سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
کد مقاله: ۹۹۰۸۰۰۰۶۱

بیوگرافی دراگان اسکوچیچ (+ تصاویر)

دراگان اسکوچیچ,زندگی نامه دراگان اسکوچیچ,دراگان اسکوچیچ اهل کشور دراگان اسکوچیچ
دراگان اسکوچیچ، فارغ التحصیل کارشناسی رشته حرکت شناسی از دانشگاه زاگرب و مدرک مربیگری حرفه ای یوفا را دارد، از بازیکنی فوتبال شروع کرد و اکنون سرمربی تیم ملی ایران است. 

چکیده ای از بیوگرافی دراگان اسکوچیچ 

نام: دراگان اسکوچیچ 

زادگاه: رییکا، یوگسلاوی سابق

قد: ۱٫۸۱ متر

زاده: ۳ سپتامبر ۱۹۶۸

پست: هافبک

مدرک تحصیلی: لیسانس حرکت شناسی

پیشه: مربی فوتبال

بیوگرافی دراگان اسکوچیچ 

دراگان اسکوچیچ متولد ۳ سپتامبر ۱۹۶۸ و اهل کشور کرواسی است. او فارغ التحصیل لیسانس رشته حرکت شناسی از دانشگاه زاگرب و مدرک مربیگری حرفه ای یوفا را دارد. 

ازدواج دراگان اسکوچیچ

دراگان اسکوچیچ از ازدواج اول خود صاحب یک پسر به نام Luka میباشد. او برای دومین بار، ۲۵ خردادماه ۱۳۹۵ زمانی که ۴۸ ساله بود با هم وطن خود Majda ازدواج کرد که ثمره این زندگی یک فرزند دختر بنام آنا متولد خردادماه ۱۳۹۷ می باشد.

تصاویر دراگان اسکوچیچ,دراگان اسکوچیچ,دراگان اسکوچیچ سرمربی

سوابق فوتبالی دراگان اسکوچیچ

دراگان اسکوچیچ تا ۳۵ سالگی فوتبالیست بوده است. از تیم شهرشان «ریجکا» در یوگسلاوی شروع کرده و حتی در دورانی همراه باشگاه لاس پالماس در لالیگا بازی کرده است. دراگان اسکوچیچ فوتبال را از سن ۱۸ سالگی با تیم رییکا شروع کرد. او در دوران فوتبالی اش در کرواسی برای باشگاه فوتبال رییکا، در اسپانیا برای باشگاه های فوتبال لاس پالماس و کامپوستلا و در امارات متحده عربی برای اتحاد بازی کرد. او نخستین بازیکنی بود که از لیگ فوتبال کرواسی به خارج از کشور رفت و به بازی حرفه ای مشغول شد.

خداحافظی دراگان اسکوچیچ از بازیکنی فوتبال

با این که دراگان اسکوچیچ در تیمهای لالیگا اسپانیا بازی کرده است ولی بيش ترین دوران فوتبالی او در تیم رییکا بوده است، در آخر سال ۲۰۰۱ زمانی که ۳۳ ساله شد با تیم الاتحاد امارات از فوتبال خداحافظی کرد؛ او تجربه بازی در تیم ملی کشورش را ندارد.

دراگان اسکوچیچ کیست,زندگینامه دراگان اسکوچیچ,دراگان اسکوچیچدراگان اسکوچیچ و مجدا در کنار دخترشان

سوابق مربیگری دراگان اسکوچیچ

دراگان اسکوچیچ پس از پایان کار خود بعنوان بازیکن، به تکمیل دانش خود با شرکت در کلاس های مربیگری در آکادمی فوتبال کرواسی، دانشکده حرکت شناسی، دانشگاه زاگرب پرداخته و موفق به کسب دیپلم مربی UEFA- PRO و کارشناسی حرفه ای شد.

مربیگری دراگان اسکوچیچ در رییکا کرواسی

دراگان اسکوچیچ دوره مربیگری خویش را با تیم رییکا در لیگ کرواسی شروع کرد و در دو سال متوالی ۲۰۰۵ و ۲۰۰۴ همچنین ۲۰۰۶ و ۲۰۰۵ موفق به کسب جام شد.

دراگان اسکوچیچ سرمربی اینتربلوک لیوبلیانا اسلوونی

دراگان اسکوچیچ در سال ۲۰۰۷ سرمربی باشگاه اسلوونیایی اینتربلوک لیوبلیانا شد در حالیکه این باشگاه در یک شرایط دشوار در مقیاس لیگ بود. تنها دو سال بعد از تأسیس باشگاه و تحت هدایت دراگان اسکوچیچ، باشگاه نتایج برجسته در لیگ اول اسلوونی بدست آورد. اینتر بلوک لیوبلیانا اسلونی دومین تیمی بود که دراگان اسکوچیچ سکان دار هدایت آن شد درواقع گزاف نیست که او را ناجی اینتر اسلونی دانست به دلیل آن که پس از نجات این تیم از سقوط به دسته پایین تر، دو جام در لیگ اسلوونی برای این تیم به ارمغان آورد. دراگان اسکوچیچ نه تنها با مدیریتش سبب ماندگاری این تیم در لیگ دسته اول شد، بلکه با این تیم به دو کاپ جام اسلوونی و سوپر جام در فصل ۲۰۰۷/۲۰۰۸ دست یافت.

دراگان اسکوچیچ,عکسهای دراگان اسکوچیچ,بیوگرافی دراگان اسکوچیچعکسهای دراگان اسکوچیچ

سرمربیگری دراگان اسکوچیچ در العربی کویت

در فصل ۲۰۰۹/۲۰۱۰، دراگان اسکوچیچ از طرف مدیریت باشگاه العربی کویت بعنوان سرمربی این تیم متمول انتخاب شد. العربی تحت رهبری او بعنوان سرمربی، در جام ولیعهد، حذفی و جام اتحادیه بازی های قابل قبولی از خود به نمایش گذاشت. العربی کویت نیز با کسب سهمیه جام باشگاه های آسیا تا مرحله یک چهارم نهایی این رقابت ها هم حضور یافت و از این جهت هم موفق عمل کرد.

فعالیت دراگان اسکوچیچ در تیم النصر عربستان

درخشش دراگان اسکوچیچ در لیگ کویت سبب شد تا نظر تیم النصر عربستان به او جلب شود و اینگونه بود که دراگان اسکوچیچ بعد از کویت، در فصل ۲۰۱۰/۲۰۱۱، توسط تیم فوتبال النصر به خدمت درآمد تا در ریاض و یکی از باشگاه های فوتبال برجسته ترین جهان عرب به فعالیت، مشغول شود. او در سال ٢٠١١ بعد از شکست ناامید کننده ٤- ١ برابر تیم ذوب آهن در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۰ از سِمَت خود کنار گذاشته شد. تا این که سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۲ مجدداً به کشور برگشت و در تیم رییکا حضور داشت.

بازگشت دراگان اسکوچیچ به رییکا کرواسی

دراگان اسکوچیچ در فصل ۲۰۱۱/۲۰۱۲، به وطنش برگشت و بار دیگر هدایت باشگاه شهرش رییکا را بر عهده گرفت.

دراگان اسکوچیچ سرمربی ملوان بندر انزلی

دراگان اسکوچیچ در فصل ۲۰۱۲/۲۰۱۳، برای اولین بار پا به فوتبال ایران نهاد و در ۲۶ می ۲۰۱۳ نام او در رسانه ها بعنوان سرمربی تیم باشگاه ملوان بندر انزلی اعلام شد. حضور وی در این تیم با کسب عنوان هفتمی و یک عملکرد خوب همراه بود. او در سال ۱۳۹۲ در مصاحبه ای اعلام کرد علاقمند است هدایت تیم ملی ایران را بر عهده بگیرد.

بیوگرافی دراگان اسکوچیچ,دراگان اسکوچیچ,زندگی نامه دراگان اسکوچیچدوران سرمربیگری دراگان اسکوچیچ

سرمربیگری دراگان اسکوچیچ در فولاد خوزستان

دراگان اسکوچیچ سال ۹۳ سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان شد و توانست با این تیم قهرمان لیگ برتر شود ولی در آخر سال ۹۵ کنار رفت و به کشورش بازگشت.

فعالیت دراگان اسکوچیچ در خونه به خونه بابل

دراگان اسکوچیچ در نیم فصل دوم فصل ۹۷–۹۶ هدایت بابلی ها را در لیگ دسته اول و جام حذفی بر عهده داشت. این مربی با تیم خونه به خونه به مقام نایب قهرمانی جام حذفی رسید و در لیگ دسته اول هم در آخرین لحظات از صعود به لیگ برتر بازماند.

سرمربیگری دراگان اسکوچیچ در تیم صنعت نفت آبادان

دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم صنعت نفت آبادان در کشور ایران بود و توانست در ۱۸ بازی با کسب ۳۰ امتیاز این تیم را به رده ۶ جدول لیگ برتر برساند اما عاقبت در سال۲۰۲۰ طی قرارداد دو طرفه از صنعت نفت آبادان جدا شد. دراگان اسکوچیچ بعد از استعفا از تیم صنعت نفت به سرمربیگری تیم ملی ایران برای مقدماتی جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ رسید.

دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی فوتبال ایران

پنج شنبه ۱۷ بهمن ۹۸ پس از این که امیر قلعه نویی سرمربیگری تیم ملی را قبول نکرد، فدراسیون فوتبال با دراگان اسکوچیچ به توافق رسید و وی را سرمربی کرد. قرارداد این مربی با ایران به صورت ریالی و در سه مرحله میباشد که در صورت صعود از مرحله اول انتخابی جام جهانی وارد فاز دوم خواهد شد. مرحله دوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ است و در صورتی که تیم ملی راهی جام جهانی شود، قرارداد وارد فاز سوم و حضور در جام ملت های ۲۰۲۳ می شود.

دراگان اسکوچیچ اهل کشور,تصاویر دراگان اسکوچیچ,دراگان اسکوچیچتصاویری از دراگان اسکوچیچ

اظهارات دراگان اسکوچیچ در مورد فوتبال ایران

دراگان اسکوچیچ گفت: به نظرم فوتبال ایران باید حرفه ای تر شود و سیستماتیک تر پیش برود فوتبال ایران یک مشکلی دارد که همگی به دنبال این هستند که تغییرات در کوتاه مدت رخ بدهد و صبور نیستند، خیلی چیزها در ایران سالها امکان دارد طول بکشد.

افتخارات دراگان اسکوچیچ

دراگان اسکوچیچ در جشن قهرمانی تیم فوتبال رییکا در جام کرواسی

>> به عنوان بازیکن

- باشگاه فوتبال لاس پالماس 

- سگوندا دیویسیون بی: ۱۹۹۳- ۱۹۹۲

- باشگاه فوتبال کامپوستلا

- سگوندا دیویسیون Promotion:1993- 94

>> به عنوان سرمربی

- رییکا کرواسی

- جام کرواسی: ۲۰۰۶-۲۰۰۵

- اینتربلوک لیوبلیانا اسلوونی

- جام حذفی فوتبال اسلوونی: ۲۰۰۸-۲۰۰۷

- سوپر جام فوتبال اسلوونی: ۲۰۰۸

دراگان اسکوچیچ,دراگان اسکوچیچ سرمربی,عکسهای دراگان اسکوچیچافتخارات دراگان اسکوچیچ

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوس

  • 10
  • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش