شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۱۰۷۲

نکات و روشهای استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون منزل

رنگ سبز در دکوراسیون,استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون,روانشناسی رنگ سبز در دکوراسیوناستفاده از رنگ سبز در دکوراسیون منزل، در بهبود روابط اجتماعی افراد خجالتی نیز موثر می‌باشد
اگر در فکر تغییر رنگ دکوراسیون منزلتان هستید ولی در انتخاب رنگ آن مردد می باشید رنگ سبز، میتواند انتخاب مناسبی باشد. استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون منزل، علاوه بر این که سبب میشود چیدمان منزل شما زیبا شود همینطور سبب ایجاد فضایی خاص و آرام می شود.

رنگ سبز در دکوراسیون

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی خانه امکانات بی پایانی دارد. تقریبا با هر رنگ دیگری تغییرات نامحدود این رنگ به راحتی در هم می آمیزد. برای دیوارها و مبلمان و یا لوازم تزئینیِ داخل فضا میتوان از رنگ سبز بهره برد. رنگ سبز با محیط پیرامون خود، اعتدال و هماهنگی را به ارمغان می آورد، بدین ترتیب جای تعجب نیست که این رنگ برای دکوراسیون داخلی خانه انتخاب محبوبی به شمار می رود. ارتباط رنگ سبز با محیط داخل منزل علی الخصوص بهار و تابستان سبب می شود رنگی عالی برای ترکیب با رنگ های مکمل باشد. یعنی حتی در یک طرح سبز تک رنگ، استفاده از عناصر طراحی داخلی، با مداخله دیگر رنگها در زیباتر شدن دکوراسیون خانه اجتناب ناپذیر خواهد بود.

یکی از روندهای صلح آمیز در دکوراسیون منزل، طراحی داخلی با رنگ سبز می باشد. برای تزیین فضا سبک های مختلفی وجود دارند که میتوانند شامل رنگ های سبز جذاب و دلپذیر باشد. مبلمان خانه در یکپارچه سازی با سبک طراحی مدرن، رنگ های سبز دیوار و تصاویر زمینه زیبا با الگوهای برگ های سبز یا طرح های گل دار، افسانه ای بنظر می رسند. تأثیر رنگ سبز در دکوراسیون داخلی بسیار است، به طوریکه سبب میشود خلق وخو بهبود یابد و مانع از احساسات منفی می شود. تن های رنگ سبز بسیار ارامش بخش است. علاوه بر این که بدن در دکوراسیون سبز رنگ در حال آرامش و بازسازی سلول هاست، همجنین در تسکین درد و تنش عضلات نیز مؤثر است.

استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون آشپزخانه,رنگ سبز در دکوراسیون,استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون اتاق نشیمنرنگ سبز در دکوراسیون داخلی خانه امکانات بی پایانی دارد

روانشناسی رنگ سبز در دکوراسیون

سبز رنگ زندگی، سلامتی و رشد است که می توان در تمام طبیعت آن را یافت. رنگ سبز در دکوراسیون موجب احساس تازگی و آرامش می شود. بعضی بر این باورند که مشاهده رنگ سبز برای سلامت قلب مفید است، همینطور این رنگ موجب می شود که آرام تر و عمیق تر نفس بکشید. از نظر روانشناسی رنگ سبز زیتونی موجب میشود افکار منفی و مرگ به سراغتان آید و امکان دارد برای سلامت روانی شما مضر باشد.

در صورتیکه گوشه گیر و منزوی هستید توصیه میشود از رنگ سبز در دکوراسیون استفاده کنید به علت این که این رنگ در بهتر شدن روابط عمومی تاثیرگذار است. البته این نکته را در نظر داشته باشید که تاثیر این رنگها در زمان طولانی مشخص می شود. از این رنگ میتوانید در اتاق نشیمن، اتاق خواب و اتاق پذیرایی استفاده کنید. در مجموع رنگ سبز در روانشناسی رنگ ها ، باعث بروز احساساتی چون امنیت، هارمونی، پایداری، قابلیت اطمینان و تعادل در افراد می شود.

ترکیب رنگ سبز در دکوراسیون,مکان‌های مناسب برای رنگ سبز در دکوراسیون,رنگ سبز در دکوراسیونرنگ سبز در دکوراسیون آشپزخانه، فضایی پر جنب و جوش را به وجود می‌آورد

با توجه به روانشناسی رنگ سبز، برای ایجاد فضا های آرام بخش ، در منازل و مراکز پزشکی از سایه های مختلف طیف سبز استفاده می شود. رنگ سبز شبیه رنگ آبی تأثير تسکین دهندگی دارد و به همین علت اغلب برای طراحی داخلی از این رنگ بعنوان گزینه اصلی استفاده می شود. به گفته روانشناسان و کارشناسان رنگ، تناژ رنگی سبز حتی به میزان اندک، موجب می شود برای انجام کارهای خلاقانه پردازش های ذهنی شروع بکار کند و در نتیجه انسان با دیدن کم ترین مقدار از این رنگ زیبا در فعالیت های مبتکرانه بطور خلاق عمل کند. بدین ترتیب پیشنهاد می شود چنانچه در محیط کارتان نیاز به خلاقیت بیش از پیش دارید، حتماً در آن محیط مقداری از رنگ سبز را به کار ببرید؛ به عنوان نمونه استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون اتاق کار و یا آشپزخانه مناسب می باشد.

مکان های مناسب برای استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون

برای این که یک خانه زیبا و جذاب برای خود درست کنید، توصیه میشود رنگ سبز در دکوراسیون داخل خانه را با سایر وسایل های موجود در خانه هماهنگ کنید. در اتاق های مختلف خانه میتوانید از رنگ سبز استفاده کنید. گزینه های متنوعی با رنگ سبز برای داشتن چیدمانی کلاسیک یا مدرن، خواهید داشت. استفاده از گیاهان سبز، طراوات و شادابی را به خانه شما می آورند. توجه کنید همیشه از یک رنگ در دکوراسیون به صورت غالب استفاده نکنید؛ برای دکوراسیون از ترکیب های رنگی متفاوت بهره بگیرید، رنگ سبز در مرکز چرخه رنگی قرار گرفته و از سردی بیش از حد رنگ آبی و گرمی بیش از حد رنگ زرد می کاهد ، به همین منظور این رنگ را متوازن کننده دیگر رنگ ها می خوانند، در کنار دیگر رنگ ها و به ویژه رنگ سفید در فضای حمام خود از این رنگ زیبا بهره بگیرید و آرامش و زیبایی بسیار زیادی را به واسطه آن به فضای خود بدهید.

> استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون آشپزخانه:

از رنگ سبز میتوان بطور گسترده ای در آشپزخانه استفاده کرد و یکی از دلایل استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون آشپزخانه، افزایش اشتها می باشد. کاشی برای بازی با سایه های ناهموار فرصتی ایجاد می کند. وجود کاشی سبز و کنتراست آن با رنگ کابینت تلفیق زیبایی ایجاد می کند.

رنگ سبز در دکوراسیون,استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون اتاق خواب,استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون اتاق کودکاستفاده از رنگ سبز در دکوراسیون، برای اشخاصی که دچار افسردگی هستند توصیه می‌شود

استفاده از پارکت یا فرش سبز را امتحان کنید، قدم زدن روی پارکت سبز می تواند یادآور راه رفتن روی چمن با پای بدون کفش باشد. از خودتان این حس را دریغ نکنید. در صورتیکه نمیتوانید کابینت یا فرش آشپزخانه را تغییر دهید رنگ صندلی ها یا میز ناهار خوری را تغییر دهید. با استفاده از برچسب های سبز رنگ برای درب کابینت ها، گاز، یخچال یا هود نیز با صرف کمترین هزینه، میتوانید از رنگ سبز در دکوراسیون آشپزخانه خود استفاده کنید. استفاده از رنگ سبز برای سقف نیز جزء ایده های خاص است و طبیعتا اشخاصی که سلیقه های خاصی دارند از آن استقبال می کنند. برای اجرای این ایده میتوانید از رنگ های متفاوت و تیره و روشن استفاده کنید به طورمثال برای فضای داخلی یا بالعکس از رنگ سبز روشن برای سقف و سبز تیره تر استفاده کنید.

> استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون اتاق نشیمن:

اتاق نشیمن اولین مکانیست که افراد بعد از ورود به منزلتان با آن مواجه می شوند. امروزه ترویج زندگی آپارتمانی، سبب شده تا اغلب مردم از طبیعت فاصله بگیرند. برای استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون اتاق نشیمن میتوان این رنگ را بر روی دیوار، مبلمان، بالش های تزئینی، لوازم جانبی، نقاشی، نورپردازی، گلدان و در ترکیب با رنگ های دیگر به کار برد. به طورمثال چنانچه شما یک مبل سبز را انتخاب کنید این به یکی از مراکز اصلی اتاق نشیمن شما تبدیل و یک نگاه جدید مدرن به شما می دهد.

استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون اتاق خواب,رنگ سبز در دکوراسیون,استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون آشپزخانههریک از تناژهای رنگ سبز در دکوراسیون، احساسات خاصی را در انسان ایجاد می‌کند

درصورت استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون در ابعاد بزرگتر می توانید به اتاق مطالعه، اتاق خواب و حمام فکر کنید زیرا سبب آرامش در فعالیت فکری، آرامش خاطر در خواب و به حمامی خوب کمک می کند. در صورتیکه دچار یکنواختی و روزمرگی شده اید، بهتر است رنگ اتاقتان را به رنگ سبز تغییر دهید و دوباره سرزندگی و شادابی را به خودتان هدیه کنید. هرگز اتاق پذیرایی را با فرش های به رنگ سبز مزین نکنید. اثر معکوس این رنگ از گذشته طراحان فرش های ایرانی را مجاب کرده است تا از این رنگ برای قالی و فرش های ایرانی استفاده نکنند. چنانچه در اتاق نشیمن از آینه استفاده می کنید، سعی کنید در خود نمایی از یک وسیله سبز رنگ را منعکس کند تا میزان رنگ سبز در محیط بیشتر نمایان شود.

استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون اتاق نشیمن,مکان‌های مناسب برای رنگ سبز در دکوراسیون,رنگ سبز در دکوراسیونرنگ سبز در دکوراسیون به دلیل خنثی بودنش گزینه بسیار مناسبی می باشد

لامپ ها و نورهای مهتابی بهترین راه برای استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون هستند، به دلیل آن که رنگها بدرستی و با شفافیت بیشتری دیده می شوند. در حالیکه نورهای زرد رنگ و خورشیدی در نمایش رنگها اغراق کرده و از طبیعی بودن ست رنگ در فضا کم می کنند. اگر بودجه تعویض مبلمان، کاشی ها و پرده را ندارید میتوانید تونالیته ای از رنگ سبز را به کمک لوازم جانبی باتوجه به سایر ترکیب رنگ های دکوراسیون داخلیتان به خانه ی خود بیاورید.

رنگ سبز در دکوراسیون,استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون اتاق کودک,روانشناسی رنگ سبز در دکوراسیونرنگ سبز در دکوراسیون یک رنگ فرعی و ترکیبی در چرخه رنگ ها محسوب می شود

> استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون اتاق خواب:

درصورتی که به ضعف اعصاب یا فشار های روحی مبتلا هستید و یا بیشتر زمانتان را در اتاق خواب سپری می کنید بهتر است از رنگ سبز برای دیوار ها استفاده کنید. به کاربردن این رنگ برای دیوار های اتاق خواب شما جلوه ا ی زیبا و درخشان می دهد. با استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون اتاق خواب می توانید تأثير آنرا بر رفتار افراد از نزدیک ببینید. در قسمت های مختلف اتاق، گلدان بگذارید و برای اساس تابش غیر مستقیم، نور اتاق را به محیط تنظیم کنید.

> استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون اتاق کودک:

معمولاً استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون اتاق کودک یک رنگ ایده‌ال می باشد. تفاوت رنگ سبز در این اتاق نسبت به سایر اتاق ها میزان روشنایی و غلظت آن است. بچه ها، رنگ سبز را با رنگی های فلورسنتی و فسفری می پسندند و تمایل دارند رنگ تمام اتاقشان، همین رنگ باشد. شاید بتوان گفت اتاق کودک تنها جاییست که اجازه استفاده حداکثری از این رنگ وجود دارد. از جمله کارهایی که میتوانید انجام دهید تا ست رنگ سبز در اتاق کودک شما اجرایی شود استفاده از تخت سبز رنگ، کمد لباس و کمد اسباب بازی ها، عروسک ها یا لوازم ورزشی یا بازی سبز، رنگ کردن دیوارها با سبز می باشد.

روانشناسی رنگ سبز در دکوراسیون,رنگ سبز در دکوراسیون,ترکیب رنگ سبز در دکوراسیونمعمولاً استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون اتاق کودک یک رنگ ایده‌ال می باشد

ترکیب رنگ سبز در دکوراسیون

 رنگ سبز در زمره رنگ های سرد است به همین منظور بهترین رنگ برای ست کردن با آن، رنگ های سرد می باشد. استفاده از رنگ های سرد،  فضای منزل شما را بزرگ تر نشان می دهد. همینطور رنگ سبز با تمامی متریال های طبیعی همخوانی دارد. رنگ سبز در دکوراسیون اتاق نشیمن و اتاق خواب انتخاب مناسبی هستند بدین دلیل که در این اتاق ها آیتم های متنوعی وجود دارد و امکان استفاده بیشتر از این رنگها را می دهد.ولی در برخی فضاها مانند اتاق ناهارخوری شاید به مشکل برخورد کنید چرا‌که میز ناهارخوری سبز رنگ آنچنان رایج نیست. یکی از پرکاربردترین ترکیبات رنگی با سبز این طرح رنگی می باشد.

ترکیب رنگ سبز در دکوراسیون,استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون,رنگ سبز در دکوراسیوناستفاده از رنگ سبز در دکوراسیون خانه بخصوص برای مبلمان و  لوازم تزئینیِ داخل فضا مناسب است

گردآوری: بخش دکوراسیون سرپوش

  • 17
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
کاظم نوربخش بیوگرافی کاظم نوربخش بازیگر کمدین ایرانی

تاریخ تولد: ۱ مهر ۱۳۵۵

محل تولد: بیجار، کردستان، ایران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم انسانی

ادامه
جیمی ولز بیوگرافی جیمی ولز نابغه پشت ویکی پدیا

تاریخ تولد: ۷ اوت ۱۹۶۶

محل تولد: هانتسویل، آلاباما، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی، بریتانیایی

حرفه: موسس بنیاد ویکی مدیا

ثروت: ۱/۵ میلیون دلار

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
ویژه سرپوش