سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
کد مقاله: ۹۹۰۸۰۰۰۴۳

بیوگرافی جیل بایدن، همسر جو بایدن (+ تصاویر خانوادگی)

جیل بایدن,تصاویر جیل بایدن,بیوگرافی جیل بایدنعکسهای جیل بایدن
جیل بایدن، آموزگار آمریکایی و همسر جو بایدن است. او دبیر ادبیات انگلیسی در مدارس آمریکا است. وی بعد از انتخاب همسرش به مقام معاون ریاست جمهوری این کشور، هرگز حرفه ی خود را ترک نکرد. 

چکیده ای از بیوگرافی جیل بایدن

نام: جیل تریسی جیکوبز

زاده: ۵ ژوئن ۱۹۵۱

محل تولد: هامونتن، نیوجرسی

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

حزب سیاسی: دموکرات

همسران: بیل استیونسون، جو بایدن

فرزندان: اشلی، بی، هانتر

بیوگرافی جیل بایدن

جیل تریسی جیکوبز در ۵ ژوئن ۱۹۵۱ در ایالت نیوجرسی آمریکا متولد شد. پدر جیل بایدن، کارمند بانک و مادرش خانه دار بود. جیل بایدن که فرزند اول خانواده بود بهمراه ۴ خواهر دیگر خویش در ایالت پنسیلوانیا دوران نوجوانی را گذراند و در محله ویل گروو در حومه فیلادلفیا بزرگ شد.

جیل بایدن، همسر جو بایدن است. جو بایدن از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۷ چهل و هفتمین معاون رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا بود و جیل بایدن در کنار وی به عنوان بانوی دوم ایالات متحده آمریکا فعالیت می کرد.

جیل بایدن، از آغاز کارزار مبارزات انتخاباتی جو بایدن، برای کسب نامزدی حزب دموکرات به منظور حضور در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، در کنار جو بایدن حضور داشته و همسرش را همراهی کرده است. 

جیل بایدن کیست,جیل بایدن,جیل بایدن بانوی اول آمریکاجیل بایدن همسر جو بایدن

تحصیلات جیل بایدن

جیل بایدن، همسر جو بایدن، علاوه بر مدرک لیسانس، دو فوق لیسانس و یک مدرک دکتری در رشته علوم آموزشی دارد و مدرک دکترای خود را از دانشگاه دلاور (Delaware) گرفته است.

شغل جیل بایدن

جیل بایدن دبیر ادبیات انگلیسی در مدارس آمریکا است. از او به عنوان تنها بانوی دوم آمریکا نام برده می شود که بعد از انتخاب همسرش به مقام معاون ریاست جمهوری این کشور، هیچوقت حرفه ی خود را ترک نکرد. 

جیل بایدن به بازه زمانی ۱۳ سال در مدارس مختلف، آموزش خواندن انگلیسی درس می داده و همچنین مدتها در مدارس استثنایی با کودکان معلول کار کرده است تا به آن ها توانایی خواندن را بیاموزد.

زندگینامه جیل بایدن,ازدواج جیل بایدن,جیل بایدنتصاویری از جیل بایدن

جیل بایدن از سال ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۸ استاد کالج بود و از سال ۲۰۰۹ هم وارد دانشگاه ویرجینای شمالی شد و در آن جا بعنوان استاد دانشگاه مشغول تدریس گشت.

ازدواج جیل بایدن

جیل بایدن در ابتدا با همکلاسی دوران کالج بیل استیونسون ازدواج کرد.

در سال ۱۹۷۲، جو بایدن، همسر اولش نیلیا و دختر کوچکش نائومی را در یک تصادف رانندگی از دست داد. دو پسر خردسال وی هانتر و بو از این تصادف جان سالم به دربردند.

جیل بایدن می گوید که در سال ۱۹۷۵ از طریق برادرش به جو بایدن معرفی شد. در آن هنگام جو بایدن سناتور بود، در حالیکه او هنوز در کالج بود.

پس از مرگ همسر جیل بایدن، او در سال ۱۹۷۶ با سناتور جو بایدن ازدواج کرد و سرپرستی دو فرزند از ازدواج قبلی جو بایدن را بر عهده گرفت. جیل بایدن از او دختری به نام اشلی بایدن دارد که زاده ۸ ژوئن ۱۹۸۱ است.

جیل بایدن,زندگی نامه جیل بایدن,عکسهای جیل بایدنجیل بایدن در کنار همسرش جو بایدن

جیل بایدن می گوید پیش از این که پیشنهاد ازدواج جو بایدن را بپذیرد، پنج بار درخواست ازدواج وی را رد کرده بود.

جیل بایدن، همسرش جو بایدن را مردی صدیق توصیف کرد و ایمان مذهبی او را ستایش کرد و او را فردی تسلیم ناپذیر معرفی کرد و در عین حال، تاکید کرد که حتی باور چنان مقاومتی برای وی که همسرش هست نیز دشوار است.

جیل بایدن آموزگار,جیل بایدن,جیل بایدن همسر جو بایدنتصاویر فرزندان جو و جیل بایدن

سیاست جیل بایدن

- زمانی که جو بایدن بعنوان معاون باراک اوباما فعالیت میکرد، جیل بایدن در این مدت فعالیت های خیرخواهانه زیادی (که برای جامعه آمریکا و جذب آراء بسیار مهم است) انجام داد.

- جیل بایدن از فوریه ۲۰۱۷ بعد از این که باراک اوباما دولت را تحویل ترامپ داد بهمراه جو بایدن از کاخ سفید خداحافظی کردند، او در ایالت دلاور یک بنیاد خیریه به نام "بنیاد بایدن" برای انجام کارهای خیریه اجتماعی و مقابله با خشونت علیه زنان تشکیل داده است.

- جیل بایدن نیز همراه با میشل اوباما، بانوی اول وقت آمریکا گروهی را برای حمایت از کهنه سربازان و سربازان اسیب دیده آمریکایی و تهیه برنامه های تحصیلی و آموزشی برای خانواده های آن ها و فراهم کردن زمینه اشتغال تشکیل داده بودند.

- جیل بایدن در سال ۲۰۱۲ یک کتاب کودکان با عنوان "فراموش نکنید، خدا سربازان ما را حفظ کند" طبق تجربه های نوه خود از زندگی در یک خانواده نظامی نوشته و منتشر کرد.

جیل بایدن و دلبستگی به حرفه ی آموزگاری

>> در خاطراتی که از دوران ریاست جمهوری باراک اوباما، از جیل بایدن نقل می شود، آمده است: جیل بایدن که باید بهمراه همسرش در مهمانی شبانه به مناسبت پیروزی باراک اوباما در انتخابات ریاست جمهوری حضور می یافت، در سرویس بهداشتی مدرسه محل کار خود، لباس شب مخصوص ضیافت را بر تن کرده و برای حضور در مراسم آماده شد.

>> میشل اوباما از خاطرات خویش در مورد جیل بایدن این چنین نقل کرده است که در موقع سفر با هواپیمای مخصوص رئیس جمهوری، «ایر فورس وان»، جیل بایدن در حال تصحیح ورقه های دانش آموزان بود.

جیل بایدن همسر جو بایدن,سیاست جیل بایدن,جیل بایدنعکس جیل بایدن و جو بایدن در کنار دخترشان

>> جیل بایدن در مصاحبه ای گفته است:" من به خیلی از پناهجویان و مهاجران تعلیم می دهم. من داستان های آن ها را دوست دارم و این حقیقت را دوست دارم که می توانم در راه موفقیت به آن ها کمک کنم."

>> یک ویژگی مهم در مراسم معرفی نامزد رسمی حزب دموکرات آمریکا، حضور جیل بایدن به هنگام سخنرانی در یک «کلاس درس» بود. این کلاس درس در همان اموزشگاه محل تدریس جیل بایدن، در شهر کوچک ویلمینتگون، واقع بود. جایی که او سالها به تدریس ادبیات انگلیسی مشغول بوده است و در حد امکان خود و حرفه اش را از نورافکن های رسانه ها در امان نگه داشته است.  

>> جیل بایدن در کتاب خاطرات خود در توصیف شغل آموزگاری، تاکید کرده است: آموزگار بودن به این معنی نیست که من چه حرفه ای دارم بلکه به این معنا است که من چه کسی هستم.

جیل بایدن,جیل بایدن کیست,زندگی نامه جیل بایدندختر جیل بایدن بهمراه همسرش

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 26
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش