پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۹۹۰۱۰۰۰۳۳

دلایل مختلف درد قفسه سینه هنگام خوابیدن

دلایل مختلف درد قفسه سینه هنگام خوابیدن,درد قفسه سینه,آنژین,علت بروزآنژین,دلایل ارتباط درد قفسه سینه با قلب
زمانی که غضروف دنده شما ملتهب می شود، به آن کاستوکندریت گفته می شود. این حالت میتواند سبب درد شود که مثل حمله قلبی باشد، بخصوص زمانی که غضروفهایی که به دنده های شما به استخوان سینه شما می پیوندند.

بیدار شدن از درد در قفسه سینه میتواند نگران کننده باشد. امکان دارد درد ناشی از مشکل جزئی مثل اضطراب یا سوء هاضمه باشد و همینطور امکان دارد درد ناشی از یک مشکل جدی مثل حمله قلبی یا آمبولی ریوی باشد، آنژین همیشه باید جدی گرفته شود.

دلایل ناراحتی و درد در قفسه سینه حاوی اختلالات و بیماری هایی است که دیواره قفسه سینه را گرفتار می کند، رایج ترین علل درد در این ناحیه شامل بیماری های قلبی، ریوی، گوارشی، عروقی، عضلانی- اسکلتی، عفونی، اختلالات عاطفی و روانی و بدخیمی های دیگر می شود.

در صورتیکه درد بیش از چند دقیقه بیشتر طول بکشد، برترین کار مراجعه به پزشک است. به تشخیص خود اعتماد نکنید.

دلایل مرتبط با قلب

دلایل مختلف درد قفسه سینه هنگام خوابیدن,درد قفسه سینه,آنژین,علت بروزآنژین,دلایل ارتباط درد قفسه سینه با قلب درد قفسه سينه

حمله قلبی:زمانی که شریان تامین کننده اکسیژن به عضله قلب شما مسدود شود، دچار حمله قلبی می شوید. این انسداد اکثراً به علت لخته شدن خون است.

آنژین:آنژین درد در قفسه سینه است که در اثر تقلیل جریان خون به قلب شما ایجاد می شود. این وافراً در اثر ایجاد پلاک در شریانهایی که خون را به قلب شما منتقل می کنند ایجاد می شود.

پریکاردیت:التهاب در کیسه اطراف قلب شما پریکاردیت نامیده می شود. معمولاً دردی تشکیل میشود که موقع تنفس یا دراز کشیدن، بدتر می شود.

میوکاردیت:چنانچه عضله قلب شما( میوکارد) ملتهب شود، میتواند سبب ایجاد ریتم سریع یا ضربان غیر طبیعی قلب شود که به آن آریتمی گفته می شود.

برش یا پارگی آئورت:این وضعیت تهدیدکننده زندگی زمانی اتفاق می افتد که لایه های داخلی آئورت( شریان اصلی منتهی از قلب شما) جدا شده است.

دلایل مرتبط با هضم:

دلایل مختلف درد قفسه سینه هنگام خوابیدن,درد قفسه سینه,آنژین,علت بروزآنژین,دلایل ارتباط درد قفسه سینه با قلب علل مختلف درد قفسه سینه

سوزش سر دل:علائم از ریفلاکس اسید یا بیماری ریفلاکس معده( GERD)، سوزش سر دل بدین دلیل است که اسید معده به داخل لوله میرود و گلو را به معده شما وصل می کند. این امر آستر را تحریک می کند و باعث سوزش و درد در قفسه سینه می شود.

اختلال بلع:اصطلاح اختلالات بلع، دیسفاژی معمولاً در بالای گلو یا دورتر از مری تأثیر می گذارد و بلع مشکل و دردناک می شود.

پانکراتیت:زمانی که لوزالمعده شما( غده بزرگی که در پشت معده شما قرار دارد) ملتهب می شود، میتواند منجر به درد فوقانی شکم شود که میتواند به طرف قفسه سینه تابیده شود.

سنگ کیسه صفرا:سنگ کیسه صفرا و التهاب کیسه صفرا میتواند سبب درد شکم شود که تا سینه شما گسترش می یابد.

علل مرتبط با تنفس:

دلایل مختلف درد قفسه سینه هنگام خوابیدن,درد قفسه سینه,آنژین,علت بروزآنژین,دلایل ارتباط درد قفسه سینه با قلب بیدار شدن با درد قفسه سينه

آمبولی ریوی:زمانی که یک لخته خون در شریان در یکی از ریه های شما قرار می گیرد و جریان خون به بافت ریه (Lung) را مسدود می کند، به آن یک آمبولی ریوی گفته می شود. معمولاً سبب سفتی و درد قفسه سینه می شود که احساس حمله قلبی می کند.

ذات الجنب:هنگامی که پلور( غشایی که ریه های شما را محاصره کرده و دیواره داخلی حفره سینه شما را ردیف می کند) ملتهب می شود، میتواند سبب درد قفسه سینه شود که موقع سرفه (cough) یا استشمام فزونی می یابد.

فشار خون ریوی:پرفشاری خون در شریان های ریوی- رگ های خونی که خون را به ریه ها منتقل می کنند- به فشار خون ریوی گفته می شود. این میتواند به همراه ضربان قلب مسابقه، احساس سستی در سینه شما ایجاد کند.

سرطان ریه:سرطان (cancer) ریه رشد غیر طبیعی سلول در ریه های شما است که با عملکرد سالم ریه های شما تداخل دارد. سرطان ریه معمولاً سبب درد قفسه سینه می شود که با تنفس عمیق یا سرفه فزونی می یابد.

ریه فرو ریخته:پنوموتوراکس نیز نامیده می شود، وقتی که هوا به فضای بین ریه و دیواره قفسه سینه شما نشت می کند، ریه سقوط می کند و دیواره قفسه سینه زمانی که نفس می کشید، از گسترش ریه خود جلوگیری می کند.

دلیل دیگر درد قفسه سینه :

دلایل مختلف درد قفسه سینه هنگام خوابیدن,درد قفسه سینه,آنژین,علت بروزآنژین,دلایل ارتباط درد قفسه سینه با قلب دلایل مختلف درد قفسه سینه هنگام خوابیدن

کاستوکندریت: زمانی که غضروف دنده شما ملتهب می شود، به آن کاستوکندریت گفته می شود. این حالت میتواند سبب درد شود که شبیه حمله قلبی باشد، خصوصاً وقتی که غضروفهایی که به دنده های شما به استخوان سینه شما می پیوندند.

حمله هراس: در‌صورتی‌که درد قفسه سینه همراه با ضربان قلب تند، نفس کشیدن سریع و تعریق زیاد داشته باشید، امکان دارد دچار حمله هراس شوید. حملات وحشت هم اغلب حاوی سرگیجه، تهوع (Nausea) و احساس ترس شدید است.

آسیب: آسیب دیدگی مثل فشار عضلانی یا دنده شکسته میتواند سبب درد قفسه سینه شود. زمان خواب، حرکاتی مثل پیچاندن یا چرخاندن قسمت بالای بدن شما میتواند ناراحتی را شدت بخشد و در نتیجه از خواب بیدار شود و درد قفسه سینه بوجود آید.

beytoote.com
  • 13
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
کاظم نوربخش بیوگرافی کاظم نوربخش بازیگر کمدین ایرانی

تاریخ تولد: ۱ مهر ۱۳۵۵

محل تولد: بیجار، کردستان، ایران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم انسانی

ادامه
جیمی ولز بیوگرافی جیمی ولز نابغه پشت ویکی پدیا

تاریخ تولد: ۷ اوت ۱۹۶۶

محل تولد: هانتسویل، آلاباما، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی، بریتانیایی

حرفه: موسس بنیاد ویکی مدیا

ثروت: ۱/۵ میلیون دلار

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
ویژه سرپوش