دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۱۲۰۱۵۳

راهنمای خرید لباس های مورد نیاز اسکی

لباس اسکی,لباس مناسب اسکیلباس اسکی
اسکی یکی از بهترین و لذت بخش ترین ورزش های زمستانی محسوب می شود اما فراهم کردن تجهیزات به خصوص لباس مناسب از جمله دغدغه های علاقه مندان به این ورزش به حساب می آید، البته می توان با رعایت چند نکته این موضوع را تاحد زیادی برطرف کرد. 

اسکی:

بدون شک زمستان قصل موردعلاقه اسکی بازان خواهد بود. برای یک اسکی باز زمستان به معنی شروع مجدد زندگی خواهد بود تا بتواند روی برف های تمیز و زیبا چند ساعتی را شاد باشد. البته این همه موضوع نخواهد بود، این فصل در کنار زیبایی برف سرما را نیز به همراه دارد و از آنجایی که اسکی یک ورزش حرفه ای است باید علاوه برمهارت به تجهیزات و لباس آن هم توجه کافی داشت. به همین دلیل باید پیش از هرگونه سفر برای اسکی کردن اقدام به تهیه تجهیزات مورد نیاز خود کنید. در ادامه به لباس های موردنیاز این ورزش که یکی از ارکان اصلی اسکی هستند اشاره خواهد شد. 

لباس اسکی,راهنمای خرید لباس های مورد نیاز اسکیلباس های مناسب برای اسکی

لباس مناسب اسکی:

همانطور که پیش از این اشاره شد اسکی ورزشی است که به تجهیزات کامل نیاز دارد و در این بین لباس بسیار حائز اهمیت خواهد بود. یک دست لباس مناسب برای اسکی از چند بخش تشکیل می شود که همه این قسمت ها در کنار گرما باید به اندازه کافی راحت باشند به طوری که فرد به راحتی حرکات مورد نیاز را انجام دهد. از مهم ترین قسمت های لباس اسکی عبارتند از: 

کلاه ایمنی:

کلاه ایمنی یکی از ارکان اصلی در هر عرصه ای محسوب می شود. به طورکلی در تمام ورزش هایی که در فضای باز انجام می شوند از کلاه استفاده خواهد شد زیرا این ورزش ها به حرکات سریع و مداوم نیاز دارند. البته کلاه ایمنی مخصوص اسکلی فقط برای محافظت از سر نخواهد بود و تاحد زیاید می تواند سر را گرم نگه دارد. غالبا زیر کلاه مخصوص اسکی از یک کلاه ماسک مانند هم استفاده می شود تا گرمای بیشتری داشته باشد. در صورتی که می خواهید سر علاوه بر آسیب کمتر با ضربه گرمی داشته باشد؛ از انوع باکیفیت آن استفاده کنید و بدانید این وسیله از مهمترین بخش لباس اسکی محسوب می شود. 

عینک آفتابی:

اسکی معمولا در روز و ارتفاعات انجام می شود دقیقا مکانی که از اشعه های مضر خورشید اشباع شده و تابش برف نیز مشکل را تشدید می کند. برف می تواند نور خورشید را بازتاب کند و علاوه بر آسیب های وارد شده به چشم، دید را نیز مختل می کند و در نهایت احتمال بروز حادثه افزایش پیدا می کند. پس اگر شما دنبال لباسی هستید که کاملا مناسب باشد از عینک آفتابی که در برابر اشعه های UVA و UVB مقاوم باشد، غافل نشوید. 

باید توجه داشت که تنها کاربرد عینک آفتابی موضوع عنوان شده نیست، بلکه این بخش می تواند چشم ها را در برابر مولاک و سرمای هوا هم محافظت کند درنتیجه شما دید بهتری خواهید داشت. برخی از کلاه های ایمنی عینک آفتابی هم دارند، درصورتی که قصد دارید از نوع جداگانه استفاده کنید حتما عینک ضدخش و محکمی خریداری کنید. 

لباس اسکی,لباس مناسب اسکی,عینک آفتابی برای اسکیلباس اسکی؛ عینک آفتابی

کاپشن:

موضوع دیگری که در مورد خرید لباس اسکی باید به آن توجه داشته باشید کاپشن خواهد بود، یک کاپشن مناسب می تواند شما را در برابر رطوبت، سرما و ورود ذره های برفی محافظت کند. از طرفی راحتی و اندازه آن اهمیت دارد به طوری که نباید زیاد تنگ باشد و اجازه نفس کشیدن به بدن را دهند، در این صورت بدن عرق زیادی هم خواهد کرد. 

کاپشن های اسکی معمولا چند لایه دارند و می توانند شما را دربرابر سرمای بیش از حد محافظت کنند همچنین احساس اطمینان در شما شکل می دهند. علاوه بر این موضوع یک کاپشن ایده آل برای اسکی باید جیب های زیادی داشته باشد زیرا هنگام اسکی نمی توانید ساک یا کیف همراه داشته باشید و باید بعد از تعویض لباس وسایلمان مانند موبایل، مواد غذایی، کیف پول و... را داخل جیب های زیپ دار جای دهیم تا مطمئن باشید که هنگام ورزش همه موارد موردنیاز دردسترس هستند. 

شلوار:

یکی از بخش های اصلی پوشش اسکی بازان شلوار است که شاید بتوان اهمیت آن را بیشتر از کاپشن دانست. تا زمانی که برخوردی با زمین نداشته باشید کاپشن خیس نمی شود اما شلوار دائما با برف تماس دارد. هرچه مقدار برف بیشتر باشد مقدار بیشتری از پا داخل برف فرو خواهد رفت درنتیجه اگر شلوار مناسبی نداشته باشید رطوبت به پاها منتقل خواهد شد و احساس سرمای شدید در شما شکل می دهد. یک دست لباس مناسب اسکی حتما باید شلوار ضخیم، گرم و ضدرطوبت داشته باشد که در عین راحتی کاملا اندازه باشد.

توصیه می شود شلوارهای خریداری شده حتما زیپ داشته باشند زیرا می توانید به راحتی آن را پوشیده و سپس دربیاورید، همچنین از نفوذ برف داخل پوتین یا لباس جلوگیری خواهند کرد. کاپشن های اسکی کوتاه هستند به همین دلیل بهتر است از شلوارهای فاق بلند استفاده کنید و مقداری بیشتر آنها را بالا بکشید تا کمر را پوشش دهند و این بخش را کاملا در برابر سرما و رطوبت محافظت کنند، همچنین در زمان برخورد با زمین می توانند از آسیب بیشتر به کمر جلوگیری کنند. 

لباس اسکی,لباس مناسب اسکی,شلوار برای اسکیلباس اسکی؛ شلوار مناسب

پوشش‌ها و تجهیزات فرعی:

همانطور که پیش از این اشاره شده لباس های اصلی اسکی شامل چند مورد هستند اما اجزای پوششی مکمل هم دارای اهمیت هستند. شما باید لباس های زیرین مناسبی داشته باشید تا علاوه برجذب رطوبت مقدار تعریق را نیز کنترل کنند و بدن را گرم تر نگه دارند، علاوه بر این می توانید بعد از اسکی به جای گرم تر بروید و لباس های رویی را به راحتی از تن خارج کنید و بدون کاپشن با خیال راحت استراحت کنید. 

این پوشش ها فرعی هستند اما حتما باید مورد توجه باشند و در خرید آنها باید دقت به خرج داد. یک ژاکت اسکی یقه ضخیم و اندامی می تواند گزینه ای مناسب برای زیر کاپشن شما باشد البته باید از شلوارهای گرم و جوراب های ضخیم هم استفاده کرد.

دستکش:

هیچگاه اهمیت دستکش را فراموش نکنید و حتما یک دستکش ضخیم و گرم همراه داشته باشد. دست عضوی سرما و آسیب پذیر است که به راحتی خشک می شود به همین دلیل با کوچکترین ضربه دچار آسیب خواهد شد، همچنین دستان یخ کرده نمی توانند به خوبی چوب ها را کنترل کنند و پیمودن مسیر را دشوار خواهند کرد. 

شال گردن:

باوجودی که زیر کاپشن از ژاکت یقه اسکی همچنین کاپشن های یقه اسکی استفاده می شود اما سعی کنید یک شال نازک هم زیر آنها بپوشید تا گرما سر و گردن را تحت تاثیر قرار ندهد. یک شال ضخیم در زیر کاپشن دردسر ساز است و حتما باید از شال‌هایی که با نخ‌های نازک بافته شده‌‌اند استفاده کنید.

لباس اسکی,لباس مناسب اسکی,شال گردنلباس اسکی؛ شال گردن

ضد آفتاب قوی:

همانطور که پیش از این اشاره شد اشعه های مضر خورشید در پیست های اسکی فراوان هستند به همین دلیل احتمال آسیب پذیری بالا خواهد رفت. پیش از راه افتادن روی برف ها روی بینی، پیشانی و سایر قسمت هایی که بدون پوشش هستند کرم ضدآفتاب خوب استفاده کنید. 

پوتین:

اسم پوتین همیشه همراه با سرما و برف بوده است. در لیست انتخاب لباس های اسکی باید یک جفت پوتین را هم جای داد. در هنگام خرید این جزء باید نکاتی را مدنظر قرار داد که شامل موارد زیر می باشند:

اول؛ پوتین باید تعادل شما را حفظ کند و توصیه می شود که یک کف لاستیکی داشته باشد که نرم و چسنبده باشد، همچنین توصیه می شود از پوتین های یخ شکن استفاده کنید. 

دوم؛ پوتین باید اندازه بلندی داشته باشد تا از نفوذ برف به پا جلوگیری کند، همچنین بهتر است از پوتینی استفاده کنید که بعد از بستن بند با استفاده از زیپ سوراخ و سایر راه های نفوذی را ببندید، هرچه مقدار نفوذ برف بیشتر باشد، مقدار رطوب و سرما هم بالا می رود. 

لباس اسکی,لباس مناسب اسکی,پوتین های ضدآبلباس اسکی؛ پوتین های ضدآب

وزن پوشاک اسکی:

برای اسکی بازان پیست وزن لباس های اسکی یک عامل تعیین کننده نیست و تا زمانی که احساس راحتی داشته باشند مشکلی نخواهند داشت زیرا کنترل چند اونس وزن اضافی آسان است. به طورکلی کاپشن های اسکی ارزان تر پارچه کمتر پیشرفته دارند درنتیجه مقدار را افزایش می دهند تا پوسته ضخیم و بادوام تری ایجاد کنند. هنگامی که شروع به پیاده روی در مسیر خارج شدن از پیست می کنید، یک کاپشن اسکی سبک تر گزینه ایده ال تری به نظر می رسدام انتخاب یک کاپشن با پوسته سخت اختصاصی و سبک ممکن است انتخاب ایده آلی برای نیازهای اسکی شما باشد.

گردآوری: بخش مد سرپوش

  • 17
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهران احمدی بیوگرافی مهران احمدی؛ بازیگر حرفه سینما تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۹ اسفند ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان، مدیر تولید، برنامه ریز

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی بازیگری از دانشگاه هنر و معماری تهران

ادامه
سراج قمری زندگینامه سراج قمری، شاعر هجو گوی سده شش و هفت

شهرت: سراج قمری، قمری آملی

دوران زندگی: سده ششم و هفتم قمری

محل تولد: خوارزم یا گلستان

حرفه: شاعر پارسی گو

آثار: دیوان اشعار سراج قمری

وفات: ۶۲۵ قمری

ادامه
زندگینامه کیان ایرانی زندگینامه دلیر ایرانی؛ کیان و نقش او در قیام مختار

از فعالیت ها و سوابق کیان ایرانی قبل از قیام مختار اطلاعاتی در دسترس نیست البته بعد از اضافه شدن به لشکر مختار از جمله افراد تاثیرگذار و بسیار مهم وقایع قیام شناخته شد. 

در سال ۶۶ قمری مختار با هدف گرفتن انقام از عاملان واقعه کربلا و شکست قاتلان امام حسین در کوفه، کیان ایرانی را به عنوان حرس به عبارتی رئیس نگهبانان خود انتخاب کرد. 

اعتماد و اطمینان مختار به کیان به قدری بود که ریاست انتظامات کوفه و فرماندهی شرطه های کوفه به وی سپرده شد. اموال بسیاری از افراد حین برخورد با جنایتکاران کربلا با فرمان مختار مصادره شد. کیان این موال را بین ایرانیان مسلمانی که عملیات را به عهده داشتند، تقسیم کرد. این موضوع از جمله خدمات بسیار مهمی بود که کیان نسبت به حکومت مختار انجام داد.

کیان ایرانی در جریان دستگیری و هلاکت جنایتکاران کربلا، همچنین اشراف جائن کوفه نقش اصلی را برعهده داشت به طوریکه جنایتکاران اصلی کربلا بعد از شنیدن نام ایشان به وحشت می افتادند. 

ادامه
رسول خطیبی بیوگرافی رسول خطیبی + تصاویر

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
گیتی قاسمی بیوگرافی گیتی قاسمی بازیگر خوش سابقه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۶ آذر ۱۳۵۵

محل تولد: ملایر، همدان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ویلهلم رونتگن بیوگرافی ویلهلم رونتگن دانشمند تاثیرگذار صنعت پزشکی

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۸۴۵

محل تولد: رمشاید، پادشاهی پروس، کنفدراسیون آلمان

ملیت: آلمانی

حرفه: دانشمند

محل تحصیل: مؤسسه فناوری فدرال زوریخدانشگاه زوریخ

درگذشت: ۱۰ فوریه ۱۹۲۳

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
ویژه سرپوش