صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
کافه سیاست > تحلیل آموزشی

تحلیل آموزشی

سرپوش - تحلیل آموزشی

بیشترین ثبت‌نام ابتدایی بیشترین ترک تحصیل متوسطه شهرستان راسک و سرباز چند سالی است سکوی نخست ترک تحصیل در کشور را از آن خود کرده و خیال پایین آمدن هم ندارد. این منطقه بزرگ در سیستان و بلوچستان با جمعیت ۱۹۰ هزار نفری با جذب ۱۰۵درصدی دانش آموزان در مقطع ابتدایی، بالاترین نرخ ثبت‌نام کشور را هم دارد.

کنکور رنگ عوض می کند؛ نگرانی از امتحانات نهایی غیراستاندارد دو هفته پیش وزیر آموزش و پرورش در توییتر خود از حذف کنکور در ۸۵درصد رشته‌های دانشگاهی خبر داد و این تصمیم را بزرگ‌ترین اتفاق در نظام آموزشی جدید خواند.

فارغ التحصیلان کار نمی کنند! چندی پیش معاون آموزشی وزیر علوم آمار هشدار دهنده‌ای درباره بیکاری دانش آموختگان دانشگاه‌ها ارائه کرد.

ترمیم سوابق تحصیلی اقدامی شتاب‌زده بر اساس نظرات کارشناسان آموزش و پرورش کنکور نظام آموزش کشور را زمین‌گیر کرده است. این در حالی است که در آموزش نوین باید فرد تا سن ۹ سالگی از بعد اجتماعی، فردی، جامعه‌ پذیری، پرورشی و...

هزینه گاردریل برای واحد علوم و تحقیقات چقدر بود؟ نزدیک به ۱۰ روز از حادثه واژگونی اتوبوس در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد که منجر به کشته شدن ۱۰ دانشجو شد، می‌گذرد و هنوز بحث بر سر شناسایی و مجازات مقصر یا مقصران این حادثه است.

روش عجیب سوادآموزی در کردستان؛ تحصیل ‌در نمازخانه‌های مدارس‌ سواد آموزان کردستانی به‌دلیل کمبود کلاس و فراهم نبودن مکان مناسب در نمازخانه‌های مدارس خواندن و نوشتن یاد می‌گیرند.

درِ کنکور تخته شد خبرهای چند روز اخیر حاکی از آن است که گویا زمان خداحافظی با کنکور فرا رسیده است و بعد از سال‌ها کنکور قصد دارد دست از سر بچه‌ها بردارد.

توقف پايان‌نامه فروشی؛چگونه؟ امروزه با رواج بي‌سابقه پايان‌نامه فروشي در مقابل دانشگا‌ه‌ها و سرتاسر كشور مواجه هستيم، اتفاقي كه تا به امروزه هيچ گونه برخورد قاطعي براي مقابله با آن صورت نگرفته است.

تنها ۳۰ درصد موضوعات انتخابی پایان‌نامه‌ها مرتبط با مسائل اصلی کشور است ارتباط دانشگاه‌ها با کشور تنها منحصر به پذیرش افراد حاضر در جامعه نمی‌شود، بلکه باید این افراد بتوانند نیاز‌های خود و کشور را در یک محیط آکادمیک و دانشگاهی به بحث و مباحثه بگذارند تا برای آنها از این طریق راهکار پیدا کنند.

كودتای آزاد دستگاه‌ها و افرادي كه پاسخگوي نهادهاي نظارتي مردم‌محور نيستند گاهي اوقات راهبردها و تصميماتي را در دستور كار خود قرار مي‌دهند كه سبب اعتراض و انتقاد فراوان افكار عمومي مي‌شود.

شناسایی تیزهوشان آزمون نمی‌خواهد از دیرباز در نظام آموزشی کشور برای فعالیت دانش آموزان در مرحله جدید آموزش همچون تیزهوشان، کنکور و... آزمون‌های متعدد برگزار می‌شود.

'دریافت شهریه دروس جبرانی' پای ثابت اعتراضات آموزشی دانشجویان موضوع "دریافت شهریه از دروس جبرانی" امروزه به یکی از محوری‌ترین اعتراضات آموزشی دانشجویان دانشگاه‌های مختلف از جمله دانشگاه تهران تبدیل کرده است که در آن دانشجویان دریافت شهریه از دروس جبرانی را غیرقانونی و خلاف تحصیل رایگان و عدالت آموزشی می‌دانند و معتقدند دانشگاه‌ها از این طریق دنبال درآمدزایی ا

بحران دانشگاه، بحران كانون جامعه است مطالعه دانشگاه به مثابه جايگاه علم و دانش در كشور، به ويژه در جامعه ايران كه در آن اين نهاد، حضوري چشمگير در زندگي مردم دارد، اهميتي انكارناشدني دارد.

دانشگاه مستقل برای تولید علم رئیس‌جمهوری در دیدار اخیر خود با جمعی از استادان و پزشکان کشور خواستار این شد که «باید استقلالی که حق دانشگاه است، به آنها برگردانده شود».

بازتاب یک سکوت؛ جای معلم، زندان نیست روزپنج شنبه تعدادی از معلمان در تهران مقابل ساختمان مجلس در بهارستان تجمع کردند. تجمع اين‌بار آن‌ها مانند دیگر تجمع های‌شان در سکوت برگزار شد و معلم ها پلاکاردهایی که روی آن شعارهای صنفی نوشته شده بود در دست داشتند.

درپی تشكيل پرونده برای دانشجويان بازداشتی، وزیر علوم نظاره‌گر نباشد نمایندگان مجلس همچنان پیگیر وضعیت دانشجویانی هستند که در اعتراضات دی‌ماه بازداشت شده و هنوز به کلاس‌های درس بازنگشته‌اند. آنچه در این میان شایسته دقت نظر است و نمی‌توان از آن چشم پوشید این است که در هیچ حالتی وزارت علوم نمی‌تواند و نباید خود را از این وضعیت دور نگه دارد.

روایتی از ممنوعیت آموزش زبان انگلیسی در مدارس ابتدایی حکیم‌زاده، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش دمی‌گوید: هیچ اتفاق تازه‌ای درباره آموزش زبان در مدارس رخ نداده است؛ ممنوعیت آموزش زبان همیشه وجود داشته است.

دانشگاه در شوک بازداشت دانشجویان چند دانشگاه در روزهای گذشته واکنش‌های زیادی را به همراه داشته است.

چهاردیواری‌های دلهره ٢ معلم و ٧٨ دانش آموز در زلزله کرمانشاه کشته شدند سرپل ذهاب ٢٢١ مدرسه داشت که ٨٩ مدرسه تخریب یا غیرقابل استفاده شدند قرار گرفتن کانکس‌ها داخل حیاط مدرسه، خطرناک است یک پس لرزه شدید بیاید دیوار می ریزد «خانم معلم مُرده.» دومین روزی است که «سارینا»، «روناک» و «سمیرا» به مدرسه می‌روند و معلم ندارند: «

سیلی تشنج‌ساز معلم ماجرای تنبیه بدنی درمدرسه‌ای در اسلام‌شهرکه یک دانش آموز را راهی بیمارستان کرد تعطیلی مدارس تهران بر اثر آلودگی هوا هم نتوانست سریال تنبیه‌ بدنی دانش‌آموزان به ‌دست مدیران و معلمان را قطع کند و در تنها روز غیر تعطیل هفته پیش، «امیرحسین جاهدشیران» با سیلی معلم دچار تشنج و راهی بیمارستان شد.

۱۲۳۴۵آرشیو
ترک تحصیل دانش‌آموزان راسک,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش
حذف کنکور,نهاد های آموزشی,اخبار آزمون ها و کنکور,خبرهای آزمون ها و کنکور
بیکاری فارغ التحصیلان,اخبار دانشگاه,خبرهای دانشگاه,دانشگاه
کنکور,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش
حادثه دانشگاه آزاد,اخبار دانشگاه,خبرهای دانشگاه,دانشگاه
مشکلات سوادآموزی در کردستان,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش
حذف کنکور,نهاد های آموزشی,اخبار آزمون ها و کنکور,خبرهای آزمون ها و کنکور
توقف پايان‌نامه فروشي,اخبار دانشگاه,خبرهای دانشگاه,دانشگاه
پایان نامه,اخبار دانشگاه,خبرهای دانشگاه,دانشگاه
علی اكبرولايتی,اخبار دانشگاه,خبرهای دانشگاه,دانشگاه
آزمون تیزهوشان,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش
اعتراض دانشجویان,اخبار دانشگاه,خبرهای دانشگاه,دانشگاه
مطالعات دانشگاه در ايران,اخبار دانشگاه,خبرهای دانشگاه,دانشگاه
دانشگاه,اخبار دانشگاه,خبرهای دانشگاه,دانشگاه
اعتراضات معلمان,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش
منصور غلامی,اخبار دانشگاه,خبرهای دانشگاه,دانشگاه
نظام آموزشی ایران,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش
بازداشت دانشجویان,اخبار دانشگاه,خبرهای دانشگاه,دانشگاه
مدرسه تخریب شده,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش
امیرحسین جاهدشیران,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش
شاید از دست داده باشید
تلفن همراه مسافری یک ماه دیگر مهلت گرفت
تبعات غرقاب شدن خاک‌های مناطق سیل زده
ایمپلنتی که سیگنال‌های مغز را به صدا تبدیل می‌کند
اون و پوتین مذاکرات خصوصی را سازنده و جامع خواندند
فیلم بفروش هر چه باشد از نفروش‌ها بهتر است
حضور وزیر دفاع لبنان در مرز فلسطین اشغالی
حاجی بابایی: فشارهای پیدا و پنهان برای تأیید استانی شدن در شورای نگهبان وجود دارد
ماجرای حذف تلگرام طلایی و هاتگرام
نوشیدن بیش از حد آب هنگام ورزش مرگبار است
سال گذشته چقدر شغل حفظ کردیم؟
جوش‌خوردن زخم‌های دیابتی‌ها به کمک سلول‌های بنیادی
عجایبی باورنکردنی از زندگی در فضا
جمهوری اسلامی ایران به هیچ کشوری اجازه نخواهد داد جایگزین ایران در بازار نفت شود
اولین واکسن مالاریا در آفریقا عرضه شد
درمان آلزایمر با پپتیدهای مصنوعی