شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹
کد مقاله: ۹۹۰۳۰۰۰۴۷

رابطه مقعدی چیست؟(+سوالات درباره رابطه مقعدی)

رابطه مقعدی,رابطه مقعدی چیست,آشنایی با رابطه مقعدیدرد ناشی از رابطه مقعدی به دلیل عوامل روانی یا فیزیکی می باشد.
زمانی که دخول از طريق مقعد صورت گیرد، رابطه مقعدی نامیده می شود. رابطه مقعدی بین یک زن و مرد، عبارت است از انجام عمل جنسی( خفت و خیز) با دخول آلت تناسلی مردانه به مقعد. رابطه مقعدی بین دو مرد را لواط می گویند.

رابطه مقعدی چیست؟

آمیزش جنسی مقعدی یا رابطه مقعدی نام گونه ای از آمیزش جنسی است که در آن برای لذت جنسی، یک آلت مردی برآمده وارد مقعد و راست روده دیگری می شود. انواع رابطه مقعدی با انگشت کردن یا اسباب بازی های جنسی در ناحیهٔ مقعد صورت می گیرد. اما نام رابطه مقعدی بیشتر برای اشاره به ورود آلت جنسی مردانه در مقعد است. با این حال برای جدا کردن آن از دیگر انواع این رابطه( مانند خودارضایی مقعدی)، برای نوع اول از نام دخول مقعدی استفاده می شود.

بسياري گمان می کنند رابطهٔ مقعدی تنها ویژهٔ در مردان است در حالیکه مطالعات نشان داده همهٔ مردان همجنس گرا رابطهٔ مقعدی ندارند و البته رابطهٔ مقعدی میان دگرجنس گرایان چندان کم نیست. همچنين در بین همجنسگرایان زن هم امکان دارد گونه هایی از رابطه مقعدی دیده شود.

رابطه مقعدی میتواند دردناک یا بسیار دردناک هم باشد. این درد میتواند ناشی از عوامل روانی یا فیزیکی باشد.رابطه مقعدی جز روابط جنسی پر خطر است و میتواند سبب پیدایش بیماری هایی شود. ولی با رعایت نکات بهداشتی میتوان از بروز بسياري از عوارض جلوگیری کرد. 

علل گرایش به رابطه مقعدی:

تمایل و گرایش رابطه مقعدی در مردان

یکی از علل مهم آن، ناتوانی مردها در به ارگاسم رساندن همسرشان است. ممکن است به این انگیزه دوست داشته باشند به طريق دیگری وارد رابطه جنسی شوند یا به علت کنجکاوی تمایل به داشتن این نوع رابطه داشته باشند.

بعضی مردان هم به دلیل این که پوزیشن دخول مقعدی را تحریک کننده تر می دانند، دوست دارند در این حالت رابطه جنسی برقرار کنند.

علت مهم ديگر تنوع دادن به رابطه جنسی است. مرد امکان دارد دوست داشته باشد با تغییر شکل رابطه جنسی به فعالیت جنسی اش غنا ببخشد.

تمایل و گرایش به رابطه مقعدی در خانم ها 

عوارض رابطه مقعدی,رابطه مقعدی,بررسی رابطه مقعدیرابطه مقعدی یکی از پرخطرترین رابطه های جنسی است

در برخی مواقع دختر ها تمایل به انجام رابطه مقعدی به جای واژینال می باشند که از دلیل های آن موارد زیر را میتوان بر شمرد:

۱- ترس از بارداری

۲- حفظ بکارت

۳- ترس از رابطه واژینال

بطور کلی، گرایش به رابطه مقعدی در افرادی که اقدام به کودک آزاری و تجاوز جنسی می کنند بسیار به چشم می خورد.

خطرات رابطه مقعدی

رابطه مقعدی یکی از پرخطر ترین گونه های رابطهٔ جنسی است هم از دید انتقال بیماری ها و عفونت های آمیزشی و هم از دید پارگی بافت مقعد و راست روده؛ زیرا در این ناحیه مانند مهبل، مواد روان کننده ترشح نمی شود به خصوص اگر فرد از روان کننده های مصنوعی استفاده نکرده باشد. عوارض رابطه مقعدی در ادامه شرح داده شده است:

۱- میزان خطر رابطه مقعدی در صورتی که از کاندوم استفاده نشود بسیار بیشتر خواهد بود. از این رو سازمان جهانی بهداشت برای رابطهٔ مقعدی هم استفاده از کاندوم را ضروری می داند تا رابطه امن باشد.

۲- خونریزی و بریدگی های مقعد پس از رابطه مقعدی زن را تا حد ابتلا به اچ آی وی (HIV) و مرد را مستعد عفونت های شدید می کند. 

۳- زن در رابطه مقعدی دچار درد بسیار شدیدی خواهد شد که گاه تا مدتی امکان راه رفتن درست را از او خواهد گرفت ضمن این که این درد فراوان، اصلاً لذتی از این رابطه جنسی برای او باقی نخواهد گذاشت.

۴- بیماری های مقاربتی مقعدی

۵- انجام رابطه مقعدی به صورت مکرر به تدریج باعث فراختر شدن مقعد شده و چین های مخاطی مقعد از بین رفته و در موارد پیشرفته نارسائی عضله اسفنگتر مقعد و بی اختیاری مدفوعی نیز ایجاد خواهد شد.( بی اختیاری مدفوع)

۶- سرد مزاجی و بی میلی جنسی

۷- فشار به کیسه های منی

۸- یکی از عوارضی که شاید کم تر به آن پرداخته می شود، ابتلا به زود انزالی است که در نتیجه ی این امر، فرد نمی تواند از برقراری رابطه با همسرش لذت کافی را ببرد و دچار سرد مزاجی می شود.

 بارداری و رابطه مقعدی

رابطه مقعدی با همسر,تشخیص رابطه مقعدی,رابطه مقعدیرابطه مقعدی و مضرات آن

حاملگی زمانی رخ می دهد که اسپرم داخل آب منی، به تخمك بالغ شده در داخل رحم یا لوله های فالوپ متصل شود. بنابر تعاریف، رابطه مقعدی به رابطه ای گفته می شود که در آن همسرتان آلت خود را وارد مقعد شما کند. باتوجه به این تعریف، اسپرم کاملاً به دور از واژن است.

اما درصورتی که اسپرم از مقعد به طرف مهبل حرکت کند، امکان بارداری وجود دارد. هرچند شانس بارداری در رابطه مقعدی پائین است ولی خطر ابتلا به بیماری های مقاربتی بسیار بالا است.  برای کاهش ریسک ابتلا به بیماری های مقاربتی، استفاده از کاندوم در رابطه مقعدی توصیه میشود.

رابطه مقعدی در دین اسلام 

رابطه مقعدی ابداً در اسلام و از لحاظ پزشکی پذیرفتنی نیست به دلیل آن که  مراجع نیز در خصوص این عمل جنسی غیر طبیعی در حالتی که زن نسبت به انجام آن« رضایت» داشته باشد کراهت شدید را بیان فرموده اند، وگرنه مقاربت از پشت حرام می باشد. به همین علت چنانچه « زن» راضی به این عمل نباشد، شوهر قانوناً نمی تواند همسرش را مجبور به این کار نماید. 

اهل سنت این کار را شدیداً حرام می دانند و چه بسا بعضی از علمای آنان فتوا داده اند که در صورتیکه مردی چنین کاری انجام دهد زنش میتواند فوری از او طلاق بگیرد. 

سوالات متداول درباره رابطه مقعدی

آیا ریختن اسپرم مرد در مقعد باعث حاملگی میشود؟

خیر مگر در مواردی که روی مقعد ریخته شود و قسمتی از ان به داخل واژن وارد شود. اما اگر اسپرم درون مقعد ریخته شود باعث بارداری نخواهد شد

آیا رابطه مقعدی قابل تشخیص است؟

بله رابطه مقعدی به وسیله دکتر قانونی قابل تشخیص است

از کجا بفهمم رابطه مقعدی بهم اسیب زده یا نه؟

درصورتی که پس از رابطه مقعدی در نشستن، راه رفتن یا دفع مدفوع درد یا مشکل داشتید، نشانه این است که نکات مهم رابطه مقعدی را رعایت نکردید و به خوبی آماده نشده بودید. بدین ترتیب بهتر است تا رفع کامل علائم ديگر رابطه مقعدی نداشته باشید.

رابطه مقعدی ,رابطه مقعدی در دین اسلام,روش های رابطه مقعدیرابطه مقعدی یا آنال به نوعی از آمیزش جنسی گفته می‌شود

چرا مردان به رابطه مقعدی علاقه زیادی دارند؟

واقعیت این است که فقط مردان به رابطه مقعدی علاقمند نیستند و بسياري از زنان هم از آن لذت می برند. با اینحال تنگ تر و سفت تر بودن ماهیچه های مقعد، آلت تناسلی مرد را به شدت تحریک می کند و این میتواند یک علت مهم برای علاقه مردان به این نوع رابطه و نزدیکی باشد. ضمن این که جذابیت های بصری در حین نزدیکی برای آقایان بسیار اهمیت دارد و خيلي از مردان با دیدن حرکت باسن همسران و جذابیت بصری که برایشان دارد، تحریک می شوند.

آیا رابطه مقعدی سبب ایجاد یا برگشت هموروئید می شود؟

بله، یکی از مهم ترین علل هموروئید به خصوص در زنان جوانتر، رابطه جنسی مقعدی است. در این نوع امیزش جنسی، مقعد بعنوان عضو جنسی زنانه مورد استفاده قرار گرفته که این امر میتواند فشار بیش از حد را به مقعد وارد نماید. زیرا که ساختار مقعد برخلاف واژن آمادگی رابطه را نداشته و قابلیت انعطاف پذیری و کشیدگی را ندارد، بدین ترتیب رابطه مقعدی میتواند عروق را تحت فشار قرار داده و زمینه را برای هموروئید فراهم کند. این امیزش جنسی بالاخص برای افرادی که قبلاً سابقه هموروئید داشته اند، مضر است برای این که احتمال عود مجدد را بسیار افزایش می دهد.

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 24
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهدی قائدی,مهدی قائدی بازیکن استقلال,عکس از مهدی قائدی بیوگرافی مهدی قائدی و حواشی او در تیم استقلال

تاریخ تولد: ۱۴ ماه آذر ۱۳۷۷

محل تولد: بوشهر

قد: ۱۶۶ متر

پست: وینگر

ملیت: ایرانی

ادامه
حضرت معصومه (س),محل دفن حضرت معصومه (س),زندگی نامه حضرت معصومه (س) زندگینامه حضرت معصومه (س) و علت وفاتش

زاده:۱ ذی القعده سال ۱۷۳ هجری قمری

زادگاه: مدینه

درگذشت:۱۰ ربیع الثانی سال ۲۰۱ هجری قمری

محل دفن: شهر قم کشور ایران

طول عمر: ۲۸ سال

ادامه
استیون هاوکینگ,زندگی نامه استیون هاوکینگ,استیون هاوکینگ کیست زندگی نامه استیون هاوکینگ فیزیکدان و دانشمند معروف انگلیسی (+ تصاویر)

زاده: ۸ ژانویهٔ ۱۹۴۲

زادگاه: آکسفورد، انگلستان

محل زندگی: انگلستان

ملیت: انگلستان

درگذشت: ۱۴ مارس ۲۰۱۸ 

ادامه
احمد نوراللهی,احمد نوراللهی بازیکن پرسپولیس,ازدواج احمد نوراللهی بیوگرافی احمد نوراللهی یکی از بازیکن های لیگ برتر ایران

تولد: ۱۲ بهمن ۱۳۷۱

زادگاه: ایران

قد: ۱٫۸۵ متر

پُست: هافبک

ملیت: ایران 

ادامه
سینا حجازی,سینا حجازی بیوگرافی,عکس های سینا حجازی بیوگرافی سینا حجازی بازیگر و خواننده ایرانی سبک پاپ + مصاحبه و تصاویر خانوادگی

تاریخ تولد: ۱۳۶۱/۱۱/۰۳

محل تولد: اصفهان

سبک: پاپ، رگی

ساز: کوبه ای

سال های فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ملیت: ایران

ادامه
آقا محمد خان قاجار,زندگینامه آقا محمد خان قاجار,دلیل بیماری آقا محمد خان قاجار زندگی نامه آقا محمد خان قاجار اولین شاه دودمان قاجار در ایران

زادگاه: ۷ محرم ۱۱۵۵ ه‍.ق  

زاده: استرآباد

درگذشته: ۲۱ ذی‌الحجه ۱۲۱۱ ه‍.ق

آرامگاه: نجف

سلطنت: ۱۷۹۶ تا ۱۷۹۷ میلادی

دین: اسلام

ادامه
سیامک نعمتی,بیوگرافی سیامک نعمتی بازیکن پیکان,عکسهای سیامک نعمتی بیوگرافی سیامک نعمتی بازیکن فوتبال اهل ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ماه ۱۳۷۳

محل تولد: سوادکوه

پست: هافبک دفاعی - مهاجم

ملیت: ایرانی

قد: ۱٫۷۸ متر

ادامه
فریبا نادری,فریبا نادری و مسعود رسام,فریبا نادری بازیگر بیوگرافی فریبا نادری و چگونگی بازیگر شدن او (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد: ۲۳ فروردین ماه ۱۳۶۳

پیشه: بازیگری و مدلینگ

سالهای فعالیت: ۱۳۸۲ تاکنون

همسرها: مسعود رسام (فوت شده)، مهرداد طباطبایی

ملیت: ایرانی

ادامه
کایلی جنر,زندگی نامه کایلی جنر,عکسهای کایلی جنر بیوگرافی کایلی جنر زیباترین دختر ثروتمند جهان + تصاویر خانوادگی

زاده: ۱۰ آگوست ۱۹۹۷

زادگاه: لوس آنجلس، کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا 

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

پیشه: شخصیت تلویزیونی، شخص طراز اول جامعه، مانکن

علت شهرت: عضو خانواده کارداشیان و جنر

ادامه
ویژه سرپوش