پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۹۸۰۲۰۰۰۱۱

مصاحبه شغلی؛ جواب این ۲۰ سوال را آماده کنید

اشتغال و کار,بهترین مصاحبه شغلی,داشتن اعتماد به نفس در مصاحبه شغلی

مصاحبه شغلی در بهترین حالت هم می‌تواند اضطراب آور باشد، به خصوص اگر نگران این باشیم که چه نوع سوالاتی قرار است از ما پرسیده شود. ترس از موضوعات پرسش‌هایی که ممکن است برای آن‌ها آمادگی نداشته باشیم یا در شرایط عصبی بودن فراموششان کنیم، کافی است تا هر فردی را دچار دلهره پیرامون مصاحبه شغلی کند.

اما سوالات استانداردی وجود دارد که همیشه مطرح می‌شوند و اگر شما خود را برای پاسخ دادن به آن‌ها آماده کنید، احساس اعتماد به نفس بیشتری به دست آورده و در مصاحبه شغلی خود به برتری دست پیدا خواهید کرد. در ادامه با ما همراه باشید.

آماده سازی بهترین راه بالابردن اعتماد به نفس

آماده سازی ذهنیت، در ما توانایی ایجاد کرده و به ما اعتماد به نفس می‌دهد. انتظاری که وجود دارد این است که سوالات مخصوص مصاحبه شغلی مستلزم پاسخ‌هایی با استاندارد بالا و بدون هرگونه درنگ است. آماده سازی پاسخ هایتان به این معنی نیست که آن‌ها را حفظ کرده و همچون طوطی تکرار کنید، بلکه به این معنی است که درباره آنچه می‌خواهید بگویید، اول خوب فکر کنید و همچنین درباره این که چطور می‌خواهید خود را نشان دهید.

۲۰ سوال برتری که به طور معمول در مصاحبه‌ها پرسیده می‌شوند

با در نظر گرفتن تمام این موارد، در اینجا متداول‌ترین سوالات مصاحبه شغلی و پاسخ به آن‌ها را گردآوری کرده ایم، تا شما بتوانید خودتان را برای رسیدن به حداکثر اعتماد به نفس آماده کنید و شغل موردنظرتان را به دست آورید.

۱. خودتان را به من معرفی کنید

این پرسشی متداول و با پایان باز است که یک مصاحبه کننده از آن آغاز می‌کند. هدف اصلی از طرح این سوال شکستن سردی جلسه و ایجاد فضایی راحت‌تر است. همچنین می‌تواند به مصاحبه کننده فرصت دهد تا بخش کوچکی از شخصیت شما را ببیند.

نکته اصلی این است که در پاسخ به آن نباید وارد جزییات شده یا اطلاعاتی غیرمرتبط مطرح کنید. با سرگرمی‌هایی شروع کنید که شما را به وجد آورده یا جنبه مثبتی از شخصیت تان را به نمایش می‌گذارد. مثلا دونده دو استقامت بودن یا یک کتابخوان حریص. هر فعالیت داوطلبانه‌ای که در آن مشارکت داشته اید و ارزش و همکاری شما را نمایان می‌کند، مورد اشاره قرار دهید.

پس از آن با عباراتی از این دست به سراغ تجارب حرفه‌ای خود بروید، «می شود گفت، زندگی حرفه‌ای من یک بخش اصلی از شخصیت من است و تمایل دارم اندکی درباره آنچه برای این وظیفه می‌توانم انجام دهم، توضیح دهم.»

با این حال در مصاحبه شغلی مختصر گویی را کاملا رعایت کنید. چرا که اگر زیاد صحبت کنید، در سوالات بعدی مجبور به تکرار گفته هایتان خواهید شد.

۲. در کار قبلی خود چه مسئولیت‌هایی داشته اید؟

این سوال مصاحبه شغلی همان جایی است که معلومات شما از کارنامه یا رزومه‌ای که دارید و توانایی‌های شما برای توصیف شغلی جهت انجام وظایف تان، مدنظر است. همواره تلاش کنید تا مسئولیت‌های خود را به شغلی که به دنبال آن هستید، مرتبط کنید. برای مثال اگر به دنبال یک پست مدیریتی هستید، درباره هر پروژه‌ای که هدایت آن را انجام داده اید یا افرادی که باید آن‌ها را اداره می‌کردید، صحبت کنید یا هر چیزی که در آن مسئولیت‌های رهبری را برعهده داشته اید.

همچنین به یاد داشته باشید که این مصاحبه شغلی یک فرصت طلایی است تا شخصیت خود را به نمایش بگذارید و تنها یک نام بر روی کاغذ نباشید. به آن‌ها نشان دهید که مسئول و با شخصیت هستید و تلاش داشته باشید تا پاسخ‌های کسل کننده را بازگو نکنید.

اشتغال و کار,بهترین مصاحبه شغلی,داشتن اعتماد به نفس در مصاحبه شغلی

۳. در شغل قبلی خود با چه چالش‌هایی مواجه شدید و چگونه با آن‌ها مقابله کردید؟

این پرسش مصاحبه شغلی به دنبال آن است تا ببیند شما چطور به مشکلات رسیدگی کرده و مهارت‌های حل مسئله تان تا چه حدی موثر است؛ بنابراین درباره یکی از چالش‌هایی صحبت کنید که خروجی مثبت داشته و توضیح دهید چگونه با آن مواجه شده و برای موقعیت‌های مشابه آینده چه درس‌هایی آموخته اید.

نمونه‌ای از پاسخ به این سوال می‌تواند چنین باشد: «در زمانی که ما با یک مشکل بزرگ در سیستم نرم افزاری خود مواجه شدیم که گردش کار و توانایی روان نگه داشتن فرایند‌های کاری مان را تحت تاثیر قرار داده بود. این وظیفه من بود تا مهندسان کامپیوتر را دور هم جمع کنم و به این طریق مسئله حل شد. من یاد گرفتم که چطور تیم خود را به منظور دستیابی به سریع‌ترین و ثمربخش‌ترین جریان، به حرکت واداشته و آن‌ها را در یک جهت سازماندهی کنم.»

۴. در شغل پیشین تان چه چیز‌هایی را دوست داشته یا از آن‌ها بیزار بودید؟

به یاد داشته باشید هر پاسخی که به این سوال می‌دهید، مثبت باشد. حتی اگر موارد ناخوشایندی در حرفه قبلی خود تجربه کرده اید، آن‌ها در تلاش هستند تا نحوه واکنش شما به یک بحران شغلی را بیرون بکشند. فراموش نکنید که ارتباط پاسخ هایتان را با موقعیت شغلی فعلی حفظ کنید و سعی کنید که پاسخ هایتان دلنشین و توصیفی باشد.

برای مثال می‌توانید بگویید: «من به ساده سازی سیستم گردش کاری داخل شرکت کمک کردم و به جهت صرفه جویی قابل توجهی که در زمان انجام فعالیت‌های روزانه داشتم، خیلی زیاد مورد تصدیق و تشویق قرار گرفتم.» شما هم از همین تکنیک در مصاحبه شغلی خود استفاده کنید، چون تمرکز روی نقاط عطف و پاداش‌ها بسیار موثر واقع خواهد شد.

۵. مهمترین نقطه قوت شما در چیست؟

این یک سوال سخت در مصاحبه شغلی است، چون اغلب ما سعی می‌کنیم تا درباره توانایی هایمان تواضع به خرج دهیم. اما در اینجا اگر بدون خودنمایی و با یک توازن خوب، قدری بی پروا باشیم، این نکته حائز اهمیت خواهد بود. مهم این است که به مصاحبه کننده نشان دهید که شما واجد همان قابلیت‌هایی که آن‌ها به دنبالش می‌گردند، هستید.

بر روی توانایی‌هایی تمرکز کنید که لازمه شغل مورد نظر است. برای مثال می‌توانید چیزی شبیه این بیان کنید: «من مهارت‌های فراوانی در مدیریت زمان دارم که برای کار در محیط‌هایی که با ضرب العجل سر و کار دارند، مناسب است. این باعث شده تا من پروژه‌ها را قبل از زمان بندی به اتمام برسانم و در مسئولیت فعلی برای انجام دو پروژه خاص آن هم دو هفته زودتر از موعد مورد تشکر قرار بگیرم.»

۶. بزرگترین نقطه ضعف تان چیست؟

این نیز یکی دیگر از سوال‌هایی است که در مصاحبه شغلی مطرح می‌شود که ممکن است موجب لغزش شما شود. بهترین راه این است که در پاسخ به این پرسش صادق باشید و نشان دهید که از چه طریق بر یک نقطه ضعف مشخص غلبه کرده اید. عبارتی مانند این به کار ببرید: «سازماندهی شدن قوی‌ترین نقطه من نبود، اما اجرای یک سیستم مدیریت زمان حقیقتا به مهارت‌های سازمانی من کمک کرد.»

۷. چطور استرس و فشار را مدیریت می‌کنید؟

این سوال به طور خاص زمانی مطرح می‌شود که سِمتی که به دنبال آن هستید، تحت فشار زیاد باشد. آن‌ها در اصل در این مصاحبه شغلی می‌خواهند بدانند که شما چطور در مقابل استرس و فشار واکنش نشان داده و با آن روبه رو می‌شوید.

یک جواب خوب می‌تواند این باشد: «فشار برای من ابزار خوبی است چرا که کمک می‌کند تا با انگیزه و مبتکر باقی بمانم. احساس می‌کنم که مهارت‌های سازمانی قوی به من امکان می‌دهد که قابلیت ایجاد برنامه ریزی‌های کوچک و قابل کنترل به منظور کمک به انجام یک پروژه را توسعه دهم.»

اشتغال و کار,بهترین مصاحبه شغلی,داشتن اعتماد به نفس در مصاحبه شغلی

۸. بزرگترین دستاورد شما در سمت قبلی تان چه بود؟

به کدام دستاورد شغلی خود بیشتر از همه افتخار می‌کنید و چه چیزی از آن یاد گرفته اید؟ فراموش نکنید پاسخ این سوال حتما نباید یک کار انجام شده باشد، بلکه آنچه اهمیت دارد این است که چه مهارت‌ها و دانشی از تجربیات به دست آورده اید. مثل این که: «من یک پروژه بزرگ راه اندازی کردم که در آن مدیریت پروژه را بر عهده داشتم. این یک چالش بود، اما من موفق به سازماندهی یک تیم بزرگ شدم، هم تیم داخلی و هم تیم برون سپاری خارج از مجموعه. حاصل کار برایم بسیار موفقیت آمیز بود؛ به طوری که مشتری با پروژه‌های در حال انجام بیشتری موافقیت کرد و درآمد زیادی برای شرکت به دنبال داشت.»

۹. زمانی را توصیف کنید که با یک موقعیت شغلی دشوار مواجه شدید و بیان کنید چطور آن را مدیریت کردید؟

در این سوال مصاحبه شغلی، پاسخ درست و غلطی وجود ندارد. اما دقت کنید که از مثال‌های روشنی استفاده می‌کنید. این در انحصار کارفرماست که ببیند شما چطور به موقعیت دشوار نزدیک شده و تا چه اندازه به آن رسیدگی می‌کنید. یک پاسخ فرضی می‌تواند چنین باشد: «هنگامی که شرکت یک فرایند زائد را طی می‌کرد، من باید درباره این که چه کسی باید از مجموعه برود، تصمیمات دشواری می‌گرفتم. من زمانی را صرف این کار کردم و با دقت درباره تمام افراد درگیر، با در نظر گرفتن بیشترین حد مصلحت و خیرخواهی برای کارمندان و شرکت فکر کردم. برای من این کار واقعا فرایند دشواری بود، اما از این که تصمیمات سختی برای مصلحت شرکت و تمام افراد دخیل گرفتم، به هیچ وجه احساس شرمندگی نمی‌کنم.»

۱۰. کار خود را با چه حقوقی شروع کردید و با چه درآمدی به پایان رساندید؟

این سوال در مصاحبه شغلی به منظور بررسی این است که شما در زمینه دستمزد چقدر رقابتی هستید؟ به خاطر داشته باشید که درباره میزان حقوق پرداختی صادق باشید؛ چرا که کارفرمای آینده تان به سادگی می‌تواند این اطلاعات را به دست آورد. همچنین آمادگی داشته باشید تا هرگونه بی ثباتی همچون کاهش حقوق را بتوانید توضیح دهید. مثلا بگویید: «حقوق اولیه من X بود و در طول زمان که مسئولیت‌های بیشتری از جمله مدیریت خط و مدیریت پروژه را گرفتم، با توجه به وظایف و مسئولیت‌های محوله حقوق نهایی من Y شد.»

۱۱. چرا شغل فعلی تان را ترک می‌کنید؟

برای این جابجایی پاسخ‌های مختلفی می‌توانید بدهید. مثلا تعدیل نیرو یا فقدان فرصت‌های بیشتر برای رشد. اگر به دلایلی جواب دادن دشوار بود، تلاش کنید وجه مثبت را حفظ کرده و برای اهداف آینده تان در جهت توسعه شغلی تکیه کنید. مثلا برای پاسخ به این سوال مصاحبه شغلی می‌توانید بگویید «با کارفرمای فعلی جای رشدی برای من وجود نداشت و آماده ام تا به سمت چالش جدیدی حرکت کنم.»

۱۲. شما موفقیت را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

این پرسش مصاحبه شغلی بینشی درباره خلق و خوی کاری شما و اهداف کلی شخصی و حرفه‌ای تان به دست می‌دهد. در اصل موارد زیادی را در مورد نحوه کار کردن شما برملا می‌کند. این بزرگترین فرصتی است که ارزش‌های شما مانند انگیزه، عزم، پشتکار و جدیت را به نمایش می‌گذارد.

شما برای پاسخ به این سوال مصاحبه شغلی می‌توانید توضیحاتی از این دست را بیان کنید: «من موفقیت را نه صرفا بر اساس کار خودم بلکه بر اساس کار تیمم ارزیابی می‌کنم. برای این که من موفق باشم، باید تیم هم به اهداف فردی و هم به اهداف گروهی نائل شود.»

۱۳. چرا به دنبال این شغل هستید؟

این سوال همیشه در هر مصاحبه شغلی پرسیده می‌شود، بنابراین انتظار می‌رود که پاسخ شما جسورانه باشد، تا جایی که آن‌ها بدانند این موقعیت با اهداف شغلی شما همراستا است. دقت کنید که معلومات خود از شرکت را به نمایش بگذارید، بر روی آنچه می‌توانید در آن همکاری داشته باشید و این که چرا به خوبی مناسب این سِمت هستید، تاکید کنید.

مثلا پاسخ این سوال را چنین بیان کنید: «من از طریق مطالعه مقالات و اخبار منتشر شده مختلف، شرکت شما را مجموعه‌ای در حال ظهور و بالا آمدن یافتم و دوست دارم که جزئی از کسب و کار در حال رشد و پیشرفت شما باشم. احساس کردم که تجربه‌های گسترده من در حوزه مدیریت پروژه در این زمان هیجان انگیز می‌تواند کمک زیادی به توسعه کسب و کار شما کند.»

۱۴. چرا ما باید شما را برای این موقعیت استخدام کنیم؟

این مجالی است برای تفصیل تغییراتی که می‌توانید برای شرکت به همراه داشته باشید. از نظر خودتان در این عنوان شغلی چه موفقیت‌هایی می‌توانید ایجاد کنید. اینجا زمانی است که باید خود را بفروشید! از قبل مطمئن شوید که مهارت‌ها و انتظارات مورد نیاز برای شغل مربوطه را می‌شناسید و این که چطور تجارب و صلاحیت‌های شما به خوبی با آن همخوانی دارد.

سعی کنید در پاسخ دادن به این سوال مصاحبه شغلی اختصار را حفظ کنید. از جمله پاسخ‌های احتمالی شما می‌تواند این باشد: «من مهارت‌های مدیریت سطح بالایی دارم که دوست دارم برای این عنوان شغلی آن‌ها را به کار بگیرم و باور دارم که یک دارایی برای شرکت شما خواهم بود. با توجه به توصیف شغلی، احساس می‌کنم که مجموعه مهارتی من سازگاری کاملی با فردی که شما به دنبالش هستید، دارد. اشتیاق دارم تا فرصت این را داشته باشم که یک عضو حیاتی از تیم شما شوم.»۱۵. خودتان را در ۵ سال آینده کجا می‌بینید؟

به خاطر پاسخ به این سوال مصاحبه شغلی خوب است فکر کنید که چطور کمپانی می‌تواند در طرح‌های آینده شغلی شما دخیل شود. همچنین از این که قصد خود برای همکاری نسبتا بلند مدت با آن‌ها را نمایان می‌سازید اطمینان حاصل کنید. مثلا بگویید: «من حقیقتا به دنبال تکامل در یک شرکت هستم، جایی که بتوانم رشد خودم را ببینم، مهارت‌های جدیدی را توسعه دهم و مسئولیت‌های مختلفی بر عهده بگیرم. من دوست دارم شما بر روی توسعه شغلی سرمایه گذاری کنید و فکر می‌کنم این‌ها می‌تواند فرصت‌های بزرگی برای من در جهت توسعه مجموعه مهارت هایم و مشارکت کامل برای آینده شرکت شما باشد.»

۱۶. انتظارات حقوقی شما چقدر است؟

این سوال مصاحبه شغلی برخی اوقات می‌تواند ناخوشایند باشد، به خصوص اگر شما نسبت به دستمزد‌ها آگاهی نداشته باشید. فراموش نکنید که زمانی را به جستجوی آنلاین درباره حقوق‌های مشابه بپردازید و ارزش خودتان را هم در نظر بگیرید و به مبالغ خیلی پایین راضی نشوید. همچنین مهم است که شانس خود را امتحان نکرده و برای مبالغ بالا ژست نگیرید. در این باره جملاتی از این دست به کار ببرید: «با در نظر گرفتن سِمت و مسئولیت ها، من انتظار مبلغی حدود X مقدار را دارم و البته برای گفتگو آماده و منعطف هستم.»

اشتغال و کار,بهترین مصاحبه شغلی,داشتن اعتماد به نفس در مصاحبه شغلی

۱۷. برای من از آرزویی که دارید، بگویید.

این سوال مصاحبه شغلی برملا می‌کند که شما چه نوع شخصیتی دارید؛ بنابراین پاسخ شما نباید حول کار و شغل باشد پس احساس راحتی کرده و درباره کسی که خارج از ساعت‌های کاری هستید، صحبت کنید. هر چیزی که برایتان مهم است به این سوال مرتبط است، همچنین سعی کنید خود واقعی تان باشید؛ چرا که این امر امکان می‌دهد تا پاسخ شما شورانگیز باشد. پاسخی مانند این که: «من عاشق ایجاد تغییر در زندگی مردم و جامعه ام هستم. من بیشتر اوقات خود را به طور داوطلبانه با کودکان و نوجوانانی می‌گذارنم که به دنبال حمایت بیشتر هستند و این موضوع به من اجازه می‌دهد که یک حس ارزشمند را به آن‌ها و همچنین به خودم بدهم.»

۱۸. بهترین و بدترین روسای شما چه کسانی بودند و چرا؟

این پرسش در مصاحبه شغلی راهی است تا بفهمند شما به چه سبک مدیریتی متمایل بوده و از چه سبکی فرار می‌کنید. این واقعا مهم است که درباره بدترین رئیستان خیلی منفی نگر نباشید. به جای آن هر چیز منفی در اطراف را مورد اشاره قرار دهید تا نشان دهید از آن چه چیزی آموخته اید. منفی نگری باعث می‌شود تا یک کارفرمای بالقوه نگران شود، اگر فرصتی بیابید پشت سر آن‌ها چطور صحبت خواهید کرد. در پاسخ به سوالاتی مشابه این بگویید: «من قدردان تمام روسایی که داشته ام، بوده ام. بهترین آن‌ها کسانی بودند که به من نشان دادند چه کار باید بکنم در حالی که چالش برانگیزترین شان به من یاد دادند چه کار نباید بکنم.»

۱۹. سوالات کلی درباره همکاران پیشین تان

یک راه برای ارزیابی نحوه سازگاری شما با فرهنگ سازمان از طریق مهارت‌های ارتباطی و بین فردی تان، ایجاد پرسش درباره چگونگی ارتباطات شما با همکاران سابقتان می‌باشد. مواردی از این قبیل: «به من درباره زمانی بگویید که با یک همکار چالش برانگیز کار کرده اید» یا این که «درباره زمانی صحبت کنید که به یک همکار کمک کردید.»

این پرسش‌های مصاحبه شغلی می‌توانند قالب‌های زیادی داشته باشند، برای این خوب است که از قبل پاسخ‌های محدودی آماده کرده باشید. مثلا: «من تجربه کار کردن با افراد چالش برانگیز را دارم، از جمله کسانی که بسیار غیرقابل پیش بینی هستند. هرچند که من سعی کردم بر جنبه‌های مثبت آن‌ها همچون مهارت‌ها و توانایی‌های حل مساله شان تمرکز کنم. همین هم به من کمک کرد تا با آن‌ها بهتر کار کنم؛ حتی با وجود این که ما هرگز دوستان یکدیگر نبودیم.»

۲۰. آیا سوالی دارید؟

همواره طرح این سوال در پایان یک مصاحبه اجتناب ناپذیر است. هیچ وقت نگویید نه، همیشه با تعداد کمی سوال در ذهنتان آماده باشید چرا که خلاف این امر، نشان دهنده بی علاقگی خواهد بود. این سوالات همچنین به شما مجال بیشتری می‌دهد تا هر یک از مهارت هایتان که در طول مصاحبه شغلی بروز نداده اید را برجسته سازید. سوالات متنوعی را می‌توانید مطرح کنید، از جمله این که:

«مسئولیت‌های این موقعیت شغلی را چگونه توصیف می‌کنید؟»

«دورنمای رشد و پیشرفت برای این سِمت چه چیز‌هایی است؟»

«بزرگترین چالش این شغل چه چیزی است؟»

«به نظر شما، بهترین بخش این شرکت برای کار کردن کجاست؟»

«شرکت چه نوع سبک مدیریتی را به کار می‌گیرد؟»

امیدواریم با کمک این مقاله بتوانید یک مصاحبه شغلی فوق العاده را تجربه کنید.  بعد از مصاحبه بهتر است که خودتان نتیجه مصاحبه را با برقراری یک ارتباط، جویا شوید در مقاله پیگیری نتیجه مصاحبه شغلی

روش پیگیری توضیح داده شده است.

موفق باشید

یگانه سهرابی

bartarinha.ir
  • 14
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
فرزان عاشورزاده بیوگرافی فرزان عاشورزاده تکواندوکار ایرانی

تاریخ تولد: ۵ آذر ۱۳۷۵

محل تولد: تنبکابن، مازندران

محل زندگی: آمریکا

حرفه: تکواندوکار

لقب جهانی: سونامی تکواندو جهان

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
ویژه سرپوش