پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۲۰۰۶۳

آشنایی با روش های تشخیص دلار تقلبی از اصل

روش تشخیص دلار تقلبی,تشخیص دلار تقلبی,دلار تقلبی تشخیصاگر اسکناس در زیر نور ماورای بنفش سفید باقی بماند، آن دلار تقلبی است
اغلب افراد برای خرید دلار اصل دچار شک و تردید می شوند و از اصل بودن دلار مطمئن نیستند، روش هایی برای تشخیص دلار تقلبی وجود دارد که بسیار کاربردیست و به شما کمک شایانی می کند.

روش تشخیص دلار تقلبی

تشخیص اصل یا تقلبی بودن پول های فیزیکی یکی از مشکلات رایج دردنیا به شمار می رود. در کشور ایران ، تخصص پزشکان و تجهیزات بیمارستان ها سبب شده تا از سایر کشورها افراد زیادی برای درمان و انجام جراحی های مختلف به اینجا بیایند. کارت های عابربانک خارجی یکی از امکانات و زیرساخت های الکترونیکی سفر است که در ایران کار نمی کند؛ به همین خاطر اکثر مراجعین، با استفاده از دلار مخارج درمانی خود را به صورت نقدی پرداخت می کنند. همینطور چون دلار پول رایج ایران محسوب نمیشود، لذا روش تشخیص دلار تقلبی از اصلی برای کادر درمان مشکل ساز است.

تشخیص دلار تقلبی از اصل,دلار تقلبی,چاپ دلار تقلبیدلار اصل برخلاف دلار تقلبی وضوح و ظرافت چاپ بالایی دارد

دلار در حال حاضر به صورت هفت اسکناس ۱، ۲، ۵، ۱۰، ۲۰، ۵۰ و ۱۰۰ دلاری چاپ می شود که تمامی آن ها هفت فاکتور امنیتی دارند. با ارزش ترین پول چاپ شده آمریکا ۱۰۰ دلاری میباشد که تصویر بنجامین فرانکلین سیاست مدار، مخترع، و دیپلمات اهل ایالات متحده آمریکا روی این اسکناس چاپ شده و یک تصویر از سالن استقلال در پشت این اسکناس نقش بسته است. شیوه تشخیص دلار تقلبی از اصل به این صورت است که بر روی ۱ دلاری آمریکا تصویر جرج واشینگتن و بر پشت آن نشان ایالات متحده آمریکا نقش بسته است.

>> وضوح اسکناس:

در روش تشخیص دلار تقلبی از اصل به این نکته توجه کنید که گوشه اعداد در اسکناس اصل، تیز است. در حالیکه دلار تقلبی اعدادی با گوشه های گرد دارد. به همین منظور اعداد دلار های تقلبی به شدت اسکناس های اصل واضح نیستند.

>> تکراری نبودن شماره سریال ها:

روش تشخیص دلار تقلبی با شماره سریال های مختلف کار دشواری میباشد ، به همین دلیل، برای چاپ اسکناس  تقلبی اغلب از شماره سریال های یکسان استفاده می شوند. از این جهت یکی از روشهای تشخیص اسکناس اصل از تقلبی همین ویژگی میباشد که با بر زدن اسکناس ها می توانید شماره سریال ها را کنترل کنید تا همگی از یک نوع نباشند. شماره سریال ها در صورت جدید بودن دسته اسکناس، از ۰۰ تا ۹۹ خواهند بود و اگر نو نباشند نیز به صورت تصادفی می باشند.

نحوه تشخیص دلار تقلبی از روی شماره سریال,جنس دلار تقلبی,دلار تقلبی ضخامت دلار تقلبی معمولا بیشتر از دلار اصلی است

>> جنس اسکناس:

 لمس دلار راحت ترین راه برای تشخیص دلار تقلبی میباشد به علت این که دلار اصل از نوعی کتان ویژه ساخته شده که به صورت تجاری در بازار فروخته نمی شود. چنانچه مدتی با این اسکناس ها سر و کار داشته باشید، با لمس کردن آن به راحتی متوجه کاغذی بودن اسکناس جعلی و کتانی بودن اسکناس اصل خواهید شد.

>> استفاده از آهنربا:

روش تشخیص دلار تقلبی از اصل اینست که یک آهنربای قوی به نقاط پر جوهر اسکناس دلار نزدیک کنید، درصورت اصل بودن اسکناس، جوهر اسکناس به دلیل داشتن ذرات بسیار ریز آهن به آهن ربا جذب می شود.

>> براق بودن یکی از عددها: 

دیگر خصوصیتی که می توان دلار اصل را از دلار تقلبی تشخیص داد اینست که عدد اسکناس در هر چهار گوشه اسکناس دلار، نوشته شده که یکی از آنها در مقابل نور برق می زند و حالت طلاکوب و براق دارد.

روش تشخیص دلار تقلبی,جنس دلار تقلبی,سکه های یک دلار تقلبیدلار تقلبی بافتی کاغذی و نرم دارد که در برابر فرسایش مقاوم نیست

>> پرتره:

پرتره دیگر مشخصه دلار اصل نسبت به دلار تقلبی است که حاوی اشخاص معروف آمریکاست و بر روی اسکناس نقش بسته است.

>> تغییر رنگ جوهر:

برای این که بتوانید دلار اصل را از دلار تقلبی تشخیص دهید باید اسکناس را کمی کج کنید تا به سادگی تغییر رنگ عدد اسکناس دیده شود. در اسکناس های ۱۰۰، ۵۰ و ۲۰ دلاری سری ۱۹۹۶ به بعد و اسکناس های ۱۰ دلاری سری ۱۹۹۹ به بعد، تغییر رنگ جوهر وجود دارد ولی در اسکناس ۵ دلاری و پایین تر چنین نیست. گوشه پایین سمت راست دلار واقعی، قابلیت تغییر رنگ جوهر دارد. وقتی دلار اصلی را کج کنید، رنگ عدد از مسی به سبز یا از سیاه به سبز متمایل می شود. البته تصویر یک زنگ هم در اسکناس ۱۰۰ دلاری اصلی موجود است که رنگش با کج کردن اسکناس تغيير می کند.

>> مشاهده تصویر نامرئی، هماهنگ با عکس روی اسکناس:

یک علامت چاپی نامرئی در تمامی انواع دلار اصلی وجود دارد که هماهنگ با تصویر عکس روی اسکناس است. بدین ترتیب برای تشخیص دلار اصل از دلار تقلبی میتوانید این علامت را در نور ببینید، در غیر اینصورت قابل مشاهده نیست. در قسمت سفید سمت راست اسکناس، محل درج آن می باشد. تصویری که در نور مشاهده می کنید، باید کاملاً با عکس روی اسکناس یکسان باشد. چنانچه روی دلار علامتی نیست یا بدون نور هم میتوانید آنرا ببینید، بدانید که آن دلار تقلبی است.

تشخیص دلار تقلبی,دلار تقلبی,دلار تقلبی تشخیصاگر دلار تقلبی باشد، حرف انگلیسی شاخص بانک مرکزی با حرف دوم شماره سریال دلار متفاوت است

>> واتر مارک:

واترمارک روش دیگری برای تشخیص دلار اصل از دلار تقلبی است. به همین منظور اسکناس ۱۰۰ دلاری را در مقابل نور نگه دارید، در فضای خالی راست اسکناس، تصویر کمرنگ بنجامین فرانکلین- مخترع آمریکایی- را پیدا کنید. از هر دو سمت اسکناس این تصویر قابل مشاهده است.

>> نوار امنیتی:

دلار هم مانند اسکناس های دیگر، نواری نامرئی دارد که با قرار دادن آن در مقابل اسکناس، نمایان می شود. در بازارهای جهانی، شمار اسکناس ها با اعداد چینی یا دیگر الفبای خارجی ۱۲۰ درصد افزایش یافته است. به این ترتیب بهتر است علاوه بر روش های قبلی، با روش تشخیص دلار تقلبی نیز پیش از تا کردن اسکناس و قرار دادنش در جیب خود آشنا شوید.

برای تشخیص دلار اصلی از دلار تقلبی دقت کنید که در پشت و روی اسکناس تان به هیچ وجه هیچ الفبایی غیر از انگلیسی وجود نداشته باشد( خصوصا چینی). در زیر نور فرابنفش، نوارامنیتی رنگ متفاوت و درخشانی نسبت به بقیه نقاط اسکناس دارد.

برای تشخیص دلار تقلبی از اصل، می توان به نخ امنیتی آن اشاره نمود که در تاروپود کاغذ قرار دارد و بر روی دلار چاپ نشده است. در مقابل نور، اسکناس ۱۰۰ دلاری را نگه دارید تا یک نخ امینتی که به صورت عمودی در سمت چپ اسکناس قرار دارد، نمایش داده شود. این نخ امنیتی با الگویی متناوب به حروف USA و ارقام ۱۰۰ منقش شده و از هر دو طرف اسکناس قابل رویت است. وقتیکه دربرابر نور ماوراء بنفش این نخ را قرار بدهید، به رنگ صورتی روشن در می آید. نخ امنیتی اسکناس ۵ دلاری آبی، ۱۰ دلاری نارنجی، ۲۰ دلاری سبز و ۵۰ لاری زرد خواهد بود. در صورتیکه زیر فرابنفش سفید اسکناس بماند در این صورت دلار تقلبی است.

تشخیص دلار تقلبی از اصل,چاپ دلار تقلبی,روش تشخیص دلار تقلبیبرای تشخیص دلار تقلبی می‌توانید از آن کپی رنگی بگیرید 

 >> برجسته بودن برخی نوشته ها:

برجسته بودن بعضی نوشته ها یکی از دیگر روشهای تشخیص دلار اصلی از دلار تقلبی محسوب میشود. بعضی از نوشته های اسکناس های ۱۰۰ دلاری برجسته هستند. برای نمونه اگر روی عبارت United States of America در اسکناس ۱۰۰ دلاری دست بکشید متوجه میشوید که برجسته است.

گردآوری: بخش اقتصاد سرپوش

  • 15
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
میثم تمار,زندگینامه میثم تمار,بیوگرافی میثم تمار زندگینامه میثم تمار از یاران باوفای امام علی (ع)

محل زندگی: عراق، کوفه

دلیل شهرت: صحابه امام علی، اما حسن و امام حسین (ع)

لقب: ابوسالم، ابوصالح

شهادت: ۲۲ ذی‌الحجه ۶۰ق، کوفه

محل دفن: مسجد کوفه

آثار: تفسیر قرآن، کتابی در حدیث

ادامه
دمیتری مدودف,بیوگرافی دمیتری مدودف,زندگینامه دمیتری مدودف دمیتری مدودف سیاستمدار روس

تاریخ تولد: ۱۴ سپتامبر ۱۹۶۵ 

محل تولد: سن پترزبورگ

ملیت: روسیه

حرفه: رئیس جمهور و نخست وزیر

حزب سیاسی: حزب کمونیست اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی (قبل از ۱۹۹۱)، مستقل (۱۹۹۱-۲۰۱۱)، حزب روسیه واحد (از ۲۰۱۲)

ادامه
پاکو خمز,بیوگرافی پاکو خمز,زندگینامه پاکو خمز بیوگرافی و عکس های پاکو خمز همراه با موفقیت های وی

تاریخ تولد: ۱۸ آوریل ۱۹۷۰

محل تولد: لاس پالماس، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست، سرمربی 

پست: مدافع میانی

باشگاه کنونی: تراکتور

ادامه
ایگور کاتاتو,زندگینامه ایگور کاتاتو,بیوگرافی ایگور کاتاتو بیوگرافی ایگور کاتاتو برزیلی؛ بازیکن فوتبال اهل برزیل

تاریخ تولد: ۱ ژوئیه ۱۹۹۵

محل تولد: ریو دو ژانیرو، برزیل

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر، هافبک هجومی

باشگاه کنونی: سپاهان اصفهان

قد: ۱ متر ۸۳ سانتی متر

ادامه
حضرت شعیا,زندگینامه حضرت شعیا,بیوگرافی حضرت شعیا حضرت شعیا پیامبر بنی اسرائیل

تاریخ تولد: سده ۸ پیش از میلاد

محل زندگی: بیت المقدس

مدت پیامبری: ۴۰ سال

نسبت:حضرت یعقوب

درگذشت: سده ۷ پیش از میلاد

ستایش شده در: یهودیت، کلیسای کاتولیک، کلیسای ارتدکس شرقی، ارتدوکسی مشرقی، اسلام

ادامه
سارا خادم الشریعه,بیوگرافی سارا خادم الشریعه بیوگرافی سارا سادات خادم الشریعه استاد بزرگ شطرنج

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۷۵

محل تولد: تهران

حرفه: شطرنج باز

عناوین: استاد بین‌المللی (۲۰۱۵)، استادبزرگ زنان (۲۰۱۳)، استاد بین‌المللی زنان (۲۰۱۱)، استاد فیده زنان

(۲۰۰۸)

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
رسول خادم,بیوگرافی رسول خادم,تصاویر رسول خادم رسول خادم ورزشکار و سیاستمدار مردمی

تاریخ تولد: ۲۷ اسفند ۱۳۵۰

محل تولد: مشهد، ایران

حرفه: کشتی گیر، مدیر ورزشی و سیاستمدار

سبک ورزشی: کشتی آزاد

تحصیلات: دکتری جامعه شناسی

ادامه
ژیلا شاهی,بیوگرافی ژیلا شاهی,عکس های ژیلا شاهی بیوگرافی ژیلا شاهی، بازیگر توانمند سینمای ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۲ اسفند ۱۳۶۴

محل تولد: اردبیل، ایران

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۹ تا کنون

آثار برنده جایزه: قصر شیرین، موقعیت مهدی

ادامه
هجویری,زندگینامه هجویری,بیوگرافی هجویری درباره زندگی هجویری دانشمند بزرگ سده پنجم

لقب: داتا گنج بخش

دوره زندگی: سده پنجم هجری

محل تولد: غزنین

نام اثر: کشف المحجوب

درگذشت: ۴۸۱ و ۵۰۰ هجری قمری

محل دفن: میان دروازه بهاتی لاهور

ادامه
ویژه سرپوش