چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۵۰۰۲۸

آشنایی با اصول مهم در دکوراسیون خانه های لوکس (+ تصاویر)

دکوراسیون خانه های لوکس,دکوراسیون خانه های لوکس کوچک,عکس دکوراسیون خانه های لوکسدر نظر گرفتن ابعاد خانه برای چیدمان و دکوراسیون خانه های لوکس از اهمیت بسیاری برخوردار است
امروزه طراحی دکوراسیون بخاطر جذابیت و همه گیر شدن طراحی دکوراسیون داخلی، صرفا به خانه های مسکونی تعلق ندارد و از قوانین آن در اماکنی همچون محل های کاری، ادارات، مغازه ها، بیمارستان ها، فروشگاه ها، هتل ها و سایر فضاها مورد استفاده قرار میگیرد. در این مطلب اصول کلی دکوراسیون خانه های لوکس آورده شده است با سرپوش همراه باشید.

دکوراسیون خانه های لوکس

از جذابیت های علم طراحی و معماری داخلی می توان به معماری و دکوراسیون داخلی خانه های اشرافی لاکچری یا ویلایی اشاره کرد، به گونه ای که حتی برنامه های تلویزیونی با این موضوع ساخته می شود و این مسئله در وب سایت های فراوانی مورد توجه قرار گرفته است. در سال های اخیر یکی از علایق عموم مردم، سرچ درباره‌ی دکوراسیون داخلی خانه های اشرافی و منازل افراد ثروتمند جهان و اطلاع از جزئیات منازل آنها می باشد. این علاقه امروزه بیشتر مورد توجه قرار گرفته که به شکل بازدید از کاخ موزه های سلطنتی از گذشته بوده و هم چنان پابرجاست.

عکس دکوراسیون خانه های لوکس,تصاویر دکوراسیون خانه های لوکس و مدرن,انواع دکوراسیون خانهمیزهای غذاخوری خوش‌رنگ‌ولعاب، تاثیر بسیاری در زیبایی دکوراسیون خانه های لوکس دارند

اصول کلی طراحی دکوراسیون خانه های لوکس

بهترین کار برای طراحی دکوراسیون خانه و خرید لوازم موردنیاز اینست که از اتاق های خواب، کارتان را شروع کنید، پس از آن به سراغ طراحی دکور پذیرایی بروید و برای اجزای موردنیازش تصمیم بگیرید در انتخاب مناسب وسایل ازجمله مبلمان، پرده، کمدها اندازه گیری درست و صحیح به شما کمک می کند. برای تمام خریدها، دفترچه اندازه ها را همراهتان داشته باشید. درصورتی که جایی از فضای خانه ی شما دارای تورفتگی ناگهانی یا حتی برآمدگی است یا به شکل مربع یا مستطیل کامل نیست، صرفا باید این موارد را در نظر بگیریدو سپس لوازم موردنیازتان را انتخاب و خریداری کنید.

* نورپردازی از مهمترین فاکتورهای طراحی دکوراسیون خانه های لوکس محسوب میشود. نورپردازی علاوه بر این که فضای منزل را جذاب می کند، موجب روشنی اشیاء و جلوه بخشیدن به آن می شود.

دکوراسیون خانه های لوکس,اصول طراحی دکوراسیون خانه های لوکس,دکوراسیون خانه های لوکس کوچکاستفاده از رنگهای براق و درخشنده از بارزترین ویژگی های دکوراسیون خانه های لوکس می باشد

* آینه ها در طراحی دکوراسیون خانه های لوکس نقش بسیار مهمی دارد، ولی باید بدرستی و در جای مناسب از آنها   استفاده کرد.

روش پیشنهادی طراحان، استفاده از آینه های فراوان نیست، بلکه اینست که در جای مناسب آن ها را قرار دهید. اگر از آینه ها استفاده کنید، فضا بزرگ تر و نسبت به اندازه واقعی اش، دو برابر میشود. چنانچه در مقابل پنجره خانه، چند آینه آویزان کنید؛ می توانید نور طبیعی و منظره زیبای بیرون را به درون خانه بیاورید.

دکوراسیون خانه های لاکچری,دکوراسیون خانه های لوکس,تصاویر خانه های شیک و لوکسمسلما طراحی دکوراسیون خانه های لوکس بر روی حال و هوای افراد خانواده تاثیر زیادی دارد

* جلوه ی خانه ی شما با استفاده از یک دکور سلطنتی و شیک در گوشه ای از اتاق، بسیار لوکس می شود. به خصوص باید وسایل داخل بوفه را به دقت انتخاب کنید و در داخل آن، کریستال ها و ظروف تزئینی را قرار دهید. بعضی از افراد دوست دارند که از میز کنسول استفاده کنند که جلوه ای لاکچری با انتخاب یک مدل زیبا خواهد داشت.

اصول دکوراسیون خانه های لوکس,خانه های لوکس و مدرن,تصاویر خانه های لوکس,تعادل یکی از بایدهای دکوراسیون خانه های لوکس است که درک اطلاعات محیط را برایمان آسان میکند

* برای داشتن یک دکوراسیون لوکس، نباید هر وسیله ای را بخرید و به زور ، آنرا در گوشه ای از خانه ی خود قرار دهید. پیشنهاد ما به شما اینست که برای داشتن دکوراسیون خانه لوکس تا حد ممکن، فضای خانه را باز کنید و وسایل غیر ضروری که فضا را اشغال می کنند، نخرید. پس در نظر گرفتن ابعاد خانه برای دکوراسیون خانه های لوکس از اهمیت بسیاری برخوردار است.

دکوراسیون خانه های لوکس کوچک,تصاویر دکوراسیون خانه های لوکس,دکوراسیون خانه های لوکس و زیبامبلمان یکی از تاثیرگذارترین المان های دکوراسیون خانه های لوکس می باشد

* تناسب رنگ ها از دیگر فاکتورهای مهم برای دکوراسیون خانه های لوکس محسوب میشود. در صورتی که رنگ سطوح و دیوارها با وسایل خانه تناسب داشته باشد به فضای داخلی خانه ی شما جلوه زیبایی می بخشد. طراحی دیوارها و سطوح با رنگها و شکل های مختلفی صورت میگیرد.

دکورسیون خانه های لاکچری,خانه های لوکس,چیدمان خانه های لوکسنورپردازی از مهمترین فاکتورهای طراحی دکوراسیون خانه های لوکس محسوب میشود

* اصلاً در زمان خرید لوازم موردنیاز برای طراحی دکوراسیون خانه، کارتان را با خرید مبلمان شروع نکنید که این نکته از اصلی ترین اصول طراحی دکوراسیون منزل به شمار می رود. بهتر است بعد از خرید عمده لوازم موردنیاز خانه، اقدام به خرید مبلمان کنید. بدین دلیل که آنچه نظر شما را در فروشگاه جلب می کند، ممکن است برای منزلتان بیش ازحد بزرگ یا کوچک باشد. فرض کنید مبلمان صورتی رنگی، نظرتان را جلب کرده و آن را خریده اید و به منزل منتقل کرده اید. اکنون برای طراحی چیدمان منزل باید باتوجه به این مبلمان اقدام کنید. براین اساس اگر به خاطر اینکه فضای خانه ی شما خالی است، طراحی دکوراسیون منزلتان را با مبلمان شروع کنید باعث میشود که دچار انتخاب های اشتباه بعدی شوید.

* استفاده از رنگهای براق و درخشنده از بارزترین ویژگی های دکوراسیون خانه های لوکس محسوب میشود که از این رنگ ها می توان به رنگ مسی، طلایی و نقره ای اشاره کرد.

تصاویر دکوراسیون خانه های لوکس و مدرن,انواع دکوراسیون خانه,دکوراسیون خانه های لوکسبرای دکوراسیون خانه های لوکس باید به‌‌ سراغ وسایل دکوراتیوی برویم که خاص هستند

* شما با خرید پرده های سقفی ساده میتوانید ، فضای کوچک خانه را بزرگ جلوه دهید و یا آویزهای بلندی را به منظور روشن کردن فضا انتخاب کنید.

اصول طراحی دکوراسیون خانه های لوکس,دکوراسیون خانه های لوکس کوچک,خانه های شیکآینه‌ها در آپارتمان‌ نقش مهمی دارند و موجب جذاب‌تر شدن دکوراسیون خانه های لوکس میشوند

انواع دکوراسیون خانه

درصورت تغییر دکوراسیون داخلی خانه خود، باید بدانید که سبک های مختلفی از دکوراسیون وجود دارد که باتوجه به محیط زندگی و روحیاتتان میتوانید یک یا ترکیبی از چند سبک را انتخاب کنید. از انواع دکوراسیون میتوان به سبک هایی همچون سبک ایرانی، مدرن، کلاسیک، مینیمال، روستایی، صنعتی، فرانسوی، سنتی خاورمیانه، اسکاندیناوی، انتقالی، ساحلی، بوهمی، ایتالیایی، اسپانیایی و سبک های تلفیقی اشاره کرد. اگر طراحی داخلی یک خانه، لوکس، مجلل و سلطنتی باشد، در جلوه های بصری آن تاثیری ندارد؛ بلکه این جلوه ها را با استفاده از مهارت، دقت و ظرافت کار طراح به نمایش می گذارند.

انواع دکوراسیون خانه,دکوراسیون خانه های لوکس,اصول طراحی دکوراسیون خانه های لوکستناسب رنگ ها از دیگر فاکتورهای مهم برای دکوراسیون خانه های لوکس محسوب میشود

گردآوری: بخش دکوراسیون سرپوش

  • 11
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهران احمدی بیوگرافی مهران احمدی؛ بازیگر حرفه سینما تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۹ اسفند ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان، مدیر تولید، برنامه ریز

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی بازیگری از دانشگاه هنر و معماری تهران

ادامه
سراج قمری زندگینامه سراج قمری، شاعر هجو گوی سده شش و هفت

شهرت: سراج قمری، قمری آملی

دوران زندگی: سده ششم و هفتم قمری

محل تولد: خوارزم یا گلستان

حرفه: شاعر پارسی گو

آثار: دیوان اشعار سراج قمری

وفات: ۶۲۵ قمری

ادامه
زندگینامه کیان ایرانی زندگینامه دلیر ایرانی؛ کیان و نقش او در قیام مختار

از فعالیت ها و سوابق کیان ایرانی قبل از قیام مختار اطلاعاتی در دسترس نیست البته بعد از اضافه شدن به لشکر مختار از جمله افراد تاثیرگذار و بسیار مهم وقایع قیام شناخته شد. 

در سال ۶۶ قمری مختار با هدف گرفتن انقام از عاملان واقعه کربلا و شکست قاتلان امام حسین در کوفه، کیان ایرانی را به عنوان حرس به عبارتی رئیس نگهبانان خود انتخاب کرد. 

اعتماد و اطمینان مختار به کیان به قدری بود که ریاست انتظامات کوفه و فرماندهی شرطه های کوفه به وی سپرده شد. اموال بسیاری از افراد حین برخورد با جنایتکاران کربلا با فرمان مختار مصادره شد. کیان این موال را بین ایرانیان مسلمانی که عملیات را به عهده داشتند، تقسیم کرد. این موضوع از جمله خدمات بسیار مهمی بود که کیان نسبت به حکومت مختار انجام داد.

کیان ایرانی در جریان دستگیری و هلاکت جنایتکاران کربلا، همچنین اشراف جائن کوفه نقش اصلی را برعهده داشت به طوریکه جنایتکاران اصلی کربلا بعد از شنیدن نام ایشان به وحشت می افتادند. 

ادامه
رسول خطیبی بیوگرافی رسول خطیبی + تصاویر

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
گیتی قاسمی بیوگرافی گیتی قاسمی بازیگر خوش سابقه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۶ آذر ۱۳۵۵

محل تولد: ملایر، همدان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ویلهلم رونتگن بیوگرافی ویلهلم رونتگن دانشمند تاثیرگذار صنعت پزشکی

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۸۴۵

محل تولد: رمشاید، پادشاهی پروس، کنفدراسیون آلمان

ملیت: آلمانی

حرفه: دانشمند

محل تحصیل: مؤسسه فناوری فدرال زوریخدانشگاه زوریخ

درگذشت: ۱۰ فوریه ۱۹۲۳

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
ویژه سرپوش