چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۳۰۱۲۶

ایده های رنگ اتاق خواب: کدام رنگ را انتخاب کنید؟

مدل رنگ اتاق خواب,رنگ اتاق خواب عروس,عکس رنگ اتاق خوابرنگ دیوار اتاق خواب
اتاق خواب بخش مهمی از زمان استراحت شما را به خود اختصاص می دهد، بنابراین انتخاب رنگ، طرح و چیدمان درست و اصولی آن می تواند به سطح انرژی شما برای داشتن یک روز پرقدرت بسیار کمک کند، از لحاظ روانشناسی روح و روان انسان به رنگ های اطرافش در آمیخته شده است.

انتخاب رنگ اتاق خواب:

اتاق خواب مکانی برای استراحت، خوابیدن و حتی گاهی تفریح و بازی است، بنابراین انتخاب رنگ مناسب برای آن مانند هر قسمت دیگر منزل از اهمیت برخوردار است. دلیل این موضوع تنها به ظاهر اتاق خواب مربوط نیست بلکه احساسی است که شما از اتاق خواب دریافت می کنید و می توانید روحیه شما و اعضای خانواده را تحت تاثیر قرار دهد، بنابراین همه قسمت های منزل باید به شیوه ای صحیح رنگ آمیزی شوند، اینکه شما دوست دارید از اتاق خوابتان انرژی دریافت کنید یا آرامش کاملا به سلیقه و نظر شخصیتان مربوط است، بنابراین قبل از انتخاب هر رنگی باید انتظارات خود را کاملا مشخص کنید که وقتی صبح از خواب بیدار می شوید دوست دارید با رنگ اتاق آرامش بگیرید یا غرق در انرژی مثبت شوید.

رنگ های مناسب اتاق خواب:

رنگ های ملایم کسل کننده نیستند و با فراهم کردن یک فضای گرم می توانند انتخاب مناسبی باشند، رنگ هایی که در ادامه به آنها اشاره می شود؛ دست شما را برای تزئین دیوار و اکسسوری های اتاق باز می گذارند و به شما امکان خواهند داد شب آرامی را بگذرانید.

رنگ یاسی:

یکی از محبوب ترین رنگ ها برای اتاق خواب یاسی است، چرخه رنگی آن می تواند ایده های جالبی برای ست کردن وسایل ارائه دهد.

رنگ هلویی:

ترکیبی که رنگ هلویی با آبی کم رنگ و سبز نعنایی می سازد فوق العاده است و می تواند با اکثر وسایل و مبلمان هارمونی داشته باشد.

نمونه رنگ اتاق خواب,رنگ اتاق خواب کودک,رنگ اتاق خواب دخترانهرنگ هلویی در اتاق خواب

رنگ ارغوانی روشن:

این رنگ در طیف پاستلی قرار می گیرد که می تواند با القای احساس آرامش اوقات خوشی را افراد رقم بزند. از جمله رنگ هایی که با ارغوانی روشن هارمونی دارند سفید، مشکی، زرد و آبی هستند و می توانند ترکیب خارق العاده ای را در دکوراسیون ایجاد کنند. ارغوانی روشن می تواند گزینه مناسبی برای اتاق خواب دخترانه باشد.

رنگ بژ:

یکی از گرم و منعطف ترین رنگ های انتخابی می تواند بژ باشد که ظاهری مرتب برای اتاق ایجاد کند. از رنگ های روشن دیگر برای ترکیب با این رنگ استفاده کنید.

رنگ طوسی روشن:

یکی از شیک ترین رنگ ها برای سبک و دکوراسیون نئوکلاسیک، طوسی روشن است که در ترکیب با اکسسوری طلائی؛ جلوه ای فوق العاده ایجاد خواهد کرد. رنگ طلایی چراغ و پایه های مبلمان می تواند با این رنگ هارمونی زیبایی ایجاد کنند.

رنگ کرم:

در صورتی که دوست دارید اتاقتان ظاهری مرتب و تمیز داشته باشد؛ قطعا کرمی می تواند رنگ مناسبی باشد.

رنگ اتاق خواب عروس,عکس رنگ اتاق خواب,جدیدترین رنگ اتاق خوابرنگ کرمی انتخاب مناسب برای اتاق خواب

بهترین رنگ ها برای اتاق زوجین:

رنگ ها می توانند عشق را ابراز کنند، برای مثال رنگ گل ها می تواند نشانه عشق و دوستی و... باشد. در ادامه به بهترین گزینه ها جهت انتخاب رنگ اتاق خواب زوجین خواهیم که مطمئنا حس زیبای دوست داشتن را به شما القا خواهند کرد پرداخت.

رنگ تمشکی:

رنگ تمشکی می تواند ظاهر اتاق خواب را ظریف و شیرین نشان دهد. تمشکی می تواند گزینه ای مناسب برای اضافه کردن بعضی احساسات عاشقانه به اتاق خواب باشد. با توجه به سلیقه خودتان می توانید رنگ های ملایم یا پررنگ تر را انتخاب کنید تا میزان جنب و جوش را افزایش دهید.

رنگ قرمز یاقوتی:

یکی از عاشقانه ترین رنگ ها؛ قرمز است که می تواند گزینه مناسبی برای اتاق خواب هم باشد.

مدل رنگ اتاق خواب,رنگ اتاق خواب عروس,عکس رنگ اتاق خواباستفاده از رنگ قرمز یاقوتی در ترکیب اتاق خواب

رنگ کاراملی (تُناژ‌های قهوه‌ای):

طیف رنگی قهوه ای می تواند فضایی آرامبخش و عاشقانه را در اتاق خواب ایجاد کند.

رنگ سفید و مشکی:

در صورتی که از ترکیب های کلاسیک خوشتان می آید می تواند اتاق خواب را با دیوارهای مشکی، تخت سفید و سقف شیشه ای ایجاد کنید، در این صورت فضایی عاشقانه و درجه یک برای اتاق خواب خواهید داشت.

نمونه رنگ اتاق خواب,رنگ اتاق خواب کودک,رنگ اتاق خواباستفاده از سفید مشکی در رنگ اتاق خواب

رنگ بنفش:

برخی اکسسوری ها به علاوه رنگ بنفش می تواند اتاق خوابی رمانتیک و خاص برای شما بسازد. استفاده از طیف رنگ های بنفش در کنار طلایی می تواند حالت سلطنتی برای اتاق خواب ایجاد کند و شما از فضای مجلل اتاق لذت ببرید.

رنگ آبی تیره و روشن:

طیف رنگ آبی روشن آرامش بخش است، بنابراین استفاده از آن در اتاق خواب می تواند به شما حسی رمانتیک و عاشقانه هدیه دهد.

رنگ نارنجی:

شما نیز ممکن است از رنگ نارنجی برای دکوراسیون اتاق خوابتان به عنوان رنگی عاشقانه نگاه نکنید، در صورتی که این رنگ به همراه اکسسوری‌های تزئینی به شکل اصولی ترکیب شوند؛ کاملا رنگی عاشقانه ایجاد خواهد کرد. به عنوان مثال حس شادی و عشق از طریق رنگ نارنجی متالیک یا استفاده از رنگ نارنجی به صورت متراکم و نامحسوس در اتاق ایجاد خواهد شد. استفاده از رنگ های دیگر در کنار رنگ نارنجی می تواند فضای اتاق را زنده و شاداب‌تر کند.

بهترین رنگ ها برای اتاق خواب کوچک:

در صورتی که اتاق خواب شما کوچک است تنها به رنگ سفید فکر نکنید، در صورتی که از رنگ مناسبی برای اتاق خوابتان استفاده کنید می توانید فضای اتاق را بزرگتر نمایش دهید. در ادامه این مقاله سرپوش به گزینه های مناسب برای اتاق خواب کوچک خواهیم پرداخت:

رنگ های مونوکروم:

هر رنگ طیف گسترده ای دارد از پر رنگ تا کم رنگ، استفاده از چندین تناژ در یک دکور می تواند ایده مناسبی برای اتاق خواب کوچک باشد، در صورتی که قصد دارید این تکنیک را به کار ببرید بهتر است از رنگ های روشن استفاده کنید و فراموش نکنید که رنگ درب کمد را باید دقیقا شبیه به دیوارها انتخاب کنید.

رنگ صورتی:

صورتی همیشه دوست داشتنی است مخصوصا در بین خانم ها؛ این رنگ اتاق ر ا بزرگتر و صمیم تر نمایش می دهد زیرا نور را به خوبی منعکس می کند، این موضوع در صورتی بودن دیوارها و سقف بیشتر نشان داده می شود.

رنگ های تیره:

در نگاه اول نمی توان بین رنگ های تیره و اتاق خواب کوچک وجه تشابه پیدا کرد، اما اگر این طیف رنگی هم می تواند اتاق کوچک را بزرگتر نشان دهد. رنگ های تیره نور را بیشتر به خود جذب می کنند بنابراین سبب می شوند گوشه ها محو به نظر برسند، در نهایت می توانند از تنگ و کوچک نشان دادن اتاق جلوگیری کنند. در صورتی که می خواهید از رنگ های تیره استفاده کنید باید سقف و دیوارها را یک رنگ کنید، همچنین رنگ های جیغ مانند زرد یا بنفش به شکل تاکیدی می تواند بسیار کمک کننده باشد.

هارمونی رنگ اتاق خواب,رنگ اتاق خوابرنگ های مونوکروم در اتاق خواب

بهترین رنگ ها برای اتاق خواب کودک:

بهترین گزینه ها برای اتاق خواب کودک زیر هشت سال مجموعه رنگ های گرم و سرد است. رنگ صورتی برای اتاق خواب دختران و طیف رنگی سبز و آبی می تواند برای پسران همیشه کارآمد باشد، توجه داشته باشید استفاده از رنگ قرمز کودک را بیقرار خواهد کرد بنابراین به سراغ این رنگ نروید، در صورتی که کودک شما بالای هشت سال است ابتدا نظر خودش را بپرسید و دلایل خود را هم برایش توضیح دهید. در ادامه به بهترین رنگ ها برای اتاق خواب کودک از لحاظ روانشاس خواهیم پرداخت:

رنگ آبی:

آبی با القای احساس آرامش می تواند تمرکز کودک را افزایش دهد بنابراین بهترین رنگ برای درس خواندن و مطالعه است، برای بچه هایی که تپش قلب دارند می توانند از رنگ آبی در اتاق خواب جهت آرام سازی استفاده کنند.

رنگ زرد:

رنگ زرد می تواند احساس بشاش بودن، شادابی و انرژی کودک را افزایش دهد. برای کودکانی که از رنگ زرد در اتاقشان استفاده شده است؛ کارایی حافظه و تمرکز افزایش خواهد یافت، اما استفاده از آن در اتاق خواب به علت مشکلاتی که در خواب ایجاد می کند چندان توصیه نمی شود.

رنگ سبز:

استفاده از رنگ سبز برای اتاق کودکان می تواند آرامش بخش باشد، زیرا احساس طراوت القا می کند، روح کودک را جلا می‌دهد و باعث طراوت و شادابی و درس خواندن می شود. رنگ سبز برای کودکانی که زمان زیادی از وقت خود را برای درس خواندن در اتاق می گذرانند یکی از بهترین گزینه ها است.

رنگ اتاق خواب عروس,عکس رنگ اتاق خواب,جدیدترین رنگ اتاق خوابرنگ سبز در اتاق خواب کودک

گردآوری: بخش دکوراسیون سرپوش

  • 11
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش