کردن گوشی خود از شارژر فندکی یا ضبط داخل ماشین استفاده می کنید باید حتماً در زمان استارت زدن ماشین، آنرا جدا کنید؛ چون جریان ورودی کاملاً غیر استاندارد است و استارت زدن برق ماشین، تنظیم نیست. این نکته را در نظر بگیرید که ورود جریان تنظیم نشده به داخل گوشی، اسیب جدی به گوشی شما میزند و حتی درصورت اسیب ندیدنش در کوتاه مدت، باعث کاهش عمر مفید باتری گوشی شما در دراز مدت می شود.

دلیل داغ شدن شارژر گوشی,داغ شدن شارژر موبایل,علت داغ شدن آداپتور گوشیمیزان داغ شدن شارژر گوشی به کیفیت ساخت شارژر و گوشی بستگی دارد

گردآوری: بخش دیجیتال سرپوش

  • 13
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رسول خطیبی رسول خطیبی سرمربی تیم پیکان

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
جی پی مورگان بیوگرافی جی پی مورگان: مردی که بانکداری را متحول کرد

تاریخ تولد: ۱۷ آوریل ۱۸۳۷

محل تولد: هارتفورد، کنتیکت

ملیت: آمریکایی

حرفه: بانکدار و سرمایه گذار

محل تحصیل: دانشگاه گوتینگن

درگذشت: ۳۱ مارس ۱۹۱۳

ادامه
علی شریفی زارچی بیوگرافی علی شریفی زارچی استادیار اخراج شده شریف

تاریخ تولد: دهه ۶۰ شمسی

محل تولد: تهران

حرفه: استادیار اخراج شده از دانشگاه صنعتی شریف، رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر

تحصیلات: دانش‌آموخته کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف و دکتری بیوانفورماتیک از دانشگاه تهران، دانش آموخته دوره‌های پژوهشی و پسادکتری در ماکس پلانک آلمان و دانشگاه دولتی آمریکا

افتخارات: دریافت مدال طلای المپیاد جهانی کامپیوتر در سال ۲۰۰۰، انتخاب به عنوان رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر انتخاب

ادامه
عمران خان بیوگرافی عمران خان نخست وزیر سابق پاکستان

تاریخ تولد: ۵ اکتبر ۱۹۵۲

محل تولد: لاهور، پاکستان

ملیت: پاکستانی

حرفه: نخست وزیر سابق پاکستان

شروع فعالیت: ۲۵ آوریل ۱۹۹۶

حزب سیاسی: تحریک انصاف پاکستان

ادامه
ژوائو فلیکس ژائو فلیکس سوپراستار نوظهرو فوتبال

تاریخ تولد: ۱۰ نوامبر ۱۹۹۹

محل تولد: ویزئو، پرتغال

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم / هافبک هجومی / وینگر

باشگاه کنونی: الهلال عربستان

شماره پیراهن: ۱۴ 

ادامه
رضا شکاری رضا شکاری بازیکن با استعداد فوتبال ایران

تاریخ تولد: ۱۰ خرداد ۱۳۷۷

محل تولد: محله خاک سفید، تهرانپارس

اصالت: سراب، آذربایجان شرقی، ایران

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک هجومی

باشگاه کنونی: باشگاه فوبتال سپاهان

ادامه
ویژه سرپوش