پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۳۰۱۲۶

ایده های رنگ اتاق خواب: کدام رنگ را انتخاب کنید؟

مدل رنگ اتاق خواب,رنگ اتاق خواب عروس,عکس رنگ اتاق خوابرنگ دیوار اتاق خواب
اتاق خواب بخش مهمی از زمان استراحت شما را به خود اختصاص می دهد، بنابراین انتخاب رنگ، طرح و چیدمان درست و اصولی آن می تواند به سطح انرژی شما برای داشتن یک روز پرقدرت بسیار کمک کند، از لحاظ روانشناسی روح و روان انسان به رنگ های اطرافش در آمیخته شده است.

انتخاب رنگ اتاق خواب:

اتاق خواب مکانی برای استراحت، خوابیدن و حتی گاهی تفریح و بازی است، بنابراین انتخاب رنگ مناسب برای آن مانند هر قسمت دیگر منزل از اهمیت برخوردار است. دلیل این موضوع تنها به ظاهر اتاق خواب مربوط نیست بلکه احساسی است که شما از اتاق خواب دریافت می کنید و می توانید روحیه شما و اعضای خانواده را تحت تاثیر قرار دهد، بنابراین همه قسمت های منزل باید به شیوه ای صحیح رنگ آمیزی شوند، اینکه شما دوست دارید از اتاق خوابتان انرژی دریافت کنید یا آرامش کاملا به سلیقه و نظر شخصیتان مربوط است، بنابراین قبل از انتخاب هر رنگی باید انتظارات خود را کاملا مشخص کنید که وقتی صبح از خواب بیدار می شوید دوست دارید با رنگ اتاق آرامش بگیرید یا غرق در انرژی مثبت شوید.

رنگ های مناسب اتاق خواب:

رنگ های ملایم کسل کننده نیستند و با فراهم کردن یک فضای گرم می توانند انتخاب مناسبی باشند، رنگ هایی که در ادامه به آنها اشاره می شود؛ دست شما را برای تزئین دیوار و اکسسوری های اتاق باز می گذارند و به شما امکان خواهند داد شب آرامی را بگذرانید.

رنگ یاسی:

یکی از محبوب ترین رنگ ها برای اتاق خواب یاسی است، چرخه رنگی آن می تواند ایده های جالبی برای ست کردن وسایل ارائه دهد.

رنگ هلویی:

ترکیبی که رنگ هلویی با آبی کم رنگ و سبز نعنایی می سازد فوق العاده است و می تواند با اکثر وسایل و مبلمان هارمونی داشته باشد.

نمونه رنگ اتاق خواب,رنگ اتاق خواب کودک,رنگ اتاق خواب دخترانهرنگ هلویی در اتاق خواب

رنگ ارغوانی روشن:

این رنگ در طیف پاستلی قرار می گیرد که می تواند با القای احساس آرامش اوقات خوشی را افراد رقم بزند. از جمله رنگ هایی که با ارغوانی روشن هارمونی دارند سفید، مشکی، زرد و آبی هستند و می توانند ترکیب خارق العاده ای را در دکوراسیون ایجاد کنند. ارغوانی روشن می تواند گزینه مناسبی برای اتاق خواب دخترانه باشد.

رنگ بژ:

یکی از گرم و منعطف ترین رنگ های انتخابی می تواند بژ باشد که ظاهری مرتب برای اتاق ایجاد کند. از رنگ های روشن دیگر برای ترکیب با این رنگ استفاده کنید.

رنگ طوسی روشن:

یکی از شیک ترین رنگ ها برای سبک و دکوراسیون نئوکلاسیک، طوسی روشن است که در ترکیب با اکسسوری طلائی؛ جلوه ای فوق العاده ایجاد خواهد کرد. رنگ طلایی چراغ و پایه های مبلمان می تواند با این رنگ هارمونی زیبایی ایجاد کنند.

رنگ کرم:

در صورتی که دوست دارید اتاقتان ظاهری مرتب و تمیز داشته باشد؛ قطعا کرمی می تواند رنگ مناسبی باشد.

رنگ اتاق خواب عروس,عکس رنگ اتاق خواب,جدیدترین رنگ اتاق خوابرنگ کرمی انتخاب مناسب برای اتاق خواب

بهترین رنگ ها برای اتاق زوجین:

رنگ ها می توانند عشق را ابراز کنند، برای مثال رنگ گل ها می تواند نشانه عشق و دوستی و... باشد. در ادامه به بهترین گزینه ها جهت انتخاب رنگ اتاق خواب زوجین خواهیم که مطمئنا حس زیبای دوست داشتن را به شما القا خواهند کرد پرداخت.

رنگ تمشکی:

رنگ تمشکی می تواند ظاهر اتاق خواب را ظریف و شیرین نشان دهد. تمشکی می تواند گزینه ای مناسب برای اضافه کردن بعضی احساسات عاشقانه به اتاق خواب باشد. با توجه به سلیقه خودتان می توانید رنگ های ملایم یا پررنگ تر را انتخاب کنید تا میزان جنب و جوش را افزایش دهید.

رنگ قرمز یاقوتی:

یکی از عاشقانه ترین رنگ ها؛ قرمز است که می تواند گزینه مناسبی برای اتاق خواب هم باشد.

مدل رنگ اتاق خواب,رنگ اتاق خواب عروس,عکس رنگ اتاق خواباستفاده از رنگ قرمز یاقوتی در ترکیب اتاق خواب

رنگ کاراملی (تُناژ‌های قهوه‌ای):

طیف رنگی قهوه ای می تواند فضایی آرامبخش و عاشقانه را در اتاق خواب ایجاد کند.

رنگ سفید و مشکی:

در صورتی که از ترکیب های کلاسیک خوشتان می آید می تواند اتاق خواب را با دیوارهای مشکی، تخت سفید و سقف شیشه ای ایجاد کنید، در این صورت فضایی عاشقانه و درجه یک برای اتاق خواب خواهید داشت.

نمونه رنگ اتاق خواب,رنگ اتاق خواب کودک,رنگ اتاق خواباستفاده از سفید مشکی در رنگ اتاق خواب

رنگ بنفش:

برخی اکسسوری ها به علاوه رنگ بنفش می تواند اتاق خوابی رمانتیک و خاص برای شما بسازد. استفاده از طیف رنگ های بنفش در کنار طلایی می تواند حالت سلطنتی برای اتاق خواب ایجاد کند و شما از فضای مجلل اتاق لذت ببرید.

رنگ آبی تیره و روشن:

طیف رنگ آبی روشن آرامش بخش است، بنابراین استفاده از آن در اتاق خواب می تواند به شما حسی رمانتیک و عاشقانه هدیه دهد.

رنگ نارنجی:

شما نیز ممکن است از رنگ نارنجی برای دکوراسیون اتاق خوابتان به عنوان رنگی عاشقانه نگاه نکنید، در صورتی که این رنگ به همراه اکسسوری‌های تزئینی به شکل اصولی ترکیب شوند؛ کاملا رنگی عاشقانه ایجاد خواهد کرد. به عنوان مثال حس شادی و عشق از طریق رنگ نارنجی متالیک یا استفاده از رنگ نارنجی به صورت متراکم و نامحسوس در اتاق ایجاد خواهد شد. استفاده از رنگ های دیگر در کنار رنگ نارنجی می تواند فضای اتاق را زنده و شاداب‌تر کند.

بهترین رنگ ها برای اتاق خواب کوچک:

در صورتی که اتاق خواب شما کوچک است تنها به رنگ سفید فکر نکنید، در صورتی که از رنگ مناسبی برای اتاق خوابتان استفاده کنید می توانید فضای اتاق را بزرگتر نمایش دهید. در ادامه این مقاله سرپوش به گزینه های مناسب برای اتاق خواب کوچک خواهیم پرداخت:

رنگ های مونوکروم:

هر رنگ طیف گسترده ای دارد از پر رنگ تا کم رنگ، استفاده از چندین تناژ در یک دکور می تواند ایده مناسبی برای اتاق خواب کوچک باشد، در صورتی که قصد دارید این تکنیک را به کار ببرید بهتر است از رنگ های روشن استفاده کنید و فراموش نکنید که رنگ درب کمد را باید دقیقا شبیه به دیوارها انتخاب کنید.

رنگ صورتی:

صورتی همیشه دوست داشتنی است مخصوصا در بین خانم ها؛ این رنگ اتاق ر ا بزرگتر و صمیم تر نمایش می دهد زیرا نور را به خوبی منعکس می کند، این موضوع در صورتی بودن دیوارها و سقف بیشتر نشان داده می شود.

رنگ های تیره:

در نگاه اول نمی توان بین رنگ های تیره و اتاق خواب کوچک وجه تشابه پیدا کرد، اما اگر این طیف رنگی هم می تواند اتاق کوچک را بزرگتر نشان دهد. رنگ های تیره نور را بیشتر به خود جذب می کنند بنابراین سبب می شوند گوشه ها محو به نظر برسند، در نهایت می توانند از تنگ و کوچک نشان دادن اتاق جلوگیری کنند. در صورتی که می خواهید از رنگ های تیره استفاده کنید باید سقف و دیوارها را یک رنگ کنید، همچنین رنگ های جیغ مانند زرد یا بنفش به شکل تاکیدی می تواند بسیار کمک کننده باشد.

هارمونی رنگ اتاق خواب,رنگ اتاق خوابرنگ های مونوکروم در اتاق خواب

بهترین رنگ ها برای اتاق خواب کودک:

بهترین گزینه ها برای اتاق خواب کودک زیر هشت سال مجموعه رنگ های گرم و سرد است. رنگ صورتی برای اتاق خواب دختران و طیف رنگی سبز و آبی می تواند برای پسران همیشه کارآمد باشد، توجه داشته باشید استفاده از رنگ قرمز کودک را بیقرار خواهد کرد بنابراین به سراغ این رنگ نروید، در صورتی که کودک شما بالای هشت سال است ابتدا نظر خودش را بپرسید و دلایل خود را هم برایش توضیح دهید. در ادامه به بهترین رنگ ها برای اتاق خواب کودک از لحاظ روانشاس خواهیم پرداخت:

رنگ آبی:

آبی با القای احساس آرامش می تواند تمرکز کودک را افزایش دهد بنابراین بهترین رنگ برای درس خواندن و مطالعه است، برای بچه هایی که تپش قلب دارند می توانند از رنگ آبی در اتاق خواب جهت آرام سازی استفاده کنند.

رنگ زرد:

رنگ زرد می تواند احساس بشاش بودن، شادابی و انرژی کودک را افزایش دهد. برای کودکانی که از رنگ زرد در اتاقشان استفاده شده است؛ کارایی حافظه و تمرکز افزایش خواهد یافت، اما استفاده از آن در اتاق خواب به علت مشکلاتی که در خواب ایجاد می کند چندان توصیه نمی شود.

رنگ سبز:

استفاده از رنگ سبز برای اتاق کودکان می تواند آرامش بخش باشد، زیرا احساس طراوت القا می کند، روح کودک را جلا می‌دهد و باعث طراوت و شادابی و درس خواندن می شود. رنگ سبز برای کودکانی که زمان زیادی از وقت خود را برای درس خواندن در اتاق می گذرانند یکی از بهترین گزینه ها است.

رنگ اتاق خواب عروس,عکس رنگ اتاق خواب,جدیدترین رنگ اتاق خوابرنگ سبز در اتاق خواب کودک

گردآوری: بخش دکوراسیون سرپوش

  • 11
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهران احمدی بیوگرافی مهران احمدی؛ بازیگر حرفه سینما تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۹ اسفند ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان، مدیر تولید، برنامه ریز

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی بازیگری از دانشگاه هنر و معماری تهران

ادامه
سراج قمری زندگینامه سراج قمری، شاعر هجو گوی سده شش و هفت

شهرت: سراج قمری، قمری آملی

دوران زندگی: سده ششم و هفتم قمری

محل تولد: خوارزم یا گلستان

حرفه: شاعر پارسی گو

آثار: دیوان اشعار سراج قمری

وفات: ۶۲۵ قمری

ادامه
زندگینامه کیان ایرانی زندگینامه دلیر ایرانی؛ کیان و نقش او در قیام مختار

از فعالیت ها و سوابق کیان ایرانی قبل از قیام مختار اطلاعاتی در دسترس نیست البته بعد از اضافه شدن به لشکر مختار از جمله افراد تاثیرگذار و بسیار مهم وقایع قیام شناخته شد. 

در سال ۶۶ قمری مختار با هدف گرفتن انقام از عاملان واقعه کربلا و شکست قاتلان امام حسین در کوفه، کیان ایرانی را به عنوان حرس به عبارتی رئیس نگهبانان خود انتخاب کرد. 

اعتماد و اطمینان مختار به کیان به قدری بود که ریاست انتظامات کوفه و فرماندهی شرطه های کوفه به وی سپرده شد. اموال بسیاری از افراد حین برخورد با جنایتکاران کربلا با فرمان مختار مصادره شد. کیان این موال را بین ایرانیان مسلمانی که عملیات را به عهده داشتند، تقسیم کرد. این موضوع از جمله خدمات بسیار مهمی بود که کیان نسبت به حکومت مختار انجام داد.

کیان ایرانی در جریان دستگیری و هلاکت جنایتکاران کربلا، همچنین اشراف جائن کوفه نقش اصلی را برعهده داشت به طوریکه جنایتکاران اصلی کربلا بعد از شنیدن نام ایشان به وحشت می افتادند. 

ادامه
رسول خطیبی بیوگرافی رسول خطیبی + تصاویر

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
گیتی قاسمی بیوگرافی گیتی قاسمی بازیگر خوش سابقه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۶ آذر ۱۳۵۵

محل تولد: ملایر، همدان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ویلهلم رونتگن بیوگرافی ویلهلم رونتگن دانشمند تاثیرگذار صنعت پزشکی

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۸۴۵

محل تولد: رمشاید، پادشاهی پروس، کنفدراسیون آلمان

ملیت: آلمانی

حرفه: دانشمند

محل تحصیل: مؤسسه فناوری فدرال زوریخدانشگاه زوریخ

درگذشت: ۱۰ فوریه ۱۹۲۳

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
ویژه سرپوش