جمعه ۰۱ تیر ۱۴۰۳
۲۱:۰۹ - ۰۷ مهر ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۷۰۵۳۶
فیلم و سینمای جهان

۱۵ فیلم دیدنی در مورد زنده ماندن در شرایط سخت؛ از Black Water تا Rescue Dawn

فیلم سینمایی,۱۵ فیلم دیدنی در مورد زنده ماندن در شرایط سخت

روزیاتو | چه یک داستان واقعی باشد و چه یک داستان تخیلی، فیلم های با موضوع بقا و زنده ماندن در شرایط سخت همیشه بخشی از سینمای دوست داشتنی بوده اند. آن ها در شرایط مرگ و زندگی ساخته می شوند در حالی که لحظات متعددی از تنش و تجربه نزدیک به مرگ را به تصویر می کشند. در طول سال ها، صدها فیلم جذاب در مورد بقا ساخته شده است که در محیط های مختلف رخ داده اند. داستان بقا در حیات وحش معمولاً تهدیدهای مرگبار از جانب حیواناتی مانند گرگ ها یا خرس ها را به ما نشان می دهد. اگر این فیلم ها در کوه های برفی رخ دهند، تهدیدهای وحشتناکی مانند گرسنگی یا یخ زدگی تا حد مرگ را بازسازی می کنند. حتی مت دیمون در فیلم مریخی به ما نشان داد که چگونه در سیاره ای دوردست زنده بمانیم. بسیاری از فیلم های جذاب در مورد زنده ماندن در شرایط سخت، از کتاب ها اقتباس شده اند، در حالی که برخی دیگر براساس داستان های واقعی حیرت انگیز ساخته شده اند.

ورود به طبیعت وحشی به یک فرد منحصر به فرد نیاز دارد و زنده بیرون آمدن از آن شجاعت و مهارت های زیادی می طلبد. ریس ویترسپون در فیلم وحشی به ما نشان داد که ورود به طبیعت وحشی می تواند یک تجربه تذهیبی و تغییر دهنده زندگی به سمت بهتر شدن باشد. فارغ از ماهیت آن، طبیعت می تواند مکان بی رحم و خطرناکی باشد که موقعیت های تهدیدکننده بسیاری را ایجاد خواهد کرد. به همین دلیل، فیلم های با موضوع زنده ماندن در شرایط دشوار داستان های تفکربرانگیز و هیجان انگیزی به ما داده اند. بیایید نگاهی عمیق به بهترین فیلم های با موضوع بقا و زنده ماندن در شرایط سخت بیندازیم.

۱۵- The Grey (2011)‎

فیلم سینمایی,۱۵ فیلم دیدنی در مورد زنده ماندن در شرایط سخت

در فیلم خاکستری، لیام نیسون رهبری گروهی از کارگران یک دکل نفتی را بر عهده دارد که پس از سقوط هواپیمایشان در طبیعت وحشی آلاسکا گیر افتاده اند. اگر چه خطر یخ زدن تا سرحد مرگ پیش روی آن ها قرار دارد، اما خطر حمله دسته ای از گرگ های شرور نیز وجود دارد.

وقتی مردان از میان برف ها عبور می کنند، گرگ ها یکی پس از دیگری آن ها را شکار می کنند. شخصیت نیسون نسبت به گرگ ها و حیوانات وحشی اطلاعات بسیاری دارد، بنابراین حقایق جالبی در مورد بقا در مقابله با این حیوانات به مخاطب ارائه می دهد. این فیلم نمونه خوبی از تهدید حیوانات مرگبار در زمانی است که شما در زیستگاه آن ها وارد شده اید.

۱۴- Black Water (2007)‎

فیلم سینمایی,۱۵ فیلم دیدنی در مورد زنده ماندن در شرایط سخت

یک فیلم ترسناک بقامحور درباره یک کروکودیل قاتل و یک خانواده گرفتار می خواهید؟ پس به دنبال فیلمی فراتر از بلک واتر یا آب سیاه نباشید. این فیلم استرالیایی محصول سال ۲۰۰۷ درباره لی، خواهر بزرگ ترش گریس و همسر گریس، آدام است که به یک سفر ماهیگیری به مرداب های بدنام شاهپسند در استرالیا می روند.

چیزی که آن ها انتظار داشتند یک گردش خانوادگی عادی برای هر سه شان به همراه یک قایقران باشد، اما زمانی که آن ها در آب های خطرناک گیر افتاده و توسط یک کروکودیل قاتل غول آسا شکار می شوند، این سفر به کابوسی وحشتناک تبدیل می شود. این فیلم تا انتها میخکوب کننده است و واقعاً یک تجربه اعصاب خردکن را برای شما رقم می زند.

۱۳- Wild (2014)‎

فیلم سینمایی,۱۵ فیلم دیدنی در مورد زنده ماندن در شرایط سخت

فیلم وحشی ساخته ژان – مارک والیس داستان واقعی شریل استراید (ریس ویترسپون) را روایت می کند که برای کنار آمدن با مرگ مادر و ازدواج ناموفقش، مسیر کوهپیمایی مشهور پاسیفیکی کرست تریل را در پیش می گیرد. این فیلم داستان فوق العاده ای در مورد رستگاری و یافتن معنا در زندگی از طریق طبیعت است.

استراید باید چالشی را پس از چالش دیگر پشت سر بگذارد، در حالی که در طول سفر دشوار خود در ناراحتی شدیدی به سر می برد، موضوعی که می تواند برای بسیاری از مخاطبان بسیار قابل درک باشد. او در طول سفر حماسی اش، قدرت خود را بازیافته و زندگی خود را برای همیشه تغییر می دهد.

۱۲- A Quiet Place (2018)‎

فیلم سینمایی,۱۵ فیلم دیدنی در مورد زنده ماندن در شرایط سخت

فیلم های ترسناک پادآرمانشهری همیشه محبوب و دیدنی هستند و به خصوص اگر جان کرازینسکی و امیلی بلانت را در نقش های اصلی داشته باشند این جذابیت دوچندان می شود. این موضوع دقیقاً در مورد فیلم ترسناک بقامحور پساآخرالزمانی یک مکان ساکت در سال ۲۰۱۸ صدق می کند.

موجودات فضایی خطرناک با شنوایی بسیار قوی و بدون قدرت بینایی، بیشتر جمعیت انسان ها را کشته اند. در این میان، خانواده ای متشکل از یک پدر، یک مادر و سه فرزندشان تلاش می کنند تا زنده بمانند. این فیلم نه تنها یک فیلم بقامحور عالی است بلکه یکی از بهترین فیلم های ترسناک چند سال اخیر در مورد موجودات فضایی نیز هست.

۱۱- ۱۲۷ Hours (2010)‎

فیلم سینمایی,۱۵ فیلم دیدنی در مورد زنده ماندن در شرایط سخت

فیلم بی رحمانه و تکان دهنده دنی بویل روایت واقعی آرون رالستون (جیمز فرانکو) را پس از آن روایت می کند که دستش بین دو سنگ در دره های مشهور ایالت یوتا گیر کرده بود. ۱۲۷ ساعت فیلمی است که اهمیت مسلط بودن بر روح و روان خود، حل مساله و اراده محض برای بقا در چنین وضعیتی را به تصویر می کشد.

رالستون بر تمام موانع غیرقابل تصور غلبه کرد و پس از پنج روز گیر افتادن در دره، دست خود را قطع کرد. ۱۲۷ ساعت فیلم فوق العاده ای در مورد قدرت اراده برای زندگی است و رالستون خود ادعا کرده که فیلم بویل به قدری واقعی است که می توانست یک مستند نیز باشد.

۱۰- Buried (2010)‎

فیلم سینمایی,۱۵ فیلم دیدنی در مورد زنده ماندن در شرایط سخت

فیلم مدفون ساخته شده در سال ۲۰۱۰ با بازی رایان رینولدز، برای افرادی که ترس از فضاهای تنگ و تاریک دارند، اصلاً مناسب نیست. همانطور که از نامش پیداست، این فیلمی است که در آن شخصیت پل کانروی با بازی رینولدز زنده در تابوت دفن می شود.

او چیزی در اختیار ندارد جز یک فندک، یک قمقمه، یک قلم، یک چاقو، چوب کبریت، یک چراغ قوه و یک تلفن همراه. پل همچنین باید متنی را که آدم ربا به او داده است بخواند و ۵ میلیون دلار به او بدهد یا اینکه کشته خواهد شد. این فیلم یک تریلر پرتنش و یک فیلم بقا محور است که با هم ترکیب شده اند.

۹- Rescue Dawn (2006)‎

فیلم سینمایی,۱۵ فیلم دیدنی در مورد زنده ماندن در شرایط سخت

فیلم سپیده دم رهایی ساخته ورنر هرتسوگ داستان واقعی دیتر دنگلر (کریستین بیل)، خلبان آمریکایی را روایت می کند که در جریان جنگ ویتنام سقوط کرده و دستگیر می شود. این فیلم قدرت و عزمی را به شما نشان می دهد که برای زنده ماندن در دوران اسارت لازم است.

بیل نیز مانند دیگر بازیگران، عوارض جسمی و روانی را که یک اسیر بودن بر یک فرد دارد، به تصویر می کشد. خوشبختانه، پس از یک فرار خطرناک، دنگلر به محل امنی منتقل شد. در حالی که منتقدان فیلم را تحسین کردند، سپیده دم رهایی در گیشه شکست خورد.

۸- Alive (2020)‎

فیلم سینمایی,۱۵ فیلم دیدنی در مورد زنده ماندن در شرایط سخت

زامبی ها همیشه مکمل خوبی برای فیلم های ترسناک و بقا محور هستند و فیلم اکشن زنده محصول سال ۲۰۲۰ کره جنوبی دقیقاً همان چیزی است که یک طرفدار ژانر زامبی به آن نیاز دارد. جوون وو یک استریمر بازی های ویدیویی است که در زمان آخرالزمان زامبی ها به تنهایی در یک آپارتمان گیر افتاده است.

یو بین زن جوانی است که در آپارتمان روبروی خانه جون وو زندگی می کند و با غذا و جیره به او کمک می کند تا زنده بماند. این فیلم یک تریلر تعلیقی است که مخاطب را در تمام مدت روی صندلی خود نیم خیز نگه می دارد. در هنگام تماشای این فیلم چاره ای ندارید جز اینکه ناخن هایتان را بجوید و امیدوار باشید که هر دوی آن ها بتوانند از دست صدها زامبی خارج از آپارتمانشان که منتظر حمله و کشتن شان هستند فرار کرده و زنده بمانند.

۷- Trapped (2016)‎

فیلم سینمایی,۱۵ فیلم دیدنی در مورد زنده ماندن در شرایط سخت

فیلم هندی به دام افتاده فیلمی در مورد بقا و زنده ماندن در شرایط سخت است که در سال ۲۰۱۶ ساخته شد و هر کسی را تا مغز استخوان خواهد ترساند. این فیلم داستان یک کارمند مرکز پاسخگویی به تماس های اضطراری به نام شوریا (با بازی راجکومار رائو) را روایت می کند که بدون غذا، آب و برق در آپارتمان جدیدش زندانی می شود.

او همچنین نمی تواند با کسی تماس بگیرد زیرا باتری تلفن همراهش تمام شده و به دلیل برخی معضلات در حوزه ساخت وساز، هیچ ساکن دیگری نیز در ساختمان وجود ندارد و همین نیمه کاره بودن ساختمان بر دردسرهای او افزوده است. بقیه فیلم تلاش های بی محابا و ناامیدانه شوریا برای فرار را به ما نشان می دهد، در حالی که سعی می کند بدون دیوانه شدن، به تنهایی در داخل آپارتمان زنده بماند.

۶- The Martian (2015)‎

فیلم سینمایی,۱۵ فیلم دیدنی در مورد زنده ماندن در شرایط سخت

مریخی یک فیلم علمی تخیلی بسیار دقیق از لحاظ علمی است که فضانوردی به نام مارک واتنی (مت دیمون) را به تصویر می کشد که به دلیل باور خدمه اش به مردنش، در مریخ جا گذاشته می شود. واتنی که در کمال ناباوری زنده است، برای حل چندین معضل بزرگ از جمله تهیه غذا و ارتباط با ناسا دست به کار می شود.

این فیلم یک نگاه جذاب به هوشی است که فضانورد ناسا بودن لازم دارد و دیمون بازی فوق العاده ای در نقش مردی که با فاجعه مواجه شده ارائه می دهد. کارگردانی این فیلم را ریدلی اسکات بر عهده داشت که مریخی را بر اساس رمان اندی ویرجین به همین نام ساخت.

۵- Alive (1993)‎

فیلم سینمایی,۱۵ فیلم دیدنی در مورد زنده ماندن در شرایط سخت

زنده یک داستان واقعی و بی رحمانه در مورد یک تیم راگبی اروگوئه ای است، که براساس کتاب زنده: داستان بازماندگان آند نوشته پیرز پل رید ساخته شده است. در حین پرواز بر فراز کوه های آند، هواپیمای حامل این تیم راگبی سقوط می کند و چندین نفر را می کشد در حالی که تعدادی دیگر از اعضای تیم زخمی می شوند

پس از اتمام ذخیره غذایی شان، اعضای تیم برای زنده ماندن به خوردن گوشت کسانی که قبلاً مرده بودند، متوسل می شوند. زنده داستان جذابی از بقا و اراده برای زندگی به هر قیمتی است. همچنین این فیلم نیروهای وحشی علیه شما را در کوه های برفی و یخ زده به شما نشان می دهد.

۴- The Revenant (2015)‎

فیلم سینمایی,۱۵ فیلم دیدنی در مورد زنده ماندن در شرایط سخت

از مرگ بازگشته شاید بیشتر داستان انتقام باشد اما یک داستان حماسی برای بقا نیز هست. این فیلم داستان هیو گلس (لئوناردو دی کاپریو) را روایت می کند که در میانه طبیعت وحشی و برفی آمریکا به حال خود رها می شود. هیو باید خودش را جمع و جور کند و سعی کند قدم به قدم و در حالی که در اثر حمله خرس به شدت زخمی شده، به کمپش برگردد.

در این فیلم شاهد تکنیک های جذاب زنده ماندن از جمله التیام زخم ها با باروت و استفاده از جسد یک حیوان برای پناه گرفتن هستیم. از مرگ بازگشته فیلم زیبایی است که هر کسی را که علاقه مند به زنده ماندن در حیات وحش باشد، مجذوب خود خواهد کرد.

۳- Gravity (2013)‎

فیلم سینمایی,۱۵ فیلم دیدنی در مورد زنده ماندن در شرایط سخت

فیلم جاذبه محصول سال ۲۰۱۳ با بازی ساندرا بولاک و جورج کلونی یکی از مشهورترین فیلم های بقا محور در تمام تاریخ سینماست. جاذبه داستان دو فضانورد آمریکایی را روایت می کند که پس از نابودی شاتل فضایی خود، در فضا گیر می کنند.

این فیلم بقامحور میخکوب کننده با بازی های فوق العاده این دو بازیگر بهتر نیز شده است. این فیلم یکی از آن فیلم های ترسناکی است که قطعاً در پایان خود شما را به گریه می اندازد و در تمام طول روایتش شما را روی صندلی تان نیم خیز نگه می دارد، در شرایطی که شخصیت بولاک باید با چالش جدیدی که سر راهش قرار می گیرند کنار بیاید.

۲- Into The Wild (2007)‎

فیلم سینمایی,۱۵ فیلم دیدنی در مورد زنده ماندن در شرایط سخت

فیلم به سوی طبیعت وحشی ساخته شان پن داستان واقعی کریستوفر مک کندلس (امیل هیرش) را روایت می کند که تمام دارایی و پول خود را برای آغاز یک سفر حماسی به آلاسکا رها می کند. او در طول مسیر با چندین شخصیت به یاد ماندنی آشنا می شود که زندگی او را تغییر می دهند.

این فیلم به صورت رفت و برگشت به زندگی مک کندلس در طبیعت وحشی آلاسکا می پردازد، جایی که در آن زندگی می کند و به دنبال غذا می گردد. متاسفانه در پایان غم انگیز فیلم متوجه می شویم که مک کندلس به دلیل محیط خشن و مرگبار آلاسکا، نتوانسته زنده بماند و جانش را از دست داده است.

۱- Cast Away (2000)‎

فیلم سینمایی,۱۵ فیلم دیدنی در مورد زنده ماندن در شرایط سخت

داستان فیلم کلاسیک دورافتاده درباره چاک نولاند (تام هنکس)، یکی از مدیران FedEx است که هواپیمایش در اقیانوس آرام سقوط می کند و در نهایت در جزیره ای خالی از سکنه به ساحل می رسد. نولاند تکنیک های بقای بسیار کمی بلد است و باید از وقت خود برای یادگیری نحوه شکستن نارگیل و آتش روشن کردن و بسیاری چیزهای دیگر استفاده کند.

این فیلم یک داستان فوق العاده دیگر در مورد اراده برای زنده ماندن و هرگز تسلیم نشدن است، حتی زمانی که با شرایط بسیار مرگباری رو به رو می شوید. در عین حال، این فیلم نشان می دهد که عشق تان به دیگران چگونه می تواند به شما شجاعت و قدرت پیدا کردن راه بازگشت به خانه را بدهد.

  • 19
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
دیالوگ های ماندگار درباره خدا

دیالوگ های ماندگار درباره خدا دیالوگ های ماندگار درباره خدا پنجره ای به دنیای درون انسان می گشایند و راز و نیاز او با خالق هستی را به تصویر می کشند. در این مقاله از سرپوش به بررسی این دیالوگ ها در ادیان مختلف، ادبیات فارسی و سینمای جهان می پردازیم و نمونه هایی از دیالوگ های ماندگار درباره خدا را ارائه می دهیم. دیالوگ های سینمایی معروف درباره خدا همیشه در تاریکی سینما طنین انداز شده اند و ردی عمیق بر جان تماشاگران بر جای گذاشته اند. این دیالوگ ها می توانند دریچه ای به سوی دنیای معنویت و ایمان بگشایند و پرسش های بنیادین بشری درباره هستی و آفریننده آن را به چالش بکشند. دیالوگ های ماندگار و زیبا درباره خدا نمونه دیالوگ درباره خدا به دلیل قدرت شگفت انگیز سینما در به تصویر کشیدن احساسات و مفاهیم عمیق انسانی، از تاثیرگذاری بالایی برخوردار هستند. نمونه هایی از دیالوگ های سینمایی معروف درباره خدا در اینجا به چند نمونه از دیالوگ های سینمایی معروف درباره خدا اشاره می کنیم: فیلم رستگاری در شاوشنک (۱۹۹۴): رد: "امید چیز خوبیه، شاید بهترین چیز. و یه چیز مطمئنه، هیچ چیز قوی تر از امید نیست." این دیالوگ به ایمان به خدا و قدرت امید در شرایط سخت زندگی اشاره دارد. فیلم فهرست شیندلر (۱۹۹۳): اسکار شیندلر: "من فقط می خواستم زندگی یک نفر را نجات دهم." این دیالوگ به ارزش ذاتی انسان و اهمیت نجات جان انسان ها از دیدگاه خداوند اشاره دارد. فیلم سکوت بره ها (۱۹۹۱): دکتر هانیبال لکتر: "خداوند در جزئیات است." این دیالوگ به ظرافت و زیبایی خلقت خداوند در دنیای پیرامون ما اشاره دارد. پارادیزو (۱۹۸۸): آلفردو: خسته شدی پدر؟ پدر روحانی: آره. موقع رفتن سرازیریه خدا کمک می کنه اما موقع برگشتن خدا فقط نگاه می کنه. الماس خونین (۲۰۰۶): بعضی وقتا این سوال برام پیش میاد که خدا مارو به خاطر بلاهایی که سر همدیگه میاریم می بخشه؟ ولی بعد به دور و برم نگاه می کنم و به ذهنم می رسه که خدا خیلی وقته اینجارو ترک کرده. نجات سربازان رایان: فرمانده: برید جلو خدا با ماست ... سرباز: اگه خدا با ماست پس کی با اوناست که مارو دارن تیکه و پاره می کنن؟ بوی خوش یک زن (۱۹۹۲): زنها ... تا حالا به زن ها فکر کردی؟ کی خلقشون کرده؟ خدا باید یه نابغه بوده باشه ... زیر نور ماه: خدا خیلی بزرگتر از اونه که بشه با گناه کردن ازش دور شد ... ستایش: حشمت فردوس: پیش خدا هم که باشی، وقتی مادرت زنگ می زنه باید جوابشو بدی. مارمولک: شاید درهای زندان به روی شما بسته باشد، اما درهای رحمت خدا همیشه روی شما باز است و اینقدر به فکر راه دروها نباشید. خدا که فقط متعلق به آدم های خوب نیست. خدا خدای آدم خلافکار هم هست. فقط خود خداست که بین بندگانش فرقی نمی گذارد. او اند لطافت، اند بخشش، بیخیال شدن، اند چشم پوشی و رفاقت است. دیالوگ های ماندگار درباره خدا؛ دیالوگ فیلم مارمولک رامبو (۱۹۸۸): موسی گانی: خدا آدمای دیوونه رو دوس داره! رمبو: چرا؟ موسی گانی: چون از اونا زیاد آفریده. سوپر نچرال: واقعا به خدا ایمان داری؟ چون اون میتونه آرامش بخش باشه. دین: ایمان دارم یه خدایی هست ولی مطمئن نیستم که اون هنوز به ما ایمان داره یا نه. کشوری برای پیرمردها نیست: تو زندگیم همیشه منتظر بودم که خدا، از یه جایی وارد زندگیم بشه ولی اون هیچوقت نیومد، البته اگر منم جای اون بودم خودمو قاطی همچین چیزی نمی کردم! دیالوگ های ماندگار درباره خدا؛ دیالوگ فیلم کشوری برای پیرمردها نیست سخن پایانی درباره دیالوگ های ماندگار درباره خدا دیالوگ های ماندگار درباره خدا در هر قالبی که باشند، چه در متون کهن مذهبی، چه در اشعار و سروده ها و چه در فیلم های سینمایی، همواره گنجینه ای ارزشمند از حکمت و معرفت را به مخاطبان خود ارائه می دهند. این دیالوگ ها به ما یادآور می شوند که در جستجوی معنای زندگی و یافتن پاسخ سوالات خود، تنها نیستیم و همواره می توانیم با خالق هستی راز و نیاز کرده و از او یاری و راهنمایی بطلبیم. دیالوگ های ماندگار سینمای جهان درباره خدا گردآوری: بخش هنر و سینمای سرپوش

ویژه سرپوش