یکشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۰
کد مقاله: ۹۹۰۸۰۰۰۰۳

بیوگرافی کاملا هریس و فعالیت های او در عرصه سیاست (+ تصاویر)

کاملا هریس,زندگینامه کاملا هریس,ازدواج کاملا هریستصاویری از کاملا هریس
کاملا دِوی هریس معاون رئیس‌جمهور منتخب ایالات متحده آمریکا است که از ۲۰ ‌ژانویه ۲۰۲۱ شروع به کار خواهد کرد. او اولین معاون رئیس‌جمهورِ زن و اولین معاون رئیس‌جمهور رنگین‌پوست این کشور به شمار می‌رود. هریس از سال ۲۰۱۷ به عنوان سناتور تازه‌کار ایالات متحده آمریکا از ایالت کالیفرنیا تا ۲۰۲۰ مشغول به کار بود. او که از اعضای حزب دموکرات است، دومین زن سیاه‌پوست و نخستین جنوب آسیایی آمریکایی است که به سنا راه یافت.

چکیده ای از بیوگرافی کاملا هریس

نام کامل: کاملا دِوی هریس

زاده:۲۰ اکتبر ۱۹۶۴

زادگاه: اوکلند، کالیفرنیا، آمریکا

حزب سیاسی: حزب دموکرات آمریکا-معاون رئیس‌جمهور منتخب ایالات متحده آمریکا

دین: باپتیست

وضعیت تأهل: متاهل

بیوگرافی کاملا هریس

کاملا هریس متولد ۲۰ ماه اکتبر ۱۹۶۴ در اوکلند واقع در ایالت کالیفرنیا است. مادرش شیامالا گوپالان، از تامیل های هند و محقق در عرصه سرطان شناسی بود. دونالد هریس، پدر کاملا هریس متولد سال ۱۹۳۸ جامائیکایی تبار و پرفسور رشته اقتصاد است. کاملای جوان و خواهرش مایا در ابتدای زندگی، در خانه ای که پر از موسیقی هنرمندان سیاه پوست آمریکایی بود، بزرگ شدند. مادرش در کنار آرتا فرانکلین و پدرش که عاشق موسیقی جاز بود، آواز می خواند. پدر کاملا هریس در دانشگاه استنفورد اقتصاد تدریس می کرد.

پدر و مادر کاملا هریس زمانی که او هفت ساله بود از هم جدا شدند. او اول پیش مادر مجرد هندی اش که محقق سرطان و فعال حقوق مدنی بود، پرورش یافت. کاملا، مایا و شیامالا تحت عنوان "شیامالا و دختران" شناخته می شدند. مادرش بگونه ای دخترانش را تربیت کرد که مطمئن شود آن ها از پیشینه خود آگاه هستند. وی می گوید کودکان همسایه با آن ها بازی نمی کردند چون آن ها سیاه پوست بودند.

کاملا هریس در سال ۱۹۷۶ هنگامی که ۱۲ سال داشت همراه با خواهر و مادرش به مونترال، کبک، کانادا رفت و مادرش یک پست تحقیقاتی در بیمارستان عمومی یهودیان و تدریس در دانشگاه مک گیل را پذیرفت. کاملا هریس در سال ۱۹۸۱ از دبیرستان وست مونت کبک دیپلم گرفت. او فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه هاروارد است. وی در رشته های علوم سیاسی، اقتصاد و حقوق درس خوانده است. کاملا هریس زندگی حرفه ای خود را با کار در دفتر دادستانی منطقه «آلامدا» آغاز کرد و تا مقام دادستان کل کالیفرنیا پیش رفت. مادر کاملا هریس در سال ۲۰۰۹، در ۷۰ سالگی درگذشت.

زندگی نامه کاملا هریس,کاملا هریس,تصاویر کاملا هریسکاملا هریس وکیل آمریکایی

فعالیت های کاملا هریس

کاملا هریس بعنوان قائم مقام دادستان ناحیه ای در شهرستان «آلامدا» کالیفرنیا فعالیت می کرد. او می گوید خواهان کار در زمینه اجرای قانون بود چرا که می خواست «جایی باشد که تصمیمات گرفته می شوند.» در سال ۱۹۹۴ «ویلیام براون» سخنگوی مجمع کالیفرنیا او را در انجمن درخواست بیمه بیکاری این ایالت و سپس در کمیسیون مساعدت پزشکی استخدام کرد. در فوریه ۱۹۹۸ دادستان محلی سانفرانسیسکو کاملا هریس را بعنوان معاون دادستان منطقه منصوب کرد. در انجا وی رئیس بخش فعالیت های کیفری شد و بر فعالیت های ۵ دادستان دیگر نظارت می کرد.

کاملا هریس در اوت ۲۰۰۰ شغل جدیدی در شهرداری سانفرانسیسکو کسب کرد و برای بازپرس شهر «لوئیس رن» کار می کرد. کاملا هریس در انتخابات سال ۲۰۰۳ دادستان ناحیه ای شهر و شهرستان سن فرانسیسکو را که دو دوره بود در این مقام حضور داشت، با ۵۶ رای در برابر ۴۴ رای شکست داد و برای نخستین بار این زن، سیاه و سفید و جنوب آسیا بدست آورد. در نوامبر ۲۰۰۷، رأی دهندگان او را مجددا به دفتر انتخاب کردند.

کاملا هریس در طی ۲۰ سال بعنوان یک دادستان، هویت خود را بعنوان سختگیرانه در برابر جرم شکل داده است. همینطور، با کاملا هریس بعنوان رئیس، دفتر دادستان منطقه سان فرانسیسکو بیش از نیمی از مجرمان خطرناک به زندان را فزونی داد.

جرم جدی تنها تمرکز کاملا هریس نبود. وی همچنین تعداد پرونده های مربوط به جرایم ارسال شده به دادگاه را مورد بررسی قرار داد و پدر و مادر فرزندان صالح را تحت پیگرد قرار داد که این امر سبب کاهش ۲۳ درصدی ازدواج شد.

فعالیت های کاملا هریس,سن کاملا هریس,کاملا هریستصاویر کاملا هریس و جو بایدن

در ماه ژانویه سال ۲۰۱۵، کاملا هریس پیشنهاد خود را برای سنا ایالات متحده اعلام کرد. وی Loretta Sanchez حریف خود را شکست داد تا دومین زن آفریقایی یا آسیایی شود تا چنین موقعیتی داشته باشد. کاملا هریس بعنوان سناتور کم سنتر از کالیفرنیا، در بودجه مجلس سنای آمريکا، امنیت داخلی و امور دولتی، قوه قضاییه و کمیته های اطلاعاتی قرار دارد. در سال ۲۰۱۷، او ۱۳ رأی و قطعنامه را تصویب کرد، اکثریت با زمین های عمومی و منابع طبیعی، جرم و اجرای قانون و مهاجرت برخورد می کنند.

کاملا هریس در تاریخ ۲۱ ژانویه ۲۰۱۹ رسماً فعالیت کارزار انتخاباتی خود را برای نمایندگی حزب دموکرات برای ریاست جمهوری آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا اعلام کرد. مدت کوتاهی نامزد پیشتاز این رقابت بود تا اینکه در ۳ دسامبر ۲۰۱۹ به مبارزات انتخاباتی خود پایان داد. او به وسیله جو بایدن کاندیدای حزب دموکرات آمریکا بعنوان معاون اول پیشنهادی او در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ معرفی شد.

ازدواج کاملا هریس

کاملا هریس با داگلاس ام هوف، وکیل کالیفرنیایی در سال ۲۰۱۴ در سانتا باربارا، کالیفرنیا ازدواج کرد. داگلاس ام هوف، همسر کاملا هریس از ازدواج اول خود دو فرزند با نام های "الا و کول" دارد.

کاملا هریس,کاملا هریس وکیل,افتخارات کاملا هریسعکس کاملا هریس و شوهرش داگلاس ام هوف

حامیان و افتخارات کاملا هریس

کاملا هریس از کالیفرنیا بعنوان وزیر امور خارجه، از سنای دایان فاینشتاین، مونین واترز، سرپرست خانوار گاوین نیوزوم و شهردار سابق لس آنجلس، آنتونیو ویارانیگوسا، شهردار لس آنجلس، از مصاحبه با کالیفرنیا حمایت کرد. او در مرحله ملی، حامی رئیس سابق پارلمان نانسی پلوسی بود. کاملا هریس و رهبران در اجرای قانون، رئیس پلیس سن دیگو و سن فرانسیسکو را تائید کردند.

کاملا هریس همچنین افتخارات زیادی کسب کرده است، از جمله نام گذاری یکی از ۷۵ دادگستری زن در کالیفرنیا به وسیله مقاله قانونی مجله روزنامه و "زن قدرت" توسط لیگ ملی شهری. همچنین، انجمن دادستان ملی سیاه، کاملا هریس را جایزه تورود مارشال و مؤسسه آسپن انتخاب کرد تا بعنوان یکی از همکاران ردل خدمت کند. در آخر، انجمن وکلای محلی در کالیفرنیا او را به هیئت مدیره منتقل کرد.

بیوگرافی کاملا هریس,کاملا هریس,زندگینامه کاملا هریسشوهر کاملا هریس به همراه الا و کول

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 13
  • 8
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش