پنجشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
۱۰:۰۶ - ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۳۰۳۳۰۵
مسکن، راه، عمران

پیش بینی قیمت مسکن در نیمه دوم سال ۹۷

بازار مسکن,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,مسکن و عمران

پیش‌بینی‌ها حکایت از افزایش دوباره قیمت‌ها در بازار مسکن دارد. در حالی که طی یکماه پیش قیمت مسکن با جهش روبه‌رو شد و همه از افزایش قیمت مسکن شوکه شدند، برخی از کارشناسان آینده بازار مسکن را با ثبات پیش‌بینی نمی‌کنند و معتقدند اگر سیاست‌های دولت در مباحث پولی و بانکی درست عمل نشود، افزایش دوباره قیمت در انتظار حوزه مسکن است.

 

برخی از کارشناسان هم فعالیت‌های اقتصادی و کنترلی دولت را بی‌اثر می‌دانند و می‌گویند جهش قیمت رخ داده به خاطر افزایش هزینه‌ها بوده است و هنوز افزایش تقاضا دامنگیر بازار نشده است و چه بسا با افزایش خرید مسکن از سوی مردم و حتی سوداگران، قیمت مسکن در سال‌جاری مجدداً با افزایشی روبه‌رو می‌شود که غیرقابل پیش‌بینی است.

 

این روزها بازار مسکن به اما و اگر وصله پینه شده است و به‌صورت خیلی دقیق نمی‌توان برای این بخش پیش‌بینی داشت. اکثر کارشناسان آینده این بخش را به بازار طلا و ارز گره زدند. اگر مردم از بازار ارز و سکه اشباع شوند، مسکن جذاب خواهد شد و افزایش قیمت در انتظار این بخش است.اما اگر سوددهی‌ای که این روزها در بازار یاد شده وجود دارد، ادامه پیدا کند، بازار مسکن در رکود خود باقی خواهد ماند و دیگر شاهد  افزایش قیمت‌ها نخواهیم بود.

 

فشار هزینه‌ها، قیمت مسکن را گران کرد

محمود جهانی کارشناس حوزه مسکن درباره وضعیت بازار و آینده‌ای که این بخش طی ماه‌های آینده با آن مواجه خواهد شد، به «ایران» گفت: بخش مسکن حدود ۵ سال در عمیق‌ترین رکود بود و شاخص قیمت مسکن از تمام شاخص‌ها حتی نرخ تورم خیلی عقب ماند. حدود ۶۰ درصد عقب ماندگی از نرخ تورم وجود دارد. از ماه‌های پیش افزایش قیمت و رونق بازار مسکن پیش‌بینی شده بود و همه بر این موضوع اجماع نظر داشتند که نقدینگی سرگردان به سمت مسکن می‌رود ولی معتقدم افزایش قیمت مسکن به خاطر افزایش تقاضا نبود بلکه افزایش و فشار هزینه باعث رشد قیمت مسکن شد.

 

گرانی دوباره مسکن

وی با بیان اینکه با‌ وجود افزایش قیمت مسکن، رکود در بازار این بخش وجود دارد، تصریح کرد:اگر تقاضا تحریک شود، شاهد افزایش دوباره قیمت مسکن خواهیم بود و البته در پی آن رونق معاملات مسکن اتفاق خواهد افتاد. اگر تقاضا برای بازار مسکن ایجاد نشود این احتمال وجود دارد که دچار تورم همراه با رکود باشیم و قطعاً این اتفاق خوبی برای حوزه مسکن کشور نیست و باید برای جلوگیری از آن سیاست مناسب اتخاذ شود.

 

دولت باید سرمایه‌های سرگردان  را کنترل کند

این کارشناس حوزه مسکن با اشاره به این مطلب که قیمت مسکن طی ۵ ماه اخیر ۳۰ تا ۳۵ درصد افزایش یافته است، گفت: افزایش‌های صورت گرفته که در اثر بالا رفتن نرخ هزینه‌ها است تا حدودی عقب ماندگی شاخص قیمت مسکن را جبران کرده است اما همچنان فاصله معنا‌داری بین این دو وجود دارد.

 

وی گفت: اگر دولت بتواند نقدینگی‌های سرگردان را به سمت نظام بانکی کشور هدایت کند، سوداگران به سمت بازار مسکن نمی‌آیند و این بخش با جهش قیمت مواجه نمی‌شود.اما اگر دولت در کنترل نقدینگی موفق عمل نکند، احتمال دارد که قیمت‌ها بیش از پیش‌بینی‌ها بالا برود.

 

جهانی خاطرنشان کرد: تا زمانی که بازار ارز و سکه برای مردم جذاب و سودده باشد قیمت مسکن تحت تأثیر قرار نمی‌گیرد.چرا که اولویت مردم حرکت به سمت فعالیت‌های زودبازده و راحت است.

 

بخش مسکن فراتر از رکود رفته است

کمال اطهاری پژوهشگر اقتصاد توسعه هم درباره آینده بازار مسکن به «ایران» می‌گوید: بخش مسکن فراتر از رکود رفته و متأسفانه قفل شده است. البته کل اقتصاد کشور درگیر شده است و هنوز برای عبور از چالش‌ها و بحران‌های این حوزه برنامه‌ریزی منسجمی صورت نگرفته است. حتی پیش‌بینی درستی از وضعیت بازار نمی‌توان داشت.برخی‌ها هم به جای پیش‌بینی و تحلیل بازار اقدام به پیشگویی می‌کنند و نمی‌توانند آینده‌ درستی را برای بازار مسکن عنوان کنند.

 

وی افزود: زمانی که نرخ سود بانکی تصویب شد، بانک‌ها با فعالیت‌های سوداگرانه و معاملات صوری برای آنکه نرخ سود ۲۰ درصد را تثبیت کنند، اقدام به درآمدزایی و معامله کردند و حال اثر آن را می‌توان در بازار مسکن دید.اگر بانک‌ها طی این مدت در بازار مسکن ورود نکرده بودند و به صورت صوری خرید و فروش انجام نمی‌دادند اکنون بازار مسکن دچار به هم ریختگی نمی‌شد.

 

اطهاری برای برون رفت از شرایط موجود پیشنهاد ایجاد نهادی برای توسعه اقتصاد دانش بنیان را داد و افزود: متأسفانه اراده محکمی برای حل چالش‌ها وجود ندارد.در کلانشهرها باید محیط نوآوری تشکیل شود.اگر شهرداری‌ها به این سمت حرکت کنند، خیلی از مشکلات برطرف می‌شود.

 

دولت نباید مثل آتش‌نشان‌ها عمل کند

وی گفت:اگر وضعیت مسکن با روال موجود ادامه پیدا کند احتمال افزایش قیمت مسکن کم است ولی اگر نقدینگی‌ها به سمت مسکن بیاید، قیمت‌ها افزایش مجدد پیدا خواهد کرد. دولت نباید مانند آتش‌نشان عمل کند. این امر باعث بی‌اعتمادی و دلهره مردم می‌شود و همواره این نگرانی وجود دارد که با چالش اقتصادی بر سر راه آنها قرار گیرد. اگر دولت با ثبات و قابل تکیه باشد مردم به او اعتماد خواهند کرد و دیگر بازارها تحت تأثیر فعالیت‌هایی چون خرید و فروش‌های کاذب نمی‌رود.

 

رشد ۴۰ درصدی قیمت مصالح ساختمانی

 از سوی دیگر ایرج رهبر نایب رئیس انجمن انبوه‌سازان با بیان اینکه قیمت مصالح ساختمانی، ۴۰ درصد افزایش یافته است به فارس گفت: رشد قیمت مسکن در برخی مناطق تهران که بیش از نرخ تورم باشد، کاذب است. البته رشد قیمت مسکن در ماه‌های اخیر ارتباطی به رشد قیمت مصالح ساختمانی پیدا نمی‌کند.رشد قیمت مسکن در برخی مناطق تهران مثل منطقه ۵ که حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد بوده ، به خاطر نفوذ سوداگران بوده است که قطعاً کاذب بوده و باید کاهش پیدا کند.

 

وی افزود: رشد قیمت و رونق بازار مسکن قابلیت برنامه‌ریزی دارد که دولت با ابزارهایی که در دست دارد، در مناطق کمتر توسعه یافته می‌تواند تمهیداتی ایجاد کند، تا بازار مسکن به ثبات برسد.

 

قیمت مسکن در یک‌ماه به اندازه یک سال تکان خورد

فرشید پورحاجت دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان مسکن نیز به ایسنا گفت: افزایش قیمت‌ها در بازار مسکن در یکماهه به اندازه یک سال و حتی بیشتر بوده و این موضوع به‌دلیل تلاطمی است که افزایش نرخ ارز در بازار مسکن ایجاد کرده است.وی بیان کرد: وقتی که در یک ماه حدود ۹ درصد افزایش قیمت مسکن مشاهده می‌شود، یعنی افزایش غیر طبیعی است. هیچوقت شاهد آن نبوده‌ایم که بازار مسکن در یک ماه حدود ۹ درصد افزایش قیمت داشته باشد اما اکنون با نوسانات قیمت ارز با این موضوع مواجه شده‌ایم.

 

نتایج یک نظرسنجی از ۷۹ نفر از شهروندان نشان می‌دهد ۵۴ درصد معتقدند التهاب بازار مسکن در نیمه دوم سال‌جاری فروکش می‌کند و میانگین رشد قیمت مسکن به صفر تا ۲۰ درصد می‌رسد. همچنین ۱۸ درصد مخاطبان گفته‌اند که رشد قیمت‌ها بین ۳۰ تا ۵۰ درصد خواهد بود و تنها ۵ درصد معتقدند رشد قیمت مسکن به بیش از ۵۰ درصد می‌رسد. از سوی دیگر آنها معتقدند ادامه رشد قیمت‌ها منجر به رکود مجدد بازار مسکن خواهد شد.

 

رشد ۱۶ درصدی معاملات مسکن

در حالی که خیلی‌ها رونق بازار مسکن را قبول ندارند بانک مرکزی در گزارش خود نوشت: تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ به ۱۹.۱ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۲۷۸.۷ و ۱۶.۷ درصد افزایش نشان می‌دهد. رشد قابل توجه حجم معاملات در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ نسبت به ماه قبل، عمدتاً ناشی از تعداد کم معاملات ثبت شده در فروردین ماه بوده که متأثر از تعطیلات نوروز هرساله در سطحی بسیار پایین‌تر از سایر ماه‌های سال رقم می‌خورد.

 

مرجان اسلامی‌فر

 

iran-newspaper.com
  • 841
  • 208
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۲۱۲
در انتظار بررسی: ۲۵۸
غیر قابل انتشار: ۲۶۰
جدیدترین
قدیمی ترین
اگر با این رویه بی قانون و افسار گسیخته و بی حساب و کتاب وضعیت اجاره بها مسکن ادامه پیدا کنه حداقل نصف مستاجرین شیراز چادرنشین خواهند شد دولت کاری انجام نمیده و قوه قضاییه میگه ما ورود نمیکنیم مگر کسی شکایت کنه سازمان بازرسی هم که میگه به ما مربوط نیست سامانه ۱۲۴ میگه مربوط به اصناف میشه قانونی هم وجود نداره ظاهرا برای افزایش اجاره بها در سال آینده یعنی هر کی صاحبخانه هست ملک خودشه مال خودشه امسال میخواد ۵ برابر اجاره بگیره وهیچ مالیاتی هم نمیپردازه و یا خالی بزاره باشه به کسی ربطی نداره متاسفانه نصف منازل مسکونی شیراز و صدرا خالیه دولت و مجلس محترم کم کاری کرده اند قرار بود منازل مسکونی شامل مالیات سنگین شوند و قانون مشخصی تدوین بشه که کسی نتونه از این اوضاع آشفته سوءاستفاده بکنه قانون جنگل که نیست هر کس هر کاری خواست انجام بده دقیقا مصداق گران فروشی و کم فروشی هست وقتی دولت کاری نکنه یعنی تایید میکنه که شما که صاحب خونه هستید هر کاری میخواهید انجام بدین مستاجر بدبخت تو این شرایط چکار کنه خونه هم نمیشه خرید با این حقوق بیت درصد حقوق اضافه شده یعنی حدود ۴۰۰ هزار تومن ۵ میلیون به هزینه ها اضافه شده افزایش اجاره تهران ۱۰۶ درصد شده و شیراز حداقل ۱۰۰ درصد هست اگر حقوق کارمند بیچاره ۱۰۰ درصد اضافه شده بود این اجاره بها منطقی بود اما با این شرایط مردم نمیدونن چکار کنن و دیگه نمیشه این شرایط رو تحمل کرد باید دولت و قوه قضاییه و مجلس و سازمان بازرسی و نهاد های زیربط کاری انجام بدن قبل از اینکه دیر بشه و مردم آواره بشوند
اگر با این رویه بی ق...
کی دیگه همش حرف ۵ ماه از سال ۹۹ گذشت چرا کاری نمیکنید ما که والا عملی ندیدیم بهتره مقوله مسکن رو بدید به کشورهایی که تجربه موفقی در زمینه مسکن داشته اند چون این وزیر و این مدیران قبلی و در حال حاصر فقط به فکر خودشون و مقام منصب و چند برابر کردن اموال خودشون هشتند دقدقه ای نداشتن و ندارند مردم اواره و بیخانه و مسکن رو درک نمیکنندالبته که کسی که نه پدرش و نه خودش اجاره نشین نبوده نمیتونه مشکلات معیشتی مردم و اجاره نشین ها رو درک کنه دیگه بعد از ۴ سال باید کاری انجام بشه اگر واقعا پیگیر مشکلات مردم هستند تا الان که همش حرف زدن عملی و حرکتی که به نفع اجاره نشین و مستاجر باشه ما که ندیدیم حرف بسه عمل کنید
اگر با این رویه بی ق...
جناب رییس جمهور اجاره بها مثل تمام اقلام ضروری مردم ۴ برابر شده خلاف واقع به عرض شما رسانده اند کافیست قولنامه سال قبل خانه های اجاره ای رو بررسی کنید تا به حقیقت ماجرا پی ببرید اصلا فرمایش شما مبنی بر افزایش ۳۰ درصدی اجاره بها درست ، حقوق کارگر ۲۰ درصد یعنی ۴۰۰ تومن چطوری افزایش ۳۰ درصدی به علاوه قیمت ۴ برابری اقلام ضروری زندگی رو بپردازه از مردم گله نکنید از وزیر خودتون بابت سوء مدیریت گله کنید ۳۰ درصد اضافه نشده برخی از صاحبین خانه تا ۲۰۰ درصد اجاره رو بالا بردند اگر ۳۰ در صد بود کسی گله نمیکرد ۴ برابر شده متاسفانه دراین اوضاع گرانی که اقلام ضروری ۴ برابر شده مردم تحمل این فشارها رو ندارن لطفا لایحه ای به مجلس بفرستید برای کنترل اوضاع پیش آمده، وقتی قانون مدون و شفافی برای افزایش اجاره بها وجود داشته باشه وضعیت متعادل میشه و مشخص میمونه و کسی هم معترض نمیشه چرا بعد از ۴۰ سال برای هر موضوعی قانونی تصویب شده الا افزایش سالانه اجاره بها یا مسئولین امر اهمیتی برای قشر کم درآمد قائل نیستند و یا خودشون صاحب خانه هستند و درد مردم را متوجه نمیشوند جالبه به جای اینکه مردم از دولت بایت وضع بوجود اماده سوال کنند و دولت رو بازخواست کنند دولت از مردم گله میکنه ، مشکل اینه که تمام مسئولین مملکت هر کدام چند تا خانه مسکونی دارند و وضع قوانین به ضرر آنهاست و براشون مشکلات مردم مهم نیست خودشون در رفاه باشن کافیه
اگر با این رویه بی ق...
جناب اقای وزیر نسخه شما برای خرید خانه اینه که نخرید قیمتها کاذب هست خریدار ندارد میاد پایین و حباب میترکد قبول نمیخریم نسخه شما برای مستاجرین که تو این اوضع با این حباب باید جابجا بشن چیه آیا تدبیری اندیشیده اید که مستاجران که نزدیک ۳۰ درصد جامعه هستند چکار کنند چرا نمایندگان مجلس قانون لازم را که بتونه افزایش اجاره رو قانونمند کنه را تصویب نمیکنن چرا نمیخوان مالیات بردرآمد بر روی خانه های با اجاره بالا وضع کنند چرا نمیخوان حوزه مسکن سروسامان پیدا کنه به نظر همه حداقل دو یا سه خانه و ویلا دارن و اصلا دقدقه مستاجرین و مردم رو درک نمیکنند چرا اقای وزیر تاکنون لایحه ای از طرف دولت به مجلس برای کنترل اوصاع مسکن به مجلس نداده اند جای سوال داره چرا اینقدر بیخیال هستند در برابر افراد سودجو صاحب خانه ها و بنگاهها و صنف املاک سوءاستفاده چی !!!!! ؟؟؟؟؟ جناب اقای وزیر فقط بفرمایید برای کنترل اوضاع دولت و مجلس چکار کرداند تا مردم مطلع شوند و حداقل تکلیف خودشون رو بدانند
اگر با این رویه بی ق...
مسخره کردین بهتره تو هر بنگاه یه کارشناس بزارید این نمایندگان مجلس اونجا نشستند که کاری برای مردم بینوا انجام بدن نه فقط به فکر سیاست و باند بازی باشن یعنی چی قانون مشخص و مدونی بعد از ۴۰ سال وجود نداره پس نمایندگان مردم در خانه ملت چکار میکنند برای رفاه مردم بیچاره این نشون میده خود دولت و مجلس میخوان اوضاع مشوش باشه و مردم به دنبال مشکلات روزمره و بدبختی هایشان باشن و فرصت فکر کردن و آرامش نداشته باشن چه معنی میده کسی اجاره رو بدون منطق و حساب و کتاب ۵ برابر کنه این اقایونی که در تهران ۷۰۰ خانه مسکونی و ۲۵۰۰ واحد مسکونی دارن کسی نمیپرسه با چه مجوزی این تعداد خونه خریدی چطور اونی که ۵۲۰۰۰ قطعه سکه طلا خرید رو دار زدین اینم بپرسید به چه قصدی این تعداد خونه خریده هر کی خونه داره نوش جونش و هر خونه دوم داره باید نصف خونه دوم رو مالیات بده اگر کاری نکنند یعنی خودشون دو تا ۱۰ تا خونه دارن که این قوانین دست و پاگیر خودشون میشه دیگه واقعا گندش رو دراوردین برای حجاب قانون و برنامه هست اگر نباشه طرف یکساعت قانون تصویب میشه برای پوشش مردم برای خواب مردم برای تمام موارد قانون داریم الا افزایش بهای مسکن هر سال میشه یه دفعه بفرمایید مملکت رو اب داره میره هر کی هر کاری دلش میخواد میکنه مگه جنگله چرا کاری انجام نمیدین چرا وظایف خودتون رو انجام نمیدی در قبال مردم باید همیشه در مضیقه باشن مردم بینوا والا که گناه دارن خدا باعث و بانی این اوضاع رو نیامرزه و خیر نبینه و خدا پدر و مادرش رو نیامرزه که این بلاها رو به سر مردم بینوا اورده
اگر با این رویه بی قانون و افسار گسیخته و بی حساب و کتاب وضعیت اجاره بها مسکن ادامه پیدا کنه حداقل نصف مستاجرین شیراز چادرنشین خواهند شد دولت کاری انجام نمیده و قوه قضاییه میگه ما ورود نمیکنیم مگر کسی شکایت کنه سازمان بازرسی هم که میگه به ما مربوط نیست سامانه ۱۲۴ میگه مربوط به اصناف میشه قانونی هم وجود نداره ظاهرا برای افزایش اجاره بها در سال آینده یعنی هر کی صاحبخانه هست ملک خودشه مال خودشه امسال میخواد ۵ برابر اجاره بگیره وهیچ مالیاتی هم نمیپردازه و یا خالی بزاره باشه به کسی ربطی نداره متاسفانه نصف منازل مسکونی شیراز و صدرا خالیه دولت و مجلس محترم کم کاری کرده اند قرار بود منازل مسکونی شامل مالیات سنگین شوند و قانون مشخصی تدوین بشه که کسی نتونه از این اوضاع آشفته سوءاستفاده بکنه قانون جنگل که نیست هر کس هر کاری خواست انجام بده دقیقا مصداق گران فروشی و کم فروشی هست وقتی دولت کاری نکنه یعنی تایید میکنه که شما که صاحب خونه هستید هر کاری میخواهید انجام بدین مستاجر بدبخت تو این شرایط چکار کنه خونه هم نمیشه خرید با این حقوق بیت درصد حقوق اضافه شده یعنی حدود ۴۰۰ هزار تومن ۵ میلیون به هزینه ها اضافه شده افزایش اجاره تهران ۱۰۶ درصد شده و شیراز حداقل ۱۰۰ درصد هست اگر حقوق کارمند بیچاره ۱۰۰ درصد اضافه شده بود این اجاره بها منطقی بود اما با این شرایط مردم نمیدونن چکار کنن و دیگه نمیشه این شرایط رو تحمل کرد باید دولت و قوه قضاییه و مجلس و سازمان بازرسی و نهاد های زیربط کاری انجام بدن قبل از اینکه دیر بشه و مردم آواره بشوند ،استانداری محترم با اجاره بهای سنگین و گرانفروشی لطفا مقابله کنید مردم دیگه تحمل آوارگی تو شهر خودشون رو ندارن به خدا دارن چادرنشین میشن از این همه بی قانونی هر کی صاحب خونه هست هر کاری خواست انجام میده انگار قانون و حساب و کتابی نیست لطفا این وضعیت رو کنترل کنید روی خونه های خالی مالیات ببندیدو یه قانون مشخص برای افزایش اجاره بها مشخص کنیدتا کسی نتونه سوئ استفاده کنه از این آشفتگی مگه قانون جنگله که صاحبخانه ۱۴۰ درصد اجاره رو افزایش بده اگر شرایط اقتصادی بده برای مستاجر که بدتره متاسفانه بعضی ها از این را امرار معاش میکنن و هر چی اجاره بدی کم هست براشون و مدام به گرانی مسکن دامن میزنن و دنبال کار دیگری برای خودشون نیستن
لعنت بر پدر و مادرشون تو جونی پیرمون کردن یه خونه نمیشه رهن کرد مردم میخوان ضررهای اقتصادی که به خاطر گرونی گریبان گیرشون شده از جیب هم در بیارن ولی فکر نمیکنن اونی که یه حقوق داره چطوری باید زندگی بکنه ازکجا بیاره بر پدر و مادر باعث و بانیش لعنت ام شالله داغ عزیزشو ببینه یه نفر بهش تسلیت نگه
لعنت بر پدر و مادرشو...
یک سوال دارم از اقای وزیر نما با این حقوق هایی که تو چند سال گذشته دریافت کردید چکار کردین برای رفاه مردم و برای مسکن مردم که نتیجه این شده اگر مشکلات رو دیدید چرا با دولت و مردم درمیان نگذاشتید و برای رفع مشکلات همت نکردید چه کسی پاسخگوی این شرایط مردم هست مسئولیت این کار در چند سال گذشته با شما بوده چطور یک نفر در مدت زمان مدیریت شما ۲۵۰۰ واحد آپارتمانی و یا نفر دوم ۷۰۰ واحد اپارتمان خریده به چه نیتی خریده چرا مثل شخصی که ۵۲۰۰۰ قطعه سکه طلا خریداری کرده بود تحت پیگرد قرار ندادید به نطر من استیضاح برای شما کمه باید بازداشت بشید و پاسخگوی مردم باشید
خداازشون نگزره اززندگی دلسردمون کردن بادوتابچه
خدا پدر احمدی نژاد رو بیامرزه بخدا مرد بود چند بار خونه رفت بالا دوباره با زیاد کردن مسکن اون رو اورد پایین ماشین کارخونه از آزاد گرون تر بود خدا کنه‌برگرده
ارزش پولمون صفرشدیه سال پول گذاشتیم بانک مسکن زوجین یه فکری به حال مسکن یکم بکنیین توروخدا
لعنت بر پدر ومادر کسی که خونه ها راگرون میکند ایشالله خیر و خوشی نبینند به خدا هر روز نفرین می کنم
درود به عزت وشرف وغیرت ایرانی،نه به گرانی شعار ما،بیایید ۱بار دست در دست هم لااقل با فرهنگ سازی ، ایندگان را از دسیسه ونیرنگ دلالان وواسطه های از خدا بیخبر که یکی از عوامل دخیل در گرانی هستند نجات دهیم،با امید بخدا و همت جمعی هموطنان گرامی
گرانی مسکن خود ما مردمیم . گرانی دلار خود ما مردمیم و .... چند تا پول دار اومدن سرمایه هاشونو ریختن تو دلار بعد سکه بعد مسکن یکمم تبلیغات وای گرون شد وای نیست نابود شد مردم وحشت زده هم ساده و گول خور فریب خوردندو این شد قیمت ها دولت که زور زد سکه دولتی دارد . دولت که زور زد دلار ۴۲۰۰ تومنی داد ولی قلدوران سرمایه گذار زورمندترن . شرکت رب سازی وقتی انباراش پر هست جنس نمیده بازار و در جایی به دور از چشم محصول قایم میکنه گرون بفروشه دولت مقصره؟ شرکت مولفیکسی فامیلمون کار میکنه سه شیفت کار میکردند رئیسشون اومد گفت فقط انبار کنین تا به قیمت ۱۲۰ تومن بفروشم چون دلار گرون شده زن و بچه من خارجن دلار نیاز دارم خخخ بد بختی مارو ببینین مقصر دولته؟ اخه یکم عقل نیازمنده مردمه . خودمون کردیم
همین شما بدخبت بیچاره ها گیر میوه و نون شب بودید رای به این احمدی نژاد دادید هنوز عواقبش رو کل کشور گرفته اون روحانی هم که ادم دورویی بود مسلم بود وقتی همه اصلاح طلبان ردصلاحیت میشن این خودش رو ادم خوبه نشون میده واقعا بهترنی دوران دوران خاتمی بود اقتصاد و روابط
خدادذ مادر اجمدی نژاد بیامرزه ههرکی خونه دار و ماشبن در شد دوره اون بود هرکی به روزسیاه نشست دوره این بی وجداناست. چقد میوه و غذا مفت میداد ملت بخورن بعد فحشش بدن
خدا مرگ بده اون باعث وبانی که مسکن رو گرون کرد نفرین بر او باد
خدا لعنت کنه اونی که میتونه قیمت خونه رو پایین بیاره ولی نمیاره وا گذارخودشو زندگیشون به خدا.خدا به خاک سیاه بنشونتشون اگه فکری به حال مملکت خصوصا مسکن نمی کنن
تکلیف سپرده گذاران خانه اولی یا زوجین که متضرر شده اند چیست؟آیا واحدی هست که پاسخکو باشند؟چطور است که اگه همین سپرده گذار به همین اندازه پولی که در بانک خوابانده سکه یا دلارمیگرفت الان قصد فروش داشت زیر سوال میرفت؟!!!!
تکلیف سپرده گذاران خانه اولی یا زوجین که متضرر شده اند چیست؟آیا واحدی هست که پاسخکو باشند؟چطور است که اگه همین سپرده گذار به همین اندازه پولی که در بانک خوابانده سکه یا دلارمیگرفت الان قصد فروش داشت زیر سوال میرفت؟!!!!
تقصیر خودتونه چرا همه شهرستانا رها کردین رفتین تهران میخواستین تو شهرستونا بمونین تاخونه دار بشین
حالا میفهمم احمدی نژاد طلا بوده با دوازده میلیون صاحب خانه شدم با این پول نمی شد حتی خونه اجاره کرد . درود بر شرفت مرد. منو ببخش که قدر تو رو ندونستم
حالا میفهمم احمدی نژ...
آره همین امثال گدازاده ایی مثل تو رو به نون و نوا رسوند و زیر ساخت مملکت رو هشت سال نابود کرد
آره همین امثال گدازا...
چرا تو بیسوادی احمدی نژاد بود که یارانه تو رو درست کرد برق وگازو آب به خونه ها برد بازم به خنگی میزنی خودتو مایه دار.
آره همین امثال گدازا...
واقعن روانی هستی .. تو از زیر ساخت چی میدونی بدبخت حالا نه زیر ساختت و این دولت روبراه کرد. تو بدبختی که کوری نمیبینی چه بلایی سر مردم اومده. البته کسی که این مدلی پیام میده خودش از همون اشغالایی هست که زندگی مردم براشون اهمیتی نداره
آره همین امثال گدازا...
چش نداری ببینی یکی خونه دار شده؟ شکر تو سر هرچی طرفدار سرمایه داری که هرچی اختلاف طبقاتی داریم از زیر سر همینا بلند میشه...
دولت باید فکری به حال محدودیت گذاری زمانی و دست به دست شدن یا نگهداری بیمورد بر زمینهای ساخته نشده و خانه های خالی بکند ,مثلا با مالیات گذاری بر اینگونه املاک باعث عرضه آنها در بازار مسکن شود, همچنین باید بر معاملات زمین و مسکن نظارت داشته باشد و قیمت ها و سودگیری املاک از یک حساب وکتاب نسبتا منطقی برخوردار باشه ,مثلا دلال بی انصافیکه مثلا یه زمین را در ساعت ۸ صبح ,خریده ۱۰۰ تومن نتونه ساعت ۱۲ همون روز بدون هیچ اقدام دارای ارزش افزوده مثل اخذ مجوز یا ساخت یا...بده ۱۲۰ تومن ,۲۰ میلیون ۴ ساعته ! یا خرید و فروش یک ملک اونم در۴ ساعت یا دو روز !دوتا دست در هیجانات بچرخه در نهایت از تحمل خریدار واقعی بیرون میاد ! البته اگر دولت بخواد کمک کنه !
من خونم رو فروختم که یه خورده بزرگترشو بگیرم یهو خونه گرونتر شدو نتونستم خونه بخرم الانم با دو تا بچه مستاجرم
ی بمب بندازین همه مون راحت کنین.جوانیمون تو سختی ها رفت.واس پیری چیزی نداریم.
سلام من هم یک ریال یک ریال پول جمع کردم به امیدی که خونه بخرم یکدفعه متوجه شدم خونه گران شد آخه این چ کآری چرا نباید ثبات اقتصادی داشته باشیم
سلام من هم یک ریال ی...
ای بابا وقتی که مملکت صاحب نداره چه انتظاری میشه ازبقیه داشت،همه جابخوربخوره
سلام مسکن یکی از نیازهای ضروری خانواده برای ادامه و تشکیل زندگی است و باید قیمت مسکن طوری باشه که افراد با پایینترین درامد بتوانند برای خودشان مسکن تهیه کنند اما به خاطر رانت خواری و سواستفاده بعضیها مخصوصا کسانی که قدرت و ثروت دارند و بعضا در دولت هم نفوذ دارند به خاطر سود این ضرورت زندگی نمیگذارند اب خوشی از گلوی این مردم پایین بره دولت هم یا خودش سهیم است یا درک نمیکنند میشود قوانینی وضع کرد تا اصلا قیمت مسکن بالا نرود باید به مسکن به عنوان یک نیاز نگاه کرد نه سرمایه مثلا هر شخص بتواند به تعداد خانواده که سرپرستی میکند زمین یا مسکن داشته باشد ولی به تعداد طبقات گیر ندن هر کس زمین یا خانه میخرد به خاطر نیاز بخرد و حد اقل ده سال باید استفاده کند و حق فروش به هر نحوی نداشته باشد و فروش باید از طریق ثبت انجام شود و فروش قولنامه و وکالتی بی اعتبار شود و در صورت فروش زودتر از موعد به هر شکلی مالیات و جریمه های سنگین بپردازد باید کاسبی را از مسکن برداشت ضمنا قولنامه مدت محدود جهت انتقال سند داشته باشد و اجرت بنگاه برای فروش یا اجاره درصدی نباشد تا بنگاه سعی در زیاد کردن مبلغ انرا داشته باشد
با هزار بدبختی زندگیمونو فروختیم یه خونه خریدیم خرداد ۹۷ یهو خونه گرون شد صاحبخونه نمیاد سند نمیزنه کل پول خونرم پرداخت کردم. شکایت کردم ۶ماه بعد تازه تاریخ دادرسی بهم دادن . ۴۰میلیون ضرر زیان مشخص کردیم تو قولنامه هزینه دادرسیش فقط ۱میلیونو خورده ای میشه .امان از مملکت بی قانون
خیلی نامردین.دلم میخاد خودمو بکشم.فقط بخاطر زن و بچه ام اینکارو نمیکنم.خونه دار نشدم ک هیچ.پول رهنی ک داشتم هم بی ارزش شده.نمیتونم حتی ی کانکس رهن کنم.خدا لعنتتون کنه
خیلی نامردین.دلم میخ...
ای بابا،کی الان داره زندگی میکنه قبلنا به مجردامیگفتن خوش بحالتون مجردین عشق وحال میکنید،الان ی مجردهم شرایطش فرقی بامتاهل نداره من الان ۵ساله بخاطرنامزدم که میخوادخونه بخره صبرکردم وقتیم که خواست بخره خونه رفت بالا،حالا هم هزینه جهیزیه از ی طرف،خداوکیلی دولت خوب زندگی واسه ملت ساخته،امیدوارم پایدار باشه،خدایی هم نیست که جوابشونوبده.
سلام من خونه داشتم فروختم كه بتونم بزرگتر بخرم ولي در عرض يك هفته قيمت مسكن دو برابر شد. و الان مستجر شدم...درو به تلاش و مسئوليت پذيري مسئولان كشور.. كه قفط به فكر خودشون و آقا زاده ها هستن...ببينيد تو اين چند ماه گذشته چند نفر خانه دار بي خانمان شدن... مستجر ها به چه روزي افتادن پولشون چقدر بي ارزش شد...ازدواج جوانان به كجا رسيد.. اشتغال جوانان به كجا رسيد..بعد از ۱۰ سال كار در يك شركت به علت تحريم ها برادر زاده ام بيكار شد و شركت ورشكسته شده و كلا تعطيل شد...احسنت به شما ...كجا برادر خونه ارزون ميشه..مگه اقاياني كه تو خونه هاي چند ميلياردي ميشينن اصلا'، درك ميكنن كه منو شما چي ميگيم...فقط يايد خدا به داد ما برسه...تمام...
سلام، لطفا تا همه بدبخت نشدنند بجز عده‌ای فکری برای مسکن مردم کنید جناب آقای رئیس جمهور سلام به ملت وقشر بیکار وشغل آزاد کمک کنید جناب روحانی مردم کمک میخواهند کمک کمک بیخانمان ها بیشتر جیب درصدی از بساز وبندازها پورتر شد کمک کنید همه مسئولین کشور کمک مردم بسیج شوند این مردم بعضا از ریشه وغیرت سردار غیورمان محسن حججی هستند ودر هنگام نیاز آماده پس همه قوا ومجلس و،،،، به کمک به مردم هم فکر کنید،ممنون،جانم فدای رهبر و ایران
بخدا دگ دارم کم میارم آخه این چه وضعشه اومدم سپره بانک مسکن زیاد کنم طلاها زنم رو فروختیم یهو قیمت طلا دو برابر شد مسکنم ۴۰ درصد افزایش قیمت کرد یه آپارتمان ۷۵ متری به هزار زور آوردم رو ۱۸۰ الان میگه کمتر ۲۶۰ نمیدم دگ بریدم من خدا خودش باعث و بانیش رو نابود کنه.
من خونموبهمن ۹۶ فروختم به امید اینکه بزرگتر بخرم ،ولی نتونستم افسردگی گرفتم کارم الان همون خونه م که فروختمو نمیتونم بخرم سه تا بچه دارم الانم مستاجر شدم یعنی خونه ارزون میشه
من خونموبهمن ۹۶ فروخ...
توکل به خدا مه چیز درست میشه
تورا به خدا مسیولین فکری واسه ارزان شدن خونه کنن به خدا چند ماهه دنبال خونه میگردم پدرم درآمده هرروز گرانتر میشه آخه این چه وضعی واسه مملکت درست کردید که نمی تونی جلو این سودا گران بازار مسکن را بگیرید
ای وای ازدست دولت ایران بفکرملت باشیدتاکی بایزعذاب بکسیم
من قصدخریدخونه توکرجودارم اگ کسیواقعاسردرمیاره کمکم کنه
دولت باید برای خونه های خالی که کسی توش ساکن نیست مالیات چند برابر تعیین کنه تا افراد سودجو از چیزی که مورد نیاز مردم هست سواستفاده نکنن .هیچ جای دنیا بازار مسکن اینجوری نیست که بیان از نیاز اولیه انسان همیچین سو استفاده هایی کنن
به نظر من مطمئن ترین فضا برای سرمایه‌گذاری مسکن است ، اجاره نمیدی ، تحت اختیار خودته ، قابل سرقت نیست ، اگر دو طبقه باشه درآمد کمی هم داری ، پولت هم افت نمی کنه ، سودش هم حلاله و ...
دیگه خونه دار شدن واسه ماها رویا شد. :-( یه خونه به یک باره حداقل ۵۰ درصد گرون شد. شکر حدا ناشکری نباشه. اگه حدسم درست باشه تا ۳ الی ۴ سال مسکن وارد رکود میشه اون وقت شاید بتونیم یه قدیمی ساز بخریم وگرنه الان که کلا خرید اشتباهه. این نظر منه بنده نه کارشناسم نه از دلالی یا اقتصاد چیزی میدونم پس لطفا هرکس خودش شرایطشو بسنجه و مطابق با شرایطش عمل کنه.
میشه قیمت مسکن رو کنترل کرد باید تلاش کرد
باسلام من ۶۴سال سند دارم از۲۰سالگی مسکن را دنبال میکنم همیشه مسکن گران میشه ولی بعد گران شودن ۵یا۶سال در رکود میماند تمام
تو را خدا فعلا چیزی نخرید تا مسکن از این گرونی در بیاد بخدا نداریم از کجا بیاریم خونه های به این کوچیکی و گرونی بخریم
یکی بیاد بگه ایا خونه ارزون میشه یا نه. قبلا با ۱۵۰ تومن خونه شصت متری می خریدی. الان باید پانصد میلیون بدی بگیری. ما ماستجر. چکار کنیم. رسیدگی کنید
یکی بیاد بگه ایا خون...
دولت که ابزار بازدارنده ندارد ما مردم باید با نخرید قیمتها را کنترل کنیم افتاد
یکی بیاد بگه ایا خون...
سلام ما هم همین مشکلو داریم چرا اینهمه برای دولت های دیگه خرج میکنند؟خب زودجه بذار ساخت و ساز کشور نودمون رونق بگیره ماها تا کی باید تلاش کنیم و به جایی نرسیم؟خودشون با چه قیمت تای خوبی خونه میخریدن حالا به دوره ماها رسیده بیچارمون کردند.احتمال زیاد تا حوالی بهمن قیمت ها کاسته میشه.چون با این قیمت ها نمیشه هیچ حرکتی زد.
کسانی که زورشون به خرید نمیرسه فعلا طلا بخرن البته تو قیمت منطقی وبا تحقیق تا فعلا ارزش پولشون حفظ بشه.ودر زمانی که مسکن وارد رکود چند ساله شد وقت دارن که قدرت خریدشون رو بیشتر کنند فعلا چاره ای جز صبر کردن نیست
کسانی که زورشون به خ...
عزیزان تو بازار فعلی هیچی نخرید حتی مواد غذایتونم اندازه مصرفتون خسته شدیم از این همه گرونی .گرونی ثانیه ای شده از روز و ماه و سال گذشته مگه حقوقای ما ثانیه ای میره بالا
با سلام دوستان کسی هست اطلاعاتش راجبه مسکن به صورت کارشناسی باشه به بنده مشاوره بده ما دو مورد اپارتمان برای خرید در نظر داریم که یکی ۷۱ متری طبقه اول دارای پارکینگ ۶واحده و ۹ سال ساخت با ده میلیون وام مسکن وما باید ده میلیون هم اوراق بخرم ،یه مورد دیگه از اپارتمانهای بنیاد مسکنه که نو سازه ۷۸ متر طبقه دوم ۱۶ واحده دارای اسانسور وبدون پارکینگ هست ۴۰ میلیون وام ۴ درصد داره بنظر شما کدوم مورد از نظر اینده فروش موقعیت بهتری دارن وما بعدا برای فروش دچار مشکل نمیشیم
با سلام دوستان کسی ه...
اگ تهرانی حتما و حتما پارکینگ دار رو بگیر بی شک
با سلام دوستان کسی ه...
سلام میخای بخرین .یا بفروشین؟اگه میخای بخری ملک تعاونی نخر.اگه میخای بفروشی ملک سند تعاونی رو بفروش
مگه نگفتین وام زوجین گذاشتیم مشکل مسکن زوجین درست شه ما اگر پولمون یه سال تو بانک نزاشته بودیم وام ازاد گرفته بودیم حداقل میتونستیم خونه بخریم حالا چه خاکی تو سرم بریزم خدا ازتون نگذره از چاله درامدیم افتادیم تو چاه
مگه نگفتین وام زوجین...
دقیقا مارو بیچاره کردند کاش پارسال وام رو گرفته بودیم.
مگه نگفتین وام زوجین...
از این حرفا زیاد میزنن فقط عقل خوتونو به کار بندازید
فقط میتونم بگم واسه مسولین مسکن متاااااااااسفم
فقط میتونم بگم واسه ...
ایشالا نابود شه هرکی که نمیذاره اب از گلو جوونا پایین بره.خدا لانتش کنه هرکی که بی شرف و بی وجدانه
فقط میتونم بگم واسه ...
واقعا منم متاسسسسسفم کاش به خودشون بیان
با سلام فکر کنم دلالها تو این گرونی بی تقصیر نیستند. یعنی خونه ها رو بین خودشون میخرند و قیمتها رو بالا می برند. چند هفته پیش خونه ای تو همیلا حدود ۵۰_۶۰ متر طبقه ۴ بدون پارکینگ و بدون آسانسور، ۱۸_۲۰ ساله قیمت حدود ۵۵۰ رو دیدیم، بعد ۲ هفته بنگاه دیگری همون خونه رو نشون داد به قیمت ۶۵۰ میلیون. نمیدونم در عرض ۲ هفته از اول مهر تا ۱۵ مهر چه شده؟ آیا این بنگاهی ها نیستند که قیمت رو بالا میبرند؟ آیا دلالها خونه های ثابت رو بین خودشون معامله و قیمت رو تو اون منطقه بالا نمیبرند؟
با سلام فکر کنم دلال...
نه عزیزم مشاور املاکی این وسط کاره ای نیس این خود مردم هستن که تا یه چیزی گرون میشه حمله می کنن اونام فک می کنن واقعا خبریه
خدا لعنت کنه این مسعولبن حوزه مسکن رو بی وجدانها خودشون قیمتها رو میبدن بالا علنی داده میگه گرون بشه رونق ایجاد میشه
تاحالا شده تو ایران مسکن گرون بشه بعد ارزون بشه؟ ماکه ندیدیم فکر نکنم ارزون بشه.
تاحالا شده تو ایران ...
اگه مردم خرید نکنن قطعا هوای فروشنده ها میاد پایین
من موندم این کشور خونه از همه جای دنیا گرون تره.مگه مثلا تهران چی داره.خدایا نجاتمون بده
سلام من میخوام یه زمین بخرم کسی میتونه راهنمایی کنه که تو این شرایط بخرم یا نه؟
سلام من میخوام یه زم...
تو را خدا نخرید تا قیمتا بیاد پایین هسته شدیم از این وضع گرونی
سلام من میخوام یه زم...
الان با توجه به هزینه ها توجیه اقتصادی نداره...بیچارت میککه هزینه ها
اگر خدا بخواد داریم له میشیم. بخدا دیگه نمیکشم.خسته شدددددم خدددددا
به نظرمن كه مشاور املاك هستم بازار مسكن با رشد شديد قيمت هاومعاملات در إبان ماه شاهد خواهيم بود
به نظرمن كه مشاور ام...
رو چه حسابي؟تاهمين الان مسكن بيش از ظرفيتش رشد كرده.من به هر بنگاهي سر زدم خودشون ميگن قيمتا بالارفته ولي خريد و فروش نميشه و عملا رفته تو ركود. يه كم وجدان داشته باشيد شما بنگاهي ها و الكي جو نديد به بازار
من باحقوق کارمندی پنج ساله دارم پول جمع میکنم خونه بخرم ولی متاسفانه با این وضعیت که پیش اومده تا ده سال دیگه هم صبر کنم نمیتونم.درحالی که ۲.۵ میلیون خانه در مملکت ما خالی از سکنه می باشد.این احتکار نیست؟
چرا نظر من پاک کردید
واقعا کی میخواهد درست شه بسه دیگه مردم دارن له میشن ، خجالت بکشید ای مسئولین
قیمت مسکن در مهرماه سال ۹۷ دقیقا دو برابر پارسال هست. ولی خوشبختانه تو شهر تهران هرکی خونش رو برای فروش گذاشته کسی نمیخره. اگر نخریدن مردم ادامه پیدا کنه مطمئن باشید قیمت کم خواهد شد. قدرت خرید مردم به شدت کاهش پیدا کرده و منتظر کاهش شدید قیمت مسکن باشید. وقتی اقتصاد کشور اوضاع خوبی نداره اولین چیزی که ارزششو از دست میده مسکنه. من پول دارم که خونه بخرم ولی با این قیمت عمرا نمیخرم. اجاره میکنم با بقیش هم کاسبی میکنم
حالم ازاین بی بندوباری بهم میخوره
در حال حاضر و تا زمانیکه حباب حاکم بر بازار مسکن نشکسته در جهت خرید مسکن هیچ اقدامی نکنید بنده شخصا یکی از کسانی هستم که با ۴۰۰ میلیون تومان نقدینگی بعلاوه یک واحد آپارتمان ۶۰ متری منتظرم تا قیمت ها تثبیت و به حالت واقعی برگردد سپس در جهت خرید اقدام نمایم . ضمنا دوست عزیزی که با متن طولانی بازار مسکن را تجزیه و تحلیل کرده بود بنظر بنده کاملا درست و منطقی بود .
با سلام ایا واقعا دولت تا کی میخواهد به قشر کارمند بویژه فرهنگیان ظلم کند با این حقوق که می دهند کدام فرهنگی میتواند صاحب خانه شود مخصوصا در کلان شهرها ما دونفر معلم هنوز در مشهد نتونستم خانه بخرم وای بحال دیگران دارم دوسال دیگه بازنشست میشم ولی خانه ندارم باید به کی بگم
با سلام ایا واقعا دو...
منم معلم هستم با چند تا از خوار وبرادران هم شریک شدم ولی بازم نتونستم خونه بخرم خدا لعنت کنه باعث وبانیش رو
خلاصه میخوام عرض بکنم که دارن پدراین قشر ضعیف رو درمیاورن.مملکت شده بی بندوباری هرکی هر کاری که دلش میخواد داره انجام میده
آیا دولت یک فکری برای ملت نمیخواهد بکند مسکن همچنان گران می ماند
اقتصاد مقاومتی . . .
خدا لعنتتون کنه چه باافتخار میگه بازم گرون میشه خوب یه فکری کنید تو شیراز آپارتمان ۹۰ متر جای خیلی خیلی بد شذه ۳۰۰ میلیون شما بگید ما چیکارکنیم
ساکت بودن دربرابر ظلم وبی عدالتی اوضاع روبدترمیکنه بخواهیدتابشود.ازپولهایی که دوملیتی ها میارن مالیات بگیریدهمه بایدازحقوق یکسان بهره ببرن ...سهمیه واختلاس وآقازادگی وپارتی بازی را بردارین اوضاع درست میشه
ساکت بودن دربرابر ظل...
درسته
به نظر من افزایش اخیر قیمت مسکن در سراسر کشور ناشی از تقاضای واقعی نبود افزایش اخیر بخاطر کاهش ارزش ریال در برابر ارزهای خارجی و همچنین افزایش قیمت مصالح ساختمانی بود که مردم برای جلوگیری از کاهش ارزش سرمایه خویش به خرید مسکن روی آوردند اما واقعیت این است این افزایش بصورت مقطعی بوده و کسانی که در این برهه از زمان پول خود را در مسکن خوابانده اند بدلیل افزایش بی حد وحصرقیمت کاذب مسکن متضرر خواهند شد چون قیمت جاری مسکن قیمت واقعی نیست و عالم اصلی وسوسه و ترس متقاضیان خرید بود و از طرف دیگر مردم قدرت خرید هم ندارند ایندو باعث رکود خرید و فروش مسکن در سرتاسر کشور بمدت طولانی در آینده خواهد شد لذا رکود در آینده باعث تنزیل قابل توجهی در قیمت مسکن خواهد شد به نظر من اگر متقاضیان خرید مسکن مدتی دست نگهدارند به نفعشان خواهد بود و قیمتها در اثر همان رکود طولانی به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت. افزایش قیمت و رونق بازار مسکن اخیرا در اثر وسوسه متقاضیان خرید مسکن بوده و هیچ ربطی به تقاضای واقعی نداشته مردم در حال حاضر به فکر معیشت آینده خود هسته و خواهند بود نه به خرید مسکن عوامل مطروحه به اتفاق باعث تنزل قیمتها خواهد شد.
به نظر من افزایش اخی...
سلام و خسته نباشید، جناب آقای محترم، دلتون خوشه چطوری پائین میاد مملکت ما پر شده از آدم های که از مسئولین پیگیری میکنن، دولت ما هنوز نتونسته بخش مسکن رو توسط ارگان های خودش قیمت گزاری کنه مگه میشه بدون برنامه ای قیمت مسکن کنترل به ،بنگاه ها از خداشون هست که افزایش باشه، مردم ما هم تا گران میشود شروع به خرید میکنن،دلم پره چون خودم هرچی تلاش میکنم صاحب خانه بشم نمیشه هرست بد تر از سال های گذشته
به نظر من افزایش اخی...
برادر گرامی ظاهرا شما از قیمت زمین و افزایش وحشتناک مصالح ساختمانی باخبر نیستی مسکن اگه از این قیمت فعلی دوبرابر نشه شانس اوردیم عزیزم ساخت و ساز گذر دیگه نمیسازه امده سونامی کمبود مسکن باید باشیم وضع خیلی داغونه طوری که خرید خوبه که مردم دیگه قدرت اجاره هم ندارن
به نظر من افزایش اخی...
درود به تحلیل شما دوست عزیز که کاملا منطقی و کارشناسی بود .
به نظر من افزایش اخی...
آفرین به تحلیلتون ،منم قبول دارم امیدوارم مردم با کم شعوری و جو زدگی مسکن رو هم به فضاحتی بیش از این مبتلا نکنن
به نظر من افزایش اخی...
به نظر شما الان بخریم مسکن؟
به نظر شما الان بخری...
خیر -حداقل ۶ ماه دست نگه دارید . به هیچ وجه الان صلاح نیست .در مدت زمان کوتاهی آندسته از کسانیکه صرفا در راستا حفظ ارزش سرمایه خود وارد این بازار شده اند در جهت فروش اقدام خواهند کرد و این امر باعث افزایش عرضه و کاهش تقاضا شده و در نهایت منجربه کاهش قیمت خواهد شد .
به نظر شما الان بخری...
به نظرمن هرچه سریعتر جهت خریدمسکن اقدام کنید
به نظر من افزایش اخی...
با توجه به افزایش قیمت دلارو افزایش مصالح و کاهش عرضه مسکن(کسی فروشنده نیست) قیمت مسکن افزایش می یابد. در حال حاضر قیمت هیج کالای سرمایه ای کاهش نمیابد بلکه رو به صعود خوهد بود و تنها این ارزش ریال خواهد بود که کاهش می یابد در صورت نیاز به مسکن هر چه سریعتر خریداری شود بهتر است و در صورت سرمایه گذاری نیز مناسب است (به شکل اجاره)اما در صورت نیاز به نقدشوندگی بیشتر دلار و طلا بهتر است. با توجه به وابسته بودن اقتصاد ایران به نفت و تحریم ها و عدم جایگزینی درآمد نفتی شرایط سختی خواهد بود.
من مقداری پول دارم نمیدونم خونه بخرم طلا بخرم چیکار بکنم؟
من مقداری پول دارم ن...
طلا
من مقداری پول دارم ن...
دستور رهبر اینه که پولاتونو به سمت تولید بفرستید نه به سمت خرید سکه و ارز و... که باعث گرانی بیشتر بشه کسی هم که بلد نیست کار تولیدی بکنه یا ... میتونه تو بانک نصار که تنها بانکی هست که کار تولیدی میکنه سپرده گذاری کنه با خرید سکه و... خودمونو به دست خودمون هلاک میکنیم
سكه يا طلا بخر بزار كنار، شايد گرون شد فروختي پول بيشتري گيرت بياد با اين پولا الان ديگه نميشه خونه خريد ملت رو بدبخت كردن ، يه عده ندارن ، بعضي ها نفسشون ازجاي گرم در مياد فكر ميكنند همه مثل خودشون پولدارند ، در صورتي كه اينطوري نيست بايد قيمت خونه رو بيارن پايين جوونا چه جوري بخوان زن بگيرن ؟ با اين وضع گروني ؟ يه رحمي بكنيد به مردم !!!
سكه يا طلا بخر بزار ...
تنها راهش نخریدن خونه هست،تا راکد بشه و قیمت کاذبش بیاد پایین
سلام دوستان من مقداری طلا دارم به نظر شما طلاها رو بفروشم زمین یا ملک بخرم؟ لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم
سلام دوستان من مقدار...
فعلا طلا تا بعد تحریم های دوم بالا میمونه،طلا نفروش
سلام دوستان من مقدار...
فروش طلا راحت تر است .قیمت ملک از طلا سرچشمه میگیرد .پس طلا بهتراست
بدون شک با این وضعیت که وجود داره خرید ملک یکی از مطمئنترین سرمایه‌گذاریها هستش
عزيزم بخر خاك به ادم خيانت نميكنه اگه پول بذاري بانك هر روز به فكر خريد يه چيز ميفتي و پولت خرج ميشه
تا سال ۱۴۰۰بیشترشاهد نوسانات دلار خواهیم بودوخبری از افزایش چشم گیرقیمت مسکن که درسال ۹۱اتفاق افتاد،نخواهیم بود
دوستان عقله خودتون بهدکاربندازین الان باوجود ای همه افزایش چندین برابری مصالح چطورمیخادخونه ساخته شده ارزون بشع سریع بخرین وه واسه سال اینده چندین برابرمیشه
سلام من میخوام خونه بسازم الانم که میلگرد خیلی گرونه نمیدونم چیکار کنم بخرم نخرم لطفا راهنماییم کنید ممنون
سلام من میخوام خونه ...
من خودم خونا ساختم تازه تموم شده اگه یه اطلاعات کوچیک از مصالح بگیرید افزایش قیمت مسکن خیلی خیلی طبیعی هست قیمت مصالح هم روز بروز بالا میره پس بهتره که یا بسازه یا بخره
سلام من میخوام خونه ...
نخر
سلام دوستان لطفا منو راهنمایی کنید ما چون پولمون زیاد نیست از اطراف دنبال خونه میگردیم ولی اطراف هم خیلی گرون شده .با این پول دو ماه پیش میشد از یه جای معمولی خونه گرفت ولی الان پولمون به ارزونا هم نمیرسه
تو روخدا بعد ده سال بدبختی کشیدن و نخوردن و نپوشیدن درست و حسابی،یه پولی دستمون جمع کردیم که یه واحد بخریم الان راهنمایی کنید بخریم یا نخریم،گرون میشه یا ارزون؟
تو روخدا بعد ده سال ...
تمام مصالح ساختمانی گران شده و برای سازنده ها نمیصرفه بخوان با قیمتی که از نظر ما معقول ـه بفروشن. سازنده و فروشنده ای که مخارج زندگیش تو این وضعیت صعودیه، با منطق دو دو تا چارتا قطعا از طریق گرانفروشی سعی در جبران سود پایین خوددش میکنه. بعد از ارز و طلا سومین کالایی که میتونه ارزش دارایی ما رو حفظ کنه مسکن ـه و باتوجه به اینکه هنوز مسکن همپای نرخ دلار و طلا صعود نکرده قیمتش به طور حتم افزایشی خواهد بود. افزایش قیمت مسکن تا جایی ادامه پیدا میکنه که تا چندین سال در رکود تورمی به سر خواهد برد و بعد از این مدت که زمان فعال شدن بازار از راه میرسه، باز هم قیمتها اونقدرها در جهت کاهشی شدن تکون نمیخوره و تجربه نشون داده که هر چیزی تو این مملکت حتی اگر برای مدت کوتاهی سطحی از قیمت رو لمس میکنه حتی درصورت کاهش موقتی، بعد از مدتی همون قیمتِ بالا میشه کف قیمتگذاری دوره بعدی رونق بازار! در شرایط فعلی مدام در استرس و اضطرابید و با هر خبر و تغییری آرامش از خودتون و خانوادتون سلب میشه درصورتیکه با خریدن خونه تا مدتها بدون دغدغه و فشار زندگی رو میگذرونید و دیگه لحظلات با ارزش عمرتون رو خرج نگرانی برای آینده نمیکنید
تو روخدا بعد ده سال ...
من دلم زدن به دریا ی خونه خریدم بعد از چند سال بدبختی تو خونم هیچی ندارم ولی گرون خریدم خونه رو با سی میلیون بیشتر خریدم حالا نظر خودته
تو روخدا بعد ده سال ...
با سلام ارزش پول هر روزپایین می آید شک نکن بخر
تو روخدا بعد ده سال ...
سلام همیشه خریدار ملک برنده است وقت تلف نکنید فر
تو روخدا بعد ده سال ...
جناب من سازندم صد در صد بخر که بدبخت میشی مصالح و دستمزد سر به فلک کشیده. سازنده ها سرمایه شون رو با دلار و خودرو و مسافرت خارجی و زندگی لوکسشون مقایسه می کنند به هیچ وجه ارزان نمیشه چون اگه با قیمت پایین بفروشیم نمی تونیم درست کنیم هیچ کس هم بخاطر کار خیر و رضای خدا ساختمون نمیسازه بنده تو جمع سازنده هام میگم بهت. طرف دو سال استرس میکشه پدرش درمیاد تو شهرداری و نظام و عمله و بنا و .... من خودم واحد دارم ۵۰ درصد بالاتر از قیمت سال قبل میخوان نمیفروشم منتظر افزایش قیمتم. موجی که الان تو سکه و ارز و ماشین هست مطمئن باش وارد مسکن هم میشه. یه عده آدم مجرد هم چرت و پرت میگن که تقاضا نیست گرونه نمی خریم ارزون میشه یا بچه هستند یا عقده صاحب خونه شدن دارن. اقتصاد با کسی شوخی نداره. خیلی رک گفتم شرمنده
جناب من سازندم صد در...
چطوري كلاه بردار....
تو روخدا بعد ده سال ...
بخر
تو روخدا بعد ده سال ...
سلام من جای شما بودم یک ثانیه هم وا نمی ایستادم همین امروز برو بخر تا دیر نشده
تو روخدا بعد ده سال ...
بخر عزیزم تو این ۴۰ سال تا حالا چیزی خوب نشده
تو روخدا بعد ده سال ...
شما بخر تا دیر نشده
تو روخدا بعد ده سال ...
ارزون نمیسه الان قیمت ها رفته بالا و تنها یه عده ای میتونن بخرن. پول دست مردم نیست و ملک دارا راحت میفروشن. بعد از یه مدتی رکود همراه تورم میشه ... مگه دولت کاری کنه که بعید بدونم
به خدا سه ماهه خواب و خوراک نداریم،کل زندگیمون شده استرس و نگرانی از گرونی خونه و...واقعا خسته شدیم،بعد ده سال که با کلی زحمت یه مقدار پس انداز کردیم خونه بخریم الان از هرکس یه چیز می شنویم تو رو خدا راهنماییمون کنید بخریم یا نه؟ ممکنه تا دوماه دیگه گرون تر بشه یا نه؟
سلام اگر خونه نخریم ارزان میشه یانه
سلام اگر خونه نخریم...
دوست عزیزخونه چندین برابرمیشع ارزون چیه
با سلام چه تضمینی هست اینها که ارز و سکه خریدن و دیگه رشد قیمت نخواهد داشت ارز و سکه هاشون رو نفروشن و به تنها بازار آماده رشد قیمت یعنی مسکن هجوم نبرن؟ به نظر بنده بازار مسکن از طرف این گروه دارندگان سکه و ارز تهدید میشه و ممکنه گرونتر از اینی که هست بشه.
هرکی بتونه خونه بخره ولی این کارو نکنه اشتباه کرده به امید چی صبر می کنید!!!؟؟؟
بازار مسکن رشد خود را کرده است. از مهر ۹۷ شاهد رکود مسکن خواهیم بود صد در صد.
بازار مسکن رشد خود ر...
چطور اینومیگید دوست عزیزالان مصالح ساختمانیش ده برابرشده وه همیجودرحال افزایش شایدقیمت زمین زیادفرق نکنه ولی خونه چندبرابرمیشه
بازار مسکن رشد خود ر...
بیا ۱۰۰میلیون میدم یه خونه ۶۰ متری بساز .تخمه افتابگردان شده ۵۰۰۰ چه ربطی به رشدش کرده داره زمین یه کالاست که مسکن رو هم یه کالا میکنه و واسه تولید هر کالایی مواد اولیه لازمه مواد اولیه گرون شه خود کالام گرون میشه و هرگز نمیشه گفت هرگز
بازار مسکن رشد خود ر...
سال ۹۶ هم همینو میگفتن و بدبخت شدیم. قیمت خونه بالا می ره حتما ولی خریدار پیدا نمیشه. دلیل اون کشش نقدینگی به سمت مسکن و کاهش تولید مسکن در سال آینده
هیچ کسی نخره
سلام ده سالی صبح تا شب کار کن بتونی یه خونه ۵۰ متری بگیری اونوقت یه دفعه زمانی که میخوای خونه بگیری خونه دو برابر شه طوری که پولت فقط واسه رهن و اجاره برسه که کارتن خواب نشی با این وضع که میره جلو یه عده ای فقط تا آخر عمر اجاره نشین یا حتی کارتن خواب میشن ازهر مسوولی هم میپرسی خودش بانی هاشو نفرین میکنه با اینکه خودشم یکی از عامل های بی ثباتیه تو مملکت
خدا لعنتشون کنه انشالله بمیرند
خانه بخرید .من خودم سازنده ام بخدا دیگه با این گرونی مصالح نمیشه خانه ساخت . شما خودتان الان برید یه قطعه زمین بخرید و از ابتدا هزینه ها رو حساب کنید .پروانه ساختمان که شده دوبرابر و اندی دوم میلگرد که شده چهار برابر . شن و ماسه سه برابر الومنیوم پنج برابر و همه و همه هیچکدام دوبرابر نشدن که مسکن دوبرابر شود مسکن بخدا خیلی زحمت داره ساختش و تو این مملکت با این تورم و رکود سود انچنانی واسه سازنده نداره بخدا مخصوصا با این شرایط بد اقتصادی . الان ساختن به صدگرفه‌نیست خریدن به صرفه تره فقط بخرید که دیگه نمیشه خانه ساخت . اپارتمانی که تو شهرستان من‌میدادم متری دو و نیم الان با زمین و هزینه شهرداری و هزینه ساخت بیشتر پای خودم در میاد . پس بخرید بخدا بخرید ضرر نمیکنید . چون نمیدونید مضالح چند برابر شده . اگر متری چهار بدم‌یر به یر میشم الان خودم‌بخوام بسازم نمیتونم
سلام یک سوال داشتیم خواستم بدانم با این شرایط مسکن خوب است اقدام به خرید مسکن بکنیم یا نه
مسکن طی چند ماه آینده در آنچنان رکوردی برود که تاریخ ایران بخود تا حالا ندیده چون وقتی قدرت خرید این قدر پایین بیاید و قیمت تا این حد بالا نتیحه ای جز این نداره فکر میکنید چند درصد مردم سپرده های بانکی متناسب با خرید مسکن آنهم در این قیمتها داشته باشند که وقتی از سپردههای یکساله بیرون بیاورند بتونن مسکن بخرند. اقتصاد یک اصولی داره که ما رو مجبور به تبعیت از قوانین خود میکند و کسی نمیتواند بگید که با چند هزار معامله در ماه بازار مسکن دارای رونق است. به عبارتی دارای رکورد تورمی یعنی در عین حالیکه قیمت بالاست حجم معاملات بسیار پایین است. به نظر میاید الان با این قیمتهای نجومی بهترین موقع برای فروش مسکن است البته برای انهایی که برای سرمایه گذاری خریدند و میخواهند سودی ببرند. چون وقتی ارزش ملک هر روز بالا برود فقط یک عدد هست برای انهایی که برای سود کردن خریدن اگر که خریداری نباشد و شما چند ماه و یا شاید سال منتظر فروش بمانی. به هر حال رکودی بسیار طولانی تر از رکود سالهای ۹۲ تا ۹۷ در انتظار بازار مسکن هست.
مسکن طی چند ماه آیند...
حالا اگه ما نخريديم و از ايني هم كه هست گرون تر شد چي دوست عزيز؟؟ ما الان مبخوايم خونه بخريم خيلي گرونه به طوري كه اگه سه ماه پيش اقدام ميكرديم ميتونستيم ولي اون خونه سه ماه پيش الان شده۲ يا ۳ برابر!!! چه تضميني ميدي كه مياد پايين؟ اين فقط يه ريسكه كه اگه ائم خونه بخره يا ميره بالاتر و گرون ميشه و يا هم ركود ميكنه و ارزون ميشه!!! اينو واقعا نميشه حدس زد!! لطفا راهنماييم كنيد كه بخريم خونه تا اخر همين شهريور يا نه؟؟ يا كي بخريم بهتره!
مسکن طی چند ماه آیند...
وقتی به بانکها اعتباری نیست ۹هرار میلیارد دلار گم میشود و پول مردم در بانکها خورده میشود چگونه میتوان فروخت و پول خود را در بانک گذاشت تا دوباره دزدیده شود اصلا روش خوبی برای فروش نیست
بنده در این چند ماه کاملا گیج شده ام نمی دونم بااین پول ناچیزی را که روز به روز از قدرتش کاسته میشه، چی بخرم. لطفا نظر مشورتی خودتان را بفرمایید. شاید کمکی کند به امثال من که با زحمت مقداری پول برای آینده بچه هاشون جمع کرده اند . ممنون
بنده در این چند ماه ...
پولتو بده زمین بخر بزار بخوابه تا زمانیکه فکری برای ارزانی مصالح ساختمانی شه یامسکن مهر تحویل داده نشده بخر
پولتو بده زمین بخر ب...
فقط پولت را تبدیل به جنس یا ملک کن در غیر اینصورت روز به روز ارزشش کم می شود
خدالعنت کنه املاکیهاروکه۹۰درصدگرونی کارایناست اگه به فروشنده بگن قیمت بالاست نمیخرن بازاراینقدرالتهاب پیدانمیکنه
خدالعنت کنه املاکیها...
مفت خورترین اقشار جامعه همین املاکیها هستند چشم ناپاک و حرام خور.
خدالعنت کنه املاکیها...
درسته بخشی از گرونی ها رو املاکیها بوجود میارن چاره اش اینکه آگهی فروش رو از طریق دیوار یا سایر روشها انجام بدیم تا از دادن حق واسطه گزاف که میگیرن خلاص بشیم و نیز آنها نتوانند آتش گرانی بیشتر شعله ور تر نمایند.
باسلام من یک سوالی دارم تا حالا چی تو این مملکت بالا رفته بعد پایین اومده آره درسته مثلاً ۱۰تومان بالا رفته بعد ۱تومان ارزان شده بعد با همین مقیاس میگن ارزون تر شده خدا به داد مستأجر های بیچاره برسه املاک ها اگر توخریدوفروش بالا نتونند ببرند خب تو مبالغ اجاره این کار رو انجام میدن
اگردارید بخرید پول خودرا ازبانک ها دربیاورید
سلام به مردم کشورم من نظرات رادیدم وبه تمامی کسانی که پول دارن پیشنهاد میدهم خانه بخرند ودلیلم این است که هرچی که رشد مصنوعی داشته است، مسکن رشد طبیعی داشته و به دلیل نبوده. اگردر۴سال گذشته تابه حال نگاهی بندازید همه چیز بالا رفت ومسکن دررکود وحال همه چیز بالامیرود ومسکن تازه قیمت تورمی رابه خود گرفته است وهیچ حبابی وجود ندارد. بی تدبیری مسعولین ومدیریت درنظم بانکی دربرج ۶متوجه خواهید شد که مردم پولهایشان را ازسپرده های یک ساله بیرون آورده وسرازیر دربازارهای مسکن وطلا وخودرکرده واین دوباره باعث رشد قیمت هامیشود
احسنت به آقای روحانی و طرفدارانش لطفا توهین نکنید و به رای ملت احترام بذارید
احسنت به آقای روحانی...
این روحانی است که به اعتماد مردم چشت کرده و ما مسئولیت تمام مشکلات کشور را دولت میدانیم و اگر قادربه حل انها نیست استعقا دهد و خیال همه را راحت کند که کشور مسئولان حقوق بگیر و بی خاصیت ندارد
به نظر من گرون میشه چون تمامی مصالح بالای ۵۰%گرون شده.یعنی هزینه ساخت ۱۰۰%گرون شده.
انشاله انقد قیمت مسکن بیاد پایین که همه بتونن خونه بخرن
انشاله انقد قیمت مسک...
فقط میتونم بگم خدا به داد مستأجر ها برسه والسلام
البته این آمار و ارقام با شرایط موجود مسکن مطابقت نداره و این رکود به نظر می رسه سالها ادامه داشته باشه من از خبرنگاران محترم خواهش می کنم اخبار سلیقه ای ننویسند و باعث التهاب مسکن نشوند.لازم می دونم اینو بگم ،آنهایی که تو بخش مسکن فعالیت می کنند اوایل امسال از رونق بخش مسکن خوشحال شدن ولی به خاطر اینجور اخبار دوباره بخش مسکن دچار چالش شد. ممنون
مسئولین بی کفایت خود را به خواب خرگوشی زده اند مردم برای سرمایه گذاری خانه نخرید تا انشاالله بازار مسکن وارد رکود شود و مالکین مجبور به کاهش قیمت ملکشون شوند
بابا مردم خودشون قیمت ها رو می برند بالا به خریداران مسکن قول میدم یه مدتی همه اعتصاب کنند وبه سراغ مسکن نرند .ببینم این فروشندگان خونه هاشون رو به کی می خواند بفروشند .وقتی خریدار ندید خونه رو می خره معلومه وضع این میشه .قیامت که نیومده .نکته بعدی این املاکی ها هستند .نیست که یه مدتی توی دفترشون پشه میزدند .حالا الکی بازار گرمی درست کردند .
بابا مردم خودشون قیم...
شما فقط به خریدار ها فکر نکن به اجاره نشین‌ها هم فکر کن اگر نخرند که نمیتونن بخرند باید اجاره های سنگینی بپردازند اینو چی کار کنند بیچاره ها حتماً میگید یه مدت اجاره نکنند برن چادر بزنند
بابا مردم خودشون قیم...
دقیقا با نظر شما موافقم املاکیها با شایعه سازی قیمتها را بالا میبرند. مردم مدتی سراغ املاکیها و خرید ملک نروید تا وارد رکود شوند و مجبور به کاهش قیمت ملک شوند
خدا ازشون نگذره که فکر مردم بیچاره فقیر نیستن نفرین بر مسولیین
خدا از مسئولین نگذره خونه هاشون تو سرشون خراب شه که فکر ادامای بدبخت بیچاره هم کنن
انفجار قیمت مسکن در راه هست اقایون دولتیها همینو میخوان با برنامه ومهندسی شده هست
سلام به نظرمن باافزایش دو برابری قیمت تیر آهن ومیلگرد قیمت ساختمان نیز دو برابر می شود. متاسفانه مسولین ازافزایش ۱۰۰ درصدی قیمت میلگرد وتیرآهن غافل هستند ودنبال کاهش بهای اجاره هستندکه شدنی نیست.
نفرین بر مسیولین بی لیاقت
تورا خدا بازار مسکن را کنترل کنید.زندگیمون شده استرس و زجر کشیدن.یکی به دادمون برسه.داریم به کجا میریم.مسیولین چرا خودتون را به خواب زدید و هیچ اقدامی نمیکنید؟؟!!!!
خدایا چرا هیچ کاری نمیکنی .آیا قدرتی بالاتر از تو هم هست. مردیم از دلشوره گرانی مسکن .ب فریادمون برس
خداازتون نگذره که خون مردم روتوشیشه کردین
خداازتون نگذره که خو...
خدا ازتون نگذره. مردم بد بخت رو بیجاره تر از اونی که بودن ،کردین. همش استرس. خدایا کاش این دلهره های عذاب اور هر روزه تموم شه.
چه خبرتونه بابا!این اقایون به اصطلاح سران دولت خوابن که نمیتونن جلوی گرونی بی رویه وهرج ومرج روبگیرن،خداازتون نگذره که خون مردم روتوشیشه کردن
خسته شدم خدایا زندگی بیمعنی شدههمش شده استرس .
خسته شدم خدایا زندگی...
اگر گل الود نکنند که زنده نمی مونند از قصد این کار ها رو میکنند تا میتونند پول اختلاس کنند ومردم و سر گرم گ انی تنها را نجات برداشتن اینهاست.
خسته شدم خدایا زندگی...
موندم اینکه منفی میده کیه و از چه خانواده ای یا کارش چیه ? یا ژن خوبه و اصلا درگیر این مشکلات مردم نیست یا دو لایه و فکر میکنه باید شب رو بگه روز ,یا هم از کاسبهای بدبختی مردمه که از آب گل آلود ماهی میگیره ! در هرصورت اگه دنیا هم برنامتون باشه آخرتی هست !
موندم اینکه منفی مید...
خوبه
اقتصاد کشور مثل یه کش بود که تا الان نگه ش داشته بودن دیگه این کش ول شده دادا
این همه دروغ و نفاق و بی رحمی ... چقدر از هدف خلقت دور شدیم هممون...
یادمان باش تنها چیزی را که دولت توانسته جلو تورم آن را بگیر یارانه ها بوده -دست مسو لین درد نکنه
خدا یعنی خوبیها و محبت ها و خدمت های عاشقانه ما به همه بدون انتظاری بدون مننتی .پس بیایید به این خوبیها و محبت ها وعشقها که فطرت ما هست ایمان داریم وسندش دوست داشتن اینهاست در ما با این ایمان با شادی ابدی زندگی کنیم و با عشق بمیریم
خدا یعنی خوبیها و مح...
دیگه خدا هم صدای این مردم رو نمی شنود. مسکن- ارز-طلا- خودرو- گرانی- تورم- حقوق وزارت کار- بابا بریدیم- تموم شدیم. بادوست داشتن و عاشق بودن مشکلات حل میشه. ما فرهاد - ما خسرو - حل شد مشکل؟؟؟ بابا در وری نگین دیگه
قیمت و ارزش انسان در عالم بستگی به خوبی و خدمت او به همه بدون در نظرگرفتن خویش وعاشقانه کمک کردنش هست.(عاشقان بی سرزمین)
قیمت و ارزش انسان در...
برو بابا تو هم دلت خوشه دم از عشق و انسانیت و محبت می زنه اون هم در یک مملکتی با این همه جلوه های مختلف فساد !!! برو بابا
والا زمان جنگ ما این قدر مشکلات نداشتیمآبروی هرچه مسلمانه دارن می برن دزد وقتی خانگی باشه ویران کننده است
سرنوشت هیچ ملتی (چه از نظر اقتصادی، دینی، اجتماعی، فرهنگی یا سیاسی) تغییر نخواهد کرد، مگر خود آن ملت بخواهند.....
بیایید با سرمایه های اندک به فکر هم نوع باشیم. مغازه دار.کلی فروش.بنکدار.تولیدکننده ....اگه سرمایه دارید به هم نوع جنس مدت دار بفروشید. به خودمان رحم کنید...
بیایید با سرمایه های...
باش تا صبح دووووووولتت بدمد
بیایید با سرمایه های...
منتظر باش . خخخخخخخخخخ
بازیگران اقتصاد داخلی را باید حکمی برایشان دید تا بازدارنده باشد. انجمنها و نهادهای مردم نهاد بیایند جلو و فرهنگ نخریدن به وقت گرانی را باب کنند تا هم دشمنای داخلی و هم خارجی دستشان کوتاه شود.,.. هزار راه حل دیگر، اتحاد مردم اصل مبارز با گرانی و دشمن است.
بازیگران اقتصاد داخل...
در عصر حجر زندگی نمی کنیم هر کسی دراین کشورشرح وظایفی دارد ولی بی عرضگی مسولین بی لیاقت دخالت منافع شخصی و عدم نظارت مسولین نظارتی باعث همه بدبختی هاست
برای چی هیچ کاری نمیکنید قیمت خونه ها خیلی رفته بالا هرکسی هرقیمتی دلش میخواد میزاره واقعا همه چی خرتوخره هیچ کسی هم نیست نظارت داشته باشه هیچ نظارتی نیست هرروز داره میره بالا بعد جلسه میزارن که مبلغ وامو زیاد کنن کی میتونه قسط بده!!!!!!
برای چی هیچ کاری نمی...
وقتی قیمت دلار و طلا بیش از دو برابر شده چه انتظاری دارید که مسکن ثابت بمونه. قیمت مسکن از سال ۹۲ تا به حال پایین تر هم اومده. وقتی دلار از ۳۸۰۰ شده ۸۰۰۰ یعنی ارزش پول کاهش پیدا کرده.
دلم در یک آرزوست. کاش هنوز هم از کشورم مثله قرنها پیش رنگ و بوی گفتار نیک، کردار نیک، پندار نیک می آمد. زمانی که حاکمانی بر این مردم حکمرانی میکردن که تاج پادشاهی به سر نمی نهادند و علم و هنر و صنعت بیش از هر سرزمینی در کسشورم بود. زمانی که می گفتن هنر نزد ایرانیان است و بس. اما حالا.... یه مشت آدم کلاش و راند خوار افتادن به جون مردم کارشون چپاول اموال مردمه و در جهل نگهداشتن این مردم... تا کی سکوت کنیم.... چی از ایران و ایرانی باقیمونده زمان شاهان ایرانی تعداد آقازادگان معدود بود و نهایت یک یا دو کاخ بود که مهمان های رسمیشون میبردن الان اینقدر آقا و آقازادگان زیادن که اگه خون مردمم بمکند سیر نمیشن
دلم در یک آرزوست. کا...
خودشون طلا و مسکن و دلار میخرن بعدبا نرخ ۲ برابر میفروشن به مردم بدبخت پول ملی رو بی ارزش میکنن تا نصف حقوق کارمندا رو بدزدن یادش بخیر یارانه یه پفک نمیکنه الان
دیگه بار آخرم که به این ها رای میدم ، فقط به فکر منافع خودشونن ، بعد تو حرفهاشون میگن رییس جمهور قبلی ال بوده ، ای کاش این یکی هم مثل قبلی بود لااقل درد ما می فهمید ، فقط باید منتظر امام زمان باشیم که ما رو از دستشون نجات بدن
خدایا اینها نام اسلام را با این گرانی و تورم خراب کردند و در کشوری که هر روز گرانی و تورم وجود دارد باید خودت حاکمان این مملکت را اصلاح کنی . وای بر گرانی در مسکن و زندگی را سخت کرده اند البته برای قشر ضعیف
خدایا اینها نام اسلا...
درست گفتی اما یه دست صدانداره!!!!!!!!
به خدا پناه می بریم از این دورویی وریا کاری مسئولین نا پاک که به راستی فقط به فکر دزدی و چپاول مردمی هستند که روزی تمام امید وآرزوشون حکومتی علی گونه بود.واقعا چه شد که این شد!!! وای...ازاین بی عدالتی... عجیب است گاهی فکر میکنم، دراین مملکت فقط دزدانند که مستحق نعمت و فزونی... و مردم عادی هستند بی کفایت و نالایق ومستحق رنج و فلاکت .... خدایا به تو پناه می بریم.
به خدا پناه می بریم ...
بله
وقتی مثل احمق ها میرید به یه مشت اختلاس گر که وضعیت خودشون و اطرافیانشون در دزدی واضح رای میدید حالا باید چوبشو همه مون بخوریم باید این مجلس بدرد نخور روحانی رو استیضاح کنه که البته بعید میدونم چون سیبیل همشون رو دولت چرب کرده
وقتی مثل احمق ها میر...
چهل سال نتونستند ساز و کاری تهیه کنند که سرمایه های مردم به سمت تولید بره نه دلالی، روحانی باید جوابگو باشه؟!
چهل سال نتونستند ساز...
تورو خدا اینا تورمو چطوری حساب میکنن تک رقمی میشه امیرمسعودی نمیتونه مثه اینا حساب کنه
به شرافتم قسم ، اخرین باری بود که رای دادم. دولتمردان ،شما را به خدای بزرگ واگذار میکنیم. قیامتی هم هست. اللهم عجل لولیک الفرج
اخه چقد سطحی فکر میکنن مردم ما
متاسفانه هر دولتی که سرکاربیاد فقط به فکر منافع خودش و اطرافیانشه.وبه تنها چیزی که فکر نمیکنه مردمه.چون دیگه نیازی به رای اونها نداره.دولت حامی پرور
سران مملکت خودشون تو خونه های چند صد متریشون نشستن و اصلا به فکر مردم بد بخت نیستن. نمیدونن برای خرید ی خونه ۵۰ متری چند سال با بدبختی زندگی کردیم که با این اوضاع الان همونم نمیتونیم بخریم. این چ وضع مملکت داریه. چرا باید این اتفاقا فقط تو مملکت مت بیوفته. لااقل اسم اسلام رو از رو مملکت بردارید ک بقیه دنیا بهمون نخندن...
سران مملکت خودشون تو...
با سلام امیدوارم که خداوند خودش سزای این دزدان رابده ما که دیگه بریدیم فعلا اقازادها دارن حالشو می برن خدا لعنتشون کنه
باسلام پس این سران مملکتی در حال کنترل کردن چه چیز هستند چرا همه چیز را به حباب ربط می دهند تا حالا خودشان را جای ما مردم بدبخت گذاشته اند که ما چه می کشیم با کلی امید و آرزو چند سال است پول هایم را دارم جمع می کنم وقتی رفتم یه منزلی را خریداری کنم دیدم باز هم باید پولمان را جمع کنیم دو برابر قیمت شده انصاف نیست خودتان را جای ما بگذارید .وظیفه شما کنترل نمودن اوضاع است نه این این که رونق دهید تا این حد به بازار
باتوجه به ساخت واحدهای مسکن مهر و تعداد زیاد اپارتمانهای ساخته شده در سطح شهر نباید قیمتها افزایش داشته باشه
باتوجه به ساخت واحده...
در دولت اقای روحانی به مسکن مهر توجهی نشد .اینم نتیجشه.
در دولت اقای روحانی ...
در دولت آقای روحانی به چی توجه شد؟
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
کاظم نوربخش بیوگرافی کاظم نوربخش بازیگر کمدین ایرانی

تاریخ تولد: ۱ مهر ۱۳۵۵

محل تولد: بیجار، کردستان، ایران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم انسانی

ادامه
جیمی ولز بیوگرافی جیمی ولز نابغه پشت ویکی پدیا

تاریخ تولد: ۷ اوت ۱۹۶۶

محل تولد: هانتسویل، آلاباما، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی، بریتانیایی

حرفه: موسس بنیاد ویکی مدیا

ثروت: ۱/۵ میلیون دلار

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
مائوریستو موتا پائز بیوگرافی مائوریسیو موتا پائز؛ سرمربی والیبال

تاریخ تولد: ۲۶ مه ۱۹۶۳

محل تولد: ریو دو ژانیرو، برزیل

ملیت: فرانسه

حرفه: سرمربی والیبال

آغاز فعالیت: سال ۱۹۹۴ تاکنون

ادامه
ویژه سرپوش