پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۲۱۰۰۰۱۱

رایج ترین اشتباهات زنان و دختران در دوران قاعدگی و پریود

بدون شک پریود و یا همان عادت ماهانه یکی از سخت‌ترین دوره‌های زندگی هر خانمی به شمار می‌آید که دردهای مختلفی را متناسب با واکنش بدنی و سیستم‌های دفاعی بدن ایجاد می‌کند. در برخی موارد اشتباهات رایج باعث می‌شوند که این دوران سخت‌تر سپری شده و زندگی عادی و روزمره را مختل می‌کند. به همین دلیل بهتر است با بدن خود به درستی آشنا شوید و از اشتباهات مختلفی که در گذشته و تا به امروز وجود داشته است پرهیز کرده و در نهایت این دوران را با کمترین درد ممکن بگذرانید.

همچنین در این دوران از نظر روحی نیز بسیار حساس‌تر از همیشه خواهید بود، از این ‌رو لازم است با خود مهربان‌تر باشید و استراحت‌های لازم را از نظر روحی از خود دریغ نکنید. ما در ادامه تمام اشتباهاتی که ممکن است باعث آزار و اذیت روحی و جسمی در این دوران شود را آورده‌ایم تا با خیالی آسوده دوران پریودی را به بهترین شکل ممکن به پایان برسانید، پس با ما همراه شوید.

دوران قاعدگی

چرخه پریود و یا چرخه قاعدگی به اولین روز پریود در یک ماه تا اولین خونریزی تا ماه بعد می‌گویند که اولین تخمک در بدنتان تولید می‌شود. تخمدان‌ها هر ماه یک تخمک آزاد کرده و با کمک هورمون‌هایی باعث بزرگ‌ شدن تخمک می‌شوند؛ همچنین این هورمون‌ها دیواره رحم را ضخیم‌تر کرده و آماده بارداری می‌کند.

در شرایطی که حاملگی صورت نگیرد سطح هورمون‌ها (استروژن و پروژسترون) پایین آمده و سپس دیواره رحم ضخیم شده، فرو می‌ریزد و به همراه خونی از بدن خارج می‌شود که این خون را با نام قاعدگی می‌شناسیم. این سیکل هر ماه تکرار می‌شود و به دلیل تغییرات هورمونی ایجاد شده با تغییرات خلق‌وخو همراه است. همچنین دردهای بسیار شدیدی در ناحیه زیر شکم، کمر و افزایش دمای بدن، پرخاشگری، عصبانیت، افسردگی، افزایش میل جنسی و... را ایجاد می‌کند.

شما می‌توانید به کمک قابلیت روز شمار پریود ، برنامه دقیقی از روزهای قاعدگی، تخمک‌گذاری و روز های بدون قاعدگی داشته‌باشید.

 اشتباهات زنان و دختران در دوران قاعدگی

اشتباهات زنان در دوران قاعدگی و پریود

این دوران دردناک که تمام زنان هر ماه تجربه می‌کنند می‌تواند به دلیل عدم آگاهی مشکلات فراوانی را به همراه داشته باشد؛ از این ‌رو ما تمام اشتباهات رایج در دوران قادگی را در ادامه آورده‌ایم تا با رعایت نکات گفته شده بتوانید دردهای خود را کاهش داده و این دوران را با سلامتی به پایان برسانید.

کنار گذاشتن ورزش: بر اساس تحقیقات انجام شده ورزش کردن می‌تواند از نظر روحی و جسمی برای بدن شما مفید باشد. فقط لازم است از انجام ورزش‌های سنگین در این دوره پرهیز کنید.

مصرف داروهای بدون نسخه: به ‌هیچ ‌عنوان بدون تجویز پزشک از داروهای مختلف هورمونی و مسکن استفاده نکنید؛ زیرا در مدت زمان طولانی مسکن‌ها اثر خود را از دست داده و باعث ایجاد عوارض مختلفی خواهد شد.

عدم تعویض به موقع پد بهداشتی: برای جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های عفونی لازم است پد یا نوار بهداشتی خود را ۲ تا ۴ ساعت یک‌بار عوض کنید، برخی از افراد به دلیل خونریزی کم با فاصله زیادی پد خود را تعویض می‌کنند که این امر در بلند مدت باعث ایجاد مشکلات فراوانی می‌شود.

نشستن دست‌ها: در این دوران به دلیل تعویض پد لازم است دست‌های خود را به خوبی و در زمان‌های مختلفی بشویید تا از عفونت و آلودگی واژن جلوگیری شود.

عدم توجه به رنگ خون: رنگ خون در این دوران بسیار مهم بوده و اطلاعاتی کامل در مورد سلامتی رحم و بدن شما می‌دهد. به همین دلیل لازم است به رنگ خون خود توجه کنید؛ به ‌عنوان مثال خون‌های رنگ تیره نشان از خون مانده در رحم دارد و یا لخته‌های خونی زیاد با رگه‌های نارنجی و قرمز نشان از وجود عفونت است و بایستی به پزشک مراجعه کنید.

استفاده از محصولات معطر: برخی از بانوان به دلیل بوی بدی که در دوران قاعدگی وجود دارد، از مواد شیمیایی معطر و یا نوار بهداشتی‌های معطر استفاده می‌کنند که با این کار واژن تحریک شده و باعث ایجاد درد بیشتری می‌شود.

عدم مصرف آهن: در این دوران بدن خون بسیار زیادی را از دست می‌دهد و برای جبران آن بایستی از غذاهای حاوی آهن مانند لوبیا، اسفناج، گوشت و سایر مکمل‌های آهن استفاده کنید.

مصرف بیش از حد قند: بدن شما در دوران پریود میل به خوردن قند بسیار زیادی دارد و برخی از افراد قندهای زیادی را وارد بدن خود می‌کنند که این امر بسیار ضرر خواهد داشت و تعادل سیستم ایمنی را به هم زده و از نظر روحی تعادل خود را از دست می‌دهید.

نداشتن استراحت کافی: داشتن مشغله کاری فراوان نباید مانع از استراحت شما در دوران پریود شود؛ شما در این دوران بیشتر از همیشه نیاز به استراحت و خواب کافی دارید.

اشتباهات زنان در دوران پریود

عدم نوشیدن آب کافی: خوردن آب در تمامی روزها برای بدن بسیار مهم و ضروری بوده که این امر در دوران پریود نیز صادق است. به دلیل تغییراتی که در دوران قاعدگی در سطح هورمون‌های استروژن و پروژسترون ایجاد می‌شود لازم است بدن آب بیشتری را دریافت کند که در صورت عدم مصرف آب، نفخ و یبوست ایجاد خواهد شد.

حمام نکردن: یکی از اشتباهات رایجی که در دوران قاعدگی مطرح می‌شود ممنوع بودن حمام و یا شنا کردن است که امروزه به راحتی می‌توان با استفاده از وسیله‌های بهداشتی مناسب مانند کاپ قاعدگی و تامپون وارد استخر و یا وان شد.

استفاده از نوار بهداشتی در دوران قاعدگی

کثیف بودن خون پریود: خون پریود شامل بافت اندرومتر رحم، مخاط دهانه رحم و ترشحات واژن است و سم‌های موجود در بدن را رفع نمی‌کند. این خون با خونی که در رگ‌ها وجود دارد متفاوت بوده و سلول‌های خونی آن کمتر از سلول‌های خونی معمولی است.

عدم خوردن غذاهای ترش: برخی از افراد معتقدند که با خوردن غذاهای ترش درد پریودشان بدتر می‎‌شود که این موضوع نیز یکی از اشتباهات رایج بوده و هیچ‌ ارتباطی بین غذای ترش با درد قاعدگی وجود ندارد. فقط لازم است در هنگام دوره پریودی از نان جو، لوبیا، ماست و... استفاده کنید و رژیم غذایی سالم با قند کمتر داشته باشید.

استفاده از نوار بهداشتی در دوران قاعدگی

نوار بهداشتی یکی از وسیله‌های رایج بهداشتی و قابل استفاده برای زنان در دوران پریود است که در اندازه و مدل‌های مختلف تولید می‌شود. شما می‌توانید این وسیله را متناسب با میزان خونریزی خود در اندازه و مدل‌های مورد نیازتان تهیه کرده و هر ۲ تا ۴ ساعت تعویض کنید. توجه داشته باشید که استفاده از نوار بهداشتی نامناسب می‌تواند باعث ایجاد عفونت و بیماری‌های مختلفی در ناحیه واژن شود؛ از این ‌رو در هنگام انتخاب دقت فراوان داشته باشید.

با توجه به اهمیت نوار بهداشتی در دوران قاعدگی، پیشنهاد ما خرید نوار بهداشتی سافتکس است، چراکه کیفیت برند سافتکس بسیار بالا بوده و بسیاری از خانم‌هایی که از نوار بهداشتی سافتکس استفاده کرده‌اند، رضایت قابل توجهی از خود نشان داده‌اند.

بهترین برند محصولات بهداشتی در دوران قاعدگی

معرفی بهترین برند محصولات بهداشتی در دوران قاعدگی

برای این‌که دوران قاعدگی را بدون استرس پس دادن خون به لباس خود سپری کرده و از عفونت و یا بیماری‌های مختلف مربوط به واژن دور باشید، لازم است از برندهای معتبر نوار بهداشتی استفاده کنید. برند تخصصی سافتکس یکی از برندهای محبوب بوده که متناسب با نیاز بانوان طراحی شده است تا نیازها را بر اساس موقعیت و شرایط بدنی مختلف تامین کند.

این برند بی‌نظیر به صورت تخصصی در زمینه محصولات بهداشتی زنان فعالیت خود را آغاز کرده است و نوار بهداشتی‌های مختلفی را در سایزهای متنوع و مدل‌های جذابی طراحی می‌کند تا همه افراد بتوانند با پرداخت هزینه معقول از جنس‌های باکیفیتی استفاده کنند. شما می‌توانید محصولات این برند را در انواع مختلف نوار بهداشتی روزمره، با جذب بالا، شبانه، مناسب زایمان (بلندتر و ضخیم‌تر)، بسیار نازک (برای مهمانی‌ها) و... تهیه کرده و سلامتی خود را در این دوران تضمین کنید.

اطلاعات مجموعه سافتکس برای خرید محصولات بهداشتی

نشانی فروشگاه آنلاین سافتکس: softexiran.com/shop

شماره تماس: ۰۲۱-۴۲۳۵۴۳۴۱

آدرس ایمیل: info@softexiran.com

  • 9
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
اردشیر کاظمی بیوگرافی اردشیر کاظمی؛ پیشکسوت سینمای ایران

تاریخ تولد: ۲۹ آبان ۱۳۱۷

محل تولد: بندرانزلی، ایران

محل زندگی: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

آغاز فعالیت: سال ۱۳۴۹ تاکنون

همسر: ندارد

ادامه
ژاوی هرناندز بیوگرافی ژاوی هرناندز؛ فوتبالیست افسانه‌ای و مربی آینده‌دار

تاریخ تولد: ۲۵ ژانویه ۱۹۸۰

محل تولد: تراسا، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

پست: هافبک میانی

باشگاه: بارسلونا

قد: ۱ متر ۷۰ سانتی متر

ادامه
یورگن کلوپ بیوگرافی یورگن کلوپ، یکی از برجسته‌ترین مربیان فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۶ ژوئن ۱۹۶۷

محل تولد: اشتوتگارت، آلمان

پست سابق: مهاجم، دفاع راست، مدافع میانی

حرفه: بازیکن سابق فوتبال، مربی فوتبال

قد: ۱ متر ۹۴ سانتی متر

ادامه
گیلدا ویشکی بیوگرافی گیلدا ویشکی بازیگر جوان سینما ایران

تاریخ تولد: ۱۰ مهر ۱۳۷۰

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، نوازنده

تحصیلات: ارشد بازیگر از مدرسه گارجنیدزه لهستان

شروع فعالیت: سال ۱۳۹۳ تاکنون

ادامه
اردلان سرافراز بیوگرافی اردلان سرافراز؛ شاعر آهنگ های پرخاطره

تاریخ تولد: ۲۴ تیر ۱۳۲۹

محل تولد: داراب، استان فارس، ایران

محل زندگی: فرانکفورت، آلمان

ملیت: ایرانی

حرفه: شاعر و ترانه سرا

زمینه کاری: ادبیات فارسی

ادامه
کارلو آنچلوتی بیوگرافی استاد فوتبال کارلو آنچلوتی و تاکتیک های او

تاریخ تولد: ۱۰ ژوئن ۱۹۵۹

محل تولد: رجیولو، ایتالیا

حرفه: فوتبالیست سابق، سرمربی

پست: هافبک

باشگاه کنونی: رئال مادرید

قد: ۱ متر و ۷۹ سانتی متر

ادامه
آناهیتا افشار بیوگرافی آناهیتا افشار، بازیگر سینما، تلویزون و تئاتر (+ تصاویر)

چکیده بیوگرافی آناهیتا افشار

نام کامل: آناهیتا افشار

تاریخ تولد: ۷ مرداد ۱۳۶۵

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: لیسانس نقاشی

ادامه
غلامرضا تختی زندگینامه جهان پهلوان، غلامرضا تختی و ماجرای مرگ او

تاریخ تولد: ۵ شهریور ۱۳۰۹

محل تولد: تهران

حرفه: ورزشکار، کارمند راه‌آهن

حزب سیاسی: جبهه ملی ایران

درگذشت: ۱۷ دی ۱۳۴۶

آرامگاه: گورستان ابن‌بابویه، شهر ری

ادامه
ویژه سرپوش