یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۷۰۰۳۶

همه آنچه باید درباره لوبریکانت و روان کننده بدانیم

ژل لوبریکانت زناشوییژل لوبریکانت زناشویی

آشنایی با ژل لوبریکانت زناشویی

داشتن رابطه جنسی با کیفیت، از مهم ترین خواسته هایی است که همه مردان و زنان در زندگی به دنبال آن هستند. زندگی مشترک و روابط عاطفی در میان زوجین با هر سبک و سیاقی که حساب شود، وابستگی بسیار زیادی به روابط جنسی و اتاق خواب آن ها دارد. به همین دلیل است که پژوهشگران، روانشناسان و کارشناسان حوزه خانواده بر داشتن روابط جنسی خوب تاکید داشته اند.

اما مشکلات و معضلات متنوعی در چنین روابطی وجود دارد که به اشکال مختلف مانع از داشتن روابط جنسی خوب می‌شود. یکی از مهمترین و شایع ترین این مشکلات را می توان خشکی واژن دانست. این موضوع به تنهایی میتواند عمل دخول را مختل و روابط جنسی را از تب و تاب بیاندازد. از طرفی برخی از مردان و بانوان هستند که علاقه به برقراری روابط مقعدی داشته و همواره شریک جنسی خود را به انجام اینوع از روابط تشویق می کنند.

این دو عامل در کنار یکدیگر موجب شده تا شرکت های تولید کننده محصولات زناشویی، به فکر طراحی و تولید محصولاتی مرطوب کننده و روان کننده باشند. حاصل تلاش های این شرکت ها، تولید محصولاتی با نام ژل روان کننده بود. در ادامه این مطلب قصد داریم به بررسی هر آنچه در خصوص این ژل ها مورد نیاز است بپردازیم.

•    ساختار لوبریکانت روان کننده

•    نحوه استفاده از ژل های روان کننده

•    برخی از شرکت های تولید کننده ژل روان کننده

ساختار ژل های روان کننده

لوبریکانت ها یا ژل های روان کننده از نظر نوع ساختار به دسته بندی های مختلفی تقسیم می شوند، هر کدام از این دسته ها نیز با توجه به نوع کاربری که از آن ها انتظار می رود نیز در دسته های مختلفی قرار خواهند گرفت.

•    لوبریکانت های بر پایه آب

این محصولات همانطور که از نامشان پیداست، با ساختاری تکیه بر آب طراحی و تولید شده اند. از مهمترین ویژگی های این دست از محصولات باید به حلال پذیری بالا نسبت به آب، ضدحساسیت و ضد اگزما، مناسب برای رابطه های معقدی، متناسب با ph واژن و بسیاری از موارد دیگر دانست. این محصولات با توجه به این موضوع که ph واژن و معقد را مختل نخواهند کرد از بروز بیماری های مختلف جلوگیری خواهند کرد.

از مهمترین مشکلات این محصولات می توان به این موضوع اشاره داشت که با توجه به حل پذیری بالا در آب، برای ماساژ اندام های جنسی موثر نبوده و حتی در زمان رابطه دخولی نیز باید مکرر این محصولات را بر روی اندام شارژ کرد.

•    لوبریکانت های بر پایه روغن

روان کننده هایی که بر پایه روغن های گیاهی یا روغن های شیمیایی تولید شده اند در این دسته قرار خواهند گرفت. استفاده از این محصولات بیشتر برای ماساژ اندام های جنسی و پیش نوازی های قبل از رابطه موثر خواهد بود. از مهمترین مزایای این دست از محصولات میتوان به عدم نیاز به شارژ مجدد در روابط جنسی، لغزندگی فراوان برای رابطه های طولانی مدت اشاره کرد.

 با این حال، این محصولات با توجه به ساختاری که دارند ممکن است برای برخی از افراد حساسیت زا باشد. همچنین برخی از برند های رده دوم این محصولات، از متریال های مناسب استفاده نکرده و می توانند با بر هم زدن ph واژن، سبب بروز بسیاری از بیماری های جنسی در بانوان به ویژه بیماری خشکی واژن شوند.

•    لوبریکانت های بر پایه سیلیکون

این دست از تولیدات در بازار های مصرفی نایاب هستند. این لوبریکانت های بر پایه سیلیکون کمک خواهند کرد تا رابطه های دخولی طولانی مدت و ایمنی را تجربه کنید. روان کننده های بر پایه سیلیکون، ضد حساسیت و ضد قارچ خواهند بود. این محصولات به گونه ای طراحی شده اند که از ph واژن و معقد محافظت کرده و می توانند رابطه های جنسی لذت بخشی را برای زوجین به همراه داشته باشند.

هرچند که این محصولات به ظاهر بی خطر و مطمئن خواهند بود، اما می تواند در استفاده طولانی مدت، تنبلی وازن و تخمدان به همراه داشته باشند.

ژل های روان کنندهژل های روان کننده

نحوه استفاده از ژل های روان کننده

به طور کلی از این محصولات می توان برای دو نوع از روابط استفاده کرد، برای روابط جنسی واژنی و روابط معقدی، اما با توجه به محصولی که استفاده می کنیم، می توان روش استفاده متفاوتی را به کار برد. اما به طور کلی می توان یک روش کلی را برای همه این محصولات به کار برد. برای استفاده از روان کننده ها و لوبریکانت ها با هر ساختاری که دارند، با پمپاژ و مالش بر دیواره های اطراف واژن و یا معقد می توان دخول را به طور کامل و لذت بخش ادامه داد.

با این حال برای استفاده از لوبریکانت هایی که بر پایه آب هستند می توان با این شیوه عمل کرد که ژل را بر روی اندام تناسلی مردانه پمپاژ کرده و عمل دخول را انجام داد.

حتما به این نکته توجه داشته باشید که استفاده از برخی از محصولات زناشویی در کنار ژل های روان کننده می تواند روابط جنسی لذت بخشی را برای زوجین در روابط جنسی به همراه داشته باشد. استفاده از کاندوم تنگ کننده، نمونه های خاردارو سیلیکونی در کنار روان کننده های جنسی می توانند بهترین و لذت بخش ترین روابط جنسی را برای زوجین به همراه داشته باشند. پیش از استفاده از روان کننده ها باید به حساسیت زا بوده  ضد حساسیت این محصولات اهمیت داد. برخی از برند های تولید کننده این محصولات می توانند برای پوست اندام های جنسی برخی از افراد حساسیت زا باشند در حالی که برای برخی دیگر هیچ حساسیت و بیماری ای ایجاد نکنند.

ژل های روان کنندهژل های روان کننده

برخی از شرکت های تولید کننده ژل روان کننده

همانطورکه گفته شد محصولات تولید شده توسط برخی از برند های زناشویی می تواند برای افراد حساسیت زا باشند. در حالی که همین محصول می تواند برای فرد دیگر هیچگونه حساسیتی ایجاد نکند. برای دریافت این موضوع که کدام برند برای ما مناسب است، هیچ راهی جز امتحان کرد تولیدان برند های مختلف نیست. با این حال برخی از شرکت ها محصولاتی را تولید می کنند که برای تمامی پوست ها و افراد سازگار خواهند بود.

•    برند ناچ کدکس

یکی از شرکت های موفق در حوزه تولید محصولات زناشویی در ایران، ناچ کدکس است. این شرکت تولید کننده محصولات زناشویی دامنه تولیدات خود را بسیار گسترده کرده و در تلاش است تا تولیدات خود را متناسب با سلیقه و فرهنگ ایرانیان طراحی و تولید کنند. در میان محصولات این شرکت می توان انواع لوبریکانت ، کاندوم ا، اسپری تاخیری و محصولات مختلف دیگری را مشاهده و خریداری کرد.

•    کاپوت

اگر قدمت را ملاک اصلی برای کیفیت بدانیم، بدون شک محصولات زناشویی برند کاپوت انتخاب مناسبی برای ما خواهد بود. این شرکت بهترین و با کیفیت ترین محصولات خود را در بازار های ایرانی عرضه کرده است. در  دامنه تولیدات این شرکت می توان انواع محصولات از جمله لوبریکانت های بر پایه آب را مشاهده و خریداری کرد.

•    گالاردو

تنوع، ملاک و شاخص خوبی برای شناخت کیفیت محصولات است.محصولات زناشویی شرکت گالاردو با استفاده از تکنولوژی و فناوری های نوین، در تلاش است تا محصولات مناسبی از جمله انواع روان کننده ها را با رایحه ها و کاربرد های مختلف تولید و روانه بازار های مصرفی کرده است.

•    کلتنکس

یکی از شرکت هایی که فعالیت های خود را  در راستای تولید محصولات با کیفیت در نظر گرفته، کلتنکس خواهد بود. این شرکت با تولید انواع لوبریکانت ها و ژل های مناسب برای رابطه های دخولی تلاش کرده تا نیاز های مختلفی در روابط جنسی را برطرف سازند.

•    پولونکس

نوآوری در سیستم ها و فرمولاسیون معیاری است که در تولید محصولات شرکت پولونکس به آن توجه شده است. تمامی محصولاتی که توسط این برند طراحی و تولید شده اند کارایی و دوام بسایر خوبی در روابط جنسی خواهند داشت.

•    ایموشن

اگر بخواهید از محصولاتی استفاده کنید که رایحه های خوش با کارایی بالا داشته باشد بهترین انتخاب می تواند استفاده از محصولات این شرکت، به ویژه اسپری ایموشن باشد. این شرکت تلاش کرده تا رایحه هایی مناسب با فرهنگ و سلیقه ایرانیان طراحی و تولید کند.

نتیجه گیری

همانطور که می‌دانید ژل های لوبریکانت به عنوان یکی از محصولات بسیار کاربردی برای درمان بیماری خشکی واژن و یا برقراری رابطه معقدی مناسب است. این محصولات به طور کلی بر سه پایه آب، روغن و سیلیکون طراحی و تولید خواهند شد، که هر کدام از این محصولات کاربرد ها و ویژگی های مختلفی دارد. برخی از ژل های تولید شده توسط شرکت های تولید کننده محصولات زناشویی می توانند برای پوست و اندام های جنسی افراد حساسیت زا باشند. از این رو بهتر است برای استفاده از این محصولات از برند هایی استفاده کرد که شناخته شده هستند. برخی از برند ها همچون ناچ کدکس، کاپوت، گالاردو، کلتنکس، پولونکس، ایموشن و بسیاری از برند های دیگر در تلاشند تا محصولاتی متناسب با خواسته و سلیقه ایرانیان تولید کنند. برای مقایسه، بررسی و انتخاب محصولات مناسب می‌ توانید سپیتا شاپ را دنبال کنید.

مرجع : فروشگاه اینترنتی سپیتا

  • 16
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه لقمان حکیم زندگینامه لقمان حکیم و روایت های قرآنی وی

دوران زندگی: دوران حضرت داوود

محل تولد: حبشه

شهرت: لقمان حکیم

محل دفن: فلسطین یا ناحیه راشدیه در شمال بغداد

زندگینامه لقمان حکیمبیوگرافی لقمان حکیم

ادامه
سروش صحت بیوگرافی سروش صحت بازیگر و مجری پرطرفدار ایرانی

تاریخ تولد: ۸ آذر ۱۳۴۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و مجری

آغاز فعالیت: ۱۳۷۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس آلودگی شیمیایی دریا

ادامه
عبدالقادر گیلانی زندگینامه عبدالقادر گیلانی شاعر و عارف قرن ششم

تاریخ تولد: ۱ رمضان ۴۷۱ هجری قمری

محل تولد: صومعه سرا، گیلان

محل زندگی: گیلان، بغداد

حرفه: عارف، صوفی، محدث، و شاعر

درگذشت: ۸ ربیع الاول ۵۶۱ هجری قمری

محل دفن: محله باب ‌الشیخ بغداد

ادامه
استیو جابز زندگینامه ثروتمند بزرگ استیو جابز و بنیان گذار شرکت اپل (+ تصاویر دوران جوانی)

تاریخ تولد: ۲۴ فوریه ۱۹۵۵

محل تولد: سان فرانسیسکو، کالیفرنیا

ملیت: آمریکایی

حرفه: کارآفرین، مخترع، بنیان‌گذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت رایانه‌ای اپل

سال های فعالیت: ۱۹۷۴ تا ۲۰۱۱

درگذشت: ۵ اکتبر ۲۰۱۱ در پالو آلتو، کالیفرنیا

ادامه
پاتریک دمپسی بیوگرافی پاتریک دمپسی جذابترین مرد ۲۰۲۳

تاریخ تولد: ۱۳ ژانویه ۱۹۶۶

محل تولد: لوئیستون، مین

ملیت: آمریکایی

حرفه: بازیگر، رانندهٔ اتومبیل‌رانی

شروع فعالیت: ۱۹۸۵ تاکنون

ادامه
 محمدرضا حیاتی بیوگرافی محمدرضا حیاتی مجری اسبق صدا و سیما / حواشی زندگی وی

تاریخ تولد: ۲۷ دی ۱۳۳۴

محل تولد: آبادان

محل زندگی: تهران

حرفه: گوینده و مجری صدا و سیما 

شروع فعالیت: ۱۳۵۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته علوم سیاسی

ادامه
زندگینامه آرتمیس یکم زندگینامه آرتمیس یکم نخستین بانوی دریاسالار ایرانی

تولد: سده ۵ (پیش از میلاد)، هالیکارناس

سلطنت: ۴۶۰–۴۸۴ پیش از میلاد

جانشین: ۴۸۴ پیش از میلاد

تاجگذاری: پیسیندلیس

درگذشت: سده ۵ (پیش از میلاد)

ادامه
یسنا میرطهماسب بیوگرافی یسنا میرطهماسب بازیگر نوظهور سینما

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ۱۳۷۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت:  سال ۱۳۹۱ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی رشته معماری

ادامه
زر امیرابراهیمی بیوگرافی زر امیرابراهیمی و حواشی زندگی او (+تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۶۰ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۸ تاکنون

تحصیلات: فارغ‌التحصیل رشته بازیگری تئاتر

ادامه
ویژه سرپوش