یکشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۰
کد مقاله: ۹۹۱۲۰۰۰۴۸

راه های کنترل خیال پردازی جنسی چیست؟

خیال پردازی جنسی,عوارض خیال پردازی جنسی,کنترل خیال پردازی جنسیمیل به مقاربت و خیال پردازی جنسی از حالات درونی هر فردی است که باید ارضا شود
تمامی انسانها کم و بیش به خیال پردازی جنسی در وجود خویش، فکر می کنند که در واقع همان بروز احساسات و شهوت طبیعی پنهان در وجود هر انسان است. درجه ی آن باتوجه به عواملی مانند سن، جنسیت، قدرت تخیّل و سابقه ی رابطه ی جنسی هر شخص بستگی دارد. 

خیال پردازی جنسی

برخی از اشخاص، دائم به اینکه رابطه جنسی چطور زیباتر شود فکر می کنند و به دنبال لذتی جدید و تنوع بیشتر در زمان نزدیکی در خیالات خویش می پردازند. در واقع در درون هر شخصی احساسات و شهوت طبیعی نهفته با خیال پردازی جنسی بروز پیدا میکند. هرفردی در تخیلات خود برای کسب لذت بیشتر در حین نزدیکی به نوعی به رویاهای جنسی میپردازد و سعی می کند با عملی کردن آن تجربه ی جنسی متقاوتی را تجربه کند.

در شکل گیری خیال پردازی جنسی ضمیر ناخودآگاه هر فردی نقش بسزایی دارد و ارتباط  قدرت تخیل با میزان شهوت و هوس هر فردی در رابطه جنسی، مستقیم است. این یعنی هر چقدر میزان شهوت فرد بالا باشد شدت و قدرت خیال پردازی جنسی هم بالا خواهد بود ولی در افراد مقدار و درجه خیال پردازی جنسی متفاوت است. طی یک رابطه جنسی خیالی، اکثر زنان ارضاء میشوند و به آرامش درونی می رسند. در واقع حالات درونی ما برخواسته از رویای رابطه جنسی و میل به نزدیکیست، بطوری که گاهی وقت ها به قدری فکر و ذهن ما را درگیر می کند که سبب بروز مشکلات درونی و روحی می شود، در صورتیکه در این حالت این شهوت و هوس ارضاء نشود، تبعاتی مانند استرس و پریشانی و نهایتاً حس حقارت و عدم اعتماد به نفس در فرد برجای خواهد گذاشت.

شکل گیری خیال پردازی جنسی,خیال پردازی جنسی,روشهای کنترل خیال پردازی جنسیتفریط در خیال پردازی جنسی موجب رخوت درونی فرد می شود

آیا خیال پردازی جنسی بد است؟

خیال پردازی جنسی یک امر طبیعی است و با تخیلات جنسی، احساسات و شهوت انسان ها بروز پیدا می کند. در طول رابطه، صحبت های جنسی نوعی بازی جنسی است که با تخیلات جنسی متفاوت است. بعضی از اشخاص اعم از خانم یا آقا هنگامی که حرف های جنسی میشنوند، تحریک میشوند که در این حد ایرادی ندارد ولی بعضی دیگر با تخیلات جنسی تحریک میشوند که در اینصورت باید میزان شدت آنرا دید. در صورتیکه فرد در بعضی از موارد مثل تخیلات جنسی مداومت و اصرار دارد و فردی را وارد رابطه زناشویی در تخیلات خود کند، در این صورت این چنین مسأله ای خطرناک و غیر طبیعیست و باید درمان شود.

روش های کنترل خیال پردازی جنسی

نسبت به منشاء و عمق حس خیال پردازی جنسی آگاه شوید زیرا این شمایید که تشخیص میدهید، آیا علل بروز این هوس و شهوت، تنها به علت افراط میل درونی شماست یا صرفا برای تقویت و لذّت بیش از رابطه جنسی با همسرتان یک میل ذاتی و مفید است.

خیال پردازی جنسی چیست,فواید خیال پردازی جنسی,خیال پردازی جنسیهمه انسان ها در وجودشان کم و بیش، به خیال پردازی جنسی فکر می کنند

برای کنترل خیال پردازی جنسی، فیلم های پورنوگرافی نبینید به علت این که دیدن این نوع فیلم ها سبب میشود تا توقعات جنسی شما تغيير کرده و سبب تقویت امیال غیرطبیعی و نامتناسب با واقعیت در شما می شود.

راه دیگر برای کنترل خیال پردازی جنسی اینست که زیاده روی نکنید و در ذهن خود قدرت تصوّر صحیح و بهتری را پرورش دهید. در طول این رویا بهتر است به روابطی معقول و طبیعی فکر کنید نه به روابط یا حالاتی که به جسم یا روح شما امکان دارد لطمه وارد کند. بهتر است به یک رابطه جنسی زیبا و دل نشینی که پیشتر تجربه نموده اید فکر کنید و از آن لذّت ببرید. به رویایی دست یافتنی و واقعی فکر کنید نه خیالی، در غیر اینصورت در آن رویا به علت عدم دسترسی و ارضاء، معضللالتی مانند استرس و اضطراب تمام وجودتان را در برمی گیرد، چنانچه تاکنون مرتکب این اشتباه شده اید، با ورزشی منظّم و اصلاح هوس های خود میتوانید به رویاهایی واقعی دست یابید و از پریشانی و عقده های حقارت درونی رهایی یابید. در خیالاتتان تلاش کنید خود واقعی تان باشید نه اینکه خودتان را در نقش یک شخصیت خارجی تصور کنید!

گاهی نیاز است با حس خیال پردازی جنسی مواجه شوید و برای همیشه آنرا خاموش کنید. اگر احساس می کنید که میل جنسی خویش را دیگر نمی توانید کنترل کنید یا با روشی افراطی در خیال پردازی های جنسی خویش، پیش می روید، برترین راه اینست که با همسرتان نزدیکی داشته باشید و خود را ملزم به رابطه جنسی عملی و اصولی کنید. احیانا با پرداختن به رابطه جنسی، نه تنها قسمتی از رویاهای جنسی منطقی خود را میتوانید ارضاء کنید، بلکه می توانید از این طریق تمام انرژی خویش را صرف یک رابطه جنسی حقیقی و واقعی کنید نه خیالات واهی.

خیال پردازی جنسی,خیال پردازی جنسی چیست,فواید خیال پردازی جنسیخیال پردازی جنسی در ضمیر ناخودآگاه ما شکل می گیرد

لازم به ذکر است، با هدایت حس خیال پردازی جنسی در جهت غیرافراطی و حقیقی، میتوانید تصورات خیالی خود را در راستای رابطه جنسی واقعی بکار بگیرید تا نهایت لذت را ببرید و از این جهت به آرامش درونی و احساس خوشنودی برسید.

فواید خیال پردازی جنسی

در زمان نزدیکی حرکات متنوع و شهوت، نه تنها سبب افزایش هیجان رابطه جنسی میشود، بلکه صمیمیت بیشتری در زندگی زناشویی هم برقرار می شود. روان شناسان بر ای باورند که خیال پردازی جنسی دارای فواید بسیاریست که برخی از آن ها شامل موارد زیر است:

- تنوع در روش و چگونگی مقاربت.

- کاهش اضطراب،  استرس و نگرانی.

- آشنایی با خصوصیات روانی و روحی خود و همسر.

- آگاهی از علائق و تمایلات خود و همسر.

- افزایش علاقه و محبت زوجین نسبت به یکدیگر در زندگی مشترک.

- افزایش هیجانات مثبت در حین رابطه جنسی.

روشهای کنترل خیال پردازی جنسی,خیال پردازی جنسی,کنترل خیال پردازی جنسیخیال پردازی جنسی همان بروز احساسات و شهوت طبیعی نهفته در وجود هر انسانی است

- صمیمیت بیش تر زوجین در زندگی زناشویی.

- افزایش اعتماد به نفس به خاطر جلب رضایت همسر.

- آرامش خاطر از فعال جنسی بودن.

- کسب رضایت از زندگی جنسی.

عوارض خیال پردازی جنسی

معمولاً خیال پردازی جنسی طبیعی است و مشکل حادی بوجود نمی آورد. ولی در مواردی میتواند نشانه ای از یک مسأله باشد. به عنوان مثال فردی که نمی تواند درخواست ها و تمایلات جنسیش را در رابطه ی جنسی ارضا کند در نهایت به خیال پردازی جنسی روی می آورد و باید رابطه ی جنسی خویش را اصلاح کند و برای برطرف کردن این مشکل بهتر است از یک سکس تراپ کمک بگیرد.

در مواقعی هم خیال پردازی جنسی شکل وسواسی بخود می گیرد یعنی فرد برای رفع بعضی از مشکلات مثل آرام کردن نگرانی ها و رفع اضطراب ها علاوه بر خود ارضایی ، خیال پردازی جنسی را هم دارد که در نتیجه ی آن دچار عذاب وجدان می شود ولی به دلیل حالات وسواسی که دارد مجدداً مرتکب انجام این کار میشود و این دور باطل ادامه پیدا می کند. امکان دارد فرد به اعتیاد جنسی مبتلا شود که درمان ویژه تری را طلب می کند. بعضی از خیال پردازی ها مانند خیال پردازی های افراطی و بی حد و حصر سبب می شود که شخص، غرق میل جنسی و هوی و هوس خود شود و حتی گاهی تا آنجایی که قدرت عقل و استدلال زایل شود، پیش رود.

شکل گیری خیال پردازی جنسی,عوارض خیال پردازی جنسی,خیال پردازی جنسیرواشناسان معتقدند خیال پردازی جنسی فواید بسیار زیادی دارد

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 14
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
زندگی نامه وصال شیرازی,پایان عمر وصال شیرازی,بیوگرافی وصال شیرازی زندگینامه وصال شیرازی یکی از شاعران دوره ی قاجار

زاده:۱۱۹۷( قمری)

زادگاه:شیراز

ملیت:ایرانی

پیشه:شاعر و خوش نویس

آرامگاه:شاهچراغ

ادامه
تهمورث،زندگینامه تهمورث،طهمورث زندگینامه تهمورث، سومین پادشاه پیشدادی

لقب:زیناوند، دیوبند

فرزند:جمشید

تبار:کیومرثیان

نام پدر:هوشنگ

منصب:پادشاهی

ادامه
بردیا سعادت,بیوگرافی بردیا سعادت,زندگینامه بردیا سعادت بیوگرافی بردیا سعادت بازیکن پشت خط زن والیبال (+ تصاویر)

نام و نام خانوادگی:بردیا سعادت

تاریخ تولد:۲۱ مرداد سال ۱۳۸۱

زادگاه:نورآباد ممسنی- استان فارس

سمت:بازیکن والیبال

پست:خط زن

قد:۲۰۷ سانتی متر

ادامه
بیوگرافی علی لهراسبی,عکس علی لهراسبی,آلبوم جدید علی لهراسبی بیوگرافی علی لهراسبی خواننده موسیقی پاپ (+ تصاویر)

نام خانوادگی:لهراسبی

متولد:۲۰ فروردین ۱۳۵۵

زادگاه:تهران

سبک موسیقی:پاپ

ملیت:ایرانی

ادامه
پل رومر,بیوگرافی پل رومر,پل رومر کیست زندگینامه پل رومر اقتصاددان آمریکایی (+ تصاویر)

نام خانوادگی:رومر

زاده:۷ نوامبر ۱۹۵۵

زادگاه:دنور, کلرادو, ایالات متحده

ملیت:آمریکایی

پیشه:اقتصاد دان آمریکایی

ادامه
جوانی حسین پاکدل,زندگی نامه حسین پاکدل,حسین پاکدل بیوگرافی حسین پاکدل نمایشنامه نویس و کارگردان (+ تصاویر خانوادگی)

زادروز:۷ دی ۱۳۳۸

محل تولد:اصفهان

همسر:عاطفه رضوی

ملیت:ایرانی

زمینه فعالیت:نمایشنامه نویس، کارگردان و مجری

ادامه
اشعاری از آذر بیگدلی,سبک ادبی آذر بیگدلی,لقب آذر بیگدلی زندگینامه آذر بیگدلی، نویسنده‌ و شاعر دوره ی ‌افشاریه و زندیه‌

زاده:۱۱۳۴( قمری)

زادگاه:اصفهان

لقب:آذر

پیشه:شاعر، تذکره نویس و ادیب

ملیت:ایرانی

درگذشت:۱۱۹۵( قمری)

ادامه
حضرت مريم,زندگینامه حضرت مريم,بیوگرافی حضرت مريم زندگينامه حضرت مريم (س) و بارداری او

پدر: عمران

لقب:مریم مقدس، مریم باکره، مادر عیسی مسیح

زادگاه:ناصره

فرزند: حضرت عیسی (ع)

روز مقدس:۲۵ مارس مسیحیان - ۱۵ اوت (کاتولیک)

۱۵ اوت مسیحیان - ۲۲ اوت (ارتودوکس)

ادامه
جیمز واتسون,بیوگرافی جیمز واتسون,بیوگرافی جیمز واتسون بیوگرافی جیمز واتسون متخصص آمریکایی در علم ژنتیک (+ تصاویر)

زاده:۶ آوریل ۱۹۲۸

زادگاه:شیکاگو، ایلینوی، ایالات متحده آمریکا

ملیت:آمریکایی

محل تحصیل:دانشگاه شیکاگو، دانشگاه ایندیانا

همسر:الیزابت واتسون

ادامه
ویژه سرپوش