دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۳۰۲۰۰۳۴

دشمن بواسیر چیست؟

دشمن بواسیر یا هموروئید رژیم غذایی نادرست و درمان دیر هنگام است! برای درمان بواسیر با لیزر می توانید
دشمن بواسیر چیست

دشمن بواسیر در واقع به مواد غذایی اشاره دارد که مصرف آنها می‌تواند نقش مهمی در جلوگیری از بواسیر یا بهبود این عارضه نشیمنگاهی داشته باشند.

بیماری بواسیر یکی عارضه‌های شایع ناحیه نشیمنگاه است که باعث التهاب و پارگی رگ‌های بخش مقعد یا قسمت تحتانی روده می‌شود. مهم‌ترین عامل بیماری بواسیر یا هموروئید، یبوست است که به طور معمول به دلیل یک رژیم غذایی نادرست به وجود می‌آید و به همین دلیل مصرف مواد غذایی مفید و ضد یبوست را دشمن بواسیر نامیده‌اند.

از جمله مواد غذایی معروف به دشمن بواسیر مواد غذایی حاوی فیبر هستند. فیبر نوعی کربوهیدرات گیاهی است که قابل هضم و جذب در بدن نیست و نقش آن تنظیم عملکرد دستگاه گوارش و جلوگیری از یبوست است.

میوه‌ها و سبزی‌ها از دیگر دشمنان بواسیر به شمار می‌روند؛ زیرا آنها نیز نقش مهمی در نرم شدن مدفوع و در نتیجه آن عدم ابتلا به یبوست و کاهش علائم بواسیر دارند. از جمله این میوه‌ها و سبزی‌هایی که می‌توان به عنوان دشمن بواسیر از آنها نام برد گلابی، انجیر، آووکادو، کاهو، کلم، شلغم و... هستند که می‌توانند به راحتی در رژیم غذایی قرار گیرند.

مصرف آب و مایعات کافی نیز از دیگر مواردی است که در جلوگیری از یبوست بسیار مؤثر است و در یک رژیم غذایی ضد یبوست به مصرف آنها بسیار توصیه می‌شود.

در کنار این مواد غذایی می‌توان به خوراکی‌های حاوی مواد معدنی و ویتامین‌ها نیز اشاره کرد که در بهبود بواسیر نقش مهمی دارند. از مهم‌ترین آنها می‌توان به ویتامین K با نقش انعقادی خود، ویتامین C با نقش ضدالتهابی و منیزیم با نقش حفظ‌کننده آب بدن اشاره کرد که باید در رژیم غذایی قرار گیرند.

از تمام موارد گفته شده به عنوان دشمن بواسیر نام برده می‌شود که می‌توانند در رژیم غذایی افراد بخش مهمی را به خود اختصاص دهند.

بیرون‌ زدگی بواسیر چیست؟

بیماری بواسیر یا هموروئید به دو نوع بواسیر داخلی و بواسیر خارجی تقسیم می‌شود:

بواسیر خارجی: در بواسیر خارجی رگ‌های ناحیه دهانه مقعد دچار التهاب و پارگی می‌شوند و به طور معمول با درد، سوزش و خارش شدید مقعد همراه است.

بواسیر داخلی: در این نوع بواسیر رگ‌های بخش انتهای راست روده یا بالای خط دندانه مقعد دچار التهاب و تورم می‌شوند که خود ۴ درجه مختلف دارد. در درجه اول تا سوم توده بواسیری که به دلیل آسیب رگ‌ها به وجود آمده به شکل خود به خود یا با کمک دست به داخل مقعد باز می‌گردد. در بواسیر داخلی درجه ۴ زائده بواسیر از مقعد بیرون می‌زند و حتی با فشار دست نیز به داخل باز نمی‌گردد و باعث ایجاد بیرون‌زدگی بواسیر می‌شود. به این وضعیت هموروئید «پرولاپس» یا «بیرون‌زده» نیز می‌گویند که نیازمند درمان فوری است. زمانی که بیماری بواسیر در این مرحله قرار دارد با روش‌های خانگی یا دارودرمانی قابل بهبود نیست و به همین دلیل باید از روش‌هایی همچون جراحی یا لیزردرمانی بواسیر برای مداوای بیرون زدگی بواسیر استفاده شود.

درمان بیرون زدگی بواسیر

درمان فوری بواسیر با لیزر چگونه انجام می‌شود؟

درمان فوری بواسیر با لیزر یکی از روش‌های رایج درمان این بیماری است که به عنوان یک روش کم تهاجمی از آن نام برده می‌شود. درمان فوری بواسیر با لیزر روشی است که می‌تواند بدون نیاز به بیهوشی و بستری شبانه در بیمارستان، این بیماری را در کمتر از ۳۰ دقیقه درمان کند. این روش بدون درد و خونریزی است و به دلیل اینکه رگ‌های ناحیه مقعد در حین جراحی ترمیم می‌شوند با درد و خونریزی پس از عمل همراه نیست و بیمار می‌تواند به راحتی فعالیت‌های روزانه خود را دنبال کند.

درمان فوری بواسیر با لیزر همچنین از روش‌های است که امکان عود یا بازگشت این بیماری را به حداقل می‌رساند و به همین دلیل از آن به عنوان یک روش محبوب برای درمان بیماری بواسیر نام برده می‌شود. اینکه درمان فوری بواسیر با لیزر مناسب چه افرادی است به تشخیص پزشک فوق‌تخصص ناحیه مقعد باز می‌گردد. ممکن است شرایط بیماری بواسیر به شکلی باشد که پزشک روش جراحی را برای درمان پیشنهاد دهد.

امروزه درمان بواسیر با لیزر، در مراکز درمانی مختلفی همچون مرکز درمان فوری انجام می‌شود. در این کلینیک فوق‌تخصصان کولورکتال با استفاده از دستگاه‌های مجهز لیزر این بیماری را با کمترین عوارض و بدون درد و خونریزی درمان می‌کنند و بیمار می‌تواند برای همیشه با بیماری بواسیر خود خداحافظی کند.

درمان بواسیر / هموروئید با لیزر

بهترین دکتر لیزر بواسیر در تهران چه مشخصاتی دارد؟

با اینکه روش لیزر یک روش کم تهاجمی و ساده‌تر به نسبت جراحی است؛ اما باید توسط یک پزشک متبحر و باتجربه انجام شود.

افرادی که می‌خواهند بیماری بواسیر خود را درمان کنند به طور معمول به دنبال بهترین دکتر لیزر بواسیر در تهران هستند. برای یافتن بهترین دکتر لیزر بواسیر در تهران باید به نکات مهمی توجه کرد که از آن جمله موارد زیر هستند:

تخصص و تجربه پزشک

بسیار مهم است در انتخاب بهترین دکتر لیزر بواسیر در تهران به تخصص این پزشک توجه شود. پزشکی که می‌خواهد بواسیر را با لیزر درمان کند باید فوق‌تخصص کولورکتال یا فوق‌تخصص ناحیه مقعد باشد. این پزشکان با تمرکز بر روی بیماری‌های ناحیه نشیمنگاهی دانش کافی را برای درمان این بیماری‌ها دارند و به دلیل تجربه بالا می‌توانند انواع بیماری بواسیر را به درستی تشخیص داده و به بهترین شکل برای درمان عمل کنند. تجربه این افراد کمک می‌کند تا جراحی لیزر به بهترین شکل خود انجام شود تا بیمار با عود مجدد بواسیر مواجه نشود.

بهترین متخصص بواسیر در تهران

دسترسی داشتن به دستگاه‌های لیزر مجهز

از دیگر مشخصه‌های بهترین دکتر لیزر بواسیر در تهران این است که به دستگاه‌های لیزر مجهز و به‌روز دسترسی دارد. استفاده از این دستگاه‌ها بسیار اهمیت دارد تا بیمار دچار گوشت اضافه در ناحیه مقعد و همچنین تنگی مقعد، بی‌اختیاری گاز معده و کنترل مدفوع نشود.

دسترسی به امکانات بهداشتی

از طرف دیگر دسترسی به امکاناتی همچون یک محیط بهداشتی و ایزوله و همچنین استفاده از ساکشن بلع ویروس در اتاق جراحی باید در انتخاب بهترین دکتر لیزر بواسیر در تهران در نظر گرفته شود. این امکانات باعث می‌شوند از انتقال عفونت به بیماران جلوگیری شود و از طرفی ویروس‌هایی همچون هپاتیت، ایدز و کرونا به بیمار بعدی منتقل نگردد.

برای یافتن بهترین دکتر لیزر بواسیر در تهران افراد می‌توانند به مرکز درمان فوری مراجعه کنند که پزشکان خانم و آقای فوق‌تخصص کولورکتال با بهترین دستگاه‌های لیزر خدمات خود را به بیماران ارائه می‌دهند.

  • 11
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
مائوریستو موتا پائز بیوگرافی مائوریسیو موتا پائز؛ سرمربی والیبال

تاریخ تولد: ۲۶ مه ۱۹۶۳

محل تولد: ریو دو ژانیرو، برزیل

ملیت: فرانسه

حرفه: سرمربی والیبال

آغاز فعالیت: سال ۱۹۹۴ تاکنون

ادامه
فرشید اسماعیلی بیوگرافی فرشید اسماعیلی فوتبالیست جوان ایرانی

تاریخ تولد: ۴ اسفند ۱۳۷۲

محل تولد: بندرلنگه، هرمزگان، ایران

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک هجومی

باشگاه کنونی: پیکان

قد: ۱ متر ۷۲ سانتی متر 

ادامه
رضا عطاران بیوگرافی رضا عطاران؛ ستاره سینمای کمدی ایران

تاریخ تولد: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۴۷

محل تولد: مشهد

حرفه: بازیگر، کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس، تدوین‌گر، خواننده

آغاز فعالیت: ۱۳۶۹ تا کنون

تحصیلات: دانشجوی انصرافی دانشکدهٔ هنرهای زیبای دانشگاه تهران 

ادامه
ویژه سرپوش