سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۱۰۰۱۴۴

قانون ریزش سنگ نمای ساختمان

قانون ریزش سنگ نمای ساختمان چگونه است؟

در بعضی از ساختمان ها نما از سنگ پوشانده شده است. اگر قرار دادن سنگ در نما به درستی و شکل صحیح انجام نشود، هر لحظه باید منتظر وقوع حوادث ناگوار مانند: ریزش سنگ از نما و ایجاد خسارت های مالی و جانی باشیم. به همین علت قانونی به نام ریزش سنگ نمای ساختمان و راه پیشگیری از وقوع آن به تصویب رسیده است. به طور کلی مواردی که به نمای ساختمان مربوط است .به عنوان قانون ثبت شده است که در صورت بروز هر گونه مشکل در نما می توان آن را پیگیری نمود. از دردسرهای بزرگ نماهای سنگی، ریزش سنگ است که علاوه بر خطر آفرینی آن، باعث زشتی نما خواهد شد. اما ریزش سنگ از نما، علاوه برزشتی سطح نما، باعث جذب بیش از حد آب به نما و پشت سنگ خواهد شد. به طوری که خطر ریزش بقیه سنگ ها در نما را تاچندین برابر افزایش خواهد داد. برای جلوگیری از بروز این مشکلات باید سنگ نما را پیچ و رولپلاک کنید در ادامه مطالب با ما همراه شوید.

ریزش سنگ نماریزش سنگ نما

پیچ و رولپلاک نماپیچ و رولپلاک نما

درصورت ریزش سنگ از نما از چه فردی باید شکایت کرد؟

وقتی سنگی از نما ساختمان ریزش و به پایین ارتفاعات پرتاب می شود باید از سازنده شکایت کنید .اگر از زمان ساخت بنا کمتر از ۱۰ سال گذشته باشد در نتیجه مسئولیت ریزش سنگ از نما بر عهده سازنده است. اما در این جا شکایت از نماکار، کار بیهوده ای است. زیرا سازنده به نماکار دستور چیدمان سنگ در نما را می دهد.

سازنده به دلیل پول کمی که به نماکار می دهد برایش سفت و محکم کاری سنگ در نما توسط نماکار اهمیتی ندارد. در نتیجه نماکار هر جور که خودش می داند سنگ ها در نما را چیدمان می کند.

راپل کارراپل کار

شکایت مالک از سازنده چه زمان اتفاق خواهد افتاد؟

اگر سازنده به تعهدات قانونی خود عمل نکند، سنگی از نما ریزش کند و باعث خسارت مالی یا جانی افراد پایین ساختمان و منازل و ماشین های در حال تردد شود .مالک ساختمان می تواند از سازنده شکایت کند. زیرا ریزش سنگ با جان افراد سر و کار دارد و بسیار خطر آفرین است .

پیچ کردن نماپیچ کردن نما

قانون افتادن سنگ نمای ساختمان

مالک ساختمان پس از ۱۰ سال از ساخت بنا موظف است در صورت بروز حوادث تلخ مانند ریزش سنگ از نما و افتادن سنگ بر روی سر افراد و ماشین های پارک شده، خسارت را کامل بپردازد. مالک ساختمان باید حواسش به تمام سنگ ها و همه نقاط حساس در ساختمان باشد. البته قانون افتادن سنگ از نما سال هاست که به تصویب رسیده است.

پیچ نمای ساختمانپیچ نمای ساختمان

علت ریزش سنگ نما

عوامل خارجی مختلفی باعث شل شدن سنگ از نما و ریزش آن به پایین ارتفاعات خواهد شد. نفوذ آب باران و برف به پشت سنگ، طوفان، زلزله، نبود سیمان خوب پشت سنگ در زمان ساختن ساختمان، اسکوپ نکردن سنگ ها در زمان سنگ کاری، نبود بندکشی قوی و با جنس مرغوب لای سنگ ها و...

در هر حال مالکان ساختمان اگر در زمان ساخت بنا، موارد فوق را به درستی و شکل صحیح انجام ندهند و از شرکت های معتبر خدمات نمای ساختمانی برای عملیات پیچ و رولپلاک سنگ نما کمک نگیرند در اینده ای نزدیک شاهد ریزش سنگ از نما خواهند بود.

سفت کاری نماسفت کاری نما

مراحل اجرای پیچ و رولپلاک سنگ نما

در همه شهرهای ایران، شرکت های معتبر خدمات نمای ساختمانی با استفاده از ابزار استاندارد و نیروی ماهر و با استفاده از روش جدید به کارگیری طناب در ارتفاعات ساختمانی اقدام به انجام عملیات پیچ و رولپلاک سنگ نما می نمایند.

این عملیات به شکل ماهرانه و توسط افراد خبره در امر سفت و محکم کاری جایگاه سنگ در نما انجام می گردد.

افراد کارشناس در امر پیچ و رولپلاک سنگ نما از قبل دوره های لازم برای کار در ارتفاع را دیده اند و هم اکنون آماده برای اعزام به مناطق گزارش شده می باشند.

در مراحل اجرای عملیات پیچ و رولپلاک سنگ نما، قدمت ساختمان، شرایط آب و هوایی منطقه، نوع سنگ کار شده، عاملی که باعث ریزش سنگ از نما شده، مورد بررسی قرار می گیرد.

مرحله بعدی شناسایی سنگ های لق شده، نیمه عمر و ریزش کرده از نما می باشد. اگر کارفرما نمونه ای از سنگ ریزش کرده را در دست داشته باشد می توان با توجه به مقاومت نما، آن را نصب کرد. البته عملیات بندکشی برای پیشگیری از نفوذ آب به داخل سنگ باید صورت گیرد.

دریل کاری نمای ساختماندریل کاری نمای ساختمان

بیمه نمای ساختمان

اگر ترسی از ریزش سنگ از نما و پرتاب آن به پایین ارتفاعات و ایجاد خسارت دارید حتما نما را بیمه کنید. اما در نظر داشته باشید که در مرحله اول عملیات پیچ و رولپلاک سنگ نما در اولویت خواهد بود. افرادی که نما را بدون در نظر گرفتن پیچ و رولپلاک، بیمه می کنند کار اشتباهی کردند.

کار در ارتفاعکار در ارتفاع

نشانه ریزش نمای ساختمان چیست؟

بیشترین تایم ریزش سنگ از نمای ساختمانی شب هنگام و روزهای بارانی است. حادثه هیچ گاه خبر نمی کند. هیچ گاه ریزش سنگ از نما، به یکباره صورت نمی گیرد .برآمدگی های سطح سنگ و نما ،همچنین از بین رفتن بندکشی ما بین سنگ نشانه ای از ریزش سنگ از نما بزودی خواهد بود.

نکته: در انتخاب شرکت معتبر خدمات نمای ساختمانی دقت لازم را داشته باشید، حتما قرارداد و ضمانت بلندمدت بگیرید.

تنها افراد کارشناس در بخش پیچ و رولپلاک سنگ نما می توانند به شما برای محکم ساختن جایگاه سنگ در نمای ساختمان یاری دهند.

نصب پیچ نمانصب پیچ نما

جمع بندی

قانون ریزش سنگ نما، چند سالی است به شکل جدی در بین مالکان، سازندگان ساختمان و نهادهای ناظر مورد توجه قرار گرفته است. در اصل ریزش سنگ نما، یک نقص ساختمانی به شمار می رود. این مشکل ساختمانی باید با روش هایی مثل پیچ و رولپلاک سنگ نما برطرف شود. ساختمان ها باید با استانداردهای ساخت و ساز و ایمنی مطابقت داشته باشد. عدم رعایت به منزله نقص در طراحی یا کارساخت و ساز یا هر دو است. جتی اگر سنگ نمای ساختمان شما مطابق انتظار عمل کند باید همواره به آن توجه کرد زیرا خرابی ها به مرور زمان رخ خواهد داد. وقتی ریزش سنگ نمای ساختمان اتفاق می افتد نشان دهنده این است که امکان سقوط سنگ در هر نقطه از نما وجود دارد. پس برای اجرای هر چه سریع تر عملیات پیچ و رولپلاک سنگ نما با شرکت معتبر خدمات نمای ساختمانی تماس حاصل کنید.

  • 17
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهران احمدی بیوگرافی مهران احمدی؛ بازیگر حرفه سینما تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۹ اسفند ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان، مدیر تولید، برنامه ریز

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی بازیگری از دانشگاه هنر و معماری تهران

ادامه
سراج قمری زندگینامه سراج قمری، شاعر هجو گوی سده شش و هفت

شهرت: سراج قمری، قمری آملی

دوران زندگی: سده ششم و هفتم قمری

محل تولد: خوارزم یا گلستان

حرفه: شاعر پارسی گو

آثار: دیوان اشعار سراج قمری

وفات: ۶۲۵ قمری

ادامه
زندگینامه کیان ایرانی زندگینامه دلیر ایرانی؛ کیان و نقش او در قیام مختار

از فعالیت ها و سوابق کیان ایرانی قبل از قیام مختار اطلاعاتی در دسترس نیست البته بعد از اضافه شدن به لشکر مختار از جمله افراد تاثیرگذار و بسیار مهم وقایع قیام شناخته شد. 

در سال ۶۶ قمری مختار با هدف گرفتن انقام از عاملان واقعه کربلا و شکست قاتلان امام حسین در کوفه، کیان ایرانی را به عنوان حرس به عبارتی رئیس نگهبانان خود انتخاب کرد. 

اعتماد و اطمینان مختار به کیان به قدری بود که ریاست انتظامات کوفه و فرماندهی شرطه های کوفه به وی سپرده شد. اموال بسیاری از افراد حین برخورد با جنایتکاران کربلا با فرمان مختار مصادره شد. کیان این موال را بین ایرانیان مسلمانی که عملیات را به عهده داشتند، تقسیم کرد. این موضوع از جمله خدمات بسیار مهمی بود که کیان نسبت به حکومت مختار انجام داد.

کیان ایرانی در جریان دستگیری و هلاکت جنایتکاران کربلا، همچنین اشراف جائن کوفه نقش اصلی را برعهده داشت به طوریکه جنایتکاران اصلی کربلا بعد از شنیدن نام ایشان به وحشت می افتادند. 

ادامه
رسول خطیبی بیوگرافی رسول خطیبی + تصاویر

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
گیتی قاسمی بیوگرافی گیتی قاسمی بازیگر خوش سابقه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۶ آذر ۱۳۵۵

محل تولد: ملایر، همدان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ویلهلم رونتگن بیوگرافی ویلهلم رونتگن دانشمند تاثیرگذار صنعت پزشکی

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۸۴۵

محل تولد: رمشاید، پادشاهی پروس، کنفدراسیون آلمان

ملیت: آلمانی

حرفه: دانشمند

محل تحصیل: مؤسسه فناوری فدرال زوریخدانشگاه زوریخ

درگذشت: ۱۰ فوریه ۱۹۲۳

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
ویژه سرپوش