یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
کد مقاله: ۹۹۱۲۰۰۰۴۸

راه های کنترل خیال پردازی جنسی چیست؟

خیال پردازی جنسی,عوارض خیال پردازی جنسی,کنترل خیال پردازی جنسیمیل به مقاربت و خیال پردازی جنسی از حالات درونی هر فردی است که باید ارضا شود
تمامی انسانها کم و بیش به خیال پردازی جنسی در وجود خویش، فکر می کنند که در واقع همان بروز احساسات و شهوت طبیعی پنهان در وجود هر انسان است. درجه ی آن باتوجه به عواملی مانند سن، جنسیت، قدرت تخیّل و سابقه ی رابطه ی جنسی هر شخص بستگی دارد. 

خیال پردازی جنسی

برخی از اشخاص، دائم به اینکه رابطه جنسی چطور زیباتر شود فکر می کنند و به دنبال لذتی جدید و تنوع بیشتر در زمان نزدیکی در خیالات خویش می پردازند. در واقع در درون هر شخصی احساسات و شهوت طبیعی نهفته با خیال پردازی جنسی بروز پیدا میکند. هرفردی در تخیلات خود برای کسب لذت بیشتر در حین نزدیکی به نوعی به رویاهای جنسی میپردازد و سعی می کند با عملی کردن آن تجربه ی جنسی متقاوتی را تجربه کند.

در شکل گیری خیال پردازی جنسی ضمیر ناخودآگاه هر فردی نقش بسزایی دارد و ارتباط  قدرت تخیل با میزان شهوت و هوس هر فردی در رابطه جنسی، مستقیم است. این یعنی هر چقدر میزان شهوت فرد بالا باشد شدت و قدرت خیال پردازی جنسی هم بالا خواهد بود ولی در افراد مقدار و درجه خیال پردازی جنسی متفاوت است. طی یک رابطه جنسی خیالی، اکثر زنان ارضاء میشوند و به آرامش درونی می رسند. در واقع حالات درونی ما برخواسته از رویای رابطه جنسی و میل به نزدیکیست، بطوری که گاهی وقت ها به قدری فکر و ذهن ما را درگیر می کند که سبب بروز مشکلات درونی و روحی می شود، در صورتیکه در این حالت این شهوت و هوس ارضاء نشود، تبعاتی مانند استرس و پریشانی و نهایتاً حس حقارت و عدم اعتماد به نفس در فرد برجای خواهد گذاشت.

شکل گیری خیال پردازی جنسی,خیال پردازی جنسی,روشهای کنترل خیال پردازی جنسیتفریط در خیال پردازی جنسی موجب رخوت درونی فرد می شود

آیا خیال پردازی جنسی بد است؟

خیال پردازی جنسی یک امر طبیعی است و با تخیلات جنسی، احساسات و شهوت انسان ها بروز پیدا می کند. در طول رابطه، صحبت های جنسی نوعی بازی جنسی است که با تخیلات جنسی متفاوت است. بعضی از اشخاص اعم از خانم یا آقا هنگامی که حرف های جنسی میشنوند، تحریک میشوند که در این حد ایرادی ندارد ولی بعضی دیگر با تخیلات جنسی تحریک میشوند که در اینصورت باید میزان شدت آنرا دید. در صورتیکه فرد در بعضی از موارد مثل تخیلات جنسی مداومت و اصرار دارد و فردی را وارد رابطه زناشویی در تخیلات خود کند، در این صورت این چنین مسأله ای خطرناک و غیر طبیعیست و باید درمان شود.

روش های کنترل خیال پردازی جنسی

نسبت به منشاء و عمق حس خیال پردازی جنسی آگاه شوید زیرا این شمایید که تشخیص میدهید، آیا علل بروز این هوس و شهوت، تنها به علت افراط میل درونی شماست یا صرفا برای تقویت و لذّت بیش از رابطه جنسی با همسرتان یک میل ذاتی و مفید است.

خیال پردازی جنسی چیست,فواید خیال پردازی جنسی,خیال پردازی جنسیهمه انسان ها در وجودشان کم و بیش، به خیال پردازی جنسی فکر می کنند

برای کنترل خیال پردازی جنسی، فیلم های پورنوگرافی نبینید به علت این که دیدن این نوع فیلم ها سبب میشود تا توقعات جنسی شما تغيير کرده و سبب تقویت امیال غیرطبیعی و نامتناسب با واقعیت در شما می شود.

راه دیگر برای کنترل خیال پردازی جنسی اینست که زیاده روی نکنید و در ذهن خود قدرت تصوّر صحیح و بهتری را پرورش دهید. در طول این رویا بهتر است به روابطی معقول و طبیعی فکر کنید نه به روابط یا حالاتی که به جسم یا روح شما امکان دارد لطمه وارد کند. بهتر است به یک رابطه جنسی زیبا و دل نشینی که پیشتر تجربه نموده اید فکر کنید و از آن لذّت ببرید. به رویایی دست یافتنی و واقعی فکر کنید نه خیالی، در غیر اینصورت در آن رویا به علت عدم دسترسی و ارضاء، معضللالتی مانند استرس و اضطراب تمام وجودتان را در برمی گیرد، چنانچه تاکنون مرتکب این اشتباه شده اید، با ورزشی منظّم و اصلاح هوس های خود میتوانید به رویاهایی واقعی دست یابید و از پریشانی و عقده های حقارت درونی رهایی یابید. در خیالاتتان تلاش کنید خود واقعی تان باشید نه اینکه خودتان را در نقش یک شخصیت خارجی تصور کنید!

گاهی نیاز است با حس خیال پردازی جنسی مواجه شوید و برای همیشه آنرا خاموش کنید. اگر احساس می کنید که میل جنسی خویش را دیگر نمی توانید کنترل کنید یا با روشی افراطی در خیال پردازی های جنسی خویش، پیش می روید، برترین راه اینست که با همسرتان نزدیکی داشته باشید و خود را ملزم به رابطه جنسی عملی و اصولی کنید. احیانا با پرداختن به رابطه جنسی، نه تنها قسمتی از رویاهای جنسی منطقی خود را میتوانید ارضاء کنید، بلکه می توانید از این طریق تمام انرژی خویش را صرف یک رابطه جنسی حقیقی و واقعی کنید نه خیالات واهی.

خیال پردازی جنسی,خیال پردازی جنسی چیست,فواید خیال پردازی جنسیخیال پردازی جنسی در ضمیر ناخودآگاه ما شکل می گیرد

لازم به ذکر است، با هدایت حس خیال پردازی جنسی در جهت غیرافراطی و حقیقی، میتوانید تصورات خیالی خود را در راستای رابطه جنسی واقعی بکار بگیرید تا نهایت لذت را ببرید و از این جهت به آرامش درونی و احساس خوشنودی برسید.

فواید خیال پردازی جنسی

در زمان نزدیکی حرکات متنوع و شهوت، نه تنها سبب افزایش هیجان رابطه جنسی میشود، بلکه صمیمیت بیشتری در زندگی زناشویی هم برقرار می شود. روان شناسان بر ای باورند که خیال پردازی جنسی دارای فواید بسیاریست که برخی از آن ها شامل موارد زیر است:

- تنوع در روش و چگونگی مقاربت.

- کاهش اضطراب،  استرس و نگرانی.

- آشنایی با خصوصیات روانی و روحی خود و همسر.

- آگاهی از علائق و تمایلات خود و همسر.

- افزایش علاقه و محبت زوجین نسبت به یکدیگر در زندگی مشترک.

- افزایش هیجانات مثبت در حین رابطه جنسی.

روشهای کنترل خیال پردازی جنسی,خیال پردازی جنسی,کنترل خیال پردازی جنسیخیال پردازی جنسی همان بروز احساسات و شهوت طبیعی نهفته در وجود هر انسانی است

- صمیمیت بیش تر زوجین در زندگی زناشویی.

- افزایش اعتماد به نفس به خاطر جلب رضایت همسر.

- آرامش خاطر از فعال جنسی بودن.

- کسب رضایت از زندگی جنسی.

عوارض خیال پردازی جنسی

معمولاً خیال پردازی جنسی طبیعی است و مشکل حادی بوجود نمی آورد. ولی در مواردی میتواند نشانه ای از یک مسأله باشد. به عنوان مثال فردی که نمی تواند درخواست ها و تمایلات جنسیش را در رابطه ی جنسی ارضا کند در نهایت به خیال پردازی جنسی روی می آورد و باید رابطه ی جنسی خویش را اصلاح کند و برای برطرف کردن این مشکل بهتر است از یک سکس تراپ کمک بگیرد.

در مواقعی هم خیال پردازی جنسی شکل وسواسی بخود می گیرد یعنی فرد برای رفع بعضی از مشکلات مثل آرام کردن نگرانی ها و رفع اضطراب ها علاوه بر خود ارضایی ، خیال پردازی جنسی را هم دارد که در نتیجه ی آن دچار عذاب وجدان می شود ولی به دلیل حالات وسواسی که دارد مجدداً مرتکب انجام این کار میشود و این دور باطل ادامه پیدا می کند. امکان دارد فرد به اعتیاد جنسی مبتلا شود که درمان ویژه تری را طلب می کند. بعضی از خیال پردازی ها مانند خیال پردازی های افراطی و بی حد و حصر سبب می شود که شخص، غرق میل جنسی و هوی و هوس خود شود و حتی گاهی تا آنجایی که قدرت عقل و استدلال زایل شود، پیش رود.

شکل گیری خیال پردازی جنسی,عوارض خیال پردازی جنسی,خیال پردازی جنسیرواشناسان معتقدند خیال پردازی جنسی فواید بسیار زیادی دارد

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 14
  • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
امام هادی (ع),نحوه شهادت امام هادی (ع),امام هادی علیه السلام زندگی نامه امام هادی (ع) امام دهم شیعیان

زاده:۱۵ ذی الحجه سال ۲۱۲ هجری قمری

زادگاه:یکی از محله های نزدیک مدینه به نام صریا 

درگذشته:۳ رجب سال ۲۵۴ هجری قمری

محل دفن:سامرا

والدین:جواد ، سمانه مغربیه معروف به سیّده  

ادامه
مهستی گنجوی,زندگی نامه مهستی گنجوی,رباعیات عاشقانه مهستی گنجوی زندگینامه مهستی گنجوی یکی از شاعران زن متقدم ادبیات فارسی

زاده: پنجم/ششم قـ.

زادگاه:گنجه

پیشه:دبیر

ملیت:ایرانی

آرامگاه:گنجه، آذربایجان

ادامه
هوروش بند,بیوگرافی هوروش بند,تشکیل هوروش بند بیوگرافی هوروش بند یکی از گروههای موسیقی پاپ (+ تصاویر)

متولد:۱۷ مرداد ۱۳۷۲

زادگاه:کوهدشت

فعالیت:خوانندگی

ملیت:ایرانی

شروع فعالیت در هوروش بند: از سال ۱۳۹۵ تاکنون

ادامه
عباس جدیدی,عباس جدیدی کیست,کشتی عباس جدیدی بیوگرافی عباس جدیدی نماینده چهارمین دوره شورای شهر تهران (+ تصاویر)

زاده:۲۳ دی ۱۳۴۸ خورشیدی

زادگاه:تهران

پیشه:ورزشکار

ملیت:ایرانی

دین:اسلام

ادامه
مایک پومپئو,بیوگرافی مایک پومپئو,زندگی نامه مایک پومپئو بیوگرافی مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریکا (+ تصاویر)

زاده:۳۰ دسامبر ۱۹۶۳

زادگاه:اورنج، کالیفرنیا

حزب سیاسی:حزب جمهوری خواه ایالات متحده آمریکا

محل تحصیل:آکادمی نظامی وست پوینت

مدرسه:حقوق هاروارد

همسران:لزلی لیبرت، سوزان جاستیس مُستروس

ادامه
سعید آقاخانی,زندگی نامه سعید آقاخانی,ازدواج سعید آقاخانی بیوگرافی سعید آقاخانی نویسنده و کارگردان مشهور سینما و تلویزیون (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۴ اسفند ماه ۱۳۵۰

محل تولد: بیجار- کردستان

زمینه فعالیت:سینما، تئاتر و تلویزیون

حرفه:بازیگر، نویسنده و کارگردان

 سالهای فعالیت:۱۳۷۲ تاکنون

وضعیت تأهل: متاهل

ادامه
هومن برق نورد,عکس های هومن برق نورد,عکس هومن برق نورد و همسرش بیوگرافی هومن برق نورد بازیگر معروف سینمای کشور (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۳۴۸/۱۰/۵

ملیت:ایرانی

پیشه:بازیگر

زمینه فعالیت:سینما تلویزیون تئاتر

سال های فعالیت:۱۳۶۹ تاکنون

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
حسن یزدانی,زندگینامه حسن یزدانی,حسن یزدانی,تصاویر حسن یزدانی بیوگرافی حسن یزدانی از نابغه های کشتی آزاد ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۷ دی ماه ۱۳۷۳

محل تولد: جویبار

ملیت: ایرانی

حرفه: کشتی گیر

قد: ۱۸۱ cm

ادامه
عیسی آل کثیر,بیوگرافی عیسی آل کثیر,زندگی نامه عیسی آل کثیر بیوگرافی عیسی آل کثیر بازیکن سرشناس فوتبال ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۸ بهمن۱۳۶۸

محل تولد:دزفول، ایران

قد:۱٫۸۳ متر

پست:مهاجم

ملیت:ایرانی

ادامه
ویژه سرپوش