چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۶۰۰۲۵

اصول طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه (+ تصاویر)

عکس های اتاق خواب دخترانه,رنگ اتاق خواب دخترانه,تزیین اتاق خواب دخترانهدکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک و زیبا
برای دیزاین اتاق خواب دخترانه، راه و ایده های بسیار زیادی وجود دارد. ولی درصورت کوچک بودن آن اتاق، اندکی کارتان سخت میشود. امروزه متراژ بیشتر خانه ها و آپارتمان ها، کم است. بدین ترتیب در چنین منازلی، دکوراسیون اتاق خواب نوجوان باید طوری ای باشد که حداکثر استفاده مفید از فضا برای اهداف بشود.

اتاق خواب دخترانه

یکی از اصول دکوراسیون اتاق خواب دخترانه اینست که باید سبک مشخصی را انختاب کنید تا بتوانید متناسب با آن سبک، تمامی وسیله هایتان را بخرید. بعد از مشخص شدن سبک دکوراسیون اتاق خواب دخترانه، باید رنگ غالب دکوراسیون اتاق خواب را در نظر بگیرید که دختران، رنگ های پر انرژی و ملیحی مثل رنگ صورتی، سبز و از این قبیل را دوست دارند.

در حین خرید وسایل اتاق خواب بهتر است که از این رنگها بهره بگیرید. حتی میتوانید برای چیدمان دکوراسیون اتاق خواب دخترانه از دکور رنگی استفاده کنید و در چیدمان دکوراسیون از مواردی همچون بالش های رنگارنگ و پرده ها و پاف های رنگی بهره بگیرید و به ظاهر آن، جلوه و جذابیت زیادی ببخشید.

چیدمان دکوراسیون اتاق خواب دخترانه را می توان باتوجه به سن فرزندتان تعيين کرد و به این نکته توجه داشته باشید که فرزندتان در چه رده سنی قرار دارد و از نظر او چه چیزهایی جذاب تر است. طبیعتا سلیقه دختران ۷ ساله در مقایسه با دختران نوجوان ۱۳ و ۱۴ ساله فرق دارد، به همین خاطر بهتر است وسایل اتاق خواب را مطابق با سلیقه و روحیات آنها انتخاب کنید.

* توصیه ی ما به شما اینست که از رنگ های تند و جیغ را در دیزاین اتاق خواب دخترانه بعنوان رنگ غالب استفاده نکنید. شاید در نظر اول، قرمز یا بنفش کردن دیوار اتاق کوچک خیلی جذاب باشد ولی با گذشت زمان در طولانی مدت چشم هایتان را خسته می کند و حس اضطراب را به شما منتقل می کند. از بین رنگ های روشن و خنثی، رنگ دیوار و کفپوش و تخت و کمد را انتخاب کنید ولی می توانید از رنگ های مورد علاقه و طرح های شلوغ برای روتختی و کوسن و سایؤ اجزای کوچکتر استفاده کنید. در نهایت اگر به دکوراسیون های مدرن و ساده علاقه دارید، از رنگ های سرد و روشن در دیزاین اتاق خوابتان بهره بگیرید، بدین دلیل که باعث انتقال حس ارامش و راحتی به شما میشود.

*   یکی از ایده های کاربردی برای اتاق خواب اینست که از کاغذ دیواری استفاده کنید. یکی از نکات قابل توجه اینست که کاغذ دیواری مناسبی را انتخاب کنید که هماهنگ با طراحی فضای اتاق خواب شما باشد.

* تزئین دیوار، تأثیر زیادی در جذابیت بیشتر اتاق خواب دارد. از مواردی که باعث چشمنواز شدن دکوراسیون اتاق ساده می شوند می توان به قاب عکس، استیکرهای دیواری، وسایل تزئینی، آیینه های طرح دار و … اشاره کرد. برای بزرگتر نشان دادن اتاق می توانید از آینه های ساده یا طرح دار بزرگ بهره بگیرید. روی دیوار اتاق خواب می توانید شلف هایی را نصب کنید و بر روی آن می توانید، وسایلی همچون مجسمه، عروسک کودک یا قاب عکس و کتاب را قرار دهید. استفاده از گل ها سبب میشود که در روحیه دخترانه، حس نشاط را ایجاد کند. برای زیباتر شدن چیدمان میتوان از وسایلی نظیر نردبان یا قفسه های قدیمی بهره گرفت.

* از مهم ترین و جذاب ترین عناصر در تزیین دکوراسیون داخلی اتاق خواب کودک می توان به پرده ها و انتخاب طرح و رنگ مناسب برای پرده اشاره کردموجب افزایش زیبایی آنها میشود. معمولا دختر خانم‌ها نسبت به زیبایی ظاهری فضا علاقه و تمایل بیشتری نشان می دهند و در انتخاب وسیله ها برای اتاق خواب خود حساسیت زیادی به خرج میدهند ، به همین خاطر مدل پرده اتاق خواب دخترانه برای آنها از اهمیت بسیاری برخوردار است و در خرید این پرده ها دقت زیادی به خرج میدهند.

پرده ها از بین عناصر مختلف در اتاق خواب ها، بیشترین فضای روی دیوار را اشغال می کنند و نظر مخاطب را به خود جلب می کنند و رنگ و مدل پرده در زیبایی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه تاثیر بسزایی دارد. بهتر است علاوه بر زیبایی و شیک بودن برای انتخاب طرح مناسب، کاربردش را هم در نظر بگیرید و به موقعیت اتاق خواب دقت کنید. چنانچه اتاق خوابتان دارای نورگیر است توصیه میشود که از پرده هایی استفاده کنید که ضخیم یا تیره است تا درصورتی که نیاز شد، فضای اتاقتان را تاریک کنید و پرده ها برایتان این کار را انجام دهند و فضای خصوصی اتاق در عین حال با حضور این پرده ها حفظ شود. پرده های رنگ روشن و شاد باعث میشود که احساس نشاط رادر فضای اتاق خواب دخترانه بوجود آورد.

* از مهم ترین قسمت اتاق خواب می توان به فضای خواب اشاره کرد. شما میتوانید با سبکی متفاوت، محدوده ی تخت خوابتان را انتخاب کنید تا از بقیه قسمت های اتاق جدا شود. بهترین انتخاب ها برای اتاق خواب دخترانه اینست که در کنار تختخواب ، قفسه بگذارید یا از تخت های کشودار استفاده کنید چون وسایل ریز و درشت دختران زیاد است و باید آنها را درکشو یا قفسه جای دهند. تختخواب شما مرکز اتاقتان به شمار میرود ، از این جهت انتخاب رنگ و سبک مناسب، از اهمیت بسیاری برخوردار است. به طور مثال در صورت روشن بودن دیوارهایتان، برای چیدن تخت خود از رنگ های تیره استفاده کنید و روی انرا با بالش و پتوی رنگی تزیین کنید. تختتان را در جای درستی از اتاق خواب بگذارید. بهتر است بالای سرتان به سمت دیوار باشد. همچنین میتوانید تختتان را در کنار پنجره قرار دهید تا از نور طبیعی بهره مند شوید و ستاره ها را در شب بشمارید. اگر می خواهید در خواب، آرامش بیشتری داشته باشید و یا فضای تختتان از فضای اتاقتان جدا باشد، بهترین کار، استفاده از پرده یا سایه بان است.

 * یکی از نکات مهم در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه، انتخاب یک فرش با اندازه مناسب می باشد. استفاده از فرش کوچک و یا در مقابل، بزرگی که دربرگیرنده تمام سطح اتاق باشد، مناسب نیست. استفاده از فرش نرم و گرم نیز نکته مهمیست که باید آنرا در نظر بگیرید. یکی از اماکن مناسب برای استفاده از این المان، به کارگیری فرش در کنار تختخواب می باشد. بهتر است اندازه فرشتان به نحوی باشد که اطراف تخت خواب با استفاده از آن پر شود.

عکس اتاق خواب دخترانه,مدل اتاق خواب دخترانه,مدل دکوراسیون اتاق خواب دخترانهایده ی تزئین اتاق خواب دخترانه
عکس دکوراسیون اتاق خواب دخترانه,دیزاین اتاق خواب دخترانه,طراحی داخلی اتاق خواب دخترانهعکسهای اتاق خواب دخترانه
عکس دکوراسیون اتاق خواب دخترانه,دیزاین اتاق خواب دخترانه,طراحی داخلی اتاق خواب دخترانهدکوراسیون اتاق خواب دخترانه با ست بنفش
عکس های اتاق خواب دخترانه,رنگ اتاق خواب دخترانه,تزیین اتاق خواب دخترانهایده برای طراحی اتاق خواب دخترانه
عکس دکوراسیون اتاق خواب دخترانه,دیزاین اتاق خواب دخترانه,طراحی داخلی اتاق خواب دخترانهاتاق خواب دخترانه مدرن
عکس دکوراسیون اتاق خواب دخترانه,دیزاین اتاق خواب دخترانه,طراحی داخلی اتاق خواب دخترانهاتاق خواب دخترانه لاکچری
عکس دکوراسیون اتاق خواب دخترانه,دیزاین اتاق خواب دخترانه,طراحی داخلی اتاق خواب دخترانهدکوراسیون اتاق خواب دخترانه صورتی مشکی
دیزاین اتاق خواب دخترانه,طراحی داخلی اتاق خواب دخترانه,اتاق خواب دخترانهتصاویر اتاق خواب دخترانه
عکس دکوراسیون اتاق خواب دخترانه,دیزاین اتاق خواب دخترانه,طراحی داخلی اتاق خواب دخترانهعکس های اتاق خواب دخترانه  
عکس های اتاق خواب دخترانه,رنگ اتاق خواب دخترانه,تزیین اتاق خواب دخترانهاتاق خواب دخترانه صورتی
عکس دکوراسیون اتاق خواب دخترانه,دیزاین اتاق خواب دخترانه,طراحی داخلی اتاق خواب دخترانهتصاویر دیزاین اتاق خواب دخترانه

گردآوری: بخش دکوراسیون سرپوش

  • 19
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۶
غیر قابل انتشار: ۱۳
جدیدترین
قدیمی ترین
عالی
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش