صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
کافه سیاست > تحلیل آموزشی

تحلیل آموزشی

سرپوش - تحلیل آموزشی

آیا تشریفات به جلسات دفاع پایان نامه بازگشته؟!/پذیرایی در جلسات دفاع دانشگاه های کشورهای دیگر چگونه است؟ چند وقت پیش بود که ماجرای دفاع های لاکچری از پایان نامه کارشناسی ارشد و دکترا در فضای مجازی سر و صدای زیادی به پا کرد. به اعتقاد کاربران پذیرایی جلسات دفاع از رساله آن قدر جدی گرفته شده و بر اجرای لاکچری آن اصرار شده که به مانعی بزرگ برای دانشجویان ارشد و دکترا تبدیل شده بود.

ابهامات حل‌نشده سهمیه‌های گروه پزشکی درحالی هنوز تب و تاب پایین بودن ظرفیت پذیرش دانشجویان پزشکی در جامعه وجود دارد که اوایل هفته نیز قائم‌مقام معاون آموزشی وزیر بهداشت از ورود ۶۰ درصد این دانشجویان با استفاده از سهمیه به دانشگاه‌ها خبر داده است.

ثبت‌نام دانش آموزان به شرط تأمین کاغذ و ماژیک ! تابستان برای خیلی از خانواده‌ها با گرفتاری ثبت‌نام دانش‌آموزانشان همراه است. خانواده‌هایی که هفته‌ها درگیر پیدا کردن مدرسه دولتی با کیفیت هستند.

آمار شگفت انگیز درباره نسل دوم رشته‌های پرطرفدار این روزها در حاشیه تعطیلی تابستانی دانشگاه‌ها اتفاق دیگری در جریان است؛ جریانی که سرنوشت نزدیک به دومیلیون داوطلب ورود به مقاطع مختلف تحصیلی را تعیین می‌کند و همین مساله این روزهای تابستان را برای بسیاری «داغ» کرده است.  براساس آمارهای منتشرشده در کنکور سراسری سال ۹۸، نزدیک به یک میلیون‌و۱۱۹ هزار ن

کنکور حذف شدنی نیست «از پیش‌دبستانی تا دکترا با... » این شعار معروفی است که این روزها بیش از هر زمان دیگری بر دیوارها می‌بینیم. در چند سال گذشته حذف کنکور با واکنش‌های متعددی همراه بوده و هر بار که وزیر علوم از حذف کنکور خبر می‌دهد، عده‌ای آن را وعده بی‌‌‌سرانجام می‌خوانند و معتقدند که تنها یک شعار است.

برکناری رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی بدنبال رونمایی از کتاب یک چهره ملی-مذهبی به گزارش شرق، در ۲۲ خردادماه سال جاری، مراسم رونمایی از کتاب «فروپاشی» مرحوم هدی صابر در دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه‎ طباطبایی برگزار شد و سعید مدنی فعال سیاسی و جامعه‌شناس، به عنوان کسی که مقدمه کتاب هدی صابر را نوشته و فرشاد مؤمنی، عضو هیئت علمی این دانشگاه که از اساتید مرحوم صابر نیز بوده دربار

توبیخ شادی در مدارس؛ پخش موسیقی در مدارس ممنوع شد ماجرا از یک کلیپ جنجالی شروع شد؛ پسربچه‌های ۱۲-۱۰ساله‌ای که جدیدترین آهنگ ساسی مانکن، خواننده آن ور آبی را در حیاط مدرسه با هم می‌خواندند و بالا و پایین می‌پریدند. بعد از آن دانش‌آموزان دست به‌کار شدند و دومی، سومی، چهارمی و تا ده‌ها کلیپ دیگر از دابسمش این آهنگ را در حیاط مدرسه یا سر کلاس ساختند.

وزیری که جنتلمن نبود!/ چرا وزارت و آموزش و پروش پای پلیس را به انتشار یک کلیپ باز کرد؟ در روزهای گذشته فیلمی در یکی از مدارس منتشر شد که دانش آموزان آن با کلیپ «آقامون جنتلمنه» ساسی مانکن در حال رقصیدن و شادی هستند. وزیر آموزش و پرورش پای پلیس فتا را برای پیگیری به میان کشده است. امسال روز معلم برای وزارت آموزش و پرورش بیشتر از هر چیز دردسر داشت.

بیشترین ثبت‌نام ابتدایی بیشترین ترک تحصیل متوسطه شهرستان راسک و سرباز چند سالی است سکوی نخست ترک تحصیل در کشور را از آن خود کرده و خیال پایین آمدن هم ندارد. این منطقه بزرگ در سیستان و بلوچستان با جمعیت ۱۹۰ هزار نفری با جذب ۱۰۵درصدی دانش آموزان در مقطع ابتدایی، بالاترین نرخ ثبت‌نام کشور را هم دارد.

کنکور رنگ عوض می کند؛ نگرانی از امتحانات نهایی غیراستاندارد دو هفته پیش وزیر آموزش و پرورش در توییتر خود از حذف کنکور در ۸۵درصد رشته‌های دانشگاهی خبر داد و این تصمیم را بزرگ‌ترین اتفاق در نظام آموزشی جدید خواند.

فارغ التحصیلان کار نمی کنند! چندی پیش معاون آموزشی وزیر علوم آمار هشدار دهنده‌ای درباره بیکاری دانش آموختگان دانشگاه‌ها ارائه کرد.

ترمیم سوابق تحصیلی اقدامی شتاب‌زده بر اساس نظرات کارشناسان آموزش و پرورش کنکور نظام آموزش کشور را زمین‌گیر کرده است. این در حالی است که در آموزش نوین باید فرد تا سن ۹ سالگی از بعد اجتماعی، فردی، جامعه‌ پذیری، پرورشی و...

هزینه گاردریل برای واحد علوم و تحقیقات چقدر بود؟ نزدیک به ۱۰ روز از حادثه واژگونی اتوبوس در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد که منجر به کشته شدن ۱۰ دانشجو شد، می‌گذرد و هنوز بحث بر سر شناسایی و مجازات مقصر یا مقصران این حادثه است.

روش عجیب سوادآموزی در کردستان؛ تحصیل ‌در نمازخانه‌های مدارس‌ سواد آموزان کردستانی به‌دلیل کمبود کلاس و فراهم نبودن مکان مناسب در نمازخانه‌های مدارس خواندن و نوشتن یاد می‌گیرند.

درِ کنکور تخته شد خبرهای چند روز اخیر حاکی از آن است که گویا زمان خداحافظی با کنکور فرا رسیده است و بعد از سال‌ها کنکور قصد دارد دست از سر بچه‌ها بردارد.

توقف پايان‌نامه فروشی؛چگونه؟ امروزه با رواج بي‌سابقه پايان‌نامه فروشي در مقابل دانشگا‌ه‌ها و سرتاسر كشور مواجه هستيم، اتفاقي كه تا به امروزه هيچ گونه برخورد قاطعي براي مقابله با آن صورت نگرفته است.

تنها ۳۰ درصد موضوعات انتخابی پایان‌نامه‌ها مرتبط با مسائل اصلی کشور است ارتباط دانشگاه‌ها با کشور تنها منحصر به پذیرش افراد حاضر در جامعه نمی‌شود، بلکه باید این افراد بتوانند نیاز‌های خود و کشور را در یک محیط آکادمیک و دانشگاهی به بحث و مباحثه بگذارند تا برای آنها از این طریق راهکار پیدا کنند.

كودتای آزاد دستگاه‌ها و افرادي كه پاسخگوي نهادهاي نظارتي مردم‌محور نيستند گاهي اوقات راهبردها و تصميماتي را در دستور كار خود قرار مي‌دهند كه سبب اعتراض و انتقاد فراوان افكار عمومي مي‌شود.

شناسایی تیزهوشان آزمون نمی‌خواهد از دیرباز در نظام آموزشی کشور برای فعالیت دانش آموزان در مرحله جدید آموزش همچون تیزهوشان، کنکور و... آزمون‌های متعدد برگزار می‌شود.

'دریافت شهریه دروس جبرانی' پای ثابت اعتراضات آموزشی دانشجویان موضوع "دریافت شهریه از دروس جبرانی" امروزه به یکی از محوری‌ترین اعتراضات آموزشی دانشجویان دانشگاه‌های مختلف از جمله دانشگاه تهران تبدیل کرده است که در آن دانشجویان دریافت شهریه از دروس جبرانی را غیرقانونی و خلاف تحصیل رایگان و عدالت آموزشی می‌دانند و معتقدند دانشگاه‌ها از این طریق دنبال درآمدزایی ا

۱۲۳۴۵آرشیو
پذیرایی جلسه دفاع پایان نامه,اخبار دانشگاه,خبرهای دانشگاه,دانشگاه
رشته پزشکی,اخبار دانشگاه,خبرهای دانشگاه,دانشگاه
ثبت‌نام دانش‌آموزان,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش
آمار رشته‌های پرطرفدار,اخبار دانشگاه,خبرهای دانشگاه,دانشگاه
کنکور,نهاد های آموزشی,اخبار آزمون ها و کنکور,خبرهای آزمون ها و کنکور
برگزاری مراسم رونمایی کتاب فروپاشی در دانشگاه علامه طباطبایی,اخبار دانشگاه,خبرهای دانشگاه,دانشگاه
توبیخ شادی در مدارس,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش
سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش
ترک تحصیل دانش‌آموزان راسک,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش
حذف کنکور,نهاد های آموزشی,اخبار آزمون ها و کنکور,خبرهای آزمون ها و کنکور
بیکاری فارغ التحصیلان,اخبار دانشگاه,خبرهای دانشگاه,دانشگاه
کنکور,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش
حادثه دانشگاه آزاد,اخبار دانشگاه,خبرهای دانشگاه,دانشگاه
مشکلات سوادآموزی در کردستان,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش
حذف کنکور,نهاد های آموزشی,اخبار آزمون ها و کنکور,خبرهای آزمون ها و کنکور
توقف پايان‌نامه فروشي,اخبار دانشگاه,خبرهای دانشگاه,دانشگاه
پایان نامه,اخبار دانشگاه,خبرهای دانشگاه,دانشگاه
علی اكبرولايتی,اخبار دانشگاه,خبرهای دانشگاه,دانشگاه
آزمون تیزهوشان,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش
اعتراض دانشجویان,اخبار دانشگاه,خبرهای دانشگاه,دانشگاه
شاید از دست داده باشید
نقدها را میپذيرم ولی فيلم را تكه پاره كردند
آخرین وضعیت ماه نورد گم شده هندی ها
اسپانیا قهرمان جام‌جهانی بسکتبال شد
کریس رونالدو، اسیر ویروس بازی های ملی
پورسیدآقایی: مصوبه اسقاط موتورسیکلت‌های کاربراتوری امسال باید اجرا شود
مثلث خروج! جمع فغانی‌ها جمع شد
ترکیب استقلال مقابل نفت مسجد سلیمان اعلام شد
قدیمی‌ترین ورزش‌های تاریخ که هنوز وجود دارند
رمزارز تلگرام تا ۳۱ اکتبر می‌آید!
دستگاه تصفیه هوای خودروهای خودران
بشار اسد فرمان عفو عمومی صادر کرد
مرد طلایی آسیا به ایران بر می‌گردد
جایگاه بانوان تماشاگر در سالن والیبال آزادی پر شد
سهم ایران از اقتصاد جهانی چقدر است؟
نتایج آزمون ارشد پزشکی اعلام شد/ پذیرش بیش از ۴۰۰۰ داوطلب