شنبه ۰۱ مهر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۶۰۰۲۵

اصول طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه (+ تصاویر)

عکس های اتاق خواب دخترانه,رنگ اتاق خواب دخترانه,تزیین اتاق خواب دخترانهدکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک و زیبا
برای دیزاین اتاق خواب دخترانه، راه و ایده های بسیار زیادی وجود دارد. ولی درصورت کوچک بودن آن اتاق، اندکی کارتان سخت میشود. امروزه متراژ بیشتر خانه ها و آپارتمان ها، کم است. بدین ترتیب در چنین منازلی، دکوراسیون اتاق خواب نوجوان باید طوری ای باشد که حداکثر استفاده مفید از فضا برای اهداف بشود.

اتاق خواب دخترانه

یکی از اصول دکوراسیون اتاق خواب دخترانه اینست که باید سبک مشخصی را انختاب کنید تا بتوانید متناسب با آن سبک، تمامی وسیله هایتان را بخرید. بعد از مشخص شدن سبک دکوراسیون اتاق خواب دخترانه، باید رنگ غالب دکوراسیون اتاق خواب را در نظر بگیرید که دختران، رنگ های پر انرژی و ملیحی مثل رنگ صورتی، سبز و از این قبیل را دوست دارند.

در حین خرید وسایل اتاق خواب بهتر است که از این رنگها بهره بگیرید. حتی میتوانید برای چیدمان دکوراسیون اتاق خواب دخترانه از دکور رنگی استفاده کنید و در چیدمان دکوراسیون از مواردی همچون بالش های رنگارنگ و پرده ها و پاف های رنگی بهره بگیرید و به ظاهر آن، جلوه و جذابیت زیادی ببخشید.

چیدمان دکوراسیون اتاق خواب دخترانه را می توان باتوجه به سن فرزندتان تعيين کرد و به این نکته توجه داشته باشید که فرزندتان در چه رده سنی قرار دارد و از نظر او چه چیزهایی جذاب تر است. طبیعتا سلیقه دختران ۷ ساله در مقایسه با دختران نوجوان ۱۳ و ۱۴ ساله فرق دارد، به همین خاطر بهتر است وسایل اتاق خواب را مطابق با سلیقه و روحیات آنها انتخاب کنید.

* توصیه ی ما به شما اینست که از رنگ های تند و جیغ را در دیزاین اتاق خواب دخترانه بعنوان رنگ غالب استفاده نکنید. شاید در نظر اول، قرمز یا بنفش کردن دیوار اتاق کوچک خیلی جذاب باشد ولی با گذشت زمان در طولانی مدت چشم هایتان را خسته می کند و حس اضطراب را به شما منتقل می کند. از بین رنگ های روشن و خنثی، رنگ دیوار و کفپوش و تخت و کمد را انتخاب کنید ولی می توانید از رنگ های مورد علاقه و طرح های شلوغ برای روتختی و کوسن و سایؤ اجزای کوچکتر استفاده کنید. در نهایت اگر به دکوراسیون های مدرن و ساده علاقه دارید، از رنگ های سرد و روشن در دیزاین اتاق خوابتان بهره بگیرید، بدین دلیل که باعث انتقال حس ارامش و راحتی به شما میشود.

*   یکی از ایده های کاربردی برای اتاق خواب اینست که از کاغذ دیواری استفاده کنید. یکی از نکات قابل توجه اینست که کاغذ دیواری مناسبی را انتخاب کنید که هماهنگ با طراحی فضای اتاق خواب شما باشد.

* تزئین دیوار، تأثیر زیادی در جذابیت بیشتر اتاق خواب دارد. از مواردی که باعث چشمنواز شدن دکوراسیون اتاق ساده می شوند می توان به قاب عکس، استیکرهای دیواری، وسایل تزئینی، آیینه های طرح دار و … اشاره کرد. برای بزرگتر نشان دادن اتاق می توانید از آینه های ساده یا طرح دار بزرگ بهره بگیرید. روی دیوار اتاق خواب می توانید شلف هایی را نصب کنید و بر روی آن می توانید، وسایلی همچون مجسمه، عروسک کودک یا قاب عکس و کتاب را قرار دهید. استفاده از گل ها سبب میشود که در روحیه دخترانه، حس نشاط را ایجاد کند. برای زیباتر شدن چیدمان میتوان از وسایلی نظیر نردبان یا قفسه های قدیمی بهره گرفت.

* از مهم ترین و جذاب ترین عناصر در تزیین دکوراسیون داخلی اتاق خواب کودک می توان به پرده ها و انتخاب طرح و رنگ مناسب برای پرده اشاره کردموجب افزایش زیبایی آنها میشود. معمولا دختر خانم‌ها نسبت به زیبایی ظاهری فضا علاقه و تمایل بیشتری نشان می دهند و در انتخاب وسیله ها برای اتاق خواب خود حساسیت زیادی به خرج میدهند ، به همین خاطر مدل پرده اتاق خواب دخترانه برای آنها از اهمیت بسیاری برخوردار است و در خرید این پرده ها دقت زیادی به خرج میدهند.

پرده ها از بین عناصر مختلف در اتاق خواب ها، بیشترین فضای روی دیوار را اشغال می کنند و نظر مخاطب را به خود جلب می کنند و رنگ و مدل پرده در زیبایی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه تاثیر بسزایی دارد. بهتر است علاوه بر زیبایی و شیک بودن برای انتخاب طرح مناسب، کاربردش را هم در نظر بگیرید و به موقعیت اتاق خواب دقت کنید. چنانچه اتاق خوابتان دارای نورگیر است توصیه میشود که از پرده هایی استفاده کنید که ضخیم یا تیره است تا درصورتی که نیاز شد، فضای اتاقتان را تاریک کنید و پرده ها برایتان این کار را انجام دهند و فضای خصوصی اتاق در عین حال با حضور این پرده ها حفظ شود. پرده های رنگ روشن و شاد باعث میشود که احساس نشاط رادر فضای اتاق خواب دخترانه بوجود آورد.

* از مهم ترین قسمت اتاق خواب می توان به فضای خواب اشاره کرد. شما میتوانید با سبکی متفاوت، محدوده ی تخت خوابتان را انتخاب کنید تا از بقیه قسمت های اتاق جدا شود. بهترین انتخاب ها برای اتاق خواب دخترانه اینست که در کنار تختخواب ، قفسه بگذارید یا از تخت های کشودار استفاده کنید چون وسایل ریز و درشت دختران زیاد است و باید آنها را درکشو یا قفسه جای دهند. تختخواب شما مرکز اتاقتان به شمار میرود ، از این جهت انتخاب رنگ و سبک مناسب، از اهمیت بسیاری برخوردار است. به طور مثال در صورت روشن بودن دیوارهایتان، برای چیدن تخت خود از رنگ های تیره استفاده کنید و روی انرا با بالش و پتوی رنگی تزیین کنید. تختتان را در جای درستی از اتاق خواب بگذارید. بهتر است بالای سرتان به سمت دیوار باشد. همچنین میتوانید تختتان را در کنار پنجره قرار دهید تا از نور طبیعی بهره مند شوید و ستاره ها را در شب بشمارید. اگر می خواهید در خواب، آرامش بیشتری داشته باشید و یا فضای تختتان از فضای اتاقتان جدا باشد، بهترین کار، استفاده از پرده یا سایه بان است.

 * یکی از نکات مهم در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه، انتخاب یک فرش با اندازه مناسب می باشد. استفاده از فرش کوچک و یا در مقابل، بزرگی که دربرگیرنده تمام سطح اتاق باشد، مناسب نیست. استفاده از فرش نرم و گرم نیز نکته مهمیست که باید آنرا در نظر بگیرید. یکی از اماکن مناسب برای استفاده از این المان، به کارگیری فرش در کنار تختخواب می باشد. بهتر است اندازه فرشتان به نحوی باشد که اطراف تخت خواب با استفاده از آن پر شود.

عکس اتاق خواب دخترانه,مدل اتاق خواب دخترانه,مدل دکوراسیون اتاق خواب دخترانهایده ی تزئین اتاق خواب دخترانه
عکس دکوراسیون اتاق خواب دخترانه,دیزاین اتاق خواب دخترانه,طراحی داخلی اتاق خواب دخترانهعکسهای اتاق خواب دخترانه
عکس دکوراسیون اتاق خواب دخترانه,دیزاین اتاق خواب دخترانه,طراحی داخلی اتاق خواب دخترانهدکوراسیون اتاق خواب دخترانه با ست بنفش
عکس های اتاق خواب دخترانه,رنگ اتاق خواب دخترانه,تزیین اتاق خواب دخترانهایده برای طراحی اتاق خواب دخترانه
عکس دکوراسیون اتاق خواب دخترانه,دیزاین اتاق خواب دخترانه,طراحی داخلی اتاق خواب دخترانهاتاق خواب دخترانه مدرن
عکس دکوراسیون اتاق خواب دخترانه,دیزاین اتاق خواب دخترانه,طراحی داخلی اتاق خواب دخترانهاتاق خواب دخترانه لاکچری
عکس دکوراسیون اتاق خواب دخترانه,دیزاین اتاق خواب دخترانه,طراحی داخلی اتاق خواب دخترانهدکوراسیون اتاق خواب دخترانه صورتی مشکی
دیزاین اتاق خواب دخترانه,طراحی داخلی اتاق خواب دخترانه,اتاق خواب دخترانهتصاویر اتاق خواب دخترانه
عکس دکوراسیون اتاق خواب دخترانه,دیزاین اتاق خواب دخترانه,طراحی داخلی اتاق خواب دخترانهعکس های اتاق خواب دخترانه  
عکس های اتاق خواب دخترانه,رنگ اتاق خواب دخترانه,تزیین اتاق خواب دخترانهاتاق خواب دخترانه صورتی
عکس دکوراسیون اتاق خواب دخترانه,دیزاین اتاق خواب دخترانه,طراحی داخلی اتاق خواب دخترانهتصاویر دیزاین اتاق خواب دخترانه

گردآوری: بخش دکوراسیون سرپوش

  • 19
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۶
غیر قابل انتشار: ۱۳
جدیدترین
قدیمی ترین
عالی
مشاهده کامنت های بیشتر
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
جی پی مورگان بیوگرافی جی پی مورگان: مردی که بانکداری را متحول کرد

تاریخ تولد: ۱۷ آوریل ۱۸۳۷

محل تولد: هارتفورد، کنتیکت

ملیت: آمریکایی

حرفه: بانکدار و سرمایه گذار

محل تحصیل: دانشگاه گوتینگن

درگذشت: ۳۱ مارس ۱۹۱۳

ادامه
علی شریفی زارچی بیوگرافی علی شریفی زارچی استادیار اخراج شده شریف

تاریخ تولد: دهه ۶۰ شمسی

محل تولد: تهران

حرفه: استادیار اخراج شده از دانشگاه صنعتی شریف، رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر

تحصیلات: دانش‌آموخته کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف و دکتری بیوانفورماتیک از دانشگاه تهران، دانش آموخته دوره‌های پژوهشی و پسادکتری در ماکس پلانک آلمان و دانشگاه دولتی آمریکا

افتخارات: دریافت مدال طلای المپیاد جهانی کامپیوتر در سال ۲۰۰۰، انتخاب به عنوان رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر انتخاب

ادامه
عمران خان بیوگرافی عمران خان نخست وزیر سابق پاکستان

تاریخ تولد: ۵ اکتبر ۱۹۵۲

محل تولد: لاهور، پاکستان

ملیت: پاکستانی

حرفه: نخست وزیر سابق پاکستان

شروع فعالیت: ۲۵ آوریل ۱۹۹۶

حزب سیاسی: تحریک انصاف پاکستان

ادامه
ژوائو فلیکس ژائو فلیکس سوپراستار نوظهرو فوتبال

تاریخ تولد: ۱۰ نوامبر ۱۹۹۹

محل تولد: ویزئو، پرتغال

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم / هافبک هجومی / وینگر

باشگاه کنونی: الهلال عربستان

شماره پیراهن: ۱۴ 

ادامه
رضا شکاری رضا شکاری بازیکن با استعداد فوتبال ایران

تاریخ تولد: ۱۰ خرداد ۱۳۷۷

محل تولد: محله خاک سفید، تهرانپارس

اصالت: سراب، آذربایجان شرقی، ایران

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک هجومی

باشگاه کنونی: باشگاه فوبتال سپاهان

ادامه
الکساندر میتروویچ بیوگرافی الکساندر میتروویچ بازیکن فوتبال موفق صربستانی

تاریخ تولد: ۱۶ سپتامبر ۱۹۹۴

محل تولد: اسمدرفو، صربستان و مونته‌نگرو

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم

باشگاه کنونی: الهلال عربستان

شماره پیراهن: ۹

ادامه
ویژه سرپوش