جمعه ۰۲ مهر ۱۴۰۰
۱۴:۴۸ - ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۵۰۸۴۲
حوزه بهداشت و رفاه

آی سی یو در خانه ۱۴۰ میلیون تومان!/ ویزیت پزشک متخصص ۳.۵ میلیون

آی سی یودرخانه,ویزیت پزشک متخصص
نه تخت خالی پیدا می شود و نه دارو و نه دستگاه اکسیژن. بسیاری از بیماران در حیاط بیمارستان ها بستری شده اند و برخی در راهرو و صندلی های انتظار. امکانات نیست. ولی در صورتیکه ۱۰۰ تا ۱۴۰ میلیون هزینه کنید می توانید حتی در منزل آی سی یو داشته باشید.

به گزارش تجارت نیوز، شرایط بحرانی کرونا در کشور برای برخی سودهای چند صد میلیونی دارد. در بیمارستان ها تخت خالی نیست ولی برخی بیمارستان های خصوصی بیمار را راحت بستری می کنند، هر شب بستری ۸ میلیون تومان. ولی برخی از این بیمارستان ها و شرکت های ارائه دهنده خدمات درمانی پیشنهاد بهتری برای بیماران دارند، بیمارستان در منزل آن هم با شبی ۵ میلیون تومان.

این یک بازی دو سر برد است. هم برای بیماری که هزینه کمتری می دهد و هم برای بیمارستان هایی که تخت خالی ندارند اما حالا میتوانند خدماتشان را به خانه بیماران ببرند. البته نه برای همه. تنها برای آنهایی که می توانند برای درمان کرونا ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان هزینه کنند.

هزینه ۱۰۰ میلیونی بستری

بیمارستان های دولتی جای سوزن انداختن نیست. اما در بیمارستان های خصوصی به سختی می شود تخت خالی پیدا کرد. ولی با سه برابر قیمت مصوب! محمد می گوید:« برای بستری بیمار کرونایی در بخش آی سی یو گفتند ۱۰۰ میلیون تومان باید پرداخت کنید. ما فقط می خواهیم بیمارمان زنده بماند. پس پول را سریع پرداخت کردیم.»

پذیرش یکی از بیمارستان های خصوصی می گوید:هزینه هر شب بستری در بخش ICU هشت میلیون تومان است. این در حالیست که طبق تعرفه های درمانی امسال، هزینه هر شب بستری در بخش ICU بیمارستان خصوصی، حدود دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است! اما حالا قیمت ها سه برابر شده است.

ولی ظرفیت تخت های بیمارستان خصوصی هم پر می شود. اینجاست که بیمارستان های خصوصی پیشنهاد دیگری برای بیماران دارند،« می توانید بیمار کرونایی خود را در خانه نگهدارید.» بستری در خانه با همان شرایط بیمارستان شبی ۵ میلیون. ۱۰روز بستری در خانه حدود ۵۰ میلیون تومان می شود.

شلوغی بیمارستان ها و نبود تخت خالی تنها یک راه پیش پای برخی بیماران می گذارد، تماس با برخی شرکت ها که آگهی مراقبت ویژه از بیماران کرونایی در خانه داده اند. چون زمان انتظار برای پذیرش در بیمارستان مشخص نیست. شاید یک روز شاید هم چند روز. در این مدت اما ممکن است پیشرفت بیماری ریه را درگیر کند.

ویزیت ۳٫۵ میلیونی پزشک مختصص در منزل!

این شرکت ها مدعی اند که بیمارستان را به خانه می آورند با همه امکانات و تجهیزات. مسئول یکی از این شرکت ها به تجارت نیوز می گوید هرچه در بیمارستان هست، ما در خانه برایتان فراهم می کنیم.« چند پزشک لازم است که بیمار را ویزیت کنند. هزینه یکبار ویزیت پزشک متخصص عفونی دو میلیون تومان است. ویزیت متخصص قلب ۳.۵ میلیون تومان است و پزشک بیهوشی هم ۱.۵ تا دو میلیون تومان.»

این یعنی ویزیت سه پزشک متخصص در منزل برای بیمار حدود ۷ میلیون تومان هزینه دارد. این در حالیکه طبق تعرفه های ابلاغی سال ۱۴۰۰ هزینه ویزیت یک متخصص یا فوق تخصص از ۸۵ هزار تومان تا ۱۰۰ هزار تومان است. البته در مطب. اما برخی از اپلیکیشن های سلامت هم گزینه ویزیت در منزل را دارند و هزینه ویزیت پزشک متخصص ۶۰۰هزار تومان است!

اما خدمات این شرکت ها به همین جا ختم نمی شود.« هزینه پرستار شبانه روزی شبی دو میلیون تومان است. برای ۱۰ روز حدود ۲۰ میلیون تومان می شود.» مسوول یکی دیگر از این موسسات می گوید هزینه دارو با بیمار است اما اگر بخواهید ما داروها را برایتان تهیه می کنیم، داروهایی مانند رمدسیویر که برای خرید آن باید ساعت ها در صف ماند.

این شرکت ها رمدسیویر را به راحتی تهیه می کنند. برخی می گویند قیمت هر رمدسیویر یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است و برخی می گویند قیمت آن یک میلیون تومان است. یکی از این موسسات می گوید حدود ۶ عدد آمپول رمدسیویر لازم است. ما هر عدد را ۹۵۰ هزار تومان می خریم و ۵۰۰ هزار تومان هم هزینه تزریق هر آمپول است.»

با این حساب هزینه خرید و تزریق ۶ عدد آمپول رمدسیویر حدود ۶ تا ۷ میلیون تومان می شود.

آی سی یودرخانه,ویزیت پزشک متخصص

دستگاه اکسیژن ساز ۶۰ میلیون!

کپسول اکسیژن برای بستری بیماران کرونایی در خانه ضروری است. این شرکت ها کپسول اکسیژن هم دارند. اما یکی از این شرکت ها می گوید توصیه ما این است که هم کپسول اکسیژن بخرید و هم دستگاه اکسیژن ساز. چون تمام مدت استرس دارید که مبادا اکسیژن دستگاه تمام شود. بنابراین بهتر است دستگاه اکسیژن ساز داشته باشید.»

یک راه این است که افراد دستگاه اکسیژن ساز را اجاره کنند. قیمت اجاره دستگاه متغیر است.« اگر دستگاه ۵ لیتری بخواهید اجاره آن شش میلیون تومان است و اگر ۱۰ لیتری بخواهید، حدود ۱۵ میلیون تومان می شود.»

این شرکت ها پیشنهاد مطمئن تری هم دارند.« اگر سختتان نیست کمی بیشتر هزینه کنید و کلا یک دستگاه اکسیژن ساز بخرید. قیمتش ۶۰ میلیون تومان است.» توضیحات بیشتر، نشان می دهد که« اجاره دستگاه اکسیژن ساز سخت است. چون هر کس این دستگاه را داشته تاکنون اجاره داده. اما یک راهش این است که آن را بخرید.»

با این حساب هزینه آی سیو در خانه حدود ۱۴۰ میلیون تومان می شود. فاکتوری شامل ۱۰ شب بستری در آی سی یو خانگی( شبی ۵ میلیون)، پرستار ۲۴ ساعته( شبی دو میلیون)، خرید و تزریق داروی رمدسیویر( ۷ میلیون)، خرید دستگاه اکسیژن ساز( ۶۰ میلیون) و ویزیت سه پزشک متخصص در منزل( ۷ میلیون)!

البته برخی از این شرکت ها تخفیف کرونایی هم می دهند ! یکی از آنها می گوید هزینه پرستار در واقع شبی دو میلیون تومان است ولی در حال حاضر برای شرایط بحرانی موجود ۲۰۰ هزار تومان تخفیف داده ایم.

با صف طولانی انتظار برای بستری در بیمارستان، بسیاری از بیماران راه دیگری جز پرداخت هزینه های گزاف ندارند. اما همه اینها می توانست اتفاق نیفتد اگر روند واکسیناسیون در کشور زودتر آغاز می شد و سریع تر پیش می رفت. اما حالا روزانه بیش از ۲۰۰ نفر جان خود را از دست می دهند و برخی نیز با هزینه بسیار به زندگی برمی گردند.

  • 12
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ما هواتنگ,بیوگرافی ما هواتنگ,زندگینامه ما هواتنگ زندگینامه ما هواتنگ رئیس شرکت اینترنتی چینی تنسنت (+ تصاویر)

زاده:۲۹ اکتبر ۱۹۷۱

زادگاه:گوانگ دونگ، چین

ملیت:چینی

محل تحصیل:دانشگاه شنژن

پیشه:رئیس هیئت مدیره تنسنت

ادامه
بیوگرافی سعید چنگیزیان,سعید چنگیزیان و همسرش الهام کردا,فیلم های سعید چنگیزیان بیوگرافی سعید چنگیزیان بازیگر تئاتر و سینمای کشور (+ تصاویر همسرش)

زاده: ۲۲ آذر ۱۳۵۶

محل تولد: سمنان

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی تئاتر

وضعیت تاهل: متاهل

سال های فعالیت: ۱۳۸۲ تاکنون

ادامه
کیومرث هاشمی,بیوگرافی کیومرث هاشمی,زندگینامه کیومرث هاشمی بیوگرافی کیومرث هاشمی سیاستمدار ایرانی (+ تصاویر)

متولد:۱۳۴۴

زادگاه:ملایر

زمینه فعالیت:سیاست و مدیریت ورزشی

پیشه:سیاستمدار

دین:اسلام

ادامه
امین قاسمی نژاد,بیوگرافی امین قاسمی نژاد,عکس امین قاسمی نژاد بیوگرافی امین قاسمی نژاد، فوتبالیست (+ تصاویر خانوادگی)

زاده: ۱ آذر ۱۳۶۵ 

زادگاه:بابلی

ملیت:ایرانی

پست:هافبک

قد:۱۸۲  سانتی متر

ادامه
ثریا قاسمی و همسرش,مادر ثریا قاسمی,بیوگرافی ثریا قاسمی بیوگرافی ثریا قاسمی بازیگر سینما و تلویزیون کشور (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد:۲۸ آذر ۱۳۱۹

زادگاه:تهران

حرفه:بازیگر و دوبلور

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:ایرانی

ادامه
حضرت علی اکبر,زندگینامه حضرت علی اکبر,حضرت علی اکبر کیست زندگینامه حضرت علی اکبر (ع) فرزند بزرگ امام حسین (ع)

زاده:۱۱ شعبان سال ۳۳ هجری قمری

زادگاه:مدینه

ملیت:ایرانی

علت مرگ:واقعه کربلا

محل دفن:حرم امام حسین، کربلا، عراق

ادامه
بیوگرافی لئوناردو دی‌کاپریو,بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو,عکس هایی از لئوناردو دی کاپریو بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو بازیگر و تهیه کننده ی هالیوودی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۱ نوامبر ۱۹۷۴ ‏

زادگاه:لس آنجلس، کالیفرنیا، ایالات متحده

زمینه فعالیت:بازیگر، تهیه کننده، طرفدار محیط زیست

سال های فعالیت:۱۹۸۹–اکنون

ملیت:آمریکایی

ادامه
لوئیس همیلتون,بیوگرافی لوئیس همیلتون,عکس لوئیس همیلتون بیوگرافی لوئیس همیلتون راننده بریتانیایی مسابقات فرمول یک (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۷ ژانویهٔ ۱۹۸۵ ‏

زادگاه:استیونج، هرتفوردشر، انگلستان، بریتانیا

اولین مسابقه:۲۰۰۷ گراند پریکس استرالیا

اولین برد:۲۰۰۷ گراند پریکس کانادا

ملیت:انگلیس

ادامه
غلامحسین محسنی اژه ای و همسرش,غلامحسین محسنی اژه ای رئیس قوه قضاییه,تحصیلات غلامحسین محسنی اژه ای بیوگرافی غلامحسین محسنی اژه ای رئیس قوه قضاییه (+ تصاویر)

زاده:۷ مهر ۱۳۳۵

زادگاه:اصفهان

سمت:رئیس قوه قضاییه

ملیت:ایرانی

تحصیلات:دکترای حقوق بین الملل خصوصی

ادامه
ویژه سرپوش