سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹
کد مقاله: ۹۹۰۳۰۰۱۱۵

۱۰ نکته ی مهم برای خرید چرخ خیاطی

خرید چرخ خیاطی,راهنمای خرید چرخ خیاطی,چرخ خیاطی مکانیکیخرید چرخ خیاطی برای کسانی که کار دوخت و دوز انجام می دهند بسیار مهم است
برای خرید چرخ خیاطی مدل ها و خصوصیت های مختلفی وجود دارد. یکی از قابلیت هایی که چرخ خیاطی ها را از هم متمایز می کند قابلیت دوخت آن میباشد که شما باید در هنگام خرید به این قابلیت توجه کنید.

خرید چرخ خیاطی

دوخت و دوز نیز یک هنر است و خرید چرخ خیاطی به عنوان دستگاهی ضروری در خیاطی به شمار می آید و تا به امروز همگام با فناوری، بسیار مدرن و پیشرفته شده است و تغییراتی فراوانی داشته است. امکان دارد خرید چرخ خیاطی از دید بعضی اشخاص، جزء لوازم ضروری منزل به شمار نیاید و حاضر نباشند مبلغی برای تهیه چرخ خیاطی تقبل کنند و به منظور انجام امور دوخت و دوز به سراغ خیاط بروند. 

زمانی که لباس شما پاره می شود شما با داشتن چرخ خیاطی مناسب میتوانید به آسانی آنرا بدوزید ولی درصورتی که تصمیم بگیرید که برای دوخت لباس خود به خیاط مراجعه کنید قطعاً باید هزینه های متعددی را متحمل شوید. این کار میتوانید شامل هزینه حمل و هزینه دستمزد خیاط باشد. شما میتوانید با خرید چرخ خیاطی مناسب در زمان بی کاری لباس های شیک و مختلفی را در خانه برای عزیزان خود بدوزید و یک کسب و کار کوچک راه اندازی کنید. گاهی امکان دارد بعد از خرید یک لباس متوجه شوید که لباس اندکی از نظر قدی برای شما بلند است، با داشتن یک چرخ خیاطی مناسب شما میتوانید لباس خود را به اندازه دلخواه کوتاه کنید. 

انواع چرخ خیاطی

برای خرید بهترین مارک و مدل چرخ خیاطی ابتدا باید با انواع چرخ خیاطی آشنا شوید. بطور رایج سه نوع چرخ خیاطی در بازار موجود هست: مکانیکی و دیجیتال و برقی. هر سه نوع آن ها مدل های مختلفی از ساده تا پیچیده دارند.

چرخ خیاطی مکانیکی 

چرخ خیاطی مکانیکی کلیه ی امور پایه ای یک چرخ را انجام می‌دهند مانند دوخت و دوز ساده تا رفو و تعمیر لباس. تنظیمات این نوع ماشین دستی است.

چرخ خیاطی دیجیتال

چرخ خیاطی دیجیتال از روش برقراری ارتباط با کامپیوتر و نرم افزار ها به روز رسانی میشوند و خصوصیات زیادی نسبت به سایر چرخ خیاطی ها دارند. از این دستگاه برای آراستگی پارچه و دوخت های متنوع استفاده می شود. تمام دوخت ها را میتوان با در نظر گرفتن جنس پارچه به بهترین صورت انجام داد. در این مدل از دستگاه ها کارت های حافظه وجود دارد تا دوخت های جدیدی که خلق می کنید را در آن نگهداری کنید. شما میتوانید الگو های موجود در کارت حافظه خود را مورد استفاده قرار دهید. درواقع با خرید چرخ خیاطی دیجیتالی به طور مداوم می‌توانید چرخ خیاطی خود را به روز کنید و مدل‌های دوخت را در حافظه آن ذخیره کنید.

نکاتی خرید چرخ خیاطی,خرید چرخ خیاطی,خرید چرخ خیاطی ژانومه با خرید چرخ خیاطی دیجیتالی می‌توانید مدل‌های دوخت را در حافظه آن ذخیره کنید

چرخ خیاطی برقی

چرخ خیاطی برقی تلفیقی از دستگاه های مکانیکی و کامپیوتری هستند که این ماشین ها دارای مدارهای الکتریکی برای انتخاب مدل دوخت می باشد. این چرخ های خیاطی دارای صفحه نمایشگر بزرگ ال سی دی بوده که بیانگر تنظیمات فعلی می باشد. شما میتوانید سایر تنظیمات را هم بر روی این ماشین ها اعمال کنید. خیاط های حرفه ای از این دستگاه ها برای راحت شدن روش دوخت های سخت استفاده می کنند. افرادی که به صورت آماتور شروع به یادگیری خیاطی می کنند بهتر است از چرخ های مکانیکی استفاده کنند. به دلیل آن که دارای قیمت پایین تری می باشند. در صورتیکه توان خرید دارید بهتر است چرخ خیاطی های دیجیتال یا کامپیوتری را انتخاب کنید به این دلیل‌که دارای امکانات بیشتری می باشد. هر نوع از دستگاه های نام برده شده در مدل های چرخ خیاطی ساده و امروزی  وجود دارد که شما میتوانید بنا به خواسته و احتیاج خود آنرا خریداری کنید.

نکات مهم هنگام خرید چرخ خیاطی

۱. برای خرید چرخ خیاطی به ماکوی آن توجه کنید

ماکو دارای دو نوع گرد و دراز است. ماکو چرخ خیاطی باید گرد باشد چون این نوع ماکو بدون ارتعاش و سر و صدا است. چرخ های ماکو دراز ارتعاش زیادی دارند. محل قرار گرفتن ماکو باید طوری باشد که برای تمیز کردن آن احتیاج به بازگرداندن و کج کردن چرخ خیاطی نباشد.

۲. برای خرید چرخ خیاطی به سرعت آن توجه کنید

سرعت دوخت و دوز دستگاه در زمان خرید عامل مهمی میباشد که باید در حین خرید چرخ خیاطی به آن توجه کنید. چنانچه چرخ خیاطی را برای کار های تجاری میخواهید باید به فکر خرید چرخ خیاطی با سرعت خوب باشید. متوسط سرعت دستگاه های صنعتی باید بین هزار تا پنج هزار کوک در دقیقه باشد. شما توسط دکمه کنترل سرعت روی چرخ خیاطی میتوانید سرعت آنرا چند برابر بیشتر کنید ولی توجه کنید بعضی از انواع پارچه به سرعت بالا احتیاج ندارند و بهتر است دوخت ها را با توجه انجام دهید.

۳. بودجه و نوع چرخ خیاطی را قبل از خرید چرخ خیاطی مشخص کنید

گذشته از هر اقدامی میزان بودجه و نوع چرخ خیاطی را که می خواهید و همینطور برند آنرا مشخص کنید. در اینصورت خرید آسان تری در بازار چرخ خیاطی خواهید داشت.

۴. چرخ خیاطی سوزن نخ کن اتوماتیک داشته باشد

سوزن نخ کن اتوماتیک یک قلاب و عملکرد جهشی است که نخ را به درون سوراخ سوزن فشار می دهد و از آن عبور می دهد. خرید یک چرخ خیاطی که دارای سوزن نخ کن اتومات است به مشتری کمک می کند که بدون احتیاج به دست و فشار وارد کردن به چشم، سوزن را نخ کنند. همچنین، چون سرعت نخ کردن سوزن به این روش زودتر است، فرایند دوخت سریعتر و کارآمد خواهد بود.

راهنمایی خرید چرخ خیاطی,چرخ خیاطی دیجیتال,خرید چرخ خیاطیخرید چرخ خیاطی دارای سوزن نخ کن اتومات فرآیند دوخت را کارآمدتر میکند

۵. حتی الامکان چرخ خیاطی استوک نخرید

چرخ های کارکرده و مستعمل و اصطلاحا دست دوم که سالها در کشورهای گوناگون دنیا به مردم گوناگون با فرهنگ های مصرفی گوناگون خدمت کرده اند و هم اینک در بازار کشورهای جهان سوم من جمله کشور خودمان به فروش میرسد با وجود کارکرد زیاد و جابه جایی قطعات معیوب اصلی با نوع متفرقه از نظر کیفی مردود و در شان خریداران ایرانی نیست. بنابراین از خرید چرخ خیاطی استوک خودداری کنید.

۶. چرخ خیاطی با قابلیت سوزن پایین بخرید

چرخ خیاطی با قابلیت سوزن به کاربر اجازه می دهد موقعیت سوزن را انتخاب کند و پس از توقف دستگاه سوزن را در موقعیت بالا یا پایین قرار دهد. این خصوصیت موقع دوخت انواع مختلف پارچه مفید است.

۷. چرخ خیاطی ای بخرید که از تمام برنامه های دوخت پشتیبانی کند

چرخ خیاطی ای بخرید که بتوانید با آن علاوه بر دوخت مستقیم و منظم، دوخت های زیگزاگی با عرض و طول های متفاوت را هم انجام دهید. چرخ خیاطی با کیفیت باید لااقل دارای سه نوع دوخت باشند: دوخت مستقیم، کوک زیگزاگ، دوخت دکمه، و کوک چپ و راست برای ثابت کردن هر کوک در آغاز و پایان درز.

خرید چرخ خیاطی,چرخ خیاطی برقی,خرید چرخ خیاطی دستیخرید چرخ خیاطی یکی از لوازم خانگی مورد نیاز می باشد

۸. به میزان صدای چرخ خیاطی در زمان خرید آن توجه کنید

برخی از چرخ های خیاطی به علت وجود دینام، دارای صدای زیادی می باشند. در کارگاه های خیاطی میزان صدای دستگاه مهم نیست ولی برای مصارف خانگی بطور قطع بهتر است چرخ خیاطی ای را خرید کنید که دارای سطح صدا باشد. به دستگاه های بدون دینام، چرخ های ماکو گرد هم می گویند و تا وقتی که شما دوخت را آغاز نکرده اید از انرژی برق استفاده نمی کنند ولی دستگاه های دینام دار پس از روشن شدن دستگاه مصرف برق را شروع می کنند.

۹. از خرید چرخ خیاطی بدون ضمانت خودداری کنید

سعی کنید حتماً چرخ خیاطی با گارانتی خرید کنید و در ضمن چرخ خیاطی بخرید که در کلیه نمایندگی های مجاز وسایل تعمیر و سرویس آن موجود باشد.

۱۰. سازگاری با اضافه کردن اجزا

حتی برای یک خیاط مبتدی، یک چرخ خیاطی باید قابلیت سازگاری با اضافه کردن اجزا را داشته باشد. این تطبیق پذیری اجازه می دهد تا یک مصرف کننده توانایی خرید خصوصیت های اضافی برای چرخ خیاطی به عنوان پیش مهارت خریدار و اضافه کردن دوخت های گوناگون را داشته باشد. مثلا، علاوه بر چهار دوختی که هر چرخ خیاطی با کیفیت داراست، مصرف کننده میتواند دوخت های اضافی و همچنین موقعیت های گوناگون سوزن را نیز خریداری کند.

خرید چرخ خیاطی دستی,خرید چرخ خیاطی,نکاتی در ارتباط با خرید چرخ خیاطیدر هنگام خرید چرخ خیاطی باید به اندازه و وزن آن توجه کنید

گردآوری: بخش مهارتهای زندگی سرپوش

  • 12
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهدی شیری,بیوگرافی مهدی شیری,مهدی شیری بازیکن بیوگرافی مهدی شیری بازیکن فوتبال ایرانی (+ تصاویر)

رادگاه: تهران

زاده: ۱۱ بهمن ۱۳۶۹

ملیت: ایرانی

پست: دفاع راست، وینگر راست

قد: ۱.۷۱ متر

ادامه
امام زین العابدین (ع),زندگی نامه امام سجاد (ع),زندگینامه امام سجاد علیه السلام زندگینامه امام سجاد (ع)، چهارمین امام شیعیان

زادگاه: مدینه

زاده: ۵ شعبان ۳۸ هجری قمری

درگذشته: ۱۲ محرم ۹۵ هجری قمری.

محل دفن: قبرستان بقیع،  مدینه

علت شهادت: مسمومیت

ادامه
امبر هرد,طلاق امبر هرد,آثار امبر هرد بیوگرافی امبر هرد (+ تصاویر)

زادگاه: ۲۲ ماه آوریل ۱۹۸۶

زاده: آستین، تگزاس

ملیت: آمریکایی

والدین: دیوید کلینتون هرد- پاتریشیا پیج

محل تحصیل: آکادمی کاتولیک سنت مایکل

سال های فعالیت: ۲۰۰۳

ادامه
آنگلا مرکل,زندگینامه آنگلا مرکل,زندگی نامه آنگلا مرکل زندگینامه آنگلا مرکل (+ تصاویر)

زاده:۱۷ ژوئیهٔ ۱۹۵۴

زادگاه:هامبورگ، آلمان غربی

شغل:صدراعظم آلمان 

اقامتگاه:برلین،  آلمان

محل تحصیل:دانشگاه لایپزیگ ( لیسانس علوم)

ادامه
باباطاهر,اشعار باباطاهر,شعرهای باباطاهر زندگی نامه باباطاهر شاعر و دوبیتی سرای اواخر سده چهارم و پنجم

زادگاه: لرستان یا همدان

زاده: ۳۲۶ خورشیدی

پیشه: شاعر، دوبیتی سرا

ملیت: ایرانی

زمینه کاری: شعر، موسیقی

ادامه
لویی پاستور,نظریات لویی پاستور,لوئی پاستور زندگی نامه لویی پاستور دانشمند فرانسوی مشهور (+ تصاویر)

زاده: ۲۷ دسامبر ۱۸۲۲

زادگاه: ایالت دول، ژورا

ملیت: فرانسه

محل تحصیل: اکول نرمال سوپریور، دانشگاه پاریس

فوت: ۲۸ سپتامبر ۱۸۹۵

ادامه
دراگان اسکوچیچ,زندگی نامه دراگان اسکوچیچ,دراگان اسکوچیچ اهل کشور بیوگرافی دراگان اسکوچیچ (+ تصاویر)

زادگاه: رییکا، یوگسلاوی سابق

قد: ۱٫۸۱ متر

زاده: ۳ سپتامبر ۱۹۶۸

پست: هافبک

مدرک تحصیلی: لیسانس حرکت شناسی

پیشه: مربی فوتبال

ادامه
ایلان ماسک,بیوگرافی ایلان ماسک,زندگی نامه ایلان ماسک زندگی نامه ایلان ماسک و کارآفرینی های او (+ تصاویر)

زادگاه: پرتوریا، آفریقای جنوبی

زاده: ۲۸ ژوئن ۱۹۷۱

محل زندگی: لس آنجلس

ملیت: آمریکایی، کانادایی، آفریقای جنوبی

پیشه: مهندس، مخترع، بنیانگذار و کارآفرین

ادامه
محمدحسین کنعانی زادگان,علاقه محمدحسین کنعانی زادگان به پرسپولیس,افتخارات  محمدحسین کنعانی‌زادگان بیوگرافی محمدحسین کنعانی زادگان + تصاویر اینستاگرامی

زادروز: ۳ فروردین ماه ۱۳۷۳

زادگاه: آبادان، ایران

قد: ۱٫۸۸ متر

پست: دفاع وسط / دفاع راست

ملیت: ایرانی

ادامه
ویژه سرپوش