سه شنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۹
۲۲:۵۶ - ۰۵ آبان ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۸۰۰۲۵۸
سرپوش فوتبالی

واکنش باشگاه استقلال به بیانیه تراکتور/ پاسخ معاون حقوقی تراکتور

واکنش باشگاه استقلال به بیانیه تراکتور,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,حواشی فوتبال
باشگاه استقلال در واکنش به بیانیه تراکتور در خصوص پرونده رشید مظاهری، بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل باشگاه استقلال، پس از انتشار حکم قطعی صادره از سوی کمیته انضباطی میان باشگاه فرهنگی ورزشی تراکتور تبریز و رشید مظاهری دروازه‌بان فصل گذشته این تیم و فعلی استقلال، شاهد بی‌اخلاقی رسانه‌ای از سوی باشگاه محترم تبریزی در صدور بیانیه رسمی بودیم که در آن صریحاً به اتهامات و عناوینی به اشخاص ثالث منتسب شده که ذکر مطالبی ضروری است.

۱- اتهام تبانی نیازمند مدارک و مستنداتی است که به طور قطع مسئولان باشگاه تراکتور باید در دادگاه آن‌ها را ارائه دهند. اقدامات حقوقی در این زمینه از سوی باشگاه استقلال آغاز شده و قطعا تا حصول نتیجه نهایی پیگیری خواهد شد. 

۲- ظاهرا سکوت نجیبانه باشگاه استقلال قبل و بعد از فینال جام حذفی باعث این فضا شده که برخی باشگاه‌ها به خود اجازه دهند به جای پاسخگویی به هواداران‌شان، باشگاه استقلال را مورد حملات خود قرار دهند.

۳- مسئولان باشگاه تراکتور و سرمربی وقت این تیم قبل از فینال جام حذفی هم با انتشار اخباری مبنی بر تلاش‌های پشت پرده برای قهرمانی استقلال، جو مسمومی را ایجاد کرده بودند و در نتیجه، این جو مسموم باعث اشتباهات محرز داوری علیه استقلال و به نفع تراکتور شد.

۴- در پرونده حقوقی میان رشید مظاهری و باشگاه تراکتور، رکن قضایی ذی‌صلاح بعد از شنیدن اظهارات طرفین و مشاهده مستندات اقدام به صدور حکم کرده و بهتر است مالک باشگاه تراکتور ضمن جلوگیری از اقدامات برخی مدیران این باشگاه که به مسموم‌سازی فضای فوتبال و دامن زدن به حواشی و نهایتا منجر به خسارت به فوتبال کشور می‌شود، اقدام به بررسی دلایل محکوم شدن باشگاه خود کند.

واکنش باشگاه استقلال به بیانیه تراکتور,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,حواشی فوتبال

۵- مدیریت، رفتار حرفه‌ای، اخلاق‌گرایی، احترام به قوانین و احکام ارکان قضایی نه تنها ارزش بلکه یک ضرورت است. پس بهتر است مدیران باشگاه تراکتور با شجاعت به جای پنهان کردن خود در پشت بیانیه‌ها و اتهام‌پراکنی به دیگران، صادقانه به هواداران خود توضیح دهند چگونه و توسط چه کسی متن قرارداد جعل شده است؟

انتساب اتهام به همه، حتی به ارکان قضایی فدراسیون، جهت برائت خود، روش قانونی و صحیحی برای توجیه اعمال و اقدامات اشتباه گذشته نیست.

۶- به مسئولان باشگاه تراکتور یادآور می‌شویم پیش‌تر در خصوص دروازه‌بان وقت خود هم ادعاهایی مشابه انجام داده بودند که در نهایت منجر به شکست‌شان شد و این تیم تراکتور بود که پس از آن ادعا نه تنها از کورس قهرمانی بلکه از کسب سهمیه آسیایی هم بازماند. مطمئنا باشگاه تراکتور و هواداران پرشورش شایسته مدیرانی هستند که مشکلات و اشتباهات خود را می‌پذیرند و در صدد حل آن‌ها برآیند نه کسانی که تا وقتی اوضاع بر وقف مرادشان است، همه چیز را خوب می‌بینند و در اولین شکست، به اتهام زنی علیه دیگران مشغول می‌شوند.

۷- بار دیگر تاکید می‌کنیم باشگاه استقلال حق تعقیب قانونی به حقوق تعرض شده خود از سوی باشگاه تراکتور از مراجع ذی‌صلاح را برای خود محفوظ دانسته و از طرق صحیح قانونی این موضوع را پیگیری خواهد کرد.

معاون حقوقی تراکتور: مظاهری چگونه برخلاف مصاحبه‌اش قرارداد خود را یک ساله دانست و راهی استقلال شد؟

معاون حقوقی باشگاه تراکتور به بیانیه اخیر وکیل رشید مظاهری پاسخ داد.

 به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، پس از صدور اطلاعیه باشگاه تراکتور درباره پرونده رشید مظاهری، وکیل این دروازه‌بان به بیانیه باشگاه تبریزی واکنش نشان داد.

برهمین اساس رضا شاه منصوری، معاون حقوقی باشگاه تراکتور در بیانیه‌ای که در اختیار خبرگزاری فارس قرار داده نسبت به صحبت های وکیل مظاهری مطالبی را عنوان کرد.

متن این بیانیه به شرح ذیر است:

در پاسخ به اظهارات وکیل محترم آقای رشید مظاهری، این آخرین پاسخ کمیته حقوقی باشگاه تراکتور خواهد بود و از این پس درباره این موضوع بحثی نخواهیم داشت.

۱- فارغ از هرگونه نتیجه‌ای که در خصوص دعوای میان باشگاه تراکتور و رشید مظاهری مفتوح رسیدگی است، به عدالت و قضاوت ارکان قضایی فدراسیون فوتبال، شخص آقای نورشرق به عنوان رییس محترم کمیته وضعیت و سایر ارکان قضایی فدراسیون ایمان و اعتماد کامل داشته و هیچگاه در هیچ رسانه دیداری و نوشتاری اساعه ادبی به این مجموعه محترم نشده است. کما اینکه در بیانیه  باشگاه تراکتور به هیچ عنوان مطالبی که مبین خدشه بر سلامت و اعتبار کمیته های قضایی فدراسیون فوتبال باشد دیده نمی شود.

۲- اتفاقا از نشانه های تمدن و  اعتماد به تشکیلات قضایی فدراسیون است که باشگاه تراکتور اگر مدعی موضوعی می باشد طرح این موضوع را در همین ارکان مفتوح می نماید. بنابراین باشگاه تراکتور حق خود دانسته با طرح دعاوی از مناظر مختلف به انتظار تصمیم مقتضی از ارکان قضایی فدراسیون فوتبال باشد. بنابراین طرح دعوی حق مسلم آحاد مردم می باشد و سوالی که به ذهن متبادر می شود این است چرا وکیل محترم آقای مظاهری از باشگاه تراکتور در خصوص طرح دعاوی مختلف خرده گرفته است؟

۳- درخصوص رابطه قراردادی رشید مظاهری و باشگاه تراکتور همانگونه که پیش از این گفته ایم ارکان قضایی فدراسیون فوتبال و کارشناس رسمی دادگستری درباره بحث جعل و الحاق هیچگاه مدت قرارداد را که همان سه فصل می باشد، مخدوش و جعلی قلمداد نکرده اند. این درحالی است که آقای مظاهری در همان فصل اول و در تاریخ ۲۴ آگوست(۳ شهریور) یعنی پیش از دیدار نیمه نهایی جام حذفی بین تراکتور و نفت مسجد سلیمان، از طریق پیام های ارسالی با مالک باشگاه خداحافظی کرده اند. سوالی که به ذهن متبادر می شود این است مگر نه اینکه ایرادی به فصل اول قرارداد با تراکتور نداشته اند. چرا در آن تاریخ تیم را ترک کرده اند؟ 

۴- نکته دیگری که باید به آن اشاره کرد این است آقای مظاهری در مصاحبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ خود اعلام کرده قرارداد من با باشگاه تراکتور سه ساله است که اهالی  محترم رسانه و مخاطبان آنها حتما این مصاحبه را دیده اند. حال سوالی که به ذهن متبادر می شود این است چه فعل و انفعالاتی رخ می دهد که وی به یکباره قرارداد خود را یک ساله دانسته و راهی تیم استقلال می شود؟

۵- ذکر این نکته مهم بسیار الزامی است که نباید فراموش کنیم مدیریت و مالک باشگاه همان افرادی هستند که سال گذشته یکی از دو قهرمانی فصل(جام حذفی) را به دست آوردند و اینگونه به نظر می رسد تراکتور تنها تیمی است که پس از قهرمانی از اقصی نقاط دنیا و اشخاص مهم مراتب تبریک دریافت کرد. هواداران پرشور تبریزی در کنار تیم بوده و حمایت تمام قد خود را از تراکتور داشته و تا امروز هم این حمایت ها را ادامه می دهند. برخورد واجب دانسته از حمایت بی حد و حصر طرفداران میلیونی تراکتور کمال تشکر و قدردانی را داشته باشم و امیدوارم توان جبران و پاسخگویی به مهر و الطاف آنها را داشته باشیم.

۶- درنهایت وکیل محترم آقای مظاهری بایستی بدانند که مدیران باشگاه تراکتور از قدمای جامعه فوتبال می باشند و انتساب الفاظی از قبیل هوچی گر و موارد از این دست در شأن باشگاه تراکتور و متولیان آن نیست. همچنین وی اعلام کرده از باشگاه در ارکان قضایی بین المللی شکایت خواهد کرد. همانطور که گفتم حق هرکسی است که در محاکم ذی مدخل عارض گردد اما بحث اثبات موضوع دیگری است.

 • 9
 • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
باباطاهر,اشعار باباطاهر,شعرهای باباطاهر زندگی نامه باباطاهر شاعر و دوبیتی سرای اواخر سده چهارم و پنجم

زادگاه: لرستان یا همدان

زاده: ۳۲۶ خورشیدی

پیشه: شاعر، دوبیتی سرا

ملیت: ایرانی

زمینه کاری: شعر، موسیقی

ادامه
لویی پاستور,نظریات لویی پاستور,لوئی پاستور زندگی نامه لویی پاستور دانشمند فرانسوی مشهور (+ تصاویر)

زاده: ۲۷ دسامبر ۱۸۲۲

زادگاه: ایالت دول، ژورا

ملیت: فرانسه

محل تحصیل: اکول نرمال سوپریور، دانشگاه پاریس

فوت: ۲۸ سپتامبر ۱۸۹۵

ادامه
دراگان اسکوچیچ,زندگی نامه دراگان اسکوچیچ,دراگان اسکوچیچ اهل کشور بیوگرافی دراگان اسکوچیچ (+ تصاویر)

زادگاه: رییکا، یوگسلاوی سابق

قد: ۱٫۸۱ متر

زاده: ۳ سپتامبر ۱۹۶۸

پست: هافبک

مدرک تحصیلی: لیسانس حرکت شناسی

پیشه: مربی فوتبال

ادامه
ایلان ماسک,بیوگرافی ایلان ماسک,زندگی نامه ایلان ماسک زندگی نامه ایلان ماسک و کارآفرینی های او (+ تصاویر)

زادگاه: پرتوریا، آفریقای جنوبی

زاده: ۲۸ ژوئن ۱۹۷۱

محل زندگی: لس آنجلس

ملیت: آمریکایی، کانادایی، آفریقای جنوبی

پیشه: مهندس، مخترع، بنیانگذار و کارآفرین

ادامه
محمدحسین کنعانی زادگان,علاقه محمدحسین کنعانی زادگان به پرسپولیس,افتخارات  محمدحسین کنعانی‌زادگان بیوگرافی محمدحسین کنعانی زادگان + تصاویر اینستاگرامی

زادروز: ۳ فروردین ماه ۱۳۷۳

زادگاه: آبادان، ایران

قد: ۱٫۸۸ متر

پست: دفاع وسط / دفاع راست

ملیت: ایرانی

ادامه
جیل بایدن,تصاویر جیل بایدن,بیوگرافی جیل بایدن بیوگرافی جیل بایدن، همسر جو بایدن (+ تصاویر خانوادگی)

زاده: ۵ ژوئن ۱۹۵۱

محل تولد: هامونتن، نیوجرسی

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

حزب سیاسی: دموکرات

همسران: بیل استیونسون، جو بایدن

فرزندان: اشلی، بی، هانتر

ادامه
بیدل دهلوی,زندگینامه بیدل دهلوی,بیدل دهلوی زندگی نامه زندگی نامه بیدل دهلوی شاعر پارسی گوی هندی

متولد: ۱۰۵۴ هجری قمری

زادگاه: پتنه هندوستان

فوت: ۴ صفر ۱۱۳۳ (قمری)

آرامگاه: قریهٔ خواجه رواش کابل

پیشه: شاعر

ادامه
پروفسور سمیعی,بیمارستان پروفسور سمیعی در آلمان,پروفسور سمیعی بیوگرافی بیوگرافی پروفسور سمیعی و افتخاراتش (+ تصاویر مجید سمیعی)

زادهٔ: ۲۹ خردادماه ۱۳۱۶

زادگاه: تهران 

محل زندگی: هانوفر، آلمان

ملیت: ایرانی و آلمانی

محل تحصیل: دانشگاه یوهانس گوتنبرگ

پیشه: جراحی مغز و اعصاب

ادامه
هانده دوغان دمیر,بیوگرافی هانده دوغان دمیر,تحصیلات هانده دوغان دمیر بیوگرافی هانده دوغان دمیر، بازیگر جوان ترکیه ای (+ تصاویر)

زاده: ۲۲ نوامبر ۱۹۸۵

زادگاه: آنکارا – ترکیه

قد: ۱۷۰ سانتیمتر 

مدرک: لیسانس رشته جامعه شناسی

شغل: بازیگر

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • دوشنبه ۳ آذر
  هفته ۹ لیگ برتر انگلیس
  ولورهمپتون - ساوتهمپتون
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • ﺳﻪشنبه ۴ آذر
  لیگ قهرمانان اروپا
  رن - چلسی
  ساعت: ۲۱:۲۵
 • لیگ قهرمانان اروپا
  منچستریونایتد - باشاک شهیر
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  دیناموکیف - بارسلونا
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • چهارشنبه ۵ آذر
  هفته سوم لیگ برتر ایران
  استقلال - ماشین‌سازی
  ساعت: ۱۶:۱۵
 • لیگ قهرمانان اروپا
  المپیاکوس - منچسترسیتی
  ساعت: ۲۱:۲۵
 • لیگ قهرمانان اروپا
  لیورپول - آتالانتا
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  اینتر - رئال‌مادرید
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • پنجشنبه ۶ آذر
  هفته سوم لیگ برتر ایران
  نفت‌ مسجدسلیمان - پرسپولیس
  ساعت: ۱۶:۳۵
ویژه سرپوش