شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۱۱۰۰۰۳۱

دکوراسیون داخلی با قرمز پرشین رنگ سال ۲۰۲۳

دکوراسیون داخلی رنگ سال 2023,دکوراسیون داخلی با قرمز پرشیندکوراسیون داخلی با رنگ سال ۲۰۲۳
پنتون نام شرکتی در نیوجرسی است که هرساله یک رنگ را به عنوان رنگ سال انتخاب می کند، برای سال ۲۰۱۳ هم رنگ ویوا مجنتا، قرمز پرشین یا قرمز آتشین را انتخاب کرده است. در ادامه این مقاله سرپوش به چند مدل دکوراسیون داخلی با این رنگ زیبا و اصیل اشاره می شود. 

درباره رنگ قرمز پرشین:

رنگی که به عنوان ترند سال ۲۰۲۳ توسط شرکت پنتون انتخاب شد؛ ویوا مجنتا، قرمز پرشین یا قرمز آتشین مایل به زرشکی به رنگ گل رز است. کد این رنگ PANTONE 18-1750 می باشد و سبب تقویت قدرت درونی انسان خواهد شد. برای داشتن این رنگ در فوتوشاپ می تواند کد را در قسمت رنگ ها جستوجو کرده و برای طراحی های خود استفاده کنید. 

در روانشناسی هر رنگ نماد و مظهر یک چیز است پس روحیه انسان را بسیار تحت تاثیر قرار می دهد. وبسایت رسمی پنتون نماد رنگ ویوا مجنتا را شجاعت و سرزندگی برای ایجاد آینده‌ای مثبت و ایجاد اشتیاق به زندگی عنوان می کند. این رنگ داستانی جدید در زندگی خلق می کند، همچنین از آنجایی که از خانواده قرمز است ریشه در طبیعت دارد و نشاط و سرزندگی را منتشر خواهد کرد. در طیف حاصل شده از این رنگ سیگنال هایی از قدرت حس می شوند. 

به طورکلی ویوا مجنتا در ایران به سرخابی معروف می باشد که از ترکیب دو رنگ گرم قرمز و سرد آبی تشکیل می شود. این رنگ به طور قطع در صنعت مد، پوشاک و معماری تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت. ویوا مجنتا با الهام از رنگ سرخ سواحل خلیج فارس انتخاب شده است که حس خوش بینی و شادی را تقویت خواهد کرد. این مورد دقیقا همان چیزی است که همه مردم دنیای امروزی به آن نیاز دارند. 

دکوراسیون داخلی رنگ سال 2023,رنگ قرمز پرشین در دکوراسیون داخلیدکوراسیون داخلی با رنگ سال ۲۰۲۳؛ انتخاب رنگ ویوا مجنتا

درباره ویوا مجنتا:

در حقیقت ویوا مجنتا یا قرمز پرشین رنگی بین آبی و قرمز یا اصطلاحا سرخابی است که طول موج ندارد و از ترکیب دو رنگ اصلی به وجود می آید که نه ارگانیک است و نه مصنوعی. با معرفی این رنگ به عنوان ترند امسال می توان آن را در طیف قرمز و سرخابی قرر داد که با کمی دقت مقداری بنفش هم می توان در آن مشاهده کرد، به همین دلیل جزء خاص ترین رنگ ها شناخته می شود. 

دکوراسیون داخلی رنگ سال 2023,استفاده از رنگ سال 2023 در دکوراسیون داخلیدکوراسیون داخلی با رنگ سال ۲۰۲۳؛ انتخاب رنگ قرمز پرشین

رنگ قرمز پرشین در دکوراسیون داخلی:

استفاده از قرمز پرشین یا سرخابی در اتاق پذیرایی:

پیش از اینکه از این رنگ به عنوان ترند سال استفاده شود، کم لطفی زیادی به آن می شد. دکوراسیون با قرمز پرشین بسیار شیک و خاص خواهد بود. پذیرایی خانه تان را مدنظر داشته باشید و تغییراتی که می توانید با این رنگ ایجاد کنید را تصور کنید. در ادامه به نمونه های استفاده از قرمز پرشین در اتاق پذیرایی اشاره شده است:

شما می توانید از یک کاناپه به رنگ سال استفاده کنید به طوری که بقیه وسایل با رنگی خنثی انتخاب شده باشند، رنگ هایی مانند سرمه ای، طوسی، آبی روشن در کنار سرخابی بسیار زیبا می شوند، البته باید توجه کرد که رنگ های خنثی نباید طرح های شلوغ و رنگارنگ داشته باشند. پذیرایی اولین مکانی است که بعد از یک روز شلوغ می تواند آرامش را به شما هدیه دهد پس از طراحی های ساده استفاده کنید تا آرامش بیشتری داشته باشید. 

دکوراسیون داخلی رنگ سال 2023,دکوراسیون داخلی با رنگ سال ۲۰۲۳ در اتاق پذیراییدکوراسیون داخلی با رنگ سال ۲۰۲۳؛ استفاده از قرمز پرشین در اتاق پذیرایی

درصورتی که انتخاب روزنامه دیواری با رنگ ترند سال برایتان بزرگ و جسورانه است، کاناپه یا فرش هایی به رنگ خنثی داشته باشید. 

دکوراسیون داخلی رنگ سال 2023,دکوراسیون داخلی رنگ سال ۲۰۲۳ با مبلمان رنگی قرمز پرشیندکوراسیون داخلی با رنگ سال ۲۰۲۳؛ استفاده از مبل های تک رنگ قرمز پرشین

در دکوراسیون داخلی می توانید از کوسن یا آباژورهای سرخابی کمک بگیرید یا پتوی روی مبل را سرخابی انتخاب کنید. این کار طیف رنگی ایجاد شده توسط قرمز پرشین را ملایم تر می کند علاوه بر آن تعادل زیبایی در محیط شکل می دهد. 

استفاده از روزنامه دیواری طرحدار سرخابی یا با رنگ غالب سرحابی می تواند ایده ای جالب باشد.

استفاده از رنگ قرمز پرشین برای دیوارهایی بزرگ که زمان ورود به پذیرایی به چشم می خورد یا پشت تلویزیون قرار دارد هم زیبا خواهد شد. این رنگ حس بی‌روحی و کسلی را از چشمان شما دور می‌کند.

دکوراسیون داخلی رنگ سال 2023,دیوار سالن به رنگ قرمز پرشیندکوراسیون داخلی با رنگ سال ۲۰۲۳؛ دیوار یکدست با رنگ قرمز پرشین

اضافه کردن رنگ قرمز پرشین به اتاق خواب:

اگر به این رنگ بسیار علاقه دارید باید به افراط در استفاده هم توجه کنید، شما تعادل را در هر شرایطی حفظ کنید زیاده روی در استفاده از هر رنگی درست نخواهد بود. استفاده بیش از اندازه از قرمز پرشین هم در دکوراسیون منزل می تواند هارمونی را از بین ببرد و چشم بعد از مدتی احساس خستگی می کند. 

درصورتی که دیوار کوچکی از اتاق خواب را با این رنگ نقاشی کرده اید، از انتخاب پرده و روتختی با قرمز پرشین خودداری کنید. 

دکوراسیون داخلی رنگ سال 2023,دکوراسیون داخلی با رنگ سال ۲۰۲۳ در اتاق خوابدکوراسیون داخلی با رنگ سال ۲۰۲۳ در اتاق خواب

اگر قسمتی از اتاق را با این رنگ تزئین کرده اید، برای قسمت های دیگر از رنگ های خنثی استفاده کنید، این نکته مهم ترین موردی است که باید در هنگام دکوراسیون منزل با این رنگ مورد توجه قرار داد، پس آن را فراموش نکنید. 

یک ترفند ساده برای همراه کردن رنگ سرخابی در اتاق خواب استفاده از قالیچه های سرخابی است، یا انتخاب مجسمه، تابلوهای نقاشی یا روبالشتی های سرخابی گزینه جالبی خواهد بود. 

قرمز پرشین توجه زیادی را به خود جلب می کند، برای مثال فرض کنید وارد یک اتاق خواب می شوید که تمامی رنگ های استفاده شده رد طیف خنثی هستند در صورتی که یک گوشه از اتاق کوزه ای به رنگ قرمز پرشین یا گل هایی با همین رنگ وجود داشته باشد؛ توجه شما بسیار به آن نقطه جلب می شود. 

دکوراسیون داخلی رنگ سال 2023,چیدمان منزل با رنگ سال 2023دکوراسیون داخلی با رنگ سال ۲۰۲۳؛ استفاده از یک آیتم رنگی در کنار رنگ های خنثی دیگر

استفاده از این رنگ می تواند فضا را بزرگ تر نمایش دهد، پس استفاده از آن در آپارتمان های با متراژ کوچک فضا را بزرگ تر نشان می دهد. همچنین برای خانه‌های نسبتاً کوچک با خانواده‌های پرجمعیت انتخابی هوشمندانه است؛ به این شکل که همراه کردن اتاق با رنگ قرمز پرشین اتاق خواب‌های کوچک را جادار‌تر نشان می‌دهد.

دکوراسیون داخلی رنگ سال 2023,پرده به رنگ قرمز پرشیندکوراسیون داخلی با رنگ سال ۲۰۲۳؛ کوسن و پرده های قرمز پرشین

قرمز پرشین برای سرویس بهداشتی:

این رنگ برای سرویس بهداشتی حس و حالی لوکس و شاهانه را ایجاد می کند، استفاده از کاشی هایی با ترکیب رنگی قرمز پرشین ایده خوبی خواهد بود. 

دکوراسیون داخلی رنگ سال 2023,دکوراسیون داخلی با رنگ سال ۲۰۲۳ در سرویس بهداشتیدکوراسیون داخلی با رنگ سال ۲۰۲۳ در سرویس بهداشتی

درصورتی که طرفدار تنوع هستید می توانید دیوار پشت روشویی یا دیوار پشت حوله خشک‌کن را به رنگ قرمز پزشین ساده تغییر دهید، یا از حوله، جای صابون، لیوان مسواک‌ها یا مایع شوینده با عطر میوه‌ها یا گل‌های سرخابی صورتی استفاده کنید.

دکوراسیون داخلی رنگ سال 2023,دکوراسیون سرویس بهداشتی به رنگ سال 2022دکوراسیون داخلی با رنگ سال ۲۰۲۳؛ کمد توالت با رنگ قرمز پرشین

قرمز پرشین برای آشپزخانه:

این رنگ برای آشپزخانه شادابی را به افراد منتقل می کند، در صورتی که زمان زیادی از روز را در آشپزخانه می گذرانید، استفاده از این رنگ روحیه شادی را برایتان اینجاد می کند. برای استفاده از این رنگ باید به رنگ های مکمل هم توجه داشته باشید، در ادامه به تعدادی از این مکمل ها اشاره می شود: 

دکوراسیون داخلی رنگ سال 2023,دکوراسیون داخلی با رنگ سال ۲۰۲۳ در آشپزخانهدکوراسیون داخلی با رنگ سال ۲۰۲۳ در آشپزخانه

طوسی: جلوه‌ای کلاسیک و ترکیبی بی‌نقص با قرمز پرشین

رنگ سفید: روشنایی هر چه بیشتر آشپزخانه شما و سبکی مدرن

رنگ چوب: ایجاد فضایی آرامش بخش در آشپزخانه

رنگ‌های سبز و آبی: انتخابی برای خاص پسندها

رنگ‌های تیره: دلگیر شدن و تاریکی آشپزخانه

دکوراسیون داخلی رنگ سال 2023,کاناپه قرمز پرشیندکوراسیون داخلی با رنگ سال ۲۰۲۳؛ کاناپه قرمز پرشین

دکوراسیون داخلی رنگ سال 2023,هارمونی بین قرمز پرشین و طیف صورتیدکوراسیون داخلی با رنگ سال ۲۰۲۳؛ هارمونی بین قرمز پرشین و طیف صورتی

دکوراسیون داخلی رنگ سال 2023,مبلمان قرمز پرشین طرحداردکوراسیون داخلی با رنگ سال ۲۰۲۳؛ مبلمان قرمز پرشین طرحدار

دکوراسیون داخلی رنگ سال 2023,دکوراسیون داخلی با رنگ سال ۲۰۲۳ در تخت خوابدکوراسیون داخلی با رنگ سال ۲۰۲۳ در تخت خواب

دکوراسیون داخلی رنگ سال 2023,دکوراسیون داخلی با رنگ سال ۲۰۲۳ در سالن پذیراییدکوراسیون داخلی با رنگ سال ۲۰۲۳ در سالن پذیرایی

دکوراسیون داخلی رنگ سال 2023,دکوراسیون داخلی رنگ سال ۲۰۲۳ با مبلمان رنگی قرمز پرشیندکوراسیون داخلی رنگ سال ۲۰۲۳ با مبلمان رنگی قرمز پرشین

دکوراسیون داخلی رنگ سال 2023,دکوراسیون داخلی رنگ سال ۲۰۲۳ در آشپرخانهدکوراسیون داخلی رنگ سال ۲۰۲۳ در آشپرخانه

گردآوری: بخش دکوراسیون سرپوش

  • 10
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سپیده معافی,بیوگرافی سپیده معافی,عکس سپیده معافی بیوگرافی سپیده معافی بازیگر ایرانی- آمریکایی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۸ سپتامبر ۱۹۸۵

محل تولد:رگنسبورگ، بایرن، آلمان غربی

ملیت:ایرانی- آمریکایی

شهروندی:ایالات متحده آمریکا

حرفه:بازیگر سینما و تلویزیون

ادامه
علی فتح الله زاده,بیوگرافی علی فتح الله زاده,عکس های علی فتح الله زاده علی فتح الله زاده؛ محبوب ترین مدیر باشگاه استقلال

تاریخ تولد: ۱۹ دی ۱۳۳۷

محل تولد: خوی، ایران

حرفه: مدیرعامل باشگاه فوتبال استقلال تهران

شروع فعالیت: ۲۳ مهر ۱۴۰۱

تحصیلات: دکتری اقتصاد از آکادمی ملی علوم آذربایجان

ادامه
سردار اسعد بختیاری,بیوگرافی سردار اسعد بختیاری,عکس سردار اسعد بختیاری زندگینامه سردار اسعد بختیاری رهبر جنبش آزادی خواهی

تاریخ تولد: ۱۲۳۶

محل تولد: منطقه چغاخور در استان چهارمحال و بختیاری

ملیت: ایرانی

حرفه: سیاستمدار

خویشاوندان مهم: صمصام‌السلطنه (برادر)، بی‌بی مریم بختیاری (خواهر)، حسین‌قلی‌خان ایلخانی (پدر)

درگذشت: ۱ آبان ۱۲۹۶

ادامه
علی ضیا,بیوگرافی علی ضیا,عکس های علی ضیا بیوگرافی سید علی ضیا؛ مجری خوب برنامه های ایرانی

تاریخ تولد: ۲۶ شهریور ۱۳۶۴

محل تولد: کاشان

حرفه: مجری برنامه های صدا و سیما و گوینده رادیو

تحصیلات: کارشناسی مکانیک طراحی جامدات از دانشگاه آزاد واحد کاشان

شروع فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

ادامه
احمد علیرضابیگی,بیوگرافی احمد علیرضابیگی,عکس های احمد علیرضابیگی بیوگرافی احمد علیرضابیگی

تاریخ تولد: ۲۲ بهمن ۱۳۴۲

محل تولد: ارومیه، ایران

حرفه: نظامی، سیاستمدار و نماینده تبریز در دو دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی

تحصیلات: دکتری امنیت ملی از دانشگاه دفاع ملی

شروع فعالیت: از اوایل انقلاب

حزب سیاسی: بدون حزب سیاسی

ادامه
سرنای ساریکایا,بیوگرافی سرنای ساریکایا,عکس های سرنای ساریکایا سرنای ساریکایا بازیگر زیبای ترکی

تاریخ تولد: ۱ جولای ۱۹۹۱

محل تولد: آنکارا، ترکیه

حرفه: بازیگر، مدل

شروع فعالیت: سال ۲۰۰۶ تا کنون

تحصیلات: مقطع دبیرستان

ادامه
لیلا حاتمی,بیوگرافی لیلا حاتمی,عکس های لیلا حاتمی بیوگرافی لیلا حاتمی فرزند مرحوم علی حاتمی

تاریخ تولد: ۹ مهر ۱۳۵۱

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع به کار: سال ۱۳۶۱ تا کنون

تحصیلات: دانشجوی انصرافی رشته برق

همسر: علی مصفا

ادامه
عسجدی,زندگینامه عسجدی,آثار عسجدی زندگینامه عسجدی شاعر دربار غزنویان

دوران زندگی: قرن چهارم و پنجم هجری

پادشاهی: پادشاهای غزنوی

حرفه: شاعر 

درگذشت: ۴۳۲ هجری قمری

عسجدی,زندگینامه عسجدی,عسجدی شاعرزندگینامه عسجدی

ادامه
مهدی پاکدل,بیوگرافی مهدی پاکدل,عکس های مهدی پاکدل بیوگرافی مهدی پاکدل و ماجرای ازدواجش

تاریخ تولد: ۱۰ تیر ۱۳۵۹

محل تولد: اصفهان

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر، خواننده، مدل

شروع فعالیت: ۱۳۷۶ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی انصرافی گرافیک

نام همسر: رعنا آزادی ور

ادامه
ویژه سرپوش
X