یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱
۱۶:۰۱ - ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۱۱۲۰۶۹
مسکن، راه، عمران

ویلاسازی

طراحی یک ساختمان باید به کمال بی چون و چرای تقارن و تناسب بدن اشاره داشته باشد. اگر بناست که یک ساختمان حس اریتمی ایجاد کند، ضروری است که این قوانین طبیعی، هماهنگی و زیبایی را منعکس کند.

با توجه به افزایش شهرنشینی و مشکلات زندگی در شهرها اعم از آلودگی هوا و آلودگی های صوتی، جای خالی فضایی در دل طبیعت و دور از هیاهوی شهر برای استراحت در اوقات فراغت و نزدیک به محل کار افراد احساس می شود. افراد برای بالا بردن بهره وری در کسب و کار خود و داشتن زندگی آرام و با آسایش به گذراندن اوقات استراحت خود در مکانی به نام ویلا نیاز دارند. هدف ما از ویلا سازی ساخت بنایی است که علاوه بر اینکه امکانات و آسایش ساختمان های شهری را دارد، منجر به آرامش و سر زندگی و دور شدن از روز مرگی های گاه و بیگاه زندگی انسان امروز شود و حسی متفاوت از زندگی را در شما ایجاد کند.

ساخت ویلا با گروه ساختمانی فرکتال

گروه ساختمانی فرکتال با شناخت کامل مناطق مناسب برای ساخت ویلا با توجه به شرایط جغرافیایی و اقلیمی هر منطقه اقدام به طراحی و ساخت ویلا متناسب با نیاز کارفرما می نماید. مهندسان ما با بررسی شرایط زمین انتخاب شده، ضمن تطبیق اصول مهندسی ساخت ویلا و در نظر گرفتن شرایط اقلیمی و آب و هوایی منطقه، نیازهای کارفرما را نیز در ساخت این بنا در نظر می گیرند، پس از تایید نقشه های طراحی شده فرآیند ساخت ویلا را شروع می کنند.

مراحل ساخت ویلا

انتخاب زمین

در برخی از مناطق کلان شهرها به دلیل محدودیت طبقات و عدم اجازه شهرداری ها مبنی بر ساخت آپارتمان با تعداد طبقات بالا می بایست ساختمان های ویلایی بنا کرد. معمولا این ویلاها علاوه بر داشتن امکانات آپارتمان ها ویژگی های خاص دیگری دارند که آنها را از آپارتمان ها متمایز می کند. این ویلاها معمولا با معماری های خاص در دل شلوغی شهر زیبایی خاصی را به شهر می دهند.

مراحل ساخت ویلا

انتخاب زمین ویلا با در نظر گرفتن المان های مختلفی صورت می گیرد. درخواست کارفرما برای انتخاب منطقه ساخت ویلا یکی از مهم ترین عوامل در انتخاب زمین ویلا می باشد. ابعاد و امکانات زمین، چشم انداز و مسائل حقوقی و محیطی زیستی که امروزه یکی از معضلات در زمینه ساخت ویلا می باشد از دیگر نکات قابل توجه در انتخاب زمین مناسب جهت ساخت ویلا می باشد. در برخی از مناطق شهرهای بزرگ نیز با توجه به شرایط منطقه و معیارهای کارفرما زمین های مناسب برای ویلاسازی وجود دارند که با بررسی وضعیت موجود توسط کارشناسان ما، پس از جلسه با کارفرما و دریافت نظرات ایشان و با در نظر گرفتن تمام جوانب زمین مناسب را انتخاب می کنند.

طراحی معماری

پس از انتخاب زمین، طراحی معماری ویلا انجام می گیرد. طراحی با رعایت اصول مهندسی و در سبک درخواستی کارفرما انجام می شود. سبک های رایج ویلاسازی در ایران سبک مدرن و سبک کلاسیک می باشد.

در طراحی به سبک مدرن ما میخواهیم حس سبک زندگی مدرن را با طراحی فضایی لوکس ایجاد کنیم. طراحان ما با توجه به فضا، استفاده از خطوط و ایجاد احجام سعی در استفاده حداکثری از نور و ایجاد فضایی خاص در نمای بیرونی ویلا دارند. در این سبک از معماری ویلا ما با در نظر گرفتن دیوارهای کمتر و پلان باز فضای زندگی دلپذیرتری را ایجاد می کنیم که اکثر مردم آرزوی آن را دارند. استفاده از شیشه به عنوان دیواره ها نیز در این سبک از معماری ویلا باعث اتصال اتاق نشیمن و فضای بیرونی می شود.

طراحی معماری ساخت ویلا

در طراحی به سبک کلاسیک ما میخواهیم عظمت بنا را با طراحی فضایی با شکوه ایجاد کنیم. طراحان ما در این سبک از المان های سنتی و برگرفته از گذشتگان مثل ستون های بزرگ و طراحی منظم استفاده می کنند. تعادل و تقارن از ویژگی های سبک معماری کلاسیک می باشد که با استفاده از خطوط منحنی به ایجاد آرامش در این ویلاها کمک می کند.

ساخت ویلا

مهندسان ما با داشتن دانش روز مهندسی و تجربه کافی در زمینه ساخت و ساز فرآیند ساخت را تسریع می بخشند. تیم ما با توجه به درخواست کارفرما به صورت مدیریت طرح و اجرا، طراحی مهندسی و نظارت و مشاوره، نظارت و راهبری اقدام به ساخت و پیشبرد پروژه می نماید. افزایش سرعت اجرا و مدیریت اصولی هزینه ها در کنار حفظ کیفیت لازم از مزیت های تیم مهندسی فرکتال می باشد. ما با انتخاب و مدیریت تیم های پیمانکاری با تجربه، خوشنام و دارای مهارت های بالای اجرایی از آغاز پروژه تا مرحله پایانی و نظارت تیم فنی و مهندسی قوی در ساخت ویلا به تسریع این فرآیند کمک می کنیم.

ساخت ویلا

طراحی داخلی

طراحی داخلی با توجه به سپری شدن بخش اعظم زمان خانواده یکی از بخش های مهم ساخت ویلا می باشد. استفاده از عناصر و ابزارها به ایجاد فضایی گرم و دلنشین کمک می کند. نور، رنگ، کف، سقف، دیوارها و ... از عناصر مهم طراحی داخلی می باشند. استفاده از متریال با کیفیت از مهم ترین دغدغه طراحان داخلی برای آسایش خانواده ها در هنگام زندگی در ویلا می باشد. تیم طراحی داخلی فرکتال با استفاده از ابزارهای هوشمندسازی ویلا محیطی آرام و بدون دغدغه را برای ساکنان آن فراهم می کند.

طراحی داخلی ویلا

محوطه سازی

در ساخت ویلا توجه به محوطه بنا و استفاده از تمام ویژگی های طبیعی و جلوگیری از آسیب به گونه های گیاهی از مهم ترین اولویت های گروه ساختمانی فرکتال می باشد. ایجاد فضایی دلنشین با استفاده از طبیعت و تعبیه امکاناتی نظیر استخر و جکوزی رو باز و سرپوشیده و تعبیه آلاچیق و آبنما برای دور همی های خانوادگی و هم نشینی های دوستانه در محوطه ویلا به آسایش و رفاه ساکنان ویلا کمک بسیاری می کند. مسیر ورودی نیز به عنوان یکی از المان های مهم محوطه سازی بسته به نوع طراحی مدرن یا کلاسیک از نکات مورد توجه می باشد.

در ویلاسازی در مناطق شهری به دلیل عدم وجود گونه های گیاهی در محدوده زمین، تیم محوطه سازی گروه فرکتال با شناخت محیطی و انتخاب گیاهانی متناسب با شرایط اقلیمی منطقه اقدام به کاشت آنها در محوطه ویلا برای ایجاد حس طراوت برای ساکنین آن می نماید. اما در ویلاهای ساخته شده در طبیعت استفاده از گونه های گیاهی همان منطقه برای محوطه سازی در اولویت تیم محوطه سازی گروه ساختمانی فرکتال قرار دارد.

محوطه سازی ویلا

فرکتال در ویلاسازی

ما ساختمان های خود را شکل می دهیم و پس از آن آنها به ما شکل می دهند. مهم ترین دلیل ساخت ویلا توسط گروه ساختمانی فرکتال برنامه ریزی مدون، طراحی اصولی، سازماندهی اجرا و نظارت فنی و دقیق با وجود مهندسان توانمند و با تجربه کافی در این زمینه می باشد که این عوامل باعث می شود تا با گذر از ساخت به روش های سنتی ساخت و ساز، در ویلاسازی ضمن داشتن کیفیت بالای ساخت، هزینه ها و زمان به درستی مدیریت شود و در پایان باعث ایجاد احساس رضایت توسط کارفرمایان گردد.

  • 9
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سعید صادقی,بیوگرافی سعید صادقی فوتبالیست,عکس های سعید صادقی بیوگرافی سعید صادقی فوتبالیست ایرانی (+ تصاویر)

ملیت:ایرانی

محل تولد:ساری

پیشه:بازیکن فوتبال – عضو تیم ملی فوتبال ایران

پست:هافبک

پا:راست

تاریخ تولد:۵ اردیبهشت ۱۳۷۳

ادامه
الکساندر نوری,بیوگرافی الکساندر نوری,عکس الکساندر نوری بیوگرافی الکساندر نوری اولین سرمربی ایرانی در بوندس لیگا (+ تصاویر)

زاده:۲۹ مرداد ۱۳۵۸

زادگاه:شهر بوکستهوده آلمان

پیشه:سرمربی و فوتبالیست

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:آلمانی

ادامه
علی شادمان,بیوگرافی علی شادمان,زندگی نامه علی شادمان بیوگرافی علی شادمان، بازیگر سینمای ایران (+ تصاویر)

زاده:۴ آذر ۱۳۷۵

زادگاه:ایلام

پیشه:بازیگر 

ملیت:ایرانی

تحصیلات:لیسانس رشته کارگردانی

ادامه
حامد سلطانی,بیوگرافی حامد سلطانی,حامد سلطانی مجری بیوگرافی حامد سلطانی و ماجرای فوت همسرش درتصادف (+ تصاویر)

متولد:۱۳ شهریور ۱۳۶۷ 

زادگاه:مشهد

زمینه فعالیت:تلویزیون

پیشه:مجری

مدرک تحصیلی:گرافیک

همسر:مرحوم فائزه صفری

ادامه
سعید عزت اللهی در کنار کارلوس کیروش,زندگی نامه سعید عزت اللهی,رابطه ترلان پروانه و سعید عزت اللهی بیوگرافی سعید عزت اللهی؛ بازیکن پرسپولیس و تیم ملی ایران

تاریخ تولد: ۱۰ مهر ۱۳۷۵

محل تولد: ایران، بندر انزلی

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک میانی

قد: ۱۹۰ سانتی متر

ادامه
زندگینامه مارتا استوارت,سن مارتا استوارت,برنامه آشپزی مارتا استوارت بیوگرافی مارتا استوارت؛اولین زن میلیارد خانه دار

تاریخ تولد: ۳ آگوست ۱۹۴۱

محل تولد: نیوجرسی

نام همسر: اندی استورات

ملیت: آمریکایی

حرفه: میلیارد، سرمایه گذار، نویسنده

ادامه
عکس های محمدرضا اخباری,بیوگرافی محمدرضا اخباری,محمدرضا اخباری فوتبالیست بیوگرافی محمدرضا اخباری دروازه بان ایرانی

تاریخ تولد: ۲۶ بهمن ۱۳۷۱ معادل ۱۵ فوریه ۱۹۹۳

محل تولد: ایران، اصفهان

قد: ۱۹۰ سانتی متر

وزن: ۸۷ کیلوگرم

سمت: دروازه بان تیم تراکتور

ادامه
عکس حضرت علی اصغر,حضرت علی اصغر ع,حضرت علی اصغر زندگی نامه حضرت علی اصغر؛ نوزاد شش ماهه امام حسین

محل تولد: مدینه، حجاز

درگذشت: ۱۰ محرم ۶۱ ه‍.ق

محل شهادت: کربلا، عراق

مدفن: حرم حسین بن علی

نام پدر: حسین بن علی

نام مادر: رباب بنت امرئ القیس

ادامه
بیوگرافی بهرام عین اللهی,دکتر بهرام عین اللهی,دکتر بهرام عین‌اللهی بیوگرافی بهرام عین اللهی؛ وزیر بهداشت دولت سیزدهم

زاده: ۱۰ بهمن ۱۳۳۷

سمت: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

شروع فعالیت : ۳ شهریور ۱۴۰۰

ملیت: ایرانی

محل تحصیل: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

ادامه
ویژه سرپوش