سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۲۰۲۰۰۴۹

جادوی دکوراسیون فروشگاهی در انتخاب بهتر کالا به مشتری

دکوراسیون فروشگاهی,دکوراسیون فروشگاهی چیستدکوراسیون فروشگاهی

در صنعت خرده فروشی بسیار رقابتی امروزی، ایجاد محیطی دلپذیر و جذاب در فروشگاه برای جذب و حفظ مشتریان بسیار مهم است. سیستم های دکوراسیون فروشگاه و قفسه بندی نقش مهمی در این زمینه ایفا می کنند، زیرا نه تنها زیبایی فروشگاه را افزایش می دهند، بلکه تجربه خرید مشتری را نیز بهبود می بخشند. هدف این مقاله بررسی این است که چگونه دکوراسیون فروشگاه و سیستم‌های قفسه‌بندی می‌توانند به مشتریان در انتخاب محصولات بهتر با بررسی اصول روان‌شناختی موجود در تجارت بصری کمک کنند. با تجزیه و تحلیل تاثیر رنگ، نور و چیدمان بر رفتار مشتری، این مقاله نشان خواهد داد که چگونه یک دکوراسیون فروشگاه و سیستم قفسه بندی موثر نه تنها می تواند فروش را افزایش دهد، بلکه رضایت و وفاداری مشتری را نیز افزایش می دهد.

دکوراسیون فروشگاهی چیست؟

دکوراسیون به استفاده مناسب و تاثیرگذار از المان‌ها در محیط گفته می‌شود. مهم نیست شما در حال تغییر کدام محیط هستید، بلکه مسئله مهم این است که آن محیط را به گونه‌ای تغییر دهید که مخاطب حس خوبی داشته باشد و بتواند با محیط ارتباط برقرار نماید.

امروزه، بسیاری از برندها برای اینکه بتوانند اثرگذاری برند خود را افزایش دهند به فروشگاه‌های خود اهمیت زیادی می‌دهند. یکی از بهترین نمونه‌ها در این زمینه برند شنل است. شنل با فروشگاه‌های جذابی که دارد توانسته است مشتریان خود را در سراسر دنیا به مشتریان وفادار تبدیل نماید.

فواید توجه به دکوراسیون در فروشگاه‌ها

در گذشته، برندها به این موضوع توجهی نداشتند دکوراسیونی که در فروشگاه‌شان پیاده‌سازی می‌شود می‌تواند بر تعداد مشتریان آنها اثر بگذارد. اما حدود ۱۰۰ پیش، زمانیکه  برندهای مختلف کم‌کم متولد شدند و تکنولوژی به زندگی انسان‌ها وارد شد، کسب‌وکارها به این نتیجه رسیدند یکی از راه‌های اثرگذاری بر مشتری توجه به دکوراسیون فروشگاه‌هاست. امروزه، دکوراسیون و فضاسازی به یکی از علوم بسیار مهم تبدیل شده است و تمامی کسانی که می‌خواهند در بازار کاری به موفقیت برسند به این موضوع توجه ویژه‌ای دارند و آن را مد نظر قرار می‌دهند. در ادامه به فواید توجه به دکوراسیون فروشگاهی می‌پردازیم.

جذب مشتری

تصور کنید شما به عنوان مشتری وارد یک پاساژ شده‌اید و می‌خواهید کفش بخرید. زمانیکه درپاساژ در حال قدم زدن هستید ویترین مغازه‌ای را می‌بینید که به خوبی نورپردازی شده است و کفش‌ها با دکوراسیون زیبا در ویترین قرار گرفته‌اند. در کنار آن، مغازه‌ای است که به چیدمان کفش‌هایش اهمیتی نمی‌دهد و آنها را بدون هدف در ویترین چیده است. جنس و مدل هر دو کفش یکی است. شما جذب کدام مغازه می‌شوید؟! بی‌شک، مغازه‌ای که به دکوراسیون فروشگاهی خود اهمیت داده است مورد توجه قرار می‌گیرد و وارد آن می‌شوید.

حفظ تعامل مشتری با برند  

معمولا محصولاتی که در یک فروشگاه به فروش می‌رسند این قابلیت را دارند که مشتری دوباره به آن مغازه سر بزند و کالایی را خریداری نماید. به همین دلیل، مغازه‌هایی که به دکوراسیون فروشگاهی خود اهمیت زیادی می‌دهند باعث می‌شوند نام برند در ذهن مشتریان باقی بماند. در نتیجه، مشتریان در صورتی که دوباره به کالاهای آن مغازه نیاز داشته باشند به آنجا می‌روند و این مسئله می‌تواند منجر به افزایش فروش شود. مطالعات نشان داده‌اند بازی نور، رنگ و چیدمان می‌تواند ناخودآگاه انسان‌ها را تحت تاثیر قرار دهد و آن را به سمت برند جذب کند. بسیاری از برندهای بزرگ دنیا از جمله نایکی از این ویژگی در دکوراسیون مغازه‌های خود بهره می‌برند.

تبدیل شدن به یک برند قدرتمند

بی‌شک، یکی از مواردی که می‌تواند شما را به یک برند قدرتمند تبدیل کند دکوراسیون فروشگاهی است. مهم نیست فروشگاه شما در کدام زمینه فعالیت دارد. در هر زمینه‌ای که فعالیت داشته باشید، هزاران رقیب خواهید داشت که محصول مشابه شما را به فروش می‌رسانند.

دکوراسیون فروشگاهی,طراحی و اجرای دکوراسیون فروشگاهیطراحی و اجرای دکوراسیون فروشگاهی

راهکارهای متفاوتی وجود دارند که می‌توانند شما را به یک برند خاص تبدیل کنند و یکی از این راهکارها دکوراسیون و چیدمانی است که در مغازه و فروشگاه خود به کار می‌برید.  

چه کسانی می‌توانند کار دکوراسیون فروشگاهی انجام دهند؟

ممکن است تصمیم بگیرید که دکوراسیون فروشگاه خود را تغییر دهید، اما این سوال برای‌تان دغدغه شود که طراحی، نصب و اجرا را به چه کسی بسپاریم. با بررسی دقیق این حوزه میتوانید شرکت‌های زیادی را پیدا کنید که اختصاصا شرکت طراحی و اجرای دکوراسیون فروشگاهی هستند و می‌توانند در این زمینه به شما راهنمایی دهند و شما را در تصمیم‌گیری بهتر یاری رسانند. کافی است که قبل از آنکه کار خود را به یک فرد و یا یک شرکت بسپارید، ابتدا نمونه‌کارهای آن را به دقت بررسی نمایید و پس از آن می‌توانید از خدمات آنها بهره‌مند شوید.

نکات مهم در اجرای دکوراسیون در فروشگاه‌ها

اجرای دکوراسیون‌ در فروشگاه‌ها باید طبق قوانین خاصی قرار گیرد. توجه این قوانین می‌تواند بر مشتریان اثر بگذارد و آنها را مانند یک آهنربا به سمت مغازه و یا فروشگاه بکشانند.  

توجه به دیوار قدرت

در چیدمان دکوراسیون فروشگاهی باید به دیوار قدرت توجه شود. بر اساس مطالعات تمامی مشتریانی که وارد فروشگاه می‌شوند ناخودآگاه به سمت راست فروشگاه نگاه می‌کنند. اگر این دیوار به خوبی چیدمان شود و از المان‌های جذاب در آن استفاده شود می‌تواند به تقویت برند کمک نماید.

نورپردازی مناسب

نورپردازی یکی از جذاب‌ترین بخش‌های دکوراسیون است. شما می‌توانید با اجرای نورپردازی مناسب مغز مشتریان خود را تحریک کنید و میل به خرید را در آنها افزایش دهید.

طبقه‌بندی چشم‌نواز

طبقه‌بندی از جمله اموری است که می‌تواند بر مشتریان اثر بگذارد. کالاهایی که در هر طبقه‌بندی قرار می‌گیرند باید با توجه به اندازه و رنگ خود چیدمان شوند.

خلاصه

 در نتیجه، دکوراسیون فروشگاهی و قفسه‌بندی‌ها ابزارهای قدرتمندی هستند که می‌توانند بر فروش و موفقیت یک کسب و کار ریتل تأثیر بسزایی داشته باشند. بعبارتی با یک نگاه استراتژیک به فروش، می‌توان محیطی را ایجاد کرد که مشارکت مشتری را هنگام خرید بیشتر کرده و فروش را افزایش بخشید. صاحبان کسب و کارها برای عملی کردن این هدف میتوانند با مشاوره‌هایی که از شرکت‌های متخصص در زمینه طراحی دکوراسیون و قفسه‌بندی ‌فروشگاهی میگیرند یکی از مهمترین فاکتورهای موفقیت در فروش را ممکن سازند. شرکتهای مشاور و مجری زیادی هستند که میتوانند خدمات مناسب و اختصاصی برای فضای فروشگاهی و ریتل شما ارائه دهند.

  • 17
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهران احمدی بیوگرافی مهران احمدی؛ بازیگر حرفه سینما تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۹ اسفند ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان، مدیر تولید، برنامه ریز

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی بازیگری از دانشگاه هنر و معماری تهران

ادامه
سراج قمری زندگینامه سراج قمری، شاعر هجو گوی سده شش و هفت

شهرت: سراج قمری، قمری آملی

دوران زندگی: سده ششم و هفتم قمری

محل تولد: خوارزم یا گلستان

حرفه: شاعر پارسی گو

آثار: دیوان اشعار سراج قمری

وفات: ۶۲۵ قمری

ادامه
زندگینامه کیان ایرانی زندگینامه دلیر ایرانی؛ کیان و نقش او در قیام مختار

از فعالیت ها و سوابق کیان ایرانی قبل از قیام مختار اطلاعاتی در دسترس نیست البته بعد از اضافه شدن به لشکر مختار از جمله افراد تاثیرگذار و بسیار مهم وقایع قیام شناخته شد. 

در سال ۶۶ قمری مختار با هدف گرفتن انقام از عاملان واقعه کربلا و شکست قاتلان امام حسین در کوفه، کیان ایرانی را به عنوان حرس به عبارتی رئیس نگهبانان خود انتخاب کرد. 

اعتماد و اطمینان مختار به کیان به قدری بود که ریاست انتظامات کوفه و فرماندهی شرطه های کوفه به وی سپرده شد. اموال بسیاری از افراد حین برخورد با جنایتکاران کربلا با فرمان مختار مصادره شد. کیان این موال را بین ایرانیان مسلمانی که عملیات را به عهده داشتند، تقسیم کرد. این موضوع از جمله خدمات بسیار مهمی بود که کیان نسبت به حکومت مختار انجام داد.

کیان ایرانی در جریان دستگیری و هلاکت جنایتکاران کربلا، همچنین اشراف جائن کوفه نقش اصلی را برعهده داشت به طوریکه جنایتکاران اصلی کربلا بعد از شنیدن نام ایشان به وحشت می افتادند. 

ادامه
رسول خطیبی بیوگرافی رسول خطیبی + تصاویر

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
گیتی قاسمی بیوگرافی گیتی قاسمی بازیگر خوش سابقه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۶ آذر ۱۳۵۵

محل تولد: ملایر، همدان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ویلهلم رونتگن بیوگرافی ویلهلم رونتگن دانشمند تاثیرگذار صنعت پزشکی

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۸۴۵

محل تولد: رمشاید، پادشاهی پروس، کنفدراسیون آلمان

ملیت: آلمانی

حرفه: دانشمند

محل تحصیل: مؤسسه فناوری فدرال زوریخدانشگاه زوریخ

درگذشت: ۱۰ فوریه ۱۹۲۳

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
ویژه سرپوش