جمعه ۰۸ بهمن ۱۴۰۰
کد مقاله: ۹۹۱۲۰۰۰۹۷

راهنمای خرید عینک آفتابی+ معرفی انواع عینک آفتابی

عینک آفتابی,عینک آفتابی زنانه,خرید عینک آفتابی زنانهعینک آفتابی جزو اکسسوری بسیار مهم به حساب می‌آید
احتمالا شما هم جزء افرادی باشید که در زمان خرید عینک آفتابی فقط به مدل آن توجه میکنید. بی تردید که ظاهر و مد در انتخاب یک عینک آفتابی نقش بسیار مهمی دارد اما وظیفه عینک های آفتابی مهمتر از زیبایی محافظت از چشم ها دربرابر نورخورشید است.

خرید عینک آفتابی

وظیفه عینک آفتابی به غیر از زیبا و جذاب کردن صورت و استایل شما، مراقبت از چشم ها در برابر نور خورشید یا اشعه ماوراء بنفش است. پس در زمان خرید عینک آفتابی توجه کنید که عینک هایی ارزان قیمت در بازار ویژگی مراقبت از چشم ها را دربرابر نورخورشید ندارند و چه بسا سبب میشود چشم هایتان آسیب ببینند.

خرید عینک آفتابی مناسب برای رانندگی,عینک آفتابی,عینک آفتابی مناسب فرم بینیبرای خرید عینک آفتابی، سلیقه شخصی خود در مورد فرم و سبک ظاهری آن را در نظر بگیرید

شما باید در هنگام خرید عینک آفتابی تمامی نکات را در نظر بگیرید و در این خصوص اطلاعات كاملی داشته باشید. اشعه های ماورای بنفش خورشید هم سبب آسیب رسانی به پوست و هم به چشم، علی الخصوص به لنز و قرنیه چشم می شوند، هرقدر بیشتر چشمان شما در مقابل اشعه آفتاب بدون محافظ قرار بگیرد احتمال ابتلای شما به بیماری آب مروارید بیشتر است( در این بیماری انگار لنزهای چشم را مه فرا می گیرد و شما اجسام و انسانها را به صورت مبهم و نامشخص می بینید) در ضمن اشعه های خورشید باعث بیماری تخریب بافت ماكولای چشم میشوند كه میتواند بر میزان وضوح و شفافیت بینایی تأثير بگذارد و چه بسا باعث كوری شود.

عینک آفتابی با لنز زرد,مدل عینک آفتابی,عینک آفتابیدر انتخاب یک عینک آفتابی به هدف خود از خرید عینک توجه کنید

راهنمای خرید عینک آفتابی مناسب

احتمالا فکر کنید که تنها با امتحان کردن عینک روی صورت، میتوانید فرم مناسب را انتخاب کنید ولی میتوانید با دانستن یکسری نکات ساده موقع خرید عینک آفتابی بهترین انتخاب را داشته باشید.

* اندازه فریم:

نخستین نکته ای که هنگام خرید عینک آفتابی باید به آن توجه کنید، اندازه فریم است. فریم عینک باید درست اندازه صورت باشد؛ به طوریکه انگار دقیقا برای صورت شما ساخته شده است. سه عامل مهم که در انتخاب فریم عینک اهمیت دارد شامل اندازه لنزها، اندازه پل و اندازه دسته ها می باشد. از قسمت میانی تا دسته عینک را طول یک لنز عینک می گویند که معمولاً بین ۴۰ تا ۶۲ میلی متر است. به فاصله بین لنزهای عینک، اندازه پل گفته میشود که تقریباً با اندازه ای بین ۱۴ تا ۲۴ میلی متر ساخته می شود. اندازه دسته عینک هم بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ میلی متر تعیین می شود.

خرید عینک آفتابی,انواع عینک آفتابی,عینک آفتابی مردانهاندازه قاب عینک آفتابی باید به قدری بزرگ باشد که همه نواحی چشم را بپوشاند

* عینک آفتابی استاندارد:

در زمان خرید عینک آفتابی باید بدانید یك عینك آفتابی مناسب و استاندارد برای محافظت از چشم هایتان چه ویژگی هایی باید داشته باشد. به عینك هایی، عینك آفتابی استاندارد گفته میشود كه بتواند در مقابل اشعه های مضر افتاب( به ویژه اشعه های ماورای بنفش) از چشمهایتان مراقبت كنند.  برای آنكه معلوم شود یك عینك آفتابی در مقابل اشعه های ماورای بنفش، قدرت محافظت كامل را دارد به آن نور ماورای بنفش تابیده می شود و در صورت محافظت كامل برچسب استاندارد به آن چسبیده می شود.

جدیدترین مدل عینک آفتابی,خرید عینک آفتابی,عینک آفتابی جدیدشیشه عینک آفتابی باید کاملا مقاوم باشد طوری که با ضربه های کوچک آسیب نبیند

* اندازه عینک آفتابی : 

در خرید عینک آفتابی زنانه یا مردانه باید به اندازه عینک ها توجه کنید. عینک آفتابی را باید متناسب با اندازه صورتتان انتخاب کنید. عینک هایی که فریم کوچکتری دارند با صورت های کوچکتر تناسب بیشتری دارند و عینک های بزرگ تر هم اغلب مناسب صورت های بزرگترند.

بهترین عینک آفتابی,عینک آفتابی استاندارد,خرید عینک آفتابییکی از نکات مهم هنگام خرید عینک آفتابی مدل و فرم بینی است

چنانچه بخواهید در خرید عینک آفتابی به شکل دقیقتری سایز این عینک ها را مورد بررسی قرار دهید باید ابعاد عینکتان را در نظر بگیرید. سه مقوله مهم در بررسی ابعاد عینک مطرح میشوند که به ترتیب شامل اندازه چشم، اندازه پل عینک و اندازه شقیقه می باشد. اندازه ی چشم یک عینک آفتابی از نظر عرض آن به شکل معمول ۶۲ میلیمتر بوده و اندازه پل آن معمولاً ۱۴ الی ۲۴ میلیمتر است. اندازه این عینک ها از نظر شقیقه معمولاً ۱۲۰ الی ۱۵۰ میلی متر است.

* رنگ عینک آفتابی :

برای اطمینان از مناسب بودن رنگ عینک آفتابی و همینطور میزان رنگ تیره ی آن باید عینک آفتابیتان را در یک اتاق با نور متناسب امتحان کنید به اینصورت که عینک را به چشمانتان بزنید و در آینه نگاه کنید در صورتیکه میزان تیرگی و رنگ عینک آفتابی شما مناسب باشد نمیتوانید چشم هایتان را در آیینه ببینید. در زمان خرید عینک آفتابی باید توجه کنید، عینک هایی برای عصر یا شب توصیه می شوند که شیشه های روشن داشته باشند. این عینک ها قابلیت استفاده در ظهر روزهای آفتابی را ندارند.

عینک آفتابی,راهنمای خرید عینک آفتابی,مدل های عینک آفتابییکی از فاکتورهای مهم هنگام انتخاب عینک آفتابی فرم صورت است

* عینک آفتابی مناسب فرم بینی:

یکی از نکات مهمی در موقع خرید عینک آفتابی توجه به مدل و فرم بینی است، از این جهت باید بزرگ یا کوچک بودن بینی و همینطور کوفته بودن یا قوز داشتن بینی را در زمان انتخاب عینک مد نظر داشته باشید.

* رنگ عدسی عینک آفتابی :

هرچند رنگ عینک های آفتابی ارتباطی با محافظت در مقابل اشعه UV ندارد؛ ولی بطور کلی انتخاب رنگ مناسب برای عدسی اهمیت زیادی دارد. یکی از نکات مهمی که موقع خرید عینک آفتابی ، اینست که نباید رنگ عدسی آن قدر تیره باشد که دیدتان را کم کند. همینطور باید بدانید بهترین و رایج ترین رنگها برای عینک های آفتابی، خاکستری و دودی است که هم باعث کاهش شدت نور میشوند و هم سبب تشخیص بهتر رنگها می شوند.

رنگ عدسی عینک آفتابی,عینک آفتابی,عینک آفتابی نشکنعدسی‌های عینک آفتابی، شیشه‌ای یا پلاستیکی هستند

* نایلون:

در خرید عینک آفتابی مناسب ترین گزینه فریم های نایلونی می باشند؛ به ویژه اگر بخواهید با عینکتان ورزش کنید و یا به فعالیت های فیزیکی بپردازید. فریم های نایلونی مقاومت زیادی نسبت به تغییرات آب وهوایی از خود نشان می دهند و خاصیت انعطاف پذیری زیادی در عین محکم بودن( جهت حفظ امنیت) دارند. کمپانی های مختلف برای فریم های نایلونی خود اسم های گوناگونی انتخاب نموده اند .

* عینک آفتابی نشکن:

در زمان ورزش و فعالیت بدنی، حفاظت از چشم ها ضرورت دارد. از این جهت تلاش کنید زمان خرید عینک آفتابی ، عینک هایی را انتخاب کنید که از مواد مقاوم و نشکن ساخته شده باشند. موادی مثل پلی کربنات دربرابر ضربه مقاوم است و هنگام فعالیت های ورزشی از این عینک ها میتوانید با خیال راحت استفاده کنید.

* خرید عینک آفتابی مناسب برای رانندگی: 

آسیب رسیدن به پوست و چشم حین رانندگی، علی الخصوص رانندگی طولانی مدت، بیش تر از آن چیزیست که تصور کنید. تحقیقات نشانگر اینست که شیشه جلوی ماشین ها دربرابر آفتاب حفاظ نسبتا مناسبی دارد؛ ولی شیشه های کناری، فقط ۷۱ درصد مانع تابش مضر آفتاب می شوند. بهترین کار برای شیشه های کناری اینست که، برچسب های مخصوص حفاظت در برابر UV تهیه کنید و مهمتر از آن یک عینک آفتابی مناسب بخرید تا کنار و جلوی چشمان شما را بطور کامل بپوشاند.

عینک آفتابی نشکن,عکس عینک آفتابی,عینک آفتابیتیرگی عینک آفتابی باید به حدی باشد که شخص در نور آفتاب با آن راحت باشد

انواع عینک آفتابی

پیش از خرید عینک آفتابی توجه داشته باشید که انها انواع مختلفی دارند. در ادامه شما را با انواع عینک آفتابی آشنا میکنیم:

> عینک آفتابی با عدسی سبز:

در زمان خرید عینک آفتابی توجه اشته باشید که شیشه عینک سبز رنگ امکان دارد وضوح رنگها را بالا ببرد.

> عینک آفتابی با لنز زرد:

توجه کنید که کاربرد عینک با شیشه زردرنگ درهنگام خرید عینک آفتابی اینست که در نور کم یا در هوای مه آلود کمک می کند تا تصویر را واضح تر ببینید.

> عینک آفتابی فتوکرومیک:

عینک های فتوکرومیک، به میزان صد در صد مانع از  ورود اشعه های زیانبار ماواری بنفش( UV) نور خورشید به چشم می شوند. پس در زمان خرید عینک آفتابی این مسأله را در نظر بگیرید.

> عینک آفتابی مسدودکننده نور آبی:

 این مدل عینک آفتابی معمولاً شیشه کهربایی رنگ دارد.

عینک آفتابی زنانه,خرید عینک آفتابی,بهترین عینک آفتابیعینک‌ آفتابی نباید تشخیص رنگ‌های اشیا و چراغ‌های راهنمایی را مختل نماید

> عینک آفتابی پلاریزه:

در زمان خرید عینک آفتابی ، توجه کنید که این عینک ها، بازتاب نور را می شکنند و در نتیجه مانع از تابش نور خیره کننده به چشم می شوند.

عینک آفتابی,رنگ عدسی عینک آفتابی,عینک آفتابی نشکنعینک آفتابی برای رانندگی بسیار مفید است اما برای زیبائی شب هنگام نباید از آنها استفاده شود

> عینک آفتابی کودک:

کودکان هم شبیه بزرگسالان به عینک آفتابی احتیاج دارند. از این جهت برای خرید عینک آفتابی توجه کنید که، عینک مناسبی برای کودکان در نظر بگیرید.

گردآوری: بخش دنیای مد سرپوش

  • 11
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
آرش فردوسی,بیوگرافی آرش فردوسی,زندگینامه آرش فردوسی بیوگرافی آرش فردوسی کارآفرین موفق ایرانی – آمریکایی (+ تصاویر)

زاده:۷ اکتبر ۱۹۸۵

زادگاه:اوورلند پارک، کانزاس، ایالات متحده

ملیت:آمریکایی ایرانی تبار

شناخته شده برای:تاسیس دراپ باکس

وضعیت تأهل:مجرد

ادامه
عکس های محمد اسلامی,محمد جواد اسلامی,زندگی نامه محمد اسلامی بیوگرافی محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی در دولت سیزدهم (+ تصاویر)

زاده:۱ مهر ۱۳۳۵

زادگاه:اصفهان

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

دین:اسلام

ادامه
آهنگ های پرواز همای,پرواز همای اشعار,کنسرت پرواز همای بیوگرافی پرواز همای و آثار این خواننده ی سنتی (+ تصاویر)

زاده:۲۰ بهمن ۱۳۵۸

زادگاه:احمدسرگوراب گیلان

ملیت:ایرانی

پیشه:خواننده

فارغ التحصیل:لیسانس رشته شعر و آهنگ

ادامه
حضرت الیاس,زندگینامه حضرت الیاس,بیوگرافی حضرت الیاس زندگینامه حضرت الیاس یکی از پیامبران بنی‌اسرائیل

زاده:سال ۹۰۰ پیش از میلاد

زادگاه:احتمالا تیشبه

درگذشت:سال۸۴۹ پیش از میلاد

معجزات:زنده گرداندن مردگان، پایین آوردن آتش از آسمان و ورود به بهشت پیش از مرگ

ستایش شده در:یهودیت، مسیحیت، اسلام

ادامه
زندگی نامه غلامحسین اسماعیلی,غلامحسین اسماعیلی,تحصیلات غلامحسین اسماعیلی بیوگرافی غلامحسین اسماعیلی رئیس دفتر رئیس‌جمهور (+ تصاویر)

زاده:۱۳۴۴ بیرجند

زادگااه:بیرجند

ملیت:ایرانی

حزب سیاسی:مستقل

بیوگرافی غلامحسین اسماعیلی

غلامحسین اسماعیلی در شهر بیرجند در سال ۱۳۴۴ دیده به جهان گشود. پدر او که در حال حاضر در قید حیات نیست؛ در حوزه ی کشاورزی فعالیت داشت و در دروس حوزه به صورت مقدماتی تحصیل کرده بود و به عنوان روحانی محل شناخته میشد. وی دارای سه برادر میباشد که یکی از آن ها درگذشته است.

ادامه
مزدک میرعابدینی,بیوگرافی مزدک میرعابدینی,زندگینامه مزدک میرعابدینی بیوگرافی مزدک میرعابدینی، بازیگر و کارگردان سینمای کشور (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۹ فروردین ۱۳۵۵

محل تولد:تهران

پیشه:بازیگر سینما و تلوزیون، کارگردان، تهیه کننده، نویسنده

سالهای فعالیت:۱۳۸۷- تاکنون

همسر:ندا صارمی منفرد

ادامه
ابوالعباس نیریزی,بیوگرافی ابوالعباس نیریزی,زندگینامه ابوالعباس نیریزی زندگینامه ابوالعباس نیریزی ستاره شناس و اخترشناس ایرانی

زاده:نیمه اول سده سوم هجری قمری

زادگاه:نیریز، شهری کوچک در جنوب شیراز فعلی

پیشه:ریاضی دان و اخترشناس ایرانی

ملیت:ایرانی

وفات:۳۱۰ هجری

ادامه
حامد قدوسی,فعالیت های حامد قدوسی,تحصیلات حامد قدوسی بیوگرافی حامد قدوسی و فعالیت های این اقتصاددان (+ تصاویر)

نام خانوادگی:قدوسی

زاده:۱۳۵۶

زادگاه:ارومیه

تحصیلات:مدرک کارشناسی مهندسی صنایع و کارشناسی ارشد مدیریت

سمت:عضو دپارتمان اقتصاد دانشگاه( موسسه) تکنولوژی استیونس

ادامه
 همام تبریزی,بیوگرافی همام تبریزی,آثار همام تبریزی زندگینامه ی همام تبریزی شاعر پارسی‌سرا و تاتی‌سرای ایران

زاده:۶۳۶ هجری

زادگاه:تبریز

درگذشته:صفر ۷۱۴

سمت:شاعر پارسی سرا و تاتی سرای( آذری سرای)

سده:هشتم هجری

ادامه
ویژه سرپوش