دوشنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۹۰۱۱۷

درمان اختلال نعوظ با وکیوم یا پمپ مردانه

وکیوم مردانه,پمپ مردانه,دستگاه وکیوم مردانهوکیوم مردانه
نعوظ مشکلی رایج در میان آقایان است که راه های گوناگونی برای درمان آن وجود دارد یکی از انواع آن استفاده از وکیوم مردانه یا بادکش مردانه است. این دستگاه به افزایش جریان خون به آلت تناسلی کمک می کند در نتیجه مردان راحت تر به نعوظ می رسند.

دستگاه وکیوم مردانه چیست؟

وکیوم یا بادکش مردانه که در انواع مختلفی مانند وکیوم مردانه پمپی و وکیوم مردانه برقی (دستگاه وکیوم برقی مردانه شارژی) عرضه می شود توانایی افزایش جریان خون به آلت تناسلی را دارد پس می تواند به فرد در رسیدن به نعوظ یا حفظ آن کمک کند. 

اجزای دستگاه وکیوم مردانه:

لوله وکیوم که بر روی آلت تناسلی قرار می گیرد. 

یک حلقه یا واشر یا یک قسمت مهرو موم کننده که در قسمت پایه آلت تناسلی قرار می گیرد.

یک بسته ایجاد وکیوم که به صورت دستی یه الکترونیکی ساخته شده و هوا را از لوله خارج می کند در نتیجه به ایجاد نعوظ کمک می کند. 

نحوه استفاده از وکیوم مردانه:

فرد باید آلت تناسلی خود را درون لوله قرار دهد، سپس با حالت پمپ زدن دستی یا روشن کردن پمپ الکترونیکی هوایی که داخل لوله وجود دارد را به مرور زمان خارج کند در این حالت خلاء ایجاد می شود و فرد احساس مکش را حس می کند. تغییر فشاری که داخل لوله اتفاق می افتد منجر به خونرسانی توسط عروق خونی در آلت تناسلی می شود. این پدیده ممکن است تا چند دقیقه طول بکشد تا فرد را به نعوظ برساند. بعد از این حالت فرد می تواند دستگاه و لوله را خارج کند و در حالت نعوظ به رابطه جنسی و سکس بپردازد. 

باید توجه کرد هنگام استفاده از دستگاه زمانی که فرد به حالت نعوظ رسیده از ادامه پمپ زدن خودداری کند زیرا این کار می تواند موجب سوزش و درد شود. 

دستگاه دارای قدرت زیادی است و در مدت کوتاه هم نتیجه عالی خواهد داشت. نباید فراموش کنید که بادکش مردانه شبیه به لیوان های حجامت عمل می کند و اگر بخواهید می توانید حین انجام کار دستگاه را به حال خودش رها کنید تا کار خودش را انجام دهد. در اصل نیازی به گرفتن آن وجود ندارد. 

قبل از اینکه بخواهید به طور حتم از دستگاه استفاده کنید، یک بار امتحان کنید تا روش صحیح آن دستتان بیاید.

وکیوم مردانه,پمپ مردانه,وکیوم مردانه دستیوکیوم مردانه دستی

واشر وکیوم مردانه چیست؟

حلقه تنگ کننده یا واشر وکیوم به حلقه ای تلقی می شود که در انتهای لوله قرار گرفته و تا زمانی که فرد به نعوظ رسیده حلقه را به انتها یا اطراف آلت ببرد و لوله را جدا کند، سپس به رابطه جنسی بپردازد. این حلقه در حفظ حالت سفتی و نعوظ از طریق محدود کردن جریان خروجی از آلت کمک می‌کند. 

نکته قابل توجه این است که باقی ماندن واشر وکیوم مردانه نباید بیشتر از ۳۰ دقیقه طول بکشد زیرا حرکت جریان خود در آلت تناسلی را تحت تاثیر قرار می دهد و ممکن است موجب آسیب به آلت شود. 

استفاده کردن از حلقه آلت تناسلی یا واشر وکیوم الزامی ندارد و در صورت باقی ماندن در حالت نعوظ دیگر نیازی به ادامه استفاده نیست. 

توصیه می شود از یک روان کننده برای جلوگیری از تاثیر سایش لوله بر آلت تناسلی استفاده شود. 

روش تمرین درمانی با وکیوم مردانه:

درصورتی که قصد دارید از دستگاه وکیوم مردانه برای تمرین درمانی استفاده کنید باید یک روز درمیان در دو نوبت ۱۵ دقیقه ای تمرین کنید و زمان استراحت ۵ دقیقه ای را میان تمرینات خود درنظر بگیرید. 

در زمان ۵ دقیقه ای که برای استراحت درنظر می گیرید می توانید آلت تناسلی را با استفاده از روغن های طبیعی مانند خراطین ماساژ دهید. 

برای انجام تمرین وکیوم را همانطور که اشاره شد استفاده کنید و بعد از اینکه آلت به نعوظ کامل رسید هر ۳۰ ثانیه یکبار شلنگ را از محفظه جدا کنید تا هوای داخل محفظه خالی شود و مجددا پمپ زدن را شروع کنید تا ۱۵ دقیقه به پایان برسد، سپس ۵ دقیقه استراحت کنید و دوباره ۱۵ دقیقه از بادکش روی آلت تناسلی استفاده کنید. 

وکیوم مردانه,وکیوم مردانه الکترونیکی,دستگاه وکیوم مردانهوکیوم مردانه الکترونیکی

مزایای استفاده از وکیوم مردانه:

افزایش سایز آلت تناسلی:

نخستین مزیتی که برای وکیوم مردانه در نظر می گیرد بزرگ شدن سایز آلت تناسلی است. برخی از آقایان با سایز آلت تناسلی خود مشکل دارند و همواره به دنبال راهی هستند که سایز خود را تغییر دهند. روش های غیرتهاجمی زیادی برای حل این مشکل وجود دارد که یکی از آنها استفاده از وکیوم مردانه است. 

وکیوم مردانه توانایی بسیار زیادی برای افزایش سایز آلت تناسلی دارد به طوری که به همین نام مشهور است.

آقایان این دستگاه را برای بزرگ تر کردن آلت خود خریداری کرده و از این روش غیر تهاجمی استفاده می کنند.

شواهد بالینی که وجود دارند نشان دهنده این است که؛ پمپاژ درون دستگاه موجب بزرگ تر شدن آلت تناسلی می شود زیرا پمپ ها روی اندازه دستگاه تناسلی تاثیر می گذارد. 

در سال ۲۰۰۶ مطالعه ای در Urology  International International در خصوص تغییر اندازه آلت تناسلی انجام شد. در طول ۶ ماه مطالعه مشخص شد مردانی که از اندازه آلت تناسلی خود راضی نبودند و ۳ بار در هفته از وکیوم مردانه استفاده می کردند و مدت زمان هر جلسه برای بزرگ کردن آلت تناسلی ۲۰ دقیقه بوده است در پایان مطالعه طول آلت تناسلی شان ۰/۳ سانتی متر افزایش داشته است. درصورتی که می خواهید سایز آلت تناسلی را به طور موثری افزایش دهید توصیه می شود پمپ های گران تر اما با کیفیت بیشتری را انتخاب کنید. آنها دارای عملکرد بهتری هستند پس تاثیر بیشتری بر سایز آلت تناسلی خواهند گذاشت. 

بهبود عملکرد نعوظ با وکیوم آقایان:

دومین مزیت استفاده از وکیوم های مردانه کمک به روند و بهبود نعوظ در آقایان است. پمپ آلت تناسلی جایگزین مهمی برای بسیاری از روش هایی است که هنوز بهبود نعوظ را ثبت نکرده اند و غالبا حالتی تهاجمی دارند.

همچنین، استفاده از پمپ ها ممکن است مکمل مصرف داروهای ED باشد و در کنار هم مزایای بیشتری داشته باشند.

وکیوم مردانه با تشدید کردن گردش خون در آلت تناسلی موجب رفع کردن مشکل نعوظ می شود. از آنجایی که این دستگاه خون بیشتری را به سمت آلت تناسلی هدایت می کند؛ اکسیژن بیشتری را هم به سلول های آلت تناسلی خواهد رساند. در نتیجه خون رسانی بهتر و اکسیژن رسانی به بروز نعوظ های قوی به اندازه کافی برای انجام مقاربت جنسی انجام می شود. در این صورت است که توانبخشی جنسی آقایان نتیجه داده و در اتاق خواب حس خوشایندتری خواهند داشت.

وکیوم مردانه,فواید استفاده از وکیوم مردانه,دستگاه وکیوم مردانهفواید استفاده از وکیوم مردانه؛ افزایش رضایت جنسی

افزایش میل جنسی آقایان:

سومین و مهمترین مزیتی که وکیوم های مردانه دارند شوق و اشتیاق بیشتر در آقایان است که بتوانند مثل گذشته رابطه جنسی داشته باشند. مردان با تغییرات سن و وارد شدن به سن ۴۰ تا ۵۰ سالگی درصورتی که به استرس و اضطراب دچار باشند نعوظ بیشتری در آنها اتفاق می افتد و میل جنسی آنها را در رابطه کاهش پیدا می کند. درنتیجه بهتر است که از استرس دور شوند و برای تقویت میل جنسی خود از دستگاه وکیوم مردانه استفاده کنند. 

وکیوم مردانه یک ابزار باکیفیت، کارآمد و امیدوار کننده برای تقویت میل جنسی خواهد بود. البته نباید فراموش کرد که پمپاژ توانایی افزایش میل جنسی را ندارد بلکه مکش ناشی از دستگاه همراه با پمپاژ علاقه به برقراری رابطه جنسی را افزایش می دهد. این یک مزیت اضافی برای کاربران دستگاه خواهد بود که چند منظوره بودن دستگاه را به رخ مصرف کنندگان می کشد.

معایب دستگاه وکیوم آقایان:

یکی از مهمترین معایبی که برای وکیوم های مردانه درنظر می گیرند این است که در صورت عدم استفاده درست امکان ایجاد کبودی در آلت تناسلی وجود دارد، همچنین اگر با پمپاژ بیش از اندازه به آلت تناسلی فشار وارد کنید کبودی بیشتری صورت خواهد گرفت. اگر دستور عمل آن را اجرا نکنید ممکن است با مشکلات دیگری مانند زخم شدن هم مواجه شوید.

عیب دوم وکیوم مردانه این است که اگر اختلال نعوظ فرد بیشتر به دنبال دلایل روانشناختی بروز کند استفاده از این دستگاه ممکن است تاثیر خوبی نداشته باشد. درصورتی که بدون هیچ برنامه ریزی از دستگاه استفاده کنید امکان استرس وجود دارد پس بهترین کار این است که چند مرتبه تمرین داشته باشید نه اینکه در عمل انجام شده قرار بگیرید. 

وکیوم مردانه,پمپ مردانه,معایب استفاده از وکیوم مردانهمعایب استفاده از وکیوم مردانه؛ درد

عوارض دستگاه وکیوم مردانه:

استفاده غلط و با اهداف و توقع اشتباه از این وسیله، می‌تواند عوارض جبران ناپذیر داشته باشد، توجه کنید که این دستگاه با هدف ایجاد و حفظ نعوظ برای افرادی با اختلال جنسی نعوظ طراحی شده است و در صورتی که با هدف بزرگتر کردن سایز آلت تناسلی بکار گرفته شود و با ایجاد فشار خلا بسیار زیاد به اندام جنسی مردانه، آسیب به سیستم عصبی آلت تناسلی را در پی دارد و امکان دارد اختلال نعوظ دائمی بوجود آید.

همانطور که اشاره شد امکان ایجاد کبودی در صورت استفاده بیشتر از ۳۰ دقیقه یا انتخاب غلط واشر وکیوم (تنگ بودن بیش از حد واشر ) وجود دارد. 

گاهی ممکن است در اثر پمپاژ هوا و انتخاب اشتباه اندازه واشر بیضه ها داخل ورودی وکیوم کشیده شده و سبب ایجاد درد شود. هنگام استفاده دقت کنید که بیضه ها کاملا بیرون از لوله باشد و اندازه واشر مناسب باشد.

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 19
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
ویژه سرپوش