شنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۳۰۲۰۰۲۸

بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

محمد مهدی احمدیمحمد مهدی احمدی
محمدمهدی احمدی یکی از چهره های شناخته شده سیاست ایران است که بیشتر به دلیل نسبت خانوادگی با محسن رضایی شناخته می شود. ایشان داماد محسن رضایی چهره سرشناس سیاست ایران می باشد و به عنوان مدیرعامل بانک شهر انتخاب شده است. در ادامه این مقاله از سرپوش به بیوگرافی این چهره می پردازیم.

چکیده بیوگرافی محمدمهدی احمدی

نام کامل: محمدمهدی احمدی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

عکس محمد مهدی احمدیبیوگرافی محمد مهدی احمدی

بیوگرافی محمدمهدی احمدی

محمدمهدی احمدی در دهه ۱۳۶۰ در تهران به دنیا آمد. ایشان بیشتر به دلیل نسبت فامیلی که اعضای سرشناس سیاسی ایران دارد شناخته می شود. وی داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف و برادر داماد رحمانی فضلی است به همین دلیل می توان حضورش را در مشاغل گوناگون دولتی و سیاسی مشاهده کرد. 

ایشان که به تازگی به عنوان مدیرعامل بانک شهر انتخاب شده است تا به حال در مناصبی نظیر مدیریت نیروگاهی ایرسا، عضو هیئت مدیره صندوق ذخیره کارکنان بانک شهر از لیزینگ شهر، نائب رئیس هیئت مدیره توسعه بازرگانی بین الملل شهر صنعت نصر معدن و... اشاره کرد.

چندی بعد از انتشار خبر مدیریت بانک شهر شنیده شد که وی به عنوان مدیر بانک صادرات نیز انتخاب شده بود اما با استخاره ای که انجام داد این جایگاه را نپذیرفت. 

محمد مهدی احمدی در کنار محسن رضاییمحمد مهدی احمدی داماد محسن رضایی

رسانه ای شدن محمدمهدی احمدی

نام محمدمهدی احمدی داماد محسن رضایی برای اولین بار در سال ۱۴۰۰ به عنوان یک شخصیت سیاسی رسانه ای شد. این در زمانی بود که وی را به عنوان مدیرعامل جدید بانک شهر انتخاب کردند. در این بین آوازه ای مبنی بر ژن خوب بودن ایشان بر سر زبان ها افتاد. احمدی داماد محسن رضایی، برادر عروس محمدباقر قالیباف و برادر داماد رحمانی فضلی است.

محمد مهدی احمدی در کنار قالیبافمحمد مهدی احمدی مدیرعامل بانک شهر

فعالیت های محمدی مهدی احمدی

پیش از انتخاب محمدمهدی احمدی به عنوان مدیرعامل بانک شهر وی در موسسه تابناک به عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره شناخته می شد. این موسسه به محسن رضایی یعنی پدر همسر آقای احمدی متعلق است. 

از جمله دیگر مواردی که در سابقه کاری محمدمهدی احمدی می توان مشاهده کرد؛ عضویت در دفتر تحکیم وحدت طیف شیراز بود که در جریان اصولگرایی با هدف اختلاف‌افکنی میان جنبش دانشجویی ایجاد شده بود. 

در اخبار برخی از رسانه های نزدیک به محمدمهدی احمدی می توان مدیر عاملی بانک صادرات را نیز مشاهده کرد که وی در پاسخ به این منصب می گوید که درباره این موضوع استخاره کرده اما بد آمده به همین دلیل انصراف داده است. 

محمد مهدی احمدی از سال ۱۳۹۳ زمانی که قالیباف پدر شوهر خواهرش، شهردار تهران بود؛ عضو هیئت مدیره و معاون ارزی و بین‌الملل و قائم‌مقام بانک شهر نیز بوده است. 

محمد مهدی احمدی درکنار محسن رضاییمحمد مهدی احمدی درکنار پسر محسن رضایی

محمدمهدی احمدی از سال ۱۳۹۸ به عنوان عضو هیئت مدیره شرکت توسعه مدیریت نیروگاهی ایرسا معرفی شد. این شرکت درواقع زیرمجموعه شرکت سرمایه‌گذاری ایران و بازوی اصلی شرکت سرمایه‌گذاری در حوزه تولید برق و به منظور ورود به بازار‌های ملی و منطقه‌ای و صادرات برق است.

احمدی از سال ۱۳۹۴ به عنوان عضو هیئت مدیره شرکت صنعت نصر معدن مشغول به کار شد که همزمان با انتخاب سردار محمدعلی نوری‌نژاد معاون هماهنگ‌کننده ناجا، به عنوان رئیس هیئت مدیره این شرکت بود. وی به مدت ۲ سال در این شرکت به عنوان هیئت مدیره مشغول به کار بود. 

محمدمهدی احمدی بار دیگر در سال ۱۳۹۵ همزمان با هم و در زمان ریاست احمدی بر هیئت مدیره شرکت توسعه بازرگانی بین الملل شهر، وارد این شرکت شده‌اند.

محمد مهدی احمدی و فرزندانشمحمد مهدی احمدی درکنار فرزندانش

حواشی محمدمهدی احمدی

رحمت‌الله حافظی عضو وقت شورای شهر تهران در سال ۱۳۹۷ درباره انتخاب محمدمهدی احمدی به عنوان عضو هیئت مدیره بانک شهر می گوید:

«انتصاب برادر عروس قالیباف به‌عنوان معاون ارزی بانک شهر تداعی‌کننده مطالبی بود که در استیضاح وزیر تعاون در صحن مجلس در مورد انتصابات فامیلی ردو بدل شد. این انتصابات برای جامعه قابل درک و پذیرش نیست و از طرفی هم نشانه نفوذ تیم قبل بر مجموعه شهرداری است».

این انتصاب در پست مدیریت چندان قانونی نبوده است زیرا در همین زمان علیرضا زاکانی؛ شهردار تازه وارد تهران در بخشنامه ای ممنوعیت صدور حکم و استخدام نیروی جدید را اعلام کرده بود. از سوی دیگر براساس ماده ۱۰ مصوبه تعارض منافع در شهرداری تهران به‌ کارگیری بستگان در شهرداری در دوره فعالیت مدیران شهرداری و اعضای شورا ممنوع بود. از سوی دیگر طبق آیین‌نامه بانک مرکزی، مدیرعامل بانک باید حداقل ۱۰ سال سابقه بانکی داشته باشد، فاکتوری که محمدمهدی احمدی آن را نداشت.

دوره مدیریت دوساله محمدمهدی احمدی در بانک شهر با جنجال و چالش همراه بود که یکی از آنها مربوط به سفر به تاجیکستان با هواپیمای اختصاصی بود. وی در پاسخ به این موضوع اعلام کرد: 

«پیش از این سفر پرواز مستقیمی به تاجیکستان از ایران وجود نداشت و به همین دلیل این پرواز انجام شد و دلیل سفر ما این بود که پرواز مستقیم تهران-دوشنبه راه‌اندازی شود.»

البته این ادعا توسط سازمان هواپیمایی کشور رد شد زیرا این پرواز در آن زمان وجود داشته است.

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 16
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش