جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۱۰۷۲

نکات و روشهای استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون منزل

رنگ سبز در دکوراسیون,استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون,روانشناسی رنگ سبز در دکوراسیوناستفاده از رنگ سبز در دکوراسیون منزل، در بهبود روابط اجتماعی افراد خجالتی نیز موثر می‌باشد
اگر در فکر تغییر رنگ دکوراسیون منزلتان هستید ولی در انتخاب رنگ آن مردد می باشید رنگ سبز، میتواند انتخاب مناسبی باشد. استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون منزل، علاوه بر این که سبب میشود چیدمان منزل شما زیبا شود همینطور سبب ایجاد فضایی خاص و آرام می شود.

رنگ سبز در دکوراسیون

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی خانه امکانات بی پایانی دارد. تقریبا با هر رنگ دیگری تغییرات نامحدود این رنگ به راحتی در هم می آمیزد. برای دیوارها و مبلمان و یا لوازم تزئینیِ داخل فضا میتوان از رنگ سبز بهره برد. رنگ سبز با محیط پیرامون خود، اعتدال و هماهنگی را به ارمغان می آورد، بدین ترتیب جای تعجب نیست که این رنگ برای دکوراسیون داخلی خانه انتخاب محبوبی به شمار می رود. ارتباط رنگ سبز با محیط داخل منزل علی الخصوص بهار و تابستان سبب می شود رنگی عالی برای ترکیب با رنگ های مکمل باشد. یعنی حتی در یک طرح سبز تک رنگ، استفاده از عناصر طراحی داخلی، با مداخله دیگر رنگها در زیباتر شدن دکوراسیون خانه اجتناب ناپذیر خواهد بود.

یکی از روندهای صلح آمیز در دکوراسیون منزل، طراحی داخلی با رنگ سبز می باشد. برای تزیین فضا سبک های مختلفی وجود دارند که میتوانند شامل رنگ های سبز جذاب و دلپذیر باشد. مبلمان خانه در یکپارچه سازی با سبک طراحی مدرن، رنگ های سبز دیوار و تصاویر زمینه زیبا با الگوهای برگ های سبز یا طرح های گل دار، افسانه ای بنظر می رسند. تأثیر رنگ سبز در دکوراسیون داخلی بسیار است، به طوریکه سبب میشود خلق وخو بهبود یابد و مانع از احساسات منفی می شود. تن های رنگ سبز بسیار ارامش بخش است. علاوه بر این که بدن در دکوراسیون سبز رنگ در حال آرامش و بازسازی سلول هاست، همجنین در تسکین درد و تنش عضلات نیز مؤثر است.

استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون آشپزخانه,رنگ سبز در دکوراسیون,استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون اتاق نشیمنرنگ سبز در دکوراسیون داخلی خانه امکانات بی پایانی دارد

روانشناسی رنگ سبز در دکوراسیون

سبز رنگ زندگی، سلامتی و رشد است که می توان در تمام طبیعت آن را یافت. رنگ سبز در دکوراسیون موجب احساس تازگی و آرامش می شود. بعضی بر این باورند که مشاهده رنگ سبز برای سلامت قلب مفید است، همینطور این رنگ موجب می شود که آرام تر و عمیق تر نفس بکشید. از نظر روانشناسی رنگ سبز زیتونی موجب میشود افکار منفی و مرگ به سراغتان آید و امکان دارد برای سلامت روانی شما مضر باشد.

در صورتیکه گوشه گیر و منزوی هستید توصیه میشود از رنگ سبز در دکوراسیون استفاده کنید به علت این که این رنگ در بهتر شدن روابط عمومی تاثیرگذار است. البته این نکته را در نظر داشته باشید که تاثیر این رنگها در زمان طولانی مشخص می شود. از این رنگ میتوانید در اتاق نشیمن، اتاق خواب و اتاق پذیرایی استفاده کنید. در مجموع رنگ سبز در روانشناسی رنگ ها ، باعث بروز احساساتی چون امنیت، هارمونی، پایداری، قابلیت اطمینان و تعادل در افراد می شود.

ترکیب رنگ سبز در دکوراسیون,مکان‌های مناسب برای رنگ سبز در دکوراسیون,رنگ سبز در دکوراسیونرنگ سبز در دکوراسیون آشپزخانه، فضایی پر جنب و جوش را به وجود می‌آورد

با توجه به روانشناسی رنگ سبز، برای ایجاد فضا های آرام بخش ، در منازل و مراکز پزشکی از سایه های مختلف طیف سبز استفاده می شود. رنگ سبز شبیه رنگ آبی تأثير تسکین دهندگی دارد و به همین علت اغلب برای طراحی داخلی از این رنگ بعنوان گزینه اصلی استفاده می شود. به گفته روانشناسان و کارشناسان رنگ، تناژ رنگی سبز حتی به میزان اندک، موجب می شود برای انجام کارهای خلاقانه پردازش های ذهنی شروع بکار کند و در نتیجه انسان با دیدن کم ترین مقدار از این رنگ زیبا در فعالیت های مبتکرانه بطور خلاق عمل کند. بدین ترتیب پیشنهاد می شود چنانچه در محیط کارتان نیاز به خلاقیت بیش از پیش دارید، حتماً در آن محیط مقداری از رنگ سبز را به کار ببرید؛ به عنوان نمونه استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون اتاق کار و یا آشپزخانه مناسب می باشد.

مکان های مناسب برای استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون

برای این که یک خانه زیبا و جذاب برای خود درست کنید، توصیه میشود رنگ سبز در دکوراسیون داخل خانه را با سایر وسایل های موجود در خانه هماهنگ کنید. در اتاق های مختلف خانه میتوانید از رنگ سبز استفاده کنید. گزینه های متنوعی با رنگ سبز برای داشتن چیدمانی کلاسیک یا مدرن، خواهید داشت. استفاده از گیاهان سبز، طراوات و شادابی را به خانه شما می آورند. توجه کنید همیشه از یک رنگ در دکوراسیون به صورت غالب استفاده نکنید؛ برای دکوراسیون از ترکیب های رنگی متفاوت بهره بگیرید، رنگ سبز در مرکز چرخه رنگی قرار گرفته و از سردی بیش از حد رنگ آبی و گرمی بیش از حد رنگ زرد می کاهد ، به همین منظور این رنگ را متوازن کننده دیگر رنگ ها می خوانند، در کنار دیگر رنگ ها و به ویژه رنگ سفید در فضای حمام خود از این رنگ زیبا بهره بگیرید و آرامش و زیبایی بسیار زیادی را به واسطه آن به فضای خود بدهید.

> استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون آشپزخانه:

از رنگ سبز میتوان بطور گسترده ای در آشپزخانه استفاده کرد و یکی از دلایل استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون آشپزخانه، افزایش اشتها می باشد. کاشی برای بازی با سایه های ناهموار فرصتی ایجاد می کند. وجود کاشی سبز و کنتراست آن با رنگ کابینت تلفیق زیبایی ایجاد می کند.

رنگ سبز در دکوراسیون,استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون اتاق خواب,استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون اتاق کودکاستفاده از رنگ سبز در دکوراسیون، برای اشخاصی که دچار افسردگی هستند توصیه می‌شود

استفاده از پارکت یا فرش سبز را امتحان کنید، قدم زدن روی پارکت سبز می تواند یادآور راه رفتن روی چمن با پای بدون کفش باشد. از خودتان این حس را دریغ نکنید. در صورتیکه نمیتوانید کابینت یا فرش آشپزخانه را تغییر دهید رنگ صندلی ها یا میز ناهار خوری را تغییر دهید. با استفاده از برچسب های سبز رنگ برای درب کابینت ها، گاز، یخچال یا هود نیز با صرف کمترین هزینه، میتوانید از رنگ سبز در دکوراسیون آشپزخانه خود استفاده کنید. استفاده از رنگ سبز برای سقف نیز جزء ایده های خاص است و طبیعتا اشخاصی که سلیقه های خاصی دارند از آن استقبال می کنند. برای اجرای این ایده میتوانید از رنگ های متفاوت و تیره و روشن استفاده کنید به طورمثال برای فضای داخلی یا بالعکس از رنگ سبز روشن برای سقف و سبز تیره تر استفاده کنید.

> استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون اتاق نشیمن:

اتاق نشیمن اولین مکانیست که افراد بعد از ورود به منزلتان با آن مواجه می شوند. امروزه ترویج زندگی آپارتمانی، سبب شده تا اغلب مردم از طبیعت فاصله بگیرند. برای استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون اتاق نشیمن میتوان این رنگ را بر روی دیوار، مبلمان، بالش های تزئینی، لوازم جانبی، نقاشی، نورپردازی، گلدان و در ترکیب با رنگ های دیگر به کار برد. به طورمثال چنانچه شما یک مبل سبز را انتخاب کنید این به یکی از مراکز اصلی اتاق نشیمن شما تبدیل و یک نگاه جدید مدرن به شما می دهد.

استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون اتاق خواب,رنگ سبز در دکوراسیون,استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون آشپزخانههریک از تناژهای رنگ سبز در دکوراسیون، احساسات خاصی را در انسان ایجاد می‌کند

درصورت استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون در ابعاد بزرگتر می توانید به اتاق مطالعه، اتاق خواب و حمام فکر کنید زیرا سبب آرامش در فعالیت فکری، آرامش خاطر در خواب و به حمامی خوب کمک می کند. در صورتیکه دچار یکنواختی و روزمرگی شده اید، بهتر است رنگ اتاقتان را به رنگ سبز تغییر دهید و دوباره سرزندگی و شادابی را به خودتان هدیه کنید. هرگز اتاق پذیرایی را با فرش های به رنگ سبز مزین نکنید. اثر معکوس این رنگ از گذشته طراحان فرش های ایرانی را مجاب کرده است تا از این رنگ برای قالی و فرش های ایرانی استفاده نکنند. چنانچه در اتاق نشیمن از آینه استفاده می کنید، سعی کنید در خود نمایی از یک وسیله سبز رنگ را منعکس کند تا میزان رنگ سبز در محیط بیشتر نمایان شود.

استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون اتاق نشیمن,مکان‌های مناسب برای رنگ سبز در دکوراسیون,رنگ سبز در دکوراسیونرنگ سبز در دکوراسیون به دلیل خنثی بودنش گزینه بسیار مناسبی می باشد

لامپ ها و نورهای مهتابی بهترین راه برای استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون هستند، به دلیل آن که رنگها بدرستی و با شفافیت بیشتری دیده می شوند. در حالیکه نورهای زرد رنگ و خورشیدی در نمایش رنگها اغراق کرده و از طبیعی بودن ست رنگ در فضا کم می کنند. اگر بودجه تعویض مبلمان، کاشی ها و پرده را ندارید میتوانید تونالیته ای از رنگ سبز را به کمک لوازم جانبی باتوجه به سایر ترکیب رنگ های دکوراسیون داخلیتان به خانه ی خود بیاورید.

رنگ سبز در دکوراسیون,استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون اتاق کودک,روانشناسی رنگ سبز در دکوراسیونرنگ سبز در دکوراسیون یک رنگ فرعی و ترکیبی در چرخه رنگ ها محسوب می شود

> استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون اتاق خواب:

درصورتی که به ضعف اعصاب یا فشار های روحی مبتلا هستید و یا بیشتر زمانتان را در اتاق خواب سپری می کنید بهتر است از رنگ سبز برای دیوار ها استفاده کنید. به کاربردن این رنگ برای دیوار های اتاق خواب شما جلوه ا ی زیبا و درخشان می دهد. با استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون اتاق خواب می توانید تأثير آنرا بر رفتار افراد از نزدیک ببینید. در قسمت های مختلف اتاق، گلدان بگذارید و برای اساس تابش غیر مستقیم، نور اتاق را به محیط تنظیم کنید.

> استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون اتاق کودک:

معمولاً استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون اتاق کودک یک رنگ ایده‌ال می باشد. تفاوت رنگ سبز در این اتاق نسبت به سایر اتاق ها میزان روشنایی و غلظت آن است. بچه ها، رنگ سبز را با رنگی های فلورسنتی و فسفری می پسندند و تمایل دارند رنگ تمام اتاقشان، همین رنگ باشد. شاید بتوان گفت اتاق کودک تنها جاییست که اجازه استفاده حداکثری از این رنگ وجود دارد. از جمله کارهایی که میتوانید انجام دهید تا ست رنگ سبز در اتاق کودک شما اجرایی شود استفاده از تخت سبز رنگ، کمد لباس و کمد اسباب بازی ها، عروسک ها یا لوازم ورزشی یا بازی سبز، رنگ کردن دیوارها با سبز می باشد.

روانشناسی رنگ سبز در دکوراسیون,رنگ سبز در دکوراسیون,ترکیب رنگ سبز در دکوراسیونمعمولاً استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون اتاق کودک یک رنگ ایده‌ال می باشد

ترکیب رنگ سبز در دکوراسیون

 رنگ سبز در زمره رنگ های سرد است به همین منظور بهترین رنگ برای ست کردن با آن، رنگ های سرد می باشد. استفاده از رنگ های سرد،  فضای منزل شما را بزرگ تر نشان می دهد. همینطور رنگ سبز با تمامی متریال های طبیعی همخوانی دارد. رنگ سبز در دکوراسیون اتاق نشیمن و اتاق خواب انتخاب مناسبی هستند بدین دلیل که در این اتاق ها آیتم های متنوعی وجود دارد و امکان استفاده بیشتر از این رنگها را می دهد.ولی در برخی فضاها مانند اتاق ناهارخوری شاید به مشکل برخورد کنید چرا‌که میز ناهارخوری سبز رنگ آنچنان رایج نیست. یکی از پرکاربردترین ترکیبات رنگی با سبز این طرح رنگی می باشد.

ترکیب رنگ سبز در دکوراسیون,استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون,رنگ سبز در دکوراسیوناستفاده از رنگ سبز در دکوراسیون خانه بخصوص برای مبلمان و  لوازم تزئینیِ داخل فضا مناسب است

گردآوری: بخش دکوراسیون سرپوش

  • 17
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
گوستاوو بلانکو بیوگرافی گوستاوو بلانکو بازیکن مهاجم آرژانتینی

تاریخ تولد: ۵ نوامبر ۱۹۹۱

محل تولد: مندوسا، آرژانتین

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم

باشگاه کنونی: استقلال

شماره پیراهن: ۹

ادامه
جواد خواجوی بیوگرافی جواد خواجوی کمدین پرطرفدار ایرانی (+تصاویر)

چکیده بیوگرافی جواد خواجوی

نام کامل: جواد خواجوی

تاریخ تولد: ۲۴ خرداد ۱۳۷۱

محل تولد: مشهد

حرفه: کمدین، بازیگر و دوبلور

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی انصرافی رشته سینما

ادامه
کیم تهیونگ کیم تهیونگ از اعضای گروه محبوب BTS

تاریخ تولد: ۳۰ دسامبر ۱۹۹۵

محل تولد: دگو، کره جنوبی

حرفه: خواننده، ترانه سرا، بازیگر و مدل 

ژانر: آراندبی، نئو سول، ایندی پاپ، کی-پاپ

ساز تخصصی: آواز

آغاز فعالیت: ۲۰۱۳ تاکنون

ادامه
زندگینامه لقمان حکیم زندگینامه لقمان حکیم و روایت های قرآنی وی

دوران زندگی: دوران حضرت داوود

محل تولد: حبشه

شهرت: لقمان حکیم

محل دفن: فلسطین یا ناحیه راشدیه در شمال بغداد

زندگینامه لقمان حکیمبیوگرافی لقمان حکیم

ادامه
سروش صحت بیوگرافی سروش صحت بازیگر و مجری پرطرفدار ایرانی

تاریخ تولد: ۸ آذر ۱۳۴۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و مجری

آغاز فعالیت: ۱۳۷۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس آلودگی شیمیایی دریا

ادامه
عبدالقادر گیلانی زندگینامه عبدالقادر گیلانی شاعر و عارف قرن ششم

تاریخ تولد: ۱ رمضان ۴۷۱ هجری قمری

محل تولد: صومعه سرا، گیلان

محل زندگی: گیلان، بغداد

حرفه: عارف، صوفی، محدث، و شاعر

درگذشت: ۸ ربیع الاول ۵۶۱ هجری قمری

محل دفن: محله باب ‌الشیخ بغداد

ادامه
استیو جابز زندگینامه ثروتمند بزرگ استیو جابز و بنیان گذار شرکت اپل (+ تصاویر دوران جوانی)

تاریخ تولد: ۲۴ فوریه ۱۹۵۵

محل تولد: سان فرانسیسکو، کالیفرنیا

ملیت: آمریکایی

حرفه: کارآفرین، مخترع، بنیان‌گذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت رایانه‌ای اپل

سال های فعالیت: ۱۹۷۴ تا ۲۰۱۱

درگذشت: ۵ اکتبر ۲۰۱۱ در پالو آلتو، کالیفرنیا

ادامه
پاتریک دمپسی بیوگرافی پاتریک دمپسی جذابترین مرد ۲۰۲۳

تاریخ تولد: ۱۳ ژانویه ۱۹۶۶

محل تولد: لوئیستون، مین

ملیت: آمریکایی

حرفه: بازیگر، رانندهٔ اتومبیل‌رانی

شروع فعالیت: ۱۹۸۵ تاکنون

ادامه
 محمدرضا حیاتی بیوگرافی محمدرضا حیاتی مجری اسبق صدا و سیما / حواشی زندگی وی

تاریخ تولد: ۲۷ دی ۱۳۳۴

محل تولد: آبادان

محل زندگی: تهران

حرفه: گوینده و مجری صدا و سیما 

شروع فعالیت: ۱۳۵۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته علوم سیاسی

ادامه
ویژه سرپوش