یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳
۱۸:۱۰ - ۱۱ مهر ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۷۰۷۷۶
سایر ورزشها

روز دهم بازی‌های آسیایی هانگژو

ششمین طلای ایران را علیپور در سنگ نوردی گرفت/ کسب یک برنز در روز برد کبدی و واترپلو و ناکامی بسکتبال

روز دهم بازی‌های آسیایی هانگژو,بازی های آسیایی
دهمین روز از بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو با ثبت یک طلا و یک برنز دیگر در کارنامه کاروان ایران و پیروزی کبدی و واترپلو و البته ناکامی تیم بسکتبال همراه بود.

به گزارش تسنیم، روز دهم بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو امروز (سه‌شنبه یازدهم مهرماه) برگزار شد و نمایندگان ایران در رشته‌های مختلف به مصاف رقبای خود رفتند.

کاروان ایران در روز دهم موفق به کسب یک طلا و یک برنز شد. رضا علیپور ملی‌پوش سنگنوردی ایران که در دوره گذشته نیز طلا گرفته بود، در هانگژو این قهرمانی را تکرار کرد و ششمین طلای کاروان ایران را کسب کرد.

امروز همچنین هدیه کاظمی در کایاک ۵۰۰ متر انفرادی بانوان موفق به کسب یک مدال برنز شد.

روز دهم با پیروزی تیم‌های کبدی مردان و بانوان و همچنین تیم واترپلو، تساوی ارزشمند تیم شطرنج مقابل هند و البته شکست تیم بسکتبال برابر فیلیپین و ناکامی در صعود به نیمه نهایی همراه بود.

نتایج کامل نمایندگان ایران در این روز به شرح زیر است:

شطرنج:

* تیم ملی شطرنج ایران در پنجمین دیدار خود، امروز مقابل تیم هند قرار گرفت و در جدال با این حریف قدرتمند به تساوی ۲ بر ۲ رسید.

در این رقابت پرهام مقصودلو حریفش را شکست داد، بردیا دانشور و پویا ایدنی برابر شطرنج‌بازان هندی مساوی کردند و محمدامین طباطبایی نیز مغلوب شد.

تیم ایران هم اکنون در صدر جدول این بازی‌ها قرار دارد و یکی از شانس‌های اصلی برای کسب مدال محسوب می‌شود.

واترپلو:

تیم ملی واترپلو کشورمان در دومین دیدار خود به مصاف تیم تایلند رفت و با نتیجه ۲۶ بر ۷ به پیروزی رسید و صعودشان به دور بعدی مسجل شد. تیم ایران فردا به مصاف تیم چین می‌رود.

شیرجه:

سیدمحمد مقدسی ملی‌پوش ایران در مرحله مقدماتی شیرجه از تخته ۳ متر مردان، با امتیاز ۲۶۲.۸۵ در بین ۱۷ شرکت کننده در رده چهاردهم ایستاد و به عنوان نفر رزرو (ذخیره) فینال معرفی شود. در پایان رقابت مرحله مقدماتی ۱۲ نفر برتر فینالیست شدند و مقدسی به همراه شیرجه‌روی ازبکستانی به عنوان ذخیره برای فینال معرفی شدند.

بسکتبال:

تیم ملی بسکتبال ایران در یک چهارم نهایی مسابقات با نتیجه ۸۴ بر ۸۳ مقابل فیلیپین شکست خورد و از صعود به نیمه‌نهایی بازماند. تیم ایران فردا برای کسب رتبه پنجم تا هشتم با کره‌جنوبی بازی خواهد کرد.

سنگ نوردی:

* در بخش مردان هم امروز رضا علیپور و میلاد علیپور نمایندگان ایران بودند. رضا علیپور نیز در ابتدا ارتفاع دیوار را در پنج ثانیه و ۵۲۰ هزارم ثانیه طی کرد. او در تلاش دوم رکوردش را به پنج ثانیه و ۱۸۴ هزارم ثانیه بهبود بخشید و خود را تا رتبه چهارم بالا کشید.

علیپور در مرحله یک‌هشتم نهایی با رکورد ۵.۲۸۰ ثانیه توانست زمان بهتری را در رقابت با «چوک نام وونگ» از هنگ‌کنگ به ثبت برساند و راهی مرحله بعدی شود.

ملی‌پوش سنگنوردی ایران در مرحله یک‌چهارم نهایی و در جدال با «سئونگ بئوم لی» از کره جنوبی با ثبت زمان ۵.۱۶۲ ثانیه پیروز شد و به نیمه نهایی راه یافت.

علیپور در نیمه نهایی و در جدال با «ودریق لئوناردو» قهرمان آسیا و جهان و رکورددار بازی‌های آسیایی از کشور اندونزی با زمان ۵.۱۶۳ ثانیه موفق به شکست این حریق قدرتمند شد و گام به فینال گذاشت.

ملی‌پوش ایران در فینال و در دیدار با «جین بائو لونگ» از چین با زمان ۵.۳۰۲ ثانیه و در حالی که حریفش هیچ رکوردی را ثبت نکرد، موفق به کسب عنوان قهرمانی شد و ششمین طلای کاروان ایران را به دست آورد.

* میلاد علیپور پسرعموی رضا علیپور که ۲۴ سال سن دارد نیز زمان پنج ثانیه و ۶۳۷ هزارم ثانیه را به ثبت رساند. تلاش دوم او با زمان ۶ ثانیه و ۵۱۲ هزارم ثانیه همراه بود و رده دهم جدول را مقابل نام او درج کرد.

میلاد در مرحله یک‌هشتم نهایی و در جدال با «جین بائو لونگ» از چین رکورد ۵.۵۲۴ ثانیه را ثبت کرد، در حالی که حریفش عملکرد بهتری داشت تا ملی‌پوش کشورمان موفق به صعود نشود.

مسابقات سنگ نوردی در استادیوم «شائوژینگ ککیائو یانگشان» با رقابت در بخش سرعت زنان آغاز شد. محیا دارابیان نماینده ایران در این ماده بود که با ۱۷ سنگ نورد دیگر به رقابت پرداخت.

روز دهم بازی‌های آسیایی هانگژو,بازی های آسیایی

در نخستین دور از مرحله مقدماتی، محیا دارابیان با زمان هشت ثانیه و ۸۱۸ هزارم ثانیه در رتبه نهم ایستاد.

او در تلاش دوم موفق شد رکورد بهتر هفت ثانیه و ۷۲۱ هزارم ثانیه را ثبت کند و در انتها رده ششم را به خود اختصاص دهد. بدین ترتیب او جواز حضور در مرحله یک‌هشتم نهایی را کسب کرد و از ساعت ۲۰ امشب به وقت هانگژو باید برای صعود به مرحله یک‌چهارم نهایی تلاش کند.

کبدی:

تیم ملی کبدی زنان ایران در اولین دیدار خود از مرحله گروهی بازی‌های آسیایی مقابل نپال به میدان رفت و با نتیجه ۴۳ بر ۱۹ به پیروزی رسید.

روز دهم بازی‌های آسیایی هانگژو,بازی های آسیایی

تیم ملی کبدی زنان ایران در بازی‌های آسیایی در گروه B مسابقات با تیم‌های بنگلادش و نپال همگروه است.

بدمینتون:

یگانه کرمانی بانوی ملی‌پوش بدمینتون ایران پس از استراحت در دور نخست، در مرحله یک‌شانزدهم نهایی به مصاف «فاطیماس نباها عبدالرزاق» از مالدیو رفت و ۲ بر یک باخت و حذف شد. کرمانی در ست اول ۲۲ بر ۲۰ پیروز شد، اما در ست‌های دوم و سوم ۲۱ بر ۱۳ و ۲۱ بر ۱۷ شکست خورد و از صعود به مرحله بعدی باز ماند.

قایقرانی:

* تیم کانو دو نفره ۲۰۰ متر بانوان ایران با ترکیب هدیه خیرآبادی اصل و هیوا افضلی صبح امروز به آب زد و با حریفانی از ازبکستان، قزاقستان، چین، اندونزی، تایلند، ویتنام و هند به رقابت پرداخت و با زمان ۴۸.۸۵۰ ثانیه به مقام پنجم رسید و از دستیابی به مدال باز ماند.

روز دهم بازی‌های آسیایی هانگژو,بازی های آسیایی

* تیم کایاک چهار نفره ۵۰۰ متر بانوان ایران متشکل از الناز شفیعیان، کیانا کمال‌زاده، هدیه کاظمی و نرجس کارگرپور با ثبت زمان ۱:۴۶.۹۴۲ دقیقه در رده پنجم قرار گرفت و موفق به کسب مدال نشد. در این رقابت تیم‌های چین، کره جنوبی و ازبکستان به مقام‌های اول تا سوم رسیدند.

* تیم کایاک چهار نفره ۵۰۰ متر مردان ایران با ترکیب پوریا شریفی، سپهر ساعتچی، علی آقامیرزایی و پیمان قویدل با ثبت زمان ۱:۲۶.۴۸۰ دقیقه پس از تیم‌های چین، کره جنوبی و ژاپن به مقام چهارم رسید.

* تیم کانو دو نفره ۱۰۰۰ متر مردان ایران با ترکیب محمدنبی رضایی و سید کیا اسکندانی با حریفانی از کره جنوبی، ویتنام، تایلند، ازبکستان، قزاقستان، هند و تاجیکستان به رقابت پرداخت و با زمان  ۳:۵۵.۳۰۱ دقیقه به مقام چهارم رسید و از دستیابی به مدال باز ماند.

* هدیه کاظمی در کایاک ۵۰۰ متر انفرادی بانوان، در رقابت با ۸ حریف از کشورهای کره جنوبی، ژاپن، چین، اندونزی، قزاقستان، ازبکستان، هند و تایلند، با ثبت زمان ۲:۰۰.۶۳۵ دقیقه به مقام سوم رسید و مدال برنز را به خود اختصاص داد.

* هیوا افضلی در فینال کانو یک‌نفره ۲۰۰ متر زنان با زمان ۴۹ ثانیه و ۸۹۸ صدم ثانیه  ششم شد و از رسیدن به مدال بازماند.

تیراندازی با کمان:

گیسا بایبوردی در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات تیراندازی با کمان به مصاف کمانداری از کره‌جنوبی رفت و با نتیجه ۱۴۸ بر ۱۴۴ شکست خورد و از صعود به نیمه‌نهایی بازماند.

  • 9
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
  • شنبه ۳۰ تیر
    کی لیگ کره جنوبی
    چونبوک موتورز - اولسان اچ دی
    ۱۳:۳۰
  • دوستانه
    کوئینز پارک - تاتنهام
    ۱۷:۳۰
  • دوستانه
    اسپارتاک ترناوا - استون ویلا
    ۱۷:۳۰
  • دوستانه
    منچستر یونایتد - گلاسکو رنجرز
    ۱۸:۳۰
  • دوستانه
    راپید وین - آث میلان
    ۱۹:۰۰
  • لیگ برتر روسیه
    روستوف - زسکامسکو
    ۲۰:۳۰
  • سری آ برزیل
    فلامینگو - کریسیوما
    ۲۲:۳۰
  • سوپرلیگ آرژانتین
    ریسينگ کلاب - گودوی کروز
    ۲۳:۳۰
  • یکشنبه ۳۱ تیر
    لیگ MLS آمریکا
    اینتر میامی - شیکاگو فایر
    ۰۳:۰۰
  • دوستانه
    پاتوم تایلند - دورتموند
    ۱۶:۳۰
  • دوشنبه ۱ مرداد
    سوپرلیگ آرژانتین
    دفنسا و جاستیسیا - بوکاجونيورز
    ۰۲:۳۰
ویژه سرپوش