پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰
کد مقاله: ۹۹۰۲۰۰۰۳۰

از کودکی دونالد ترامپ تا ریاست جمهوری (+عکس)

دونالد ترامپ,زندگینامه دونالد ترامپ,دونالد جان ترامپزندگینامه دونالد ترامپ
دونالد جان ترامپ (به انگلیسی: Donald John Trump) متولد ۱۴ ژوئن ۱۹۴۶ در نیویورک است. دونالد ترامپ چهل و پنجمین رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا است. وی پیش از ورود به سیاست، باجر و یک چهره تلویزیونی بود.

چکیده ای از "بیوگرافی دونالد ترامپ" :

زمینه فعالیت:تاجر، مجری تلویزیون، سیاستمدار

تاریخ تولد: ۱۴ ژوئن ۱۹۴۶

محل تولد: کویینز، نیویورک آمریکا

شغل: رئیس هیئت مدیره و رئیس سازمان ترامپ؛ نویسنده؛ میزبان کارآموز؛ رئیس‌جمهور

همسران: ایوانا ترامپ، مارلا می‌پلز، ملانیا ترامپ

فرزندان: دونالد ترامپ جونیور، ایوانکا ترامپ ،اریک ترامپ، تیفانی ترامپ، بارون ترامپ

تحصیلات: مدرک کارشناسی در اقتصاد دانشگاه فوردهام، دانشگاه پنسیلوانیا

بیوگرافی دونالد ترامپ

دونالد ترامپ در ۱۴ ژوئن ۱۹۴۶ در کویینز در نیویورک به دنیا آمد. او فرزند چهارم از پنج فرزند مری ان و فرد ترامپ است که در سال ۱۹۳۶ ازدواج کردند. خواهر او مرین ترامپ بری، قاضی فدرال ایالات متحده در وضعیت ارشدیت در دادگاه استیناف حوزه سوم آمريکا است.

بیوگرافی دونالد ترامپ,دونالد ترامپ,مادر دونالد ترامپکودکی دونالد ترامپ

مادر دونالد ترامپ مهاجری اسکاتلندی بود، که در جزیره لوییس در ساحل غربی کشور اسکاتلند متولد شده بود. مادر دونالد ترامپ اسکاتلند را در سال ۱۹۳۰ به قصد نیویورک ترک کرد و به عنوان خدمت‌کار در منطقه مرفه نشین نیویورک مشغول بکار شد. پدربزرگ و مادر بزرگ پدری ترامپ نیز مهاجرینی آلمانی آمریکایی بودند.

میلیون ها دلار ثروت خانواده ترامپ از کار معامله مسکن به دست آمده بود، و او هم جا پای پدر گذاشت و حتی دوران دانشجویی با پول پدرش به خرید و فروش مسکن می پرداخت.ترامپ پس از پایان تحصیلات در سال ۱۹۷۴ ادارۀ شرکت پدر را برعهده گرفت.

تحصیلات دونالد ترامپ

ترامپ دو سال در دانشگاه فوردهام در برانکس تحصیل کرد و سپس به مدرسه وارتون دانشگاه پنسیلوانیا، منتقل شد، برای این که وارتون دارای یکی از تنها دانشکده های مطالعات املاک در دانشگاه های آمریکا بود. او در سال ۱۹۶۸ با مدرک کارشناسی در اقتصاد فارغ التحصیل شد.

دوران جوانی دونالد ترامپ,علاقه مندی های دونالد ترامپ,دونالد ترامپجوانی دونالد ترامپ

علایق دونالد ترامپ

دونالد ترامپ به ورزش گلف علاقمند است و آن را به خوبی بازی می کند. غذای مورد علاقه ترامپ استیک است که بطور کامل پخته مصرف میکند. دونالد ترامپ پس از مشاهده الکلیسم و سپس مرگ برادر بزرگترش (فرد ترامپ) از نوشیدن مشروبات الکلی اجتناب می‌کند.

همسران دونالد ترامپ

ازدواج اول دونالد ترامپ با ایوانا مری زلنیچکوا

دونالد ترامپ,ازدواج دونالد ترامپ,همسر اول دونالد ترامپدونالد ترامپ و ایوانا مری زلنیچکوا

زلینکوا در نیویورک با دونالد ترامپ دیدار کرد. ایوانا و دونالد ترامپ در ماه آوریل ۱۹۷۷ ازدواج کردند. پس از ازدواج با دونالد ترامپ ایوانا به جایگاه های بالایی در سازمان ترامپ رسید و بعنوان نائب رییس طراحی داخلی منصوب شد.

در اواخر سال ۱۹۹۰ شایعاتی دربارهٔ رابطهٔ دونالد ترامپ با مارلا میپلز از دختران شایسته سابق جورجیا پخش شد. در پی این شایعات ایوانا در ۱۹۹۱ وکیلی گرفت و درخواست طلاق داد.

ازدواج دوم دونالد ترامپ با مارلا ماپلس

زندگینامه دونالد ترامپ,دونالد ترامپ,ازدواج های دونالد ترامپدونالد ترامپ و مارلا ماپلس

ترامپ بعد از جدایی از" ایوانا" با" مارلا ماپلس" خواننده ای که ۱۷ سال از خودش جوان تر بود ازدواج کرد. جشن عروسی آن ها در سال ۱۹۹۳ در هتل" گرند پلروم" در شهر نیویورک که متعلق به ترامپ بود برگزار شد. در این مراسم حدود ۱۱۰۰ مهمان حضور داشتند و جشن ازدواج این دو، در آن سالها به علت پرهزینه بودن در صدر اخبار رسانه های داخلی ایالت متحده آمریکا قرار گرفت.

لباس عروس" مارلا" که از برند مشهور" کارولینا هرا" بود ۱۵ هزار دلار و تاج عروس که با ۳۲۵ قطعه الماس تزیین شده بود دو میلیون دلار هزینه برداشت. البته گفته می شود که تاج گران قیمت عروس، عاریه ای بود. همچنين حلقه اَلماس ۷.۵ قیراطی عروس نیز ۱۱۰.۰۰۰ دلار قیمت داشت که در نوع خود بی همتا بود.

حاصل ازدواج ترامپ با مارلا ماپلس، دختری به نام تیفانی است که اینک در عرصه مدلینگ و خوانندگی فعال است.

ازدواج سوم دونالد ترامپ با ملانیا کناوس

ملانیا ترامپ,همسر سوم دونالد ترامپ,دونالد ترامپدونالد ترامپ و ملانیا کناوس

ترامپ و ملانیا یکدیگر را برای نخستین بار در هفته مد نیویورک در سپتامبر ۱۹۹۸ ملاقات کردند.

دونالد ترامپ بعد از جدایی از همسر دوم، در سال ۲۰۰۵ با ملانیا کناوس مدل اهل اسلوانی ازدواج کرد. دونالد ترامپ در سومین ازدواج، یکی از گرانترین جشن های عروسی در جهان را برگزار کرد.

فرزندان دونالد ترامپ

فرزندان دونالد ترامپ,دونالد ترامپ,بارون ترامپفرزندان دونالد ترامپ

دونالد ترامپ از سه ازدواج خود پنج فرزند دارد: دونالد ترامپ جونیور، ایوانکا ترامپ، و اریک ترامپ از ایوانا ترامپ، تیفانی ترامپ از مارلا میپلز، و بارون ترامپ از ملانیا ترامپ.

  دونالد ترامپ قبل از رییس جمهوری

  دونالد ترامپ پیش از این که وارد عرصه سیاست شود بعنوان یک کارآفرین و چهره تلویزیونی شناخته می شد.مدیریت سازمان ترامپ مهم ترین فعالیت دونالد در سال های پیش از ریاست جمهوری بود. این سازمان بزرگ، یک شرکت ساخت وساز املاک به شمار میرود که ساخت و نوسازی برجها ، هتل ها، کازینوها و زمین های گلف در راس اقدامات آن قرار دارد.دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۷ بعنوان ۴۵امین رئیس جمهور آمریکا انتخاب شد.

  زندگی اقتصادی دونالد ترامپ

  پدر دونالد ترامپ,دونالد ترامپ,کارآفرینی دونالد ترامپپدر دونالد ترامپ

  دونالد ترامپ خرید و فروش ملک را در شرکت پدرش با نام« الیزابت ترامپ و پسر» که بعدها به سازمان ترامپ تغییر نام داد، شروع کرد. فعالیت روز افزون ترامپ در زمینه خرید و فروش ملک به خصوص موفقیت او در چند معامله ملکی در منهتن و نیویورک به شهرت او افزود.

  سازمان ترامپ مالک چندین زمین بازي گلف در سراسر دنیا است که روز به روز به تعداد آن افزوده می شود. ترامپ همچنين به صورت مشارکتی و در مواردی کاملا برگزارکننده چندین مراسم ملکه زیبایی از سال ۱۹۹۶ تا ۲۰۱۵ بوده است.

  فعالیت های اقتصادی دونالد ترامپ ثروت زيادي برای او ایجاد کرد به طوریکه در سال ۲۰۱۷ با داشتن ۳.۵ میلیارد دلار مقام ۵۴۴ را در بین ثروتمندترین افراد جهان بدست آورده بود. به طور کلی فعالیت های تجاری و برنامه های تلویزیونی در کنار حاشیه های سه ازدواجش شخصیت او را به طور برجسته ای مورد توجه رسانه ها قرار داده بود.


  جوایز و افتخارات دونالد ترامپ

  - دکترای افتخاری بیزنس( Hon. D.B., 2012, دانشگاه لیبرتی)
  - تالار شهرت دبلیو دبلیو ای( کلاس ۲۰۱۳)
  - ستاره در پیاده رو شهرت هالیوود
  - در سال ۲۰۱۵ جایزه آزادی را بخاطر کوشش مثبت در زمینه روابط اسرائیل و آمریکا دریافت کرد.
  - کلید شهر دورال، فلورید

  اموال و دارایی های دونالد ترامپ

  برج های دونالد ترامپ,محل زندگی دونالد ترامپ,دونالد ترامپبرج دونالد ترامپ در نیویورک

  ۱- ترامپ یک جت شخصی از شرکت هواپیماسازی« سسنا» دارد که طبق شنیده ها، در سال ۲۰۱۶، نوی آن ۱۵/۳ میلیون دلار و دست دوم آن ۳/۲ میلیون دلار قیمت داشت.

  ۲- دونالد ترامپ ۳ هلکوپتر شخصی از شرکت هواپیماسازی« سیکورسکی» هم دارد.

  ۳- عمارت مار ا لوگو در منطقه پالم بیچ فلوریدا

  ۴- زمین ها و باشگاه های گلف ترامپ در نقاط مختلف از آمریکا تا اسکاتلند و ایرلند

  ۵- برج ترامپ در میدتاون منهتن شهر نیویورک(دونالد ترامپ در شهرهای دیگر برج‌هایی به نام خود دارد. مثل: برج و هتل بین‌المللی ترامپ)

  ۶- عمارت ترامپ در گرینویچ

  ۷- کشتی تفریحی ترامپ

  ۸- ترامپ کلکسیونی از خودروهای لوکس و گران قیمت دارد. از جمله خودروهای وی یک رولز رویز قدیمی، یک خودروی لامبورگینی برق آبی دیابلو مدل ۱۹۹۷ و یک مرسدس بنز مک لارن اس ال آر است.

  ۹- قصر هفت چشمه ترامپ در منطقه" بد فورد" در نیویورک

  دونالد ترامپ در سیاست

  دونالد ترامپ جمهوری خواه است، ترامپ در طول دو دهه از انتخابات در ایالت متحده آمریکا به کارزارهای کاندیداهای هر دو حزب دمکرات و جمهوری خواه کمک مالی کرده است.

  سیاست های دونالد ترامپ,دونالد ترامپ,فعالیت های سیاسی دونالد ترامپدوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ

  دونالد ترامپ در فوریهٔ ۲۰۱۲ از میت رامنی برای ریاست جمهوری آمریکا حمایت کرد. ترامپ از حامیان اولیهٔ رونالد ریگان برای ریاست جمهوری آمریکا بود.

  ایوانکا تراپ,دختر دونالد ترامپ,دونالد ترامپدونالد ترامپ و ایوانکا ترامپ

  دونالد ترامپ هنگام پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ بر هیلاری کلینتون، وزیر سابق دمکرات امور خارجه، سناتور سابق از نیویورک و بانوی اول سابق، کارافرینی از نیویورک بود. جفت انتخابی او فرماندار مایک پنس از ایندیانا، در همان روز تحلیف، منصب معاون رییس جمهور را برعهده گرفت. ترامپ سرانجام پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شد. ترامپ با ۷۰ سال سن در هنگام ادای سوگند، مسن ترین رییس جمهور لقب گرفت.

  گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 25
  • 10
  ۵۰%
  sarpoosh
  با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
  مطالب پیشنهادی,وبگردی
  نظر شما چیست؟
  انتشار یافته: ۰
  در انتظار بررسی:۰
  غیر قابل انتشار: ۰
  جدیدترین
  قدیمی ترین
  مشاهده کامنت های بیشتر
  ویژه سرپوش