چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹
کد مقاله: ۹۹۰۳۰۰۰۴۷

رابطه مقعدی چیست؟(+سوالات درباره رابطه مقعدی)

رابطه مقعدی,رابطه مقعدی چیست,آشنایی با رابطه مقعدیدرد ناشی از رابطه مقعدی به دلیل عوامل روانی یا فیزیکی می باشد.
زمانی که دخول از طريق مقعد صورت گیرد، رابطه مقعدی نامیده می شود. رابطه مقعدی بین یک زن و مرد، عبارت است از انجام عمل جنسی( خفت و خیز) با دخول آلت تناسلی مردانه به مقعد. رابطه مقعدی بین دو مرد را لواط می گویند.

رابطه مقعدی چیست؟

آمیزش جنسی مقعدی یا رابطه مقعدی نام گونه ای از آمیزش جنسی است که در آن برای لذت جنسی، یک آلت مردی برآمده وارد مقعد و راست روده دیگری می شود. انواع رابطه مقعدی با انگشت کردن یا اسباب بازی های جنسی در ناحیهٔ مقعد صورت می گیرد. اما نام رابطه مقعدی بیشتر برای اشاره به ورود آلت جنسی مردانه در مقعد است. با این حال برای جدا کردن آن از دیگر انواع این رابطه( مانند خودارضایی مقعدی)، برای نوع اول از نام دخول مقعدی استفاده می شود.

بسياري گمان می کنند رابطهٔ مقعدی تنها ویژهٔ در مردان است در حالیکه مطالعات نشان داده همهٔ مردان همجنس گرا رابطهٔ مقعدی ندارند و البته رابطهٔ مقعدی میان دگرجنس گرایان چندان کم نیست. همچنين در بین همجنسگرایان زن هم امکان دارد گونه هایی از رابطه مقعدی دیده شود.

رابطه مقعدی میتواند دردناک یا بسیار دردناک هم باشد. این درد میتواند ناشی از عوامل روانی یا فیزیکی باشد.رابطه مقعدی جز روابط جنسی پر خطر است و میتواند سبب پیدایش بیماری هایی شود. ولی با رعایت نکات بهداشتی میتوان از بروز بسياري از عوارض جلوگیری کرد. 

علل گرایش به رابطه مقعدی:

تمایل و گرایش رابطه مقعدی در مردان

یکی از علل مهم آن، ناتوانی مردها در به ارگاسم رساندن همسرشان است. ممکن است به این انگیزه دوست داشته باشند به طريق دیگری وارد رابطه جنسی شوند یا به علت کنجکاوی تمایل به داشتن این نوع رابطه داشته باشند.

بعضی مردان هم به دلیل این که پوزیشن دخول مقعدی را تحریک کننده تر می دانند، دوست دارند در این حالت رابطه جنسی برقرار کنند.

علت مهم ديگر تنوع دادن به رابطه جنسی است. مرد امکان دارد دوست داشته باشد با تغییر شکل رابطه جنسی به فعالیت جنسی اش غنا ببخشد.

تمایل و گرایش به رابطه مقعدی در خانم ها 

عوارض رابطه مقعدی,رابطه مقعدی,بررسی رابطه مقعدیرابطه مقعدی یکی از پرخطرترین رابطه های جنسی است

در برخی مواقع دختر ها تمایل به انجام رابطه مقعدی به جای واژینال می باشند که از دلیل های آن موارد زیر را میتوان بر شمرد:

۱- ترس از بارداری

۲- حفظ بکارت

۳- ترس از رابطه واژینال

بطور کلی، گرایش به رابطه مقعدی در افرادی که اقدام به کودک آزاری و تجاوز جنسی می کنند بسیار به چشم می خورد.

خطرات رابطه مقعدی

رابطه مقعدی یکی از پرخطر ترین گونه های رابطهٔ جنسی است هم از دید انتقال بیماری ها و عفونت های آمیزشی و هم از دید پارگی بافت مقعد و راست روده؛ زیرا در این ناحیه مانند مهبل، مواد روان کننده ترشح نمی شود به خصوص اگر فرد از روان کننده های مصنوعی استفاده نکرده باشد. عوارض رابطه مقعدی در ادامه شرح داده شده است:

۱- میزان خطر رابطه مقعدی در صورتی که از کاندوم استفاده نشود بسیار بیشتر خواهد بود. از این رو سازمان جهانی بهداشت برای رابطهٔ مقعدی هم استفاده از کاندوم را ضروری می داند تا رابطه امن باشد.

۲- خونریزی و بریدگی های مقعد پس از رابطه مقعدی زن را تا حد ابتلا به اچ آی وی (HIV) و مرد را مستعد عفونت های شدید می کند. 

۳- زن در رابطه مقعدی دچار درد بسیار شدیدی خواهد شد که گاه تا مدتی امکان راه رفتن درست را از او خواهد گرفت ضمن این که این درد فراوان، اصلاً لذتی از این رابطه جنسی برای او باقی نخواهد گذاشت.

۴- بیماری های مقاربتی مقعدی

۵- انجام رابطه مقعدی به صورت مکرر به تدریج باعث فراختر شدن مقعد شده و چین های مخاطی مقعد از بین رفته و در موارد پیشرفته نارسائی عضله اسفنگتر مقعد و بی اختیاری مدفوعی نیز ایجاد خواهد شد.( بی اختیاری مدفوع)

۶- سرد مزاجی و بی میلی جنسی

۷- فشار به کیسه های منی

۸- یکی از عوارضی که شاید کم تر به آن پرداخته می شود، ابتلا به زود انزالی است که در نتیجه ی این امر، فرد نمی تواند از برقراری رابطه با همسرش لذت کافی را ببرد و دچار سرد مزاجی می شود.

 بارداری و رابطه مقعدی

رابطه مقعدی با همسر,تشخیص رابطه مقعدی,رابطه مقعدیرابطه مقعدی و مضرات آن

حاملگی زمانی رخ می دهد که اسپرم داخل آب منی، به تخمك بالغ شده در داخل رحم یا لوله های فالوپ متصل شود. بنابر تعاریف، رابطه مقعدی به رابطه ای گفته می شود که در آن همسرتان آلت خود را وارد مقعد شما کند. باتوجه به این تعریف، اسپرم کاملاً به دور از واژن است.

اما درصورتی که اسپرم از مقعد به طرف مهبل حرکت کند، امکان بارداری وجود دارد. هرچند شانس بارداری در رابطه مقعدی پائین است ولی خطر ابتلا به بیماری های مقاربتی بسیار بالا است.  برای کاهش ریسک ابتلا به بیماری های مقاربتی، استفاده از کاندوم در رابطه مقعدی توصیه میشود.

رابطه مقعدی در دین اسلام 

رابطه مقعدی ابداً در اسلام و از لحاظ پزشکی پذیرفتنی نیست به دلیل آن که  مراجع نیز در خصوص این عمل جنسی غیر طبیعی در حالتی که زن نسبت به انجام آن« رضایت» داشته باشد کراهت شدید را بیان فرموده اند، وگرنه مقاربت از پشت حرام می باشد. به همین علت چنانچه « زن» راضی به این عمل نباشد، شوهر قانوناً نمی تواند همسرش را مجبور به این کار نماید. 

اهل سنت این کار را شدیداً حرام می دانند و چه بسا بعضی از علمای آنان فتوا داده اند که در صورتیکه مردی چنین کاری انجام دهد زنش میتواند فوری از او طلاق بگیرد. 

سوالات متداول درباره رابطه مقعدی

آیا ریختن اسپرم مرد در مقعد باعث حاملگی میشود؟

خیر مگر در مواردی که روی مقعد ریخته شود و قسمتی از ان به داخل واژن وارد شود. اما اگر اسپرم درون مقعد ریخته شود باعث بارداری نخواهد شد

آیا رابطه مقعدی قابل تشخیص است؟

بله رابطه مقعدی به وسیله دکتر قانونی قابل تشخیص است

از کجا بفهمم رابطه مقعدی بهم اسیب زده یا نه؟

درصورتی که پس از رابطه مقعدی در نشستن، راه رفتن یا دفع مدفوع درد یا مشکل داشتید، نشانه این است که نکات مهم رابطه مقعدی را رعایت نکردید و به خوبی آماده نشده بودید. بدین ترتیب بهتر است تا رفع کامل علائم ديگر رابطه مقعدی نداشته باشید.

رابطه مقعدی ,رابطه مقعدی در دین اسلام,روش های رابطه مقعدیرابطه مقعدی یا آنال به نوعی از آمیزش جنسی گفته می‌شود

چرا مردان به رابطه مقعدی علاقه زیادی دارند؟

واقعیت این است که فقط مردان به رابطه مقعدی علاقمند نیستند و بسياري از زنان هم از آن لذت می برند. با اینحال تنگ تر و سفت تر بودن ماهیچه های مقعد، آلت تناسلی مرد را به شدت تحریک می کند و این میتواند یک علت مهم برای علاقه مردان به این نوع رابطه و نزدیکی باشد. ضمن این که جذابیت های بصری در حین نزدیکی برای آقایان بسیار اهمیت دارد و خيلي از مردان با دیدن حرکت باسن همسران و جذابیت بصری که برایشان دارد، تحریک می شوند.

آیا رابطه مقعدی سبب ایجاد یا برگشت هموروئید می شود؟

بله، یکی از مهم ترین علل هموروئید به خصوص در زنان جوانتر، رابطه جنسی مقعدی است. در این نوع امیزش جنسی، مقعد بعنوان عضو جنسی زنانه مورد استفاده قرار گرفته که این امر میتواند فشار بیش از حد را به مقعد وارد نماید. زیرا که ساختار مقعد برخلاف واژن آمادگی رابطه را نداشته و قابلیت انعطاف پذیری و کشیدگی را ندارد، بدین ترتیب رابطه مقعدی میتواند عروق را تحت فشار قرار داده و زمینه را برای هموروئید فراهم کند. این امیزش جنسی بالاخص برای افرادی که قبلاً سابقه هموروئید داشته اند، مضر است برای این که احتمال عود مجدد را بسیار افزایش می دهد.

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 19
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
شادمهر عقیلی,کنسرت شادمهر عقیلی,تصاویر شادمهر عقیلی بیوگرافی شادمهر عقیلی (+ تصاویر خانوادگی)

تولد: ۷ بهمن ۱۳۵۱

محل تولد: تهران

ملیت: ایرانی

ساکن: ایالات متحده آمریکا

سبک ها: موسیقی پاپ فارسی

آغاز سال فعالیت: ۱۳۷۵

ادامه
بابک جهانبخش,کنسرت بابک جهانبخش,آهنگهای بابک جهانبخش بیوگرافی بابک جهانبخش خواننده پاپ ایرانی (+ عکس همسر و فرزند بابک جهانبخش)

سال تولد: ۱ فروردین ماه ۱۳۶۲

محل تولد: بوخوم، کشور آلمان

ملیت: ایران

سبک: پاپ

همسران: مروارید شهریاری (سابق)، پریا پرتوی فرد

فرزند: آرتا

ادامه
تایگر وودز,بیوگرافی تایگر وودز,عکس های تایگر وودز بیوگرافی تایگر وودز از کودکی تا به شهرت رسیدنش (+ تصاویر خانوادگی)

نام عامیانه: تایگر

زاده: ۳۰ دسامبر ۱۹۷۵

محل تولد: کیپرس، کالیفرنیا

قد: ۱٫۸۵ متر

ملیت: ایالات متحده آمریکا

ادامه
پوریا یلی,زندگینامه پوریا یلی,تصاویر پوریا یلی بیوگرافی پوریا یلی مشهورترین بازیکن والیبال جوانان (+ تصاویر اینستاگرامی)

متولد: ۱ بهمن ۱۳۷۷

محل تولد: قوچان، ایران

قد: ۲۰۹ سانتی متر

رشته ورزشی: والیبال

پست: پشت خط زن

ادامه
استفن کری,تصاویر اینستاگرامی استفن کری,ازدواج استفن کری بیوگرافی استفن کری(+ تصاویر همسر و فرزندانش)

تاریخ تولد: ۱۴ مارس ۱۹۸۸

محل تولد: اکران، اوهایو

ملیت: American

قد: ۱٫۹۱ متر

دبیرستان: Charlotte Christian(شارلوت، کارولینای شمالی)

ادامه
کاکا,تصویر کاکا,سن کاکا بیوگرافی کاکا، یکی از مشهورترین بازیکن تاریخ فوتبال برزیل(+ تصاویر خانوادگی)

نام کامل: ریکاردو ایزکسون دوس سانتوز لیته

زادروز: ۲۲ آوریل ۱۹۸۲

زادگاه: گاما، برزیل

قد: ۱٫۸۶ متر 

پست: هافبک هجومی

وضعیت تاهل: متاهل

ادامه
میلاد عبادی‌ پور,بیوگرافی میلاد عبادی پور,زندگینامه میلاد عبادی پور بیوگرافی میلاد عبادی‌ پور بازیکن قدرتی تیم والیبال ایران (+ تصاویر)

متولد: ۲۵ مهر ۱۳۷۲

محل تولد: قره حسنلو، ارومیه، ایران

قد: ۱۹۶ سانتی متر

پست: دریافت کنندهٔ قدرتی

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
علی مطهری,تصاویر علی مطهری,علی مطهری کیست بیوگرافی علی مطهری، فرزند آیت الله مطهری (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد: ۶ بهمن ۱۳۳۶

محل تولد: تهران

ملیت: ایرانی

همسر: نرگس انصاری

فرزندان: مرتضی، رضا، لیلا، زهرا

ادامه
رضا عابدینی والیبالیست,رضا عابدینی,رضا عابدینی بازیکن والیبال بیوگرافی رضا عابدینی بهترین بازیکن والیبال در پست سرعتی (+ تصاویر)

نام کامل: رضا عابدینی

تاریخ تولد: ۱۹/ ۵/ ۱۹۹۱ 

پست: مدافع

قد: ۲۰۳ سانتیمتر 

آخرین تیم باشگاهی: وزارت دفاع

ادامه
ویژه سرپوش