دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۳
۰۳:۰۹ - ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۱۲۰۶۱۹۹
موسیقی

پرمخاطب‌ترین آهنگ‌های موسیقی پاپ در سال ۹۷

حالا که به روز‌های پایانی سال ۹۷ نزدیک می‌شویم بد نیست یک پلی لیست از پرمخاطب‌ترین آهنگ‌های موسیقی پاپ در سالی که گذشت تهیه کنیم. اینکه به طور دقیق و با عدد و رقم بگوییم کدام ترانه‌ها بیشتر شنیده شدند کار راحتی نیست، چون هیچ مرجع واحدی برای بررسی و قیاس ترانه‌ها وجود ندارد. سایت‌های دانلود موسیقی هم به دلخواه خودشان بعضی آهنگ‌ها را منتشر می‌کنند و نسبت به بعضی بی اعتنا هستند. هیچ نظرسنجی جامع و فراگیری هم انجام نشده یا حداقل ما پیدا نکردیم؛ بنابراین با مراجعه همزمان به داده‌ها و آمار‌های دانلود چند سایت مختلف این فهرست را آماده کردیم.

این نکته را همین اول گفتیم که اگر دیدید ترانه مورد علاقه ش. ما از قلم افتاده از دست ما عصبانی نشوید. با توجه به گستردگی مارکت موسیقی پاپ شناسایی آهنگ‌های هیت امسال کار راحتی نیست. ضمن اینکه این پلی لیست مورد علاقه ما نیست و در واقع انتخاب‌های مردم است. یک توضیح دیگر هم اینکه ما اینجا در مورد آن دسته از آثار عامه پسند صحبت می‌کنیم که پدید آورندگان آن‌ها در داخل کشور و در چارچوب قوانین رسمی فعالیت می‌کنند. البته که تعداد خواننده‌های خارج نشین که می‌توانستند در این لیست قرار بگیرند حداکثر یک یا دو مورد می‌توانست باشد و نه بیشتر. موضوعی که در نگاه اول جلب توجه می‌کند.

ترافیک گروه‌های دو نفره در موسیقی پاپ است که مثل شیوه مالوف موسیقی راک اصرار دارند از پسوند «بند» جلوی اسم خودشان استفاده کنند، انگار اصلا وجود این کلمه یک روش معمول برای برندسازی در موسیقی پاپ ایران شده. همانطور که قبلا هم نوشتیم موفقیت این گروه‌ها البته بیشتر مرهون همکاری با تعداد انگشت‌شماری تنظیم کننده حرفه‌ای است که کار تکنیکی را خوب بلدند.

یک وجه اشتراک دیگر این آهنگ‌ها ضعف متن ترانه هایشان است که خیلی معمولا ساده انگارانه نوشته شدند و خبری از رگه‌های دراماتیک در آن نیست. صرفا کلماتی هستند که با احساسات گرایی غلیظ انتخاب شده اند و حتی از نظر جور کردن قافیه هم شنونده را وادار به تحسین نمی‌کند.

۱. عاشقم کردی – هوروش بند

پرمخاطب‌ترین آهنگ‌های موسیقی پاپ در سال ۹۷,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,موسیقی

اولین آهنگ این فهرست اواسط آذرماه امسال منتشر شد. گروه دو نفره مسعود جهانی و مهدی دارابی موفقیت‌های سال قبل را امسال هم تکرار کردند. ملودی و ترانه این اثر، کاری از حمید فریزند است و البته تنظیم آن بر عهده خود مسعود جهانی بوده. قبلا در مورد او نوشتیم که تنظیم کننده زبردستی است و با خواننده‌های دیگری مثل برادران آرش و مسیح و میثم ابراهیمی هم امسال جداگانه همکاری کرده. خب حالا چند کلمه از این ترانه را با هم مرور کنیم: «عاشقم کردی. حال دل رو بد کردی. بی خیال! آخه دست توئه دیگه قلق دل وامونده» از کیفیت ترانه راضی هستید؟ ما هم با ترانه سرا موافقیم. بی خیال!

۲. مغرور و عاشق – پازل بند

پرمخاطب‌ترین آهنگ‌های موسیقی پاپ در سال ۹۷,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,موسیقی

اوایل تابستان امسال آهنگ مگاهیت مغرور و عاشق منتشر شد. «گیرم رگ خواب تو توی دستاشه، گیرم مثل من باشه مغرور و عاشق» اینجا قافیه یک مقدار پیچیده‌تر است و مثل آهنگ‌های رپ تاکید خواننده روی وزن کلمات است.

در ادامه البته یک مقدار تصویرسازی هم داریم که نکته امیدوار کننده‌ای است. پازل بند از سال ۹۰ فعالیت هایش را شروع کرد و بعدتر مهران عباسی که تنظیم کننده خوبی هم بود از آن‌ها جدا شد و الان دو نفر عضو این گروه ماندند: علی رهبری و آرین بهاری. آهنگ مغرور و عاشق روی یکی سایت‌های اشتراک موسیقی بیش از ۲۱ میلیون بار شنیده شده که همین مسئله کفایت می‌کند که آن را جزو «تاپ تن» امسال قرار دهیم.

۳. صد سال – بهنام بانی

پرمخاطب‌ترین آهنگ‌های موسیقی پاپ در سال ۹۷,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,موسیقی

در مورد بهنام بانی قبلا زیاد نوشتیم. اینکه در مقایسه با بقیه همقطارانش تسلط خوبی روی صدایش دارد. بااعتماد به نفس بالایی می‌خواند و اینکه شخصیت باجنبه و بذله گویی دارد باعث محبوبیت او بین مردم شده. او اوایل امسال آهنگ «صدسال» را منتشر کرد که هم یک هفته قبل از شروع دور جدید کنسرت هایش بود و هم ریتم شاد آهنگ به حال و هوای بهار و سال جدید می‌خورد. این آهنگ با تنظیم حامد برادران و ترانه‌ای از آصف آریا ساخته شد. متن ترانه خیلی نکته خاصی ندارد، اما در مورد تنظیم باید بگوییم این بخش برعهده حامد برادران بوده. او یک ترانه موفق هم برای علیرضا طلیسچی تنظیم کرده بود که می‌گفت: «دیوونه دوست داشتنی از دلم کاش نری»

۴. عاشق شدن – محسن ابراهیم زاده

پرمخاطب‌ترین آهنگ‌های موسیقی پاپ در سال ۹۷,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,موسیقی

همانطور که پدیده موسیقی پاپ دو سال پیش ما حامد همایون بود پارسال و امسال محسن ابراهیم زاده و بهنام بانی جای او را گرفتند. ابراهیم زاده در فروردین و اردیبهشت امسال ترانه‌های گرداب و تو یار منی را منتشر کرد که هنوز در فهرست «تاپ تن» امسال خیلی از سایت‌های دانلود موسیقی دیده می‌شود. اما او برگ برنده اصلی را در مردادماه امسال رو کرد با ترانه «عاشق شدن» که می‌گفت: «عاشق شدن راه با صفایی داره غم و بی قراری داره». ملودی و ترانه این آهنگ دستپخت خود محسن ابراهیم زاده است و تنظیم از معین راهبر.

۵. دریا – مسیح و آرش

پرمخاطب‌ترین آهنگ‌های موسیقی پاپ در سال ۹۷,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,موسیقی

آهنگ دریا از برادران مسیح و آرش عدل پرور الان تازه یک ماه از زمان انتشار آن می‌گذرد و در همان سایت اشتراک موسیقی که اشاره کردیم بیش از ۱۷ میلیون بار شنیده شده. شعر و ملودی این کار از خود آرش و مسیح است و تنظیم بر عهده مسعود جهانی بوده. همان شخصی که بالاتر اشاره کردیم عضو گروه هوروش بند است و متخصص ساخت آهنگ‌های مگاهیت. این ترانه خیلی بار غنایی بالایی ندارد، اما به هر حال از آرایه‌های استعاره و تمثیل در آن استفاده شده. اینکه در اغلب آهنگ‌های جدید ضعف صدای خواننده با ترفند‌های تکنیکی رفع و رجوع میشود هم بحث دیگری است که بماند برای بعد. ولی در کل آهنگ دریا از مسیح و آرش کار تمیز و شیکی از آب درآمده و لیاقت حضور در این فهرست را از نظر ما دارد.

۶. برو دارمت – ماکان بند

پرمخاطب‌ترین آهنگ‌های موسیقی پاپ در سال ۹۷,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,موسیقی

«این دل حالیش نیست حالیش نیست نبینه خنده تو این دل حالیش نیست دلخور باشی سر کج کنی تو» متن ترانه این است و خب در این مقوله حرفی برای گفتن نداریم. در مورد تنظیم، اما اشاره کنیم به امیر میلاد نیکزاد که تنظیم‌های مدرن و خوبی انجام میدهد. او علاوه بر ماکان بند با خواننده‌های دیگری مثل فرزاد فرزین هم همکاری کرده است. برو دارمت برخلاف پوستر و اسمش اثری از طنز و هزل گویی ندارد، اما به هرحال ترانه سرخوشانه و شادی است. خوب است دیگر. نسل جوان دوست دارند. مناسب مجالس و داخل خودرو و استوری اینستاگرام!

۷. آخرش قشنگه – علیرضا طلیسچی

پرمخاطب‌ترین آهنگ‌های موسیقی پاپ در سال ۹۷,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,موسیقی

در مورد علیرضا طلیسچی همین اول بگوییم این بنده خدا همان کسی است که اواسط دهه ۸۰ گروه علیرضا حمیدرضا را داشتند و هم زمان با نسل چاوشی و یگانه و علی اصحابی معروف شدند. چند سال خبری از آن‌ها نبود تا اینکه طلیسچی به صورت انفرادی اخیرا دوباره برند خود را احیا کرد. این نکته را بگوییم که او اوایل امسال آهنگی منتشر کرد به نام «آخرش قشنگه» که بعد همین عبارت رفت روی بنر‌ها و بیلبورد‌های کنسرت طلیسچی. موزیک ویدئوی این آهنگ هم خیلی به دیده شدنش کمک کرد. «آخرش قشنگه، وقتی که دست تکون میدی و این دله که تنگه، اونو با دست نشون میدی و اون شبای بعدش آخ اون شبای بعدش» خب با این وضع ترانه ناگفته پیداست تنظیم حامد برادران آهنگ را نجات داده دیگر.

۸. عالیجناب عشق – ایوان بند

پرمخاطب‌ترین آهنگ‌های موسیقی پاپ در سال ۹۷,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,موسیقی

یک «بند» دیگر که از مابقی کمتر شناخته شده است و با یک آهنگ مگاهیت بالا آمده. «آهای عالیجناب عشق. فرشته عذاب عشق.

حریف تو نمیشه. این قلب بی صاحب عشق» خود «عالیجناب عشق» تعبیر هوشمندانه‌ای است که البته بدیع نیست و اسم رمان عامه پسندی از ر. اعتمادی است. شعر هم که قافیه‌های دم دستی و تکراری دارد. خلاصه کنیم. این آهنگ در یک سایت اشتراک موسیقی بیش از ۱۵ میلیون بار شنیده شده و همین یعنی مجبور بودیم در این فهرست برایش جا خالی کنیم.

۹. چشمانت آرزوست – ایهام

پرمخاطب‌ترین آهنگ‌های موسیقی پاپ در سال ۹۷,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,موسیقی

ایهام هم یک گروه دو نفره است که خوشبختانه اعضای آن از کلمه «بند» استفاده نکردند. زانیار خسروی و مازیار الشنی اعضای این گروه هستند، اما تاثیر سیروان خسروی را هم در آهنگ‌های منتشر شده ایهام نباید نادیده گرفت. در این آهنگ یک ترانه سرای حرفه‌ای به نام هادی زینتی حضور دارد که نتیجه اش حداقل در مقایسه با بقیه رضایتبخش است. «چشمانت آرزوست از سر نمی‌پرد تو را ز. خاطرم کسی نمی‌برد، به خاک و خون کشید‌های مراز من برید‌های مرو» ملودی هم با سهیل جامی بوده و تنظیم از زانیار خسروی و محمدرضا رهنما. خلاصه که آهنگ آبرومندی است. اگر معیار آمار کلیک و دانلود سایت نبود و به خود ما بود رتبه اول لیست را به این آهنگ می‌دادیم.

۱۰. دلبر – محسن چاووشی

پرمخاطب‌ترین آهنگ‌های موسیقی پاپ در سال ۹۷,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,موسیقی

هرطور حساب کنید هم نمی‌شود پلی لیستی درست کنیم و در آن اثری از کسی که پرفروش‌ترین آلبوم سال را منتشر کرده نباشد. البته این آهنگی که ما اینجا آوردیم در آلبوم ابراهیم نبود و فروردین ماه امسال منتشر شد. هنوز حال و هوای عید و بهار بود و چاوشی به سبک چند سال اخیر یک ترانه شاد و ریتمیک منتشر کرد. شعر از نظامی ملودی و تنظیم از محسن چاوشی و با حضور نوازنده با استعدادی به نام عادل روحنواز که در آثار اخیر چاوشی گیتار الکتریک می‌نوازد. «دلبر صنمی شیرین، شیرین صنمی دلپر. آذر به دلم برزد، برزد به دلم آذر» این آهنگ روی تصاویری از فیلم کمدی مصادره مونتاژ شده بود و تا مدت‌ها از شبکه‌های ماهواره‌ای پخش می‌شد.

علی رستگار

۷sobh.com
  • 11
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
کاظم نوربخش بیوگرافی کاظم نوربخش بازیگر کمدین ایرانی

تاریخ تولد: ۱ مهر ۱۳۵۵

محل تولد: بیجار، کردستان، ایران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم انسانی

ادامه
جیمی ولز بیوگرافی جیمی ولز نابغه پشت ویکی پدیا

تاریخ تولد: ۷ اوت ۱۹۶۶

محل تولد: هانتسویل، آلاباما، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی، بریتانیایی

حرفه: موسس بنیاد ویکی مدیا

ثروت: ۱/۵ میلیون دلار

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
دیالوگ های ماندگار شهاب حسینی

دیالوگ های ماندگار شهاب حسینی شهاب حسینی یکی از بهترین بازیگران سینمای ایران است که تا به حال در آثار فاخری مانند محیا، دلشکسته، شهرزاد و... به نقش آفرینی پرداخته است. این هنرمند در هر یک از هنرنمایی های خود دیالوگ های ماندگاری دارد که در ادامه این مقاله از سرپوش قصد داریم به بخشی از آنها اشاره کنیم. بیوگرافی کوتاه از شهاب حسینی سید شهاب الدین حسینی تنکابنی در ۱۴ بهمن ۱۳۵۲ در تهران به دنیا آمد. وی اصالتا تن کابنی است و تحصیلات عالیه خود را در رشته روانشناسی از دانشگاه تهران برای مهاجرت به کانادا ناتمام گذاشت. وی در سال ۱۳۷۳ با پریچهر قنبری ازدواج کرد و حاصل این پیوند دو فرزند پسر به نام های محمد امین و امیرعلی است. فعالیت هنری شهاب حسینی با تئاتر دانشجویی و سپس، گویندگی در رادیو شروع شد. از جمله جوایز این هنرمند می توان به موارد زیر اشاره کرد: - او برای بازی در شمعی در باد (۱۳۸۲) و رستگاری در هشت و بیست دقیقه (۱۳۸۳) نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد جشنواره فیلم فجر شد.  - حسینی در سال ۱۳۸۷ با بازی در فیلم سوپر استار جایزه سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره فیلم فجر را دریافت کرد. -  او خرس نقره‌ای بهترین بازیگر مرد جشنواره بین‌المللی فیلم برلین ۲۰۱۱ را به‌همراه گروه بازیگران فیلم جدایی نادر از سیمین کسب کرد. - او در جشنواره فیلم کن ۲۰۱۶ نیز با ایفای نقش در فیلم فروشنده توانست جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره فیلم کن را به خود اختصاص بدهد. دیالوگ های ماندگار شهاب حسینی؛ درباره شهاب حسینی دیالوگ های ماندگار شهاب حسینی فیلم سینمایی دلشکسته در نقش امیرعلی: - هر کی ریــش گـذاشت مسلمـــون نیـست، هـــرکی پیـشونیش رو داغ کـــرد، مــرد خــدا نیست. - تو همه ی اعتقادا اشتباه میشه. همیشه ام یه عده گرگن تو لباس میش! -  من بنده آن دمم که ساقی گوید یک جام دگر بگیر و من نتوانم - ما فردا میایم خواستگاری، دیگه نمی خوام خواهرم باشی می خوام نفسم باشی دیالوگ های ماندگار شهاب حسینی در فیلم دلشکسته سریال شهرزاد در نقش قباد: -شهرزاد نمی دونی بدون، من با تو چیزایی پیدا کردم که هیچوقت تو زندگیم نداشتم و نمی خوام از دستش بدم. - ما همه مهره های سوخته ایم که زیر دست بزرگ آقاییم. -  آره خب عمو جان حقیقت تلخه عموجان، شنیدنش همچین یه جاهایی از وجدان آدمو جز میده. -  میرم صاف وامیستم جلوی بزرگ آقا بش میگم بزرگ آقا من، زن من، خب؟! پا به ماهه! عین ۱۰-۱۲ ماهو میخوام بمونم ور دلش چی میگی شما؟ - قباد : فقط یه سوال، خیلی دلم می خواد جوابشو بدونم، تو هنوزم دلت باهاشه؟ شهرزاد : فراموشی زمان می بره، فقط فکر می کنم اگه من به هر دری زدم، و اونی نشد که می خواستم بشه، لابد قسمت خرافه نیست، هست واقعا - موقتیه این روزا شهرزاد، می گذره. این وسط تنها چیزی که مهمه اینه که من هنوز با همه ی وجودم دوست دارم. عاشقتم - قباد : سخته واسم دوری تو اینو بفهم، چطوری اینو بهت ثابت کنم؟ شهرزاد : دیر شده، برای ثابت کردنش خیلی خیلی دیر شده … حتی ملک جوانبخت هزار و یک شبم نبودی وگرنه من کم قصه و داستان به گوش تو نخوندم. عاشق بزدل عشقو هم زایل می کنه آقای قباد دیوانسالار -قباد : این کارو باهام نکن شهرزاد. اینطوری خردم نکن. من هنوز دوستت دارم، خیلی بیشتر از قبل. همه چیو خراب نکن شهرزاد : برو قباد، پشت سرتم دیگه نگاه نکن -  من چی کار به کسی داشتم، داشتم زندگیمو می کردم. با بدبختی خودم سر و کله می زدم. اصلا روحمم خبر داشت همچین کسی تو این دنیا زندگی می کنه؟ کی نشونم داد؟ شما. بعدشم که فرستادینم تو بهشت تازه می خواستم بفهمم زندگی یعنی چی؟ تازه طعمش داشت زیر دهنم مزه مزه می کرد که یقه مو گرفتین ترپ انداختینم وسط جهنم. دیالوگ های ماندگار شهاب حسینی در سریال شهرزاد سریال مدار صفر درجه در نقش حبیب پارسا: -تو را به جای همه دوست میدارم-تو را به خاطر عطر نان گرم برفی که اب میشود -برای بخشش اولین گناه-تو را برای دوست داشتن دوست میدارم-تو را به خاطر تمام کسانی که دوست نمیدارم دوست میدارم ...  - همين قدر حاليمه كه هيچ دست مساعدتي از طرف قدرتهاي استعماري داخل اين كشور دراز نشده!!الي به اينكه مقاصد سياسي و اغراض اقتصادي خاصي رو دنبال مي كردن.وام كه بهم فرصت بدن كه خودم براي زندگيم تصميم بگيرم؛خودم انتخاب كنم؛همين  - مظفر:منوببخش ...یافراموش کن! حبیب:میبخشم...ولی فراموش نمیکنم!!!  -حبيب: فقط چرا فكر مي كنيد كه سفر اعزام ممكنه منتفي بشه؟ دكتر: اين مملكت پسرجان،سرزمين گسل و زلزله و پس لرزه است!آدم از فردا روزش - این و خداوند باید جواب بده ، باید جواب این سوال رو بده ! اگه تو این دنیا هیچ جایی برای آرامش وجود نداره ؛ و اگه تمام رویاهای ما از عشق ، عدالت و آزادی فقط ی خیال بیهودس! پس چرا ما رو آفرید ؟!... -ميدوني چيه تقي جان؟من بر خلاف مرحوم پدرم،ازسياست چيز زيادي نميدونم! همين قدر حاليمه كه هيچ دست مساعدتي از طرف قدرتهاي استعماري داخل اين كشور دراز نشده!!الي به اينكه مقاصد سياسي و اغراض اقتصادي خاصي رو دنبال مي كردن.وام كه بهم فرصت بدن كه خودم براي زندگيم تصميم بگيرم؛خودم انتخاب كنم؛ همين دیالوگ های ماندگار شهاب حسینی در سریال مدار صفر درجه سایر فیلم ها: -یه پایان تلخ بهتر از یه تلخی پایان ناپذیره ... (درباره الی) - میدونی برتر از عشق بی فرجام چیه؟فرجام بدون عشق... (برف روی شیروانی داغ) - من زندگی مو باختم حاج اقا منو از زندون می ترسونی؟برو از خدا بترس ... (جدای نادر از سیمین) - جنگ احساس مسولیته نه شلیکه گلوله ... (شوق پرواز) - هر چه تو اوج میگیری دنیا از دید تو بزرگتر می شود و تو از دید دنیا کوچکتر می شوی ... (شوق پرواز) - تو کویر ادم به خدا نزدیک تره چون اسمون به زمین نزدیک تره ... (پلیس جوان) - میدونی چیت حرص ادمو درمیاره؟اینکه حالت از من بده ولی حس واقعیتو بهم نمیگی خب چیه هر چی هست بیا به خودم بگو فکر میکنی چیزیمه؟فکر میکنی چون چیزیمه عرضه ندارم پس چون عرضه ندارم دیگه.....این منصفانه نیست چون من دارم سعی خودمو میکنم غلطی تا حالا نتونستم بکنم چون نمیتونم تمرکز کنم رو کاری ک باید بکنم نمیتونم تمرکز کنم چون همه ی وقتمو اون چرت وپرتا ی مزخرف و دغدغه های احمقانه پر کرده دانشکده ی مزخرف و شاگردای خنگ و... (پرسه در مه) گردآوری: بخش هنر و سینمای سرپوش

ویژه سرپوش