دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۷۰۰۰۱

چند بار با همسر رابطه جنسی داشته باشم؟

تعداد دفعات رابطه جنسی با همسر,تعداد دفعات نزدیکی با همسر در روزتعداد دفعات رابطه جنسی با همسر
رابطه ی سالم بین زوجین تا حد زیادی به کیفیت و کمیت سکس آنها وابسته است به همین دلیل برای هر زوجی لازم است در کنار تمامی مسائل به این موضوع هم دقت کنند. تعداد دفعات رابطه جنسی بستگی به عوامل زیادی دارد، در ادامه این مطلب سرپوش به تفسیر این موضوع پرداخته ایم.

تعداد دفعات نزدیکی با همسر در روز:

غالبا زوجینی که برای مسائل جنسی با مشکل روبرو می شوند، تمایل دارند تعداد دفعات نرمال رابطه جنسی با همسر در روز را بدانند، داشتن رابطه جنسی هر چند روز یکبار، روزی چندبار یا هفته ای یکبار طبیعی است. هیچ مقدار مشخصی را نمی توان به عنوان یک معیار طبیعی درنظر گرفت، زیرا تمایلات جنسی افراد با یکدیگر کاملا متفاوت است، تا زمانی که چند بار سکس در روز برای فرد مشکلی ایجاد نکند و با لذت همراه باشد همه چیز نرمال خواهد بود. 

اما اگر بخواهیم درباره خوب نبودن رابطه جنسی صحبت کنیم، زمانی این موضوع ایجاد می شود که یکی از شرکا تمایلی به انجام سکس نداشته باشد، یا وجود رابطه جنسی روزانه به اموری مانند؛ کار، تربیت کودکان لطمه بزند و یا منجر به بروز مشکلات جسمی و روانی شود. 

میزان رابطه جنسی باید به گونه ای باشد که زوجین احساس رضایت داشته باشند، بنابراین همه چیز به زن و شوهر برمی گردد. 

داشتن سکس روزانه به معنی این است که شما بیشتر از یک بزرگسال معمولی رابطه جنسی دارد، البته تا زمانی که طرفین از این موضوع لذت ببرند؛ این بدین معنا نیست که شما غیرعادی و عجیب و غریب هستید یا اینکه کار اشتباهی انجام می دهید.

تعداد رابطه زناشویی در هفته:

تعداد رابطه جنسی در هفته تحت تاثیر عوامل بسیاری است، میل جنسی زن و شوهر، میزان استرسی که روزانه تجربه می کنند، بیماری، تغییرات خلقی یا سایر تغییرات زندگی از جمله تغییر شغل، مهاجرت و... همه می توانند منجربه کم یا زیاد شدن سکس در هفته شوند. 

در برخی از مواقع زوجین در مراحل ابتدایی ازدواج، دوران عقد، ماه عسل و... هستند با قصد بچه دار شدن دارند، به همین دلیل ممکن است ۳ الی ۴ بار در روز یا هفته سکس داشته باشند. 

به طور متوسط تعداد رابطه جنسی در هفته ۲ الی ۳ بار می باشد، البته این مقدار با سن، وضعیت هورمون ها، میزان صمیمیت در رابطه، علاقه و... تغییر می کند. گاهی زوجین ممکن است در یک هفته تمایل بیشتر به سکس داشته باشند و در زمانی دیگر اصلا علاقه ای به این موضوع نداشته باشند و بیشتر از یکبار رابطه جنسی برقرار نکنند. 

در صورتی که عدم تمایل به رابطه جنسی طولانی شود، برای حل این مشکل و رسیدن به یک تناسب باید به سکس تراپ مراجعه کرد.

تعداد دفعات رابطه جنسی با همسر,تعداد رابطه زناشویی در هفتهتعداد دفعات رابطه جنسی با همسر در روز

در هفته چند بار نزدیکی کنیم؟

بر اساس مطالعات رابطه جنسی منظم می تواند استرس را کاهش دهد، خلق و خو را بهبود دهد، پس این سوال مطرح می شود در هفته چند بار نزدیکی بهترین مقدار است؟

رابطه جنسی سالم پیوند بین شما و شریک زندگی تان را تقویت می کند و منجر به صمیمیت و پایداری رابطه خواهد شد. البته این موضوع به معنای سالم تر بودن افرادی که رابطه جنسی بیشتر دارند یا کسانی که سکس کمتری زندگی ناسالمی دارند نیست، رابطه جنسی تنها یکی از عوامل تاثیرگذار بر سلامتی افراد، بهبود رابطه، شادی و عشق است. 

سن می تواند منجر به کاهش یا افزایش میل جنسی شود، زیرا افزایش آن می تواند سطح هورمون های جنسی را تغییر دهد. بر اساس نظر کارشناسان حداقل رابطه جنسی هفته ای یکبار است و افراد ۴۰ تا ۵۰ ساله همین مقدار پایه را ترجیح می دهد، در مقابل افراد با گروه سنی ۲۰ تا ۳۰ سال به طور متوسط هفته ای دوبار مقداری مناسب خواهد بود. 

با وجود این آمار روانشناسان تاکید دارند که زوجین نباید ذهن خود را درگیر آمار و ارقام کنند، زیرا زوج هایی هم هستند که رابطه جنسی کم، زیاد یا اصلا رابطه ی جنسی در هفته برقرار نمی کنند، پس بهتر است خود را با اعداد و ارقام مقایسه نکنند، مهمترین مسئله در زندگی جنسی رضایت جنسی است که در برخی از زوجین با یکبار در هفته ، دو هفته یکبار و در بعضیها با یک بار در روز و... حاصل می شود.

عوامل تاثیرگذار بر دفعات رابطه جنسی:

تعداد دفعات نرمال رابطه جنسی تحت تاثیر عوامل زیادی هستند که در ادامه به برخی از آنها اشاره می شود:

- میل جنسی هرکدام از زوجین

- مدت زمان گذشته شده از ازدواج

- میزان رضایت از زندگی مشترک با همسر

- سبک زندگی زوجین

- شغل طرفین

- ساعت کاری آنها

- سن زوجین

- مهارت های جنسی زوجین که از همه موارد مهم تر می باشد.

تعداد دفعات رابطه جنسی با همسر,در هفته چند بار نزدیکی کنیمعوامل تاثیرگذار بر تعداد دفعات رابطه جنسی با همسر

در یک رابطه جنسی کیفیت از کمیت بسیار مهم تر است، بر اساس مطالعات صورت گرفته که از میانگین رابطه جنسی زوجین به دست آمده است؛ مهم تر از تعداد رابطه جنسی رضایت زن و شوهر از کیفیت رابطه جنسی است.

رابطه ی جنسی دقیقا حالتی شبیه به غذاخوردن دارد و بر اساس شرایط هر فرد متفاوت خواهد بود. افراد دارای اشتهای مختلف هستند، برخی به بیشتر خوردن غذا اهمیت می دهند و به نوع آن توجهی ندارند، در مقابل برخی به کیفیت غذا بیشتر اهمیت می دهند. 

بنابر همین اصل برخی از افراد تمایل دارند هر روز رابطه جنسی  داشته باشند، در مقابل برخی هفته ای یکبار و گاهی ماهی یکبار را کافی می دانند.

نکته این که زوجین در مورد تفاوت میل جنسی باید درنظر داشته باشند، ایجاد هماهنگی حداکثر است که باید بین خودشان برقرار کنند، مثلا اگر فردی یکبار رابطه جنسی در ماه را کافی می داند در مقابل همسر او به هفته ای دو بار تمایل دارد، باید توافق برقرار کنند، مثلا هفته ای یکبار رابطه جنسی با کیفیت حداقل حدود نیم تا یک ساعت داشته باشند، به طوری که وقت کافی برای معاشقه گذاشته شود، نه اینکه بعد از ۱۰ دقیقه رابطه جنسی را پایان دهند. 

چه عواملی در کاهش تعداد دفعات نزدیکی موثر است؟

عوامل مختلفی می توانند تعداد دفعات رابطه جنسی را کاهش دهند، از مهمترین دلایل کاهش تعداد رابطه جنسی بین زن و شوهر می توان به؛ افزایش سن همراه با افزایش تعهدات خانوادگی، مشکلات، دغدغه‌های شغلی و مالی و ناراحتی‌های جسمی اشاره کرد. تغییرات مهم در سبک زندگی، مشکلات روحی و روانی مثل افسردگی یا اختلالات اضطرابی هم می توانند بر کاهش تعداد دفعات رابطه جنسی تاثیر بگذارند. 

تعداد دفعات رابطه جنسی با همسر,عوامل کاهش تعداد دفعات نزدیکیافزایش سن؛ کاهش تعداد دفعات رابطه جنسی با همسر

کمتر از چه میزان رابطه جنسی خطرناک است؟

در صورتی که تعداد دفعات رابطه جنسی به کمتر از ۱۰ مرتبه در سال کاهش پیدا کند، زوجین باید نگران باشد، زیرا آنها کمتر از یکبار در ماه رابطه داشته اند، البته نداشتن رابطه جنسی در برخی موارد نشان دهنده مشکلی بنیادی نیست، اما بر اساس مطالعات کم شدن دفعات سکس می تواند افراد به سمت خیانت، طلاق، خشم و... بکشاند. بر اساس این موارد توصیه می شود زوجین حداقل هفته ای یک مرتبه یا هر دوهفته رابطه جنسی داشته باشند.

موضوع  دیگر هم مربوط به عدم تناسب تمایلات جنسی زوجین می باشد، در این صورت باید حتما از یک مشاور جنسی کمک بگیرید تا مشکل برطرف شود. عدم تمایل یکی از زوجین می تواند مشکلات روحی روانی متعددی را درپی داشته باشد. گرم بودن یک طرف و سرد بودن طرف مقابل، مسئله ای است که باید به کمک متخصص برطرف شود تا مشکلات جدی را به همراه خود نیاورد.

تعداد دفعات رابطه جنسی با همسر,کاهش تعداد دفعات رابطه جنسی با همسرکاهش تعداد دفعات رابطه جنسی با همسر

عوارض نزدیکی زیاد برای زنان:

یکی از عوارضی که ممکن است نزدیکی زیاد برای زنان به همراه داشته باشد؛ خطر عفونت مثانه و واژن است. افزایش مایعات بدن می توان PH واژن را از حالت طبیعی خارج کند، در نتیجه فرد مستعد ابتلا به انواع عفونت ها خواهد شد. برای جلوگیری از این موضوع فرد باید بلافاصله بعد از مقاربت مثانه خود را تخلیه کند. مایعات زیادی بنوشید و همیشه قبل و بعد از رابطه جنسی از حمام استفاده کرده تا از سلامت واژن خود محافظت کنید. هرچه در بازه زمانی کوتاه تری رابطه جنسی بیشتری داشته باشید؛ بدن شما قادر خواهد بود رطوبت کمتری تولید کند. 

در صورتی که رابطه جنسی بیش از حد باشد؛ منجر به تحریک، پوسته شدن یا بثورات پوستی در قسمت خارجی اطراف فرج(اکسکوریشن واژن) می شود و لابیا را متورم خواهد کرد. در این صورت سوزش ادرار یا مشکل در راه رفتن ایجاد می شود. برای جلوگیری از این موضوع باید میزان رابطه جنسی را کاهش دهید و رابطه جنسی خشن را کنار بگذارید.

مسئله ای دیگر که ممکن است در اثر سکس زیاد در خانم ها ایجاد شود؛ خستگی و فرسودگی است، که منجر به بروز مشکلات در زندگی روزمره زنان می شوند. 

احساس درد در ناحیه پایین کمر در اثر سکس زیاد یا مدت زمان طولانی دخول ایجاد می شود، از طرفی کشیدگی عضلات و رباط ها هم ممکن است اتفاق بیوفتند. در صورتی که زنان پوزیشن مناسبی را برای این کار انتخاب نکنند؛ این مشکل بروز خواهد کرد. 

تعداد دفعات رابطه جنسی با همسر,عوارض نزدیکی زیاد برای زنانتعداد دفعات رابطه جنسی با همسر؛ عوارض نزدیکی زیاد برای زن

عوارض نزدیکی زیاد برای مردان:

از عوارض رابطه جنسی با دفعات زیاد برای مردان می توان به درد آلت تناسلی و ایجاد مشکل در ادرار بعد از انزال اشاره کرد. 

مشکلاتی مانند؛ کم آبی بدن، کمردرد بعد از رابطه جنسی ، کبودی ، آسیب عصب ها، کشیدگی عضلات، افزایش خستگی بدن، شکستگی آلت و افزایش حمله قلبی برای کسانی که مشکلات قلبی دارند هم در مردان گزارش شده است. 

بر اساس مطالعات رابطه جنسی یک ورزش سنگین است که با ۳۰ دقیقه دویدن برابری خواهد کرد، پس برای داشتن رابطه جنسی مکرر باید به اندازه کافی آب دریافت کرد.

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 17
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
مائوریستو موتا پائز بیوگرافی مائوریسیو موتا پائز؛ سرمربی والیبال

تاریخ تولد: ۲۶ مه ۱۹۶۳

محل تولد: ریو دو ژانیرو، برزیل

ملیت: فرانسه

حرفه: سرمربی والیبال

آغاز فعالیت: سال ۱۹۹۴ تاکنون

ادامه
فرشید اسماعیلی بیوگرافی فرشید اسماعیلی فوتبالیست جوان ایرانی

تاریخ تولد: ۴ اسفند ۱۳۷۲

محل تولد: بندرلنگه، هرمزگان، ایران

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک هجومی

باشگاه کنونی: پیکان

قد: ۱ متر ۷۲ سانتی متر 

ادامه
رضا عطاران بیوگرافی رضا عطاران؛ ستاره سینمای کمدی ایران

تاریخ تولد: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۴۷

محل تولد: مشهد

حرفه: بازیگر، کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس، تدوین‌گر، خواننده

آغاز فعالیت: ۱۳۶۹ تا کنون

تحصیلات: دانشجوی انصرافی دانشکدهٔ هنرهای زیبای دانشگاه تهران 

ادامه
ویژه سرپوش