دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۱۲۰۰۳۹

راهنمای خرید لگ برای انواع ورزش ها

لگ ورزشی,راهنمای خرید لگ های ورزشی,خرید لگ ورزشیراهنمای خرید لگ ورزشی
بدون شک یکی از ابزارهای مهمی که برای هر ورزشی لازم ضروری خواهد بود مربوط به پوشش مناسب است که در همه انواع ورزش ها مورد نیاز است. امروزه لگ های ورزشی وجود دارند که معضل انتخاب لباس را تاحدی برطرف می کنند البته خرید این لگ ها هم نکاتی دارد که در ادامه این مطلب سرپوش به آنها اشاره می شود. 

خرید لگ ورزشی برای ورزش های مختلف:

استفاده در باشگاه:

خرید وسایل ورزشی تا حد زیادی به نوع ورزشی که قصد دارید انجام دهید بستگی دارد. انتخاب لباس برای باشگاه و خرید کفش و لگ برای انجام تمرینات به خصوص انواع هوازی از اهمیت بسیاری برخوردار است. زمانی که از لگ ورزشی برای رفتن به باشگاه صحبت می کنید انتخاب های متعددی پیش روی شما وجود خواهد داشت. در تولید برخی لگ های ورزشی باید تنها به مدل و ظاهر آن توجه شده و کاربرد و نوع ورزش ها برای طراحی لگ درنظر گرفته نمی شوند. 

از آنجایی که در باشگاه های ورزشی مقدار زیادی جنب و جوش دارید برای رفتن به این مکان ها باید از لگ هایی استفاده شود که خاصیت ضدتعریق دارند و جریان هوا را در تاروپود پارچه به راحتی گردش می دهند. درصورتی که این امکان برای شما وجود ندارد و عرق در بافت لباس شما باقی می ماند ممکن است باعث بوی بدی شود و آلوده کننده باشد. لباس هایی از جنس مواد مصنوعی یعنی پلاستیک یا پلی استر موجب تعریق شدید می شوند. 

لگ هایی که برای باشگاه مناسب هستند فاق بلندی دارند و تا قسمت بالایی کمر کشیده می شوند. این لگ های را می توان با یک سوتین ورزشی ست کنید تا در طول ورزش راحت باشید. 

پس برای رفتن به باشگاه‌ ورزشی به این نکات در خرید لگ ورزشی دقت کنید:

- ظاهر و رنگ

- کیفیت جنس

- راحتی لگ در پا

لگ ورزشی,راهنمای خرید لگ های ورزشی,نکات خرید لگ ورزشیراهنمای خرید لگ ورزشی برای باشگاه

لگ ورزشی برای یوگا:

برای خرید لگ ورزشی برای یوگا باید دقت زیادی به خرج دهید زیرا در این تمرینات احساس آرامش و راحتی مهم است، علاوه بر این موضوع برخی از حرکات یوگا نیاز به انعطاف پذیری دارند پس باید لگی را انتخاب کنید که قابلیت کشش داشته و انعطاف پذیر باشد. 

هدفی که یوگا دنبال می کند رسیدن به آرامش و وضعیت بدنی نرمال است پس جنسی را انتخاب کنید که با عرق زیاد همچنان احساس راحتی به شما دهد. لگ هایی که مقدار زیادی پلاستیک دارند به شما احساس راحتی نمی دهند و شما را از رسیدن به اهداف بازمی دارد. در خرید لگ ورزشی یوگا باید به نکاتی توجه داشته باشید که شامل موارد زیر می باشند:

- استرچ‌بودن و قابلیت کشیدگی در بافت پارچه لگ

- جنس مناسب ضدتعریق؛ پارچه‌های پنبه‌ای و نخی عرق را به خود جذب می‌کنند

- لگ‌های پاچه‌بلند برای زمان‌های سرد و پاچه‌کوتاه برای زمان‌های گرم

در ورزش هایی مثل یوگا باید وسایل اولیه به خوبی تهیه شوند تا تمام تمرکز شما روی ورزش باشد و از هرگونه عامل مزاحمی دور شوید، پس طراحی و جنس لباس بسیار اهمیت دارد. 

لگ ورزشی,راهنمای خرید لگ های ورزشی,لگ ورزشی برای یوگاراهنمای خرید لگ ورزشی برای یوگا

لگ ورزشی برای دویدن:

زمانی که ورزش هایی مانند دویدن را انتخاب می کنید باید لگی را انتخاب کنید که راحتی را برای شما تضمین کنند. برای این کار به سراغ لگ هایی بروید که خصوصیات زیر را داشته باشند: 

لگ دویدن باید کاملا فیت باشد و روی قالب پاها بنشیند. درصورتی که می خواهید کمر شل باشد و زمان دویدن ممکن است پایین بیاید یا اگر روی بدن کاملا چسبیده نباشد؛ زمان دویدن شما را اذیت می کند. 

جیب یا امکاناتی که بتوانید زمان دویدن وسایل خود را داخل آن بگذارید خوشایندتر خواهد بود. درصورتی که جیبی محفوظ در طراحی لگ برایتان در نظر گرفته شده خیلی بهتر خواهد بود. برای مثال جیبی زیپ دار، با این امکان می توانید تلفن موبایل خود را زمان دویدن داخل ان بگذارید و با زیپ آن را ببندید. 

نکات خرید لگ ورزشی:

اندازه و قد لگ ورزشی:

زمانی که قصد انتخاب لگ ورزش دارید باید به طول آن توجه داشته باشید غالبا لگ های ورزشی در سه سبک متفاوت عرضه می شوند که شامل موارد زیر می باشد: 

قد کامل: این شلوار یا لگ ورزشی زنانه تا پایین مچ ادامه دارد و برای دویدن در محیط هایی که هوای سرد دارند استفاده می شود. 

قد ۷/۸: این لگ زنانه بالای مچ پا و زیر ساق پا را پوشش می دهد و برای ورزش های هوازی مانند دوچرخه یا تردمیل مناسب است. 

قد کاپری: غالبا این نوع لگ ورزشی تا زانو هستند و ساق پا به صورت کامل باز می باشد. این مدل بیشتر برای فعالیت های ورزشی استفاده می شود که پا در آنها دخالت دارد. زیرا عضلات پشت پا و ساق پا قابل مشاهده هستند. 

لگ ورزشی,راهنمای خرید لگ های ورزشی,لگ ورزشی برای دویدنراهنمای خرید لگ ورزشی برای دویدن

خریداری لگ با اندازه مناسب:

راحتی شما روی تمرینات تاثیر می گذارد به خصوص اگر اندازه شلوار استرچ برایتان مناسب نباشد. زمان امتحان لگ ورزشی باید به یکسری از نکات توجه داشته باشید که شامل موارد زیر می باشند: 

درصورتی که متوجه شدید درزهای شلوار داخل پوست فرو می روند یا به اصطلاح پارچه شما را نیشگون می گیرند ممکن است اندازه لگ برایتان خیلی کوچک باشد یا اگر مجبور هستید دائما ساق شلوار را بالا بکشید یعنی کمر شلوار اندازه مناسبی ندارد و بزرگ است. 

انجام چند حرکت اسکات به شما کمک می کند تا تشخیص دهید شلوار اندازه مناسبی دارد یا خیر. از طرفی اگر زانوها را خم کنید می توانید مطمئن شوید که حرکت شما سخت و محدود نمی شود. شلوار و لگ هایی که از زانو تنگ می شوند از حرکت جلوگیری خواهند کرد و در فعالیت ورزشی شم تاثیر منفی می گذارند، همچنین بعد از گذشت مدتی سوراخ خواهند شد. 

جنس مناسب برای لگ ورزشی زنانه:

یکی دیگر از مواردی که باید زمان خرید لگ ورزشی به آن توجه کنید جنس لگ است. به صورت کلی لگ ها با مواد اولیه و پارچه های مختلفی تولید می شوند. هرکدام از این نوع پارچه ها بر کیفیت نهایی تاثیر خواهند گذاشت. لگ هایی که از پلاستیک تولید می شوند مقاومت کمتری دارند و ممکن است به پوست آسیب برسانند. درنتیجه استفاده از این مدل ها برای ورزش اصلا توصیه نمی شود، اما مدل های پلاستیکی که طرح ها و رنگ های جذابی دارند و همراه با ساختارهای زیبا وارد بازار می شوند روی دید خریداران تاثیرگذار خواهند بود. 

زمان خرید لگ های ورزشی زنانه باید به دنبال استفاده از محصولات قوی، با کیفیت و پارچه ای باشید. مدل های نخی راحت هستند و به شما آزادی عمل خواهند داد. از طرفی قدرت جذب این مدل بالا است و می توانید با خیال راحت از آنها استفاده کنید. اما محصولات نخی ایراد بزرگی هم دارند و شما را با مشکلات خاصی روبرو می کنند. این مسئه در نگاه اول کاملا اکی هستند اما درباره ورزش های سنگین مانند دو میدانی مشکل ساز می شود. 

جدای از این موارد برخی از محصولات موجود در بازارهای داخلی ایران ترکیبی از نخ و پلاستیک در خود جای می دهند. این محصولات می توانند بهترین جایگزین باشند، زیرا علاوه بر کیفیت خوب ظاهر خوبی هم ایجاد می کنند. 

لگ ورزشی,راهنمای خرید لگ های ورزشی,انواع لگ ورزشیراهنمای خرید لگ ورزشی برای انجام حرکات ورزشی

لگ متناسب با آب و هوا: 

در صورتی که شما به دنبال استفاده از لگ در هوای گرم هستید می توانید از نوع لگ های کوتاه استفاده کنید زیرا این محصولات به مراتب حس خنکای بیشتری برایتان ایجاد می کنند. درصورتی که شما به دنبال استفاده از لگ ها در آب و هوای خنک هستید پیشنهاد می شود از محصولات بلند و معمولی استفاده کنید تا نتایج مطلوب تری برایتان ایجاد کند. 

درصورتی که قد متوسطی دارید استفاده از لگ های معمولی شاید چندان مطلوب نباشند زیرا این اندازه می تواند قد شما را از حالت عادی کوتاه تر نشان دهد. ست کردن رنگ پارچه لگ همراه با رنگ کفش و رنگ جورابی که از آن استفاده می کنید، به زیبا تر شدن فرم بدنی شما کمک خواهد کرد.

لگ ورزشی,راهنمای خرید لگ های ورزشی,نکات مهم خرید لگ ورزشیراهنمای خرید لگ ورزشی برای آب و هوای متنوع

قیمت لگ ورزشی:

همانطور که در ابتدا ذکر شد لگ های ورزشی در اندازه و مدل های مختلفی عرضه می شوند باید پیش از خرید بودجه خود را مشخص کنید تا از فیلترهای انتخابی به راحتی رد شوید و به انتخاب نهایی برسید. البته میل و جیب شماست که در این زمینه تصمیم می‌گیرد اما ما معتقدیم که خرج‌کردن برای لباس‌های ورزشی مناسب، ایده بسیار خوبی است.

ورزش کردن با سلامتی ارتباط دارد پس حین انجام آن باید لباس و امکانات مناسب داشته باشید تا بهره وری کاهش پیدا نکند. پس با خرید جنس باکیفیت می توانید ورزش مفید و خوشایندتری داشته باشید. درضمن اجناس خوب معمولا عمر طولانی تری برای شما خواهند داشت و دیگر احتیاجی به خرید چندباره وجود ندارد. 

گردآوری: بخش مد سرپوش

  • 15
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
مائوریستو موتا پائز بیوگرافی مائوریسیو موتا پائز؛ سرمربی والیبال

تاریخ تولد: ۲۶ مه ۱۹۶۳

محل تولد: ریو دو ژانیرو، برزیل

ملیت: فرانسه

حرفه: سرمربی والیبال

آغاز فعالیت: سال ۱۹۹۴ تاکنون

ادامه
فرشید اسماعیلی بیوگرافی فرشید اسماعیلی فوتبالیست جوان ایرانی

تاریخ تولد: ۴ اسفند ۱۳۷۲

محل تولد: بندرلنگه، هرمزگان، ایران

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک هجومی

باشگاه کنونی: پیکان

قد: ۱ متر ۷۲ سانتی متر 

ادامه
رضا عطاران بیوگرافی رضا عطاران؛ ستاره سینمای کمدی ایران

تاریخ تولد: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۴۷

محل تولد: مشهد

حرفه: بازیگر، کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس، تدوین‌گر، خواننده

آغاز فعالیت: ۱۳۶۹ تا کنون

تحصیلات: دانشجوی انصرافی دانشکدهٔ هنرهای زیبای دانشگاه تهران 

ادامه
ویژه سرپوش