دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۶۰۰۲۵

اصول طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه (+ تصاویر)

عکس های اتاق خواب دخترانه,رنگ اتاق خواب دخترانه,تزیین اتاق خواب دخترانهدکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک و زیبا
برای دیزاین اتاق خواب دخترانه، راه و ایده های بسیار زیادی وجود دارد. ولی درصورت کوچک بودن آن اتاق، اندکی کارتان سخت میشود. امروزه متراژ بیشتر خانه ها و آپارتمان ها، کم است. بدین ترتیب در چنین منازلی، دکوراسیون اتاق خواب نوجوان باید طوری ای باشد که حداکثر استفاده مفید از فضا برای اهداف بشود.

اتاق خواب دخترانه

یکی از اصول دکوراسیون اتاق خواب دخترانه اینست که باید سبک مشخصی را انختاب کنید تا بتوانید متناسب با آن سبک، تمامی وسیله هایتان را بخرید. بعد از مشخص شدن سبک دکوراسیون اتاق خواب دخترانه، باید رنگ غالب دکوراسیون اتاق خواب را در نظر بگیرید که دختران، رنگ های پر انرژی و ملیحی مثل رنگ صورتی، سبز و از این قبیل را دوست دارند.

در حین خرید وسایل اتاق خواب بهتر است که از این رنگها بهره بگیرید. حتی میتوانید برای چیدمان دکوراسیون اتاق خواب دخترانه از دکور رنگی استفاده کنید و در چیدمان دکوراسیون از مواردی همچون بالش های رنگارنگ و پرده ها و پاف های رنگی بهره بگیرید و به ظاهر آن، جلوه و جذابیت زیادی ببخشید.

چیدمان دکوراسیون اتاق خواب دخترانه را می توان باتوجه به سن فرزندتان تعيين کرد و به این نکته توجه داشته باشید که فرزندتان در چه رده سنی قرار دارد و از نظر او چه چیزهایی جذاب تر است. طبیعتا سلیقه دختران ۷ ساله در مقایسه با دختران نوجوان ۱۳ و ۱۴ ساله فرق دارد، به همین خاطر بهتر است وسایل اتاق خواب را مطابق با سلیقه و روحیات آنها انتخاب کنید.

* توصیه ی ما به شما اینست که از رنگ های تند و جیغ را در دیزاین اتاق خواب دخترانه بعنوان رنگ غالب استفاده نکنید. شاید در نظر اول، قرمز یا بنفش کردن دیوار اتاق کوچک خیلی جذاب باشد ولی با گذشت زمان در طولانی مدت چشم هایتان را خسته می کند و حس اضطراب را به شما منتقل می کند. از بین رنگ های روشن و خنثی، رنگ دیوار و کفپوش و تخت و کمد را انتخاب کنید ولی می توانید از رنگ های مورد علاقه و طرح های شلوغ برای روتختی و کوسن و سایؤ اجزای کوچکتر استفاده کنید. در نهایت اگر به دکوراسیون های مدرن و ساده علاقه دارید، از رنگ های سرد و روشن در دیزاین اتاق خوابتان بهره بگیرید، بدین دلیل که باعث انتقال حس ارامش و راحتی به شما میشود.

*   یکی از ایده های کاربردی برای اتاق خواب اینست که از کاغذ دیواری استفاده کنید. یکی از نکات قابل توجه اینست که کاغذ دیواری مناسبی را انتخاب کنید که هماهنگ با طراحی فضای اتاق خواب شما باشد.

* تزئین دیوار، تأثیر زیادی در جذابیت بیشتر اتاق خواب دارد. از مواردی که باعث چشمنواز شدن دکوراسیون اتاق ساده می شوند می توان به قاب عکس، استیکرهای دیواری، وسایل تزئینی، آیینه های طرح دار و … اشاره کرد. برای بزرگتر نشان دادن اتاق می توانید از آینه های ساده یا طرح دار بزرگ بهره بگیرید. روی دیوار اتاق خواب می توانید شلف هایی را نصب کنید و بر روی آن می توانید، وسایلی همچون مجسمه، عروسک کودک یا قاب عکس و کتاب را قرار دهید. استفاده از گل ها سبب میشود که در روحیه دخترانه، حس نشاط را ایجاد کند. برای زیباتر شدن چیدمان میتوان از وسایلی نظیر نردبان یا قفسه های قدیمی بهره گرفت.

* از مهم ترین و جذاب ترین عناصر در تزیین دکوراسیون داخلی اتاق خواب کودک می توان به پرده ها و انتخاب طرح و رنگ مناسب برای پرده اشاره کردموجب افزایش زیبایی آنها میشود. معمولا دختر خانم‌ها نسبت به زیبایی ظاهری فضا علاقه و تمایل بیشتری نشان می دهند و در انتخاب وسیله ها برای اتاق خواب خود حساسیت زیادی به خرج میدهند ، به همین خاطر مدل پرده اتاق خواب دخترانه برای آنها از اهمیت بسیاری برخوردار است و در خرید این پرده ها دقت زیادی به خرج میدهند.

پرده ها از بین عناصر مختلف در اتاق خواب ها، بیشترین فضای روی دیوار را اشغال می کنند و نظر مخاطب را به خود جلب می کنند و رنگ و مدل پرده در زیبایی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه تاثیر بسزایی دارد. بهتر است علاوه بر زیبایی و شیک بودن برای انتخاب طرح مناسب، کاربردش را هم در نظر بگیرید و به موقعیت اتاق خواب دقت کنید. چنانچه اتاق خوابتان دارای نورگیر است توصیه میشود که از پرده هایی استفاده کنید که ضخیم یا تیره است تا درصورتی که نیاز شد، فضای اتاقتان را تاریک کنید و پرده ها برایتان این کار را انجام دهند و فضای خصوصی اتاق در عین حال با حضور این پرده ها حفظ شود. پرده های رنگ روشن و شاد باعث میشود که احساس نشاط رادر فضای اتاق خواب دخترانه بوجود آورد.

* از مهم ترین قسمت اتاق خواب می توان به فضای خواب اشاره کرد. شما میتوانید با سبکی متفاوت، محدوده ی تخت خوابتان را انتخاب کنید تا از بقیه قسمت های اتاق جدا شود. بهترین انتخاب ها برای اتاق خواب دخترانه اینست که در کنار تختخواب ، قفسه بگذارید یا از تخت های کشودار استفاده کنید چون وسایل ریز و درشت دختران زیاد است و باید آنها را درکشو یا قفسه جای دهند. تختخواب شما مرکز اتاقتان به شمار میرود ، از این جهت انتخاب رنگ و سبک مناسب، از اهمیت بسیاری برخوردار است. به طور مثال در صورت روشن بودن دیوارهایتان، برای چیدن تخت خود از رنگ های تیره استفاده کنید و روی انرا با بالش و پتوی رنگی تزیین کنید. تختتان را در جای درستی از اتاق خواب بگذارید. بهتر است بالای سرتان به سمت دیوار باشد. همچنین میتوانید تختتان را در کنار پنجره قرار دهید تا از نور طبیعی بهره مند شوید و ستاره ها را در شب بشمارید. اگر می خواهید در خواب، آرامش بیشتری داشته باشید و یا فضای تختتان از فضای اتاقتان جدا باشد، بهترین کار، استفاده از پرده یا سایه بان است.

 * یکی از نکات مهم در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه، انتخاب یک فرش با اندازه مناسب می باشد. استفاده از فرش کوچک و یا در مقابل، بزرگی که دربرگیرنده تمام سطح اتاق باشد، مناسب نیست. استفاده از فرش نرم و گرم نیز نکته مهمیست که باید آنرا در نظر بگیرید. یکی از اماکن مناسب برای استفاده از این المان، به کارگیری فرش در کنار تختخواب می باشد. بهتر است اندازه فرشتان به نحوی باشد که اطراف تخت خواب با استفاده از آن پر شود.

عکس اتاق خواب دخترانه,مدل اتاق خواب دخترانه,مدل دکوراسیون اتاق خواب دخترانهایده ی تزئین اتاق خواب دخترانه
عکس دکوراسیون اتاق خواب دخترانه,دیزاین اتاق خواب دخترانه,طراحی داخلی اتاق خواب دخترانهعکسهای اتاق خواب دخترانه
عکس دکوراسیون اتاق خواب دخترانه,دیزاین اتاق خواب دخترانه,طراحی داخلی اتاق خواب دخترانهدکوراسیون اتاق خواب دخترانه با ست بنفش
عکس های اتاق خواب دخترانه,رنگ اتاق خواب دخترانه,تزیین اتاق خواب دخترانهایده برای طراحی اتاق خواب دخترانه
عکس دکوراسیون اتاق خواب دخترانه,دیزاین اتاق خواب دخترانه,طراحی داخلی اتاق خواب دخترانهاتاق خواب دخترانه مدرن
عکس دکوراسیون اتاق خواب دخترانه,دیزاین اتاق خواب دخترانه,طراحی داخلی اتاق خواب دخترانهاتاق خواب دخترانه لاکچری
عکس دکوراسیون اتاق خواب دخترانه,دیزاین اتاق خواب دخترانه,طراحی داخلی اتاق خواب دخترانهدکوراسیون اتاق خواب دخترانه صورتی مشکی
دیزاین اتاق خواب دخترانه,طراحی داخلی اتاق خواب دخترانه,اتاق خواب دخترانهتصاویر اتاق خواب دخترانه
عکس دکوراسیون اتاق خواب دخترانه,دیزاین اتاق خواب دخترانه,طراحی داخلی اتاق خواب دخترانهعکس های اتاق خواب دخترانه  
عکس های اتاق خواب دخترانه,رنگ اتاق خواب دخترانه,تزیین اتاق خواب دخترانهاتاق خواب دخترانه صورتی
عکس دکوراسیون اتاق خواب دخترانه,دیزاین اتاق خواب دخترانه,طراحی داخلی اتاق خواب دخترانهتصاویر دیزاین اتاق خواب دخترانه

گردآوری: بخش دکوراسیون سرپوش

  • 19
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۶
غیر قابل انتشار: ۱۳
جدیدترین
قدیمی ترین
عالی
مشاهده کامنت های بیشتر
افسانه بایگان,بیوگرافی افسانه بایگان,عکس افسانه بایگان بیوگرافی افسانه بایگان بازیگر و ماجرای کشف حجابش (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۳۴۰/۱۰/۲۶

محل تولد:تهران

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

پیشه:هنرپیشه

ادامه
میریام فارس,بیوگرافی میریام فارس,میریام فارس خواننده لبنانی بیوگرافی میریام فارس خواننده، رقاص و بازیگر لبنانی (+ تصاویر)

متولد:۳ مهٔ ۱۹۸۳ روستای كفر شلال٫ جنوب لبنان

ملیت:لبنانی

سبک( ها):پاپ عربی

حرفه( ها):خواننده، رقاص، بازیگر

زمینهٔ فعالیت:موسیقی

ادامه
داوود عابدی,بیوگرافی داوود عابدی,داوود عابدی مجری بیوگرافی داوود عابدی، گوینده و مجری سابق صدا و سیمای ایران (+ تصاویر)

زاده:یک تیر ۱۳۵۴

زادگاه:تهران

تحصیلات:کارشناسی روزنامه نگاری

پیشه:مجری و گوینده خبر

ملیت:ایرانی

ادامه
سحر زکریا,بیوگرافی سحر زکریا,عکس سحر زکریا بیوگرافی سحر زکریا و ماجرای کشف حجابش (+ تصاویر)

زمینه فعالیت:بازیگر

تولد:۲۸ آذر ۱۳۵۲

محل تولد:اراک 

ملیت:ایرانی

بیوگرافی سحر زکریا

زمان و محل تولد سحر زکریا به تاریخ ۲۸ آذر ۱۳۵۲در اراک برمی گردد. مادر این بازیگر، اهل شمال بود و اصلیت پدرش که به عنوان مهندس برق، فعالیت داشت؛ از اراک بود. همین امر باعث شد که سحر تا مقطع پنجم ابتدایی در شهرهای مختلفی زندگی کند. با این که محل تولد سحر، گیلان بوده است ولی پدرش برای او از اراک، شناسنامه گرفته است. سحر دارای یک خواهر میباشد که کوچکتر از خودش است و متاهل شده و در حال حاضر ، فرزند دارد.

ادامه
المیرا شریفی مقدم,عکس المیرا شریفی,تصاویر خانم المیرا شریفی مقدم المیرا شریفی مقدم، گوینده و مجری ایرانی (+تصاویر خانوادگی)

سال تولد:۱۳۶۰

محل تولد:تبریز

تحصیلات:دانشجوی رشته میکروبیولوژی

پیشه:گویندگی خبر

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
کتانه افشاری نژاد,بیوگرافی کتانه افشاری نژاد,زندگینامه کتانه افشاری نژاد بیوگرافی کتانه افشاری نژاد، بازیگر سینما و تئاتر (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۳ مرداد ۱۳۵۲

محل تولد:تهران

فعالیت:بازیگر و گوینده

سالهای فعالیت:۱۳۷۰- تاکنون

ملیت:ایرانی

ادامه
شقایق دهقان,بیوگرافی شقایق دهقان,عکس شقایق دهقان بیوگرافی شقایق دهقان بازیگر و نویسندهٔ ایرانی (+ تصاویر)

زاده:۴ اسفند ۱۳۵۷

زادگاه:آلمان

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:ایرانی

سمت:بازیگر و نویسندهٔ ایرانی

ادامه
خزر معصومی,بیوگرافی خزر معصومی,عکس های خزر معصومی بیوگرافی خزر معصومی و ماجرای کشف حجاب او (+ تصاویر)

زاده:۱۳۶۰

زادگاه:تهران

ملیت:ایرانی

سمت:بازیگر

تحصیلات:فارغ التحصیل رشته حقوق

ادامه
دنیا مدنی,بیوگرافی دنیا مدنی,عکس های دنیا مدنی بیوگرافی دنیا مدنی بازیگر سینما و تئاتر (+ تصاویر)

زمینه فعالیت:سینما، تلویزیون، تئاتر

متولد:۱۳ تیرماه ۱۳۶۹ تهران

پیشه:بازیگر

سال های فعالیت:۱۳۹۱- تاکنون

تحصیلات:طراحی لباس

ادامه
ویژه سرپوش