۱۲:۴۰ - ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۵۰۳۲۸۱
دنیای خودرو

پرفروش ترین برندهای جهانی خودرو در بازار چین (+تصاویر)

از یک سو این کشور بازار بسیار پرظرفیتی برای فعالیت های تولیدی و فروش کمپانی های بزرگ جهان دارد و در سوی دیگر برندهای بومی چینی با تولیدات خبرساز خود قرار گرفته اند!

چین و خودرو به نوعی ترکیب جذابی را با یکدیگر تشکیل می دهند! از یک سو این کشور بازار بسیار پرظرفیتی برای فعالیت های تولیدی و فروش کمپانی های بزرگ جهان دارد و در سوی دیگر برندهای بومی چینی با تولیدات خبرساز خود قرار گرفته اند!

برای برخی مخاطبان، محصولات چینی هنوز هم کپی کاری های ناموفق از محصولات معتبر جهانی هستند و برای گروهی دیگر این تلاش برای  حضور در بازارهای جهانی موجب تحسین و تمجید بوده است. به هرترتیب باید پذیرفت که صنعت خودروی چین به لطف فعالیت های تولیدی مشترک با بزرگانی مانند فولکس واگن، ب ام و، جنرال موتورز و ... در مسیر پیشرفت قرار داد و به تدریج به کیفیت ایده آل و ارائه محصولات قابل اعتماد نزدیک تر می شود.

در این میان؛ شاید برایتان جالب باشد تا رده بندی برترین برندهای خودرویی بین المللی بر اساس میزان فروش در بازار چین را مطالعه کنید، آنهم در بازاری که اهمیت فوق العاده زیادی در راهبردهای فروش کمپانی های مطرح دارد.

این پرسشی است که برای دستیابی به پاسخ آن؛ در مطلب امروز سری به آمار ارائه شده توسط اتوچاینا یکی از پرتال های مطرح خودرویی در کشور چین می زنیم تا پرفروش ترین برندهای خودرویی بین المللی در این کشور طی نیمه نخست سال جاری میلادی(۲۰۱۹) را لیست کنیم.

»»» در رابطه با آمار ارائه شده در این بررسی توجه به دو نکته ضروری است اول آنکه آمار مربوط به گروه پی اس ای شامل چین و بازارهای جنوب شرق آسیا می شود و دوم آنکه کمپانی های هیوندای- کیا آمار مربوط به خود را در این زمینه منتشر نکرده اند بنابراین با بروزرسانی اطلاعات مذکور ممکن است تغییراتی در رده بندی ایجاد شود اما به هر ترتیب برندهایی که در ادامه بدان ها اشاره می شود سهم مهمی از بازار خودروی چین طی نیمه نخست سال ۲۰۱۹ را در اختیار داشته اند.

گروه پی اس ای

پرفروش ترین برندهای جهانی خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو خودروی مفهومی ایی-لجند پژو که نمایی نوستالژیک از محصولات سال های دور این کمپانی دارد/نمایشگاه خودروی گوانگژو، چین

گروه پی اس ای در چین و بازارهای جنوب شرق آسیا طی نیمه نخست سال جاری میلادی مجموعا ۶۴۱۶۹ دستگاه از محصولات خود را به فروش رسانده است. این عدد بیانگر کاهش ۶۲.۱ درصدی در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته میلادی است.

ولوو

پرفروش ترین برندهای جهانی خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو انتخاب ولوو اکس سی ۴۰ به عنوان خودروی سال(اروپا) ۲۰۱۸ در هشتادوهشتمین نمایشگاه خودروی ژنو، سوئیس/ این محصول در کشور چین روی خط تولید قرار گرفته است.

ولوو رکورد فروش ۶۷۷۴۱ دستگاه از محصولات خود را در بازار چین برای ۶ ماهه نخست ۲۰۱۹ تایید کرده است. این عدد بیانگر رشد ۱۰.۲ درصدی در مقیاس سالانه خواهد بود.

رنو

پرفروش ترین برندهای جهانی خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو بازدیدکنندگان در غرفه رنو با کلیو که خودرویی در کلاس سوپر مینی ها است. این محصول از ۱۹۹۰ روی خط تولید رنو قرار دارد.

فروش خودروهای رنو در بازار چین طی نیمه نخست ۲۰۱۹ برابر با ۸۹۷۱۴ دستگاه بوده که کاهش ۲۳.۴ درصدی در مقیاس سالانه را نشان می دهد.

مزدا

پرفروش ترین برندهای جهانی خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو مزدا ۳ مدل ۲۰۲۰ در نمایشگاه خودروی نیویورک، آمریکا/ تولید مشترک مزدا با شرکای چینی زمینه صادرات محصولات جدید این کمپانی به کشورهای مختلف را فراهم کرده است.

خودروساز ژاپنی با فروش ۱۰۶۳۴۵ دستگاه خودرو طی نیمه نخست ۲۰۱۹ جز برندهای برتر بازار چین بوده اما این آمار در مقیاس سالانه خبر از کاهش ۲۷.۱ درصدی برای مزدا می دهد.

مزدا در همکاری با گروه خودروسازی فاو چین و چانگان مزدا به ترتیب ۳۹۶۸۰ و ۶۶۶۶۵ دستگاه خودرو را در بازار چین طی زمان مذکور تحویل مشتریان داده است.

فورد

پرفروش ترین برندهای جهانی خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو غرفه فورد و بازدیدکنندگان چینی در نمایشگاه بین المللی خودروی گوانگژو

این خودروساز آمریکایی در ۶ ماهه نخست ۲۰۱۹ برابر با ۲۹۰۳۲۱ دستگاه خودرو در بازار چین به فروش رسانده که آمار مذکور حاکی از کاهش ۲۲ درصدی در مقیاس سالانه است.

مرسدس بنز

پرفروش ترین برندهای جهانی خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو غرفه مرسدس بنز در نمایشگاه بین المللی خودروی شانگ های، چین

این خودروساز آلمانی مجموها ۳۴۴۶۵۷ دستگاه خودرو در بازار چین طی ۶ ماهه نخست امسال(۲۰۱۹) به فروش رسانده که افزایش ۱.۳ در مقایسه با زمان مشابه سال ۲۰۱۸ را نشان می دهد.

براساس آماری که بنز ارائه کرده؛ این کمپانی ۳۰ هزار دستگاه محصول اِی-کلاس ساخت چین ، ۷۷ هزار دستگاه ایی-کلاس، ۸۰ هزار دستگاه سی-کلاس، ۶۶۸۰۰ دستگاه جی ال سی و ۲۳ هزار دستگاه جی ال اِی را در بازار چین به فروش رسانده است.

ب ام و

پرفروش ترین برندهای جهانی خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو آی۸ رودستر در نمایشگاه خودروی گوانگژو به نمایش گذاشته شده است.

گروه ب ام و از فروش ۳۵۰۰۷۰ دستگاه خودرو در بازار چین طی نیمه نخست ۲۰۱۹ به فروش رسانده که افزایش ۱۶.۸ درصدی در مقیاس سالانه را نشان می دهد.

محصولات جدید سری۵ و سری۳ مجموعا ۷۵ هزار دستگاه از آمار فروش فوق را به خود اختصاص داده اند. همچنین ۵۸ هزار دستگاه اکس۳/ ۴۸ هزار دستگاه اکس۱ و ۱۱ هزار دستگاه اکس۵ نیز در گزارش فروش مورد تایید قرار گرفته است.

نیسان

پرفروش ترین برندهای جهانی خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو نیسان لانیا در یک رویداد خودرویی در شانگ های، چین

دیگر خودروساز ژاپنی این لیست طی نیمه نخست ۲۰۱۹ موفق به فروش ۷۱۸۲۶۸ دستگاه خودرو در بازار چین شده که در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته کاهش ۰.۳ درصدی را نشان می دهد. با این میزان فروش نیسان موفق شده به ۴۴.۸۹ درصد از چشم انداز فروش سالانه خود دست یابد.

این آمار فروش مربوط به همکاری نیسان با دانگ فنگ و همچنین تولید مشترک نیسان- دانگ فنگ- ونوشا می شود که به ترتیب ۵۳۲۱۰۵ و ۶۰۲۰۵ دستگاه فروش داشته اند. همچنین از این آمار، برابر با ۱۰۸۹۷۰ دستگاه فروش مربوط به کلاس وسایل نقلیه تجاری سبک نیسان می شود که این بخش افزایش ۱۱.۱ درصدی در مقیاس سالانه را نشان می دهد.

هوندا

پرفروش ترین برندهای جهانی خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو نماینده فروش در حال ارائه کاتالوگ سیویک به بازدیدکنندگان در جریان نمایشگاه اتو سالن بانکوک، تایلند

هوندا طی نیمه نخست سال جاری میلادی موفق به فروش ۷۴۵۴۰۹ دستگاه خودرو در بازار چین شده که افزایش ۲۲.۴ درصدی در مقیاس سالانه را نشان می دهد.

میان همکاران چینی هوندا؛ گوانگ چی هوندا ۳۸۰۶۰۵ دستگاه(افزایش ۱۲.۷ درصدی در مقیاس سالانه) و دانگ فنگ هوندا ۳۶۴۸۰۴ دستگاه(افزایش ۳۴.۴ درصدی در مقیاس سالانه) از آمار کل فروش را به خود اختصاص داده اند.

 تویوتا

پرفروش ترین برندهای جهانی خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو رونمایی از بیوک انکور در شانگ های

فروش تویوتا در بازار چین طی گزارش ۶ ماهه نخست سال به ۷۶۹۹۰۰ دستگاه رسیده که در مقیاس سالانه افزایش ۱۳.۲ درصدی را نشان می دهد.

تویوتا ۳۸۰ هزار دستگاه خودرو را طی همکای مشترک با فاو تحت نام فاو تویوتا به فروش رسانده که رشد ۶ درصدی را در مقیاس سالانه نشان می دهد و ۳۱۱۲۲۴ دستگاه را نیز طی همکاری با GAC(گاک) تحت عنوان گاک تویوتا به فروش رسانده که افزایش ۲۲ درصدی در مقیاس سالانه را ثبت کرده است.

لکسس برند لوکس تویوتا نیز در گزارش ۶ ماهه فروش آمار ۹۳۸۲۳ دستگاهی را به خود اختصاص داده است.

جنرال موتورز

جنرال موتورز حدود ۱.۵۷ میلیون دستگاه خودرو در بازار چین طی ۶ ماهه نخست ۲۰۱۹ به فروش رسانده که به رغم عدد چشمگیر، کاهش ۱۵ درصدی در مقیاس سالانه را نشان می دهد.

میان برندهای جنرال موتورز در چین؛ کادیلاک ۱۱۱۲۰۷ دستگاه(افزایش ۷.۱ درصدی در مقیاس سالانه)، بیوک ۴۰۰۳۶۵ دستگاه(کاهش ۲۰.۲ درصدی) و شورولت ۲۱۹۸۲۹ دستگاه(کاهش ۱۶.۱ درصد) از فروش کل را به خود اختصاص داده اند.

فولکس واگن

رتبه ۱ این لیست در اختیار فولکس واگن است که طی نیمه نخست ۲۰۱۹ موفق به فروش ۱.۹۲ میلیون دستگاه خودرو در بازار چین شده است. این آمار بیانگر کاهش ۳.۹ درصدی فروش در مقیاس سالانه برای خودروساز آلمانی است.

از این میزان فروش؛ ۱.۴۳ میلیون دستگاه مربوط به برند فولکس واگن، ۳۱۲۵۰۰ برای آئودی و ۱۲۵۹۰۰ دستگاه برای اشکودا می شود.

asrir​an.‎​com
  • 12
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
4.0 stars from 15 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
کالدرون,بیوگرافی کالدرون,گابریل کالدرون بیوگرافی گابریل کالدرون (سرمربی جدید پرسپولیس)

نام کامل: گابریل اومبرتو کالدرون (Gabriel Humberto Calderón)

تاریخ تولد: ۷ فوریهٔ ۱۹۶۰

محل تولد: راوسون، آرژانتین

باشگاه سابق: القطر

باشگاه کنونی: پرسپولیس (سرمربی)

ادامه
آنته چاچیچ,بیوگرافی آنته چاچیچ,عکس های آنته چاچیچ بیوگرافی آنته چاچیچ

نام کامل: آنته چاچیچ

زادروز: ۲۹ سپتامبر ۱۹۵۳

زادگاه: زاگرب، یوگسلاوی

پست: سرمربی

تحصیلات : فارغ التحصیل رشته تربیت بدنی

ادامه
آندره آ استراماچونی,بیوگرافی آندره آ استراماچونی,استراماچونی بیوگرافی آندره آ استراماچونی، سرمربی جدید استقلال (+عکس همسر)

نام کامل: آندره آ استراماچونی

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۷۶

محل تولد: رم، ایتالیا

حرفه: مربیگری فوتبال

باشگاه فعلی: استقلال تهران

 

ادامه
مارک ویلموتس,بیوگرافی مارک ویلموتس,ویلموتس بیوگرافی مارک ویلموتس (+سوابق فوتبالی)

گزیده‌ای از بیوگرافی مارک ویلموتس

نام کامل: مارک روبر ویلموتس

تاریخ تولد: ۲۲ فوریهٔ ۱۹۶۹ ‏(۵۰ سال)

محل تولد: ژودوآنی، بلژیک

قد: ۱ متر و ۸۳ سانتی متر

 

ادامه
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید