یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
کد مقاله: ۹۹۱۲۰۰۰۹۷

راهنمای خرید عینک آفتابی+ معرفی انواع عینک آفتابی

عینک آفتابی,عینک آفتابی زنانه,خرید عینک آفتابی زنانهعینک آفتابی جزو اکسسوری بسیار مهم به حساب می‌آید
احتمالا شما هم جزء افرادی باشید که در زمان خرید عینک آفتابی فقط به مدل آن توجه میکنید. بی تردید که ظاهر و مد در انتخاب یک عینک آفتابی نقش بسیار مهمی دارد اما وظیفه عینک های آفتابی مهمتر از زیبایی محافظت از چشم ها دربرابر نورخورشید است.

خرید عینک آفتابی

وظیفه عینک آفتابی به غیر از زیبا و جذاب کردن صورت و استایل شما، مراقبت از چشم ها در برابر نور خورشید یا اشعه ماوراء بنفش است. پس در زمان خرید عینک آفتابی توجه کنید که عینک هایی ارزان قیمت در بازار ویژگی مراقبت از چشم ها را دربرابر نورخورشید ندارند و چه بسا سبب میشود چشم هایتان آسیب ببینند.

خرید عینک آفتابی مناسب برای رانندگی,عینک آفتابی,عینک آفتابی مناسب فرم بینیبرای خرید عینک آفتابی، سلیقه شخصی خود در مورد فرم و سبک ظاهری آن را در نظر بگیرید

شما باید در هنگام خرید عینک آفتابی تمامی نکات را در نظر بگیرید و در این خصوص اطلاعات كاملی داشته باشید. اشعه های ماورای بنفش خورشید هم سبب آسیب رسانی به پوست و هم به چشم، علی الخصوص به لنز و قرنیه چشم می شوند، هرقدر بیشتر چشمان شما در مقابل اشعه آفتاب بدون محافظ قرار بگیرد احتمال ابتلای شما به بیماری آب مروارید بیشتر است( در این بیماری انگار لنزهای چشم را مه فرا می گیرد و شما اجسام و انسانها را به صورت مبهم و نامشخص می بینید) در ضمن اشعه های خورشید باعث بیماری تخریب بافت ماكولای چشم میشوند كه میتواند بر میزان وضوح و شفافیت بینایی تأثير بگذارد و چه بسا باعث كوری شود.

عینک آفتابی با لنز زرد,مدل عینک آفتابی,عینک آفتابیدر انتخاب یک عینک آفتابی به هدف خود از خرید عینک توجه کنید

راهنمای خرید عینک آفتابی مناسب

احتمالا فکر کنید که تنها با امتحان کردن عینک روی صورت، میتوانید فرم مناسب را انتخاب کنید ولی میتوانید با دانستن یکسری نکات ساده موقع خرید عینک آفتابی بهترین انتخاب را داشته باشید.

* اندازه فریم:

نخستین نکته ای که هنگام خرید عینک آفتابی باید به آن توجه کنید، اندازه فریم است. فریم عینک باید درست اندازه صورت باشد؛ به طوریکه انگار دقیقا برای صورت شما ساخته شده است. سه عامل مهم که در انتخاب فریم عینک اهمیت دارد شامل اندازه لنزها، اندازه پل و اندازه دسته ها می باشد. از قسمت میانی تا دسته عینک را طول یک لنز عینک می گویند که معمولاً بین ۴۰ تا ۶۲ میلی متر است. به فاصله بین لنزهای عینک، اندازه پل گفته میشود که تقریباً با اندازه ای بین ۱۴ تا ۲۴ میلی متر ساخته می شود. اندازه دسته عینک هم بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ میلی متر تعیین می شود.

خرید عینک آفتابی,انواع عینک آفتابی,عینک آفتابی مردانهاندازه قاب عینک آفتابی باید به قدری بزرگ باشد که همه نواحی چشم را بپوشاند

* عینک آفتابی استاندارد:

در زمان خرید عینک آفتابی باید بدانید یك عینك آفتابی مناسب و استاندارد برای محافظت از چشم هایتان چه ویژگی هایی باید داشته باشد. به عینك هایی، عینك آفتابی استاندارد گفته میشود كه بتواند در مقابل اشعه های مضر افتاب( به ویژه اشعه های ماورای بنفش) از چشمهایتان مراقبت كنند.  برای آنكه معلوم شود یك عینك آفتابی در مقابل اشعه های ماورای بنفش، قدرت محافظت كامل را دارد به آن نور ماورای بنفش تابیده می شود و در صورت محافظت كامل برچسب استاندارد به آن چسبیده می شود.

جدیدترین مدل عینک آفتابی,خرید عینک آفتابی,عینک آفتابی جدیدشیشه عینک آفتابی باید کاملا مقاوم باشد طوری که با ضربه های کوچک آسیب نبیند

* اندازه عینک آفتابی : 

در خرید عینک آفتابی زنانه یا مردانه باید به اندازه عینک ها توجه کنید. عینک آفتابی را باید متناسب با اندازه صورتتان انتخاب کنید. عینک هایی که فریم کوچکتری دارند با صورت های کوچکتر تناسب بیشتری دارند و عینک های بزرگ تر هم اغلب مناسب صورت های بزرگترند.

بهترین عینک آفتابی,عینک آفتابی استاندارد,خرید عینک آفتابییکی از نکات مهم هنگام خرید عینک آفتابی مدل و فرم بینی است

چنانچه بخواهید در خرید عینک آفتابی به شکل دقیقتری سایز این عینک ها را مورد بررسی قرار دهید باید ابعاد عینکتان را در نظر بگیرید. سه مقوله مهم در بررسی ابعاد عینک مطرح میشوند که به ترتیب شامل اندازه چشم، اندازه پل عینک و اندازه شقیقه می باشد. اندازه ی چشم یک عینک آفتابی از نظر عرض آن به شکل معمول ۶۲ میلیمتر بوده و اندازه پل آن معمولاً ۱۴ الی ۲۴ میلیمتر است. اندازه این عینک ها از نظر شقیقه معمولاً ۱۲۰ الی ۱۵۰ میلی متر است.

* رنگ عینک آفتابی :

برای اطمینان از مناسب بودن رنگ عینک آفتابی و همینطور میزان رنگ تیره ی آن باید عینک آفتابیتان را در یک اتاق با نور متناسب امتحان کنید به اینصورت که عینک را به چشمانتان بزنید و در آینه نگاه کنید در صورتیکه میزان تیرگی و رنگ عینک آفتابی شما مناسب باشد نمیتوانید چشم هایتان را در آیینه ببینید. در زمان خرید عینک آفتابی باید توجه کنید، عینک هایی برای عصر یا شب توصیه می شوند که شیشه های روشن داشته باشند. این عینک ها قابلیت استفاده در ظهر روزهای آفتابی را ندارند.

عینک آفتابی,راهنمای خرید عینک آفتابی,مدل های عینک آفتابییکی از فاکتورهای مهم هنگام انتخاب عینک آفتابی فرم صورت است

* عینک آفتابی مناسب فرم بینی:

یکی از نکات مهمی در موقع خرید عینک آفتابی توجه به مدل و فرم بینی است، از این جهت باید بزرگ یا کوچک بودن بینی و همینطور کوفته بودن یا قوز داشتن بینی را در زمان انتخاب عینک مد نظر داشته باشید.

* رنگ عدسی عینک آفتابی :

هرچند رنگ عینک های آفتابی ارتباطی با محافظت در مقابل اشعه UV ندارد؛ ولی بطور کلی انتخاب رنگ مناسب برای عدسی اهمیت زیادی دارد. یکی از نکات مهمی که موقع خرید عینک آفتابی ، اینست که نباید رنگ عدسی آن قدر تیره باشد که دیدتان را کم کند. همینطور باید بدانید بهترین و رایج ترین رنگها برای عینک های آفتابی، خاکستری و دودی است که هم باعث کاهش شدت نور میشوند و هم سبب تشخیص بهتر رنگها می شوند.

رنگ عدسی عینک آفتابی,عینک آفتابی,عینک آفتابی نشکنعدسی‌های عینک آفتابی، شیشه‌ای یا پلاستیکی هستند

* نایلون:

در خرید عینک آفتابی مناسب ترین گزینه فریم های نایلونی می باشند؛ به ویژه اگر بخواهید با عینکتان ورزش کنید و یا به فعالیت های فیزیکی بپردازید. فریم های نایلونی مقاومت زیادی نسبت به تغییرات آب وهوایی از خود نشان می دهند و خاصیت انعطاف پذیری زیادی در عین محکم بودن( جهت حفظ امنیت) دارند. کمپانی های مختلف برای فریم های نایلونی خود اسم های گوناگونی انتخاب نموده اند .

* عینک آفتابی نشکن:

در زمان ورزش و فعالیت بدنی، حفاظت از چشم ها ضرورت دارد. از این جهت تلاش کنید زمان خرید عینک آفتابی ، عینک هایی را انتخاب کنید که از مواد مقاوم و نشکن ساخته شده باشند. موادی مثل پلی کربنات دربرابر ضربه مقاوم است و هنگام فعالیت های ورزشی از این عینک ها میتوانید با خیال راحت استفاده کنید.

* خرید عینک آفتابی مناسب برای رانندگی: 

آسیب رسیدن به پوست و چشم حین رانندگی، علی الخصوص رانندگی طولانی مدت، بیش تر از آن چیزیست که تصور کنید. تحقیقات نشانگر اینست که شیشه جلوی ماشین ها دربرابر آفتاب حفاظ نسبتا مناسبی دارد؛ ولی شیشه های کناری، فقط ۷۱ درصد مانع تابش مضر آفتاب می شوند. بهترین کار برای شیشه های کناری اینست که، برچسب های مخصوص حفاظت در برابر UV تهیه کنید و مهمتر از آن یک عینک آفتابی مناسب بخرید تا کنار و جلوی چشمان شما را بطور کامل بپوشاند.

عینک آفتابی نشکن,عکس عینک آفتابی,عینک آفتابیتیرگی عینک آفتابی باید به حدی باشد که شخص در نور آفتاب با آن راحت باشد

انواع عینک آفتابی

پیش از خرید عینک آفتابی توجه داشته باشید که انها انواع مختلفی دارند. در ادامه شما را با انواع عینک آفتابی آشنا میکنیم:

> عینک آفتابی با عدسی سبز:

در زمان خرید عینک آفتابی توجه اشته باشید که شیشه عینک سبز رنگ امکان دارد وضوح رنگها را بالا ببرد.

> عینک آفتابی با لنز زرد:

توجه کنید که کاربرد عینک با شیشه زردرنگ درهنگام خرید عینک آفتابی اینست که در نور کم یا در هوای مه آلود کمک می کند تا تصویر را واضح تر ببینید.

> عینک آفتابی فتوکرومیک:

عینک های فتوکرومیک، به میزان صد در صد مانع از  ورود اشعه های زیانبار ماواری بنفش( UV) نور خورشید به چشم می شوند. پس در زمان خرید عینک آفتابی این مسأله را در نظر بگیرید.

> عینک آفتابی مسدودکننده نور آبی:

 این مدل عینک آفتابی معمولاً شیشه کهربایی رنگ دارد.

عینک آفتابی زنانه,خرید عینک آفتابی,بهترین عینک آفتابیعینک‌ آفتابی نباید تشخیص رنگ‌های اشیا و چراغ‌های راهنمایی را مختل نماید

> عینک آفتابی پلاریزه:

در زمان خرید عینک آفتابی ، توجه کنید که این عینک ها، بازتاب نور را می شکنند و در نتیجه مانع از تابش نور خیره کننده به چشم می شوند.

عینک آفتابی,رنگ عدسی عینک آفتابی,عینک آفتابی نشکنعینک آفتابی برای رانندگی بسیار مفید است اما برای زیبائی شب هنگام نباید از آنها استفاده شود

> عینک آفتابی کودک:

کودکان هم شبیه بزرگسالان به عینک آفتابی احتیاج دارند. از این جهت برای خرید عینک آفتابی توجه کنید که، عینک مناسبی برای کودکان در نظر بگیرید.

گردآوری: بخش دنیای مد سرپوش

  • 11
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
امام هادی (ع),نحوه شهادت امام هادی (ع),امام هادی علیه السلام زندگی نامه امام هادی (ع) امام دهم شیعیان

زاده:۱۵ ذی الحجه سال ۲۱۲ هجری قمری

زادگاه:یکی از محله های نزدیک مدینه به نام صریا 

درگذشته:۳ رجب سال ۲۵۴ هجری قمری

محل دفن:سامرا

والدین:جواد ، سمانه مغربیه معروف به سیّده  

ادامه
مهستی گنجوی,زندگی نامه مهستی گنجوی,رباعیات عاشقانه مهستی گنجوی زندگینامه مهستی گنجوی یکی از شاعران زن متقدم ادبیات فارسی

زاده: پنجم/ششم قـ.

زادگاه:گنجه

پیشه:دبیر

ملیت:ایرانی

آرامگاه:گنجه، آذربایجان

ادامه
هوروش بند,بیوگرافی هوروش بند,تشکیل هوروش بند بیوگرافی هوروش بند یکی از گروههای موسیقی پاپ (+ تصاویر)

متولد:۱۷ مرداد ۱۳۷۲

زادگاه:کوهدشت

فعالیت:خوانندگی

ملیت:ایرانی

شروع فعالیت در هوروش بند: از سال ۱۳۹۵ تاکنون

ادامه
عباس جدیدی,عباس جدیدی کیست,کشتی عباس جدیدی بیوگرافی عباس جدیدی نماینده چهارمین دوره شورای شهر تهران (+ تصاویر)

زاده:۲۳ دی ۱۳۴۸ خورشیدی

زادگاه:تهران

پیشه:ورزشکار

ملیت:ایرانی

دین:اسلام

ادامه
مایک پومپئو,بیوگرافی مایک پومپئو,زندگی نامه مایک پومپئو بیوگرافی مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریکا (+ تصاویر)

زاده:۳۰ دسامبر ۱۹۶۳

زادگاه:اورنج، کالیفرنیا

حزب سیاسی:حزب جمهوری خواه ایالات متحده آمریکا

محل تحصیل:آکادمی نظامی وست پوینت

مدرسه:حقوق هاروارد

همسران:لزلی لیبرت، سوزان جاستیس مُستروس

ادامه
سعید آقاخانی,زندگی نامه سعید آقاخانی,ازدواج سعید آقاخانی بیوگرافی سعید آقاخانی نویسنده و کارگردان مشهور سینما و تلویزیون (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۴ اسفند ماه ۱۳۵۰

محل تولد: بیجار- کردستان

زمینه فعالیت:سینما، تئاتر و تلویزیون

حرفه:بازیگر، نویسنده و کارگردان

 سالهای فعالیت:۱۳۷۲ تاکنون

وضعیت تأهل: متاهل

ادامه
هومن برق نورد,عکس های هومن برق نورد,عکس هومن برق نورد و همسرش بیوگرافی هومن برق نورد بازیگر معروف سینمای کشور (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۳۴۸/۱۰/۵

ملیت:ایرانی

پیشه:بازیگر

زمینه فعالیت:سینما تلویزیون تئاتر

سال های فعالیت:۱۳۶۹ تاکنون

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
حسن یزدانی,زندگینامه حسن یزدانی,حسن یزدانی,تصاویر حسن یزدانی بیوگرافی حسن یزدانی از نابغه های کشتی آزاد ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۷ دی ماه ۱۳۷۳

محل تولد: جویبار

ملیت: ایرانی

حرفه: کشتی گیر

قد: ۱۸۱ cm

ادامه
عیسی آل کثیر,بیوگرافی عیسی آل کثیر,زندگی نامه عیسی آل کثیر بیوگرافی عیسی آل کثیر بازیکن سرشناس فوتبال ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۸ بهمن۱۳۶۸

محل تولد:دزفول، ایران

قد:۱٫۸۳ متر

پست:مهاجم

ملیت:ایرانی

ادامه
ویژه سرپوش