شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
کد مقاله: ۹۶۱۰۰۰۰۵۷

نمونه هایی زیبا از دکوراسیون اتاق سنتی

دکوراسیون اتاق سنتی،عکس دکوراسیون اتاق سنتی,تصاویر دکوراسیون اتاق سنتیعکس دکوراسیون اتاق سنتی
دکوراسیون سنتی با عناصر مبلمان کلاسیک، چیدمان متقارن و پالت های رنگی غنی شناخته می شود. پیاده کردن سبک سنتی در منزل با راحتی های زندگی مدرن آسان است، ولی باید راهنمایی های مفید و عملی را از تصاویر الهام بخش بهترین خانه های دکوره شده به سبک سنتی بگیرید.

دکوراسیون سنتی در خانه های ایرانی

دکوراسیون خانه های ایرانی بیشتر به سبک کلاسیک و سنتی گرایش دارند که در عین زیبایی جلوه ای فاخر و باشکوه دارند.  تقریبا جزء جدایی ناپذیر دکوراسیون خانه ایرانی فرش ها و قالی های دست باف گران بها است. فرش یکی از اصلی ترین نشانه های شناخت هنر و فرهنگ ایرانی در میان مردم کشورهای دیگر به وِزه طبقه فرهنگی آنان بوده است. قالی ایران در گذر قرن ها جلوه ای از هنر و صنعت این سرزمین بوده و استفاده از آن بعنوان یکی از نقاط کانونی و مرکزی در دکوراسیون خانه است.

دکوراسیون سنتی در خانه های اروپایی

دکوراسیون داخلی سنتی اروپایی شامل دکور قرن هجدهمی در انگلستان گرفته تا دکور روستایی فرانسوی و حتی سرزمین های ناشناخته خاور دور می شود. در میان محبوب ترین و رایج ترین انواع سبک های دکوراسیون سنتی می توان به سبک انگلیسی قرن هجدهم، سبک نئوکلاسیک قرن نوزدهم و سبک روستایی فرانسوی اشاره کرد.

دکوراسیون اتاق سنتی،عکس دکوراسیون اتاق سنتی,تصاویر دکوراسیون اتاق سنتیتصاویر دکوراسیون اتاق سنتی

عناصر مهم در سبک سنتی دکور داخلی به شرح زیر هستند:

رنگ ها در دکوراسیون اتاق سنتی: ته رنگ های هلویی و سبز با اوبرژین (بادنجانی) و با طرح های گلدار ولی کم زرق و برق ترکیب می شوند. این رنگ ها موجب به چشم آمدن جلوه های نقره ای و تن رنگی چوب در فضای داخلی دلپذیر و راحت منزل می شوند.

پنجره ها در دکوراسیون اتاق سنتی: نمای مناسب این سبک با ترکیبی از پانل و مقداری تزئینات رسمی در پنجره ها مشاهده می شود. پانل ها با بندهای منگوله دار به هم متصلند. شرابه ها نیز از پرده ها آویزان هستند و به لبه های دالبر دار زیبائی می بخشند.

استفاده از پارچه ها در دکور سنتی: تصویر کوچکی روی بالش یا کوسن به زیبائی با طرح پر گل کاناپه ست می شود. طرح دمشقی انتخاب خوبی برای فضای داخلی دکوراسیون سنتی است.

استفاده از اکسسوارها در دکوراسیون سنتی: نقاشی های رنگ روغن، قاب های آب طلا و تأکید بر زوج بودن اکسسوارها به اتاق حس سبک سنتی می دهد. برای آنکه روی سنتی بودن فضا بیشتر تأکید کنید، لوستر کریستال آویزان کنید و شمعدان های نقره و گلدانی پر از گل های مصنوعی سیلک در اتاق بگذارید. (بیشتر بخوانید: ۲۰ مدل لوستر مدرن)

 

دکوراسیون اتاق سنتی،عکس دکوراسیون اتاق سنتی,تصاویر دکوراسیون اتاق سنتیسبک سنتی در دکوراسیون اتاق نشیمن
دکوراسیون اتاق سنتی،عکس دکوراسیون اتاق سنتی,تصاویر دکوراسیون اتاق سنتیدکوراسیون اتاق سنتی
دکوراسیون اتاق سنتی،عکس دکوراسیون اتاق سنتی,تصاویر دکوراسیون اتاق سنتیدکوراسیون اتاق سنتی

bartarinha.ir
otag.ir
  • 16
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش