سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳
۱۸:۰۶ - ۲۰ آذر ۱۳۹۶ کد خبر: ۹۶۰۹۰۵۵۱۹
آموزش و پرورش

پراید سرویس سمج مدارس تهران

نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش
 کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران شهریورماه امسال در جلسه ای، حذف خودروی پراید از ناوگان سرویس مدارس پایتخت را مصوب کرد و موضوع برای اجرا به آموزش وپرورش نیز اعلام شد، اما این مصوبه در سال تحصیلی جاری اجرا نشد.

به گزارش ایرنا، کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در آستانه سال تحصیلی ۹۷-۹۶ جلسه ای با حضور اعضای این کمیسیون، معاون خدمات شهری ، معاون وقت حمل و نقل و ترافیک، معاون وقت فرهنگی و اجتماعی شهردار تهران، رئیس پلیس راهور تهران بزرگ و نمایندگان آموزش و پرورش شهر تهران برگزار کرد. 

 

دراین جلسه، موضوع حذف خودروی پراید با راننده مرد از سرویس مدارس شهر تهران مطرح و به تصویب اعضا رسید و مقرر شد که فعالیت خودروی پراید با راننده خانم، فعلا از این قاعده مستثنی شود. 

 

عباسعلی باقری مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران ۱۹ شهریور امسال در گفت وگو با ایرنا، خبر حذف خودروی پراید با راننده مرد از سرویس مدارس پایتخت را تایید کرد. 

 

وی افزود: خودروی پراید با راننده مرد از ناوگان سرویس مدارس پایتخت حذف شد و تنها رانندگان زن به دلیل شرایط مالی مجاز به استفاده از خودروی پراید برای فعالیت در این مجموعه هستند. 

 

وی گفت: رانندگان مرد باید خودروهایی غیر از پراید را برای فعالیت در ناوگان سرویس مدارس شهر تهران بکار گیرند. 

باقری با اشاره به شرایط مالی رانندگان زن سرویس مدارس برای داشتن خودرو پراید افزود: بانوان برای سرویس دانش آموزان ابتدایی گزینه های مناسب و مطلوبی هم از نظر اولیا و هم از نظر مدیران مدارس هستند و برهمین اساس قصد حذف این گروه از چرخه سرویس مدارس تهران را نداریم. 

 

اما با آغاز سال تحصیلی این موضوع تحقق پیدا نکرد و ما همچنان شاهد استفاده از خودروی پراید به عنوان سرویس مدرسه در شهر تهران هستیم. 

 

والدین یکی از دانش آموزان در منطقه ۲ تهران، در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: خودروی سرویس مدرسه فرزندم، پراید با راننده خانم است و از لحاظ ظاهری و فنی مشکلاتی دارد. 

 

وی با اشاره به اینکه ۲ میلیون و ۱۰۰هزار تومان برای سرویس مدرسه پرداخت کرده ایم، افزود: مسئولان مدرسه اطلاعی از مصوبه حذف پراید از سرویس مدارس شهر ندارند. 

 

یکی دیگر از والدین در منطقه ۱۶ تهران نیز گفت: خودروی سرویس فرزندم پراید است، از شرایط حمل و نقل او راضی نیستم و تنها می توانم به فرزندم تذکر دهم که در هنگام نشستن در خودرو از خود مراقبت کند. 

 

به گفته وی، یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در سه قسط برای هزینه سرویس مدرسه(خودروی پراید با هماهنگی مدرسه) باید پرداخت کنیم. 

 

مدیر یکی از مدارس غیردولتی در منطقه ۲ شهر تهران نیز دراین خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: در ابتدای سال تحصیلی، بخشنامه ای مبنی بر حذف خودروی پراید از سرویس حمل و نقل دانش آموزان به مدرسه ابلاغ شد که البته اجرا نشد و پیمانکار سرویس مدرسه هم اعلام کرده که سال آینده خودروی پراید را از سرویس مدارس حذف خواهد کرد. 

 

کامیاب صدری رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش شهر تهران نیز درباره موضوع حذف خودروی پراید سرویس مدارس شهر به خبرنگار ایرنا گفت که مدیرکل آموزش و پرورش تهران دراین زمینه تنها با پیشنهاد سازمان تاکسیرانی برای حذف این نوع خودرو از سرویس مدارس، موافقت کرده است. 

 

صدری با بیان اینکه کارگروه ماده ۱۸ به عنوان متولی حمل و نقل سرویس دانش آموزی برای ساماندهی سرویس مدارس تصمیم گیری می کند، اظهار کرد: این کارگروه متشکل از نمایندگان آموزش و پرورش، انجمن اولیا و مربیان، مدیران مدارس، فرمانداری، پلیس راهور و شهرداری(سازمان تاکسیرانی) است که سه عضو کارگروه ماده ۱۸ حق رای داشته و سه عضو دیگر؛ آموزش و پرورش، شهرداری و انجمن اولیا و مربیان مشورتی هستند. 

 

رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش شهر تهران گفت: در کارگروه ماده ۱۸، موضوع مربوط به ساماندهی سرویس مدارس از جمله حذف خودروی پراید مطرح و در این مورد تصمیم گیری می شود. 

 

وی افزود: سازمان تاکسیرانی بخشنامه ای را به شرکت های خصوصی حمل و نقل در حوزه سرویس مدرسه، مبنی بر استفاده نکردن از خودروی پراید اعلام کرده که شرط فعالیت این شرکت های خصوصی برای سرویس مدارس و معرفی آنها به مدارس، حذف خودروی پراید با راننده مرد(غیر از خودروی پراید با راننده زن) است که سازمان تاکسیرانی این موضوع را هم در کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران مطرح کرد. 

صدری با بیان اینکه آموزش و پرورش در جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با پیشنهاد حذف خودروی پراید به عنوان سرویس مدارس موافقت کرد، اظهار کرد: با توجه به بررسی های انجام شده و آمار سازمان تاکسیرانی، در حال حاضر حدود ۱۰هزار خودروی پراید به عنوان سرویس مدارس فعالیت می کنند. 

رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش شهر تهران گفت: به عقیده من نمی توان به یکباره و در آغاز سال تحصیلی خودروی پراید را از چرخه سرویس مدارس حذف کرد، چراکه عواقب حراستی، معیشتی و امنیتی برای رانندگان این خودروها در پی خواهد داشت و باید دلایل این اقدام از لحاظ فنی، ایمنی و... کارشناسی و بررسی شده و خودروی جایگزین پراید تعیین شود. 

 

وی با بیان اینکه حذف خودروی پراید به عنوان سرویس مدارس باید مرحله به مرحله انجام شود، افزود: در حذف خودروی پراید به عنوان سرویس مدارس بحث امنیت دانش آموزان مطرح است و هیچ تفاوتی بین رانندگان مرد و زن برای سرویس مدارس نباید وجود داشته باشد که این تذکر نیز به مسئولان سازمان تاکسیرانی اعلام شد. 

صدری گفت: موضوع نداشتن ایمنی خودروی پراید به عنوان سرویس مدارس و حذف آن، آبان ماه جاری در جلسه کارگروه ماده ۱۸ استان تهران بررسی و تصویب شد که قرار است این خودرو از سال آینده با توجه به شیوه نامه و دستورالعمل سرویس مدارس حذف شود. 

 

رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش شهر تهران اظهار کرد: براساس شیوه نامه و دستورالعمل سرویس مدارس، هر خودور برای ورود به چرخه سرویس مدارس ضمن داشتن معاینه فنی و برچسب سرویس مدرسه، صلاحیت راننده سرویس نیز از لحاظ داشتن گواهی نامه، نداشتن رفتارهای پرخطر، سوء پیشینه باید توسط سازمان تاکسیرانی تایید شود و مدارس طبق این شرایط، با پیمانکاران قرارداد منعقد کرده و خودروهای مورد نظر وارد چرخه حمل و نقل دانش آموزان شود. 

 

صدری خاطرنشان کرد: در حال حاضر خودروی پراید از سرویس مدارس حذف نشده و با طی کردن مراحل اداری و اعلام فراخوان، برای اجرایی کردن این روند، شرکت های حمل و نقل برای سرویس مدارس باید خودروهای خود را نوسازی و تعویض کنند. 

 

به گفته وی، تاکنون اطلاعات ۱۱۰ هزار دانش آموز تهرانی در سامانه هوشمند سرویس مدارس ثبت شده و آماری از مدارس غیردولتی در دسترس نیست، با این وجود پیش بینی می شود که در تهران ۲۰۰ هزار دانش آموز از سرویس حمل و نقل استفاده می کنند. 

 

رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به اینکه آبان ماه جاری نرخ شهریه سرویس مدارس از طریق سایت آموزش و پرورش شهر تهران به نشانی https://tehranedu.ir اطلاع رسانی شده، تاکید کرد: والدین بر عملکرد سرویس مدارس باید نظارت داشته باشند و در صورت مغایرت شهریه سرویس مدارس با نرخ اعلام شده می توانند ابتدا مسئله را با انجمن اولیا و مربیان و مدیر مدرسه مطرح کنند و در صورت حل نشدن، می توانند به کارشناس انجمن اولیا و مربیان مناطق و یا اداره ارزیابی و عملکرد مناطق و کارشناسان اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران مراجعه کنند. 

 

شهر تهران با ۴ هزار و ۸۹ واحد آموزشی(مدرسه) حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی دارد. 

 

به گفته عیسی فرهادی فرماندار شهرستان تهران، از مجموع دانش آموزان پایتخت، ۲۴۰ هزار نفر برای حضور در مدرسه از سرویس استفاده می کنند. 

 

 

 

 

 

  • 13
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
فرامرز اصلانی بیوگرافی فرامرز اصلانی از تحصیلات تا شروع کار هنری

تاریخ تولد: ۲۲ تیر ۱۳۳۳

تاریخ وفات : ۱ فروردین ۱۴۰۳ (۷۸ سال)

محل تولد: تهران 

حرفه: خواننده، آهنگساز، ترانه‌سرا، نوازندهٔ گیتار 

ژانر: موسیقی پاپ ایرانی

سازها: گیتار

ادامه
علیرضا مهمدی بیوگرافی علیرضا مهمدی؛ پدیده کشتی فرنگی ایران

تاریخ تولد: سال ۱۳۸۱ 

محل تولد: ایذه، خوزستان، ایران

حرفه: کشتی گیر فرندگی کار

وزن: ۸۲ کیلوگرم

شروع فعالیت: ۱۳۹۲ تاکنون

ادامه
زهرا گونش بیوگرافی زهرا گونش؛ والیبالیست میلیونر ترکی

چکیده بیوگرافی زهرا گونش

نام کامل: زهرا گونش

تاریخ تولد: ۷ جولای ۱۹۹۹

محل تولد: استانبول، ترکیه

حرفه: والیبالیست

پست: پاسور و دفاع میانی

قد: ۱ متر و ۹۷ سانتی متر

ادامه
سوگل خلیق بیوگرافی سوگل خلیق بازیگر جوان سینمای ایران

تاریخ تولد: ۱۶ آبان ۱۳۶۷

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۸۷ تاکنون

تحصیلات: لیسانس کارگردانی تئاتر از دانشگاه هنر تهران

ادامه
شیگرو میاموتو سفری به دنیای بازی های ویدیویی با شیگرو میاموتو

تاریخ تولد: ۱۶ نوامبر ۱۹۵۲

محل تولد: سونوبه، کیوتو، ژاپن 

ملیت: ژاپنی

حرفه: طراح بازی های کامپیوتری و نینتندو 

تحصیلات: کالج هنر کانازاوا

ادامه
عین القضات همدانی زندگینامه عین القضات همدانی عارف و شاعر قرن ششم هجری

تاریخ تولد: سال ۴۹۲ هجری قمری

محل تولد: همدان، ایران

حرفه: حکیم، نویسنده، شاعر، مفسر قرآن، محدث و فقیه

مدت عمر: ۳۳ سال

درگذشت: در ششم جمادی‌الثانی سال ۵۲۵ هجری قمری

ادامه
اسماعیل محرابی بیوگرافی اسماعیل محرابی؛ بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۵ فروردین ۱۳۲۳

محل تولد: تنکابن، مازندران

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: ۱۳۴۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس تئاتر

ادامه
ویژه سرپوش