یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹
کد مقاله: ۹۹۰۳۰۰۱۰۷

بیوگرافی نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا (+ تصاویر خانوادگی)

نانسی پلوسی,زندگینامه نانسی پلوسی,نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکانانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا
نانسی پلوسی اولین کالیفرنیایی، اولین ایتالیایی- آمریکایی و نخستین زنی است که رئیس مجلس نمایندگان آمریکا شده است. هنگامی که نانسی پلوسی برای نخستین بار در سال ۱۹۸۷ از حوزه اش در ایالت کالیفرنیا به نمایندگی انتخاب شد،  ۲۲ زن در مجلس نمایندگان امریکا حضور داشتند.

چکیده ای از زندگینامه ی نانسی پلوسی

نام کامل: نانسی پاتریشیا دوآلساندرو

تاریخ تولد: ۲۶ مارس ۱۹۴۰

ملیت‏: ‏ایالات متحده آمریکا

همسر: پاول پلوسی (ازدواج ۱۹۶۳)

حزب: حزب دموکرات

فرزندان: نانسی کارین، کریستین، ژاکلین، پل و الکساندر

بیوگرافی نانسی پلوسی

نانسی پلوسی با نام اصلی نانسی پاتریشیا دوآلساندرو در بالتیمور به دنیا آمد. نانسی پلوسی متولد ۲۶ مارس ۱۹۴۰ در ایالت مریلند، آمریکا است. پدر نانسی پلوسی، توماس تامی دالساندرو نماینده دموکرات مریلند از ۱۹۳۶ تا ۱۹۴۷ میلادی در کنگره بود. مادرش هم در زمینه سیاست فعالیت داشت و گروه زنان دموکرات را راه اندازی کرد. یکی از برادران نانسی هم یک نماینده دموکرات و همینطور شهردار بالتیمور از ۱۹۶۷ تا ۱۹۷۱ میلادی بود، بدین ترتیب باید گفت چون خانواده نانسی پلوسی همگی در کار سیاست بودند، او از سن بسیار کم وارد دنیای سیاست شد و به پدرش در برگزاری اجتماعات تبلیغاتی اش کمک می کرد.

زندگینامه نانسی پلوسی,نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا,نانسی پلوسیتصاویر دوران نوجوانی و بزرگسالی نانسی پلوسی

نانسی پلوسی در سانفرانسیسکو از دوستان نماینده کنگره، فیلیپ برتون شد و در ۱۹۷۶ از کالیفرنیا عضو کمیته ملی دموکرات شد و تا ۱۹۹۶ در این سمت بود. بعد از مرگ برتون در ۱۹۸۳، همسرش سالا جای او را گرفت. سالا در سال ۱۹۸۶ به سرطان مبتلا شد و تصمیم گرفت در انتخابات ۱۹۸۸ شرکت نکند و به جایش، نانسی پلوسی نامزد شود و از رابطه های برتون، برخوردار باشد. سالا در ۱ فوریه ۱۹۸۷، یک ماه بعد از یاد کردن سوگند درگذشت. نانسی پلوسی در انتخابات ویژه برای جایگزینی او، پیروز شد و هری بریت را در ۷ آوریل ۱۹۸۷ شکست داد. بعد از آن رقیب جمهوری خواهش هریت راس را به آسانی در ۲ ژوئن ۱۹۸۷ شکست داد و یک هفته بعد روی صندلی نمایندگی کنگره نشست.

عکس اینستاگرام نانسی پلوسی,نانسی پلوسی,عکس های نانسی پلوسی تصاویر نانسی پلوسی

دوران فارغ التحصیلی نانسی پلوسی

نانسی پلوسی در سال ۱۹۶۲ در ترینیتی واقع در واشنگتن دی سی فارغ التحصیل شد و به عنوان کارآموز کنگره برای سناتور مریلند فعالیت کرد.

تصاویر نانسی پلوسی,بیوگرافی نانسی پلوسی,نانسی پلوسی نانسی پلوسی نخستین زنی است که رئیس مجلس نمایندگان آمریکا شد

نانسی پلوسی به بازه زمانی چند سال خانه دار بود، ولی همیشه برای حزب دموکرات در مبارزات انتخاباتی داوطلب بود. در سال ۱۹۷۹ نانسی پلوسی برای مبارزات انتخاباتی "جفری براون"  فرماندار کالیفرنیا تلاش کرد. بخاطر ارتباطات سیاسی نانسی پلوسی در مریلند، از وی خواسته شد تا مبارزه ای را برای براون سازماندهی کند.

ازدواج نانسی پلوسی 

نانسی پلوسی در سال ۱۹۶۳ با "پل پلوسی" ازدواج کرد. همسرش در دانشگاه جرج تاون فارغ التحصیل شد. این زوج در نیویورک سیتی مستقر شدند و در آنجا همسر نانسی پلوسی بعنوان کارمند بانک مشغول بود. تا سال ۱۹۶۹ نانسی پلوسی مادر پنج فرزند بود و در همان سال به سان فرانسیسکو وطن همسرش سفر کرد.

نانسی پلوسی,نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا,عکس اینستاگرام نانسی پلوسیتصاویر نانسی پلوسی و پل پلوسی

نانسی پلوسی و ریاست مجلس نمایندگان آمریکا

زمانی که نانسی پلوسی برای نخستین بار در سال ۱۹۸۷ از حوزه اش در ایالت کالیفرنیا به نمایندگی انتخاب شد،  ۲۲ زن در مجلس نمایندگان امریکا حضور داشتند. ولی در دوره جدید این مجلس که او رئیس آن است، تعداد نمایندگان زن به تعداد رکوردشکن ۷۱ نفر یعنی ۱۶ درصد کرسی های مجلس می رسد.

نانسی پلوسی در اکتبر سال ۲۰۰۱ بعنوان قانونگذار اقلیت درمجلس نمایندگان آمریکا انتخاب شد که وظیفه وی اطمینان از حضور نمایندگان و اجرای سیاستهای این حزب بود. یک سال بعد،  وقتی که "ریچارد گپ هارت" رهبر اقلیت مجلس نمایندگان آمریکا استعفا کرد نانسی پلوسی فرصت خوبی بدست آورد. گپ هارت بعنوان رهبر رسمی دموکراتها در مجلس نمایندگان آمریکا خدمت میکرد. نانسی پلوسی برای این سمت کاندیدا شد و دموکراتها با ۱۷۷ رأی در برابر ۲۹ رای برای رقیب وی، او را انتخاب کردند.

تصاویر نانسی پلوسی,نانسی پلوسی,زندگینامه نانسی پلوسیعکس اینستاگرام نانسی پلوسی

نانسی پلوسی در ۲۰۰۷ میلادی بعنوان اولین زن در تاریخ آمریکا به عنوان ریاست مجلس نمایندگان آمریکا دست یافت. همچنین پیروزی دموکرات ها در انتخابات کنگره سبب شد که او بار دیگر در ۲۰۱۹ میلادی بعنوان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا انتخاب شود. همچنین نانسی پلوسی اولین شخص از ۱۹۵۵ میلادی تاکنون است، که ۲ بار به چنین مقامی رسیده است.

در ۳ ژانویه ۲۰۱۹ میلادی نمایندگان مجلس آمریکا با ۲۲۰ رأی نانسی پلوسی را برای ریاست یکصد و شانزدهمین مجلس انتخاب کردند، بدین ترتیب مجلس نمایندگان بعد از هشت سال بار دیگر در دست دموکرات ها قرار گرفت در این دوره رقیب او «کوین مک کارتی» رهبر جمهوری خواهان مجلس نمایندگان، ۱۹۲ رأی بدست آورد. به این ترتیب بنظر میرسد با برنده شدن دموکرات ها و با توجه به اختلاف های شدیدی که با دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا وجود دارد، این دوره از مجلس آمریکا پرتنش باشد چون نانسی پلوسی شدیداً اقدامات ترامپ را زیر نظر دارد و مخالف جدی او به شمار می رود.  

دیدگاه های بین المللی نانسی پلوسی

نانسی پلوسی یکی از مخالفان سیاست های جرج بوش در اعزام نیرو به جنگ عراق بود، او در این خصوص گفته بود که به علت این جنگ غیرضروری تقریباً بیش از ۲ هزار و ۹۰۰ تَن از سربازان آمریکایی جان خود را از دست دادند و بیش از ۱۱ هزار تَن از سربازان ارتش آمریکا معلول دائمی شده اند. کنگره آمریکا بیش از ۳۵۰ میلیارد دلار برای این جنگ اختصاص داد و جایگاه سیاسی و اخلاقی آمریکا به علت پیامدهای این جنگ در عرصه بین المللی زیر سؤال رفت.

بیوگرافی نانسی پلوسی,نانسی پلوسی و ترامپ,نانسی پلوسیتصاویری از نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا

رکورد شکنی نانسی پلوسی

نانسی پلوسی با ایراد سخنرانی از ساعت ۱۰:۰۴ دقیقه صبح ۷ فوریه ۲۰۱۸ تا غروب همان روز به برهه زمانی ۸ ساعت، رکورد پیشین طولانی ترین سخنرانی، مربوط به چمپ کلارک در سال ۱۹۰۹ را شکست. در آن سال، چمپ کلارک به بازه زمانی ۵ ساعت و ۱۵ دقیقه بدون وقفه صحبت کرده بود.

پلوسی و مخالفت با ترامپ

انتخاب نانسی پلوسی به ریاست مجلس نمایندگان آمریکا و همزمانی آن با دوران ریاست جمهوری ترامپ، سبب پر چالش شدن مجلس آمریکا شد. دموکرات ها با رهبری نانسی پلوسی مجلس نمایندگان را در اختیار دارند و از همان اول بخاطر مسائل مختلف من جمله بر سر وجود ابهامات در انتخابات ۲۰۱۶ میلادی و نیز موضوع حق سکوت به ۲ زن از سوی وکیل ترامپ می خواستند او را استیضاح کنند. نانسی پلوسی به علت مسائل دیگری من جمله بودجه کلان ساخت دیوار مرزی با مکزیک با دونالد ترامپ مخالف بود و در بیانات خود بارها به انتقاد از دونالد ترامپ پرداخته و گفته است که دونالد ترامپ برای ریاست جمهوری مناسب نیست چون در فعالیت هایی دست داشته است که غیر اخلاقی و غیر آمریکایی هستند.

نانسی پلوسی,عکس های نانسی پلوسی,عکس اینستاگرام نانسی پلوسیعکس نانسی پلوسی و دونالد ترامپ
نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا,نانسی پلوسی,عکس اینستاگرام نانسی پلوسیتصاویر نانسی پلوسی و دخترش
زندگینامه نانسی پلوسی,عکس های نانسی پلوسی,نانسی پلوسیتصاویر نانسی پلوسی در کنار همسر و فرزندش

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 11
  • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید