شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱
کد مقاله: ۹۹۰۲۰۰۰۴۶

بیوگرافی ولادیمیر پوتین (+ عکس های خانوادگی)

ولادیمیر پوتین,بیوگرافی ولادیمیر پوتین,زندگینامه پوتینولادیمیر پوتین فرزند یک نظامی بازنشسته و کارگر یک کارخانه در شهر لنینگراد بود
ولادیمیر پوتین، پسر فقیری که رئیس جمهور روسیه و یکی از قدرتمند ترین مردان جهان شد. ولادیمیر پوتین چهارمین رئیس جمهور روسیه پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی است. ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه استاد اعظم رشته رزمی کاراته است.

چکیده ای از زندگینامه ی ولادیمیر پوتین

نام: ولادیمیر ولادیمیرویچ پوتین

تاریخ تولد: ۷ ماه اکتبر ۱۹۵۲

ملیت: روسیه

حزب سیاسی: روسیه متحد

همسر: لودمیلا پوتینا ( ۱۹۸۳- ۲۰۱۴)- جدا شده

شغل: سیاستمدار

مذهب: کلیسای ارتدوکس شرقی

بیوگرافی ولادیمیر پوتین

نام کامل او ولادیمیر ولادیمیروویچ پوتین است. ولادیمیر پوتین ۷ اکتبر ۱۹۵۲ در شهر لنینگراد بدنیا آمد، او تنها فرزند خانواده بود. این رئیس جمهور جوان ترین فرزند ولادیمیر اسپیریدونوویچ پوتین و همسرش ماریا ایوانوونا پوتینا بوده و تولد ولادیمیر پوتین پیش از مرگ دو برادرهایش به نام ویکتور و آلبرت بود. ولادیمیروویچ پوتین تنها فرزند یک نظامی بازنشسته و کارگر یک کارخانه در یکی از محلات کثیف در پایین شهر لنینگراد بود. پوتین در آپارتمان مشترکی که بر اساس اصول و قوانین دوران شوروی سابق اداره می شد، همراه با دو خانواده ی دیگر زندگی می کرد.

دوران نوجوانی ولادیمیر پوتین

ولادیمیر پوتین در دوران نوجوانی در ایستگاه رادیویی مدرسه فعالیت خود را شروع کرد و چند مرتبه در طول هفته به اجرای برنامه با گروه معروف بیتلز و دیگر گروه های راک می پرداخت.

ولادیمیر پوتین در راندن انواع و اقسام وسایل نقلیه مهارت دارد، او زیردریایی هسته ای، هواپیما، لوکوموتیو و کامیونهای غول پیکر را هم به تنهایی هدایت کرده است.

ولادیمیر پوتین در دوران نوجوانی ورزش جودو را انتخاب کرد و در سال ۱۹۷۴ میلادی توانست در مسابقات دانشگاهی به مقام قهرمانی در رشته ی جودو دست یابد.

زندگینامه ولادیمیر پوتین,ولادیمیر پوتین,ولادیمیر پوتین جودوفعالیت های اطلاعاتی غیرقانونی ولادیمیر پوتین در اداره اطلاعات کا.گ.ب

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه استاد اعظم رشته رزمی کاراته است. پوتین از معتقدان کلیسای ارتدکس روسیه است، او همچنین جودوکاری ماهری است، در ۱۸ سالگی کمربند سیاه جودو را به کمر بست، ولادیمیر پوتین دکترای افتخاری دانشگاه کره جنوبی را در رشته جودو در اختیار دارد.

ولادیمیر پوتین در دهه ۱۹۸۰ فعالیت خود را در سرویس امنیتی «کا گ ب» روسیه آغاز کرد. در آن هنگام اعلام کرد علاقه ای به سیاست ندارد. همکاران او در کا گ ب معتقد بودند پوتین قدرت سخنوری ندارد و نمی تواند در سیاست موفق شود.

در ۳۱ دسامبر ۱۹۹۹ هم ولادیمیر پوتین پس از استعفای بوریس یلتسین، بعنوان رئیس جمهوری موقت روسیه برگزیده شد. در مارس ۲۰۰۰ پوتین به ریاست جمهوری روسیه انتخاب شد. در مارس ۲۰۰۴ نیز ولادیمیر پوتین برای دومین بار به کرملین راه یافت.

ولادیمیر پوتین در دوره ریاست جمهوری خود از نفوذ سرمایه داران در امور سیاسی کاست و قدرت حکومت مرکزی را در سرتاسر روسیه گسترش داد. پوتین برخلاف سلف خود بوریس یلتسین از سیاست های یکجانبه نگرانه آمریکا در جهان حمایت نمی کند و از مخالفان استقرار سپر موشکی آمریکا در دو کشور لهستان و جمهوری چک است.

زندگی شخصی ولادیمیر پوتین

لودمیلا پوتین از دانشگاه دولتی سن پترزبورگ فارغ تحصیل شده است و در ۲۸ ماه ژوئن سال ۱۹۸۳ میلادی در شهر لنینگراد (سن پترزبورگ کنونی) با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور کنونی روسیه ازدواج کرد و آنها از سال ۱۹۸۵ تا ۱۹۹۰ در آلمان شرقی زندگی کردند. حاصل این ازدواج دو دختر به نام های یکاترینا پوتینا و ماریا پوتین است.

ورزش مورد علاقه پوتین,همسر ولادیمیر پوتین, ولادیمیر پوتین ولادیمیر پوتین در کنار همسر و فرزندانش

ماریا و کاترینا، دو دختر ولادیمیر پوتین در روسیه زندگی می کنند و هرگز در کشوری خارجی اقامت دائم نداشته اند. آن ها هر دو در دانشگاه های روسیه تحصیل کردند. ماریا و کاترینا در روسیه ادامه تحصیل میدهند و در روسیه به کار مشغول هستند و به ۳ زبان پرکاربرد اروپایی تسلط دارند.

عکسهای خانوادگی ولادیمیر پوتین,رئیس جمهور روسیه,ولادیمیر پوتین ماریا و کاترینا، دختر ولادیمیر پوتین هستند که در روسیه زندگی می کنند

ولادیمیر پوتین و همسرش بعد از گذشت ۳۰ سال زندگی مشترک، عاقبت در ۶ ژوئن ۲۰۱۳ به صورت توافقی از یکدیگر جدا شدند. آن ها طلاق خود را کاملاً متمدنانه قلمداد کردند، و علل اصلی آنرا نداشتن وقت کافی برای یکدیگر اعلام نمودند.

فعالیت های سیاسی ولادیمیر پوتین

ولادیمیر پوتین در سال ۱۹۹۰ بعنوان یکی از معاونان نخستین شهردار دموکراتیک لنینگراد به اسم آناتولی سوبچاک (در گذشته استاد حقوق پوتین بود) مشغول بکار شد.

ولادیمیر پوتین بطور رسمی در سال ۱۹۹۱ از آژانس جاسوسی شوروی سابق استعفا داد. بعد از آن سوبچاک ولادیمیر را همراه خود به شهرداری برد و اینگونه بود که پوتین رسماً وارد عرصه حکومت و سیاست شد.

زمانی که ولادیمیر پوتین در شهرداری لنینگراد کار میکرد به او لقب «کاردینال خاکستری» داده بودند، همه ولادیمیر پوتین را بعنوان مردی می شناختند که میتواند کارها را به بهترین شکل ممکن انجام دهد. پوتین در این دوران زیاد در انظار عمومی ظاهر نمی شد و اکثراً پشت صحنه حضور داشت. تنها در مواقع بحرانی و دشوار وارد میدان می شد به همین علت، همگی ولادیمیر پوتین را به عنوان دست راست سوبچاک می دانستند.

سوبچاک در انتخابات بعدی شهرداری مغلوب رقیب خود شد و برنده این انتخابات به ولادیمیر پوتین پیشنهاد داد که با او همکاری نماید. ولی پوتین این پیشنهاد را نپذیرفت و گفت:« ترجیح می دهم برای وفاداری ام به دار آویخته شوم تا اینکه برای خیانت جایزه بگیرم.»

ولادیمیر پوتین و خانواده اش در سال ۱۹۹۶ به مسکو نقل مکان کردند. پوتین در آن جا به سرعت پیشرفت کرد و سمت های متعددی را برعهده گرفت، در آخر توانست بعنوان مقام ریاست سرویس امنیتی فدرال روسیه منصوب شود.

ولادیمیر پوتین,همسر ولادیمیر پوتین,بیوگرافی ولادیمیر پوتیندختران ولادیمیر پوتین، ماریا و کاترینا

فعالیت های ورزشی ولادیمیر پوتین

ولادیمیر پوتین در تعطیلات آخر هفته زمانی را به مطالعه و یادگیری زبان اختصاص می دهد. رئیس جمهور روسیه این برنامه روزانه را غیر از هنگامی که در سفر است، معمولاً انجام می دهد.

ماهیگیری، شنا، شکار ببر، ورزش اسب سواری و غواصی از سایر ورزش های مورد علاقه ولادیمیر پوتین است.

در سال ۲۰۱۱ ، ولادیمیر پوتین اسکیت بازی را شروع کرد و به بازی هاکی پرداخت، این سیاستمدار حتی با همتای بلاروس خود الکساندر لوکاشنکو بازی کرد، پوتین معتقد است مشارکت در مسابقات ورزشی به همراه رهبران دیگر کشور ها به ایجاد روابط صمیمی و دوستانه کمک می کند.

ولادیمیر پوتین جودو,ولادیمیر پوتین,رئیس جمهور روسیهولادیمیر پوتین در مسابقه هاکی روی یخ

میزان علاقه ولادیمیر پوتین به حیوانات به حدی است که او در سال ۲۰۱۸ دستور اجرایی را امضا کرد که براساس آن هرگونه آزار و اذیت حیوانات ممنوع است و تخطی از آن پیگرد قانونی دارد.

ولادیمیر پوتین روزانه یک ساعت در استخر محل سکونت اش شنا می کند و به بوکس، کونگ فو، موای تای و خیلی دیگر از هنرهای رزمی علاقه مند است.

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 20
  • 8
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی: ۸
غیر قابل انتشار: ۱۳
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش