دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۷۰۰۳۶

همه آنچه باید درباره لوبریکانت و روان کننده بدانیم

ژل لوبریکانت زناشوییژل لوبریکانت زناشویی

آشنایی با ژل لوبریکانت زناشویی

داشتن رابطه جنسی با کیفیت، از مهم ترین خواسته هایی است که همه مردان و زنان در زندگی به دنبال آن هستند. زندگی مشترک و روابط عاطفی در میان زوجین با هر سبک و سیاقی که حساب شود، وابستگی بسیار زیادی به روابط جنسی و اتاق خواب آن ها دارد. به همین دلیل است که پژوهشگران، روانشناسان و کارشناسان حوزه خانواده بر داشتن روابط جنسی خوب تاکید داشته اند.

اما مشکلات و معضلات متنوعی در چنین روابطی وجود دارد که به اشکال مختلف مانع از داشتن روابط جنسی خوب می‌شود. یکی از مهمترین و شایع ترین این مشکلات را می توان خشکی واژن دانست. این موضوع به تنهایی میتواند عمل دخول را مختل و روابط جنسی را از تب و تاب بیاندازد. از طرفی برخی از مردان و بانوان هستند که علاقه به برقراری روابط مقعدی داشته و همواره شریک جنسی خود را به انجام اینوع از روابط تشویق می کنند.

این دو عامل در کنار یکدیگر موجب شده تا شرکت های تولید کننده محصولات زناشویی، به فکر طراحی و تولید محصولاتی مرطوب کننده و روان کننده باشند. حاصل تلاش های این شرکت ها، تولید محصولاتی با نام ژل روان کننده بود. در ادامه این مطلب قصد داریم به بررسی هر آنچه در خصوص این ژل ها مورد نیاز است بپردازیم.

•    ساختار لوبریکانت روان کننده

•    نحوه استفاده از ژل های روان کننده

•    برخی از شرکت های تولید کننده ژل روان کننده

ساختار ژل های روان کننده

لوبریکانت ها یا ژل های روان کننده از نظر نوع ساختار به دسته بندی های مختلفی تقسیم می شوند، هر کدام از این دسته ها نیز با توجه به نوع کاربری که از آن ها انتظار می رود نیز در دسته های مختلفی قرار خواهند گرفت.

•    لوبریکانت های بر پایه آب

این محصولات همانطور که از نامشان پیداست، با ساختاری تکیه بر آب طراحی و تولید شده اند. از مهمترین ویژگی های این دست از محصولات باید به حلال پذیری بالا نسبت به آب، ضدحساسیت و ضد اگزما، مناسب برای رابطه های معقدی، متناسب با ph واژن و بسیاری از موارد دیگر دانست. این محصولات با توجه به این موضوع که ph واژن و معقد را مختل نخواهند کرد از بروز بیماری های مختلف جلوگیری خواهند کرد.

از مهمترین مشکلات این محصولات می توان به این موضوع اشاره داشت که با توجه به حل پذیری بالا در آب، برای ماساژ اندام های جنسی موثر نبوده و حتی در زمان رابطه دخولی نیز باید مکرر این محصولات را بر روی اندام شارژ کرد.

•    لوبریکانت های بر پایه روغن

روان کننده هایی که بر پایه روغن های گیاهی یا روغن های شیمیایی تولید شده اند در این دسته قرار خواهند گرفت. استفاده از این محصولات بیشتر برای ماساژ اندام های جنسی و پیش نوازی های قبل از رابطه موثر خواهد بود. از مهمترین مزایای این دست از محصولات میتوان به عدم نیاز به شارژ مجدد در روابط جنسی، لغزندگی فراوان برای رابطه های طولانی مدت اشاره کرد.

 با این حال، این محصولات با توجه به ساختاری که دارند ممکن است برای برخی از افراد حساسیت زا باشد. همچنین برخی از برند های رده دوم این محصولات، از متریال های مناسب استفاده نکرده و می توانند با بر هم زدن ph واژن، سبب بروز بسیاری از بیماری های جنسی در بانوان به ویژه بیماری خشکی واژن شوند.

•    لوبریکانت های بر پایه سیلیکون

این دست از تولیدات در بازار های مصرفی نایاب هستند. این لوبریکانت های بر پایه سیلیکون کمک خواهند کرد تا رابطه های دخولی طولانی مدت و ایمنی را تجربه کنید. روان کننده های بر پایه سیلیکون، ضد حساسیت و ضد قارچ خواهند بود. این محصولات به گونه ای طراحی شده اند که از ph واژن و معقد محافظت کرده و می توانند رابطه های جنسی لذت بخشی را برای زوجین به همراه داشته باشند.

هرچند که این محصولات به ظاهر بی خطر و مطمئن خواهند بود، اما می تواند در استفاده طولانی مدت، تنبلی وازن و تخمدان به همراه داشته باشند.

ژل های روان کنندهژل های روان کننده

نحوه استفاده از ژل های روان کننده

به طور کلی از این محصولات می توان برای دو نوع از روابط استفاده کرد، برای روابط جنسی واژنی و روابط معقدی، اما با توجه به محصولی که استفاده می کنیم، می توان روش استفاده متفاوتی را به کار برد. اما به طور کلی می توان یک روش کلی را برای همه این محصولات به کار برد. برای استفاده از روان کننده ها و لوبریکانت ها با هر ساختاری که دارند، با پمپاژ و مالش بر دیواره های اطراف واژن و یا معقد می توان دخول را به طور کامل و لذت بخش ادامه داد.

با این حال برای استفاده از لوبریکانت هایی که بر پایه آب هستند می توان با این شیوه عمل کرد که ژل را بر روی اندام تناسلی مردانه پمپاژ کرده و عمل دخول را انجام داد.

حتما به این نکته توجه داشته باشید که استفاده از برخی از محصولات زناشویی در کنار ژل های روان کننده می تواند روابط جنسی لذت بخشی را برای زوجین در روابط جنسی به همراه داشته باشد. استفاده از کاندوم تنگ کننده، نمونه های خاردارو سیلیکونی در کنار روان کننده های جنسی می توانند بهترین و لذت بخش ترین روابط جنسی را برای زوجین به همراه داشته باشند. پیش از استفاده از روان کننده ها باید به حساسیت زا بوده  ضد حساسیت این محصولات اهمیت داد. برخی از برند های تولید کننده این محصولات می توانند برای پوست اندام های جنسی برخی از افراد حساسیت زا باشند در حالی که برای برخی دیگر هیچ حساسیت و بیماری ای ایجاد نکنند.

ژل های روان کنندهژل های روان کننده

برخی از شرکت های تولید کننده ژل روان کننده

همانطورکه گفته شد محصولات تولید شده توسط برخی از برند های زناشویی می تواند برای افراد حساسیت زا باشند. در حالی که همین محصول می تواند برای فرد دیگر هیچگونه حساسیتی ایجاد نکند. برای دریافت این موضوع که کدام برند برای ما مناسب است، هیچ راهی جز امتحان کرد تولیدان برند های مختلف نیست. با این حال برخی از شرکت ها محصولاتی را تولید می کنند که برای تمامی پوست ها و افراد سازگار خواهند بود.

•    برند ناچ کدکس

یکی از شرکت های موفق در حوزه تولید محصولات زناشویی در ایران، ناچ کدکس است. این شرکت تولید کننده محصولات زناشویی دامنه تولیدات خود را بسیار گسترده کرده و در تلاش است تا تولیدات خود را متناسب با سلیقه و فرهنگ ایرانیان طراحی و تولید کنند. در میان محصولات این شرکت می توان انواع لوبریکانت ، کاندوم ا، اسپری تاخیری و محصولات مختلف دیگری را مشاهده و خریداری کرد.

•    کاپوت

اگر قدمت را ملاک اصلی برای کیفیت بدانیم، بدون شک محصولات زناشویی برند کاپوت انتخاب مناسبی برای ما خواهد بود. این شرکت بهترین و با کیفیت ترین محصولات خود را در بازار های ایرانی عرضه کرده است. در  دامنه تولیدات این شرکت می توان انواع محصولات از جمله لوبریکانت های بر پایه آب را مشاهده و خریداری کرد.

•    گالاردو

تنوع، ملاک و شاخص خوبی برای شناخت کیفیت محصولات است.محصولات زناشویی شرکت گالاردو با استفاده از تکنولوژی و فناوری های نوین، در تلاش است تا محصولات مناسبی از جمله انواع روان کننده ها را با رایحه ها و کاربرد های مختلف تولید و روانه بازار های مصرفی کرده است.

•    کلتنکس

یکی از شرکت هایی که فعالیت های خود را  در راستای تولید محصولات با کیفیت در نظر گرفته، کلتنکس خواهد بود. این شرکت با تولید انواع لوبریکانت ها و ژل های مناسب برای رابطه های دخولی تلاش کرده تا نیاز های مختلفی در روابط جنسی را برطرف سازند.

•    پولونکس

نوآوری در سیستم ها و فرمولاسیون معیاری است که در تولید محصولات شرکت پولونکس به آن توجه شده است. تمامی محصولاتی که توسط این برند طراحی و تولید شده اند کارایی و دوام بسایر خوبی در روابط جنسی خواهند داشت.

•    ایموشن

اگر بخواهید از محصولاتی استفاده کنید که رایحه های خوش با کارایی بالا داشته باشد بهترین انتخاب می تواند استفاده از محصولات این شرکت، به ویژه اسپری ایموشن باشد. این شرکت تلاش کرده تا رایحه هایی مناسب با فرهنگ و سلیقه ایرانیان طراحی و تولید کند.

نتیجه گیری

همانطور که می‌دانید ژل های لوبریکانت به عنوان یکی از محصولات بسیار کاربردی برای درمان بیماری خشکی واژن و یا برقراری رابطه معقدی مناسب است. این محصولات به طور کلی بر سه پایه آب، روغن و سیلیکون طراحی و تولید خواهند شد، که هر کدام از این محصولات کاربرد ها و ویژگی های مختلفی دارد. برخی از ژل های تولید شده توسط شرکت های تولید کننده محصولات زناشویی می توانند برای پوست و اندام های جنسی افراد حساسیت زا باشند. از این رو بهتر است برای استفاده از این محصولات از برند هایی استفاده کرد که شناخته شده هستند. برخی از برند ها همچون ناچ کدکس، کاپوت، گالاردو، کلتنکس، پولونکس، ایموشن و بسیاری از برند های دیگر در تلاشند تا محصولاتی متناسب با خواسته و سلیقه ایرانیان تولید کنند. برای مقایسه، بررسی و انتخاب محصولات مناسب می‌ توانید سپیتا شاپ را دنبال کنید.

مرجع : فروشگاه اینترنتی سپیتا

  • 16
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
افسانه بایگان,بیوگرافی افسانه بایگان,عکس افسانه بایگان بیوگرافی افسانه بایگان بازیگر و ماجرای کشف حجابش (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۳۴۰/۱۰/۲۶

محل تولد:تهران

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

پیشه:هنرپیشه

ادامه
میریام فارس,بیوگرافی میریام فارس,میریام فارس خواننده لبنانی بیوگرافی میریام فارس خواننده، رقاص و بازیگر لبنانی (+ تصاویر)

متولد:۳ مهٔ ۱۹۸۳ روستای كفر شلال٫ جنوب لبنان

ملیت:لبنانی

سبک( ها):پاپ عربی

حرفه( ها):خواننده، رقاص، بازیگر

زمینهٔ فعالیت:موسیقی

ادامه
داوود عابدی,بیوگرافی داوود عابدی,داوود عابدی مجری بیوگرافی داوود عابدی، گوینده و مجری سابق صدا و سیمای ایران (+ تصاویر)

زاده:یک تیر ۱۳۵۴

زادگاه:تهران

تحصیلات:کارشناسی روزنامه نگاری

پیشه:مجری و گوینده خبر

ملیت:ایرانی

ادامه
سحر زکریا,بیوگرافی سحر زکریا,عکس سحر زکریا بیوگرافی سحر زکریا و ماجرای کشف حجابش (+ تصاویر)

زمینه فعالیت:بازیگر

تولد:۲۸ آذر ۱۳۵۲

محل تولد:اراک 

ملیت:ایرانی

بیوگرافی سحر زکریا

زمان و محل تولد سحر زکریا به تاریخ ۲۸ آذر ۱۳۵۲در اراک برمی گردد. مادر این بازیگر، اهل شمال بود و اصلیت پدرش که به عنوان مهندس برق، فعالیت داشت؛ از اراک بود. همین امر باعث شد که سحر تا مقطع پنجم ابتدایی در شهرهای مختلفی زندگی کند. با این که محل تولد سحر، گیلان بوده است ولی پدرش برای او از اراک، شناسنامه گرفته است. سحر دارای یک خواهر میباشد که کوچکتر از خودش است و متاهل شده و در حال حاضر ، فرزند دارد.

ادامه
المیرا شریفی مقدم,عکس المیرا شریفی,تصاویر خانم المیرا شریفی مقدم المیرا شریفی مقدم، گوینده و مجری ایرانی (+تصاویر خانوادگی)

سال تولد:۱۳۶۰

محل تولد:تبریز

تحصیلات:دانشجوی رشته میکروبیولوژی

پیشه:گویندگی خبر

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
کتانه افشاری نژاد,بیوگرافی کتانه افشاری نژاد,زندگینامه کتانه افشاری نژاد بیوگرافی کتانه افشاری نژاد، بازیگر سینما و تئاتر (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۳ مرداد ۱۳۵۲

محل تولد:تهران

فعالیت:بازیگر و گوینده

سالهای فعالیت:۱۳۷۰- تاکنون

ملیت:ایرانی

ادامه
شقایق دهقان,بیوگرافی شقایق دهقان,عکس شقایق دهقان بیوگرافی شقایق دهقان بازیگر و نویسندهٔ ایرانی (+ تصاویر)

زاده:۴ اسفند ۱۳۵۷

زادگاه:آلمان

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:ایرانی

سمت:بازیگر و نویسندهٔ ایرانی

ادامه
خزر معصومی,بیوگرافی خزر معصومی,عکس های خزر معصومی بیوگرافی خزر معصومی و ماجرای کشف حجاب او (+ تصاویر)

زاده:۱۳۶۰

زادگاه:تهران

ملیت:ایرانی

سمت:بازیگر

تحصیلات:فارغ التحصیل رشته حقوق

ادامه
دنیا مدنی,بیوگرافی دنیا مدنی,عکس های دنیا مدنی بیوگرافی دنیا مدنی بازیگر سینما و تئاتر (+ تصاویر)

زمینه فعالیت:سینما، تلویزیون، تئاتر

متولد:۱۳ تیرماه ۱۳۶۹ تهران

پیشه:بازیگر

سال های فعالیت:۱۳۹۱- تاکنون

تحصیلات:طراحی لباس

ادامه
ویژه سرپوش