جمعه ۰۸ مهر ۱۴۰۱
کد مقاله: ۹۹۰۶۰۰۱۱۸

همه چیز درمورد سایز آلت تناسلی/ اندازه ی نرمال آلت تناسلی مردان چقدر است؟

سایز آلت تناسلی,راه های افزایش سایز آلت تناسلی مردان,تغییر سایز آلت تناسلی آقایانسایز آلت تناسلی مثل دیگر ویژگی های بدنی انسان تابع نژاد، ژنتیک یا وراثت است
سایز آلت تناسلی بین مردان متغیر می باشد و امکان دارد در برخی افراد بزرگتر باشد. نگرانی اغلب مردان در خصوص اندازه آلت تناسلی شان این است که آیا آلت تناسلی شان میتواند از نظر جنسی او و همسرش را راضی کند. بعضی مردان هم نگران این هستند که ظاهر آن ها بدون لباس چه طور بنظر می رسد. 

سایز آلت تناسلی

امرزوه با پیشرفت در دنیای ارتباطات و افزایش دانش مردم، گرایش به داشتن آلت بزرگتر رو به افزایش است. برای اندازه گیری دقیق بایستی این کار را چند بار در جاهای متنوع تکرار کرد به دلیل آن که عوامل محیطی مانند میزان برانگیختگی جنسی، ساعت، روز، دما، توالی فعالیت های جنسی و غیر دقیق بودن روش های اندازه گیری بر آن تأثیر می گذارند. به دلیل دید فرد از بالا و از زاویه دید و چربی و چاقی بیش از حد سبب می شود که خود فرد آلت تناسلی را کم تر از نرمال حس کرده و نگران شود. سایز آلت تناسلی مرد با اندازه گیری قطر و طول آن مشخص می شود.

در فرهنگ های گوناگون دیدگاه های متفاوتی در خصوص اندازه ی نرمال آلت تناسلی مردان دیده می شود. در یونان باستان و هنر رنسانس آلت های کوچک و ختنه نشده از نظر فرهنگی مطلوب بودند و آلت های بزرگ و ختنه شده مضحک و مسخره بنظر می آمدند. در روم باستان به نظر میرسد که دیدگاهی متضاد این رواج داشته و در ادبیات عربی سده های میانه هم آلت های بزرگ تر ترجیح داده می شدند. خیلی از مردان سایز آلت تناسلی خود را نسبت به سایر مردان کوچک می دانند و خیلی از افرادی که فکر می کنند آلت تناسلی کوچکی دارند در واقع آلت متوسطی دارند.

داشتن آلت بزرگ نیز امکان دارد با اعتماد به نفس بالاتر هم مرتبط باشد. در زنان قطر آلت مردانه نسبت به طول اهمیت بیشتری در تحریک جنسی دارد. ترس از کوچک شدن سایز آلت تناسلی مردان در ادبیات فولکلور باعث شده تا نوعی هیستری جمعی معروف به هراس کوچک آلتی پدیدار شود. البته کوچک شدن آلت بر اثر تخریب بافت های آن در یک عارضه پزشکی که به بیماری پیرونی (Peyronie' s disease) مشهور است، اتفاق می افتد.

روش افزایش سایز آلت تناسلی,اندازه ی نرمال آلت تناسلی مردان,افزایش سایز آلت تناسلیسایز آلت تناسلی در حالت نعوظ هیچگونه ارتباطی با اندازه آن در حالت طبیعی و غیر نعوظ ندارد

چه چیزی سایز آلت تناسلی مردان را تعیین می کند؟

اندازه ی نرمال آلت تناسلی مردان بر مبنای زمینه های ژنتیکی شخص تعیین می شود. سایز آلت تناسلی در طی بلوغ تغییر می کند. بيش ترین رشد آلت تناسلی بین ۲ تا ۵ سالگی و از طرفی در سن ۱۵- ۱۷ سالگی اتفاق می افتد و پس از بلوغ اندازه آلت تناسلی همیشه ثابت می ماند. در ابتدا بیضه ها شروع به بزرگ شدن کرده و رویش موهای تناسلی شروع می شود. رشد آلت اول در طول و بعد در قطر صورت می گیرد. اندازه ی نرمال آلت تناسلی افراد بالغ در حالت معمولی (شل) بین ۴تا ۸ سانتیمتر است. نوجوانان برای آگاهی از اندازه قطعی آلتشان باید تا یک تا دو سال بعد از توقف رشد قدی خود صبر کنند.

چگونه طول آلت تناسلی را اندازه گیری کنیم؟

 اگر به دنبال اندازه گیری طول آلت تناسلی خود هستید، میتوانید طول آلت را هم در حالت کشیدن آلت شل و هم در حالت نعوظ اندازه گیری کرد. طول آلت از محل اتصال آلت به استخوان عانه (پوبیس) تا راس آْلت در حالت کشیده یا در حالت نعوظ اندازه گیری می شود. به هنگام اندازه گیری، آلت تناسلی بایستی عمود بر بدن باشد. طول آلت شل در حالت کشیده رابطه نزدیکی با طول آلت در حالت نعوظ دارد.

چگونه قطر آلت تناسلی را اندازه گیری کنیم؟

برای محاسبه سایز آلت تناسلی، حتماً بایستی آلت در حالت نعوظ باشد که در این حالت با متر محیط آنرا در بخش میانی آلت اندازه گیری می کنیم. چربی ناحیه شرمگاهی اطراف آلت سبب می شود تا طول آلت شل کوچک بنظر برسد ولی در حالت نعوظ سایز آلت تناسلی طبیعی است.

اندازه ی نرمال آلت تناسلی مردان چقدر است؟

اگرچه نتایج تحقیقات معتبر در زمینه سایز آلت تناسلی مرد تا حدی با یکدیگر اختلاف دارند، ولی بنا بر اجماع عمومی محققان، میانگین طول آلت تناسلی مردان بالغ بین ۱۲٫۹ تا ۱۵ سانتیمتر است و ۹۵ درصد میانی نیز طول بین ۱۰٫۷ تا ۱۹٫۱ سانتیمتر دارند. در مورد محیط یا دورِ آلت تناسلی مردان هم اجماع عمومی بر روی میانگین ۱۲٫۳ سانتیمتر است که به معنای قطری معادل ۳٫۹ سانتیمتر در حالت نعوظ کامل است. میانه حسابی اندازه های آلت تناسلی مردان، یعنی رقمی که ۵۰ درصد افراد از آن پایین تر و ۵۰ درصد بالاتر از آن قرار می گیرند، اندکی پایین تر از میانگین است. ارتباطی بین اندازه آلت تناسلی مردان و نژاد مشاهده نشده است.

آلت تناسلی مردان ختنه شده بطور میانگین ۸ میلی متر کمتر از همتایان ختنه نشده است. بایستی بدانید که طول آلت بر اساس نژاد و ژنتیک میتواند مختلف باشد و همانگونه که دیگر خصوصیت های جسمی هر شخص با اشخاص دیگر حتی با اقوام درجه اول خود متفاوت است بنابراین مقایسه خود با هر شخص دیگری در مورد سایز آلت تناسلی نیز صحیح نمی باشد. در صورتیکه طول آلت تناسلی در حالت نعوظ از ۷ سانتیمتر کوچکتر باشد، میکروپنیس نام دارد و احتمال نازایی در آنان زیاد است. در غیر اینصورت، کوچک بودن در طیف جمعیتی آن مشکلی برای زاد و ولد ایجاد نمی کند. آلت تناسلی افراد ختنه شده بطور میانگین ۸ میلی متر کم تر از همتایان ختنه نشده است.

سایز آلت تناسلی و رضایت شریک جنسی

تحقیقات گوناگون درباره رابطه سایز آلت تناسلی و رضایت شریک جنسی، تقریباً همه به این نتیجه رسیده اند که این چنین ارتباطی وجود ندارد و تأثير اندازه آلت تناسلی در رضایت جنسی چندان زیاد نیست. متأسفانه به دلیل فرهنگ سازی اشتباه خیلی ها بر این باورند که بین حجم و سایز آلت تناسلی و شدت رضایت زنان رابطه مستقیمی وجود دارد در حالی که از نظر علمی به طور کامل اشتباه است به علت آنکه تنها یک سوم خارجی واژن از تماس با آلت و تحریک جنسی بيش ترین تأثیر را دارد.

افزایش سایز آلت تناسلی مرد,بهترین سایز آلت تناسلی,سایز آلت تناسلییک راه مطمئن و موثر برای افزایش سایز آلت جنسی وجود دارد و آن کاهش وزن است

اندازه واژن خانم ها در حالت اتساع و موقع مقاربت بین ۷- ۹ سانتیمتر متغیر میباشد و بنابراین تنها ۷- ۹ سانت آلت تناسلی مرد میتواند در درون واژن قرار گیرد و اضافه آن در صورت فشار توأم با درد شدیدی برای خانم خواهد بود که مانع رسیدن آن ها به اوج لذت جنسی یا ارگاسم می شود. توجه داشته باشید که طول واژن زنان ۵/۷ سانتیمتر است که در طول تحریک جنسی به ۱۰ سانتیمتر میرسد و بنابراین با این توضیح اکثر مردان در حالت نعوظ بالای ۱۰ سانتیمتر طول آلت را دارند و لذا بطور کامل مهبل زن را پر خواهند کرد و نیاز به درمان اضافه ندارند.

آیا روش های تغییر سایز آلت تناسلی موثر هستند؟

امروزه تبلیغات محصولات افزایش سایز آلت تناسلی همه جا دیده می شود. پمپ افزایش حجم، قرص، وزنه، انجام یکسری تمرین های خاص و جراحی امروزه برای افزایش قطر و سایز آلت تناسلی مردان مورد استفاده قرار می گیرد. با اینهمه فعلا شواهد علمی کافی در خصوص موثر بودن روش های غیر جراحی وجود ندارد. از طرفی دیگر هیچ سازمان پزشکی مطرحی، جراحی آلت تناسلی را به منظور اهداف زیبایی توصیه نمی کند. بیش تر روش هایی که در تبلیغات نشان داده می شود، مؤثر نیستند و حتی گروهی از آنها به آلت تناسلی آسیب می رسانند. به این ترتیب قبل از استفاده از این محصولات و روشها به دقت فکر کنید.

اندازه ی نرمال آلت تناسلی مردان,سایز آلت تناسلی مردان,سایز آلت تناسلی سایز آلت تناسلی مردان بر مبنای زمینه های ژنتیکی فرد تعیین می شود

روش جراحی برای سایز آلت تناسلی مردان برای اهداف غیر زیبایی

نیاز به جراحی برای بزرگ کردن آلت تناسلی در موردهای کمی اتفاق می افتد. این جراحی ها معمولاً برای مردانی انجام می شود که آلت تناسلی آنها به علت نقص های مادرزادی و یا آسیب های وارده دارای عملکرد مناسب و طبیعی خود نیست. با وجود این که خیلی از جراحان روش های عمل زیبایی مختلفی را برای بزرگ کردن سایز آلت تناسلی پیشنهاد میدهند، این روشها علاوه بر بحث برانگیز و غیر ضروری بودن، در مواردی هم آسیب رسان هستند. این جراحی ها باید به صورت آزمایشی انجام شوند.

یکی از روش های جراحی که به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرد شامل جدا کردن رباط معلق است که آلت تناسلی را به استخوان شرمگاهی متصل کرده و سبب حرکت پوست شکمی روی تنه ی آلت می شود. هنگامی که این رباط جدا می شود، از آنجایی که آلت بیش تر آویزان می شود، بزرگتر هم بنظر می رسد ولی قطع کردن این رباط ممکن است سبب شود که حالت نعوظ آلت به سرعت از بین برود. جراحی قطع رباط معلق گاهی با خارج کردن چربی اضافه ی اطراف استخوان شرمگاهی هم همراه است.

برای زیاد کردن قطر آلت هم چربی از ناحیه ی دیگری از بدن برداشته شده و داخل تنه آلت تزریق می شود. از آنجایی که این چربی تزریق شده امکان دارد مجدداً توسط بدن جذب شود، نتایج این جراحی در موارد خیلی ناامید کننده خواهد بود. در موارد متعددی این جراحی سبب بی قرینگی و بدشکلی ظاهر آلت خواهد شد. پیوند بافت درون تنه آلت، روش دیگری است که برای افزایش قطر آلت تناسلی انجام می شود. موثر بودن و بی خطر بودن هیچ یک از این روشها تا به حال به اثبات نرسیده است.

تغییر سایز آلت تناسلی آقایان,سایز آلت تناسلی,بهترین سایز آلت تناسلیبرای افزایش سایز آلت تناسلی نمی توان بخش دیگری از بدن را به آلت پیوند زد تا بزرگتر شود

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 13
  • 7
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
تهماسب اول,شاه تهماسب اول,زندگینامه شاه تهماسب اول زندگینامه شاه تهماسب اول، دومین پادشاه صفوی

تاریخ تولد: ۳ اسفند ۸۹۲

محل تولد: شه آباد، اصفهان

سلطنت: ۹۳۰ تا ۹۸۴

جانشین: اسماعیل دوم

درگذشت: ۲۴ اردیبهشت ۹۵۵ خورشیدی

آرامگاه: مشهد، حرم امام رضا

ادامه
ابن رشد,زندگینامه ابن رشد,ابن رشد کیست زندگینامه ابن رشد همه‌چیزدان و فیلسوف نامدار

تاریخ تولد: سال ۵۲۰ قمری

محل تولد: قرطبه اندلس

شهرت: حفید

تالیفات: تفسیر مابعدالطبیعة؛ تلخیص الکون و الفساد؛ تلخیص کتاب الشعر؛ تلخیص کتاب العبارة و...

وفات: ۹ صفر ۵۹۵

ادامه
لادن مستوفی,بیوگرافی لادن مستوفی,عکس های لادن مستوفی بیوگرافی و عکس های لادن مستوفی و همسرش

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۵۱

محل تولد: تن کابن، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۳

همسر: شهرام اسدی

ادامه
عارف غلامی,بیوگرافی عارف غلامی,عکس عارف غلامی بیوگرافی عارف غلامی فوتبالیست (+عکس)

تاریخ تولد: ۳۰ فروردین ۱۳۷۶

محل تولد: گرگان

حرفه: فوتبالیست

پست: مدافع میانی

تیم کنونی: استقلال تهران

قد: ۱۸۳ سانتی متر

ادامه
احمد سعیدی,بیوگرافی احمد سعیدی,عکس احمد سعیدی بیوگرافی و عکس های احمد سعیدی (+داستان زندگی و مهاجرتش)

تاریخ تولد: ۱۶ فروردین ۱۳۶۷

محل تولد: شیراز

حرفه: خواننده و آهنگساز

سبک: پاپ ایرانی

تحصیلات: فوق دیپلم رشته مهندسی کامپیوتر

ادامه
حمید سجادی,بیوگرافی حمید سجادی,عکس های حمید سجادی بیوگرافی حمید سجادی (+عکس)

تاریخ تولد: ۲ فروردین ۱۳۴۸

محل تولد: تهران

تحصیلات: دکترا در رشته برنامه‌ریزی

حرفه: وزیر ورزش و جوانان

حزب سیاسی: جامعه اسلامی ورزشکاران

ادامه
دقیقی طوسی,زندگینامه دقیقی طوسی,دقیقی طوسی شاعر زندگینامه دقیقی طوسی شاعر سده چهارم هجری

تاریخ تولد: پس از ۳۲۰ هجری قمری

محل تولد: توس، ایران

ملیت: ایرانی

حرفه: شاعر 

درگذشت: ۳۶۷ تا ۳۶۹ هجری قمری

ادامه
حمید فرخ نژاد,بیوگرافی حمید فرخ نژاد,عکس حمید فرخ نژاد بیوگرافی حمید فرخ نژاد ( + عکس همسر و فرزندش)

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ۱۳۴۸

محل تولد: آبادان

حرفه: کارگردان، فیلمنامه‌ نویس و بازیگر تلویزیون و سینما

تحصیلات: تحصیل کرده رشته کارگردانی تئاتر در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران

همسر: فروزان جلیلی فر

ادامه
امیررضا دلاوری,بیوگرافی امیررضا دلاوری,تصاویر امیررضا دلاوری بیوگرافی و عکس های امیررضا دلاوری

تاریخ تولد: ۱۷ مرداد ۱۳۵۵

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۷ تا کنون

مدرک تحصیلی: دیپلم علوم تجربی

همسر: الهام مرادی

ادامه
ویژه سرپوش