جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳
کد مقاله: ۹۹۱۱۰۰۰۰۵

بیوگرافی امیرارسلان مطهری و عکسهای او

امیرارسلان مطهری,امیرارسلان مطهری بازیکن استقلال,بیوگرافی امیرارسلان مطهریتصاویر امیرارسلان مطهری فوتبالیست
امیرارسلان مطهری بازیکن فوتبال اهل ایران است. او  فوتبال خود را از زیر ۱۹ سال استیل آذین شروع کرد و بعد از آن به داماش تهران پیوست. درخشش او در رقابت های آسیایی توجه همه را بخود جلب کرده است.

چکیده ای از بیوگرافی امیر ارسلان مطهری

نام کامل: امیرارسلان مطهری

زادروز: ۱۹ اسفند ماه ۱۳۷۱

زادگاه: گرمسار، ایران

قد: ۱٫۸۰ متر

پست: مهاجم

ملیت: ایرانی

بیوگرافی امیرارسلان مطهری

امیرارسلان مطهری در روز ۱۹ اسفند ماه سال ۱۳۷۱ در گرمسار سمنان به دنیا آمد. او با توجه به علاقه شدید به فوتبال توانست در این رشته ورزشی بدرخشد و فوتبال را مانند بقیه ی فوتبالیست ها از کوچه و خیابان شروع کرد تا این که در سال ۱۳۸۷ زمانی که ۱۶ ساله بود در تیم استیل آذین تست داد. او ۱٫۸۰ متر قد دارد و در پست مهاجم بازی می کند. امیرارسلان مطهری یک بازیکن حرفه ای فوتبال است و بعنوان مهاجم برای تیم فوتبال استقلال تهران بازی می کند.

امیر ارسلان مطهری,امیرارسلان مطهری,زندگینامه امیرارسلان مطهریعکسهای امیرارسلان مطهری

فعالیت های امیرارسلان مطهری

امیر ارسلان مطهری فوتبال خود را از زیر ۱۹ سال استیل آذین شروع کرد و بعد از آن به داماش تهران پیوست. او چند وقتی را هم به بازی در تیم زیر ۲۱ سال مقاومت تهران گذراند تا این که او پس از چند وقتی با بازی های خوب خود قهرمانی زیر ۲۱ ساله های نفت در فصل ۱۳۹۳- ۱۳۹۲ در مسابقه های لیگ برتر آسیا ویژن شد. او تا سال ۱۳۸۹ در تیم استیل آذین بود و بعد به جوانان باشگاه داماش تهران پیوست و در فصل ۹۱- ۹۲ در جوانان تیم مقاومت و یک سال هم در جوانان نفت حضور داشت.

زندگینامه امیرارسلان مطهری,امیرارسلان مطهری فوتبالیست,امیرارسلان مطهریامیرارسلان مطهری بازیکن فوتبال

امیرارسلان مطهری در سه خرداد ماه سال ۱۳۹۳ (۲۴ مه ۲۰۱۴) با امضا قراردادی سه ساله به باشگاه فوتبال نفت تهران پیوست. او اولین بازی اش را در مقابل راه آهن در مهر ماه سال ۹۳ بعنوان بازیکن تعویضی حسن ابراهیمی داخل میدان رفت. همینطور نخستین گلش را نیز در مقابل گسترش فولاد به نتیجه رساند که این بازی با نتیجه برابر ۱- ۱ پایان یافت. درخشش امیر ارسلان مطهری در رقابت های آسیایی توجه همه را بخود جلب کرد. وی در بازی نفت با الشباب عربستان در روز ۱۸ مارس سال ۲۰۱۵ گلزنی کرد. نفت در این دیدار برنده شد و این نخستین برد باشگاه در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا بود.

امیرارسلان مطهری,عکس از امیرارسلان مطهری,عکسهای امیرارسلان مطهریعکس از امیرارسلان مطهری

امیرارسلان مطهری در مجموع ۹۴ بار پیراهن نفت را بر تن کرد (در سه فصل) و ۲۰ گل برای این تیم به نتیجه رساند. فصل ۱۳۹۶- ۱۳۹۷ برای این بازیکن در دو تیم پارس جنوبی و تراکتور رقم خورد. او در این دوره افت کرده بود و در باز کردن دروازه حریفان ناکام بود. امیرارسلان مطهری در فصل ۱۳۹۷- ۱۳۹۸ به تیم صحم در لیگ عمان پیوست. او در ۷ بازی ۶ گل به نتیجه رساند. این مهاجم که اعتماد به نفس از دست رفته اش را بازیافته بود مجدداً به لیگ برتر ایران برگشت.

امیرارسلان مطهری این بار پیراهن تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان را بر تن کرد و در ۲۰ بازی ۱۰ گل زد. او در فصل ۱۳۹۸- ۱۳۹۹ به تیم فوتبال استقلال تهران پیوست. امیر ارسلان مطهری ۱۶ بار برای آبی ها به میدان رفت و ۸ گل و ۲ پاس گل برای این تیم به ثبت رساند. او در بازی تیم فوتبال استقلال و پرسپولیس در تاریخ ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ دو بار برای آبی ها گلزنی کرد. این بریس در بازی دربی پایتخت خیلی با ارزش بود و سبب محبوبیت امیرارسلان مطهری در بین طرفداران باشگاه استقلال شد.

زندگی نامه امیرارسلان مطهری,امیرارسلان مطهری,امیرارسلان مطهری بازیکن فوتبالامیرارسلان مطهری بازیکن استقلال

حضور امیرارسلان مطهری در عرصه ملی

امیر ارسلان مطهری در تیم ملی فوتبال زیر ۲۲ سال ایران در مسابقات قهرمانی ای اف سی ۲۰۱۳ حضور داشت و ۲ بازی در مقابل زیر ۲۲ سال کشور ژاپن و استرالیا انجام داد. او در تمرین تیم ملی فوتبال امید ایران برای بازی های آسیایی توسط نلو وینگادا دعوت شد و به علت درخشش بعنوان برترین بازیکن زیر ۲۳ سال غرب آسیا در سال ۲۰۱۵ انتخاب شد. او در این تورنمنت سه گل زد که یکی از آن ها در بازی فینال در مقایل سوریه بود که ایران ۰- ۲ پیروز شد. در تاریخ دی ماه سال ۹۴ در فینال نخستین گل ایران را در برابر روسیه زد و به نخستین قهرمانی ایران در مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال ای اف سی کمک نمود. او در مه ۲۰۱۵ توسط کارلوس کی روش به اردوی تیم ملی فوتبال ایران دعوت شد.

زندگی نامه امیرارسلان مطهری,امیرارسلان مطهری بازیکن فوتبال,امیرارسلان مطهریامیرارسلان مطهری بازیکن فوتبال

امیرارسلان مطهری و استقلال

تقریباً تمامی اهالی فوتبال چند سالی هست از علاقه شدید امیرارسلان مطهری به باشگاه استقلال با خبر هستند. او عاقبت در سال ۹۸ در نقل و انتقالات نیم فصل به باشگاه استقلال پیوست و با این تیم در لیگ نوزدهم همراه شد. عملکرد امیر ارسلان مطهری در نخستین سال حضور در تیم فوتبال استقلال بسیار عالی بود و توانست خیلی زودتر از انتظار به بازیکن محبوب هواداران تبدیل شود.

امیرارسلان مطهری,عکسهای امیرارسلان مطهری,امیرارسلان مطهری فوتبالیستتصاویر اینستاگرامی امیرارسلان مطهری

خوشحالی امیرارسلان مطهری بعد از گل و زدن گیتار

امیرارسلان مطهری علاوه بر این که در نواختن گیتار واقعی تبحری ندارد در مسابقه فیفا هم دقیقا نمی دانست چه طور باید شادی گل به این شکل را انجام دهد. او در خصوص شادی گل معروفش گفته است که هواداران دعا کنند من همیشه گیتار بزنم و برای شادی دل آن ها بزنم. من ادای گیتار زدن را در می آورم و خداراشکر به دل هواداران نشسته است. البته شادی گل وی یک بار نیز در دربی به علت سانسور شدن جنجالی نیز شد.

ماجرای پیشنهاد پرسپولیس به امیرارسلان مطهری

امیرارسلان مطهری با حضور در برنامه فرمول یک علی ضیا گفت که چهار پنج سالی شد که استقلالی هستم. زمان آقای دایی بود که من در نفت بودم باشگاه پرسپولیس لطف کرد پیشنهاد داد و دلم خواست بگویم استقلالی ام. حس باحالی بود و دیدم چه بازتاب قشنگی داشت و فهمیدم هواداران انرژی مثبت دارند. حرفه ایش اینست که اصلاً نگوییم به کدام تیم علاقه داریم ولی اینطور قشنگ تر است. احتمالا هم نمی شد ولی زمانی که شد خیلی قشنگ بود.

عکس از امیرارسلان مطهری,امیرارسلان مطهری,امیرارسلان مطهری بازیکن استقلالعکس امیرارسلان مطهری

دوستان صمیمی و الگوی امیرارسلان مطهری

امیرارسلان مطهری با محمد دانشگر و روزبه چشمی روابط دوستانه خوبی دارد و در اردو های تیم ملی و باشگاهی با آن ها هم اتاقی بوده است ولی لویبس سوارز را بعنوان الگوی خود معرفی کرده است.

سانحه رانندگی امیرارسلان مطهری

امیرارسلان مطهری مهاجم تیم نفت تهران در محور شریف آباد به شهرستان پاکدشت دچار سانحه رانندگی شد. پدرش با تائید خبر تصادف پسرش گفت: اتومبیل امیر ارسلان در نزدیکی شریف آباد واژگون شد و فورا به بیمارستان اعزام شد و آن جا اقدامات درمانی اولیه برای فیت کردن گردن و کمرش انجام گرفت. شکر خدا امیر ارسلان مشکل حاد دیگری نداشته و امیدواریم از ناحیه کمر هم که حس ناراحتی می کند با مشکل حادی مواجه نشده باشد. اکنون بنده کنار اتومبیل هستم و قرار است او را از بیمارستان زعیم پاکدشت به بیمارستانی در تهران اعزام کنند.

زندگینامه امیرارسلان مطهری,امیر ارسلان مطهری,امیرارسلان مطهریتصاویری از امیرارسلان مطهری بازیکن استقلال

اوقات فراغت امیرارسلان مطهری

بخش اول اوقات فراغت امیرارسلان مطهری نیز شبیه دیگر فوتبالیست ها به بازی پلی استیشین مربوط است. با این حال او برعکس دیگر بازیکنان به حریف مجازی یا رقیب آنلاین اعتقادی ندارد و دوست صمیمی اش را بعنوان حریف خود می شناسد. البته احتمالا بدین دلیل که به قدرت پیروزی خود مقابل دوستش آگاهی دارد و نمی خواهد برابر افراد دیگر شکست را قبول کند!

امیرارسلان مطهری,بیوگرافی امیرارسلان مطهری,امیرارسلان مطهریامیرارسلان مطهری فوتبالیست مشهور

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 51
  • 15
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱۰
در انتظار بررسی: ۲۰
غیر قابل انتشار: ۱۹
جدیدترین
قدیمی ترین
من هم امیر ارسلان مطهری را دوست دارم . من هم طرفدارت هستم عالی هستی ،
اقای امیر ارسلان مطهری بهترینی خیلی دوست دارم تنها عشق زندگیم
من عاشقتم مطهری کی بودی تووووووووووو.....
من عاشقتم مطهری کی ب...
خیلی بیخود کردی شما بعدشم اسمش اقای مطهری درست حرف بزن
منیه مدتی هست که دیگه نفسم صدات میزنم دیگه اسمت رو نمیارم
جانم فدای ارسلان
جانم فدای ارسلان ...
واقعا راست میگی بهترینه
واقعا راست میگی بهتر...
ارسلان ✨
عالی
واااااای من طرفدارت هستم عالی هستی عزیزم
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش