پنجشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۲۰۲۰۰۴۱

نحوه ساخت ایمیل یکبار مصرف

نحوه ساخت ایمیل یکبار مصرفساخت ایمیل یکبار مصرف که شما را از پیام‌های ناخواسته و تبلیغاتی خلاص می‌کند
گاهی اوقات شما تمایلی برای وارد کردن آدرس ایمیل اصلی خود در زمان ثبت نام در یک سایت یا هنگام دانلود اپلیکیشن ندارید. در واقع به این آدرس ایمیل برای یک استفاده کوتاه مدت نیاز دارید؛ از این رو می توانید نسبت به ساخت ایمیل موقت یا ایمیل یکبار مصرف اقدام کنید. در این مطلب از سرپوش آموزش ساخت ایمیل یکبار مصرف آورده شده است.

نحوه ساخت ایمیل یکبار مصرف

به منظور ورود به سیستم حساب های کاربریتان در سراسر وب و اطمینان از دسترسی همکاران و کارفرمایان باید یک آدرس ایمیل داشته باشید. اگر برای انجام تمامی این امور، یک آدرس مشخص و ثابت داشته باشید، خوب است ولیکن دریافت روزانه ده ها پیام تبلیغاتی که مرتبط به شما نیست آزاردهنده می باشد. همچنین درخصوص هک و نفوذ به دیتابیس های سرویس های گونان، اخبار متعددی منتشر می شود که احتمال دارد اطلاعات شخصی شما را فاش کند. با آنکه مهارکردن صندوق ورودی و بالابردن امنیت ایمیل با استفاده از روش های مختلف امکانپذیر است ولی استفاده از ایمیل موقت یا یکبار مصرف در چنین مواقعی، انتخاب هوشمندانه محسوب میشود.

به سرویسی که باعث نجات شما از پیام های ناخواسته و تبلیغاتی میشود، ایمیل یکبار مصرف یا ایمیل موقت میگویند. ساخت این ایمیل ها موجب میشود که شما یک آدرس ایمیل داشته باشید که جدا از ایمیل اصلی عمل می کند تا بتوانید در سرویس های مختلف از آن بهره بگیرید. شما با استفاده از عمده سرویس های ارائه دهنده ایمیل یکبار مصرف می توانید پیام های دریافتی را در صورت نیاز به آدرس ایمیل اصلیتان منتقل کنید. برخی دیگر از این سرویس ها، ارائه دهنده ی یک آدرس ایمیل در مدت کوتاه هستند که کاربرد آن ها برای استفاده موقت و ثبت در وب سایت ها و اپلیکیشن های مختلف می باشد.

ساخت ایمیل فیک,بهترین ایمیل های موقتوب سایت های بیشماری برای ساخت ایمیل موقت وجود دارند

بهترین ایمیل های موقت

ساخت ایمیل موقت از طریق وب سایت های بیشماری امکانپذیر است. لیستی از سرویس هایی که با آن ایمیل موقت میسازند، عبارتند از:

>> شما می توانید یک شناسه ایمیل تصادفی یا سفارشی را به صورت موقت با استفاده از Hot Temp Mail ایجاد کنید و در زمان مدنظرتان آنرا پاک کنید یا این که خودش بطور خودکار حذف می شود.

>> سرویس Email Temporanee به شما امکان ساخت یک آدرس ایمیل جدید برای هر سازمان را می دهد و شما چندین مرتبه مجوز استفاده از آنرا دارید. خودتان باید بعداز استفاده، نسبت به حذف ایمیل موقت اقدام کنید.

>> شما ایمیلی را در یک آدرس موقت تصادفی با استفاده از Temp mail و با کلیک بر روی دکمه تغيير ایجاد کنید.

>> برای ایجاد آدرس ایمیل فیک می توانید از طریق وب سایت Email Fake اقدام کنید که معمولاً اعتبار آن تا ۴۱ روز میباشد و شما میتوانید آدرس ایمیل خود را مانند tempmail نیز وارد کنید.

>> وب سایت ThrowAwayMail قابلیت ایجاد یک آدرس ایمیل جدید در هر ۴۸ ساعت را دارد و برای اینکه ایمیل فیک دریافت کنید باید فقط یک کپچا را در هر مرتبه حل کنید.

روش های ساخت ایمیل موقتبا ساخت ایمیل یکبار مصرف، میتوانید پیام‌های دریافتی را به آدرس ایمیل اصلی خود منتقل کنید

>> Email Generator امکان ساخت آدرس های ایمیل موقتی را برایتان فراهم می کند که مدت اعتبار آن تا ۴۰ روز می باشد. شما همچنین مجوز ایجاد آدرس نام سفارشی خود و انتخاب دامنه های مختلف جستجو را دارید.

عملکرد وبسایت های Temp Mail ID، Tmpry Mail، Fake Mail Generator و Quik Email به یکدیگر شباهت دارند.

روش های ساخت ایمیل موقت

یکی از نیازمندی های اساسی کاربران، سرویس ساخت ایمیل یکبار مصرف میباشد ، به این دلیل که بسیاری از کارها را سرعت می بخشد؛ مثلاً میتوانید از این سرویس برای ثبت نام و ساخت چندین اکانت بطور هم زمان بهره ببرید بدون این که ایمیل های فیک دریافت کنید یا بابت امنیت حریم خصوصی خود نگران باشید.

۱. آموزش ساخت ایمیل یکبار مصرف با Gmail Temporary Email

یکی دیگر از سرویس های مناسب برای ساخت ایمیل موقت، سرویس Gmail Temporary Email نام دارد که از بهترین و مطمئن ترین گزینه های موجود محسوب میشود. در واقع سرویس جیمیل، کاربردهای بسیاری دارد و سرشار از قابلیت های مخفی میباشد که مجوز استفاده از آن ها را دارید.

گاهی اوقات شما تمایل به استفاده از محتوای یک سایت خوب دارید اما برای این که وارد چنین سایتی شوید باید آدرس ایمیل را وارد کنید و در خبرنامه سایت عضو شوید. بنابراین شما می توانید از ایمیلی با نام مستعار که در جیمیل ساخته اید به جای وارد کردن آدرس ایمیل اصلی خودتان استفاده کنید تا فیلتر خاصی برای ایمیل هایتان مشخص کنید و ایمیل های اسپم و هرزنامه های ارسال شده از طرف چنین سایت هایی برای شما در این فیلتر به نمایش گذاشته میشود. درواقع شما هم چنان اینباکس خود را از دریافت ایمیل های هرزنامه محفوظ نگه داشته اید.

انجام ۴ مرحله زیر به منظور ساخت ایمیل فیک با نام مستعار در جیمل می باشد :

در ابتدا باید به جیمیلتان بروید و پس از کلیک بر روی آیکن چرخ دنده ، وارد تنظیمات جیمیل شوید. اینک با کلیک بر روی تب Filter می توانید فیلتر های موجود را ببینید. در این زمان باید گزینه یCreate new filter را برای ساخت ایمیل مستعار در اکانت جیمیل انتخاب کنید.

ایمیل یکبار مصرف چیستآموزش ساخت ایمیل یکبار مصرف با Gmail Temporary Email

۲. ساخت ایمیل فیک با پسوند Yahoo

ساخت ایمیل یکبار مصرف یاهو دارای مزایای بسیاری می باشد؛ به ایتنصورت که شما میتوانید این ایمیل را در زمان مدنظرتان به راحتی پاک کنید. همچنین می توانید با ارسال آدرس آن برای بقیه، از آن ها پیام دریافت کنید.

او.لین مرحله ی ساخت جیمیل فیک در یاهو اینست که وارد صفحه رسمی یاهو شوید. پس از کلیک بر روی آیکون چرخ دنده باید گزینه “Security” را در سمت چپ منو، انتخاب کنید. اینک گزینه ی “Create Base Name” را انتخاب کنید. این نکته را در نظر بگیرید که این نام را نمیتوان برای ساخت ایمیل های موقت بعدی، تغيير داد. سپس بر روی “Create” ضربه بزنید و گزینه ی Add را در سمت راست پنجره انتخاب کنید.

در این مرحله باید نامی را برای “Keyword” وارد کنید( این نام را برای ایمیل های بعدی میتوانید تغيير دهید.) تا به صورت basename- keyword@ yahoo.com نشان داده شود. حال آدرس دریافت کننده را در بخش “Sending Name” وارد کنید.

کاربرد ساخت ایمیل فیک برای زمانیست که قصد ارسال پیام برای شخصی را دارید و در نظر داشته باشید که وقتی شخص مقابل پاسخ داد، اگر جوابش را بدهید ایمیل واقعی شما ارسال میشود. پس زمانی که میخواهید آدرس اصلی شما را ببیند پاسخ فرد را بدهید.

مزایا و معایب ساخت ایمیل فیک

ساخت ایمیل فیک، این مزیت را دارد که دیگر دچار ایمیل های اسپم نمی شوید و کمتر شاهد دریافت اینگونه محتواها در ایمیل دائمیتان خواهید بود و همچنین دیگر از بابت هویت، حریم خصوصی و اطلاعات محرمانه خود نگران نخواهید بود؛ زیرا اطلاعات شخصی شما را ندارد و در بازه ی زمانی خاصی وجود ندارد. گاهی اوقات در سایت های مختلف، فوروم های متفاوتی برای بحث و مبادله اطلاعات وجود دارد و برخی از افراد، تمایل به شرکت در این مباحثات دارند اما به دلیل استفاده از ایمیل خود، از چنین کاری صرف نظر می کنند، با وجود ایمیل فیک با پسورد دیگر دغدغه ای برای این امر وجود ندارد.

مزایای ساخت ایمیل یکبار مصرف,معایب ساخت ایمیل فیکساخت ایمیل یکبار مصرف برای سرعت بخشیدن به بسیاری از کارها مورد استفاده قرار می‌گیرد

گردآوری: بخش دیجیتال سرپوش

  • 19
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه لقمان حکیم زندگینامه لقمان حکیم و روایت های قرآنی وی

دوران زندگی: دوران حضرت داوود

محل تولد: حبشه

شهرت: لقمان حکیم

محل دفن: فلسطین یا ناحیه راشدیه در شمال بغداد

زندگینامه لقمان حکیمبیوگرافی لقمان حکیم

ادامه
 محمدرضا حیاتی بیوگرافی محمدرضا حیاتی مجری اسبق صدا و سیما / حواشی زندگی وی

تاریخ تولد: ۲۷ دی ۱۳۳۴

محل تولد: آبادان

محل زندگی: تهران

حرفه: گوینده و مجری صدا و سیما 

شروع فعالیت: ۱۳۵۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته علوم سیاسی

ادامه
زندگینامه آرتمیس یکم زندگینامه آرتمیس یکم نخستین بانوی دریاسالار ایرانی

تولد: سده ۵ (پیش از میلاد)، هالیکارناس

سلطنت: ۴۶۰–۴۸۴ پیش از میلاد

جانشین: ۴۸۴ پیش از میلاد

تاجگذاری: پیسیندلیس

درگذشت: سده ۵ (پیش از میلاد)

ادامه
یسنا میرطهماسب بیوگرافی یسنا میرطهماسب بازیگر نوظهور سینما

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ۱۳۷۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت:  سال ۱۳۹۱ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی رشته معماری

ادامه
زر امیرابراهیمی بیوگرافی زر امیرابراهیمی و حواشی زندگی او (+تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۶۰ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۸ تاکنون

تحصیلات: فارغ‌التحصیل رشته بازیگری تئاتر

ادامه
جرمی دوکو بیوگرافی جرمی دوکو فوتبالیست تازه نفس

تاریخ تولد: ۲۷ می ۲۰۰۲

محل تولد: آنتورپ، بلژیک

حرفه: فوتبالیست

باشگاه کنونی: منچستر سیتی، تیم ملی بلژیک

پست: مهاجم

ادامه
صدیقه وسمقی بیوگرافی صدیقه وسمقی فعال سیاسی اجتماعی

تاریخ تولد: سال ۱۳۴۰

محل تولد: تهران

محل زندگی: ایران

حرفه: شاعر، نویسنده، مترجم، اسلام‌پژوه، حقوق‌دان، تحلیل‌گر مسائل سیاسی و اجتماعی، استاد دانشگاه

تحصیلات: دکترای فقه و مبانی حقوق اسلامی در دانشگاه تهران

آثار: «زن، فقه، اسلام» - «حتماً راهی هست» و …

ادامه
جوزف جان تامسون زندگینامه جوزف جان تامسون

تاریخ تولد: منچستر، منچستر بزرگ

محل تولد: ۳۰ اوت ۱۹۴۰

ملیت: بریتانایی

حرفه: فیزیکدان

شهرت: مدل تامسون، کشف الکترون و ایزوتوپ، پراکندگی تامسون، طیف‌سنجی جرمی، کار بر روی خواص الکتریکی گازها

محل تحصیل: دانشگاه منچستر، دانشگاه کمبریج

ادامه
احسان قائم مقامی بیوگرافی احسان قائم مقامی اولین استاد بزرگ شطرنج ایران

تاریخ تولد: ۲۰ مرداد ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: شطرنج باز

عنوان: استاد شطرنج ایران

بهترین ریتنیگ: ۲۶۸۹

رنکینگ: ۳۸۷

ادامه
ویژه سرپوش