پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۱۲۰۱۱۳

دمیتری مدودف سیاستمدار روس

دمیتری مدودف,بیوگرافی دمیتری مدودف,زندگینامه دمیتری مدودفدمیتری مدودف
دمیتری مدودف نخست وزیر فدراسیون روسیه است که مدرک دکتری حقوق مدنی دارد. ولادیمیر پوتین از این سیاستمدار حمایت کرده است و یکی از دلایل موفقیت وی محسوب می شود.

چکیده ای از بیوگرافی دمیتری مدودف:

نام کامل: دمیتری آناتولیِویچ مِدوِدِف

تاریخ تولد: ۱۴ سپتامبر ۱۹۶۵ 

محل تولد: سن پترزبورگ

ملیت: روسیه

حرفه: رئیس جمهور و نخست وزیر

حزب سیاسی: حزب کمونیست اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی (قبل از ۱۹۹۱)، مستقل (۱۹۹۱-۲۰۱۱)، حزب روسیه واحد (از ۲۰۱۲)

دمیتری مدودف,بیوگرافی دمیتری مدودف,عکس های دمیتری مدودفبیوگرافی دمیتری مدودف

بیوگرافی دمیتری مدودف:

دمیتری آناتولیِویچ مِدوِدِف در ۱۴ سپتامبر ۱۹۶۵در سن پترزبورگ  اتحاد جماهیر شوروی به دنیا آمد. وی در یک خانواده روشن فکر به دنیا آمد و فرزند آناتولی مدودف از اساتید موسسه فناوری لنینگراد می باشد. مدرسه ۳۰۵ نام مکانی است که دمیتری مدودف در آنجا تحصیلات خود را گذرانده و آموزش متوسط را فراگرفته است. پدر و مادر ایشان استاد انستیتوی فناوری لنینگراد آناتولی افانازویچ مدودف و جولیا ونیامینووا مدودوا بودند که هر دو به عنوان معلم در موسسه Pedagogical مشغول به کار بوده اند. 

دمیتری مدودف,بیوگرافی دمیتری مدودف,دمیتری مدودف کیستدمیتری مدودف در کنار رئیس جمهور ژاپن

تحصیلات دمیتری مدودف:

باید اشاره کرد که دوران کودکی این سیاستمدار در لنینگراد طی شد تا زمانی که توانست با موفقیت تحصیلات دبیرستان خود را به پایان برساند البته او همچنان روابط خود را با معلمان محبوبش حفظ می کرد. در جوانی هم مانند هم دانش آموزان وارد صفوف كومسومول شد. 

دمیتری در سال ۱۹۸۲ از دبیرستان فارغ التحصیل شد و برای ادامه تحصیل در رشته حقوق وارد دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ شد. کارشناسی ارشد خود را در گروه حقوق جزا گرفت در آنها مشغول تهیه پایان نامه خود شد همچنین تدریس به دانشجویان را آغاز کرد. او در سال ۱۹۸۷ از دانشگاه دولتی لنینگراد فارغ التحصیل شد و۱۹۹۰  درجه دکتری خود را هم در رشته حقوق از همین دانشگاه دریافت کرد. 

زندگی دمیتری مدودف:

دمیتری مدودف جوانی فعالی داشت به طوری که در مسابقات ورزشی مختلف شرکت می کرد و حتی توانست در مسابقات دانشگاهی پیروزی کسب کند. از جمله سرگرمی های وی در دوران تحصیلش عکاسی و موسیقی به سبک سنگ سخت بوده است. 

این سیاستمدار در ارتش خدمتی نداشت اما در آموزش های نظامی فعالیت داشت، او در سال های پایانی دانشجویی خود به صورت پاره وقت سرایداری می کرد و ۱۲۰ روبل برای کارش دریافتی داشت. اوی هرماهه مهارت های رهبری خود را نشان می داد و مانند بیشتر دانش آموزان به موسیقی غربی علاقه مند بود. علاوه بر این موضوع به سیاستمداری آینده اشتیاق داشت. 

دمیتری مدودف,بیوگرافی دمیتری مدودف,همسر دمیتری مدودفدمیتری مدودف و همسرش

ازدواج دیمیتری مدودف:

دیمتیری مدودف در ۲۴ دسامبر ۱۹۹۳ با سوتلانا اقتصاددان، حسابدار، سرمایه‌دار، و سیاست‌مدار اهل اتحاد جماهیر شوروی ازدواج کرد. حاصل این ازدواج پسری به نام الی مدودف بود که در ۳ اوت ۱۹۹۵ به دنیا آمد. 

همسر مدودف مدت های بسیاری مشغول فعالیت های اجتماعی بود، او همه انواع رویدادهای خیریه، نمایشگاه ها، کنسرت ها، رویدادها را سازماندهی کرد. به همین دلیل زمانی که در بهار ۲۰۰۸ مدودف به عنوان رئیس جههور روسیه انتخاب شد، سوتا همچنان به انجام امور خیرخواهانه و عمومی خود، تنها در سطح بالاتر ادامه داد.

بنیاد سوتلانا مدودف پروژه سفید رز را برای ایجاد مراکز تشخیصی خیریه برای زنان آغاز و اجرا می کند. هدف اصلی این برنامه جلوگیری از سرطان غدد پستان و سلامت زنان باروری است.

دمیتری مدودف,بیوگرافی دمیتری مدودف,دمیتری مدودف سیاستمداردمیتری مدودف همراه با ولادیمیر پوتین

فعالیت های دمتیری مدودف:

دمیتری از سال های ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۹ در دانشگاه دولتی لنینگراد (سن پترزبورگ) مشغول به تدریس حقوق بود، او در سال های ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۵ هم به عنوان دستیار آناتولی سوبچاک شهردار وقت سن پترزبورگ فعالیت داشت. 

در نوامبر ۱۹۹۹ مدودف به عنوان معاوت دفتر نخست وزیر روسیه انتخاب شد و فقط بعد از چند هفته توانست معاون دفتر ریاست جمهوری روسیه شود. این دوره با انتخاب پوتین به عنوان نخست وزیر و سپس کناره‌گیری یلتسین و انتخاب پوتین به کفالت ریاست‌جمهوری روسیه، همزمان بود. 

بعد از اینکه مدودف به عنوان رئیس ستاد انتخاباتی پوتین برگزیده شد شروع به سازماندهی انتخاباتی کرد و پوتین را برای اولین دوره ریاست جمهوری راهی کرملین کرد. 

زمانی که پوتین مدودف در ژوئن ۲۰۰۰ به عنوان معاون رئیس جمهور انتخاب شد، از اکتبر ۲۰۰۳ مسئولیت دفتر ریاست جمهوری روسیه را هم برعهده گرفت. او از نوامبر ۲۰۰۵ به عنوان معاون اول نخست‌وزیر روسیه انتخاب شد تا مسئولیت راهبری بخش‌های کلیدی و مهمی چون ساخت و ساز، و بهداشت را برعهده گیرد. وی همچنین ریاست هیئت مدیره گاز پروم را برعهده دارد.

دمیتری مدودف,بیوگرافی دمیتری مدودف,عکس های دمیتری مدودفعکس های دمیتری مدودف سیاستمدار روس

انتخاب ایشان به عنوان ریاست جمهوری مدیون حمایت های ولادیمیر پوتین رئیس جهور وقت بود. با این وجود ایجاد تیم «پوتین-مدودف» و ریاست جمهوری و نخست وزیری مداوم این دو و چرخه حاکمیت آنان، تفاوتی بنیادین و اصولی میان عملکرد و مبانی فکری پوتین و مدودف در سیاست خارجی وجود ندارد و مدودف همان ادامه دهنده راه پوتین اما با کمی تغییرات جزئی در سیاست­های وی می باشد.

سایر سمت‌های دمیتری مدودف:

- مشاور کمیته امور خارجی شهردار سن پترزبورگ (۱۹۹۱ تا ۱۹۹۶)

- معاون رئیس دفتر اجرایی ریاست جمهوری (۱۹۹۹)

- رئیس کمپین انتخاباتی ریاست جمهوری ولادیمیر پوتین (۲۰۰۰)

- رئیس شرکت گازپروم روسیه (۲۰۰۰)

- رئیس دفتر اجرایی ریاست جمهوری (۳۰ اکتبر ۲۰۰۳ تا ۱۴ نوامبر ۲۰۰۵)

- معاون اول نخست وزیر روسیه (۱۴ نوامبر ۲۰۰۵ تا ۱۲ مه ۲۰۰۸)

- رئیس‌ جمهور روسیه (۷ مه ۲۰۰۸ تا ۷ مه ۲۰۱۲)

- نخست‌ وزیر روسیه (۸ مه ۲۰۱۲ تا ۱۶ ژانویه ۲۰۲۰)

- رئیس شورای وزیران اتحادیه روسیه و بلاروس (۱۸ جولای ۲۰۱۲ تا ۱۶ ژانویه ۲۰۲۰)

- رهبر حزب روسیه واحد (از ۳۰ مه ۲۰۱۲)

- نائب رئیس شورای امنیت روسیه (از ۱۶ ژانویه ۲۰۲۰)

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 11
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش