جمعه ۰۴ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۸۰۱۵۲

انواع فانتزی های جنسی نرمال و غیرنرمال

فانتزی جنسی,فانتزی جنسی چیست,انواع فانتزی جنسیفانتزی جنسی
همه ما در طول روز خیال پردازی هایی انجام می دهیم که ممکن است اجرا شوند و گاهی درحد فکر باقی می مانند، اما درباره زندگی زناشویی هم باید اشاره کرد که این فانتزی ها وجود دارند که منجر به تحریک جنسی می شوند. در ادامه این مقاله سرپوش بیشتر به این موضوع پرداخته شده است. 

فانتزی جنسی چیست؟

تخیل یا فانتزی جنسی یک تصویر ذهنی است که در حیطه جنسی می تواند برای فرد تحریک کننده یا وابسته به عشق شهوانی باشد. فانتزی جنسی که خیال اروتیک نیز گفته می شود؛ یک خیال یا الگوی فردی است که با هدف ایجاد یا تقویت احساسات جنسی صورت می گیرد. یک خیال می تواند داستانی طولانی یا فلش بکی از تصاویر جنسی باشد. هدفی که این تصاویر دارند می تواند از برانگیختگی جنسی و رسیدن به ارگاسم تا گذراندن ساده زمان یا کمک به خواب رفتن فرد متغیر باشد. 

خیال جنسی امکان دارد یک تجربه مثبت، منفی یا ترکیبی از آنها باشد و تجربه ای از گذشته را بازتاب دهد، همچنین بر برخوردهای جنسی آینده تاثیر بگذارد. گاهی امکان دارد فرد تمایلی برای اجرای خیالات جنسی خود در زندگی واقعی نداشته باشد، از آنجایی که یک فرآیند خیالی است می تواند به در همان خیالات قابل قبول باشد اما عملی نشود. 

همین موضوع می تواند اطلاعاتی در مورد روندهای روانشناختی پشت رفتارهای جنسی در دست بگذارد. تقریبا ۹۰ درصد از جمعیت عمومی و بزرگسال گزارش داده اند که فانتزی های جنسی دارند، این نوع تصویرسازی برای رابطه جنسی اهمیت دارد زیرا موجب تحریک شده و درنهایت ارتباط نزدیکی ایجاد می کند. 

فانتزی جنسی,فانتزی جنسی چیست,دلایل بروز فانتزی‌های جنسی زنان و مردانانواع فانتزی جنسی

دلایل رایج بروز فانتزی‌های جنسی زنان و مردان:

پس تا اینجا عنوان شد که فانتزی ذهنی نوعی تصویر ذهنی است که همواره قابلیت اجرایی دارد و می تواند بر کیفیت رابطه جنسی تاثیر بسزایی بگذارد. از دلایل رایج فکر کردن در مورد انواع فانتزی‌ جنسی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

- برای تجربه برانگیختگی یا ارگاسم جنسی

- برای رفع نیازهای برآورده نشده

- کنجکاوی نسبت به احساسات مختلف جنسی

- چون حوصله ما سر رفته است

- برای آرام کردن یا کاهش اضطراب روانی

- برای فرار از واقعیت

- برای احساس اعتماد به نفس جنسی بیشتر

- برای کشف یک رابطه جنسی ممنوع شده یا تابو

- برای طراحی یک برخورد جنسی در آینده

شاید برایتان جالب باشد فانتزی های ذهنی فقط برای مردان نیست، بلکه تفکر درباره رابطه جنسی و ساختن فانتزی در میان زنان هم بسیار رایج است، تفاوتی که میان دو جنس وجود دارد تنها در نوع فانتزی ها است. مردان در ذهن خود بیشتر به دنبال فانتزی های زناشویی هستند، برای مثال تقسیم همسر با شخص سوم و زنان بیشتر، استفاده از وسایل و ابزارآلات فانتزی و ... که موجب لذت بیشتر شود. 

فانتزی جنسی,فانتزی جنسی چیست,دلایل ایجاد فانتزی جنسیدلایل ایجاد فانتزی جنسی

متداول ترین تخیلات جنسی:

در سال ۲۰۱۸ بعد از اینکه بررسی هایی روی ۴۰۰۰ نفر از طریق ۳۵۰ سوال انجام شد، نتیجه حاصله از ۷ موضوع اصلی در ۳ دسته رایج ترین تخیلات جنسی صحبت می کرد، که این هفت موضوع شامل موارد زیر می باشد:

- رابطه جنسی گروهی به طوری که سکس را همراه با شریک زندگی فعلی خود و فردی دیگر انجام دهند.

- ابراز قدرت کنترل یا مقاومت جنسی که همان سلطه و تسلیم است، با استفاده از ابزارهای جنسی

- برده و ارباب با نام علمی مازوخیسم

- رابطه جنسی اجباری که دکتر لهمیر آن را تجاوز مسخره عنوان می کند. 

- برقراری رابطه جنسی همراه با هیجان، ماجراجویی و تنوع برای مثال سکس در ساحل یا بالای کوه

- تصور رابطه جدید با یک شریک زندگی جدید غیر از تک همسری توافقی

- برقراری رابطه جنسی دهانی یا اورال

- سادیـسم و آزارگری جنسی

 طبیعی بودن تخیلات جنسی:

فانتزی های جنسی و تمایل افراد برای برقراری رابطه جنسی موضوعی بسیار طبیعی است، زیرا کل افراد دنیا تخیلات جنسی دارند، با این وجود افرادی از ابراز چنین تصوراتی در ذهن خود احساس شرم خواهند داشت. 

تخیلات جنسی انواع مختلفی دارند و از فردی به فرد دیگر هم متفاوت هستند، افراد می توانند از لحاظ جنسیت، گرایش جنسی و جامعه متفاوت باشند. به دلیل یافته هایی با رویکرد گذشته نگر، سوگیری های فرهنگی، تعصب های اجتماعی، تابو بودن و سخت بودن ابزارهای اندازه گیری آن ها به لحاظ فراوانی، ما فقط می توانیم متوجه تنوع موجود در تخیلات جنسی باشیم.

فانتزی جنسی,فانتزی جنسی چیست,تاثیر فانتزی‎ جنسی بر زندگی زناشوییفانتزی جنسی؛ نرمال یا غیر نرمال

فانتزی‎ جنسی و تاثیرات آن بر زندگی زناشویی:

براساس مطالعات برخی از فانتزی های جنسی به ویژه اگر از نوع جنسی عاشقانه باشند بر رابطه زناشویی زوجین تاثیر مثبتی می گذارند، پس نمی توان به تاثیر مثبت این موضوع را در زندگی مشترک بی اعتنا بود.

در برخی از موارد تنوع ایجاد شده می تواند تحریک میل جنسی مرد را به دنبال داشته باشد، همچنین اجرای فانتزی های مثبت می تواند به برانگیختگی زنان بسیار کمک کند تا در حین رابطه جنسی با شریک زندگی خود کاملا ارگاسم شوند.

همین موارد سبب توصیه هایی در این زمینه شده است، شما می توانید بعد از ملاقات یک مشاوره یا روانشناس، به راهکار درستی برای ابراز فانتزی های جنسی خود با همسر برسید. با توجه به فانتزی های جنسی و تاثیری که بر زندگی شما می گذارند؛ خودتان هستید که باید فانتزی های جنسی غیرمعمول را به آرامی قبول نکنید و درعوض از همسر خود درخواست کنید از انواع فانتزی های عاشقانه برای ایجاد تنوع در رابطه زناشویی استفاده کند.

راهکارهایی برای عملی کردن فانتزی‎ جنسی:

براساس یک نظرسنجی باوجودی که ۷۷ درصد از مردم دوست دارند فانتزی های خود را در زندگی جنسی خود عملی کنند، اما کمتر از ۲۰ درصد آنها به این موضوع دست پیدا کرده و با شریک جنسی خود فانتزی را مطرح می کنند. 

درصورتی که تمایل دارید از فانتزی هایی برای تحریک میل جنسی شریک خود استفاده کنید و به لذت بیشتر و همچنین ارگاسم زیباتری دست پیدا کنید، پیشنهاد می شود نکات زیر را درنظر داشته باشید: 

درباره بهترین شیوه ای که شریک شما رضایت پیدا می کند مطالعه کنید.

قبل از اینکه هر حرکتی را اجرا کنید، درباره تمامی جزئیات با همسرتان صحبت داشته باشید.

عجله را کنار بگذارید و پیش از هرچیزی شیوه های جنسی ایمن تر را آزمایش کنید.

درصورتی که همه موارد تعیین شده طبق برنامه پیش نرفتند، رابطه جنسی معمولی خودتان را ادامه دهید و آرامش خود را حفظ کنید. 

فانتزی جنسی,فانتزی جنسی چیست,درمان فانتزی‌های جنسی غیر معمولفانتزی جنسی؛ راهکارهای عملی کردن

درمان فانتزی‌های جنسی غیر معمول:

از میان هفت فانتزی عنوان شده در قسمت قبل تنها سه مورد از آنها یعنی فانتزی عاشقانه، داشتن یک رابطه جنسی خشن کنترل شده و انعطاف شهوانی اشکالی وارد نمی کنند، اما سایر موارد از طرف قوانین اجتماعی و مذهبی پذیرفته شده نیستند و تمایل زیاد به آنها می تواند از یک اختلال روانی خبر دهد. به همین دلیل توصیه می شود پیش از هرگونه اقدامی درباره فانتزی های جنسی خود با روانشناس، روانپزشک یا حتی پزشک متخصص زنان و زایمان و اورولوژی صحبت کنید.

درصورتی که به دنبال ناتوانی های جنسی با مشکلاتی از قبیل؛ نعوظ یا زودانزالی روبرو هستید راه حل خودتان استفاده از انواع فانتزی های جنسی منفی از قبیل؛  خیانت به همسر یا تقسیم همسر با شخص سوم است، مسیر اشتباهی را درپیش گرفته اید، بلکه باید تحت نظر پزشک متخصص اورولوژی با درمان دارویی، به‌خصوص هورمون ‌درمانی معالجه شوید.

درصورتی که شما یک خانم سردمزاج هستید، بدون شک پزشک متخصص زنان و زایمان می تواند مشکل شما را برطرف کند، اما در برخی از موارد سردمزاجی که از مشکلات روانی مانند افسردگی منشاء می گیرند، پزشک پیشنهاد می دهد در کنار مصرف دارو به روانپزشک هم مراجعه کنید. 

استفاده از فانتزی های جنسی به عنوان مداخله درمانی:

گاهی از فانتزی های جنسی برای درمان موارد خاص استفاده می شود. این خیالات می توانند اعمال جنسی که به اندازه کافی هیجان ندارند را افزایش دهد و سطح بالاتری از برانگیختگی و آزادی جنسی را ایجاد کرده و آن را تقویت می کند. 

مطالعه ای که در سال ۱۹۸۶ بر روی زنان متاهل انجام شد نشان داد؛ تخیلات جنسی برای تحریک و ارضا شدن زنــان به آن ها کمک می کند. به عنوان بخشی از درمان زنانی که به سختی ارگاسم می شوند غالبا پیشنهاد می شود از تخیل و خودارضایی استفاده کنند. 

فانتزی جنسی,فانتزی جنسی چیستدرمان مشکلات جنسی با فانتزی جنسی

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

غالبا تصور انواع فانتزی جنسی برخی مواقع اشکالی ندارد اما زمانی که با این تصورات و فانتزی ها مواجهه دائمی وجود داشته باشد؛ وضعیت غیرعادی خواهد شد، درنتیجه اعمال کنترل سخت شده و همه چیز به صورت عملی پیش می رود. عادت به ساختن فانتزی های منفی پیامدهای نامطلوبی به دنبال دارد. به همین دلیل است که توصیه می کنیم به‌محض درگیری با این مسئله، حتما به پزشک متخصص، روانشناس یا روانپزشک مراجعه کنید!

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 10
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
کاظم نوربخش بیوگرافی کاظم نوربخش بازیگر کمدین ایرانی

تاریخ تولد: ۱ مهر ۱۳۵۵

محل تولد: بیجار، کردستان، ایران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم انسانی

ادامه
جیمی ولز بیوگرافی جیمی ولز نابغه پشت ویکی پدیا

تاریخ تولد: ۷ اوت ۱۹۶۶

محل تولد: هانتسویل، آلاباما، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی، بریتانیایی

حرفه: موسس بنیاد ویکی مدیا

ثروت: ۱/۵ میلیون دلار

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
ویژه سرپوش