شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۵۰۰۲۸

آشنایی با اصول مهم در دکوراسیون خانه های لوکس (+ تصاویر)

دکوراسیون خانه های لوکس,دکوراسیون خانه های لوکس کوچک,عکس دکوراسیون خانه های لوکسدر نظر گرفتن ابعاد خانه برای چیدمان و دکوراسیون خانه های لوکس از اهمیت بسیاری برخوردار است
امروزه طراحی دکوراسیون بخاطر جذابیت و همه گیر شدن طراحی دکوراسیون داخلی، صرفا به خانه های مسکونی تعلق ندارد و از قوانین آن در اماکنی همچون محل های کاری، ادارات، مغازه ها، بیمارستان ها، فروشگاه ها، هتل ها و سایر فضاها مورد استفاده قرار میگیرد. در این مطلب اصول کلی دکوراسیون خانه های لوکس آورده شده است با سرپوش همراه باشید.

دکوراسیون خانه های لوکس

از جذابیت های علم طراحی و معماری داخلی می توان به معماری و دکوراسیون داخلی خانه های اشرافی لاکچری یا ویلایی اشاره کرد، به گونه ای که حتی برنامه های تلویزیونی با این موضوع ساخته می شود و این مسئله در وب سایت های فراوانی مورد توجه قرار گرفته است. در سال های اخیر یکی از علایق عموم مردم، سرچ درباره‌ی دکوراسیون داخلی خانه های اشرافی و منازل افراد ثروتمند جهان و اطلاع از جزئیات منازل آنها می باشد. این علاقه امروزه بیشتر مورد توجه قرار گرفته که به شکل بازدید از کاخ موزه های سلطنتی از گذشته بوده و هم چنان پابرجاست.

عکس دکوراسیون خانه های لوکس,تصاویر دکوراسیون خانه های لوکس و مدرن,انواع دکوراسیون خانهمیزهای غذاخوری خوش‌رنگ‌ولعاب، تاثیر بسیاری در زیبایی دکوراسیون خانه های لوکس دارند

اصول کلی طراحی دکوراسیون خانه های لوکس

بهترین کار برای طراحی دکوراسیون خانه و خرید لوازم موردنیاز اینست که از اتاق های خواب، کارتان را شروع کنید، پس از آن به سراغ طراحی دکور پذیرایی بروید و برای اجزای موردنیازش تصمیم بگیرید در انتخاب مناسب وسایل ازجمله مبلمان، پرده، کمدها اندازه گیری درست و صحیح به شما کمک می کند. برای تمام خریدها، دفترچه اندازه ها را همراهتان داشته باشید. درصورتی که جایی از فضای خانه ی شما دارای تورفتگی ناگهانی یا حتی برآمدگی است یا به شکل مربع یا مستطیل کامل نیست، صرفا باید این موارد را در نظر بگیریدو سپس لوازم موردنیازتان را انتخاب و خریداری کنید.

* نورپردازی از مهمترین فاکتورهای طراحی دکوراسیون خانه های لوکس محسوب میشود. نورپردازی علاوه بر این که فضای منزل را جذاب می کند، موجب روشنی اشیاء و جلوه بخشیدن به آن می شود.

دکوراسیون خانه های لوکس,اصول طراحی دکوراسیون خانه های لوکس,دکوراسیون خانه های لوکس کوچکاستفاده از رنگهای براق و درخشنده از بارزترین ویژگی های دکوراسیون خانه های لوکس می باشد

* آینه ها در طراحی دکوراسیون خانه های لوکس نقش بسیار مهمی دارد، ولی باید بدرستی و در جای مناسب از آنها   استفاده کرد.

روش پیشنهادی طراحان، استفاده از آینه های فراوان نیست، بلکه اینست که در جای مناسب آن ها را قرار دهید. اگر از آینه ها استفاده کنید، فضا بزرگ تر و نسبت به اندازه واقعی اش، دو برابر میشود. چنانچه در مقابل پنجره خانه، چند آینه آویزان کنید؛ می توانید نور طبیعی و منظره زیبای بیرون را به درون خانه بیاورید.

دکوراسیون خانه های لاکچری,دکوراسیون خانه های لوکس,تصاویر خانه های شیک و لوکسمسلما طراحی دکوراسیون خانه های لوکس بر روی حال و هوای افراد خانواده تاثیر زیادی دارد

* جلوه ی خانه ی شما با استفاده از یک دکور سلطنتی و شیک در گوشه ای از اتاق، بسیار لوکس می شود. به خصوص باید وسایل داخل بوفه را به دقت انتخاب کنید و در داخل آن، کریستال ها و ظروف تزئینی را قرار دهید. بعضی از افراد دوست دارند که از میز کنسول استفاده کنند که جلوه ای لاکچری با انتخاب یک مدل زیبا خواهد داشت.

اصول دکوراسیون خانه های لوکس,خانه های لوکس و مدرن,تصاویر خانه های لوکس,تعادل یکی از بایدهای دکوراسیون خانه های لوکس است که درک اطلاعات محیط را برایمان آسان میکند

* برای داشتن یک دکوراسیون لوکس، نباید هر وسیله ای را بخرید و به زور ، آنرا در گوشه ای از خانه ی خود قرار دهید. پیشنهاد ما به شما اینست که برای داشتن دکوراسیون خانه لوکس تا حد ممکن، فضای خانه را باز کنید و وسایل غیر ضروری که فضا را اشغال می کنند، نخرید. پس در نظر گرفتن ابعاد خانه برای دکوراسیون خانه های لوکس از اهمیت بسیاری برخوردار است.

دکوراسیون خانه های لوکس کوچک,تصاویر دکوراسیون خانه های لوکس,دکوراسیون خانه های لوکس و زیبامبلمان یکی از تاثیرگذارترین المان های دکوراسیون خانه های لوکس می باشد

* تناسب رنگ ها از دیگر فاکتورهای مهم برای دکوراسیون خانه های لوکس محسوب میشود. در صورتی که رنگ سطوح و دیوارها با وسایل خانه تناسب داشته باشد به فضای داخلی خانه ی شما جلوه زیبایی می بخشد. طراحی دیوارها و سطوح با رنگها و شکل های مختلفی صورت میگیرد.

دکورسیون خانه های لاکچری,خانه های لوکس,چیدمان خانه های لوکسنورپردازی از مهمترین فاکتورهای طراحی دکوراسیون خانه های لوکس محسوب میشود

* اصلاً در زمان خرید لوازم موردنیاز برای طراحی دکوراسیون خانه، کارتان را با خرید مبلمان شروع نکنید که این نکته از اصلی ترین اصول طراحی دکوراسیون منزل به شمار می رود. بهتر است بعد از خرید عمده لوازم موردنیاز خانه، اقدام به خرید مبلمان کنید. بدین دلیل که آنچه نظر شما را در فروشگاه جلب می کند، ممکن است برای منزلتان بیش ازحد بزرگ یا کوچک باشد. فرض کنید مبلمان صورتی رنگی، نظرتان را جلب کرده و آن را خریده اید و به منزل منتقل کرده اید. اکنون برای طراحی چیدمان منزل باید باتوجه به این مبلمان اقدام کنید. براین اساس اگر به خاطر اینکه فضای خانه ی شما خالی است، طراحی دکوراسیون منزلتان را با مبلمان شروع کنید باعث میشود که دچار انتخاب های اشتباه بعدی شوید.

* استفاده از رنگهای براق و درخشنده از بارزترین ویژگی های دکوراسیون خانه های لوکس محسوب میشود که از این رنگ ها می توان به رنگ مسی، طلایی و نقره ای اشاره کرد.

تصاویر دکوراسیون خانه های لوکس و مدرن,انواع دکوراسیون خانه,دکوراسیون خانه های لوکسبرای دکوراسیون خانه های لوکس باید به‌‌ سراغ وسایل دکوراتیوی برویم که خاص هستند

* شما با خرید پرده های سقفی ساده میتوانید ، فضای کوچک خانه را بزرگ جلوه دهید و یا آویزهای بلندی را به منظور روشن کردن فضا انتخاب کنید.

اصول طراحی دکوراسیون خانه های لوکس,دکوراسیون خانه های لوکس کوچک,خانه های شیکآینه‌ها در آپارتمان‌ نقش مهمی دارند و موجب جذاب‌تر شدن دکوراسیون خانه های لوکس میشوند

انواع دکوراسیون خانه

درصورت تغییر دکوراسیون داخلی خانه خود، باید بدانید که سبک های مختلفی از دکوراسیون وجود دارد که باتوجه به محیط زندگی و روحیاتتان میتوانید یک یا ترکیبی از چند سبک را انتخاب کنید. از انواع دکوراسیون میتوان به سبک هایی همچون سبک ایرانی، مدرن، کلاسیک، مینیمال، روستایی، صنعتی، فرانسوی، سنتی خاورمیانه، اسکاندیناوی، انتقالی، ساحلی، بوهمی، ایتالیایی، اسپانیایی و سبک های تلفیقی اشاره کرد. اگر طراحی داخلی یک خانه، لوکس، مجلل و سلطنتی باشد، در جلوه های بصری آن تاثیری ندارد؛ بلکه این جلوه ها را با استفاده از مهارت، دقت و ظرافت کار طراح به نمایش می گذارند.

انواع دکوراسیون خانه,دکوراسیون خانه های لوکس,اصول طراحی دکوراسیون خانه های لوکستناسب رنگ ها از دیگر فاکتورهای مهم برای دکوراسیون خانه های لوکس محسوب میشود

گردآوری: بخش دکوراسیون سرپوش

  • 11
  • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
کیومرث هاشمی,بیوگرافی کیومرث هاشمی,زندگینامه کیومرث هاشمی بیوگرافی کیومرث هاشمی سیاستمدار ایرانی (+ تصاویر)

متولد:۱۳۴۴

زادگاه:ملایر

زمینه فعالیت:سیاست و مدیریت ورزشی

پیشه:سیاستمدار

دین:اسلام

ادامه
امین قاسمی نژاد,بیوگرافی امین قاسمی نژاد,عکس امین قاسمی نژاد بیوگرافی امین قاسمی نژاد، فوتبالیست (+ تصاویر خانوادگی)

زاده: ۱ آذر ۱۳۶۵ 

زادگاه:بابلی

ملیت:ایرانی

پست:هافبک

قد:۱۸۲  سانتی متر

ادامه
حضرت علی اکبر,زندگینامه حضرت علی اکبر,حضرت علی اکبر کیست زندگینامه حضرت علی اکبر (ع) فرزند بزرگ امام حسین (ع)

زاده:۱۱ شعبان سال ۳۳ هجری قمری

زادگاه:مدینه

ملیت:ایرانی

علت مرگ:واقعه کربلا

محل دفن:حرم امام حسین، کربلا، عراق

ادامه
بیوگرافی لئوناردو دی‌کاپریو,بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو,عکس هایی از لئوناردو دی کاپریو بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو بازیگر و تهیه کننده ی هالیوودی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۱ نوامبر ۱۹۷۴ ‏

زادگاه:لس آنجلس، کالیفرنیا، ایالات متحده

زمینه فعالیت:بازیگر، تهیه کننده، طرفدار محیط زیست

سال های فعالیت:۱۹۸۹–اکنون

ملیت:آمریکایی

ادامه
لوئیس همیلتون,بیوگرافی لوئیس همیلتون,عکس لوئیس همیلتون بیوگرافی لوئیس همیلتون راننده بریتانیایی مسابقات فرمول یک (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۷ ژانویهٔ ۱۹۸۵ ‏

زادگاه:استیونج، هرتفوردشر، انگلستان، بریتانیا

اولین مسابقه:۲۰۰۷ گراند پریکس استرالیا

اولین برد:۲۰۰۷ گراند پریکس کانادا

ملیت:انگلیس

ادامه
غلامحسین محسنی اژه ای و همسرش,غلامحسین محسنی اژه ای رئیس قوه قضاییه,تحصیلات غلامحسین محسنی اژه ای بیوگرافی غلامحسین محسنی اژه ای رئیس قوه قضاییه (+ تصاویر)

زاده:۷ مهر ۱۳۳۵

زادگاه:اصفهان

سمت:رئیس قوه قضاییه

ملیت:ایرانی

تحصیلات:دکترای حقوق بین الملل خصوصی

ادامه
بیژن مرتضوی,بیوگرافی بیژن مرتضوی,آهنگهای بیژن مرتضوی بیوگرافی بیژن مرتضوی نوازندهٔ ویولن و خوانندهٔ سبک پاپ (+ تصاویر)

زاده:۲۵ آبان ۱۳۳۶

زادگاه:بابل

ملیت:ایرانی

سمت:موسیقی دان ، آهنگ ساز، تنظیم کننده، ویولنیست

بیوگرافی بیژن مرتضوی

بیژن مرتضوی در ساری در ۲۵ آبان ۱۳۳۶ دیده به جهان گشود. خانواده ی او پنج نفره هستند. او دارای برادری به اسم فرهاد و خواهرانی به نام های آذر و آرزو می باشد. وی چند روز پس از این که به دنیا آمد با خانواده اش به تهران مهاجرت کردند.

ادامه
اشعار خواجوی کرمانی,زندگی نامه خواجوی کرمانی,مقبره خواجوی کرمانی زندگی نامه خواجوی کرمانی شاعر نیمهٔ اول قرن هشتم (+ آثار)

زمینهٔ کاری:شعر، عرفان، ریاضیات و طب

زادروز:۶۸۹( قمری)- کرمان

مرگ:۷۵۲( قمری)- شیراز

ملیت:ایرانی

سبک نوشتاری:سبک عراقی

ادامه
نوام چامسکی,بیوگرافی نوام چامسکی,زندگینامه نوام چامسکی بیوگرافی نوآم چامسکی زبان شناس و فیلسوف آنارشیست آمریکایی (+ تصاویر)

زاده:۷ دسامبر ۱۹۲۸

زادگاه:فیلادلفیا، پنسیلوانیا

همسرها:  کارول دوریس شاتز( درگذشت ۲۰۰۸)، والریا واسرمن( متولد ۲۰۱۴)

سمت:نظریه پرداز زبان شناسی و نویسنده سیاسی

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا و دانشگاه هاروارد

ادامه
ویژه سرپوش