یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۶۰۰۹۹

بیوگرافی و تصاویر اعضای امو بند + دانستنی های جالب درباره این گروه

امو بند,بیوگرافی امو بند,عکس های امو بندامو بند
یکی از گروه های معروف موسیقی پاپ ایرانی امو بند است که از سه عضو با نام های سعید قنبرپور، افشین کامیار و میثم کمالی تشکیل شده است. شروع فعالیت این گروه موسیقی به سال ۱۳۹۱ برمی گردد و در سال ۱۳۹۶ اولین آلبوم رسمی آنها منتشر شد. در این مقاله سرپوش با بیوگرافی اعضای امو بند آشنا خواهید شد.

چکیده ای از بیوگرافی گروه امو بند:

نام اعضا: سعید قنبرپور، افشین کامیار و میثم کمالی

حرفه: نوازندگی و خوانندگی

تاریخ شروع فعالیت: سال ۱۳۹۱ تا کنون

سبک موسیقی: پاپ

نخستین آلبوم: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ به نام آرام

نخستین کنسرت: ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ در هتل نارنجستان شهر نور

امو بند,بیوگرافی امو بند,عکس های امو بندبیوگرافی امو بند

بیوگرافی اموبند:

امو بند گروه موسیقی پاپ ایرانی که توسط سعید قنبرپور، افشین کامیار و میثم کمالی در سال ۱۳۹۱ راه اندازی شد و طرفداران بسیاری در میان نوجوانان به خود اختصاص می دهد. اولین آلبوم رسمی اموبند در ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ بنام آرام منتشر شد؛ چند قطعه از این آلبوم در فضای مجازی منتشر شد که نشان دارد محتوایی عاشقانه دارد، لازم به ذکر است آلبوم آرام نه قطعه را شامل می شود. این گروه یکی از جوان ترین گروه های موسیقی ایران است. 

سرپرستی امو بند برعهده افشین کامیار می باشد که خوانندگی را نیز انجام می دهد. بیشتر مخاطبان اموبند را نوجوانان و جوانان تشکیل می دهد، به همین دلیل سعی دارد قطعاتی را اجرا کند که با فضای سنی این گروه تناسب داشته باشد. 

اولین کنسرت امو بند:

اولین کنسرت اموبند در ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ با سرپرستی آترین بی نیاز در هتل نارنجستان شهر نور برگزار شد، سپس در ۲۴ آذر ۱۳۹۶ نخستین کنسرت پایتختی این گروه در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.

امو بند,بیوگرافی امو بند,اعضای گروه امو بنداعضای گروه امو بند

بیوگرافی اعضای امو بند:

افشین کامیار:

افشین کامیار سرپرست امو بند است که در ۱۷ تیر ۱۳۷۱ در تهران به دنیا آمد. اصالت افشین به آذربایجان شرقی برمی گردد و از زمان کودکی به خواندن و نوازندگی علاقه بسیاری داشته است، در همین راستا پیانو را به عنوان ساز انتخابی در نظر گرفته، اما اطرافیان و آشنایان او با این هنر مخالف بوده اند. 

افشین کامیار صدای خوبی دارد و در سال ۱۳۸۷ زمانی که ۱۶ ساله بود و در حال تحصیل دبیرستان با رضا پناهی یکی از تنظیم کننده و آهنگساز خوب ایرانی آشنا شد. در آن زمانی آقای پناهی نوازنده ویلون بود و یک استادیوی خانگی نیز داشت که در محل نزدیک به منطقه سکونت افشین کامیار قرار داشت. آشنایی افشین با آقای پناهی او را به سمت موسیقی و علاقه اش کشاند. 

امو بند,بیوگرافی امو بند,افشین کامیارافشین کامیار از اعضای گروه امو بند

بعد از اینکه افشین با آقای پناهی آشنا شد آموزش و یادگیری ساز پیانو را آغاز کرد و چند آهنگ به صورت تکی در استودیو ضبط کردند ولی هیچ کدام از آنها پخش نشدند. بر اساس آنچه افشین کامیار اعلام می کند بودن در فضای استودیو و تمرین خوانندگی تنها چیزی بود که او را آرام می کرد. 

بعد از یک سال تمرین در این استودیو افشین با میثم کمالی آشنا شد. میثم برای ضبط یک کار به استودیو رفته بود و زمینه آشنایی از همان زمان فراهم شد. این دیدار به یک دوستی تبدیل شد و درنهایت به ساختن امو بند ختم شد. آشناییت کامیار با سعید هم مانند آشنا شدن با میثم کمالی است.

امو بند,بیوگرافی امو بند,عکس های افشین کامیارعکس های افشین کامیار امو بند

سعید قنبرپور:

یکی دیگر از اعضای اموبند سعید قنبرپور می باشد که در ۱۵ فروردین سال ۱۳۷۱ در آذربایجان شرقی به دنیا آمد، او اکنون ساکن تهران می باشد و از دوران کودکی و نوجوانی خود به موسیقی علاقه شدیدی داشت، آرزوی او خواننده شدن بود، در همین راستا زمان تحصیلات راهنمایی مدام در سرودها مدرسه شرکت می کرده و مورد استقبال دوستان و معلمان خود نیز قرار می گرفته است. 

در سال ۱۳۸۵ زمانی که سعید تنها ۱۵ سل سن داشت در اثر یک تصادف وحشتناک پدر خود را از دست داد و بعد از آن برای امرار معاش در کنار ادامه تحصیل به صورت نیمه وقت نیز کار می کرد. 

امو بند,بیوگرافی امو بند,سعید قنبر پور سعید قنبر پور از اعضای امو بند

در آن زمان شرایط مالی سعد به گونه ای نبود که بتواند آموزش و تمرین گیتار بپردازد. تا زمانی که به ۱۷ سالگی رسید این شرایط ادامه داشت تا اینکه با هر زحمتی برای خود گیتار خرید و در کلاس های آموزشی ثبت نام کرد. بعد از گذشت چند ماه از گیتار خرید او، با یادگیری این هنر تمرین خوانندگی نیز می کرد و در خلوت خود آهنگ می خواند.

آشنایی سعد با میثم کاملا اتفاقی صورت گرفت، آنها درباره خواندن و نحوه ضبط کار صحبت می کردند که میثم او را به افشین کامیار و رضا پناهی معرفی کرد. 

نکته جالب تمام این ماجرا آشنایی سعید با رضا پناهی در دوران راهنمایی بوده است، آنها با یکدیگر از همان زمان دوست بودند اما سعید از وجود استودیو بی اطلاع بود. همین دوستی و آشنایی سبب رفت و آمد بیشتر این اعضا به استودیو، تمرین خوانندگی و نوازندگی شد.

امو بند,بیوگرافی امو بند,عکس های سعید قنبرپورسعید قنبرپور از امو بند

میثم کمالی:

میثم کمالی به عنوان خواننده خوش صدای از اعضای گروه اموبند شناخته می شود که در ۲۷ اردیبهشت ۱۳۷۲ در خراسان رضوی به دنیا آمد. او اکنون ساکن تهران است و از همان کودکی به خوانندگی علاقه مند بوده، همواره در گروه های سرود مدرسه شرکت می کرده و به عنوان تک خوان گروه سرود انتخاب می شده است.

بعد از گذشت چند سال علاقه میثم به این حرفه بیشتر می شود و تصمیم می گیرد تا یک آهنگ برای خود بخواند. برای ضبط و تنظیم این کار به او پیشنهاد شد تا به استودیو رضا پناهی برود. 

امو بند,بیوگرافی امو بند,میثم کمالیمیثم کمالی از اعضای امو بند

زمانی که میثم با پناهی در حال صحبت کاری بودند، با افشین کامیار که در استودیو در حال نوازندگی بوده است آشنا می شود. از افشین خواسته است که اهنگ را برایش با پیانو بزند و خودش نیز خوانندگی کند. این کار چندین بار تکرار شد و افشین و میثم بعد از اتمام این کار تصمیم گرفتند هر روز چند ساعتی را در استودیو باشند تا تمرین کنند.

با گذشت چند ماه از آشنایی این سه نفر به پیشنهاد افشین کامیار گروهی موسیقی تشکیل می دهند و فعالیت رسمی خود را آغاز می کنند. 

امو بند,بیوگرافی امو بند,عکس های میثم کمالیعکس های میثم کمالی از گروه امو بند

علت نامگذاری امو بند:

نامگذاری اموبند با برداشتن حرف اول اسامی اعضای گروه صورت گرفته است، تا هم نام خود را بر گروه بگذارند و هم گروه آنها یک نام هنری داشته باشند. 

ترانه های امو بند:

- حال دل من

- عادت

- آروم

- عزیزم

- بارون

- بیدارم

- دوباره

- دنیامو

- دوست دارم

- جاده ی خیس

- کجای زندگیت بودم

امو بند,بیوگرافی امو بند,اعضای گروه موسیقی امو بنداعضای گروه موسیقی امو بند

- منو

- نفس نفس

- پاییز

- سرد شدی

- شک

- تنهایی

- تو رو میخام

- بیا برگرد

- تا اومدی

- سخت بود

- نموند و رفت

- هرجا که باشی

- احساس عجیب

- شبت بخیر

- نمیری از ذهنم بیرون

- انقدر خوبی

- حال دل من

- عادت

- بی رحم

- بد شدی

- حس ناب

- با تو

- دلم میره برات (ریمیکس)

- دلم میره برات

- چه میدونستم

- اهنگ جدید عشق

- آروم

گردآوری:بخش بیوگرافی سرپوش

  • 14
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش