چهارشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۹
۱۲:۴۰ - ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۵۰۳۲۸۱
دنیای خودرو

پرفروش ترین برندهای جهانی خودرو در بازار چین (+تصاویر)

از یک سو این کشور بازار بسیار پرظرفیتی برای فعالیت های تولیدی و فروش کمپانی های بزرگ جهان دارد و در سوی دیگر برندهای بومی چینی با تولیدات خبرساز خود قرار گرفته اند!

چین و خودرو به نوعی ترکیب جذابی را با یکدیگر تشکیل می دهند! از یک سو این کشور بازار بسیار پرظرفیتی برای فعالیت های تولیدی و فروش کمپانی های بزرگ جهان دارد و در سوی دیگر برندهای بومی چینی با تولیدات خبرساز خود قرار گرفته اند!

برای برخی مخاطبان، محصولات چینی هنوز هم کپی کاری های ناموفق از محصولات معتبر جهانی هستند و برای گروهی دیگر این تلاش برای  حضور در بازارهای جهانی موجب تحسین و تمجید بوده است. به هرترتیب باید پذیرفت که صنعت خودروی چین به لطف فعالیت های تولیدی مشترک با بزرگانی مانند فولکس واگن، ب ام و، جنرال موتورز و ... در مسیر پیشرفت قرار داد و به تدریج به کیفیت ایده آل و ارائه محصولات قابل اعتماد نزدیک تر می شود.

در این میان؛ شاید برایتان جالب باشد تا رده بندی برترین برندهای خودرویی بین المللی بر اساس میزان فروش در بازار چین را مطالعه کنید، آنهم در بازاری که اهمیت فوق العاده زیادی در راهبردهای فروش کمپانی های مطرح دارد.

این پرسشی است که برای دستیابی به پاسخ آن؛ در مطلب امروز سری به آمار ارائه شده توسط اتوچاینا یکی از پرتال های مطرح خودرویی در کشور چین می زنیم تا پرفروش ترین برندهای خودرویی بین المللی در این کشور طی نیمه نخست سال جاری میلادی(۲۰۱۹) را لیست کنیم.

»»» در رابطه با آمار ارائه شده در این بررسی توجه به دو نکته ضروری است اول آنکه آمار مربوط به گروه پی اس ای شامل چین و بازارهای جنوب شرق آسیا می شود و دوم آنکه کمپانی های هیوندای- کیا آمار مربوط به خود را در این زمینه منتشر نکرده اند بنابراین با بروزرسانی اطلاعات مذکور ممکن است تغییراتی در رده بندی ایجاد شود اما به هر ترتیب برندهایی که در ادامه بدان ها اشاره می شود سهم مهمی از بازار خودروی چین طی نیمه نخست سال ۲۰۱۹ را در اختیار داشته اند.

گروه پی اس ای

پرفروش ترین برندهای جهانی خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو خودروی مفهومی ایی-لجند پژو که نمایی نوستالژیک از محصولات سال های دور این کمپانی دارد/نمایشگاه خودروی گوانگژو، چین

گروه پی اس ای در چین و بازارهای جنوب شرق آسیا طی نیمه نخست سال جاری میلادی مجموعا ۶۴۱۶۹ دستگاه از محصولات خود را به فروش رسانده است. این عدد بیانگر کاهش ۶۲.۱ درصدی در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته میلادی است.

ولوو

پرفروش ترین برندهای جهانی خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو انتخاب ولوو اکس سی ۴۰ به عنوان خودروی سال(اروپا) ۲۰۱۸ در هشتادوهشتمین نمایشگاه خودروی ژنو، سوئیس/ این محصول در کشور چین روی خط تولید قرار گرفته است.

ولوو رکورد فروش ۶۷۷۴۱ دستگاه از محصولات خود را در بازار چین برای ۶ ماهه نخست ۲۰۱۹ تایید کرده است. این عدد بیانگر رشد ۱۰.۲ درصدی در مقیاس سالانه خواهد بود.

رنو

پرفروش ترین برندهای جهانی خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو بازدیدکنندگان در غرفه رنو با کلیو که خودرویی در کلاس سوپر مینی ها است. این محصول از ۱۹۹۰ روی خط تولید رنو قرار دارد.

فروش خودروهای رنو در بازار چین طی نیمه نخست ۲۰۱۹ برابر با ۸۹۷۱۴ دستگاه بوده که کاهش ۲۳.۴ درصدی در مقیاس سالانه را نشان می دهد.

مزدا

پرفروش ترین برندهای جهانی خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو مزدا ۳ مدل ۲۰۲۰ در نمایشگاه خودروی نیویورک، آمریکا/ تولید مشترک مزدا با شرکای چینی زمینه صادرات محصولات جدید این کمپانی به کشورهای مختلف را فراهم کرده است.

خودروساز ژاپنی با فروش ۱۰۶۳۴۵ دستگاه خودرو طی نیمه نخست ۲۰۱۹ جز برندهای برتر بازار چین بوده اما این آمار در مقیاس سالانه خبر از کاهش ۲۷.۱ درصدی برای مزدا می دهد.

مزدا در همکاری با گروه خودروسازی فاو چین و چانگان مزدا به ترتیب ۳۹۶۸۰ و ۶۶۶۶۵ دستگاه خودرو را در بازار چین طی زمان مذکور تحویل مشتریان داده است.

فورد

پرفروش ترین برندهای جهانی خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو غرفه فورد و بازدیدکنندگان چینی در نمایشگاه بین المللی خودروی گوانگژو

این خودروساز آمریکایی در ۶ ماهه نخست ۲۰۱۹ برابر با ۲۹۰۳۲۱ دستگاه خودرو در بازار چین به فروش رسانده که آمار مذکور حاکی از کاهش ۲۲ درصدی در مقیاس سالانه است.

مرسدس بنز

پرفروش ترین برندهای جهانی خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو غرفه مرسدس بنز در نمایشگاه بین المللی خودروی شانگ های، چین

این خودروساز آلمانی مجموها ۳۴۴۶۵۷ دستگاه خودرو در بازار چین طی ۶ ماهه نخست امسال(۲۰۱۹) به فروش رسانده که افزایش ۱.۳ در مقایسه با زمان مشابه سال ۲۰۱۸ را نشان می دهد.

براساس آماری که بنز ارائه کرده؛ این کمپانی ۳۰ هزار دستگاه محصول اِی-کلاس ساخت چین ، ۷۷ هزار دستگاه ایی-کلاس، ۸۰ هزار دستگاه سی-کلاس، ۶۶۸۰۰ دستگاه جی ال سی و ۲۳ هزار دستگاه جی ال اِی را در بازار چین به فروش رسانده است.

ب ام و

پرفروش ترین برندهای جهانی خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو آی۸ رودستر در نمایشگاه خودروی گوانگژو به نمایش گذاشته شده است.

گروه ب ام و از فروش ۳۵۰۰۷۰ دستگاه خودرو در بازار چین طی نیمه نخست ۲۰۱۹ به فروش رسانده که افزایش ۱۶.۸ درصدی در مقیاس سالانه را نشان می دهد.

محصولات جدید سری۵ و سری۳ مجموعا ۷۵ هزار دستگاه از آمار فروش فوق را به خود اختصاص داده اند. همچنین ۵۸ هزار دستگاه اکس۳/ ۴۸ هزار دستگاه اکس۱ و ۱۱ هزار دستگاه اکس۵ نیز در گزارش فروش مورد تایید قرار گرفته است.

نیسان

پرفروش ترین برندهای جهانی خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو نیسان لانیا در یک رویداد خودرویی در شانگ های، چین

دیگر خودروساز ژاپنی این لیست طی نیمه نخست ۲۰۱۹ موفق به فروش ۷۱۸۲۶۸ دستگاه خودرو در بازار چین شده که در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته کاهش ۰.۳ درصدی را نشان می دهد. با این میزان فروش نیسان موفق شده به ۴۴.۸۹ درصد از چشم انداز فروش سالانه خود دست یابد.

این آمار فروش مربوط به همکاری نیسان با دانگ فنگ و همچنین تولید مشترک نیسان- دانگ فنگ- ونوشا می شود که به ترتیب ۵۳۲۱۰۵ و ۶۰۲۰۵ دستگاه فروش داشته اند. همچنین از این آمار، برابر با ۱۰۸۹۷۰ دستگاه فروش مربوط به کلاس وسایل نقلیه تجاری سبک نیسان می شود که این بخش افزایش ۱۱.۱ درصدی در مقیاس سالانه را نشان می دهد.

هوندا

پرفروش ترین برندهای جهانی خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو نماینده فروش در حال ارائه کاتالوگ سیویک به بازدیدکنندگان در جریان نمایشگاه اتو سالن بانکوک، تایلند

هوندا طی نیمه نخست سال جاری میلادی موفق به فروش ۷۴۵۴۰۹ دستگاه خودرو در بازار چین شده که افزایش ۲۲.۴ درصدی در مقیاس سالانه را نشان می دهد.

میان همکاران چینی هوندا؛ گوانگ چی هوندا ۳۸۰۶۰۵ دستگاه(افزایش ۱۲.۷ درصدی در مقیاس سالانه) و دانگ فنگ هوندا ۳۶۴۸۰۴ دستگاه(افزایش ۳۴.۴ درصدی در مقیاس سالانه) از آمار کل فروش را به خود اختصاص داده اند.

 تویوتا

پرفروش ترین برندهای جهانی خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو رونمایی از بیوک انکور در شانگ های

فروش تویوتا در بازار چین طی گزارش ۶ ماهه نخست سال به ۷۶۹۹۰۰ دستگاه رسیده که در مقیاس سالانه افزایش ۱۳.۲ درصدی را نشان می دهد.

تویوتا ۳۸۰ هزار دستگاه خودرو را طی همکای مشترک با فاو تحت نام فاو تویوتا به فروش رسانده که رشد ۶ درصدی را در مقیاس سالانه نشان می دهد و ۳۱۱۲۲۴ دستگاه را نیز طی همکاری با GAC(گاک) تحت عنوان گاک تویوتا به فروش رسانده که افزایش ۲۲ درصدی در مقیاس سالانه را ثبت کرده است.

لکسس برند لوکس تویوتا نیز در گزارش ۶ ماهه فروش آمار ۹۳۸۲۳ دستگاهی را به خود اختصاص داده است.

جنرال موتورز

جنرال موتورز حدود ۱.۵۷ میلیون دستگاه خودرو در بازار چین طی ۶ ماهه نخست ۲۰۱۹ به فروش رسانده که به رغم عدد چشمگیر، کاهش ۱۵ درصدی در مقیاس سالانه را نشان می دهد.

میان برندهای جنرال موتورز در چین؛ کادیلاک ۱۱۱۲۰۷ دستگاه(افزایش ۷.۱ درصدی در مقیاس سالانه)، بیوک ۴۰۰۳۶۵ دستگاه(کاهش ۲۰.۲ درصدی) و شورولت ۲۱۹۸۲۹ دستگاه(کاهش ۱۶.۱ درصد) از فروش کل را به خود اختصاص داده اند.

فولکس واگن

رتبه ۱ این لیست در اختیار فولکس واگن است که طی نیمه نخست ۲۰۱۹ موفق به فروش ۱.۹۲ میلیون دستگاه خودرو در بازار چین شده است. این آمار بیانگر کاهش ۳.۹ درصدی فروش در مقیاس سالانه برای خودروساز آلمانی است.

از این میزان فروش؛ ۱.۴۳ میلیون دستگاه مربوط به برند فولکس واگن، ۳۱۲۵۰۰ برای آئودی و ۱۲۵۹۰۰ دستگاه برای اشکودا می شود.

asrir​an.‎​com
  • 12
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
آرمین 2,زندگینامه آرمین 2afm,بیوگرافی آرمین 2afm بیوگرافی آرمین زارعی(ارمین ۲fm)+ عکس

نام اصلی:آرمین زارعی

نام مستعار:آرمین ۲ای اف ام(ارمین ۲fm)

تاریخ تولد:۵ اردیبهشت ماه ۱۳۶۵

زادگاه:تهران، ایران

شغل:خواننده

سبک( ها):پاپ، رپ

ادامه
پیمان رنجبری,بیوگرافی پیمان رنجبری,پیمان رنجبری بازیکن لیگ یک بیوگرافی پیمان رنجبری بازیکن فوتبال ایران (+تصاویر)

نام: پیمان رنجبری

تاریخ تولد: ۳۰ مرداد ماه ۱۳۷۱

محل تولد: تبریز، ایران

قد: ۱۸۴ سانتی متر 

رشته فعالیت: بازیکن فوتبال ایران

شروع فعالیت در فوتبال: تیم جوانان اردبیل

ادامه
مگ ویتمن,زندگینامه مگ ویتمن,بیوگرافی مگ ویتمن بیوگرافی مگ ویتمن زن میلیاردر اینترنتی (+عکس)

نام کامل: مارگارت کوشینگ ویتمن

تاریخ تولد: ۴ اوت ۱۹۵۶

زادگاه: لانگ آیلند، نیویورک، آمریکا

محل سکونت: اترتون، کالیفرنیا، آمریکا

محل تحصیل: دانشگاه پرینستن، مدرسه بیزنس هاروارد 

شغل: رییس و مدیر عامل اجرایی هیولت پکرد

ادامه
علی لاریجانی,بیوگرافی علی لاریجانی,زندگینامه علی لاریجانی بیوگرافی علی لاریجانی (+عکس)

نام کامل:علی اردشیر لاریجانی

پیشینه:سیاستمدار، هیئت علمی

هیئت دولت:دولت پنجم، دولت ششم

تاریخ تولد:۱۳ خرداد ۱۳۳۶

زادگاه:نجف، عراق

محل تحصیل:دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه تهران

ادامه
نادرشاه,بیوگرافی نادرشاه,زندگینامه نادرشاه زندگینامه نادر شاه افشار

نام کامل:نادر قلی یا نَدَرقلی

لقب ها:نادر قلی بیگ، تهماسب قلی خان، نایب السلطنه، نادر شاه

پیشینه:نخستین شاهنشاه سلسله افشاریان

تاریخ تولد:۳۰ مهر ۱۰۶۷، ۲۸ محرم ۱۱۰۰( قمری)

زادگاه:و کلات نادری پایتخت ایران در دوره افشاریه

دوران سلطنت:۱۱۴۸ تا ۱۱۶۰( قمری)( ۱۲ سال)

ادامه
ابن سینا,ابوعلی سینا,زندگینامه ابن سینا زندگینامه ابن سینا به زبان ساده

نام کامل: ابوعلی حسین بن عبدالله بن حسن بن علی بن سینا

نام های دیگر:ابوعلی سینا، پور سینا، ابن سینا

لقب ها:شیخ الرئیس؛ شرف الملک، حجت الحق شاه زاده اطباء

پیشینه:فیلسوف، دانشمند و حکیم

تاریخ تولد:۱ شهریور ۳۵۹ه‍.ش

محل تولد:بخارا (ازبکستان کنونی)

ادامه
امام علی (ع),زندگینامه امام علی (ع),بیوگرافی امام علی (ع) زندگینامه امام علی (ع)

نام کامل: علی بن ابی طالب

لقب ها:امیرالمؤمنین، مرتضی، اسداللّه، حیدر کرار، سید عرب، سیدالمسلمین، امام المتّقین

تاریخ تولد:۱۳ رجب سال سی ام عام الفیل

محل تولد:کعبه، مکه، حجاز

درگذشت:۲۱ رمضان ۴۰ هجری

مدفن:حرم علی بن ابی طالب، نجف، عراق

ادامه
زکریای رازی,زندگینامه زکریای رازی,زکریای رازی کیست زندگینامه زکریای رازی، فیلسوف معروف ایرانی

نام: ابوبکر محمّد بن زکریای رازی

تاریخ تولد: ۲۵۱ ه‍. ق

تاریخ مرگ: ۳۱ اکتبر ۹۲۵ م

والدین: زکریا بن یحیی

ملیت: ایرانی، عباسی

رشته فعالیت: پزشکی، فلسفه و کیمیاگری

ادامه
غلامرضا تختی,غلامرضا تختی کیست,بیوگرافی غلامرضا تختی از کودکی تا قهرمانی غلامرضا تختی

نام:غلامرضا تختی

لقب:جهان پهلوان

تولد: ۵ شهریور ۱۳۰۹

زادگاه:تهران، کشور ایران

فوت:‏ ۱۷ دی ۱۳۴۶

قد:۱۸۵ سانتیمتر 

ادامه
ویژه سرپوش