سه شنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۹
۱۱:۵۸ - ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۵۰۱۱۴۲
لیگ برتر و جام حذفی

ترکیب استقلال برابر سپاهان در جام حذفی/ شب انتقام فرا رسید!

دیدار استقلال و سپاهان,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی
استقلال در حالی مقابل سپاهان به میدان می رود که در خط حمله با کمبود بازیکن مواجه است؛ جایی که شیخ دیاباته، ارسلان مطهری و فرشید اسماعیلی قادربه بازی نیستند.

به گزارش ورزش سه، آبی های پایتخت در فشرده ترین برنامه ممکن هر ۴ روز یکبار یک رقابت دشوار و حساس برگزار می کنند و در این وضعیت طبیعی است که مسئله مصدومیت پیش بیاید و هر بازی تعدادی از نفرات نتوانند برای تیم شان به میدان بروند. اکنون که تیم فوتبال استقلال به دیدار حساس یک چهارم نهایی جام حذفی به سپاهان رسیده نیز دست فرهاد مجیدی در خط حمله حسابی خالی است و او باید از بازیکنان در پست های غیرتخصصی استفاده کند تا بتواند تیمش را در بازی امشب ارنج کند.

غیبت شیخ دیاباته، فرشید اسماعیلی و ارسلان مطهری برای دیدار با سپاهان وضعیت سختی را برای سرمربی استقلال بوجود آورده و باید دید او چه تدبیری برای این مسئله خواهد کرد.

تیم استقلال در رقابت های گذشته با سیستم ۲- ۴- ۴ به میدان رفته و بنظر می رسد که فرهاد مجیدی در بازی امشب هم از این سیستم استفاده کند. در این شیوه مانند دیدارهای گذشته سیدحسین حسینی دروازه بان شماره یک آبی ها خواهد بود. در خط دفاعی احتمالا روزبه چشمی و سیاوش یزدانی در مرکز دفاع توپ خواهند زد و وریا غفوری و میلاد زکی پور دفاع چپ آبی ها خواهند بود.

در خط هافبک مسعود ریگی و علی کریمی میدان داری خواهند کرد و با توجه به غیبت اسماعیلی احتمالا آرش رضاوند به ترکیب اصلی برمی گردد و در پست هافبک راست توپ می زند. هافبک چپ استقلال نیز بر اساس روال قبل احیانا هرویه میلیچ خواهد بود.

مهم ترین قسمت برای تیم استقلال در خط حمله است. در این پست حضور مهدی قائدی تقریبا قطعی است اما انتخاب زوج او باتوجه به غیبت دیاباته و مطهری کمی دشوار به نظر می رسد. البته نزدیک ترین گزینه به این پست علی دشتی است و بنظر می رسد این وینگر سرعتی که جدیدا از بند مصدومیت هم رهایی شده بار دیگر در ترکیب آبی ها فیکس شود و به میدان برود.

ترکیب احتمالی استقلال در بازی با سپاهان:

سید حسین حسینی، روزبه چشمی، عارف غلامی، میلاد زکی پور، وریا غفوری، علی کریمی، مسعود ریگی، هروویه میلیچ، آرش رضا وند ، مهدی قایدی و علی دشتی.

پنج انتقام‌جوی بازی بزرگ ؛ از شایان تا قائدی

دیدار امشب تیم های استقلال و سپاهان در جام حذفی به قدری حساس شده است که نمی توان ۹۰دقیقه از تلویزیون چشم برداشت

دیدار استقلال و سپاهان,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی

حساسیت های دیدار امشب تیم های استقلال و سپاهان در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی علاوه بر نتیجه بازی برای هر دو مربی ، برای خیلی از بازیکنان داخل زمین بازی "جبران "می باشد. جبران دیدار قبلی دو تیم که ۱۰روز قبل در مرحله برگشت لیگ برتر برگزار شد و خیلی از اتفاقات این چند مدت  و یا جبرانی برای یه نیم فصل . اگر بازیکنان وارد حاسیه نشوند امشب فوتبال ،شب پرشکوهی را سپری خواهد کرد.

امیر قلعه نویی

پر افتخحارترین مربی تاریخ لیگ برتر با پنج قهرمانی با استقلال و سپاهان در دوران پسا کرونا آمار خوبی از خود به جا نگذاشته است. تیم او که تا هفته بیستم لیگ برتر یکی از امیدهای اصلی قهرمانی بود حالا در دو هفته مانده به پایان آن حتی از کسب سهمیه هم ناامید است . شکست او برابر استقلال چند روز بعد در برابر نساجی تکمیل شد تا هواداران سپاهان از شرایط این روزهای باشگاه ناراضی باشند. تعویض بین دو نیمه نورافکن توسط او از ترس اخراج توسط داور به جهت  درگیری های متعدد نورافکن با بازیکنان استقلال که می توانست در نیمه دوم نیز ادامه یابد او را در برابر استقلال ۱۰نفره و فرهاد مجیدی خلع سلاح کرد. قلعه نویی به جهت تمرکز بیشتر روی این بازی از ۴۸ ساعت قبل اردوی خود را در تهران برگزار کرده تا با پیروزی بر استقلال با یک تیر به سه هدف بزند . اول اینکه جام حذفی را برای رسیدن به لیگ قهرمانان آسیا انتخاب کند،دوم  اینکه به هواداران سپاهان نشان دهد می تواند سپاهان را در فصل ۹۹_۹۸فوتبال در ایران به یکی از دو جام معتبر برساند.مهمترین هدف فلعه نویی هم شاگرد سابقش فرهاد مجیدی است . او که در غیابش در بازی قبلی دو تیم قافیه را به استقلال مجیدی ۱۰نفره باخت در این بازی برای پیروزی همه کار خواهد کرد.

آرش رضاوند

آرش رضاوند امشب در نبود فرشید اسماعیلی که به دلیل مصدومیت قادر به بازی نیست هافبک بازیساز استقلالی هاست . او در بازی هفته گذشته دو تیم در اواخر نیمه اول اخراج شد تا نیمکت  و بازیکنان استقلال شب پر فشاری را در برابر سپاهان ۱۱نفره سپری کنند. هر چند آن ها در پایان برنده این نبرد بودند و سربلند از زمین مسابقه خارج شدند . رضاوند که بعد از بازی از نورافکن هافبک سپاهان ناراحت بود و در پست ایستاگرامی از غیرت بازیکنان تشکر کرده بود و از هواداران به خاطر بی احتیاطی صحنه اخراج عذر خواهی کرده بود امشب در غیاب فرشید اسماعیلی ، شیخ دیاباته و ارسلان مطهری با همراهی مهدی قایدی از بقیه بازیکنان به خط دروازه سپاهان نزدیکتر خواهد بود و می تواند با بازی موثر و حتی گلزنی خود هدیه شیخ دیاباته به او و استقلال ۱۰نفره در بازی رفت را جبران کند.

شایان مصلح

 تنها سه ساعت به بازی رفت تلاشهای باشگاه سپاهان منجر به بازنگری رای کمیته اخلاق در باره او که در پست توئیتری منتسب به او مورد اتهام قرار گرفته بود شد. او در شبی که سپاهان به دلیل عدم استفاده قلعه نویی از طیبی فاقد دفاع وسط کلاسیک بود به این منطقه زمین آمد . تنه به تنه شدن  او در محوطه هجده قدم با شیخ دیاباته  را داور بازی پنالتی دید تا استقلال ۱۰نفره در اوایل نیمه دوم از سپاهان با نتیجه یک بر صفر جلو بیافتد. دقایقی بعد نفوذ دانشگر به محوطه هجده قدم سپاهان و پاس عرضی او  با گل بخودی شایان مصلح همراه شد تا دنیا به کام آبی ها شود . رد شایان که با پی گیری های باشگاه به این بازی رسیده بود در هر دو گل استقلال دیده می شد تا او از حالا به فکر جبران برای سپاهانی ها باشد . جبرانی که می تواند در ادامه ،آن ها را حتی به کسب سهمیه مستقیم لیگ قهرمانان آسیا امیدوار کند.

امید نورافکن

در استقلال بزرگ شد و به تیم ملی جوانان و امید رسید و بازوبند هر دو تیم به بازو بست و در دوبازی قبلی دو تیم در کانون حاشیه های بازی بود، در بازی گذشته ترسی را در دل قلعه نویی بوجود آورد که با تعویضش سپاهان نتیجه را به استقلال واگذار کند . صحبت های او در شبکه های تصویری  در این چند مدت خاطره های ساخته شده او برای  هواداران استقلال در چند سال گذشته را کمرنگ کرده است . نورافکن تا حالا دو بار با لباس سپاهان جلوی استقلال بازی کرده ولی پیروزی بدست نیاورده است. بعد از درگیری ها بازی قبلی او با وریا غفوری کاپیتان استقلال و شکست سپاهان برابر استقلال ، فاصله نورافکن با هواداران استقلال بیش از گذشته شده است . او در بازی امشب  برای پیروزی تیم قلعه نویی  و جبران اتفاقات بازی گذشته سرشار از انگیزه خواهد بود.

مهدی قایدی

سه فصل قبل به استقلال آمد و در این فصل در کنار استراماچونی به بلوغ رسید. تا هفته هفدهم با زدن ۹گل و شش پاس گل برای آبی ها به موثرترین بازیکن لیگ تبدیل شد. نمایش فوق العاده او در برابر پرسپولیس در داربی برگشت دو تیم او را محبوب هوادارها کرده است . پسر خوش تکنیک آبی ها آخرین باری که برای استقلال گل زده است ۱۹۲روز قبل بوده است . بیش از شش ماه است که او برای استقلال گل نزده است. گریه های او بعد از تعویض بازی قبلی استقلال و سپاهان که با دلداری مجیدی همراه شد با موقعیت سوزی دقیقه ۹۶او برابر شهر خودرو که با عذر خواهی رسمی او همراه شد او را به این بازی حساس رسانده است . قایدی امشب در غیاب شیخ دیاباته و ارسلان مطهری و حتی فرشید اسماعیلی  امید اول آبی ها برای گلزنی است .او می تواند امشب را انتخاب کند و این شش ماه را از ذهن هوادارها پاک کند. جبران او در بازی امشب برای هوادارها از او قهرمان فصل فوتبالی باشگاه را خواهد ساخت . امشب شب جبران برای باشوی استقلال است .شبی که خود او قدرش را بیش از همه می داند.

 • 16
 • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
آلفرد مارشال,زندگی نامه آلفرد مارشال,تصاویر آلفرد مارشال زندگینامه آلفرد مارشال، اقتصاددان برجسته قرن نوزدهم (+ تصاویر)

زادروز: ۲۶ ژوئیه ۱۸۴۲

زادگاه: لندن، انگلستان

تاریخ مرگ: ۱۳ ژوئیه ۱۹۲۴

حیطه: اقتصاد

آثار: کتاب اصول علم اقتصاد

ادامه
شوماخر,عکس از مایکل شوماخر,عکس شوماخر در بیمارستان بیوگرافی مایکل شوماخر از کودکی تا دوران بزرگسالی اش (عکس همسر و پسرش)

 زاده: ۳ ژانویهٔ ۱۹۶۹ 

زادگاه: هورت، آلمان غربی

ملیت: آلمان

سالهای فعالیت: ۱۹۹۱ تا ۲۰۰۶

تیم ها: جردن، بنتون، فراری

ادامه
میلتون فریدمن,تصاویر میلتون فریدمن,کتابهای میلتون فریدمن زندگینامه میلتون فریدمن، اقتصاددان و آماردان آمریکایی (+ تصاویر)

متولد: ۳۱ ژوئیهٔ ۱۹۱۲

زادگاه: بروکلین، نیویورک

مرگ: ۱۶ نوامبر ۲۰۰۶

ملیت: آمریکایی

رشته فعالیت: اقتصاد

ادامه
شهاب حسینی,زندگی نامه شهاب حسینی,عکس هایی از شهاب حسینی زندگینامه شهاب حسینی و تصاویری از او و خانواده اش

نام خانوادگی: حسینی تنکابنی

تاریخ تولد: ۱۳۵۲/۱۱/۱۴

محل تولد: تهران

تاهل: متاهل

ملیت: ایرانی

زمینه فعالیت: بازیگر، مجری، صداپیشه، کارگردان

ادامه
داریوش هخامنشی,بیوگرافی داریوش هخامنشی,همسر داریوش هخامنشی زندگی نامه داریوش هخامنشی (داریوش بزرگ)

سلطنت: ۵۲۲–۴۸۶ قبل از میلاد 

زادروز: ۵۴۹ قبل از میلاد

فوت: ۴۸۶ قبل از میلاد

دین و مذهب: مزدیسنا

خاندان: هخامنشیان

ادامه
آدام اسمیت,عکس های آدام اسمیت,زندگینامه آدام اسمیت زندگی نامه آدام اسمیت، بنیان‌گذار علم اقتصاد (+ تصاویر)

زاده: ۵ ژوئن ۱۷۲۳

محل تولد: کیرک کالدی، شهرستان فیف، اسکاتلند

ملیت: اسکاتلندی

مکتب: لیبرالیسم کلاسیک

مهمترین علایق: فلسفه سیاسی، فلسفه اخلاق، علم اقتصاد

ادامه
انوشیروان ساسانی,زندگینامه انوشیروان ساسانی,دانش انوشیروان ساسانی بیوگرافی انوشیروان ساسانی از پادشاهان مشهور ساسانی (+ تصاویر)

زادروز:۵۰۱ میلادی

محل تولد: تیسفون، ایران شهر

فوت: ۵۷۹ میلادی

دودمان: خاندان ساسان

دین و مذهب: مزدیسنا

ادامه
عکسهای کریم باقری,کریم باقری,زندگینامه کریم باقری بیوگرافی کریم باقری و افتخاراتش (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱ اسفند ۱۳۵۲

زادگاه: تبریز، ایران

قد: ۱٫۸۶ متر

پست: هافبک

کودکان: امیر و امید باقری

ادامه
امام رضا (ع),زندگی نامه امام رضا (ع),حرم مطهر امام رضا (ع) بیوگرافی امام رضا (ع) هشتمین امام شیعیان (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۱ ذی القعده سال ۱۴۸ پس از هجرت

تاریخ مرگ: ۲۹ صفر سال ۲۰۳ پس از هجرت

محل زندگی: حجاز و خراسان بزرگ

کنیه: ابوالحسن (ابوالحسن ثانی)

طول عمر: ۵۵ سال

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • دوشنبه ۷ مهر
  هفته سوم لیگ برتر انگلیس
  فولام - استون ویلا
  ساعت: ۲۰:۱۵
 • هفته سوم لیگ برتر انگلیس
  لیورپول - آرسنال
  ساعت: ۲۲:۳۰
 • چهارشنبه ۹ مهر
  هفته اول سری آ ایتالیا
  بنونتو - اینتر
  ساعت: ۱۹:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  پرسپولیس - پاختاکور
  ساعت: ۲۱:۱۵
 • جمعه ۱۱ مهر
  هفته ۶ لیگ یک فرانسه
  پاری سن ژرمن - آنژه
  ساعت: ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش