دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۳۰۱۲۶

ایده های رنگ اتاق خواب: کدام رنگ را انتخاب کنید؟

مدل رنگ اتاق خواب,رنگ اتاق خواب عروس,عکس رنگ اتاق خوابرنگ دیوار اتاق خواب
اتاق خواب بخش مهمی از زمان استراحت شما را به خود اختصاص می دهد، بنابراین انتخاب رنگ، طرح و چیدمان درست و اصولی آن می تواند به سطح انرژی شما برای داشتن یک روز پرقدرت بسیار کمک کند، از لحاظ روانشناسی روح و روان انسان به رنگ های اطرافش در آمیخته شده است.

انتخاب رنگ اتاق خواب:

اتاق خواب مکانی برای استراحت، خوابیدن و حتی گاهی تفریح و بازی است، بنابراین انتخاب رنگ مناسب برای آن مانند هر قسمت دیگر منزل از اهمیت برخوردار است. دلیل این موضوع تنها به ظاهر اتاق خواب مربوط نیست بلکه احساسی است که شما از اتاق خواب دریافت می کنید و می توانید روحیه شما و اعضای خانواده را تحت تاثیر قرار دهد، بنابراین همه قسمت های منزل باید به شیوه ای صحیح رنگ آمیزی شوند، اینکه شما دوست دارید از اتاق خوابتان انرژی دریافت کنید یا آرامش کاملا به سلیقه و نظر شخصیتان مربوط است، بنابراین قبل از انتخاب هر رنگی باید انتظارات خود را کاملا مشخص کنید که وقتی صبح از خواب بیدار می شوید دوست دارید با رنگ اتاق آرامش بگیرید یا غرق در انرژی مثبت شوید.

رنگ های مناسب اتاق خواب:

رنگ های ملایم کسل کننده نیستند و با فراهم کردن یک فضای گرم می توانند انتخاب مناسبی باشند، رنگ هایی که در ادامه به آنها اشاره می شود؛ دست شما را برای تزئین دیوار و اکسسوری های اتاق باز می گذارند و به شما امکان خواهند داد شب آرامی را بگذرانید.

رنگ یاسی:

یکی از محبوب ترین رنگ ها برای اتاق خواب یاسی است، چرخه رنگی آن می تواند ایده های جالبی برای ست کردن وسایل ارائه دهد.

رنگ هلویی:

ترکیبی که رنگ هلویی با آبی کم رنگ و سبز نعنایی می سازد فوق العاده است و می تواند با اکثر وسایل و مبلمان هارمونی داشته باشد.

نمونه رنگ اتاق خواب,رنگ اتاق خواب کودک,رنگ اتاق خواب دخترانهرنگ هلویی در اتاق خواب

رنگ ارغوانی روشن:

این رنگ در طیف پاستلی قرار می گیرد که می تواند با القای احساس آرامش اوقات خوشی را افراد رقم بزند. از جمله رنگ هایی که با ارغوانی روشن هارمونی دارند سفید، مشکی، زرد و آبی هستند و می توانند ترکیب خارق العاده ای را در دکوراسیون ایجاد کنند. ارغوانی روشن می تواند گزینه مناسبی برای اتاق خواب دخترانه باشد.

رنگ بژ:

یکی از گرم و منعطف ترین رنگ های انتخابی می تواند بژ باشد که ظاهری مرتب برای اتاق ایجاد کند. از رنگ های روشن دیگر برای ترکیب با این رنگ استفاده کنید.

رنگ طوسی روشن:

یکی از شیک ترین رنگ ها برای سبک نئوکلاسیک طوسی روشن است که در ترکیب با اکسسوری طلائی؛ جلوه ای فوق العاده ایجاد خواهد کرد. رنگ طلایی چراغ و پایه های مبلمان می تواند با این رنگ هارمونی زیبایی ایجاد کنند.

رنگ کرم:

در صورتی که دوست دارید اتاقتان ظاهری مرتب و تمیز داشته باشد؛ قطعا کرمی می تواند رنگ مناسبی باشد.

رنگ اتاق خواب عروس,عکس رنگ اتاق خواب,جدیدترین رنگ اتاق خوابرنگ کرمی انتخاب مناسب برای اتاق خواب

بهترین رنگ ها برای اتاق زوجین:

رنگ ها می توانند عشق را ابراز کنند، برای مثال رنگ گل ها می تواند نشانه عشق و دوستی و... باشد. در ادامه به بهترین گزینه ها جهت انتخاب رنگ اتاق خواب زوجین خواهیم که مطمئنا حس زیبای دوست داشتن را به شما القا خواهند کرد پرداخت.

رنگ تمشکی:

رنگ تمشکی می تواند ظاهر اتاق خواب را ظریف و شیرین نشان دهد. تمشکی می تواند گزینه ای مناسب برای اضافه کردن بعضی احساسات عاشقانه به اتاق خواب باشد. با توجه به سلیقه خودتان می توانید رنگ های ملایم یا پررنگ تر را انتخاب کنید تا میزان جنب و جوش را افزایش دهید.

رنگ قرمز یاقوتی:

یکی از عاشقانه ترین رنگ ها؛ قرمز است که می تواند گزینه مناسبی برای اتاق خواب هم باشد.

مدل رنگ اتاق خواب,رنگ اتاق خواب عروس,عکس رنگ اتاق خواباستفاده از رنگ قرمز یاقوتی در ترکیب اتاق خواب

رنگ کاراملی (تُناژ‌های قهوه‌ای):

طیف رنگی قهوه ای می تواند فضایی آرامبخش و عاشقانه را در اتاق خواب ایجاد کند.

رنگ سفید و مشکی:

در صورتی که از ترکیب های کلاسیک خوشتان می آید می تواند اتاق خواب را با دیوارهای مشکی، تخت سفید و سقف شیشه ای ایجاد کنید، در این صورت فضایی عاشقانه و درجه یک برای اتاق خواب خواهید داشت.

نمونه رنگ اتاق خواب,رنگ اتاق خواب کودک,رنگ اتاق خواباستفاده از سفید مشکی در رنگ اتاق خواب

رنگ بنفش:

برخی اکسسوری ها به علاوه رنگ بنفش می تواند اتاق خوابی رمانتیک و خاص برای شما بسازد. استفاده از طیف رنگ های بنفش در کنار طلایی می تواند حالت سلطنتی برای اتاق خواب ایجاد کند و شما از فضای مجلل اتاق لذت ببرید.

رنگ آبی تیره و روشن:

طیف رنگ آبی روشن آرامش بخش است، بنابراین استفاده از آن در اتاق خواب می تواند به شما حسی رمانتیک و عاشقانه هدیه دهد.

رنگ نارنجی:

شما نیز ممکن است از رنگ نارنجی برای دکوراسیون اتاق خوابتان به عنوان رنگی عاشقانه نگاه نکنید، در صورتی که این رنگ به همراه اکسسوری‌های تزئینی به شکل اصولی ترکیب شوند؛ کاملا رنگی عاشقانه ایجاد خواهد کرد. به عنوان مثال حس شادی و عشق از طریق رنگ نارنجی متالیک یا استفاده از رنگ نارنجی به صورت متراکم و نامحسوس در اتاق ایجاد خواهد شد. استفاده از رنگ های دیگر در کنار رنگ نارنجی می تواند فضای اتاق را زنده و شاداب‌تر کند.

بهترین رنگ ها برای اتاق خواب کوچک:

در صورتی که اتاق خواب شما کوچک است تنها به رنگ سفید فکر نکنید، در صورتی که از رنگ مناسبی برای اتاق خوابتان استفاده کنید می توانید فضای اتاق را بزرگتر نمایش دهید. در ادامه این مقاله سرپوش به گزینه های مناسب برای اتاق خواب کوچک خواهیم پرداخت:

رنگ های مونوکروم:

هر رنگ طیف گسترده ای دارد از پر رنگ تا کم رنگ، استفاده از چندین تناژ در یک دکور می تواند ایده مناسبی برای اتاق خواب کوچک باشد، در صورتی که قصد دارید این تکنیک را به کار ببرید بهتر است از رنگ های روشن استفاده کنید و فراموش نکنید که رنگ درب کمد را باید دقیقا شبیه به دیوارها انتخاب کنید.

رنگ صورتی:

صورتی همیشه دوست داشتنی است مخصوصا در بین خانم ها؛ این رنگ اتاق ر ا بزرگتر و صمیم تر نمایش می دهد زیرا نور را به خوبی منعکس می کند، این موضوع در صورتی بودن دیوارها و سقف بیشتر نشان داده می شود.

رنگ های تیره:

در نگاه اول نمی توان بین رنگ های تیره و اتاق خواب کوچک وجه تشابه پیدا کرد، اما اگر این طیف رنگی هم می تواند اتاق کوچک را بزرگتر نشان دهد. رنگ های تیره نور را بیشتر به خود جذب می کنند بنابراین سبب می شوند گوشه ها محو به نظر برسند، در نهایت می توانند از تنگ و کوچک نشان دادن اتاق جلوگیری کنند. در صورتی که می خواهید از رنگ های تیره استفاده کنید باید سقف و دیوارها را یک رنگ کنید، همچنین رنگ های جیغ مانند زرد یا بنفش به شکل تاکیدی می تواند بسیار کمک کننده باشد.

هارمونی رنگ اتاق خواب,رنگ اتاق خوابرنگ های مونوکروم در اتاق خواب

بهترین رنگ ها برای اتاق خواب کودک:

بهترین گزینه ها برای اتاق خواب کودک زیر هشت سال مجموعه رنگ های گرم و سرد است. رنگ صورتی برای اتاق خواب دختران و طیف رنگی سبز و آبی می تواند برای پسران همیشه کارآمد باشد، توجه داشته باشید استفاده از رنگ قرمز کودک را بیقرار خواهد کرد بنابراین به سراغ این رنگ نروید، در صورتی که کودک شما بالای هشت سال است ابتدا نظر خودش را بپرسید و دلایل خود را هم برایش توضیح دهید. در ادامه به بهترین رنگ ها برای اتاق خواب کودک از لحاظ روانشاس خواهیم پرداخت:

رنگ آبی:

آبی با القای احساس آرامش می تواند تمرکز کودک را افزایش دهد بنابراین بهترین رنگ برای درس خواندن و مطالعه است، برای بچه هایی که تپش قلب دارند می توانند از رنگ آبی در اتاق خواب جهت آرام سازی استفاده کنند.

رنگ زرد:

رنگ زرد می تواند احساس بشاش بودن، شادابی و انرژی کودک را افزایش دهد. برای کودکانی که از رنگ زرد در اتاقشان استفاده شده است؛ کارایی حافظه و تمرکز افزایش خواهد یافت، اما استفاده از آن در اتاق خواب به علت مشکلاتی که در خواب ایجاد می کند چندان توصیه نمی شود.

رنگ سبز:

استفاده از رنگ سبز برای اتاق کودکان می تواند آرامش بخش باشد، زیرا احساس طراوت القا می کند، روح کودک را جلا می‌دهد و باعث طراوت و شادابی و درس خواندن می شود. رنگ سبز برای کودکانی که زمان زیادی از وقت خود را برای درس خواندن در اتاق می گذرانند یکی از بهترین گزینه ها است.

رنگ اتاق خواب عروس,عکس رنگ اتاق خواب,جدیدترین رنگ اتاق خوابرنگ سبز در اتاق خواب کودک

گردآوری: بخش دکوراسیون سرپوش

  • 11
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
گروه بی تی اس,گروه BTS,بیوگرافی گروه بی تی اس بیوگرافی اعضای گروه بی تی اس (BTS)، گروه موسیقی کره ای

تعداد اعضا: هفت نفر

نام اعضا: شوگا، جین، جی-هوپ، آراِم، جیمین، وی، جونگ‌کوک

خواستگاه: کره جنوبی، سئول

تاریخ تشکیل گروه: ۲۰۱۰

تاریخ آغاز فعالیت: ۲۰۱۳

زمینه فعالیت: کی-پاپ،  پاپ ، هیپ هاپ، آراندبی، ئی‌دی‌ام

ادامه
پارسا پیروزفر,بیوگرافی پارسا پیروزفر,عکس های پارسا پیروزفر بیوگرافی و عکس های پارسا پیروزفر

تاریخ تولد: ۲۲ شهریور ۱۳۵۱

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر ،کارگردان نمایش، نقاش، نمایشنامه نویس و مترجم

تحصیلات: کارشناسی در رشته نقاشی

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
خشایار اعتمادی,زندگینامه خشایار اعتمادی,بیوگرافی خشایار اعتمادی بیوگرافی خشایار اعتمادی خواننده سبک‌ موسیقی پاپ کلاسیک (+ آثار)

نام مستعار : خشایار

تولد : ۱۱ فروردین ۱۳۵۰

ملیت : ایرانی

سبک‌ : موسیقی پاپ کلاسیک

ساز : پیانو، آكاردئون

سال‌های فعالیت : ۱۳۷۴ تا کنون

ادامه
شهره لرستانی,بیوگرافی شهره لرستانی,تغییر جنسیت شهره لرستانی بیوگرافی شهره لرستانی بازیگر سینما و تلویزیون و ماجرای تغییر جنسیت او(+ تصاویر)

نام خانوادگی:صالحی لرستانی

تاریخ تولد:۳۱ خرداد ۱۳۴۵

تحصیلات:فوق لیسانس فیلمنامه نویسی

سالهای فعالیت:از ۱۳۶۴ تاکنون

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:مجرد

ادامه
عکس های امیرحسین اسفندیار,امیرحسین اسفندیار والیبالیست,امیرحسین اسفندیار در پاریس بیوگرافی امیرحسین اسفندیار؛ بازیکنن حرفه ای والیبال ایران

تاریخ تولد: ۴ بهمن ۱۳۷۷

محل تولد: ایران، آمل

حرفه: بازیکن حرفه ای والیبال

قد: دو متر و ۹ سانتی متر

وزن: ۱۱۰ کیلوگرم

ادامه
ریکاردو ساپینتو,بیوگرافی ریکاردو ساپینتو,تصاویر ریکاردو ساپینتو بیوگرافی ریکاردو ساپینتو، بازیکن سابق و مربی فوتبال (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۰ اکتبر ۱۹۷۲( ۱۸ مهر ۱۳۵۱)

محل تولد:پرتغال

حرفه:بازیکن و مربی فوتبال

وضعیت تاهل:متاهل

قد:۱٫۷۸ متر

ادامه
امین اسماعیل نژاد,بیوگرافی امین اسماعیل نژاد,زندگینامه امین اسماعیل نژاد بیوگرافی امین اسماعیل نژاد، فوق ستاره جدید والیبال آسیا و دنیا (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۷ آذر ۱۳۷۵

محل تولد:ملکان تبریز

قد:۲۰٣ سانتیمتر

پیشه:ورزشکار( والیبالیست)

پست:پشت خط زن

ادامه
سها نیاستی,سها نیاستی در فیلم سال دوم دانشکده من,سال دوم دانشکده من بیوگرافی و عکس های سها نیاستی بازیگر نوظهور سینما

تاریخ تولد: ۱۳۷۳

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر 

سال فعالیت: ۱۳۹۷ تا به حال

مدرک تحصیلی: مهندسی معماری از دانشگاه تهران

ادامه
عکس آرامگاه باباافضل کاشانی,بابا افضل الدین کاشانی,زندگی نامه افضل الدین کاشانی زندگی نامه افضل الدین کاشانی؛شاعر، حکیم و فیلسوف بزرگ ایرانی

شهرت: بابا افضل

تاریخ تولد: نیمۀ اول قرن شش

محل تولد: کاشان 

وفات: حدود سال ۶۱۰

محل دفن: کوه ‌های مَرَق از قراء کاشان

ادامه
ویژه سرپوش