سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۲۰۲۰۰۲۷

تاثیر استفاده از آیینه در دکوراسیون برای افزایش زیبایی

نقش آینه در دکوراسیون منزلاستفاده از آینه در دکوراسیون
طراحی دکوراسیون در سبک های مختلفی انجام می شود که متناسب با هر دوره زمانی از وسایل متنوع استفاده می کنند. یکی از وسایلی که از دیرباز تا کنون در طراحی دکوراسیون از آن استفاده می کنند آینه است. این وسیله در کنار زیبایی و جذابیت سبب بزرگ دیده شدن منزل هم می شود.

استفاده از آینه در دکوراسیون:

فضاهای مینیمالیستی:

به طورکلی در دکوراسیون مینیمال، تمامی عناصری که غیرضروری هستند از جلوی دید بیننده حذف می شوند. از جمله کاربردهای جالب آینه در این سبک استفاده از آن در دکوراسیون سرویس بهداشتی می باشد. در این روش کابینت و قسمت های زیرین روشویی با آینه پوشیده می شوند که افراد احساس می کنند اجسامی مانند روشویی در فضا شناور هستند. 

آینه در دکوراسیون خانهاستفاده از زیبایی آینه در دکوراسیون

دکوراسیون کلاسیک:

از جمله دیگر موارد جالب استفاده از آینه ایجاد احساس کلاسیک و وقار در دکوراسیون است، این موضوع به خصوص در اتاق پذیرایی صادق است به طوریکه محیط را به آسانی تغییر می دهد. در صورتی که بتوانید از مدل آینه طرحدار در دیوار کنار میزغذاخوری استفاده کنید، حالتی بسیار شیک و کلاسیک شکل می گیرد. 

بازتاب ایجاد شده نور شمع، چراغ سالن روی آینه به زیبایی محیط می افزاید، دست شما برای انتخاب آینه باز است به طوری که تنها به رنگ نقره ای محدود نخواهید بود. شما می توانید با توجه به تم رنگ اتاق از آینه های برنزی، خاکستری یا سیاه استفاده کنید. از طرفی می توانید به جای استفاده از آینه صاف و یکدست از مدل های طرحدار بهره بگیرید.

از جمله دیگر کاربردهای جالب آینه نصب آنها بالای میز کنسول است این موضوع می تواند حال و هوای شما را تاحد زیادی تغییر دهد.  

گاهی نیز می توانید یک طاقچه طراحی کرده و سه آینه کوچک با سایزهای مختلف را همراه با وسایل تزئینی دیگر روی آن قرار دهید. آینه روی تاقچه حالتی کلاسیک دارد و به محیط جلوه زیبایی می‌بخشد.

استفاده از آینه در دکوراسیون کلاسیکاستفاده از آینه در دکوراسیون کلاسیک

کاربرد آینه در فنگ شویی:

فنگ شویی داستانی باستان شناسی است که به ما کمک خواهد کرد بهترین چیدمان را برای محیط زندگیمان انتخاب کنیم. این دانش قوانینی درخصوص استفاده از وسایل خانه و موقعیت قرارگیری آنها، انتخاب رنگ های مناسب برای هر محیط و استفاده از وسایل تزئینی گوناگون را ارائه می دهد. 

هدف از این کار حرکت آزادنه انرژي مثبت یا چی در محیط است که درنهایت منجر به سلامتی، شادی و آرامش اعضای ساکن در منزل خواهد شد. یکی از عناصر ارزشمند رد فنگ شویی آینه و آینه کاری است. استفاده درست از آینه می تواند جریان انرژی را بهبود دهد. 

آینه کاری در دکوراسیون منزلاستفاده از آینه در دکوراسیون فنگ شویی

نکات استفاده از آیینه در دکوراسیون:

برای به کار بردن آینه بر اساس اصول فنگ شویی، به نکات زیر توجه کنید:

- آینه می تواند زیبایی ها را بازتاب داده و تاثیر آنها را چند برابر نشان دهد، به همین دلیل توصیه می شود آینه را درمقابل قسمت های زیبای خانه خود قرار دهید.

- آینه دیواری مدرن را روی دیوار خانه نصب کنید، آینه قابدار عمق بیشتری به فضا القا می کند، به همین دلیل می تواند به عنوان تابلو استفاده شود. 

- تخت خواب خود را مقابل آینه نصب نکنید، دیوارهای کناری تخت محل مناسب تری برای نصب آینه هستند. 

- یکی از کارایی های موردتوجه آینه استفاده از آن در محیط هایی است که نور کمی دارند، در این صورت آینه از فضا نور گرفته و با انعکاس آن فضا را روشن تر خواهد کرد. 

- آینه را در راهروهای بلند و تاریک نصب کنید تا علاوه بر ایجاد روشنایی، انرژي مثبت بیشتری را هم در مدت باقی مانده نگه دارد. 

- استفاده از یک آینه گرد شکل در سرویس بهداشتی ایده جالبی است زیرا انحنای آینه می تواند ، تیزی خطوط و زوایای کابینت را محدود و متعادل کند. 

- به یاد داشته باشید که نصب آینه با هدف افزایش نور و زیبایی صورت می گیرد اما اگر فضای خانه به هم ریخته و نامرتب باشد، آینه فضا بی نظمی را مضاعف نشان می دهد پس باید همواره خانه را مرتب نگه دارید. 

- سطح آینه باید همواره صاف، پاکیزه و بدون لک باشد. 

- براساس اصول فنگ شویی آینه شکسته می تواند به انرژي حاکم در محیط آسیب بزند به همین دلیل باید سریعا تعویض شود. 

- نباید در نصب آینه افراط داشته باشید زیرا تکثیر بیش از اندازه تصاویر منجر به استرس یا سرگیجه می شود. 

آینه کاری منزلنکات استفاده از آینه در دکوراسیون

نقش آینه در طراحی داخلی و دکوراسیون منزل:

عمق دادن به فضا:

این روزهای که زندگی آپارتمانی به صورت چشم گیری افزایش پیدا کرده، سعی بر استفاده از ابزاری برای افزایش روشنایی و زیبایی خانه ها انجام می شود. آینه کاری از گذشته در فرهنگ ایرانی به چشم می خورده که علاوه بر زیبایی و نور به محیط عمق می بخشد که این موضوع غیرقابل انکار خواهد بود. 

آینه در پذیرایی، اتاق خواب، راهرو یا فضای دیگر منجر به افزایش بعد می شود، زیرا آینه روی دیوار یکی از بخش های نام برده قرار گرفته و فضا را دو برابر نشان خواهد داد. 

تاثیر آینه در دکوراسیوناستفاده از آینه در دکوراسیون؛ عمق دادن به فضا

پوشاندن عیب های محیط:

یکی دیگر از کاربردهای مهم آینه در طراحی دکوراسیون از بین بردن نواقص و ایرادات محیط خواهد بود. به عنوان مثال اگر مجبور باشید که بخشی از اتاق پذیرایی یا نشیمن را به دلیل کمبود فضا به کمد تبدیل کنید با درنظر گرفتن درب آینه ای یا اتصال آینه به درب کمد فضا بزرگ تر از آنچه هست به نظر می رسد، از طرفی کمد یا انباری ایجاد شده هم از دید پنهان خواهد شد. 

درصورتی که در خانه شما پنجره و نور کافی وجود ندارد می توانید با آینه تامقدار زیادی از تاریکی فضا بکاهید. به عنوان مثال فرض کنید، آشپزخانه بزرگ مناسب اما بدون پنجره است در این صورت با استفاده از وسیله های طراحی شده با آینه در آشپزخانه می توانید کمبود نور را جبران کنید. 

پراکندگی احساس متعدد با آینه:

آینه سبب ایجاد احساسی متنوع در محیط خواهد شد، برای مثال در باشگاه ورزشی به افراد کمک می کند تا علاوه بر اصلاح حرکات اشتباه خود احساس شور و نشاط داشته باشند، احساس دیدن تصویر متحرک خود زمان انجام ورزش شادابی را به فرد القا خواهد کرد. 

در فروشگاه های بزرگ آینه هایی مشابه با باشگاه های ورزشی وجود دارند که حسی استراتژیک به افراد القا می کند. در دنیای اخیر مد و طراحی در زمینه لباس و پوشاک یا طراحی داخلی خدمات نوینی به سمت متقاضیان خود کشانده است. به عبارتی می توان گفت محدودیت یا قانون خاصی در زمینه طراحی وجود ندارد و تعصبات گذشته کنار رفته اند، بسیار از طراحان متوجه شده اند که دنیای خلاقیت انتهایی ندارد. 

افزایش نور محیط:

یکی دیگر از کاربردهای بسیار مهم آینه ها که پیش از این هم اشاره شد، افزایش نور محیط است. زمانی که شما آینه قدی بزرگی بین دو پنجره قرار دهید احساس امتداد فضا و فریب خوردن ذهن را به فرد بیننده القا خواهید کرد. این احساس سبب افزایش نور اتاق و روشنایی بیشتر آن خواهد شد. 

روش دیگری که می توان از آن استفاده کرد گذاشتن آینه در قسمتی که نور لامپ می تابد است. می‌توانید آینه دیواری را پشت آباژور یا دیگر چراغ‌های دکوراتیو نصب کنید یا آن را به گونه‌ای تنظیم کنید که نور لامپ‌های سقف را بازتاب دهد.

کاربرد آینه در دکوراسیون خانهاستفاده از آینه در دکوراسیون و افزایش نور محیط

استفاده از آینه در فضاهای متفاوت:

خوشبختانه دیگر محدودیتی در استفاده از آینه برای طراحی دکوراسیون وجود ندارد، پس شما می توانید از این وسیله در هرنقطه ای از خانه خود استفاده کنید. 

شاید درخصوص فنگ شویی اطلاعاتی کسب کرده باشید، فنگ شویی از جمله باورها و رسومات اهل شرق آسیا است که بر برقراری ارتباط بین اشیا در منزل یا محیط کار تاکید می کند و هدف اصلی آن انتقال و ورود انرژی خوب به محیط خواهد بود. 

حالا چه به فنگ‌شویی اعتقاد داشته باشید یا نه، استفاده از ایده‌های آن می‌تواند، خانه، دفتر یا سالن کارتان را به محیطی جذاب و شیک بدل کند. فنگ‌شویی می‌گوید که آینه نماد عنصر آب در منزل است و می‌تواند در نقاط مختلفی از محیط قرار بگیرد. در ادامه به مکان های مختلف خانه و استفاده از آینه اشاره شده است:

آینه در اتاق پذیرایی:

در بخش‌های مختلف اتاق پذیرایی می‌توان از آینه استفاده کرد:

استفاده از آینه با میز کنسول:

میزهای کنسول با جنس های مختلفی مانند چوب، رزین و... ساخته می شوند. ترکیب آینه متناسب با جنس میز می تواند در بخش های بدون کاربرد خانه احساس خوبی ایجاد کند. 

استفاده از آینه بین دو پنجره:

شما می توانید بین دو پنجره خانه آینه قرار دهید در این صورت نور منعکس شده سبب دلباز شدن و بزرگ تر شدن فضا خواهد شد. 

استفاده از آینه برای پنجرهاستفاده از آینه در دکوراسیون و آیینه بین دو پنجره

استفاده از آینه پشت میز غذاخوری:

استفاده از آینه بزرگ روی دیوار که میزناهارخوری را کنار آن قرار داده اید، ایده بسیار جذابی خواهد بود زیرا سبب باشکوه تر شدن فضا می شود. 

استفاده از آینه بالای شومینه:

یک آینه را به بالای شومینه نصب کنید تا نقطه ای دیدنی شکل داده و سبب جذابیت محیط شوید. 

استفاده از آینه روی طاقچه‌ها:

طاقچه ها که این روزها با مواد متنوعی ساخته می شوند برای قرارگیری تزئینی های زیبا مانند قاب یا مجسمه بسیار مناسب هستند. با گذاشتن یک آینه زیبا روی طاقچه می توانید دکوراسیونی ظریف و زییا داشته باشید، به یاد داشته باشید که برای طاقچه ها باید از آینه های کوچک یا متوسط استفاده کنید. 

آینه داخل کتابخانه:

درصورتی که دوست دارید در اتاق پذیرایی خود کتابخانه داشته باشید می توانید یک آینه گرد یا مربع در وسط قفسه کتابخانه بگذارید تا عمق ایجاد شده در فضا را افزایش دهید. 

ترکیب آینه و قاب: 

استفاده از دو قاب متقارن در دوسمت یک آینه می تواند زیبایی را به محیط القا کند. به طورکلی استفاده از قاب های متعدد در کنار دیوارها دیدنی خواهد شد. 

آینه در آشپزخانه:

از آینه می توان در بخش های مختلفی از آشپزخانه استفاده کرد که بسته به نظر و سلیقه افراد متفاوت می باشد و تنوع زیادی در این زمینه وجود دارد. 

آینه در پس‌زمینه:

یکی از کاربردهای آینه استفاده از آن به عنوان کاشی بین دو ردیف کابینت بالایی و پایینی است. این کار آشپزخانه را بزرگ و پرنور نشان می دهد، پس بهتر است از آینه هایی استفاده شود که با رنگ های کاشی آشپزخانه شما هماهنگ باشند و در عین فضای روغنی چهره زشتی ایجاد نکنند. 

آینه با قاب روی دیوار:

آینه های قاب شده به صورت مربع، مستطیل یا بیضی روی پشت سینک یا آشپزخانه می تواند ایده خوبی باشد. آینه ای که پشت فضای سینک قرار می گیرند به دلیل نزدیکی با سردی و گرمی آب ممکن است خیلی خوب دیده نشود. همچنین استفاده از آینه بالای یک ردیف کابینت می‌تواند خلأ کابینت‌های ردیف بالا را به خوبی پر کند.

آینه دکوراتیو در دکوراسیون داخلیاستفاده از آینه در دکوراسیون؛ آینه با قاب روی دیوار

آینه در بدنه کابینت:

استفاده از آینه رد بدنه کابینت جلوه بسیار زیبایی به فضا خواهد بخشید، شما می توانید کابینت های آینه ای را هم جزء انتخاب های خود قرار دهید. قسمت جزیره در آشپزخانه یا همان کمد نیمه‌ای که در مرکز آشپزخانه گذاشته می‌شود هم با آینه‌کاری، به فضا جلوه می‌دهد.

آینه در اتاق خواب و کار:

کاربرد آینه در کمد:

آینه سبب بزرگ نشان داده شدن فضا می شود، اگر برای درب کمد یا درب کتابخانه خود از آینه استفاده کنید فضا بزرگ تر از آنچه هست به نظر می رسد. 

آینه در فضاهای باریک و محدود: 

درصورتی که بین بخشی از دیوار، تخت یا کمد فضایی کوچک دارید می توانید با استفاده از آینه های باریک آن را روشن تر نشان دهید. 

آینه دکوراتیو در دکوراسیون اتاق خواباستفاده از آینه در دکوراسیون؛ آینه در اتاق خواب

آینه در اتاق نشیمن و راهرو:

می توانید از یک آینه بزرگ و قدی برای پشت مبل های اتاق نشیمن خود استفاده کنید تا اندازه هال و نشیمن را تقریبا به دو برابر افزایش دهید. آینه راهرو یا راه پله را بزرگ، شیک و دلربا نشان می دهد. برای سایر بخش‌های منزل مانند دست‌شویی و حمام هم می‌توان از آینه‌هایی با طرح‌های مختلف مثل؛ کمدهای آینه‌ای و آینه‌کاری در کنار کاشی‌ها بهره برد.

برای مکان هایی که قصد مطالعه دارید به طوریکه نیاز به تمرکز بالایی دارند توصیه نمی شود از شیء درخشان استفاده کنید زیرا موجب بازیگوش شدن افراد می شود. استفاده از آینه در بالای تخت خواب هم در فنگ‌شویی توصیه می‌شود اما یادتان باشد برای نصبش تمام جوانب احتیاط را رعایت کنید که خطری تهدیدتان نکند.

گردآوری: بخش دکوراسیون سرپوش

  • 17
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهران احمدی بیوگرافی مهران احمدی؛ بازیگر حرفه سینما تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۹ اسفند ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان، مدیر تولید، برنامه ریز

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی بازیگری از دانشگاه هنر و معماری تهران

ادامه
سراج قمری زندگینامه سراج قمری، شاعر هجو گوی سده شش و هفت

شهرت: سراج قمری، قمری آملی

دوران زندگی: سده ششم و هفتم قمری

محل تولد: خوارزم یا گلستان

حرفه: شاعر پارسی گو

آثار: دیوان اشعار سراج قمری

وفات: ۶۲۵ قمری

ادامه
زندگینامه کیان ایرانی زندگینامه دلیر ایرانی؛ کیان و نقش او در قیام مختار

از فعالیت ها و سوابق کیان ایرانی قبل از قیام مختار اطلاعاتی در دسترس نیست البته بعد از اضافه شدن به لشکر مختار از جمله افراد تاثیرگذار و بسیار مهم وقایع قیام شناخته شد. 

در سال ۶۶ قمری مختار با هدف گرفتن انقام از عاملان واقعه کربلا و شکست قاتلان امام حسین در کوفه، کیان ایرانی را به عنوان حرس به عبارتی رئیس نگهبانان خود انتخاب کرد. 

اعتماد و اطمینان مختار به کیان به قدری بود که ریاست انتظامات کوفه و فرماندهی شرطه های کوفه به وی سپرده شد. اموال بسیاری از افراد حین برخورد با جنایتکاران کربلا با فرمان مختار مصادره شد. کیان این موال را بین ایرانیان مسلمانی که عملیات را به عهده داشتند، تقسیم کرد. این موضوع از جمله خدمات بسیار مهمی بود که کیان نسبت به حکومت مختار انجام داد.

کیان ایرانی در جریان دستگیری و هلاکت جنایتکاران کربلا، همچنین اشراف جائن کوفه نقش اصلی را برعهده داشت به طوریکه جنایتکاران اصلی کربلا بعد از شنیدن نام ایشان به وحشت می افتادند. 

ادامه
رسول خطیبی بیوگرافی رسول خطیبی + تصاویر

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
گیتی قاسمی بیوگرافی گیتی قاسمی بازیگر خوش سابقه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۶ آذر ۱۳۵۵

محل تولد: ملایر، همدان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ویلهلم رونتگن بیوگرافی ویلهلم رونتگن دانشمند تاثیرگذار صنعت پزشکی

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۸۴۵

محل تولد: رمشاید، پادشاهی پروس، کنفدراسیون آلمان

ملیت: آلمانی

حرفه: دانشمند

محل تحصیل: مؤسسه فناوری فدرال زوریخدانشگاه زوریخ

درگذشت: ۱۰ فوریه ۱۹۲۳

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
ویژه سرپوش