شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۵۰۱۱۷

مزایا و عوارض استفاده از اسپری تاخیری

اسپری تاخیری,روش استفاده از اسپری تاخیریاسپری تاخیری
زندگی مشترک جنبه های مختلفی دارد و اگر رابطه ی جنسی آن کیفیت مطلوبی نداشته باشد، می تواند تمامی این جوانب را تحت تاثیر قرار دهد. زود انزالی یکی از موارد تاثیرگذار بر رابطه جنسی است و یکی از راه های کنترل آن استفاده از اسپری تاخیری است. در این مطلب سرپوش به صورت کامل درباره اسپری تاخیری توضیح داده شده است.

کیفیت رابطه جنسی بر زندگی افراد تاثیر بسیار زیادی دارد، از این طریق می توان پایه های زندگی را تا حد زیادی محکم کرد، در مقابل اگر فرد با مشکلی روبرو باشد که بر رابطه جنسی اش تاثیر منفی بگذارد؛ زوجین را نسبت به همدیگر سرد خواهد کرد. یکی از اختلالاتی که بر این جنبه از زندگی مشترک اثرگذار است؛ زود انزالی است، این مشکل می تواند به سکس بد منتهی شود، در زود انزالی مرد قبل از اینکه همسرش به ارگاسم برسد، به ارگاسم می رسد به همین دلیل دیگر قادر به ادامه رابطه نخواهد بود. 

آمار این اختلال در مردان تقریبا بالا است، به طوری که از هر ۵ مرد یک مرد به این اختلال مبتلا است. یکی از راه های برطرف کردن زود انزالی استفاده از اسپری های تاخیری می باشد، این اسپری می تواند از انزال زودرس جلوگیری کند در نتیجه زوجین با همدیگر به ارگاسم می رسند.

البته این دارو تاثیر موقتی دارد و برای درمان قطعی فرد باید به متخصص اورولوژی مراجعه کند تا با ریشه یابی به درمان تخصصی بپردازد. این مشکل گاهی ریشه روانشناختی دارد، در نتیجه فرد به سکس تراپیست یا روانشناس ارجاع داده می شود. 

اسپری تاخیری,استفاده از اسپری تاخیریاسپری تاخیری برای بهبود عملکرد جنسی

اسپری تاخیری چیست؟

همانطور که اشاره شد زودانزالی سبب نارضایتی زوجین از رابطه جنسی و تاثیر منفی بر اعتماد به نفس آنها خواهد داشت، در این فرآیند فرد بعد از ۱ الی ۳ دقیقه دچار انزال می شوند و دیگر قادر به ادامه عملکرد جنسی خود به شکل بهینه نخواهند بود. اسپری های تاخیری دارای مواد بی حس کننده هستند به همین دلیل می توانند نعوظ را تقویت کنند تا طولانی تر شود. 

مکانیسم اثر اسپری های تاخیری با کاهش سرعت و تعداد پیام‌های عصبی انتقالی از آلت تناسلی به مغز صورت می گیرد در نتیجه نعوظ طولانی تر خواهد شد و در انزال تاخیر ایجاد می شود. 

ترکیبات استفاده شده در اسپری تاخیری:

خواص هر ماده به اجزای سازنده آن وابسته است، در نتیجه با دانستن ترکیبات مواد می توان خواص و کارایی آن ماده را بهتر درک کرد، بهتر است قبل از استفاده از اسپری های تاخیری از ترکیبات آنها اطلاع پیدا کنید و بدانید هر ماده چه تاثیری بر زودانزالی خواهد گذاشت. ترکیبات اسپری تاخیری به شرح زیر است:

- اتانول

- بنزیل الکل

- بنزوکائین

- پروپیلن گلایکل

- لیدوکائین

- آب

اسپری تاخیری,عوارض استفاده از اسپری تاخیریتاثیر اسپری تاخیری و مواد سازنده آن بر رابطه جنسی

انواع اسپری های تاخیری:

اسپری تاخیری می تواند علاوه بر تاثیر در انزال، حجم آلت تناسلی را هم زیاد کند، بر همین اساس می توان گفت چندین نوع اسپری تاخیری وجود دارد:

- برخی از اسپری های تاخیری بر پایه‌ی لیدوکائین ساخته شده اند؛ این نوع اسپری ها می توانند سبب بی حس شدن آلت تناسلی شوند به همین ترتیب از انزال زودرس جلوگیری می کنند و آن را به تعویق می اندازند، این ماده امکان ایجاد حساسیت را افزایش خواهد داد.

- برخی بر پایه‌ی اتانول ساخته شده اند؛ این نوع از اسپری مانند لیدوکائین نیستند و واکنش آلرژیک نمی دهند، این ماده همان ترکیبی است که در عطر و اسپری‌ها هم دیده می شود.

- تعدادی اسپری تاخیری وجود دارد که مواد بی‌حس کننده‌ی آن‌ها شامل پروپیلن گلیکل، بنزوکائین و بنزیل الکل هستند.

چه افرادی از اسپری تاخیری استفاده می کنند؟

بر اساس آنچه تحقیقات نشان می دهد، افرادی که از اسپری های تاخیری استفاده می کنند سه گروه هستند:

- افرادی که بعد از دوره بلوغ خود با مشکل زودانزالی روبرو می شوند و برای حل آن به این اسپری ها مراجعه می کنند.

- افرادی که به مدت طولانی با این مشکل جنسی روبرو هستند و در نهایت برای حل این موضوع سراغ اسپری ها می روند.

- گروه سوم افرادی هستند که هیچ گونه مشکلی در این مورد ندارند اما برای طولانی تر شدن رابطه جنسی خود از اسپری های تاخیری استفاده می کنند تا از این طریق لذت رابطه را افزایش دهند.

اسپری تاخیری,اسپری تاخیری لیدوکائیناسپری تاخیری جهت طولانی تر شدن رابطه جنسی

چگونه باید از اسپری تاخیری استفاده کرد؟

قبل از رابطه جنسی آلت تناسلی را به خوبی بشویید؛ این موضوع به تمام افراد قبل از رابطه جنسی توصیه می شود و مختص کسانی نیست که قصد استفاده از اسپری تاخیری دارند. 

میزان جذب پوستی مواد بی حسی در افراد متخلف با همدیگر متفاوت است، به همین دلیل تاثیر آن در افراد متخلف یکسان نیست و بعد از چندین بار استفاده، فرد بهترین روش را برای خود تشخیص می دهد.

به طورکلی بر اساس آنچه توصیه شده است؛ ۴ تا ۶ ثانیه اسپری را روی کلاهک آلت قرار می دهید( دقیقا زیر آلت اسپری شود.) 

تاثیر مواد بی حسی بعد از ۵ ثانیه بر آلت تناسلی حس می شود، و بی حسی کامل به طور معمول بعد از ۲۰ دقیقه صورت می گیرد. همانطور که اشاره شد این زمان افراد مختلف یکسان نیست.

بلافاصله بعد از استفاده از اسپری امکان استفاده از کاندوم وجود دارد.

اسپری تاخیری,فواید استفاده از اسپری تاخیریاسپری تاخیری و تاثیر مثبت بر رابطه جنسی

فواید استفاده از اسپری تاخیری چیست ؟

استفاده از اسپری تاخیری می تواند تاثیر موقت و کوتاه مدتی بر مشکل زود انزالی داشته باشد، زیرا یک ابزار بیرونی است و نمی تواند مشکل اصلی را رفع کند، با این وجود برای درمان موقت راه حل خوبی محسوب می شود و می تواند اعتماد به نفس را در آقایان افزایش دهد. به طور کلی می توان گفت اسپری تاخیری فواید زیر را دارا می باشد:

- همانطور که اشاره شد زودانزالی یکی از مشکلات جنسی شایع در آقایان است که می تواند شریک جنسی آنها را از همراهی آزرده کند، اسپری های تاخیری با داشتن بنزوکائین و لیدوکائین می توانند سرعت ارسال پیام حسی را به منظور انزال کاهش دهند، در نتیجه زمان رابطه جنسی طولانی تر خواهد شد. افرادی که از اسپری های تاخیری استفاده کرده اند؛ لذت یک رابطه موفق را برای خود و شریک زندگی خود هدیه می دهند.

- اعتماد به نفس در طول رابطه جنسی بسیار مهم و تاثیرگذار خواهد بود، افرادی که توانایی دادن لذت به شریک خود را در حین رابطه جنسی ندارند؛ از نداشتن اعتماد به نفس رنج می برند. یکی از عمده ترین دلایل عدم اعتماد به نفس آقایان در طول رابطه جنسی به زودانزالی مربوط است، اسپری تاخیری می تواند با تاثیر مثبت خود بر این موضوع؛ اعتماد به نفس را افزایش دهد. 

اسپری تاخیری,خطرات استفاده از اسپری تاخیریاسپری تاخیری برای افزایش اعتماد به نفس آقایان

- همانطور که اشاره شد اسپری تاخیری می تواند مدت رابطه جنسی را هم افزایش دهد، در نتیجه فرد لذت بیشتری با شریک جنسی خود تجربه خواهد کرد. استفاده از اسپری تاخیری می تواند مدت رابطه جنسی را ۳۰ تا ۴۰ دقیقه افزایش دهد. 

- یکی از فواید اسپری های تاخیری خریداری آنها بدون داشتن نسخه پزشک است، این محصولات همانند کاندوم می توانند از داروخانه، سایت یا فروشگاه های معتبر تهیه شوند. 

- طرز استفاده از اسپری های تاخیری بسیار ساده و آسان است، برای استفاده  از آنها نیاز نیست وقت زیادی را صرف کنید، تنها کافی است ۵ دقیقه قبل از شروع رابطه جنسی آن را روی آلت تناسلی اسپری کنید. 

خطرات و عوارض اسپری تاخیری:

- اسپری های تاخیری می توانند آلت تناسلی را بی حس کنند، در نتیجه مرد برای داشتن نعوظ ممکن است با دشواری روبرو شود و در حین سکس نعوظ را از دست بدهد.

- اسپری تاخیری یک محصول موضعی است، در نتیجه استعمال آن بر روی پوست ممکن است باعث آزار آن شود و مشکلاتی نظیر؛ خارش، سوزش، قرمزی و التهاب را ایجاد کند.

- ممکن است بعد از استفاده از اسپری های تاخیری آلت تناسلی فرد ورم کرده و باد کند. 

- خطرات و ریسک هایی که استفاده از اسپری تاخیری دارد برای هر دور فرد ممکن است ایجاد شود، البته اگر در حین سکس از کاندوم استفاده نشود.

اسپری تاخیری,مزایای استفاده از اسپری تاخیریاسپری تاخیری مزایا و معایب استفاده از آن

موارد احتیاطی در مورد استفاده از اسپری تاخیری: 

زمانی که قصد دارید از اسپری های تاخیری استفاده کنید لازم است به نکات زیر توجه داشته باشید:

- به هیچ وجه محصول را بر روی بیضه‌ها و مجرای ادراری اسپری نکنید.

- در صورتی که بیماری های به قبیل؛ بیماریهای قلبی، کلیوی، کبدی و بیماری صرع مبتلا هستید، باید قبل از استفاده از اسپری های تاخیر با پزشک و یا داروساز مشورت کنید.

- در صورتی که بعد از استفاده واکنش های حساسیتی مانند خشکی و تورم پوست دارید استفاده از این محصول را متوقف کنید.

آیا استفاده از اسپری تاخیری در دوران بارداری اثرات بدی بر جنین دارد؟

در جواب این سوال سریع ترین پاسخ مثبت است، جنین موجودی بسیار حساس است که می تواند در معرض آسیب های مختلفی قرار بگیرد. کیسه آبی که جنین را دربرگفته است توانایی محافظت از جنین را دارد، اما مواد موجود در اسپری تاخیری می توانند بر سلامتی جنین تاثیر منفی بگذارند، به همین دلیل به زوجین توصیه می شود در حین بارداری از اسپری تاخیری استفاده نکنند.

گردآوری: بخش سلامت جنسی سرپوش

  • 17
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
فرزان عاشورزاده بیوگرافی فرزان عاشورزاده تکواندوکار ایرانی

تاریخ تولد: ۵ آذر ۱۳۷۵

محل تولد: تنبکابن، مازندران

محل زندگی: آمریکا

حرفه: تکواندوکار

لقب جهانی: سونامی تکواندو جهان

ادامه
ویژه سرپوش